Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119801) total90


total90
veterán

Hali,

Létezik olyan dokkoló MacBookhoz (M1/2/3), amit ha csatlakoztatnak kikapcsolt, becsukott állapotban, akkor a MacBook automatiksan elindul?
Pl. a céges Dell XPS vagy ThinkPad-ok, ha ki vannak kapcsolva és becsukott állapotban csatlakoztatom a dokkolóhoz, még ha nem is gyári, akkor automatikusan elindulnak és azonnal tudom használni a külső monitorokat.
Ez eddig MacBook alatt semmilyen dokkolóval nem műküdik. Dell, Thinkbad és a hivatalosan ajánlott Belkin 4 DockPro-val sem. Elég zavaró, hogy mindig ki kell nyitni, bejelentkezni és csak után látok mindent a külső kijelzőkön.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#119802) CharlieDrop válasza total90 (#119801) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Thinkpadek Biosába baromi rég benne van ez az opció, szerintem Mac-nek nincs ilyen.

Én úgy csináltam, hogy nem kapcsoltam ki.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#119803) weinmaker válasza total90 (#119801) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem dell 6000-es dokkolóm van, ott nem kell kinyitni, nekem csukva is jól működik.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#119804) Aszpirin válasza total90 (#119801) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Igen, létezik, nekem is olyan van, ami elindítja automatikusan a Macbook-ot (és már a dokkoóra kapcsolt képernyőn kell bejelentkezni), de sajnos ez egy elég drága 2 DisplayPort-os és két HDMI-s dokkoló, szóval kérdés, hogy mennyit szánsz rá.

(#119805) CharlieDrop válasza Aszpirin (#119804) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Na. Tök jó, hogy tévedtem :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#119806) Rolly válasza total90 (#119801) üzenetére


Rolly
veterán

nekem a Dell U38-as monitoromra dugva standbyban lévő macbook felébred a billentyűzet nyomogatásra (ami szintén csatlakoztatva van usbn a monitorhoz).

(#119807) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Macbookon a Fotók alkalmazásban új fotókönyvtárat készítettem és az eredetik letöltését szeretném, amit be is állítottam.
Lehet valahogy "kényszeríteni", hogy elinduljon a szinkronizálás és elkezdődjenek a fotók letöltései? (alig, szinte nem is változik a "52 038 eredeti letöltése" felirat a fotók alkalmazásban órák óta)
Köszönöm!

(#119808) Gordiann válasza huan (#119807) üzenetére


Gordiann
őstag

Szia! Nekem is hasonló méretű volt a könyvtár (mondjuk én mac-ről töltöttem fel őket), kb 2 napig hagytam hogy csinálja, kis szünetekkel. Kell neki idő, utána nagyon szépen gyorsan fog működni.

(#119809) total90 válasza CharlieDrop (#119802) üzenetére


total90
veterán

Nyilván, hogy nem kapcsolom ki, az nem a megoldás számomra.

#119803weinmaker

Amit írtam, úgy értettem, hogy, ahhoz, hogy bekapcsoljon a MacBook ne kelljen kinyitni. Ergo rádugom a dokkolóra és elindul.
Erre képes a Dell 6000? Per pillanat csak 6000S verziót látok a neten, az is jó lehet?

#119804Aszpirin
Szívesen kiadok több pénzt is erre a projektra, ha működik. Szóval az ár most annyira nem lényeges.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#119810) weinmaker válasza total90 (#119809) üzenetére


weinmaker
őstag

Most direkt kipróbáltam, nehogy hülyeséget mondjak, és igen, nem kell kinyitni. Annyi, hogy a külső billentyűzetet, vagy egeret meg kell mozgatni, és már megy is.
Nem tudom milyen a D6000S, szóval arról nem mondanék véleményt, az enyém biztosan tudja, mivel én is így használom. Olyan 35-40 körül lehet ilyet venni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#119811) CharlieDrop válasza total90 (#119809) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Miért nem megoldás? 2-3 hetet nem teszed töltőre? Vagy miért?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#119812) general válasza Aszpirin (#119800) üzenetére


general
addikt

Igen, ezt ismertem, de olyat keresnék, ami a GPU használatot is grafikus felületen mutatja, még ha piciben is. Mint ez a rendszer app a CPU-t és a RAM-ot.

(#119813) fabianviktor


fabianviktor
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy 1000x kérdezett téma, ha így van, bocsi.

SSH klienst használok (portx) és állandó hiány, hogy mondjuk az mc-ben mikor szeretnék kijelölni file-okat vagy vagy mappákat, még nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan.
Windows-on oké, megnyomom az insert gombot és kijelöli.
Itt nincs ilyen.

Itt mit kell nyomni? :DDD

(#119814) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok! Van egy 2017-es MacBook Pro-m, ami hivatalosan már nem támogatja a Big Surt, de a neten látok mindenfélét (pl. [link]), hogy fel lehet rá "hákolni". Van ennek bármiféle hátulütője? Esetleg valaki próbálkozott már vele?

[ Szerkesztve ]

(#119815) zenit73 válasza general (#119799) üzenetére


zenit73
aktív tag

Ezt [link] használom, lassan 3 éve, ingyenes, rendszeresen jön rá frissítés (vagyis törődnek vele), így néz ki málam, le lehet nyitni a menü pontokat.

(#119816) Schnorkel válasza ForRedGlory (#119814) üzenetére


Schnorkel
tag

OpenCore elég jó, de ha frissíteni akarsz újabb verzióra (nem security update, hanem ÚJ verzió) akkor újratelepítés...
Én egy 2014-es Macbook Air-re raktam fel, zökkenőmentes

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#119817) SharpSA válasza total90 (#119801) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak érdeklődés: Miért kapcsolod ki? Illetve miért van laptopod, ha nem használod annak képernyőjét is? Nekem ezek mind furcsák, pedig sokan használják így lecsukva a gépet egy külső képernyővel.
Nekem 32 colos monitorom van és még a 16 colos MacBook képernyője, így van bőven terület, ami sokszor így is majdnem tele van.
Nemrég vettem egy Baseus 10 az 1-ben HUB-ot, ha lesz időm, megnézem azzal mit csinál a kikapcsolt gép.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#119818) total90 válasza weinmaker (#119810) üzenetére


total90
veterán

OK, akkor megnézem, hogy találok-e valahol egy példányt. Köszi.

#119811CharlieDrop

Energia takarékosság, meg miért fusson a gép ha nem használom.

#119817SharpSA

70%-ban otthon használom, akkor ott a külső monitorra van rákötve. Nagyobb a kijelző, nagyobb a felbontás. Nem szeretem a több kijelzős megoldásokat. Nem kell a 2 kijelző, teljesen rendben vagyok egy kijelzővel.
A MacBook meg azért jó, mert tudom magammal vinni és nem kell két gépen bajlódni az adatokkal.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#119819) icecave


icecave
nagyúr

Gyári mail appban mi ez a "szekció"? Folyamatosan növekszik, már mint látható, 9-nél tart. 4 fiókom van hozzácsatolva, de nem tudom, ezek mik, törölni nem merem, nehogy töröljem a mailjeimet, vagy ilyesmi:

(#119820) odrif


odrif
MODERÁTOR

Néha elegem van belőle.
Milyen rendszergazda? Szerintem az vagyok.

20 éve a Prohardveren

(#119821) Rolly


Rolly
veterán

van olyan dokkoló amivel a M3 sima Macbook Pro két külső monitort tud használni? Van egy U3818-as monitor amit most használok, de beüzemelném a kisebb U2515h-t is ha tudná kezelni együtt a Macbook

(#119822) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy Apple Mac Air 2015 eleji gépem, és egy iPhone 13 telóm.
Gondom akadt a Jegyzetek applikációval. Nem szinkronizál a gép, ott 1db jegyzet van, telefonon pedig 24.

Mindkét HW egy fiókhoz van rendelve. Telefonon is, és gépen is be van és be is volt állítva, hogy szinkronizáljon. De mégse! Ötlet?

Mindkettőt újraindítottam már.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#119823) CharlieDrop válasza odrif (#119820) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Csak szerinted, vagy tényleg az vagy?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#119824) -Skylake- válasza cellpeti (#119822) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ötlet?"

van. az otletem az, hogy az i13 a legfrissebb iOS-en van az Air pedig mondjuk tippelek, Catalina. Talalt ? Arra az Air-re szerintem a Monterey lehet az utolso amit fel lehet rakni, folyatssuk a debugolast akkor ha megerkezunk ebbe az allapotba.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#119825) fil


fil
őstag

Safari-ra van olyan magyar fordító extension mint pl. win-en a goole translate?

(#119826) odrif válasza CharlieDrop (#119823) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

:K
[kép]

20 éve a Prohardveren

(#119827) CharlieDrop válasza odrif (#119826) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ok, még nézd meg, hogy a könyvtár, ahonnan törölnél nincs-e valami másik admin rajta. Bár ha te telepítetted, akkor elvileg nem lehet, néha azonban lehetnek furcsaságok.

Most nézem a nyomtatási sorról van szó. A nyomtató hálózati, vagy a géphez van kötve?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#119828) odrif válasza CharlieDrop (#119827) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hálózati.

20 éve a Prohardveren

(#119829) CharlieDrop válasza odrif (#119828) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor még ott lehet valami kavar.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#119830) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Esetleg valaki tudja, hogy a képen látható Trim funkció a jobb klikk gyors képszerkesztés módban mikor kerül elő? Valami formátum függő? Pont egy rakat, feleslegesen széllesvásznú kép szélét kéne levagdosnom.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#119831) general válasza zenit73 (#119815) üzenetére


general
addikt

Ejj köszi szépen, ez remek! :R

(#119832) BitRider


BitRider
aktív tag

Tudnátok annyiban segíteni, hogy milyen kábel / USB hub / adapter kell egy Macbook Air 5 (2022) A2681 esetén, ha azt egy DisplayPort és HDMI képes monitorra szeretnénk kötni? A masina specifikációiban ezt látni:

Thunderbolt 3 digital video output
• Native DisplayPort output over USB‑C
• VGA, HDMI, DVI, and Thunderbolt 2 output supported using adapters (sold separately)

:R

[ Szerkesztve ]

(#119833) FNG válasza BitRider (#119832) üzenetére


FNG
kezdő

Ha DisplayPort akkor elég a kábel, ha HDMI akkor pl. egy ilyen.

Nintendo Friend Code: SW-6329-0332-2133

(#119834) BitRider válasza FNG (#119833) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem tudtam, hogy vannak USB-C > DP kábelek.

Az Axagon termékeket nézegettem, ott van többféle USB-C > HDMI és USB-C > DP kábel is. A hozzászólásod alapján a HDMI nem világos. Van valamiféle korlátozás, ami miatt nem jók a közvetlen kábelek, vagy csak nem ismerted, hogy abból is létezik közvetlen darab?

[ Szerkesztve ]

(#119835) Gordiann válasza BitRider (#119834) üzenetére


Gordiann
őstag

Nagyon rossz elveszteni egy usb-c-t a kettőből. Ez egy fontos érv.

(#119836) BitRider válasza Gordiann (#119835) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen, ez is bevetem szempontként az USB HUB mellett, de a gép nem az enyém. Még nem tudom, melyik megoldást választjuk. :)

A lényeges akkor, hogy aktív DP alt módos kell, bármelyiket is választjuk. :F

[ Szerkesztve ]

(#119837) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Adott egy m2 Max 64gb ram (studio, nem laptop - de nem találtam topikot)
Kb fél éve válottottam pcről, most gondoltam megnézek egy játékot mert elég jó eredményeket lehet látni neten a game móddal.. Steamről leszedtem a Worms WMD-t ami támogatja az OSt a leírás szerint. Az egér mozgását nem tudja lekövetni annyira laggol (2560px a monitor), kb már a menüben elhasal :D indítottam egy játékot de alul fut ugye egy idő számláló azon is látni h kb 2mpnként megakad.
Mi lehet a gond?
Köszönöm :)

(#119838) cellpeti válasza -Skylake- (#119824) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia!

Monterey van rajta 12.7.3

Tigris, tigris, csóvafény...

(#119839) total90 válasza weinmaker (#119810) üzenetére


total90
veterán

Találtam egy Dell D6000-et, meg is rendeltem :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#119840) -Skylake- válasza cellpeti (#119838) üzenetére


-Skylake-
addikt

akkor alapvetoen nem kellene baj legyen (ezt onnan tudom hogy paromnak pontosan ez a konfig, 2015mba / monterey / i13m ). notes -> accounts -> "Apps using icloud" alatt a show all-ra kattolva be van kapcsolva a notes ?

[link] itt van nehany kulonbozo megkozelites a force resyncre, probalj ki nehanyat hatha

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#119841) skoos


skoos
őstag

Kérlek segítsetek, valami eléggé nem kerek.

Van nekem egy intel i5ös, 13as MBProm.
Nővérem megkérdezte az Ő M1es 13as MBAirje érdekelne-e, mert nem használja. Mondom naná. Egyik sem garis már.

Látom jó ideje nincns használatban, több frissítés is elmaradt. Mondom mindegy, előbb átköltözöm, utána felfrissítem.
WiFi fel, nagy nehezen mindenből kilogolok a gépéről, restartnál belépek a diskhez, majd letörlöm az lemezt. Minden faja.
Összedug a két gép, migration asszisztens be. Szól is, hogy frissíteni kell. Ok, frissít minden, minden legújabb. OKé!
Migration asszisztens kb 1 óra alatt elintézett mindent, minden király.
CSAK, nem megy a wifi. Azt mondja kapcsolódik, de a netre kimenni nem tud. Subnet mask sem jó, local IP címe is a tartományon klívül, proxit nem lát. Újraindít, kikapcsol, majd megadom ezeket manuálisan, semmi. Megyek más wifire, telefonom wifiére, semmi. Sehol semmi. Namondom delete minden, majd úgy. De net nélkül olyan nincs. Namostmilegyen, please HELP
:O :W

(#119842) Eszleny válasza V.Stryker (#119830) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A Trim a videók elejének és végének levágására van.
Amit te akarsz az crop és Quick Lookból elérhető: rányomva a szerkesztés gombra (körben ceruza hegye), majd a két metsző derékszög ikonra kattintva le tudod vágni a képek széléit.

(#119843) Eszleny válasza cellpeti (#119822) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Próbáltad a számítógépen az iCloud beállításoknál kivenni a pipát a Notes előtt és visszatenni? Ezzel elvileg újra leszinkronizálja a gépre a jegyzeteket (ha tudja).
Próbából kivettem a pipát és visszatettem s most kevesebb jegyzetet töltött le a gépre, mint amennyi előtte volt. Megkerestem a hiányzókat és módosítottam őket (beírtam valamit és kitöröltem), így már letöltötte őket.

Esetleg a webes iCloudban megnézni, hogy ott megvan-e az összes jegyzet, vagyis a telefon felszinkronizálja-e.

(#119844) moleculez válasza skoos (#119841) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem rakd újra mégegyszer :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119845) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Szeretnék kérni saját tapasztalat alapján javaslatot rendszer optimalizációs-takarítós-karbantartós applikációra.

W | W | H | W | W | W | H

(#119846) V.Stryker válasza Eszleny (#119842) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Aham, most már értem. Köszi az infót. Közben az általad is írt módon csináltam meg. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#119847) FNG válasza Ctrl+Alt~Del (#119845) üzenetére


FNG
kezdő

AppCleanert használok néha alkalmazások törléséhez. Soha semmi másra nem volt szükségem.

Nintendo Friend Code: SW-6329-0332-2133

(#119848) Geri85


Geri85
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy MacBook Air, amit most kaptam "megnézésre" egy női ismerőstől.
Az igazság az hogy semennyit nem értek ezekhez, mindig Windows-os gépeim voltak.
Vettem neki hozzá egy töltőt, feltöltött, bekapcsoltam és ez fogadott (mellékelt képen).
Esetleg van valami ötletetek mi baja lehet?
A képernyő jobb oldalán az a sáv normális, vagy kijelző hiba?
Köszi! Geri

(#119849) FNG válasza Geri85 (#119848) üzenetére


FNG
kezdő

Nincs rajta oprendszer. Bekapcsoláskor Option+Command+R és bejön a recovery, leszedi netről az installert és újrainstallálja.

Nintendo Friend Code: SW-6329-0332-2133

(#119850) Geri85 válasza FNG (#119849) üzenetére


Geri85
csendes tag

Köszönöm, el is indult a telepítés. :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.