Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60601) lacafaca válasza Parci (#60598) üzenetére


lacafaca
őstag

:DDD amíg nem vagy benne ebben a statban, mit érdekel? ha meg bekerültél, má mindegy :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60602) #16729600 válasza Parci (#60598) üzenetére


#16729600
törölt tag

Huh, hullunk pasik, mint a legyek. :)

(#60603) Csatravi válasza snecy20 (#60565) üzenetére


Csatravi
senior tag

A párom már megkapta a 2. FFP2 maszkját. Tavasszal kapta az elsőt.

(#60604) lacafaca válasza #16729600 (#60600) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor még mindig van gyulladásod és elérte fület is :(

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60605) daneel_hu válasza Motion_Blur (#60560) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Örülj neki hogy elérted az orvosodat, többünknek ez se sikerült napokig, hetekig.. kolleganőmnek másfél hete volt PCR tesztje. 1 hete nem éri el az orvosát az eredményét, se telefonon, se emailben. Ügyfélkapun sincs eredmény."

:)
Nekem a 4-5. napon sikerült, ő megnyugtatott "ez nem kovid"... szarjam le jobban vagyok, túl vagyok rajta. 1000-féle vírus van, bármi lehet. (oh persze...)
6. nap visszatért a kalapácsos ember... dokit nem érem el telefonon, ki van kapcsolva. :(((
9. nap mentő OMSZ felhív, háziorvos elérhetetlen. :((( :(((
...
14. nap beszélek vele, már jobban vagyok, ambuláns jelentést beolvasom neki, PCR–.
"de ez nem kovid, higyjem el..."

Telefont leraktam, nem szenvedek vele. :D
Amúgy jó arc, de szerintem kovid-szempontból sajnos ő is teljesen a sötétben tapogatózik.
:U
A topikban még Parcinak is sikerült a diagnózis, nem kellett hozzá a háziorvos. :D

[ Szerkesztve ]

(#60607) Ezekiell válasza #20749568 (#60606) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ott vannak a kormányzati adatok, ez is abból készült, állj neki, csináld meg :)

Én meg a te "vesszőparipádat" szeretném látni: a Covid védekezéssel kapcsolatos halálok (ellátatlan egyéb betegek, stb). Ezt sose fogjuk, de nagyon fontos volna.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60608) t72killer válasza #16729600 (#60594) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Használata után pár nappal totál megkönnyebbülsz:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60609) #16729600 válasza t72killer (#60608) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi. :R

(#60611) Z.É.T. válasza #20749568 (#60567) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tátott szájjal figyelem, ahogy sokan még mindig késleltetnék a zárást, hogy aztán muszáj legyen több jogot feladni, több halott és nagyobb gazdasági kár árán. :((

(#60612) Ezekiell válasza #20749568 (#60610) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én se vitázni akartam, tényleg érdekelne az, amit írtam - csak sajnos nem lesz ilyen sose :( De amit te kértél, azt össze lehet rakni nyilvános adatokból (hogy mennyire teljesek azok az adatok, az más kérdés).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60613) t72killer válasza #16729600 (#60609) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egészségedre. Szólj ha beüzemelted, hogy tudjam, mikortól kell 2m helyett 2km távolságot tartani:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60614) Kékes525 válasza #16729600 (#60594) üzenetére


Kékes525
félisten

Kizárólag orvos. Ha bármivel is belenyúlsz megvan az esélye, hogy még jobban betömöríted a fülzsírt és akkor garantáltan begyullad a füled. Persze lehet, hogy egészen más a baj. Ha mégis próbálkozol, akkor vegyél a patikába parafinolajat és azzal sűrűn csepegtesd, mert az felpuhítja és úgy talán kijön. De ha lehet, orvos.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60615) lacafaca válasza Kékes525 (#60614) üzenetére


lacafaca
őstag

azt én sem ajánlom, hogy belenyúlkáljon...csak a fülészet ilyen esetben (fülzsír). soha nem pucolom mechanikusan magam sem a fülemet

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60616) Kékes525 válasza Kékes525 (#60614) üzenetére


Kékes525
félisten

Esetleg ez: [Boramid fülcsepp 10 ml]

"A Boramid fülcsepp fenntartja a külső hallójáratok átjárhatóságát, regenerálja és beforrasztja a hegeket. Alkalmas a külső fülben lévő szennyeződések eltávolítására a külső hallójárat faláról."

Puhítja, oldja a fülzsírt.

De orvos az elsődleges. Ezek inkább megelőzésre jók.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60617) Kékes525 válasza lacafaca (#60615) üzenetére


Kékes525
félisten

Megelőzésre jók, amit írtam. Ha már baj van akkor csak vészhelyzetben, ha nincs orvos.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60618) lacafaca válasza Kékes525 (#60616) üzenetére


lacafaca
őstag

audispray-t használunk, tökéletes

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60619) #16729600


#16729600
törölt tag

Mennék én dokihoz , de itt is gebasz van, kb. leszarják a fülemet a nagy virnyák apokalipszis közepette. Párom beosztotta magát folyamatosan 16 napra :Y ( 12h/műszak ) , mert mára már 10 en kiestek a szakszemélyzeti állományból. Rehabban meg nincs is fülész szakdoki, sebészek, belgyógyászok és traumatológusok vannak, azok is rommá haszjolva. Mindenesetre megrendeltem az ajánlott 2 cuccot, hétfőre jönnek. Köszi mindenkinek a segítséget ! :R Ahogy nézem az e.ü rendszerek állapotát előbb vagy utóbb mindenkinek fel kell készülnie a 'házilagos sufni terápiákra. :D

[ Szerkesztve ]

(#60620) Kékes525 válasza lacafaca (#60618) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha kevés fülzsír van, akkor kimosásra jó. Azonban a hipertóniás oldat a leírással ellentétben, nem oldja a fülzsírt. A zsír vízben nem oldódik. A sok só (hipertóniás oldat) azért kell, hogy a gombáknak a sok víz ne kedvezzen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60621) lacafaca válasza #16729600 (#60619) üzenetére


lacafaca
őstag

majd ha legközelebb erre jársz, beugyrasz egy kis telep kövit adok, legyen otthon...szép is ha elterjed meg hasznos is ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60622) Kékes525 válasza #16729600 (#60619) üzenetére


Kékes525
félisten

Maszek?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60623) lacafaca válasza Kékes525 (#60620) üzenetére


lacafaca
őstag

mit bánom én mit írnak...használjuk aztán jó. szeretek bátran élni és a tapasztalataimból táplálkozni. mondjuk szunyának a köhögéstől bedugult fül tuti nem fülzsír következménye. :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60624) #16729600 válasza lacafaca (#60621) üzenetére


#16729600
törölt tag

Élni fogok vele. :R

(#60625) Kékes525 válasza lacafaca (#60623) üzenetére


Kékes525
félisten

Az nagy valószínűséggel így van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60626) #16729600 válasza Kékes525 (#60622) üzenetére


#16729600
törölt tag

Grazban, oda vissza másfél óra vezetés. Még süketkedek pár napot és ha a hétfői csomag nem segít, úgyis az lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#60627) Kékes525 válasza lacafaca (#60623) üzenetére


Kékes525
félisten

Füldugulásra milyen táplálkozási tanácsot adnál? :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60628) lacafaca válasza Kékes525 (#60627) üzenetére


lacafaca
őstag

szokásosat...alacsonyan tartani a szervezet gyulladásszintjét, azt meg csak az étkezéssel tudod elérni...szinte minden nyavalyát ez idéz elő ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60629) fatal` válasza lacafaca (#60618) üzenetére


fatal`
titán

Ha már bedugult, szart se ér. :)

2x dugult be a fülem az elmúlt 5 évben, magán fül orr gégészeten kimosattam. Orvos is a paraffinolajat ajánlotta megelőzésre. Az egyik eset idén volt, szerencsére a második hullám elején, szombaton telefonáltam, másnap mehettem. Most valószínűleg nem ilyen egyszerű.

(#60630) Ricardo válasza #16729600 (#60619) üzenetére


Ricardo
félisten

"Párom beosztotta magát folyamatosan 16 napra :Y ( 12h/műszak ) , mert mára már 10 en kiestek a szakszemélyzeti állományból. Rehabban meg nincs is fülész szakdoki, sebészek, belgyógyászok és traumatológusok vannak, azok is rommá haszjolva."

Az a lényeg, hogy a szabadságjogok meglegyenek, és még véletlenül se korlátozzanak senkit. :U

(#60631) Kékes525 válasza lacafaca (#60628) üzenetére


Kékes525
félisten

[Gyulladáscsökkentő táplálkozás]

Erre gondolsz? Semmi új, speciális sincs ebben. Egészséges táplálkozás, pontosabban egészséges életmód.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60632) t72killer válasza #16729600 (#60619) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebbe bele fog betegedni az EÜ személyzet:(((. Ennyi után a minimum lenne egy chartergép Tahitire 2hónap all-inkluzív pihengetéssel, kíváncsi leszek, a civilizált országok (!=Mo.:() kompenzálják-e valahogy azokat, akik az életüket tették erre, vagy elégedjenek meg az erkélyen bemutatott tapssal...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60633) #16729600 válasza Ricardo (#60630) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ő a szenvedő alanya ennek, de ha megkérdeznéd nem mondana mást erről, mint én.

(#60634) Csatravi válasza t72killer (#60608) üzenetére


Csatravi
senior tag

Látványos a grafika de sajna csak a hallójárat oldallerakódását szedi ki. A zsírdugót viszont beljebb tolja. "napi" tisztításra inkább alkalmas (ha már ilyet akar valaki) mint dugulás eltávolítására. Csak óvatosan az ilyen ketyerékkel.

(#60635) #16729600 válasza t72killer (#60632) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyetértek. Tegnap este mondtam is neki, hogy qrvára kiváncsi leszek, hogy fogja ezt bírni. Pláne irodai meló után, akármennyire sporti meg jó kondiban van. Piti 500€-t már kaptak az államtól, pedig akkor virnyákost csak újságban láttak. Kiváncsi vagyok most zsebébe nyúl-e a tartomány? Bár nem hinném, mert hatalmas nagy kuss van róla.

(#60637) Csatravi válasza Motion_Blur (#60560) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Örülj neki hogy elérted az orvosodat, többünknek ez se sikerült napokig, hetekig.. "

Kívülről nem látni azt ami miatt ez van.
Szóval a nővérke bent ül a rendelőben és a doki nyomja a szöveget neki a betegről. Nővérke gépel, receptet nyomtat vagy küldi az adatokat a felhőbe. Csörög a telefon. Bakker valakinek fel kéne venni. Ha felveszi akkor megszakad a benti folyamat ami nem mindig ildomos. Ha nem veszi fel akkor máris van egy beteg (X) aki nem érte el a dokit. Megy a munkafolyamat tovább. Most (Y) beteg csörgeti a telefont. Munka megszakad telefon felvesz. Közben (X) beteg újra próbálkozik. ( baccák meg, hol nem veszik fel hol foglalt a vonal) Ez megy egész nap úgy hogy közben A, B, C, D, F, ...... beteg is próbálkozik telefonon. Ahogy növekszik a betelefonáló betegek száma úgy csökken a kapcsolatfelvételre az esély.
Máshol már doki sincs csak egy nővér, és az intéz mindent (telefon, számítógépes nyilvántartás, recept, felhőbe feltöltés.)
Egy telefonhívás egy betegre sokszor 10-15 percet is elvisz (vagy még többet). Lehet számolni hogy ez mennyi beteg napi szinten. Közben a beteghívások száma ennek a többszöröse. Nincs kapacitás és nincs is rá rendes megoldás sem.
A számítástechnikai rész is igencsak gyenge állapotban van hardveresen és szoftveresen is.

#60564 Kékes525
"Most pofátlan voltam, és a rendelési idő vége előtt 5 perccel hívtam.
A feleségemnek is bejött ez a trükk. Javaslom mindenkinek, hátha ez segít."

Szerinted az utolsó 5 percre hányan lesznek esélyesek? :)

(#60638) Lauda válasza Csatravi (#60557) üzenetére


Lauda
félisten

Linkeltem két cikket a japánokkal kapcsolatban, nyilván nem csak ez a kettő ír a "járványkezelésükről". Ebből könnyen kimazsolázható, hogy miért olyanok a a számaik, amilyenek.

A wordometers szerint nálunk 150 ezer teszt / 1 millió lakos, japánoknál 24 ezer teszt / 1 millió lakos.

[ Szerkesztve ]

(#60639) #16729600 válasza Lauda (#60638) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyik oldal erre azt mondja: felelőtlen nyomi kormányzat, a másik pedig, hogy reálpolitika.

(#60640) Xuja válasza Lauda (#60636) üzenetére


Xuja
kezdő

Köszi! Ezek alapján akkor kétes a szitu, ha nincs is nagy gáz náluk akkor az is inkább emiatt van: "Másfelől az is gyakran felmerül, hogy egyes kulturális jellegzetességek, például a kézfogás és a puszizkodás hiánya, valamint a széleskörű maszkviselés, a nyugatinál nagyobb fokú társadalmi szabálykövetés és az egészségügyi rendszer magas technológiai színvonala is megkönnyíti a betegség elleni küzdelmet" - nem feltétlen a járványkezelésük miatt.

(#60641) Csatravi válasza Lauda (#60638) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az első cikk 2020.03.03. Attól már jó messze vagyunk és az azóta keletkezett adatokból nem látszik meg, hogy bármit is elrontottak volna.
A második cikk tartalma és címe pedig arra utal, hogy ők nem napi több százas halálozási adatoknál akarnak szigorításokat hozni. Nagyon helyesen. Amúgy a másodikat linkeltem én is. :)

(#60642) #16729600


#16729600
törölt tag

Megszületett a terv nálunk az országos tesztelés ütemezésére. Első kör: dec.5-6 pedagógusok ( iskolai, ovódai ) 200.000 fő, utána dec.7-8 rendőrök, idősotthonok, rizikócsoportok, majd utána a lakosság fennmaradó része. [link]

[ Szerkesztve ]

(#60643) DarkByte válasza #20749568 (#60575) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem újonnan a munka teljesen kiüti hogy ezen járjon folyton az agyam. De amúgy is igyekszem magam mással elfoglalni és csak napi max. 20-30 percben elolvasni a fontosabb híreket.

Anyum eléggé parázik, neki is javasoltam hogy próbálja ignorálni kicsit, mert ez még nagyon sokáig fog tartani és bele fog csavarodni. Egyénileg pontosan ugyanannyit lehet tenni az ügy érdekében, mint tavasszal, ha akkor betartotta az óvintézkedéseket most is menni fog. A többi már nem rajtunk múlik.

(#60644) Lauda válasza Xuja (#60640) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! :)

#60641Csatravi Oké, te ezt látod belőle. :) Bár nem tudom milyen adatok lennének, ha egyszerűen nem is tesztelnek. A magyar kormányt állandóan szidják itt, hogy alig tesztelnek, a japánok 1/7 annyit tesztelnek a lakosság arányában nézve. Erre te kihozod, hogy milyen jó számokat produkálnak. Végülis te tudod. :) Ha nem tesztelnek, akkor nem lesz sok koronás papíron, nem fekszik sok koronás kórházban és szinte alig lesz koronavírus okozta szövődményben elhunyt. Az olvasottakból és a számokból nagyjából ezt látni (én ezt látom).

[ Szerkesztve ]

(#60645) lacafaca válasza Kékes525 (#60631) üzenetére


lacafaca
őstag

nagyjából igen :K persze én fokoztam az önsanyargatás mértékét, de alapjaiban itt sok jót írnak
viszont szerintem te is egy kezeden meg tudod számolni a környezetedben csak azokat, akik odafigyelnek, nem hogy ilyesmi életmódot élnének...azok mint tűk....

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60646) Drizzt válasza Csatravi (#60637) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En amikor voltam nemreg jogositvany megujitas miatt(, persze akkor meg nem jottek ra, hogy ezt automatikusan meg lehetne hosszabbitani ujra. Azota mar megint van automata hosszabbitas), akkor az orvos ket kihangositott telefonon beszelt egyszerre ket Covidossal, plusz csinalta az en vizsgalatomat.

I am having fun staying poor.

(#60647) Csatravi válasza Lauda (#60644) üzenetére


Csatravi
senior tag

Számomra a halálozási adat az elsődleges. Az egy mutató arra, hogy ki hogy kezeli a járványt.
Legalábbis számomra.

(#60648) radi8tor válasza DarkByte (#60643) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennyi. :K

⭐ Stella

(#60649) Lauda válasza Csatravi (#60647) üzenetére


Lauda
félisten

Melyik halálozási adat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.