Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60451) Lauda válasza #32839680 (#60437) üzenetére


Lauda
félisten

:U Az ember a legmagasabb szintű lény ezen a bolygón, tehát az emberek megmentése, az emberiség fenntartása az elsődleges cél. Minden más egyéb élőlény csak utánunk következik a rangsorban.

(#60452) Lauda válasza daneel_hu (#60448) üzenetére


Lauda
félisten

Csodálom a vírus nem menekült el belőle. Gondolom van amitől annak is hányingere lesz.

(#60453) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Az mennyire normális hogy önkormányzati cég igazolt koronásoktól 10 nap után nem kér legalább egy negatív tesztet? Csak úgy jöhetnek vissza dolgozni, mert a háziorvos és az ember szerint már nincs tünete. Ennyit a védekezésről, meg a szigorításokról, nem akarok politizálni de a tavaszi nagyon lelkes főpolgármester is méretes ívben sz@rik mindenre.

(#60454) Parci válasza tom_tol (#60419) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy félreérthető voltam: nagyon is van értelme, az okos verziók szervezhetetlensége miatt szinte csak ennek van értelme és én pártolom is.

de nem így. így tényleg nincs értelme, ráadásul jól láthatóan a tettek és a szavak nálunk teljesen elváltak egymástól, mindenhol hírzárlat, mindenhol sunnyogás, sokkal nagyobb valós számok, mint amiket lejelentenek, tombol a járvány. magyarán, az intézkedések egyre inkább csak a látszat fenntartását szolgálják, miközben valóban tönkremennek benne rengetegen.

na, azért zárni, hogy viktorka látszata megmaradjon, nem oké. azért feláldozni rengeteg céget és állást nem oké.

akkor inkább engedjék el, és eltemetünk mindenkit egy menetben. ugyanis így is ugyanez vár ránk. maximum egy gyors vakcina tudott volna ezen változtatni, de most éppen az a téma is árnyalódik...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60455) daneel_hu válasza Nagymelák (#60453) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ez lenne a normális.
Ha azt akarjuk, hogy egyszerre ne legyen saccra 1 millió ember HO-ban / karanténban.

Munkahely válogatja amúgy.
Állami nagy cégnél dolgozik asszony pénzügyesként, már amikor lázas lettem, ő nem mehetett dolgozni. Addig amíg nem produkáltam PCR– tesztet. (pozitivat se)
Őt nem tesztelték, 2 hétig nem mehetett. :)

Ha azt akarjuk, hogy mégjobban megrogyjon a tesztelés akkor mindenkit PCR-tesznek vetünk alá. (felesleges)

[ Szerkesztve ]

(#60456) NavySeal válasza daneel_hu (#60448) üzenetére


NavySeal
senior tag

Titeket ez miért zavar annyira?
Tényleg nem bántás miatt kérdem.
Van egy nézőtábora, akikkel így is tud kommunikálni és természetesen celeb ebből (is) él.
Akit nem érdekel, az nem nézni.
Ezen lovagoltok már páran hetek óta.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#60457) Parci válasza daneel_hu (#60445) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viszont szerintem az első tüsszentés után kapta a remdesivirt. talán még dugi ivermectinje is van :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60458) Parci válasza NavySeal (#60456) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, annyira zavarja, inkább röhejesnek tartja. én is. ez a celebsors, mivel mindenki ismeri, mindenki véleményezi is. na de ezért is csinálja... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60459) forceberg válasza snecy20 (#60450) üzenetére


forceberg
veterán

Azért, mert még innen is vannak, akik megnézik, vagy, ha már beszélnek róla, az reklámérték.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#60460) NavySeal válasza Nagymelák (#60453) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nem normális szerintem se, de így működik. Feleségem Járási Hivatalban dolgozik. A héten lett egy koronás beteg, de hivatalos bejelentés, infó nem jött róla még!!! Ma kiderült (folyosón!!), hogy az előző beteg egy szorosabb munkatársa szintén elkapta.
Tegnap meg jön haza a feleségem, hogy hétfőtől sofőröket toboroznak náluk (ismétlem Járási Hivatal) önkéntes alapon lehet menni saját autóval orvostan hallgatókat vinni pedagógus covid szűrésre. (benzint állja a cég...)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#60461) daneel_hu válasza NavySeal (#60456) üzenetére


daneel_hu
addikt

Engem nem zavar.
Sőt még csak nem is antipatikus a figura úgy általában.

Részben talán jó volt, hogy megcsinálta az első napok videóit, de mostanra már kicsit túlzásnak érzem.
És káros, olyan szempontból, hogy enyhe tünetekkel rendelkező covidosok is felülkerekedhetnek és bevitethetik magukat a kórházba.
Én sokkal szarabbul voltam, és kirúgtak. :)
Fals biztonságérzetet sugallnak a videói - mert ha ennyire vagy csak szarul akkor bőven hazaküldenek.

(#60462) NavySeal válasza Parci (#60458) üzenetére


NavySeal
senior tag

Így van. Nekem is meg van a véleményem róla el kell ismerni olyan-amilyen. De nem kattintok rá (egyszer belenéztem én is) többet, oszt kész.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#60463) NavySeal válasza daneel_hu (#60461) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ebben teljesen igazad van, bosszantó a helyzet a különszobával és a benntartással együtt. De mi "hangyák" csak a normál ellátást kapjuk... sajnos ez van

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#60464) Parci válasza NavySeal (#60462) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is innen értesülök mindig, meg nem nézem már az eleje óta. de ez kb. a komplett magyar tv-re is igaz, mindig az indexről tudtam meg, többnyire akaratom ellenére, hogy xy műsorban mi történt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60465) lacafaca válasza daneel_hu (#60448) üzenetére


lacafaca
őstag

emiatt a bohóc miatt a fél ország fog ezen az egészen röhögni...ennyi az egész? hát ettől aztán kurván kell félni...persze ez nem fogja föl a hős. nem tudom hogy van, mert az elsőbe belenéztem (akkor sem volt lofasznyi baja csak), meg amikor megjelent a kórházba, ennyi elég is volt belőle :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60466) Parci válasza lacafaca (#60465) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most már én is így gondolom. elsőre még lehetett haszna, hogy hoppá, komoly dolog ez, de mostanra megunják a nézői is és leszarják a virnyákot

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60467) daneel_hu válasza NavySeal (#60463) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi egyszerre 4-en voltunk a sűrgösségin. (4 ffi)
Hárman járkáltunk és ültünk - felváltva - a folyosón. A doki már eleve "hazamenősnek" nyilvánított minket, megérkezés után.
Egy másik 30-as ffi, na ő szarul volt, rajta már akkor is infúzió volt amikor megérkeztem. Sokkal szarabbul volt mint a Majka, kapkodta a levegőt rendesen. (őt fel is vették)
A Majoros a legszarabb állapotában sem nézett ki szarabbul mint egy átlagos infuenza A-fertőzés után bárki.

A kivizsgálás előtt a doki tájékoztatott, hogy amennyiben nincs nagy gond - hazamegyek és otthon lábadozok. Elfogadtam a tanácsát, és még örültem is neki. Megnyugtató volt.

Nem akarom bántani és elképzelhető, hogy egy kezdődő tudőgyulája volt amely igényelt némi gyógyszert, de ha jól látom már kétszer felvették és legalább 5-6 napot volt bent.
Ezt érzem túlzásnak.
Csak a fals biztonságérzetet sugallja, mert jelenleg ilyen állapotban sehova nem vesznek fel.
Mész haza a g****be. :)

[ Szerkesztve ]

(#60468) NavySeal válasza Parci (#60466) üzenetére


NavySeal
senior tag

És ahogy daneel_hu kolléga írta fals biztonságérzetet sugallhat akár az ellátás helye (magán szoba), akár a minősége (enyhébb tünetekkel is benntartják). Ez tényleg baj, hisz 99%-ban nem ezt fogják kapni, akik bekerülnek.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#60469) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Usa-ban mar nagyon kozel kerult a napi 200k+.

I am having fun staying poor.

(#60470) icecave válasza icecave (#60268) üzenetére


icecave
nagyúr

Az égvilágon semmi bajom sincs, a kezdeti enyhe tünetek és ugye negatív PCR teszt után (szerda a vétel is és az eredmény is megvolt estére, magánban), tegnap sem és ma sem éreztem már semmit. Asszony ugye itt mellettem egy légtérben vagyunk 0-24-ben, Covid pozitívként. Ezek után még gondolkodom, hogy ha nem lesz tünetem továbbra sem, minek megcsinálni a gyorstesztet egyáltalán (mert ugye az volt a felvetés,hogy korai volt nekem a PCR, 3 nappal később jött pár enyhe tünet, mint az asszonynak).

Kis emlékeztető: Asszonynak vasárnapra lettek tünetei, nekem úgy kedd-szerda körül érezhetőek, azóta meg semmi, elmúlt az a kevés is. Ha meg is fertőzött, azért már pont,hogy most lennének legjobban a tüneteim nem?

[ Szerkesztve ]

(#60471) daneel_hu válasza icecave (#60470) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mindenkin másképpen megy végig. Nincs két ugyanolyan lefolyás.
Talán a tünetek között van sok-sok egyezés, de ennyi.
De a tünetek mértéke és súlyossága különböző...

(#60472) snecy20 válasza Drizzt (#60469) üzenetére


snecy20
veterán

Ez meg fogja roppantani az USA-t.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60473) Parci válasza snecy20 (#60472) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem fogja. 1% az 1%. lelkileg lehet, hogy megroppantja, de igazából százból egy ember nem az a vírus. és azért a halottakból nagyobb arányban vannak az öregek, betegek, túlsúlyosak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60474) MuMa012


MuMa012
tag

Megosztanám egy tanítványom érdekes tapasztalatát.
4 tagú család, egy iskolai és egy gyári dolgozó szülőkkel és két gyerek. Először az anyukán jelentek meg a tünetek, s ő kórházba is került már. Aztán elkapta mindenki a családban, kivéve a tanítványom. Ugyanis kapcsolt, hogy ha a betegekkel egy légtérben van, akkor maszkot kellene húznia. Ha el is kapta, tünetmentes legalábbis. Így csak akkor és maszkban megy ki a szobájából, ha szüksége van valamire vagy segíteni kell, de semmilyen tünetet nem észlel magán továbbra sem.

(#60475) snecy20 válasza Parci (#60473) üzenetére


snecy20
veterán

Napi szinten konstans 100k feletti esetszámok...ezt nem tudom milyen egészségügyi rendszer bírja ki hosszú távon.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60476) Parci válasza snecy20 (#60475) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmilyen. 1%-ot ők is el fognak temetni (egyébként nem, hamarabb lesz szuri).

de azért gondold meg, hogy 200 ezer / 300 millió = 2/3 ezrelék
nálunk 5 ezer / 10 millió = 1/2 ezrelék
és ugye a mi 5000 pozitívunk vicc, többszöröse minimum

ugyanúgy, náluk napi 2 ezer halott, nálunk "100" halott, de ők harmincszor annyian vannak!

bele fogunk roppanni?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60477) icecave válasza daneel_hu (#60471) üzenetére


icecave
nagyúr

De ha negatív a pcr tesztem akkor át se megy rajtam nem? Hiába az extrém szoros kontakt...

Mindegy a gyors tesztet megcsinálom a hétvégén. Ha az is negatív egyszerűen nem tudom elkapni az asszonytól vagy nem tudom...

(#60478) Rive válasza snecy20 (#60475) üzenetére


Rive
veterán

Az USA egészségügye (illetve ehhez illően az emberek hozzáállása) nagyon más, mint az itthoni. Ott az a 'normális', hogy ha nincs megfelelő biztosításod akkor beledöglesz: és ehhez képest ajándék, hogy covid-ra most mindenki kap valami alap ellátást.

Ui.: mármint kap, amíg jut...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#60479) snecy20 válasza Parci (#60476) üzenetére


snecy20
veterán

bele fogunk roppanni?

Nincsenek túl jó előérzeteim saját magunkkal kapcsolatban. Könnyen lehet a vége egy hatalmas gazdasági kataklizma, ha nem sikerül úrrá lenni a helyzeten jövő nyárig.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60480) zsolt_64 válasza icecave (#60470) üzenetére


zsolt_64
senior tag

a 3 nap csúszás nálam is stimmelt, nálad meg ennyi volt és kész
Mint írtam és itt válaszoltak rá még az igG teszt sem ad tuti eredményt hogy immunis lettél -e.
"közös cipő" jeligére...
Elnézést a hasonlatért, de szó volt itt róla. lehet hogy a kutyán is így meg át , csak nem írogat a fórumba, legfeljebb egy kicsit levertebb, és többet fekszik a kosarában.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#60481) daneel_hu válasza icecave (#60477) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nagyon sok a kérdés még a vírussal kapcsolatban.
A tesztek alapján ne vonj le következtetéseket...

Van aki sosem produkál + tesztet, ennek több oka is lehet. (én sem produkáltam)
Vagy nem sikerült a teszt, vagy túl későn mentél, vagy már átestél tünetmentesen és eltelt X idő, nem tudhatod.
Ettől függetlenül elkaphattad, vagy nem kaphattad el.
Tudom sok a kérdés, de sajnos a tesztek nem adnak egyértelmű választ. :(

Nekem PCR– volt a fertőzés 12 napján. Előtte 9 nap tömény láz, fejfájás, hasmenés, émelygés, szaglás/ízlelés nulla stb... stb...
Volt még valaki a topikban viszont aki kezdetben PCR+ volt, majd kb a 10 napon PCR–.
Nincs két egyforma eset.

Anyám 14 nap múltán PCR–, anyósom nővére PCR+.
Ugyanazon a bulin fertőződtek meg nagy valószínűség szerint.
(csak azért hozom ezt példának mert tünetesek mind a ketten, és szerintem covid)

[ Szerkesztve ]

(#60482) lacafaca válasza icecave (#60477) üzenetére


lacafaca
őstag

ne pörögj ezen...nincs esélye a szervezeteddel szemben és kész ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60483) Csatravi válasza Parci (#60476) üzenetére


Csatravi
senior tag

"bele fogunk roppanni?"
Már ráléptünk a taposóaknára! Itt már csak az a kérdés, hogy meddig tudjuk rajtatartani a lábunkat.

(#60484) Kékes525 válasza Drizzt (#60469) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem csodálkozom, a Trump hívők többsége nem tart be semmilyen szabályt sem. Azaz az USA 40%-a szarik az egészre. Azt hiszik, hogy ők kemény legények. Pedig szimplán csak hülyék. De a legnagyobb baj velük nem ez, hanem az, hogy leszarják a saját országukat (tönkre vágják ezzel a gazdaságukat) és a többi állampolgárt pedig veszélyeztetik. És ők büszkén verik a mellüket, hogy hazafiak. Hányok az ekkora hülyeségtől és kétszínűségtől.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60485) Csatravi


Csatravi
senior tag

4440 új beteg, 96 halott, 604 lélegeztetőn.
[link]
Hivatalos adat de valóságtartalma nem garantált!

[ Szerkesztve ]

(#60486) forceberg válasza Kékes525 (#60484) üzenetére


forceberg
veterán

Nem kétszínűek, sötétek!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#60488) Lauda válasza Drizzt (#60469) üzenetére


Lauda
félisten

A lakosság számához viszonyítva kb mint nálunk. Ha még hozzávesszük, hogy itt milyen tesztelés folyik....

(#60489) Parci válasza #20749568 (#60487) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha ér valamit egy lockdown, akkor 2-3 hétre rá egyszer csak beszakadnak a számok. de ez mondjuk a hard lockdown inkább.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60491) Csatravi


Csatravi
senior tag

Ma Orbán Viktor ismertette a napi koronavírus-adatokat. [link]

"Orbán Viktor utalt arra is, hogy jelenleg rendelkezésre áll még 13594 szabad ágy a kórházi Covid-osztályokon, illetve van 1689 lélegeztetőgéppel ellátott ágy is."
:Y
Már meg is nyugodtam.

[ Szerkesztve ]

(#60492) snecy20 válasza Csatravi (#60491) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt azért mondja, hogy tessék befeküdni?
Amúgy hogyhogy ilyen jól állunk szabad ágyakkal?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60493) BalanceR válasza Csatravi (#60485) üzenetére


BalanceR
addikt

Alapvetően vagy egy hete tetőzünk, vagy egy hete Copy-paste az előző napi adat.
Nyilvánvaló, hogy már egy ideje nem tudják követni, pontosan rögzíteni az adatokat...
"3472. nõ 67 ada feltöltés alatt"
Még az adatok is tele vannak helyesírási hibákal, meg melléütésekkel... :W

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#60494) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

"Hetvenhét rendőr sebesült meg az erőszakba torkolló szerdai berlini tüntetésen, és 365 tüntetőt vettek őrizetbe a koronavírus-járvány lassítását szolgáló korlátozások elleni demonstráción... Az emberek azért vonultak az utcára, mert a... a gyülekezésre, maszkviselésre és köztéri alkoholfogyasztásra vonatkozó szabályokat...
A rendőrség vezetése szerint embereik évtizedek óta nem tapasztaltak olyan dühödt erőszakot tüntetők részéről Berlinben, mint most"
a bulikázók bulikáznak ha nem így akkor úgy.

(#60495) Kékes525 válasza Csatravi (#60491) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a cinizmus csúcsa. Ágy persze hogy van, mint lélegeztető gép is. Csak személyzet nincs. Nem baj megoldjuk azt is. Majd önkiszolgálók lesznek a kórházak is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60496) Kékes525 válasza zsolt_64 (#60494) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt kell a társadalom tudósoknak, politikusoknak megoldani. Hogy lehet növelni az emberek felelősség érzetét mások iránt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60497) snecy20 válasza zsolt_64 (#60494) üzenetére


snecy20
veterán

Úgy tűnik hogy ezt a vírust hatékonyan megállítani csak az ázsiai féldemokráciák, féldiktatúrák tudják.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60498) Sped válasza zsolt_64 (#60494) üzenetére


Sped
aktív tag

Ezért nem lehet itt ázsai lezárásokat csinálni. Fellázad a nép. Tök jogosan, mi nem erre vagyunk berendezkedve.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#60500) Kékes525 válasza BalanceR (#60493) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahogy Orbán bejelentette a szigorú intézkedéseket azóta a sleppje kötelességének tartotta, hogy az adatok azonnal mutassák az intézkedések hatását.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.