Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60501) Kékes525 válasza #20749568 (#60499) üzenetére


Kékes525
félisten

" elég nagydarab kalapácsot kapott a kormányzat a kezébe."

A tüntetést látván éppenhogy túl kicsit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60502) Csatravi válasza snecy20 (#60492) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Amúgy hogyhogy ilyen jól állunk szabad ágyakkal?"
Hát mert van olyan aki azért van kórházban, hogy youtube videókat gyártson mert annyira beteg aki meg jobban rászorulna a felügyeletre az otthon lábadozik.
Amúgy azért annyi az üres ágy mert csak az ágyból van bőven. Mert amit hivatalosan tudni kellene azt nem mondják el. Mert nem tudod, hogy napi szinten mennyi eü dolgozó potyog ki a rendszerből. Ez titkos adat!

(#60504) lacafaca válasza Kékes525 (#60501) üzenetére


lacafaca
őstag

szerinted van olyan kormány ami egy feldühödött népet bármilyen eszközzel meg bír állítani (demokratikus keretek között természetesen)? majd az erőszak még nagyobb erőszakot fog szülni és jöhet a végső megoldás? nem fog, a rendőrség/katonaság is egy ponton a nép mellé áll

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60505) zsolt_64 válasza Kékes525 (#60496) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"növelni az emberek felelősség érzetét mások iránt"
na ez az amiben nem hiszek, vannak akik képtelenek belátni, és valamiről lemondani
a vírushelyzet miatt. és dühös lesz ha ŐŐŐŐ nem teheti amihez kedve van.
Ezeket az egyéneket nincs aza az isten meggyőzzél bármiről is.
Olvastam itt valahol feljebb hogy a gyereknek szülinapi partija volt okt.23-án :Y
Snecy20:azért van pár jó példa arra hogy lehet a vírust kordában tartani vízágyú nélkül.
Bár a berlini tömegre meg nincs jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#60506) Csatravi válasza snecy20 (#60497) üzenetére


Csatravi
senior tag

Japán is megállította pedig őket nem sorolhatod közéjük és még jó pár országot meg lehetne említeni.

(#60507) Kékes525 válasza BalanceR (#60493) üzenetére


Kékes525
félisten

Amióta Orbán bejelentette az intézkedéseket, a lélegeztető gépen lévők száma 461-ről 604-re növekedett, de a halottak száma gyakorlatilag változatlan. Pedig előtte egyre növekedett a napi új halottak száma. Ez csak akkor lenne lehetséges, ha a bejelentés óta sokkal hatékonyabban tudnák kezelni a súlyos betegeket. Pedig az ellenkezője igaz. Minél több a beteg, annál kevesebb idő jut egy beteg kezelésére, ami nagy mértékben csökkenti a beteg túlélési esélyeit.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60508) snecy20 válasza zsolt_64 (#60505) üzenetére


snecy20
veterán

Egyik fórumtársunk meg ~1-2 hete gondolta úgy, hogy most van a legmegfelelőbb pillanat egy Kanári-Szigeteki kiruccanásnak. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60509) daneel_hu válasza Csatravi (#60506) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mit állított meg Japán? :D

(#60510) Kékes525 válasza zsolt_64 (#60505) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos igazad van. Ez nem egy nemzedékes feladat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60511) Kékes525 válasza lacafaca (#60504) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek, csak a dühöm szólalt meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60512) andor80 válasza Sped (#60498) üzenetére


andor80
senior tag

Mit nem lehet tavasszal is volt.!!!Törvényileg és jogilag is lehetséges.
A nép nem lázad fel csak egy kis törpe része a buta tudatlan konteósok .Azokat meg szépen a törvény erejével el kell INTÉZNI! Erre van a hadserewg nem akkor hazsnálják a tekkeseket ne pozolljanak 10nm2 területen .

Vagy nem is kell velük semmit csinélni az ukrán prof ahogy mondta: " ne vegyék igénybe se ők se családtagjaik az ellátást egyszerüen halljanak meg otthon"

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#60513) lacafaca válasza Csatravi (#60506) üzenetére


lacafaca
őstag

japán annyira megállította, hogy már a 3. hullámban és vele a szigorításokban vannak éppen

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60514) zsolt_64 válasza snecy20 (#60508) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Haverom is úgy gondolta hogy szeptember horvát , október görög, aztán szép csendesen elmaradt mindkettő.... ami hajós búvártúra lett volna, ahol aztán semmilyen óvintézkedést betartani nem lehet.

(#60515) Csatravi válasza daneel_hu (#60509) üzenetére


Csatravi
senior tag

Bocsánat, nem megállította hanem kordában tartja. 2201 napi új beteg és már most
"Január óta a több mint 120 millió lakosú országból 121 ezer fertőzést és 1908, a vírus okozta halálesetet jelentettek"
Hol vagyunk mi ehhez?

(#60516) lacafaca válasza daneel_hu (#60509) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor te is nézed a józsit :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60517) andor80 válasza Csatravi (#60515) üzenetére


andor80
senior tag

+1 mindig szereten fogást de soha nem jön össze... :R

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#60518) Csatravi válasza lacafaca (#60513) üzenetére


Csatravi
senior tag

[link]
"egyelőre nem jelentett be újabb korlátozásokat."

(#60519) zsolt_64 válasza Kékes525 (#60510) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Az a baj hogy pont nem erről, tehát az egyén felelősségéről szól ez az egész rohatt fogyasztói társadalom. Ugye hallgatod a reklámot ahol az ez nekem JÁR, mert megérdemlem szlogen megy.
Qrwára jó volna már egy kicsit azt is nyomatni hogy egy társadalomban a jogok mellé kötelezettségek is járnak.
Azt az álláspontot meg végképp rühellem amikor valaki elismeri hogy jók a törvények-szabályok, addig a pontig amíg az ŐŐŐŐŐ érdekeit-elépzeléseit nem sértik , mer onnantól kezdve: f@szság, meg hülyek ezek, nekem ne ugassanak

[ Szerkesztve ]

(#60520) lacafaca válasza Csatravi (#60518) üzenetére


lacafaca
őstag

helyből tájékozódok, nem a magyar sajtóból..szerencsére ma ez már nem probléma ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60521) andor80


andor80
senior tag

Ilyen van???? Elfofgyott a palazmaterápia kezelésre a pénz:...
Értitek nem a plazma orvos gép stb a PÉNZ pofám leszakad...
[link]

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#60522) daneel_hu válasza Csatravi (#60515) üzenetére


daneel_hu
addikt

Japán nem állított meg semmit.

Aki megállította azok az ausztrálok... de mivel ott éppen nyár van, nem csodálkozom az alacsony számokon. Inkább túl vannak a második hullámon.
De majd visszatérhetünk erre is úgy május tájékán, amikor elkezdődnek megint a tömeges megfertőződések. Ha mákjuk van akkor talán addigra lesz oltóanyag és a veszélyeztetett közeget beolthatják.

Az északi félgömbön baromira terjed, szinte mindenhol.
Fogalmam sincs az északi félgömbön mekkora lehet az átfertőzöttség, de a legsúlyosabb helyeken sem lehet több mint 10%.Elképesztően sokan vannak akik még nem kapták el... és addig a vírus tombolni fog.

(#60523) Ringman válasza andor80 (#60521) üzenetére


Ringman
nagyúr

Másra kellett!

(#60524) omfgk válasza Ringman (#60523) üzenetére


omfgk
addikt

Azt is tedd hozzá ,hogy sokkal fontosabb dolgokra kellett az a pénz!

(#60525) philoxenia válasza Lauda (#60451) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez csak elmélet. Nyugaton a háziállatok közül kevés hal éhen, de azt általában büntetik is. A világon pedig sok ember. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60526) daneel_hu válasza Sped (#60498) üzenetére


daneel_hu
addikt

A fogyasztásra épül minden.
Ha nincs fogyasztás, munka sincs, semmi sincs.
Lehet persze lezárásokat csinálni - akár huzamosabb ideig -, de előbb utóbb beleállunk a falba.

Nyilván az sem jó ha nem csinálunk semmit.
Félreértés ne essék, a kormány gazdaságilag sem kezeli jól a járványt, bár nem tartom magamat annyira okosnak, hogy tudjam mi a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#60527) Geri Bátyó válasza Kékes525 (#60507) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ha jól tudom, a napi regisztrált fertőzöttek száma is csökkent, pedig még nem telt el annyi idő, hogy a korlátozások éreztessék a hatásukat.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#60528) zsolt_64 válasza daneel_hu (#60526) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"a kormány gazdaságilag sem kezeli jól a járványt, bár nem tartom magamat annyira okosnak, hogy tudjam mi a megoldás"
Nincs jó megoldás, ez a növekvő fogyasztásra épülő gazdasági rendszer csődje, ami egy egész bolygóra kiterjedő piramisjáték.
Egy ideje egyes közgazdászok megpróbálják felhívni erre a figyelmet, de leugatják őket.

[ Szerkesztve ]

(#60529) #16729600 válasza snecy20 (#60508) üzenetére


#16729600
törölt tag

És millyen jól tették, gondolom nem vették el senkitől a vakalókanalat az önbefalazásukhoz. ;)

(#60530) Csatravi válasza Csatravi (#60502) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Mert nem tudod, hogy napi szinten mennyi eü dolgozó potyog ki a rendszerből. Ez titkos adat!"
[link] (ATV videó)
Az egész videót érdemes megnézni de a fenti mondatomhoz 6:24-től.

(#60531) Csatravi válasza daneel_hu (#60522) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha elolvastad volna a kommentedre adott válaszomat #60515 akkor most nem kellett volna koptatnod a billentyűzetet. De ezek szerint átugrottad hogy tudjál ide kanyarítani valamit.

(#60532) Z.É.T. válasza daneel_hu (#60467) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(még mindig kétoldali tüdőgyulája van, amiatt nem engedik haza)

[ Szerkesztve ]

(#60533) Kékes525 válasza andor80 (#60521) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak nem figyeltek fel rá a politikusok. Hisz most a járványnál is nagyságrendekkel súlyosabb probléma a Brüsszel migráns simogató politikája, az alkotmány módosítása, hogy az apa az férfi, az anya pedig nő. Persze annyira kapkodtak, hogy kihagyták a nagypapát és a nagymamát és a többi felmenőt is. Beláthatod, hogy a járvány, ezeket a nemzetet megrázó dolgok mögött, sehol sincs.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60534) Kékes525 válasza Geri Bátyó (#60527) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz. Az intézkedések hatása 2 hétnél (sőt sok esetben több) hamarabb sehol nem jelentkezett. Annyi idő pedig még nem telt el.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60535) #16729600


#16729600
törölt tag

Hehe, új mellékállásom lett: karantén idejére ideális, Amazon gyártású még ki nem adott sorozatokat kell negnézni és véleményezni napi 15€ zsoldért. :D Titoktartási van, szóval nem mondhatok el részleteket az új sorikról, napi 3 részt kell megnézni. :C

(#60536) daneel_hu válasza Csatravi (#60531) üzenetére


daneel_hu
addikt

Próbálj meg 10%-al visszavenni. (nem kérek többet)
Szerintem menni fog.

Japán a harmadik exponenciális görbéjén van éppen, felesleges a napi esetszámokat nézni.
A görbéjük alapján lesz az sokkal több is. Kérdés mikor lesz tetőzés. (most még sehol nem látszik ez)

[ Szerkesztve ]

(#60537) Ispy válasza #16729600 (#60172) üzenetére


Ispy
veterán

Nem is nézte volna senki. ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#60538) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#60048) üzenetére


Z.É.T.
őstag

4440/96
22860/~19.4% (teszt/pozitív)
7512/604 (kórház/lélegeztető)

(#60539) Csatravi válasza daneel_hu (#60536) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mesélj mi a problémád!?
Az hogy javítottam a hozzászólásomon majd te továbbra is az eredetin akarsz csámcsogni és nem veszed figyelembe a javított hozzászólásomat?
De mond mi verte ki a biztosítékot?

(#60540) Asbee


Asbee
veterán

Munkatársam kedden egész éjjel hányt, enyhe hőemelkedés mellé, enyhe fejfájás. Szerencsére korrektül nem is jött azonnal dolgozni, cég gyorsan intézett neki tesztet, háziorvos szerint ó ez semmiség , kis hányás-fosós vírus. Gyorsteszt és pcr is szerencsére hamar meglett. Természetesen pozitív.
Egy másik munkatárs, nem közvetlen, belázasodott, és picit köhécsel. Háziorvos megkérte köhögjön a telefonba. Távgyógyításban megállapította , hurutos köhögés ez nem lehet covid. Szintén cég által, gyorteszt és pcr is. Mindkettő pozitív.
Én megértem a háziorvosokat, hogy ott is iszonyat fejetlenség, hajtás van, de azért ez a távgyogyítás röhej.
Az én dokim szerencsére komolyan veszi, és aki tünettel betelefonál már kéri is a tesztet. Szerencsére csinálják is, nem utasítják el mint tavasszal. Persze sokan a dokit szólják meg, milyen hülye, minek mindenkit teszteltetni. Csak az a bibi minden második kb pozitív....

[ Szerkesztve ]

(#60541) #16729600 válasza Ispy (#60537) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az lehet, mindenesetre szivárogtató leszek, téglát alkalmaztak. :Y :D Amazon kutatási felület, néha se diszlet, se szinkron, se CGI, de mondjuk amit nézek nem lesz olyan rossz.

(#60542) daneel_hu válasza Csatravi (#60539) üzenetére


daneel_hu
addikt

Semmi, beszélgettünk.
Kicsit alacsonyabb elánnal kéne fikázni, nem bánnám. :)

(#60543) daneel_hu válasza Asbee (#60540) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem jó véleményem van a háziorvosomról, mindent el tud intézni, jól diagnosztizál stb...
Viszont covid-szempontból eléggé megbukott a szememben.
Ráadásul amikor kellett volna, ki volt kapcsolva a telefonja. :(

(#60544) Csatravi válasza daneel_hu (#60536) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Japán a harmadik exponenciális görbéjén van éppen, felesleges a napi esetszámokat nézni.
A görbéjük alapján lesz az sokkal több is. Kérdés mikor lesz tetőzés. (most még sehol nem látszik ez)"

Akkor újra visszalinkelem neked.
#60515
De hogy keresni se kelljen :)
"Január óta a több mint 120 millió lakosú országból 121 ezer fertőzést és 1908, a vírus okozta halálesetet jelentettek"
Hol vagyunk mi ehhez?

Ennyit írtam nem többet.

(#60545) Lauda válasza Csatravi (#60544) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem annak is érdemes utána olvasni, hogy japán hogyan kezeli a járványt. Kb sehogy, betudják a nagy részét másnak.

(#60546) daneel_hu válasza Csatravi (#60544) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem érted.
Nem ezzel volt a bajom...
A reakció milyenségével.

De hagyjuk abba szerintem, ez nem ér ennyit.

(#60547) Csatravi válasza daneel_hu (#60542) üzenetére


Csatravi
senior tag

Tudod ha beírok egy kommentet amire felhívják a figyelmemet hogy valami nem stimmel és ennek hatására bocsánatot kérek majd javítok de te továbbra is azt a kommentemet ütöd amiért elnézést kértem és akkor had legyen merszem arra hogy .....

(#60548) daneel_hu válasza Csatravi (#60544) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem - erre térjünk vissza akkor ha túl vannak a 3. hullámon (épp azt lovagolják éppen).
Megnézzük meddig mennek fel. :)
Jelen pillanatban erősen emelkedő a görbéjük.

(#60549) Csatravi válasza Lauda (#60545) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem mindenki örülne itthon ha az ilyen sehogy kezeléssel ilyen számokat tudnánk produkálni hát még ha lélekszámra vetítenénk le ezeket az adatokat.

(#60550) viharhozo válasza Parci (#60489) üzenetére


viharhozo
addikt

A magyar korhazas szamok pl. gyakorlatilag beszakadtak. Azt nyilvan nem tudom, h igazak-e, de a statisztika szerint durva trendfordulo van.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.