Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61151) Kékes525 válasza pit stop (#61150) üzenetére


Kékes525
félisten

Aki az edző termekbe jár azok között több a "macsó" viselkedésű "kemény" legénynek mutatkozó, hogy aztán ő rá ez a nyavalyás vírus nem hat. Elfeledkezve arról, hogy a "keménysége" másokat is veszélyeztet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61152) Sped válasza MuMa012 (#61143) üzenetére


Sped
aktív tag

Remélem nem haragszol, de ez a tapsikolás meg az ilyen szimbolikus baromságok csak szimplán... baromságok. Az ég világon semmit nem jelentenek. Az a mentős, akinek tapsoltál, a belét kidolgozza napi 14-16 órában, ki tudja, talán hetek-hónapok óta, semmi szabi, állandó fertőzésveszély, stressz és nyomor mindenhol, amerre néz és jár. Neki nem taps kell, hanem a fizetésének a megháromszorozása, amiből talán pszihésen még erőt tud nyerni, hogy folytassa még egy darabig, mielőtt felmondana. Amit most nem tehet meg, de ha ennek vége, sztem rengetegen elhagyják a pályát.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#61153) UberMutant


UberMutant
őstag

nem taps kell, hanem mindenki tegyen meg mindent, hogy ne legyen szüksége az eü dolgozókra. ne terhelje őket a saját felelőtlenségével

(#61154) radi8tor válasza Sped (#61152) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hasonlóan gondoltam erre mint a ice bucket challenge-re. Értelme nem sok van, de lehet szelfizgetni vele.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#61155) Gsx-rr válasza Sped (#61137) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ennek ellenere majd most a sok okos antifitnesz ,jon majd a baromsagaival,hogy a legfertozobb hely a konditerem

(#61156) #16729600 válasza Gsx-rr (#61155) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ilyen a popszakma. A nyugdíjasok hevesen ellenzik a fiatalok bulizását, a tohonyák a konditermeket, a soha nem utazók a nyaralásokat. Egy a lényeg: olyan érdekszférát sértsenek a szigorítások, amiben nem érdekeltek és semmilyen hatással sincs az életükre. :D

[ Szerkesztve ]

(#61157) emvy válasza radi8tor (#61154) üzenetére


emvy
nagyúr

Ice bucket. A Bitbucket egy kód-repository szolgáltatás. :R

while (!sleep) sheep++;

(#61158) Drizzt válasza radi8tor (#61154) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Bitbucket challenge? Nem sok embert lattam meg azzal selfie-zni, hogy be tud-e allitani egy approval neededet pull requesthez. ;]

I am having fun staying poor.

(#61159) radi8tor válasza emvy (#61157) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hehe valóban. :DD

⭐ Stella

(#61160) Ringman válasza Sped (#61137) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért tegyük hozzá, hogy ezt a studyt a The International Health, Racquet & Sportsclub Association (IHRSA) készítette/finanszírozta.
IHRSA, the International Health, Racquet & Sportsclub Association, is a not-for-profit trade association representing the global fitness industry of over 200,000 health and fitness facilities and their suppliers.

From May 1 through August 6, 2020, IHRSA and MXM closely examined and compared member check-in data (number of gym visits) from a number of fitness facilities – such as Planet Fitness, Anytime Fitness, Life Time, and Orangetheory – across the country with self-reported infection rates. After nearly 50 million check-ins over that three-month period, the study found that a nominal 0.0023 percent tested positive for COVID-19.

aztán ebből azt levonni, hogy az massachusetsi előírások szerint üzemeltetett gym-ekben kevés a fertőzés (gondolom betartják a cdc guideline-t), akkor majd a magyarországi edzőtermekben (nincs is guideline :U ) is ez lesz a helyzet, hát kérdőjeles.

It's become abundantly clear that the safety measures gyms, sports clubs and boutique fitness centers have in place are not only incredibly effective at keeping their membership safe, but also curbing any potential spread of COVID-19 during a time when we all need access to exercise facilities to stay healthy.

ez hazai viszonylatban hogy néz ki, milyen intézkedések történtek?

---
belépő személy közül 45 esetben volt igazolható a szervezetben a koronavírus-fertőzés jelenléte

ezt hogy kell érteni, a belépéskor tesztelték őket, vagy 1 384 000 emberből (vagy ez a szumma belépések száma?) 45 lett covid-pozitív?

btw a teljes állam lakossága kb 6,8millió (wiki szerint), akkor minden 5. lakos (0-100+ éves korig) jár edzeni? a kb 200k-s koronavírusos emberből (szerk: ez a teljes, nem a jún-nov szakasz, szóval legyen ennek a fele, akár negyede) csak 45 jár edzőterembe?

[ Szerkesztve ]

(#61161) viharhozo válasza Sped (#61137) üzenetére


viharhozo
addikt

Pláne így, hogy bizonyítottan nem kockázatosabb, mint mondjuk egy random busz vagy villamos.

1. Ha ez igaz lenne, mindenkinek edzoteremben kene ulnie, annyira biztonsagos.
2. Ebbol kovetkezik, h nem igaz. Ez egy semmivel ala nem tamasztott allitas, amit az mond, akinek elemi erdeke lenne, h az edzotermek nyitva legyenek.
3. A felmeres nincs sehol. A Google semmi hasonlot nem dob ki, pedig eleg specifikusan lehet rakeresni.

Aztan ertelmezzuk ezt a mondatot!

ezért Massachusets államban készítettek ennek vizsgálatára egy reprezentatív felmérést: eszerint 2020 júliustól novemberig a régióban 1 384 000 regisztrált edzőtermi belépő személy közül 45 esetben volt igazolható a szervezetben a koronavírus-fertőzés jelenléte,

Most akkor mi van? Egyreszt a reprezentativ felmereshez max. par ezres minta kell, nem millios, azert reprezentativ. Masreszt meg mi van? Leteszteltek 1384000 belepni szandekozot az edzotermek, es ebbol 45 volt csak pozitiv? Hogy, mikor, kik teszteltek? Raadasul statsztikailag teljesen lehetetlen, h random emberek random mintaibol ilyen alacsony ertek johessen ki.

Tehat vagy Lakatos ur random kamuzik, remelve, h senki se ellenorzi vagy az Index ertett vmit felre.

#61160: ja, hogy megse Massachusetts, hanem egesz Amerika. Akkor ha jol ertem, belepesnel megkerdeztek, koronavirusos-e az illeto, es 50 millio kerdesbol csak 23 tizezrelekben valaszoltak azt, h igen. Megnyugodtam. Ez a self-reported infection rate.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#61162) Csatravi


Csatravi
senior tag

Térképre tettük az összes COVID-ellátásra kijelölt kórházat és ágyszámaikat
(Atlatszo.hu)
Hát van amitől elkerekedik az ember szeme.

(#61163) t72killer válasza #16729600 (#61156) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fiatal vagyok papíron, de a szerinted "nyugdíjas" állásponttal értek egyet. Többek között azért, mert utálom a korlátozásokat és rohadtul nem szeretném, ha a járványterjesztők miatt a jövő év is menne a levesbe.

Hónapokat raktam már hivatalos és önkéntes lockdownba, részben a tartalékaink terhére is - de lassan elegem van. Ha ennek töredékét képes lett volna a s.ggén megülni a bulikázó nép, már egy árva túlélő koronavírus se lenne Eurázsiában.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61164) Csatravi válasza t72killer (#61163) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Ha ennek töredékét képes lett volna a s.ggén megülni a bulikázó nép, már egy árva túlélő koronavírus se lenne Eurázsiában."
+1 :R

(#61165) #16729600 válasza t72killer (#61163) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én azóta finomítottam a véleményemet a kérdéskörröl. Szerintem ilyen a virnyák, bármit lehet tenni ellene és a fegyelmezett és szigorú országok is letérdeltek tőle. ( EU ) Ausztriát hoztam példának , de itt ugye ( joggal ) Ischgl miatt kilőtték a példámat. Azóta viszont új van: Szlovénia. Ott tavasszal semmi nem volt, kőkemény szigorúság volt/van. Perpill a tömegközlekedést is kilőtték, nappal lakás elhagyási, éjjel kijárási tilalom van. Mégis tragédia. HR ugye amikor mindenki pánikolt még az USA ból, Bergamóból is engedte a beutazásokat. A legjobbak a térségeben mára. Én ennek a miértjére egyetlen épkézláb teóriát se hallottam még itt. Szóval szerintem ilyen szar a virnyák: zárhatsz bármit köszi jól van és fertőz . :Y
Szerkesztésedre reagálva: HR ben éjjel nappal buliztak a fiatalok.

[ Szerkesztve ]

(#61166) t72killer válasza #16729600 (#61165) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fegyelmezett és szigorú országokat tavasszal lehetett €urópában találni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61167) #16729600 válasza t72killer (#61166) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szlovénia az első perctől kezdve kőkemény volt. Majd ha sikerül magyarázatot adni a fentiekre átgondolom, de addig?

[ Szerkesztve ]

(#61168) Ricardo válasza #16729600 (#61165) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha szigor mellett is terjed, akkor szerinted mi lenne azokban az országokban, ha elengednék?

(#61169) t72killer válasza #16729600 (#61167) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Define "kőkemény", nem voltak lagzik, zárva voltak az ovik-bölcsik-alsó tagozatok már szept.1-jétől?

Az őszi kampányban kb mindegyik eu ország elcsúszott a tehénlepényen iskolák körömszakadtáig nyitva tartásán és többen más vonalon is. Az iskolabezárás egyébként igencsak komoly fegyver: a felnőttek egy részét is kivonja a mászkálásból.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61170) omfgk válasza #16729600 (#61167) üzenetére


omfgk
addikt

Azért annyira brutál nagy szigor nem volt ám Szlovéniában mondjuk szeptember elején.

Most már igen.
És ez a legtöbb európai országra hasonlóan igaz.

(#61171) Darmol válasza lacafaca (#61046) üzenetére


Darmol
senior tag

Teljesen igaza van, nem szabad leírni mindenfélét. Vagy olyat írsz le, amelyire van szakirodalom, vagy saját tapasztalatként írsz le valamit, hogy neked bevált.
Én pl. a D3-ra nem mernék 10000NE-t irni, mikor 4000 NE-ig van bizonyítva, hogy biztonságos adag függetlenül attól, hogy mi a saját véleményem. Főleg sosem tudhatod ki ül a monitor előtt, értsd minden gyógyszerben más egy 40 kilós nőnek az adagja, és más egy 160 kilós férfinak. Nem játszunk orvososdit, ha nem vagyunk azok.
D vitaminról linkek:
[link1]
[link2]
Főleg a második elolvasását javaslom, hogy miért csak megfelelő körítéssel érdemes bármit is írásban taglalni a neten. Pedig a legtöbb információ ellenőrzése 1-2 gugli (fenti két link első találatból és annak egyik hivatkozásából származik). Mégsem szokták venni a fáradtságot, hogy utánanézzenek jól értelmezték e amit hallottak.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#61172) nagylaci6417


nagylaci6417
aktív tag

5-6napig lázas voltam izom és végtag fájdalmak fej fájás.elment a szaglás ízlés teljesen,ja meg ment a hasam.ez 3 hete volt.2 hete nincs már semmi probléma csak a szaglás nem jött még vissza.meddig tarthat ez?

(#61173) Darmol válasza V.Stryker (#61057) üzenetére


Darmol
senior tag

Az attól függ, hogy ő akarje e vagy te. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#61174) MuMa012 válasza Sped (#61152) üzenetére


MuMa012
tag

Ezzel teljesen egyetértek egyébként. Én sem tartottam megoldásnak a tapsolást, de én is közalkalmazottként megbecsülve érzem magam, ha nem szakmabeli emberek valamilyen módon meghálálják a munkám. (A tanári szakma megbecsültsége egy másik kérdés) De tavasszal nem egy étterem szállított ingyen ételt a kórházakba, nem egy magánfelajánlásról számolt be a sajtó. Most nem hiszem, hogy azért nem számolnak be ezekről, mert nem hírértékű már. Biztos vagyok benne, hogy sokan elhagyják a pályát, de ha már a kormányzat nem tesz az állapotaik javítása érdekében akkor a társadalom támogathatná őket szimbólikusan vagy tárgyi javakkal. De abban van a legnagyobb igazság, hogy a legjobb amit tehetnének az emberek, hogy nem adnak munkát az egészségügynek...

(#61175) Parci válasza Darmol (#61171) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neked is: nem mindegy, hogy az ember egész télre méretez, vagy pedig éppen bekapott koronavírusos fertőzés alatti egy, esetleg két hétre.

10000 NE-t biztosan nem szednék huzamosabb ideig, zsírban oldódó vitamin, fel tud halmozódni. de 10 napig egy koronafertőzés alatt meg de. az 50 mg cink is hasonló, sok lenne folyamatosan, de a betegség alatt belefér.

de egyébként igazad van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61176) raverguy válasza #16729600 (#61156) üzenetére


raverguy
újonc

Helyeslem az edzőtermek bezárását úgy, hogy több, mint 10 éve edzek otthon. Egy húzódzkodórúd, egy tolódzkodó állvány és pár kézi súly elég egy átlagos izomzat fenntartásához. Nyilván, aki testépítő, annak ennél több kell, de egy átlag embernek ennyi szerintem elég. Egyszer-kétszer elmegy valaki egy jól felkészült személyi edzőhöz, hogy a helyes technikákat megtanulja és utána otthon megoldható a dolog. Rengeteg youtube videó segít különböző gyakorlatok megismerésében is.

(#61177) ubyegon2 válasza MuMa012 (#61174) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

akkor a társadalom támogathatná őket szimbólikusan vagy tárgyi javakkal

A társadalom emlékezete nem csak azt a kis szeletet látja, amit most az egészségügy tesz azokért, akikért ténylegesen tesz is. Nem szívesen fejteném ki ezt részletesebben.

(#61178) lacafaca válasza Parci (#61175) üzenetére


lacafaca
őstag

pláne, hogy bizonyítottan kúraszerűen 50k sem okoz semmiféle veszélyt ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61179) Parci válasza ubyegon2 (#61177) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne is, tavasszal sem volt itt az ideje az egészségügy kritikájának, most sincs..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61180) Darmol válasza bigdady (#61134) üzenetére


Darmol
senior tag

És minden kedves kollégájának hasonló jókat. :DDD
Jókívánságokból sohasem elég ebben a vészterhes időszakban, amikor elszabadulnának a pokol kénköves kutyái, ha a vezetésünk nem tenne meg erején felül mindent ami a helyzet rosszabbodásához kell. :K Izé, elírtam. Ami a helyzet jobbá tételéhez nélkülözhető. Err... csak nem jön össze amit írni akarok... :( Nyamvadt ballibsis komcsivadkapitalista klavi...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#61181) #16729600


#16729600
törölt tag

Jó reggelt mindenkinek. Folytatva a tegnap estieket: szerintem a totális lezáráson kivül ( lakhely elhagyási, kijárási tilalom, tömegközlekedés off, iskolai óvoda, munkahelyek off ) nincs hatékony védekezés. Erre a felismerésre jutottak a szlovénok is. Jelko Kacin amúgy is igazi le és bezárási héja, Ő aztán kőkeményen tolja ezeket. HR továbbra is érdekes sztori, torta tetején a hab, hogy országon belül is Dubrovnik- Neretva megye a legjobb. Pedig a dubrovniki reptérre százezerszám engedték be a Vuhan, USA, Bergamo polgárokat mindenfajta korlátozás nélkül.

(#61182) Gsx-rr válasza raverguy (#61176) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ne viccelj mar :)

Kar ujra kinyitniuk majd. Ra kene erre nevelni az embereket :)

[ Szerkesztve ]

(#61183) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, mintha lassan szálingózik vissza az ízlelésem és a szaglásom. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61184) daneel_hu válasza V.Stryker (#61183) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehet megúszod a második szakaszt, ez jó hír.
De ne bízd el magad, pihenj sokat.

[ Szerkesztve ]

(#61185) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Ez vót' már?
Sokan kérdezik, hivatalosan mikor mi van...
Hát ez:

[link]

Nálam pl a kórházi vizsgálatokkor ez a kód játszott be: U0720.
Arra is ugyanúgy karantén vonatkozik. (azt nem vágom miért nem plecsnis, de ez legyen az ő titkuk)

(#61186) Darmol válasza Parci (#61175) üzenetére


Darmol
senior tag

Nekem semmi gondom nincs azzal a dózissal amit írtál, értelemszerűnek tartom hogy tudod, hogy nem egy életen át kell szedni. Tavasz óta remélhetőleg az itteni emberek többségére is rárakódott annyi a témában, hogy tudja értelmezni. Az emberek maradéka miatt viszont óvatosnak kell lenni és vagy részletekbe menően leírni a dolgokat, vagy csak olyat írni, aminek van szakirodalma. Lásd pl. második cikk amit linkeltem egyik kiragadott mondata: " Én egyébként tudok olyanról, amikor valaki a kúpot nyomta sorozatosan a gyereke fülébe, és csodálkozott, hogy nem ment le a gyerek láza."
Na az ilyenek macskát is képesek a mikroba rakni. Alapvetően ilyen szempontból írtam amit írtam.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#61187) t72killer válasza Parci (#61179) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az eü "békeidőbeni" minősége sem az ott dolgozó orvosokon-nővéreken múlik, hanem a biztosított állami kereteken - amelyek kritikájához sztem sosincs alkalmatlam idő. Ha valaki heti 80 órát kell robotol, az a 78. órában hibázni fog. Ezenkívül beindul a kontraszelekció is, hisz aki csak tud elhúz nyugatra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61188) bigdady válasza V.Stryker (#61183) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak segített az asszony ;]

[ Szerkesztve ]

(#61189) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#60865) üzenetére


Z.É.T.
őstag

4320/111
22173/~19.5% (teszt/pozitív)
7278/618 (kórház/lélegeztető)

[ Szerkesztve ]

(#61190) Parci válasza Darmol (#61186) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, én is gondolkodtam közben, hogy elég hosszadalmas lenne még az én tudásszintemen is leírni, hogy mit jelent egy aszpirin, egy zsírban oldódó vitamin stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61191) BalanceR


BalanceR
addikt


:DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#61192) Drizzt válasza BalanceR (#61191) üzenetére


Drizzt
nagyúr

:D
Bárcsak. De attól tartok Magyarországon továbbra is vörös lesz a Gyed Maróz idén. :D

Szerintetek lesz bármi esély hamarabb pénzért koronavírus oltáshoz jutni, ha a prioritások alapján sokáig kellene várnod az oltásra, mert "fiatal" vagy. Vagy úgyis az összes lehetséges oltást bekebelezi az állam?

I am having fun staying poor.

(#61193) #16729600 válasza Drizzt (#61192) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szputnyikra szerintem tuti lesz feketepiac, de ezekre az RNS alapúakra nem hiszem. Márcsak a tárolási követelmények miatt sem. :)

(#61194) Rive válasza Drizzt (#61192) üzenetére


Rive
veterán

Hát, talán ha szerzel valami egészségügyi státuszt (bár ahogy ezt csinálják valószínűbb, hogy még a 'rendes' orvosok se mind prioritással kapnak mint az, hogy mondjuk még az önkéntesek/képzettség nélküliek is).
Szóval, ne álmodj :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#61195) Parci válasza Drizzt (#61192) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a vaxigripből kiindulva semmi esély :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61196) BalanceR válasza Drizzt (#61192) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát, itt "oltottuk" szegény gödényt, pedig neki köszönhetően te is, én is hamarabb juthatunk majd vakcinához, mert egy 100.000 ember minimum neki köszönhetően utasítja el az ingyenes védőoltást, szóval lerövidítette nekünk a várakozást....
Köszi szőrös! Megy a pacsi... :R :DDD
Illetve fontos parlamenti bejelentkezés: [link]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#61197) Csatravi válasza ubyegon2 (#61177) üzenetére


Csatravi
senior tag

Egyszer már kifejtetted ebben a véleményedet!
#12308 ubyegon2

(#61198) pendre54


pendre54
addikt

Még a mai nap, KN95-ös maszk, 2490,- Ft-ról leárazva 129 Ft-ra. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#61199) #16729600 válasza Csatravi (#61197) üzenetére


#16729600
törölt tag

OMG. :U

(#61200) icecave válasza icecave (#60470) üzenetére


icecave
nagyúr

A saját hozzászólásomra válaszolok, akkor így meglesz az előzmény is :)

Szóval megcsináltam a gyorstesztet, érvényes eredményt adott szerencsére (mert csak egyet tudtunk szerezni), és negatív.

Nem tudom, ilyenkor mi van, az asszony továbbra is itt mellettem, 0-24-ben összezárva (hisz krananténban vagyunk ugye), egy légtér, egy ágy, ölelgettem, csókolgattam a napokban, de mégis negatív lettem megint. A kezdeti 2 napos enyha tünetek voltak csak, amiket még a hét elején elmítettem, és amiknek megjelenésekor a PCR negatív lett (neki meg pozitív, csak 2 nappal előbb kezdődtek a tünetei).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.