Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60401) Ezekiell válasza #32839680 (#60392) üzenetére


Ezekiell
veterán

Először mond a cégeknek, akik jutalmazzák (vagy büntetik ha elmész) ha nem mész táppénzre.

Nem mondom, csinálom: nálunk ha nem megy el táppénze, és betegen jön be vki, akkor én zavarom haza, de fizetés nélkülire. Nincs is ilyen probléma...
Az ilyen táppénz-büntit pedig törvényileg kellene tiltani nyilván.

És amikor mondjuk 2 gyereket kell etetned lehet pont leszarod a közérdeket.
Csak éppen amikor majd 1 hónap múlva leáll a cég covid miatt mert szétköpködte a jóember táppénz helyett, és mindenkit hazazavarnak/kirúgnak, akkor meg sopánkodni lehet majd - csak marha késő lesz.

Persze értem, hogy táppénz szar, és éhenhalás, meg minden - tényleg értem a problémát. Itt jön a képbe a kormány, ami tudna tenni ennek megoldására. És itt jön képbe az ő ugyanolyan idiótaságuk, mint a betegen munkába menő arcé.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60402) t72killer válasza #75376384 (#60334) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igaz, New York-i állatkerti oroszlán sztorija rémlik - lehet nem mind1, melyik macskaféle az alany. Ekkorával meg kevesen járnak társaságba.

#60346: sajnos tartok tőle, hogy ez még covid ellenére is ábránd marad. :(. minimális javulás talán, de a tajparasztság nagyrésze marad (legyen az tényleges agrármunkás vagy sz.rás után kezet nem mosó egyetemi prof).

#60343: +1. És igencsak nagy baj, hogy a robotizáció berobbanásakor igen kevés állam tudott valami jövedelempótáls-félével előrukkolni. Nagyon sok járványtól független témában főpróba volt a covid-időszak, az emberiség/társadalmi rendszerek sajnos a legtöbb vizsgán elvéreztek.

#60349: a CT is sok ex-covidosnál mesél meredek dolgokat, márpedig azt a pszichológiai effektek nem szokták meghatni...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60405) Csatravi válasza lacafaca (#60395) üzenetére


Csatravi
senior tag

Majd megyünk azt visszük amid van :)
Ne hidd hogy te leszel az emberiség túlélője.

[ Szerkesztve ]

(#60406) BalanceR válasza Darmol (#60398) üzenetére


BalanceR
addikt

Már látom, a konteótábort, hogy jól megmondják, hogy ez a film nem is most készült, hanem 5 évvel ezelőtt, és naugye, hogy mesterséges vírus, és háttérhatalom... :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#60408) lacafaca válasza Csatravi (#60405) üzenetére


lacafaca
őstag

dehogy leszek...de jóval tovább húzom majd, mind az átlag :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60410) #16729600 válasza BalanceR (#60406) üzenetére


#16729600
törölt tag

Luc Montagnier szerint is HIV alapú szerkesztett a virnyák. Tudom, tudom neki csak Nobel díja van, nem elég szaki a kérdésben és/vagy meghibbant . :)

(#60411) lacafaca válasza #20749568 (#60409) üzenetére


lacafaca
őstag

nem a vírus fogja eltűntetni a "fejlett nyugatot", hanem a szerteágazóan ásott lövészárkok :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#60412) Ringman


Ringman
nagyúr

meglepő tanulság: azokban az usa-tagállamokban, ahol nem, vagy kevesebb korlátozó intézkedést hoztak meg (pl maszkviselés kötelezővé tétele), ott súlyosabb a helyzet:

States That Imposed Few Restrictions Now Have the Worst Outbreaks
Coronavirus cases are rising in almost every U.S. state. But the surge is worst now in places where leaders neglected to keep up forceful virus containment efforts or failed to implement basic measures like mask mandates in the first place, according to a New York Times analysis of data from the University of Oxford.

[ Szerkesztve ]

(#60413) t72killer válasza #20749568 (#60356) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy hónap hard lockdown éppen elég a járvány kinyírásához, ha lenne elég működőképes agysejtjük €urópa, horribile dictu a világ vezető politikusainak, akkor globál lockdown-hónapot szerveztek volna még FEBRUÁRBAN, amivel kinyírták volna a vírust. Talán még most is lenne esélye egy ilyen akció sikerének, de sajna az esély egyre fogy, uis a nyércek példája is mutatja, hogy a vírus keresi a lockdown-álló rejtekhelyeket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60415) Meggyi001

A határon már nem néznek hőt, meg ilyeneket? Azt hittem, hogy még igen. Vagy már ennyire lekakilnak mindent? Hegyeshalom 1 órával ezelőtt, haver, jön haza melóból, múlt héten ment ki:

"Nem kaptunk karantént, Most mindenkit megnéztek. De nem mérnek lázat csak a papírokat kérik hogy hol voltál meg minek"

Sopron múlt héten:

"De sopron,az még jobb,mutatod a személyit és csak lassítani kell és mehetsz1Meg jó ha van a kezedbe 1 papir és meg sem nézik"

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#60416) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[Merkely is]

I am having fun staying poor.

(#60417) #16729600 válasza Meggyi001 (#60415) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mindenki jön megy. Kontroll csak alkalmi, de ha van egy munkáltatóid minden további nélkül karanténmentesen átléphető a határ.

(#60418) Maist


Maist
senior tag

Valaki világosítson fel legyen kedves: Adott egy szülő, aki teszem azt 11.05-én koronavírusos tüneteket produkál. Emiatt 11.06-án leveszik tőle a mintát. Annak a pozitív eredménye és a házi karantén elrendelése megérkezik 11.12-én, de mivel az illető már 11.06 óta "otthon" van, ezért a tíz nap 11.16-án letelik, és másnap orvosi igazolással mehet újra a gyereke iskolába, aki egyébként csak 11.13-án, és 11.16-án nem volt iskolában, a többi napon volt, annak ellenére, hogy a szülője minden bizonnyal azért ment PCR tesztre, mert tünetei voltak. Nem tudom, hogy most a karantén mikor kezdődik? Amikor az értesítést megkapják róla, hogy pozitív a PCR teszt? Vagy a mintavétel napjától kezdődik a tíz nap (de akkor meg miért volt iskolában a gyermeke 11.09-12 között)? A baj ugye az, hogy a gyerek beteg lett 11.17-én az iskolában töltött napján, és emiatt mától nem mehetnek a gyerekek, digitális oktatásra álltak át az egész osztály addig, amíg a gyermek mai napon levett tesztjének eredménye meg nem lesz. A nagyobb baj az, hogy a cégnél, ahol dolgozom a Covid szabályok miatt jelentettem az esetet, és tegnap délután azonnal haza küldtek, mert a fiam a tünetes gyermek osztálytársa, és ha a gyermekem elkapta esetleg tőle, akkor én is el fogom biztos kapni. Most mindenfelé mehetek, csak éppen dolgozni nem, táppénzre legalább felvettek, és meg kell várnom az osztálytárs gyerek negatív, vagy pozitív tesztjét, addig semmiképp sem mehetek. Rendkívül frusztrál, hogy:
1, szerintem túl szigorú járványügyi szabályok vannak a cégnél, ahol dolgozom.
2, mégjobban idegesít, hogy valami nem kerek a kislány édesanyja történetében, hogy miért vitte a gyermekét iskolába, közösségbe, mikor tünetei miatt ő magától PCR tesztet vettek? Tényleg ilyenek a karantén szabályok, hogy a mintavételtől számítják a tíz nap karantént, és mire megkapja a pozitív tesztet, addigra kb. vége is a karantén 10 napjának? Nem értem ezt komolyan mondom.

[ Szerkesztve ]

(#60419) tom_tol válasza Parci (#60393) üzenetére


tom_tol
addikt

Semmi értelme. De eddig mereven ragaszkodtál az ellenkezőjéhez, ezért kérdeztem mi történt veled.

(#60420) Meggyi001 válasza #16729600 (#60417) üzenetére

Tehát magyarul azt csinálunk, amit akarunk. Faxa.

https://gamergep.hu/

(#60421) Asbee válasza Meggyi001 (#60415) üzenetére


Asbee
veterán

Felesleges szivatás lenne az ingázókkal szemben.

(#60422) #16729600 válasza Meggyi001 (#60420) üzenetére


#16729600
törölt tag

Face: 'Magyar-Osztrák határinfó' topik naprakész határinfókkal.Lépj be a csoportba, ha érdekel a téma.

[ Szerkesztve ]

(#60423) Meggyi001 válasza Asbee (#60421) üzenetére

Ezt vágom. De ha mind a 4 magyar a kocsiban mondjuk full lázas lenne, de midenáron haza akarnak jönni, mert mondjuk hülyék :), akkor azért jól odab@sznának a családnak. Legalább egy homlok lázmérés lehetne, ha már más nem is....

szunya1: köszi

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#60424) #16729600 válasza Meggyi001 (#60423) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sok értelme lenne? Bedobsz 2 algopyrint és garantáltan lázmentesen érkezel a határhoz.

(#60425) BalanceR válasza #16729600 (#60410) üzenetére


BalanceR
addikt

:C :DDD :DD :D

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#60426) Asbee válasza Meggyi001 (#60423) üzenetére


Asbee
veterán

Én nem hiszek ebben a lázmárőzéses dologban. Az iskoláknál is bebizonyosodott szinte semmi értelme. Aki pedig lázasan elindul tudatosan, az szépen gyógyszerrel leviszi. Ha lázas automatikusan azt jelenti covidos? Csak úgy legyen akkor karantén is? Úgy eltudnám képzelni, hogy legyen egy teszt sátor, és aki lázas szépen megy át gyorstesztre. De ehhez is komoly szervezés, + emberek és lebonyolítás kellene. Így is néha káosz van a határon.

[ Szerkesztve ]

(#60427) Meggyi001 válasza #16729600 (#60424) üzenetére

Jaja, így van.... a KGB vagy a kínaiak megoldották volna a kontakt kutatást is, határ lezár, légy, ember ki arra megy, lelő. :)

https://gamergep.hu/

(#60428) Jablocskov válasza #16729600 (#60410) üzenetére


Jablocskov
tag

A Nobel-díjat negyven évvel ezelőtti eredményért kapta. Azóta bőven elmehetett az esze, nem ő lenne az első. :)
Egyébként olyanokat is mondott, hogy a víz emlékezik arra ha DNS kerül bele, a vírusok DNS-e rádióhullámokat bocsát ki amit mérni lehet, ezekkel a hullámokkal a DNS teleportálódik egyik sejtből a másikba.
2010-ben állítólag Kínába ment dolgozni. Lehet, hogy ő csinálta? :)

[ Szerkesztve ]

(#60429) #16729600 válasza Jablocskov (#60428) üzenetére


#16729600
törölt tag

2008-ban kapta a díjat. Ennyit vártak volna az elismeréssel? Bárki meghülyülhet azt aláírom, semmilyen díj nem jelent védelmet ellene. :K Nem rádióhullám, hanem rezgés. Amúgy a holografikus univerzum elméletben is rezeg minden a kvantumvilághoz hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

(#60430) Jablocskov válasza #16729600 (#60429) üzenetére


Jablocskov
tag

Tudtommal a HIV vírus felfedezésért kapta, az a nyolcvanas évek elején volt. Egyáltalán nem szokatlan, hogy évtizedek múlva (vagy akkor se) kap valaki Nobel-díjat.

(#60431) Lauda válasza #16729600 (#60326) üzenetére


Lauda
félisten

Valamit félreértesz szerintem. Én nem azt kérdeztem, hogy mit csinálsz, ha fenyegetik a kutyádat.

(#60432) #16729600 válasza Lauda (#60431) üzenetére


#16729600
törölt tag

Akkor bocsi, látom szerkesztve is lett a kérdés, vagy csak én is elhülyültem. :K Mit csnálok, ha valami ultra mortalitású virnyák terjed el? Ez a kérdés? Jah én parvo vírusnak ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#60433) Lauda válasza #32839680 (#60329) üzenetére


Lauda
félisten

Itt nem is a kutyára/bármelyik másik állatra való veszélyességéről van szó a vírusnak, szerintem a nyércek sem hullottak tőle, legalábbis erről nem lehetett olvasni. Az a gond, hogy mutálódott bennük és mivel van közeli kontakt, visszafertőzhetik az embert vele.

(#60434) #16729600 válasza Lauda (#60433) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mi is fertőzhetjük a blökiket, nekik persze tűrniük kell.. Tűrhetetlen. :D

(#60435) Lauda válasza #16729600 (#60432) üzenetére


Lauda
félisten

Nem a kérdés lett szerkesztve. A kutyákban terjedő koronavírus nevét szerkesztettem bele a hozzászólásomba (canine coronavirus). :)

A kérdés igaziból az lett volna, hogy mit csináljon egy ország vezetése, vagy akár a who stb. stb., ha valamelyik kedvenc állatban kezd el mutálódni a vírus és visszafertőzni? Mert most fogják és kivégzik a nyérceket, ezeket állítólag néhány év alatt vissza is lehet duzzasztani ilyen létszámra (dániáról van szó). Ez még annyira nem fáj rajtuk kívül senkinek, van fagyasztott prémjük is ráadásul, szóval a kereslet is egy ideig fedezve lesz. Semmi sem zárja ki, hogy ez másik állatfajokban is bekövetkezzen.

[ Szerkesztve ]

(#60436) #16729600 válasza Lauda (#60435) üzenetére


#16729600
törölt tag

Csináljanak nekik is vakcinát, ha nincs erre forrás a kutyás közösség szemvillanás alatt összeadja. Egyet viszont ne akarjon tenni. Kinyírni őket.

(#60438) pècsimunkás válasza snecy20 (#60050) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én nem ajánlanám. Pakson rengeteg rokonom és azok munkatársai korona vírusosak. Legalábbis a tünetek megvannak, de egyet teszteltek csak le. Más is akarta teszteltetni magát, de lerázták őket.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#60439) Kékes525 válasza Reggie0 (#60287) üzenetére


Kékes525
félisten

Emlékeztetlek ezt mondtad erre:

""Ha igaz lenne amit írtál, akkor be kellene zárni az egyetemeket, mert hatalmas pénzpazarlás lenne minden iskolára való költés, ha a tudást autodidakta módon meg lehetne szerezni."

Miert ne lehetne? Az egyetem nem megoldast kinal egy mashogyan megoldhatatlan problemara, hanem csak egy jobb hatasfoku alternativat."

Pontosan tudod, hogy mire gondoltam. Segítek:

Szakmákra, aminél vannak legalább elfogadható alternatívák az egyetem helyett. Könyvekből meg senki sem tanulta meg ezeket a szakmákat. Talán a középkorban előfordult.

Ezekre mondjál alternatívákat, azért ezekre, mert ezek tartoznak a topik témájához. Autodidakta módon megtanulni ezeket a szakmákat, vagy bármilyen más alternatívákat. Természetesen olyanokra, amik ténylegesen tudják ezeket a szakmákat helyettesíteni, mert hatékonyak.

1. Orvos

2 Gyógyszerész

3 Vegyész

4. Biológus

5. Matematikus

6. Intenzív szakápoló

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60440) Kékes525 válasza Lauda (#60175) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek a szigorítások ellen tüntettek?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60441) Ricardo válasza #20749568 (#60249) üzenetére


Ricardo
félisten

"a karácsonyhoz csak nagyon óvatosan szaténkesztyűben mernek akárhol is hozzáérni,"

Ez már nem igaz. Van olyan nyugateurópai ország, ahol már elkezdék szétkapni a karácsonyt, és ehhez még a pandémia sem kellett nekik hozzá.

(#60442) Kékes525 válasza bigdady (#60214) üzenetére


Kékes525
félisten

A vakcinákat nem 8 hónap alatt készítették el! Legalább 10 év kellett hozzá. Többször is megbeszéltük. Csak az elkészítés utolsó fázisain egyszerűsítettek, azokat rövidítették le, a többit nem! Egyik vakcina fejlesztését sem nulláról kezdték.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60443) Ringman


Ringman
nagyúr

Kósa Lajos véletlenül kiszivárogtatta a napi adatokat az Operatív Törzs üléséről

a képről simán le lehetett olvasni az új fertőzöttek (4440), a gyógyultak (1723) és az elhunytak (96) számát. Közben a központi járványoldalon még semmi sem jelent meg az elmúlt 24 óra számairól.

(#60444) lacos001 válasza Kékes525 (#60440) üzenetére


lacos001
senior tag

Szinte ugyanaz jött létre itt is, mint az a jogrend vagy mi az isten Magyarországon.
Nem tetszik nekik érthető, ezért....Ha stimmel a fél füllel elkapott infóm..

Egy kitalál vmit, a másik felülbirálja, a harmadik igazat ad az elsőnek, de a 4. betámadja, hogy miért...Okosok itt is vannak :D
Természetesen a kitalációik, mint "védekezés" egy nagy logikátlan vicc.

[ Szerkesztve ]

(#60445) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Merkely koronás.
Ráadásul tünetekkel.

(#60446) lacos001 válasza daneel_hu (#60445) üzenetére


lacos001
senior tag

Volt már Day 1 videója?

(#60447) Ateszponthú


Ateszponthú
csendes tag

Szegeden nyári tanszüneti menetrend a tömegközlekedésben. Nem kis tömegelés reggel, este. Nooormális?

(#60448) daneel_hu válasza lacos001 (#60446) üzenetére


daneel_hu
addikt

:D
Kemény.
Majka COVID DAY 29. :D

Nem tudom meddig lehet ezt húzni, egyre nevetségesebb az egész.
Már szemlátomást jól van - viszonylag -, legalábbis az első napjaihoz képest.
És tolja a videókat...

(#60449) Lauda válasza #16729600 (#60436) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom hogy áll az állatgyógyászat és mi a párhuzam az emberivel, még az ember magának sem tudta eddig kifejleszteni a vakcinát. :) Reméljük, hogy nem lesz szükség egyik kedvenc álltanak sem vakcinára és ha igen, akkor sikerül azt kifejleszteni. :)

(#60450) snecy20 válasza daneel_hu (#60448) üzenetére


snecy20
veterán

Celebjeink még ezt a vírust sem tudják méltósággal átvészelni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.