Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61351) Parci válasza lacos001 (#61347) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az az igazság, hogy ha megvan az oltás és addig nem kaptam el és az ilyen ... userek miatt nekem előbb jut, hát, király!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61352) Kékes525 válasza Parci (#61351) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61353) #22743424 válasza Kékes525 (#61334) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én az ilyen jellegű kisérletekre is kíváncsi vagyok.[link]

(#61354) #16729600 válasza Stanlee (#61349) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ismerem, nálunk állandó szereplő a Servus TV " corona quartet " műsorban. Ma lesz is adás: [link]

(#61355) daneel_hu válasza Kékes525 (#61350) üzenetére


daneel_hu
addikt

"40 millió gyógyultból hány van? Néhány, tucat, több tucat, több száz, több ezer, több százezert, több millió? Mert az igazi gond csak a több millió lenne. A valóság pedig az, hogy 100 esetet sem tudnál bizonyíthatóan leírni. Most nagyon megengedő voltam."

Igen-igen.
Tavasszal mennyi volt, saccra 20 millió.
Tegyük fel a PCR+ teszt az mérvadó... de hány országban van olyan rendszer mint nálunk ahol egy informatikai cuccban van az összes laboreredmény?

Azt gondolom, hogy nálunk pl kellene lennie nyoma annak ha valaki tavasszal is PCR+ volt, és most ősszel is elkapta. Hivatalosan persze.

Valószínűleg van immunitás a gyógyulás után.
Most már legalább 7-8 hónapnál járhatunk.
Ha igaz amit linkeltél, az persze még jobb lenne. :)

(#61356) lacos001 válasza Parci (#61351) üzenetére


lacos001
senior tag

Odaáig el is kell jutni...
Gondolom annyira azért nem vagy meggondolatlan, hogy az elsők között legyél.
Tudom tudom, ezer éve készül/elkészült, csak utómunka volt...Aztán lehet tényleg vmi NASA cucc és tök jó minden.
Ha Gődény oltat uccu neki nem bánom ;]

(#61357) Parci válasza lacos001 (#61356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a húgomék gépein tesztelte a moderna a sajátját. majd megkérdezem, hogy beolthatom-e magam. ki fog nevetni tippem szerint.

és mi az alternatív javaslatod? feküdjem ki otthon a betegséget, miközben másokat már hónapok óta oltanak és én is köztük lehettem volna?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61358) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Pardi szerint a mostani már a harmadik koronavírus járvány volt az elmúlt 20 évben, az előző kettőből nem lett világjárvány. „Ne legyenek kétségeink, nagyon jó esélyünk van rá, hogy 5 vagy 10 éven belül lesz egy újabb koronavírus járvány, és valószínűleg a mostani vakcina nem vagy nem eléggé fog majd védeni az új ellen. Ezért - akárcsak az influenza esetében, amin a koronavírus előtt dolgozott - egy vakcinába akarja egyesíteni a különböző koronavírus tüskefehérjéit kódoló RNS-eket, és azzal immunizálni. „Így, ha a jövőben jönne egy új koronavírus, ami mondjuk most még egy denevérben van, és úgynevezett pandémiás potenciállal rendelkezik, magyarul át tud ugrani egy újabb gazdára, akár emberre, akkor az ellen már lesz egy úgynevezett prototípus vakcinánk, ami jó eséllyel véd. Ha nem is véd tökéletesen, de hozzá tudjuk igazítani” - magyarázta Karikó munkatársa.

[link]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61359) Kékes525 válasza #22743424 (#61353) üzenetére


Kékes525
félisten

Nemcsak Sci-Fi rajongó vagyok, hanem transzhumanista és poszthumanista. Meggyőződésem, hogy az ember átalakítása elkerülhetetlen. Hogy lesz e ennek negatív vetületei? Természetesen. Miden technikai vívmányt fel lehet rosszra és jóra is használni. A kőbaltával lehet táplálékot szerezni és embert is ölni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61360) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

[A járványszkeptikus montenegrói pátriárka temetésén megfertőződött szerb pátriárka temetésén is ezrek csókolgatták a koporsót]
Erre már tényleg nem tudom mit mondjak... pusztít az emberi ostobaság, pedig nem a középkorban vagyunk... érdemes végigolvasni a cikket, csak fogtam a fejem. :O

[ Szerkesztve ]

(#61361) lojza válasza envagyok (#61348) üzenetére


lojza
csendes tag

Debreceni orvos ismerős szerint ott naponta 15-en halnak meg Covidban.

(#61362) e.vid


e.vid
senior tag

Húgom tavasszal elkapta, teszt pozitív lett. Október elején újra beteg lett, ismét pozitív eredménnyel. Két hét alatt rendbe jött, 20-án feloldották a karantént is. November 16 ismét nincs jól, 20-án teszt, eredménye pozitív...

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#61363) Kékes525 válasza lojza (#61361) üzenetére


Kékes525
félisten

Gondolom egy kórházban. Valószínűleg Debrecenben több helyen vannak koronavírusosok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61365) #16729600 válasza e.vid (#61362) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez is csak egy példa arra, hogy a virnyáknál semmi sem biztos, mondhat bármit, bármilyen tudományos megállapítás.

(#61366) lacos001 válasza Parci (#61357) üzenetére


lacos001
senior tag

"ki fog nevetni tippem szerint."
Ezt úgy kell érteni, hogy persze tesssa, nyomassad, mert tök cool a cucc?

"és mi az alternatív javaslatod? feküdjem ki otthon a betegséget, miközben másokat már hónapok óta oltanak és én is köztük lehettem volna?"
Itt most megfogtál....
Ha tudom, hogy a kórházi szopoda kimarad az életemből és megmaradok, akkor az otthon kifekvést választanám. De ugye ezt mittudjukmi előre..
Ha tudom, hogy beadatom a szurit és nem változok át Shrekké, akkor ezt választanám. De ugye mittudjukmi ezt előre..

Akkor merre is tovább...

(#61367) Ezekiell válasza zsolt_64 (#61360) üzenetére


Ezekiell
veterán

Minden bántás nélkül, azért a vallás mint olyan eléggé a középkorban maradt soksok dogmájával és stbvel...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#61368) Parci válasza #16729600 (#61365) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez is csak egy példa egy újrafertőződésre -- a többi a te véleményed a kínai vírusról

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61369) #16729600 válasza Parci (#61368) üzenetére


#16729600
törölt tag

De mivel személyes világot élünk a saját vélemény számít semmint a tömegé ( nálam legalábbis ) ;)

[ Szerkesztve ]

(#61370) Parci válasza lacos001 (#61366) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem igen, ezt fogja mondani, de majd megkérdezem. de egyébként mindegy is, amerikában heteken belül oltani kezdenek, piktorunk meg ugye egy rohadt vaxigripet sem tud szerezni nekünk, szóval hónapok múlva sem lesz itt semmi, nem hogy oltás nekem. addigra bőven lesz tapasztalat a pfizer-moderna oltásokkal... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61371) Ezekiell válasza lacos001 (#61366) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha szigorúan számszaki alapon közelíted meg, akkor nézd meg, mennyi az átlagos esélyed egy kórházi kezeléses Covidra, és mennyi az esélyed Shrekké változni az oltástól (vagy reálisabban, mennyi az esélye egy komolyabb mellékhatásnak - ezt ugye publikálniuk kell, ilyen infó nélkül aki bármi beadat az hülye).

Tippre azt mondom, hogy nagyságrendekkel jobbak az esélyek az oltásnál számunkra.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#61372) Stanlee válasza lacos001 (#61347) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha igy haladunk az oltasszkepticizmus fele, ahogy mar ma is irtam, februar-marciusban a nemeteknel is lasszoval fogjak fogdosni az oltando embereket. Ha lesz varolista en rarakatom magam.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#61373) BalanceR válasza #32839680 (#61364) üzenetére


BalanceR
addikt

+1

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#61374) Ricardo


Ricardo
félisten

(#61375) Lauda válasza #32839680 (#61364) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi.

61376 Wn2tl A károkozásuk (a vallási fanatikusoké) jelenleg is zajlik, csak más formában és még itt nem is a járványra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#61376) Wn2tl válasza #32839680 (#61364) üzenetére


Wn2tl
tag

"de a fanatikus vallásosságnál nem került szembe nagyobb vírussal az emberiség a története során."

Teljesen igaz. A keresztény és iszlám szent háború által okozott pusztításhoz képest sehol sincs a vírus. :O

(#61377) t72killer válasza andor80 (#61340) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hosszabb távon vidékre fogunk költözni. 20-30éves időtávon garantált, hogy be fog ütni egy covidnál jóval durvább cucc, és elnézve a félbites agyú nép hozzáállását, amíg nem őt vinné a kipusztult mentő, leszarja majd azt is. A humanoidokba genetikailag be van építve mindenféle hülyeség, többek között az is, hogy terjesszék egymás között ezeket a virnyákokat.

Előre beprogramozott backdoor, készenlétben arra, ha a természet úgy gondolja, hogy ráférne már a bolygóra egy nagytakarítás. Egyelőre nem érzi úgy, de gondolkozik rajta.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61378) Parci válasza lacos001 (#61366) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a covid a fertőzöttek kb. 10%-át kórházba küldi

az oltás, ha csak pár embert kórházba küldene egymillióból, az egész cég beborulna. durva mellékhatások dettó

nincs olyan, hogy kockázat és mellékhatás nélküli gyógyszer, semmilyen oltás sem az. de azért 10% és akár csak egy tízezrelék (legyünk szkeptikusak az oltással) között ott van három nagyságrend... :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61379) BalanceR válasza t72killer (#61377) üzenetére


BalanceR
addikt

Sajnos erre tart a világ... Egyre többen vagyunk, egyre több területet foglalunk, egyre szűkebb a hely...
Biztos vagyok benne, hogy ha elmúlik a Covid, pár éven belül jön valami rosszabb vírus, vagy antibiotikum rezisztens baktérium ami hasonló módon végigsöpör ...
De az is lehet, hogy nem közvetlenül az embereket fogja ölni, hanem az állatokat amiket eszünk vagy a növényeket amiket fogyasztunk. Az talán még rosszabb, mert a marháknak , birkáknak ( micsoda párhuzam a jelenlegi maszkégetőkkel) csirkéknek hiába mondod, hogy social distance, meg vegyél fel maszkot. Ha európában minden haszonállat kinyiffan, és nincs mit enni, az jobban megviseli a társadalmat, mit mondjuk a mostani helyzet.
Korábban az ilyen globális terjedéseknek gátat szabott a távolság, meg az, hogy az emberek nem utaztak hobbiból exotikus helyekre.
Ma már szinte bárki oda repül ahová akar, ott épít gyárat, várost, üzemet ahol akar. Azok a vírusok amik eddig csak eldugott erdei állatokon éltek meg a kontaktok miatt gyakrabban tudnak átugrani ezáltal mutálódni más fajokra. Ráadásul a felmelegedés miatt bizonyos fajok olyan helyekre vándorolnak ahol korábban nem életek volna meg ezért nem tudták továbbadni a bennük élősködő patogéneket.
Elég sötét jövőkép, de egyre inkább úgy néz ki, hogy ilyesmi várható.
A vidékre költözés a városok " szét húzása'" , az agglomeráció bővítése valamennyire segíthet, de olyan helyeken ahol erre nincs mód, mert nincs szabad terület (pl japán) súlyos árat fognak fizetni a lakosok.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#61380) lacos001 válasza Parci (#61378) üzenetére


lacos001
senior tag

Logikus, hogy a szarjukat sokáig nem lehetne titkolni leplezni....Meglátjuk mi lesz.
Én nem vagyok ellene, biztosan lesz infó ha megkezdődik a nép szúrkálása, csak minden olyan gyors.
Vagy azért gyors, mert még nem tapasztaltunk ilyet?
Na de mi van a vele járó chippel? :DDD

(#61381) Kékes525


Kékes525
félisten

[Karanténnapló 10. - Látótávolságon belül a hatásos vakcinák]

"Ebben az epizódban átbeszéljük a járvány második hullámának alakulását, az első hatásosnak mutatkozó vakcinák tesztelési eredményeit, szót ejtünk a "hosszútávú-Covid" szindrómáról, megnézzük, hogy valóban kíséri-e citokin vihar a Covid-19 súlyos eseteit, illetve egy új tanulmány alapján kitérünk a D614G mutáció lehetséges jelentőségére."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61382) KRoli92


KRoli92
tag

Sziasztok!

Édesanyámnak tegnap lett pozitív a tesztje. Azóta nekem is hőemelkedésem van,illetve már láz. 37.6. Tegnap este fájt a fejem, köhögök egy kicsit. A pulzusom 92. Ritkán szoktam mérni, de nekem 70 körül szokott lenni. Mire kellene figyelnem? Hét elején neki is magasak voltak a pulzusai, de már nem. Gondolom ha elkaptam a koronát, akkor ez természeset, vele jár!?

Ezüstkolloidról van valakinek tapasztalata? Ér valamit covid ellen?

[ Szerkesztve ]

(#61383) lacafaca válasza Parci (#61345) üzenetére


lacafaca
őstag

ööö...minden vírus gyógyíthatatlan :U csak az immunrendszer tudja legyőzni ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61384) lacafaca válasza Kékes525 (#61344) üzenetére


lacafaca
őstag

legyen így :R

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61385) Kékes525 válasza lacafaca (#61383) üzenetére


Kékes525
félisten

Van öngyógyítás is. ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61386) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Nem tudom volt-e már, nem nyálazom végig az elmúlt töb ezer hsz-t. De..
Nekem az alábbi hanganyag nagyon sok új és meglepő információval szolgált.
A doktor összeszedetten beszél a megelőzés és az otthoni kezelés hatásos módszereiről, ami így első hallásra tele van a minden vele kategória, de mégis olyan információkat tudunk meg magáról a vírusról is, ami legalábbis nekem nagyon új.

Ajánlom, hogy akit érdekel a téma hallgassa végig, még az utolsó percben is olyan infó volt, ami mellbevágó volt nekem.

(#61387) BalanceR válasza -Gabesz- (#61386) üzenetére


BalanceR
addikt

Az "orvos-természetgyógyász"? :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#61388) snecy20 válasza -Gabesz- (#61386) üzenetére


snecy20
veterán

Ne má' hogy még szakavatott emberek is inf00lenzát mondanak influenza helyett. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#61389) pjen válasza BalanceR (#61387) üzenetére


pjen
félisten

Nem halgattam meg, de az orvos-természetgyógyász nem ördögtől való és nem is túl ritka.

(#61390) lacafaca válasza BalanceR (#61387) üzenetére


lacafaca
őstag

na ezen mi olyan mulatságos? csak kérdezem... :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61391) daneel_hu válasza KRoli92 (#61382) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jobbulást!

Sok-sok folyadék, pihenés!
A kaját is vedd komolyan, akkor is ha émelyegsz, esetleg hánysz.

Amíg nincs légszomj, ne parázzatok.
Véroxigént inkább mérj mint pulzust, mert a láz eleve magas pulzussal jár.

Sajnos elképesztően szarul lehet lenni a vírustól, de ezt nem azért írom, hogy feleslegesen parázzatok, csak fel kell készülni arra, hogy esetleg napokig fáj a fejed, émelyegsz, lázad van és legyengülsz nullára. :(
5-6. napon elmehet a szaglás/ízlelés is.

De jobbulást, ez a lényeg! Türelem!

[ Szerkesztve ]

(#61392) Ringman


Ringman
nagyúr

Leállította az örökbefogadást egy debreceni állatmenhely, annyian jelentkeztek kutyáért csak a kijárási tilalom alóli mentesség miatt

Más állatmenhelyek szerint is emiatt nőtt meg az örökbefogadási kedv. Novák Éva, az Állatbarát Alapítvány menhelyvezetője szerint a hozzájuk telefonálók többsége el is ismeri, hogy csak arra az időszakra kell nekik kutya, amíg otthon vannak, sőt, olyan telefonálókkal is találkoztak, akik csak a kijárási tilalom idejére szerettek volna ideiglenes befogadóvá válni.

[ Szerkesztve ]

(#61393) Rive válasza KRoli92 (#61382) üzenetére


Rive
veterán

Ezüstkolloidról van valakinek tapasztalata? Ér valamit covid ellen?

Nem ér semmit. Minimális antibakter hatása van, de ebben a funkciójában tetszőleges antibiotikum lemossa a pályáról.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#61394) Parci válasza lacafaca (#61383) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nincs rá oltás, így értettem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61395) -Gabesz- válasza BalanceR (#61387) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Most mit izé'tek?
Pálinka foghagymával, bor rozmaringgal :D Nem tetszik valakinek?

Amúgy meg tényleg érdemes végighallgatni. Van benne pár okosság is. Még ha a manus gyógynövényes könyvet írt is és csak állatorvos :)

Snecy20: ma már ez a menő, haladni kell a korral :)

(#61396) lacafaca válasza Parci (#61394) üzenetére


lacafaca
őstag

az oltás is az immunrendszerednek készül, nem a vírusra

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61397) KRoli92 válasza daneel_hu (#61391) üzenetére


KRoli92
tag

Köszönöm!

Véroxigénszint mérőt gyógyszertárban lehet venni, vagy csak netről rendelni? Ha rendelni akkor az gondolom több idő még beszerzem.

(#61398) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Feltettem magam pár percre az ellipszis trénerre.
Középső fokozattól nehezebbre volt állítva, 5 perc alatt nem ment a pulzus 120 fölé.
Ez mindenképpen bíztató. :)

3 hete még a wc-re menet is 130-140 vót'. :D

(#61399) Kékes525 válasza lacafaca (#61396) üzenetére


Kékes525
félisten

A regeneroné nem. Az a vírus ellen van. A magyar fejlesztés is, de az még messze van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61400) Kékes525 válasza KRoli92 (#61397) üzenetére


Kékes525
félisten

Orvosi műszerboltban. Patikában nem tudom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.