Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61601) radi8tor válasza andor80 (#61593) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értem, szóval akkor vannak értelmetlen korlátozó intézkedések is? Nem arról volt szó eddig hogy a virnyák nem válogat és MINDEN korlátozás csak segíti a terjedést?

⭐ Stella

(#61602) South Velen válasza radi8tor (#61598) üzenetére


South Velen
addikt

Hol a határ a tényközlés és a személyeskedés között?

Illetve:

úgy látom egyeseknél csak egy indok a hőbörgésre.

Ez mégis mi részedről? Milyen jogon feltételezed, hogy ez csak egy hőbörgés? Csak mert te nem vagy képes megérteni bizonyos folyamatokat, az már azt jelenti, más illetve "EGYESEK" csak hőbörögnek?

[ Szerkesztve ]

(#61603) radi8tor válasza Micsurin (#61594) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem akarok tippeket adni az üzletláncoknak, de 5 órától kezdve már lehet nyitni a kapukat. ;)

⭐ Stella

(#61604) andor80 válasza South Velen (#61595) üzenetére


andor80
senior tag

+Na igen ez meg a másik .

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#61605) Micsurin válasza radi8tor (#61601) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Minden korlátozás ami valóban értelmes.

Na most a karácsonyi csúcs előtt tömöríted az embereket a boltokban. Nem gondolod, hogy ez kontraproduktív?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61606) Parci válasza #20749568 (#61600) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bár legkevésbé sem értek egyet azzal, hogy ne lenne szükséges korlátozásokat hozni, de ezzel meg maximálisan egyetértek. a mai ember nem is tudja, hogy mennyi vérben fogant a szabadsága.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61607) andor80 válasza Parci (#61596) üzenetére


andor80
senior tag

Pont azok adnak be ilyen beadványokat akik magasról tesznek békeidőben a jogokra.
PErsze ez konteos téma is lehet nem mennék bele.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#61608) omfgk válasza radi8tor (#61589) üzenetére


omfgk
addikt

2 francos óráról van szó.

És ha valakinek pont az a 2 óra lenne a legjobb? Mert munka, gyerek, bármi egyéb?

(#61609) Micsurin válasza radi8tor (#61603) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ja mert 2-ig dolgozunk meg mindenki tud úgy élni, hogy 5 kor megy vásárolni, 6 ig otthon dolgozik (cégek letojják a HO-t, ha otthon vagy több időd van elv ugye) 8 kor kaja fürdés 9 alvás... repeat. Szép egy élet. :)) :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61610) radi8tor válasza South Velen (#61602) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sorry bro, az első mondatoddal (#61595) elvágtad nálam magad, ne várj reakciót tőlem ha ilyen stílusban indítasz.
Visszavonulok a buborékomba.

⭐ Stella

(#61613) South Velen válasza radi8tor (#61610) üzenetére


South Velen
addikt

Figyelj, két verzió van, hogy igaz, amit az első mondatomban írtam vagy hogy még mindig csak trollkodsz itt.

[link] "Miért nem azt írjátok akkor, hogy az bosszant hogy ti nem mehettek 9-11 között soppingolni? 2 francos óráról van szó."

de te nyugodtan feltételezheted másokról, hogy az a bajuk, hogy pont nem tudnak menni. Sőt készpénznek veszed, hogy csak erről lehet szó. Még véletlenül sem arról van szó, hogy tényleg megint hoztak egy extrém idióta döntést. Én már jó ideje online tolom a bevásárlást, szóval k*rvára le kéne szarnom az egészet szerinted, na akkor most mi van?

[ Szerkesztve ]

(#61614) Csatravi válasza Parci (#61587) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem a lacát hanem azt ahogy....

Gondolom más is unná ha azt nyomnám ide minden nap, hogy egyetek fehér kenyeret meg jó cupákos húsokat, nagyüzemi csirkét, bolti zöldséget mert én meg arra esküszöm és még pocakot sem növesztek tőle. És nem fekszi meg a gyomromat az este 10 órakor behalózott 10 tojásból készült rántotta sem így mindeninek ajánlom és tuti, hogy én tudom jól.
Egyszer, még egyszer elmegy de napi szinten ?
De értek a szóból, úgy lesz ahogy kéred :)

(#61615) philoxenia válasza lacafaca (#61484) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

szeretem dobálni a féltéglákat az állóvízbe
Akkor van baj, ha befagy és visszapattan.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#61616) Parci válasza #20749568 (#61612) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de épp erre tartjátok a bíróságokat, hogy ezt eldöntsék, nem? ha nem jogszerű, megsemmisítik, nem?

nem értek németországhoz, tudod, nálunk ez az illiberális langy izé van.......

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61617) Lauda válasza omfgk (#61608) üzenetére


Lauda
félisten

Így van. Ezen kívül a 65 év alattiak (a nagyobb tömeg) eddig eloszlott x órára, most majd x-2 órában fognak oszolni. Ennek tényleg van értelme, mikor a célnak annak kellene lenni, hogy a kontaktok számát csökkentsük....

(#61618) pjen válasza #20749568 (#61611) üzenetére


pjen
félisten

Amíg nem lesz hatásos vakcina, gyógyszer igazán okosat senki nem tud húzni.Valamelyik újjamba mindenképp beleharapok.

(#61620) Parci válasza Csatravi (#61614) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyszerűen csak nincs kifutása a vitátoknak, ő szemmel láthatóan mondani fogja a magáét, még elmélete is van, hogy ez miért helyes :DDD, tehát don quijote-harc megpróbálni meggyőzni, csak rombolódik a topik általa.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61621) Stanlee válasza t72killer (#61590) üzenetére


Stanlee
őstag

Pfizer-Biontech phase III-ban 44 ezren vettek részt, a Moderna tanulmányban meg 30 ezren. Ez szerintem távol áll a 3 nyuszi és 2 egéren kipróbált anyagtól - tudom ezt átvitt értelemben használtad arra, hogy a kevés tesztalanyra reflektálj.

Amúgy meg nem te vagy én leszek az első, akiket beoltanak. Mivel nem kötelező, neked megvan rá a lehetőséged, hogy ne adasd be az oltást, se magadnak, se a gyerekeknek.

Én felvállalom azt, hogy lesz neki mellékhatása. Nem magam miatt oltatom be magam, hanem azért, hogy egyre többen legyünk immunisak és mielőbb eltűnjön ez a vírus, ill. nem akarom veszélyeztetni az időseket a környezetemben.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#61622) Parci válasza #20749568 (#61619) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, az viszont "mindegy", hogy szerinted nem elég gyors, jogszerűnek kell maradni az egész folyamat alatt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61623) radi8tor válasza South Velen (#61613) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyet szerintem leszögezhetünk: ezen a fórumon nem járványügyi szakértők fórumoznak.
A szabályokat viszont járványügyi szakértők bevonásával hozzák meg.
Erre írtam, hogy ha kicsit elvonatkoztattok attól mennyire értelmetlen ez, akkor is van értelme mert MINDEN korlátozásnak van értelme ami csökkenti a(z idősekkel való) kontaktusok számát.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#61625) Parci válasza Stanlee (#61621) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

+1, abszolúte.

tartok mellékhatásoktól én is, de sokkal jobban tartok a direkt megfertőződés "mellékhatásaitól".

másrészt, amerika 3 hét múlva oltani kezd, mire ideér az a vakcina, már lesz tapasztalat. továbbra is azt tudom csak mondani a honfitársaknak, hogy az állam egy sima, mezei, minden évben téma és ajrópában széleskörben használt vaxigrip influenza-oltást sem tudott megoldani, a magam fajta kisembernek nem jut belőle és kész (úgy értem, a 2 éves, croupos fiamnak sem/nem).

nem kell aggódni semmilyen mellékhatás miatt, mire én a bótban korona-oltást tudok venni, már ötszáz tanulmány lesz róla :DDD :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61626) #16729600 válasza andor80 (#61588) üzenetére


#16729600
törölt tag

Minden korlátozást betartunk ( én biztosan ). Mondhatni ebből a szempontból mintapolgárok vagyunk. :D Ellenben: Hidd el jó érzés olyan országban élni, ahol a plebsz is fordulhat a jog felé, ha úgy érzi, hogy bármilyen jogsérelem éri. Az ilyenektől lesz/lehet közbizalom egy országban. Arról nem is beszélve, hogy a beadványok hamar megtárgyalásra kerülnek, nem kell heteket, hónapokat, éveket várni, látja a polgár, hogy megdolgoznak a fizujukért. Látom nagyiéknál nem gyors a folyamat,de nálunk az. :K

[ Szerkesztve ]

(#61627) t72killer válasza #20749568 (#61600) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Te meg én lehet(?) jogállamban élünk...

"Ez egy hosszú és kínkeserves történelmi út eredménye amit nem áldozhatunk fel az első veszély láttán."

Így igaz. A járványvédelemmel alapvetően nincs bajom. Viszont nagyon sok intézkedés abszolút semmit se ad hozzá a biztonsághoz, vagy éppen tömegek vannak, akik képesek lennének élni bizonyos szabadságjogokkal anélkül, hogy másokat megfertőzzenek. Ennek ellenére pl a francia és spanyol állam mindenkit bezárt a 4 fal közé tavasszal (igen, erdőkerülni se mehettél ki), a britek notóriusan büntették a lakókocsival távoli tengerpartra ruccanókat/saját nyaralójukba menőket.

Mindeközben nem látjuk, hogy érdemben lecsaptak volna a fő vektorokra, a németeknél is voltak "bizonyos kultúrkörökben" 200fős lagzik a nyár végén-szeptemberben, pénzeszsák svájciak (vagy ""?) egymás hegyén-hátán tolongtak maszk nélkül pár centes akcióknál, stb.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61628) South Velen válasza radi8tor (#61623) üzenetére


South Velen
addikt

van értelme mert MINDEN korlátozásnak van értelme ami csökkenti a kontaktusok számát.

Ez evidencia.
De ez viszont nem csökkenti, hanem ellenkezőleg.

Az az egy szűk réteg jobban lesz védve első körben, aki majd a vásárlási sávban fog járni vásárolni és eddig is járt vásárolni. (feltélezve, hogy lefertőtleníti a vásárolt cuccokat.)

De az összes többi réteg (beleértve az idősöket is akik nem a sávban fognak járni, illetve az összes 65 év alatti embert) mostmár egy még sűrűbb közegben fogja intézni a bevásárlást, így a megfertőződések esélye és ezzel száma jelentősen megnövekszik, így egyre több megfertőződés lesz ennek köszönhetően (is) (disclaimer:ennek megítéléskor majd na az állami statisztikákból indulj ki, lol)
Mivel a múltkor a stadionos vitánál nem nagyon értetted a vírus terjedésének láncreakcióját, így most nem tudom, hogy vázoljam fel neked, hogy ez egy idő után még a vásárlási sávban járó idősökhöz is el fog jutni, amellett hogy a nem akkor járókat is jelentősebben fogja tarolni.

közben módosítottad az idézett részt kicsit, de igazából irreleváns a fentiek tükrében.

A kommented többi részében lévő naivitásodra most hadd ne reagáljak. :)

[ Szerkesztve ]

(#61629) BalanceR


BalanceR
addikt

Online tanfolyam indul iskolásoknak az álhírek és trollok kiszűrésére
Ezt nem lehetne kötelezővé tenni az internetelőfizetés mellé?
Fél év alatt kipusztulnának a "nemkellamaszk" csoportok, meg a bohócdoktorok hívői...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#61630) Stanlee válasza #20749568 (#61611) üzenetére


Stanlee
őstag

Az olyan típusú mellékhatások, amik hosszútávon jelentkeznek, nagyon későn fognak megjelenni. A tésasszony addigra már rég nem lesz hatalmon... Remélem Söder papa se, mert nagyon nem egy húron pendülünk

Szerintem tisztában voltak vele, hogy a lockdown light-nak nem lesz sok hatása, maximum reménykedni tudtak abban, hogy valami látszata lesz a fertőzésszámon. Túl sok nem jött ki belőle, de ellőttunk legalább pár milliárd eurót. Megmondta Olaf, hogy van pénz szarásig a lockdown okozta károk kezelésére.

A következő amiben bízhatnak, hogy az oltóanyagot mielőbb használhatják az egészségügyben dolgozókon, és ha most elkezdik oltani a legfontosabb szektorokban dolgozókat, akkor kb. januárra már legalább az egészségügy, idősek ellátása kevesebb fertőzést fog okozni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#61632) aprokaroka87 válasza radi8tor (#61589) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én 9-11 közt hétköznap még melóban vagyok... szóval max hétvégén érint kicsit.

(#61634) Stanlee válasza #20749568 (#61633) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnos igaza van. Szerdatol se varok sokkal tobbet...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#61635) lacafaca válasza philoxenia (#61615) üzenetére


lacafaca
őstag

kizárt... :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61636) lacafaca válasza Parci (#61620) üzenetére


lacafaca
őstag

legalább te időben fölfogtad :DDD én vagyok a szélmalom itt :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61638) Ringman


Ringman
nagyúr

November 23-án Budapesten, a XXI. kerületben, a Deák Ferenc téri piac mellett, illetve Mogyoródon a Hungaroring Médiaparkolójában előzetesen lefoglalt időpont nélkül is lehet koronavírus-teszthez mintát adni. A szűrőbuszok ami állomásainak listája az alábbi posztban található:
[link]

Nemzeti Népegészségügyi Központ – Covid19-tájékoztatást oszt meg.3 órája ·
‼️Ma (november 23. hétfő) az alábbi helyszíneken várják a 🚌szűrőbuszok🚌 a koronavírus tünetekkel rendelkezőket:
▶️Bp. X. kerület Albertirsai út EXPO tér – csak időpontra!
▶️Bp. III. kerület Pók utca – csak időpontra!
▶️Bp. XVIII. kerület Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér I. terminál parkoló – csak időpontra!
▶️Bp. XXI. kerület Deák Ferenc tér – Piac mellett – időpontfoglalás nélkül
▶️HUNGARORING, Média parkoló – időpontfoglalás nélkül
‼️Mintavételi helyeken történő esetleges várakozás előfordulhat, melyhez kérjük megértésüket, türelmüket.🙏 Köszönjük‼️

fontos infó, akár ki is lehetne emelni.

szerk:
teszt elvégzésének feltétele a háziorvos által elrendelt és a mentőszolgálatnál rögzített vizsgálatkérés

[ Szerkesztve ]

(#61639) lacafaca válasza BalanceR (#61629) üzenetére


lacafaca
őstag

már velük is bajotok van? :U ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61640) lacos001 válasza #20749568 (#61637) üzenetére


lacos001
senior tag

Megjegyzem e jóslatot. Ha bejön, küldök kariajit :DDD

(#61641) t72killer válasza #20749568 (#61631) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nyaralóba visszavonulás tiltása pl szerintem egyenesen baklövés volt (UK). Rengetegen úszhatták volna meg a fertőződést, ha levonulnak vidékre a városból, teszemazt csak 2hét karantén után keveredve a helyiekkel. A sornyi országban létező, sok helyen tesztekkel ki se váltható(!!) "bejössz külföldről = 2hét magánzárka" intézkedés is aránytalanul büntet: ha saját ország sokkal fertőzöttebb területéről jösz, akkor semmi, ha egy ceruzával meghúzott határon túlról, akkor meg effektíve bűnözőként kezelnek??

A nyugati individualista demokráciáktól az ember nem szokta meg, hogy "ahol dolgoznak, ott hullik a forgács" "módszertannal" üzemelnek. Csak egy kis elgondolkodni való: nejem eü intézményben doglgozik (hálistennek hamarosan vége): liftben beszélgetett aktív TBC-s beteggel. A TBC bizony ugyanúgy terjed, mint a covid, modern orvostudomány mellett is igencsak mocsok szövődményei lehetnek és marhanehéz gyógyítani/miután a bacikat kiirtották, a következményekkel van hogy egy életen át együtt él a beteg. Itt nyugatisztánban egy ideje oltást se adnak rá gyerekkorban, nekünk is úgy kellett kiharcolni, hogy az aprónép kapjon - miközben az afrikai migránsáruval kapcsolva jön azért be rendesen ilyen baci is. miért nem lehet a TBC-nél megszokott, 100éve kifejlesztett praktikákat beüzemelni?? Politikai hiszti, felhajtás, szenzációhajhászás nélkül? 100+éve pl voltak iskolák, amik a szabad ég alá költöztek és csomó hasonló JÓZAN ÉSZ által hozott intézkedés. Ma favágás megy, az is bulldózerrel, nem ritkán a rossz erdősávban...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61643) BalanceR válasza lacafaca (#61639) üzenetére


BalanceR
addikt

Velük van bajom: [link]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#61644) lacafaca válasza BalanceR (#61643) üzenetére


lacafaca
őstag

fölösleges volt...tudom jól kikre gondoltál

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61645) t72killer válasza #20749568 (#61642) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igazság az, hogy az értelmetlen korlátozási elemeket (sajna vannak, durvák és alkalmasint szószerint húsbavágóak) nekem és sok más embernek hiába magyarázzák. Szent tehénként kerülgetnek kapitális terjesztési vektorokat, mint pl iskolák - pedig IDŐBEN gondolkodva nem is kellett volna zárni őket, hanem bevezetni egy sor tényleg hatékony intézkedést, pl zárttéri énekórák tiltása, stb-stb.

"a szülőknek nehezen adod be, hogy a csemetéje november/december derekán a szabad ég alatt okuljon." - ez is jelzi, mennyire puhap.tsch lett a modern társadalom. Az eszkimó gyerek 5évesen vacsoráig kint van az apjával fókát belezni (=tanul), a soros és migránstant vagy épp a polkorrektséget tanuló európai meg visít, ha nem látja tőled a TV-t. Járványtól függetlenül nem lenne rossz bevezetni az év minden szakában 1-1hónapot kint. (ide passzol a norvég közmondás: nincs rossz idő csak nem megfelelő ruházat).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61646) Narxis


Narxis
nagyúr

Megint ez az idősáv b.ziság... többnyire nem érint de amikor éppen mondjuk olyan boltba szeretnék bemenni(pl. rossmann, dm) ami általában nem esik útba és pont úgy jön ki a lépés akkor azért sz.r. Viszont a bolti dolgozókat sajnálom mert a többségnek úgy látom a töke tele van az egésszel és ez rajtuk fog lecsapódni. Tuti minden nap lesz konfliktus.

Thanos was right.

(#61647) #16729600 válasza t72killer (#61645) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ridegtartás? Mondjuk a steak fincsi az úgy tartott marhákból ( tanulókat még nem próbáltam ) :D

[ Szerkesztve ]

(#61648) Ringman


Ringman
nagyúr

Drasztikusan romolhat az intenzíven kezelt betegek túlélési esélye | Magyar Hang

Beszámoló az intenzív osztályról: a legsúlyosabb esetek szállítására is 16–18 órát kell várni, a Covid mellett a normál esetben kezelhető kórházi fertőzések is szedik áldozataikat, már nemcsak a betegek, de a holttestek elhelyezése is egyre nagyobb gondot jelent.

“ A betegek rendszerint éjjel érkeznek meg a Covid-intenzívre, mert a mentőknek ekkor van némi szabad kapacitásuk. Egy ápolóra 8–10 instabil állapotú beteg jut az elfogadható kettő helyett, ilyen körülmények között nem lehet felelős ellátásról gondoskodni. Sok esetben a halál közvetlen kiváltó oka nem is a koronavírus közvetlen szövődménye, hanem olyan kórházi fertőzés, amelyeket kisebb terhelés mellett kezelni lehetne. Intenzív osztályon, az egészségügyi ellátással összefüggésben, előfordulhat egy-egy kanülinfekció, véráramszepszis vagy a gépi lélegeztetéssel összefüggő bakteriális tüdőgyulladás, amely az esetek többségében visszafordítható lenne, ha lenne rá szakképzett intenzív terápiás szakápoló, hogy egyáltalán időben észrevegye a bajt, vagy ami még fontosabb, a gondos ápolással megelőzze ezeket a fertőzéseket – fogalmazott forrásunk.

(#61649) Kaba


Kaba
veterán

A bevásárlási idősáv mikortól lesz érvényben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.