Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46151) Parci válasza Alex91 (#46140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenre van megoldás, az is alternatíva, ha időnként van 3 hét szigorú karantén, aztán megy minden megint. újra és újra visszarúgnád a terjedést. ezt lehetett volna csinálni a nyár végén is: előre bejelentve aug. 15-e után 2 hét full karantén (addig lehet nyaralni, úgy is azt csinálta a nép), a suli kezdését meg két héttel kitolják. áldozat, persze, de full alacsonyról indultunk volna, lehet, hogy semmi gond nem lett volna a sulikkal őszi, majd téli szünetig.

de mindegy, leszarom, remélem, hogy nem üt ki nagyon, és nem foglalkozom többet azzal, hogy embereket ez az egész nem foglalkoztat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46152) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Kemenesi Gábor FB poszt.

"Mindazoknak küldöm, akik azt gondolják, hogy azért van több eset mert többet szűrünk. Sajnos nem, és az alábbi linken két igen kiváló szakember el is magyarázza miért.

Nem hiába létezik a WHO által meghatározott 5%-os pozitivitási ráta, ezt meghaladva nincs pontos kép a járvány kiterjedéséről - ilyenkor nem lehet felelősen nyilatkozni a görbe állapotáról és tendenciájáról.

Mellékeltem egy képet a hazai pozitivitási arány alakulásáról, illetve egy térképet Európa mutatóiról.
Link

És ami várható:
Link "

[ Szerkesztve ]

(#46153) Drizzt válasza emvy (#46148) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Swiss clinicnek van magan surgossegi ugyelete, ami hazhoz megy jo penzert. Volt olyan idoszak, amikor csinaltak is igy tesztet, s tunetes emberen is. Viszont most ezt nem hirdetik. De egy hivast megerhet, hatha megis van. Mindenkepp tedd egyertelmuve, hogy milyen tesztre lenne szukseg.

I am having fun staying poor.

(#46154) emvy válasza Parci (#46151) üzenetére


emvy
nagyúr

Igy van, tervezetten meg lehetne oldani. Bejelenthettek volna augusztus elejen, hogy pl. szeptember 1-14 lezaras, dec 24-jan7 lezaras, esatobbi. Fel lehetett volna keszulni rajuk, nem lett volna panik, esatobbi.

Most ehelyett az van, hogy lehet izgulni, h az elsos gyerkoc tudjon tovabbra is suliba jarni. (Az ovi mar elesett par nappal ezelott, bezartak az egeszet masfel hetre.)

while (!sleep) sheep++;

(#46155) emvy válasza Drizzt (#46153) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi, ez jo lehet, mondom majd a baratomnak.

while (!sleep) sheep++;

(#46156) Sir Pocok válasza DS39 (#46139) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Viktor megmondta szerdán 200.000 betegig nincs probléma. :U :O

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#46157) Parci válasza emvy (#46154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és mindez iszonyú kicsi pénz, csak pici tervezés, foglalkozás az egésszel. pocak tábornok iszonyú energiákat öl a hatalma építésébe, ezért iszonyú erős a kontraszt. dühítő. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46158) emvy válasza Parci (#46157) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, az a kemény, h egy laikusnal is rosszabbul menedzselik (nem meglepő végülis).

while (!sleep) sheep++;

(#46159) DS39 válasza Sir Pocok (#46156) üzenetére


DS39
nagyúr

És a stadionokban fogja őket ápolni az egészségügy?
Költői kérdés...

(#46160) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Jogositvany megujitas teljesen a megszokott mederben megy most? November elejen fog lejarni, annyira nem orulok, ha csak emiatt kell menni haziorvoshoz, bar hatha lesz mar influenza-oltas addig, s egybe lehet kotni.

I am having fun staying poor.

(#46161) Ringman válasza emvy (#46158) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz. azért, mert a laikusok nem a népszerűségi mutatókból indulnak ki.

(#46162) Kékes525 válasza Ringman (#46129) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez sajnos azt jelenti, hogy tovább fog nőni a napi halottak száma is. Igaza lesz Rusvai Miklósnak, hogy 1 hét múlva akár 50-re fog emelkedni a napi halottak száma. Ezt már szeptemberben is megjósolták az "ízlés kérdése" matematikusok.

Mindenkinek:

Többször, több emberrel is volt vitám arról, hogy azt állították: betelt, kimerítettük a tesztelési kapacitást. Ez nem igaz! Megindokoltam, hogy miért és prof. Duda Ernő virológus videójával is bizonyítottam. Most egy másik virológus mondja ugyanezt:

[Rusvai Miklós: 10 akkreditált laboratórium van, de akár 500 helyen is lehetne tesztelni]

"Rusvai Miklós virológus az RTL Híradónak arról beszélt, nem a pénz a szűk keresztmetszet, hanem az, hogy mindössze 10 akkreditált laboratórium, öt budapesti és öt vidéki tesztjeit fogadják el hivatalosan, miközben legalább 2-300, de akár 500 labor is képes lenne elvégezni a munkát, ha engednék."

Vagyis a teljes tesztelési kapacitásunknak csak a töredékét használjuk ki!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46163) Lauda válasza Sir Pocok (#46156) üzenetére


Lauda
félisten

Nem mondott ilyet. Azt mondta, hogy egyidejűleg 200 ezer fertőzöttel számolnak (ami nyilván totál agyabetegség, sehol nem volt ilyen mértékű fertőzöttség eddig a világon). Azt sem mondta, hogy mikor avatkoznak be. Véleményem szerint semikor.

(#46164) Kékes525 válasza Z.É.T. (#46152) üzenetére


Kékes525
félisten

"WHO által meghatározott 5%-os pozitivitási ráta, "

Ránk nem ez, hanem az Unió ajánlása vonatkozik. Az 3%-ban mondja ki a pozitivitási rátát. A WHO-nak gondolnia kell a nagyon szegény országokra is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46165) lacos001


lacos001
senior tag

Most voltunk egy gyógyászati boltban. A néni nevetett rajtam, mikor furcsa arccal néztem, hogy mi az isten ez....
Azt mondta 200€ volt és kötelező...
Rákérdeztem, hogy az üzlet többi részén ugyan miért nincs, hiszen van 2 próbafülke is, ahol a nénike kb 30 cmre van az emberektől.
Az indok az volt, hogy ott nem vele szemben állnak. Őrület :DDD

(#46166) Lauda válasza lacos001 (#46165) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek nem tudom mi értelme van, mikor kötelező a maszk.

(#46167) tboj válasza Lauda (#46163) üzenetére


tboj
tag

Ezt egyébként állítólag nem az ujjából szopta ki, hanem a neki mutatott modellekből. A 200 ezer fertőzött valószínűleg már most meg lehet, csak a tesztek limitálják a felderítésüket. Inkább az volt az agyabetegség, hogy ezt ilyen tesztelési eljárások mellett ki fogjuk tudni mutatni.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#46168) Kékes525 válasza Parci (#46134) üzenetére


Kékes525
félisten

" egyszerűen nem hiszem el, hogy napi 200+ új esetet kezelni tudnak jól."

Akkor mit csinálhatnak az új betegekkel? Nem fertőző osztályokra helyezik? Az rendkívül veszélyes lehet a többi betegre, orvosra, ápolóra, személyzetre. Ha azok közül hal meg valaki, azt letesztelik? Elméletileg le lehet. Múltkor linkeltem a törvényt róla, de nem kötelező minden halál esetében. Annál is inkább, mert a kijelölt 10 labor így sem bírja a terhelést.

Mindenkinek:

Szerintem a tesztelésre kijelölt laborok kapacitásának többségét a "fontos emberek" (állam legfelsőbb irányítói, fő fideszesek, katonaság, stb.) tesztelése (nekik és közvetlen családtagjaiknak és munkatársaiknak a tesztelése, hisz csak ez védheti meg őket) köti le. Alig maradhat teszt, az egyszerű poor népre. Úgyhogy ha ezt beleszámítjuk, akkor a napi tesztek pozitivitási aránya sokkal magasabb lehet annál, mint amit látunk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46169) radi8tor válasza lacos001 (#46165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ezen somolygok én is, bárhol letüsszenthetik a boltban nem csak a pénztárnál várakozva.

⭐ Stella

(#46170) radi8tor válasza emvy (#46141) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok helyen van ilyen lehetőség. Pl: G1 Intézet 25000-ért házhoz megy.

⭐ Stella

(#46171) Alex91 válasza Kékes525 (#46162) üzenetére


Alex91
félisten

Es hazankban egy nap “beke” idoben hanyan halnak meg? Ahhoz kepest mennyi a napi 20-50 fo?
(Felreertesek elkerulese vegett: lehetoleg senki ne haljon meg, de sajnos nem elunk orokke.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46172) pjen válasza Parci (#46157) üzenetére


pjen
félisten

Ilyenkor mindig Antal József jut eszembe:tetszettek volna forradalmat csinálni.

(#46173) Jablocskov


Jablocskov
tag

Mit is mondott a vezér nemrégiben, hogy a Csehországi helyzetet el kellene kerülni:

Ausztria helyett most már sajnos Csehországot tekinthetnénk koronavírus labornak

(#46174) Lauda válasza Alex91 (#46171) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ez egy jó kérdés, hogy valójában hányan halnának meg ebből covid nélkül.

(#46175) radi8tor válasza Alex91 (#46171) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Havonta 10000-11000-en (napi 366)

⭐ Stella

(#46176) Drizzt válasza Alex91 (#46171) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Eleg konnyu erre adatot talalni. Tavaly a napi atlag 355 fo. [link]

I am having fun staying poor.

(#46177) Alex91 válasza Lauda (#46174) üzenetére


Alex91
félisten

Ez is kerdes. Jo, egy 40 evesnel ez talan nem termeszetes, de azert tobb kronikus bajban szenvedo, 80+-os betegnel azert mar elkepzelheto, hogy covid nelkul is barmikor elhunyhat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46178) t72killer válasza Alex91 (#46140) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha hazaküldöd a 12-18 éveseket de benntartod a tanáraikat lesz elég tanerő. Nem ideális, de egy gimis tanárnak is el kéne bírnia tíz 8évessel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46179) Alex91 válasza t72killer (#46178) üzenetére


Alex91
félisten

Es akkor ki tanitja az otthon uloket...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46180) Kékes525 válasza Alex91 (#46171) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, de a napi össz halálozási számok nem relevánsak, nem jó semmilyen összehasonlításra sem, mert a koronavírus elleni védekezés miatt nagyon sok más haláleset lecsökkent. Például: szívinfarktus, közlekedési baleset, egyéb fertőző betegségek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46181) radi8tor válasza Kékes525 (#46180) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez aztán a következtetés. :D

⭐ Stella

(#46182) Alex91 válasza Kékes525 (#46180) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor azt is le lehetne hozni, hogy eddig az utakon meghaltak napi x-en, most meg csak y veszti el az eletet...
Meg ugye kerdes, hogy a napi 20 covidos elhunytbol egyebkent hanyan hunytak volna le covid nelkul is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46183) Lauda válasza Kékes525 (#46180) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez csak addig volt igaz, amíg le volt lőve a gazdaság. Mióta megszűnt a vészhelyzet már nincs igaziból ennek jelentősége.

Bár azt észrevettem, hogy mindenből csak a rosszat hozod ki, csak azt akarod meglátni valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#46184) Alex91 válasza radi8tor (#46181) üzenetére


Alex91
félisten

Most ha lehozna a media, hogy napi szinten mondjuk hany 14 ev alatti hal meg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46185) South Velen válasza radi8tor (#46181) üzenetére


South Velen
addikt

Logikus következtetés. Már annak, akinek van is logikája.

(#46186) radi8tor válasza South Velen (#46185) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha ok.

⭐ Stella

(#46187) South Velen válasza radi8tor (#46186) üzenetére


South Velen
addikt

Nem először bizonyítottad már, hogy neked nincs, az egy dolog. Kár, hogy még büszke is vagy rá.

(#46188) Kékes525 válasza Alex91 (#46182) üzenetére


Kékes525
félisten

Jogos felvetés. Én csak azt állítom, hogy egyszerű összehasonlítás nagyon félrevezető. Van rá matematikai módszer, hogy ezek hatását kiszűrjük, de erre csak a járvány vége után lesz igazán lehetőség, mert addig nagyon pontatlan eredményt kapnánk.

(#46183) Lauda

Alex91-ből sem hoztam ki rosszat, felvetése jogos.

"Szerintem ez csak addig volt igaz, amíg le volt lőve a gazdaság. Mióta megszűnt a vészhelyzet már nincs igaziból ennek jelentősége."

Van, mert például nagyon lecsökkent az orvoslátogatás, vendéglő szórakozóhelyek látogatása. Sok ember most is betartja a szociális távolságtartást. A fertőző betegségekről pedig ne is beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46189) radi8tor válasza South Velen (#46187) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most komolyan, keress már más játszópajtit. Miattatok nem ír ide olyan akinek más véleménye van a világról mert rögtön torkon ragadjátok.

⭐ Stella

(#46190) Drizzt válasza Lauda (#46183) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az igazsag valahol feluton lehet. Azert messze nem nulla vedekezes van, ami az egyeb fertozo betegsegeket is megfogja jelentosen. Korhazat is igyekszik azert majd mindenki kerulni, ami szinten visszaveti az ottani fertozeseket. Es peldaul multkor lattam valahol, hogy most is kb. 10 szazaleka a lakossagnak gyakorlatilag ma is karantenban tartja magat.
Szoval szerintem a legtobb torzito hatast ugy lehet elkerulni, ha tavalyi szamokhoz hasonlit az ember idei Covid szamokat. De marad azert igy is. Utolag lehet majd ezekre pontosabb valaszt adni.

I am having fun staying poor.

(#46191) Ringman válasza Lauda (#46183) üzenetére


Ringman
nagyúr

az influenzajárványt biztosan visszafogja a kötelező maszkhordás.

+ vsz. a kórházi fertőzéseknek is kisebb a valószínűsége, ha mindent jobban fertőtlenítenek.

(#46192) Elektrosokk válasza Alex91 (#46117) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Senki sem mondta hogy véd, segíthet bizonyos immunválaszt.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#46193) Kékes525 válasza Ringman (#46191) üzenetére


Kékes525
félisten

"az influenzajárványt biztosan visszafogja a kötelező maszkhordás."

Ausztráliában el is maradt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46194) MaxxDamage válasza Drizzt (#46160) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Persze.
Lemész a dokihoz, megvizsgál, ad alkalmasságit és felhívod az okmányirodát (kormányablak) és elmondod mit szeretnél. Időpontot ad, vagy mehetsz még aznap is, ha úgy gondolod és mondják (kérdezz rá) :K /Nagykanizsán így van jelenleg /

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46195) South Velen válasza radi8tor (#46189) üzenetére


South Velen
addikt

Szerintem meg pont miattatok kell ellenpontot képezni, mert ha nem is ezen a fórumon (mert ez egy értelmesebb felület lenne ugye szemben az agyalágyult facebook csoportokkal pl...), de a világon ti vagytok a többségben, és ez kurva veszélyes. Te is csak annyit csinálsz, hogy ha valaki beír ide valami számokkal-logikus érveléssel alátámasztott hozzászólást, mindenféle mélység nélkül csak lefikázod. Moderátorként...
Ennek egy példája volt ismét az "ez aztán a következtetés :D ". Vagy amikor nem érted, vagy játszod, hogy nem érted a vírus terjedési mechanizmusát.

(#46196) radi8tor válasza South Velen (#46195) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Személyeskedés nélkül nem megy?

Kezdd azzal hogy nem mosol össze másokkal. Parci is jópárszor megkért titeket hogy hátrébb az agarakkal de valahogyan mégsem jön össze ez. Képzeld ha én is ilyen indulatosan írnék minden olyanra ami nekem "nem tetszik".

Tegyél különbséget a fikázás és a vita között, hidd el sokkal jobb lesz neked.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#46197) South Velen válasza radi8tor (#46196) üzenetére


South Velen
addikt

Bocsi, de ez nem(sem) vita volt részedről, hanem fikázás.
Nem írtál semmilyen megfogható ellenvéleményt, csak kifejezted, hogy szerinted hülyeség a következtetése. Pedig 100%-ban logikus, a többiek is írják már, hogy miért. Gondolom velük sem értesz egyet..

[ Szerkesztve ]

(#46198) Rive válasza Ringman (#46191) üzenetére


Rive
veterán

az influenzajárványt biztosan visszafogja a kötelező maszkhordás.

Meg a többi szokásos megfázást is, ami siettetni szokta az idősek és legyengültek halálozását. Ez jelent 1-2-3 év pluszt.

Van helyette egy, a korfán sokkal kiterjedtebb halálozás, ami az érintetteknek átlag 5-10 év mínuszt hoz.

Nehéz jól becsülni, minden módszernek van előnye is, hátránya is. A többlet halálozás legalább egy objektív mérőszám amit nem nagyon lehet technikai trükkökkel hamisítani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#46199) radi8tor válasza South Velen (#46197) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"szívinfarktus, közlekedési baleset"

Tessék megindokolni miért csökkent a szívinfarktus ha marinéni parázik a mellette állótól a pénztárnál.
Közlekedési baleset? Már normál forgalom van az országban hónapok óta.

⭐ Stella

(#46200) gergobaby válasza South Velen (#46195) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Te meg el akarod hitetni mindenkivel, hogy megtizedeli majd a lakosságot ez a vírus, és aki szerint nem fognak itthon százezrek meghalni, az bolond :K

El kell fogadni, hogy van, és hogy fog álodzatokat hozni, de attól még nem mindenki birka, hogy nem látja sötéten a jövőt :K Life goes on

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.