Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46501) radi8tor válasza pjen (#46497) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Addigra már annyira bele fog unni a nemzet, ha meghallja korona kikapcsolja a tévét.

⭐ Stella

(#46502) #16729600 válasza South Velen (#46495) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szokásos módszer. Belelöknél gödény lövészárkába. Nem lesz nyerő csak szólok :)
Kit érdekel gödény? Mondok egy osztrák példát, hogy ne verje ki itt senkinél a biztit.
Martin Sprenger: járványügyi szakértő, egyetemi tanár stb, stb. Az osztrák kancellária volt covid főtanácsosa. Ő így látja a helyzetet: [link] Miért ne benne bízzak és miért a gyökeresen mást állítóknak? Ecserin vette a diplomáját? Vagy betépett? Hát nem annyira... Így néz ki egy higgadt hang.....

(#46503) t72killer válasza radi8tor (#46501) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A migrire 6éve nem kapcsolja ki, sőt, jobban pörög, mint az izaura :DD.

#46502: a #46477-ben linkelt sztori nem tudom, mennyire valós, mindenesetre ha csak részben is történt meg, máris aggodalomra ad okot a Gödény-féle agitátorok ténykedése. A másik oldalról pedig a saját tövényeit-szabályrendszerét nem betarttató állam impotenciája. A hatékony járványvédelemhez egy megfelelő stratégiát kell követnünk, ami az átlagember számára intézkedések elviselését és pár új szabály betartását jelenti.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46504) Z.É.T. válasza #16729600 (#46502) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezt most nem igazán értem.
Bár fordítóval mentem neki, de a benne szereplőkkel maximum a Gődény-Lenkei követői vitáznának. Talán csak abban tér el a meglátása az itt rettegőknek nevezettekétől, amiben már meghaladta a tudomány az április 22.-ei konszenzust.
Mit szeretnél bizonyítani a linkkel?

(#46505) tom_tol válasza Lauda (#45949) üzenetére


tom_tol
addikt

Talán most érdemes válaszolnom. Nagyjából semmi de azért valami mégis.Példa: Itt is vannak renitensek akik nem tartják be az ötvenfős korlátozást. Ha valaki szól a rendöröknek azok kiballagnak és megkérik a társaságot hogy menjenek. Nem büntetnek, nem állítanak elő, nem zárnak be senkit, nem vesznek senkit nyilvántartásba hogy alkalomadtán kizárják az eü. ellátásból vagy benyújtsák nekik a covid betegek korházi költségeit. Nem csináltak senkiből habzószájú......

(#46506) #16729600


#16729600
törölt tag

(#46504) Z.É.T.

Itt egy sokkal frissebb interjú : teszt, vakcina és szinte minden más covidos témakörben. [link]
Aki belekötne a szakmai hitelességébe, ( tehát nem gödény kamupártos gyógyszerész ) idézek a cikk bevezetőjéből:
" A közegészségügy orvosi tudományág, amely az intézkedések holisztikus hatásaival foglalkozik. Mert ahogy mindenki láthatja, a koronavírus nemcsak közvetlen hatással van az egyes emberek egészségi állapotára, hanem a gazdaságra, a sportra, a művészetre és a kultúrára is. A nem egészségügyi intézkedéseknek pedig óriási következményei vannak az egészségre. Martin Sprenger e téren az egyik vezető szakértő Ausztriában."

[ Szerkesztve ]

(#46507) BalanceR válasza t72killer (#46503) üzenetére


BalanceR
addikt

A sajnos story teljesen valós lehet, ez csak egy poszt a csoportból, nagyon sok hasonló eset is megosztásra került abban a Facebook közösségben, kb mind ilyen, sőt vannak olyanok, akik kifejezetten kekeckedni mennek boltba, de vannak akik a tömegközlekedési eszközökön balhéznak napi rendszerességgel, mert állítólag "megfulladnak" a maszkban a 8 perces útjuk alatt, és a " k%¢va annyát a nyugdíjasnak" aki rászól.
Btw ilyen póló kéne:

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#46508) Csókolom válasza Kékes525 (#46493) üzenetére


Csókolom
tag

Megint nem veszed eszre a hozzaszolas lenyeget. Ismetles:
-ha valaki be lesz oltva, nehany honap mulva lehet meg pozitiv mert egy erösen fertözökepes virusrol van szo, es kijött a karantenbol. Ezert akkor nehany honappal azutan -az oltasa ellenere megint fertözhet masokat. Ez független attol, hogy az oltasa miatt ö kevesbe lehet mar sulyos beteg...
A teszje lehet kesöbb pozitiv -miert ne lehetne?

[ Szerkesztve ]

(#46509) Kékes525 válasza #16729600 (#46502) üzenetére


Kékes525
félisten

Mit akarsz mondani a cikkel? Szerinted mit bizonyít, vagy mit cáfol? A cikk fő állításaival én egyetértek. [link]

"A koronavírus-válságból való kilépésnek csak két forgatókönyve van: oltás vagy nyáj immunitás. Ezt mondja Martin Sprenger közegészségügyi szakértő az ORF.at-nak adott interjúban. Hogy melyik megoldás ígéretesebb, valószínűleg májusban dőlhet el - amikor a tanulmányok megmutatják, hogy néz ki a lakosság immunitása. A regionális stratégiáknak akkor lehet értelme - mondta Sprenger. Összességében azonban a "furcsa vírus" "sok rejtvényt vet fel"."

"Sprenger arra számít, hogy az elkövetkező hetekben tucatnyi antitest-tanulmányt fognak közzétenni, amelyek először adnak információt arról, hogy a halálozási arány valójában milyen magas. 0,2–0,4 százalékos értékkel számol. A legfontosabb, hogy ezek a keresztmetszeti szerológiai vizsgálatok végül információkat nyújtanak az immunitás mértékéről."

Google fordítóval olvastam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46510) t72killer válasza BalanceR (#46507) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha erre sem reagál a yard, az már konkrét zaklatások-fenyegetések figyelmen kívül hagyása. Bár valljuk meg, nem túl meglepő, covidtól függetlenül nem ritka állatfajról van szó :(((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46511) ooloo


ooloo
őstag

Maszk minden esetre... Székely humorba öntve

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#46512) #16729600 válasza Kékes525 (#46509) üzenetére


#16729600
törölt tag

Soroljam az eltéréseket?
- teszt megbízhatatlansága, a pozitívitás nem egyenlő a fertőzőképességgel
- keresztimmunitás ( T-sejt ) hatása
- vakcinázási hatékonyság hiánya a veszélyeztetett lakossági körben
( idősek, túlsúlyosak pld )
- iskolák bezárásának értelmetlensége
- utazási korlátozások értelmetlensége.
- Svédországi módszer pozitív átértékelése ( halálozás arány magyarázattal )
Te ráismersz ezekben a mainstream apokalipszis narratívára? Mert én nem. :N

(#46513) Kékes525 válasza Csókolom (#46508) üzenetére


Kékes525
félisten

Sokkal nagyobb dózisú vírussal kell ismét megfertőződnie, mint oltás nélkül, hogy ismét fertőző képes legyen. Ez minden védőoltásnál így van, mert egyik sem 100%-os. Talán a fekete himlő oltása közelítette meg ezt a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46514) Kékes525 válasza #16729600 (#46512) üzenetére


Kékes525
félisten

A cikkben nem egészen ez volt. Ráadásul nem olyan hangsúllyal, mint ahogy azt te említed. A tudomány nem olyan, hogy mindent azonnal, 100%-os pontossággal tud. Az a csillagjóslás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46515) #16729600 válasza Kékes525 (#46514) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát de.( pontosan ezeket tartalmazza )

[ Módosította: Parci ]

(#46516) tboj válasza #16729600 (#46490) üzenetére


tboj
tag

Ez egyébként alapvetően nem baj szerintem, amíg a véleményt meg tudja alapozni logikus dolgokon alapuló érvekkel (amik persze nem vonják kétségbe a már többféle módon egymástól függetlenül bizonyított tényeket - lásd lapos föld, stb.). A probléma ott kezdődik, hogy nincs normális vitakultúra (elég csak megnézni a jelenleg futó szálakat a topicban), valamiért mindig úgy érzik a felek, hogy egy vitában valakinek mindig "győznie" kell, és nyilván ki más legyen a győztes, ha nem ő maga. Pedig a normális vita, a társadalmi közbeszéd ott kezdődne, hogy mindenki tiszteletben tartja a másik véleményét, megpróbálja meggyőzni a másikat a saját igazáról, de adott esetben akár képes módosítani is véleményét a másik érveinek hatására.

Szerintem engem is a "rettegők" közé sorolna be a két szekértábor, mert úgy gondolom, hogy nagyobb veszélyeket tartogat, illetve megengedhetetlenül sok ember halálát okozná a vírus szabadon engedése és az intézkedések hiánya, de azért elképesztő olyanokat olvasni, hogy akik elvileg szintén ugyanezt gondolják, és a minél több emberélet megóvása mellett kampányolnak, azok másokat meg ájulásig ütnének/fejbe lőnének, csak mert másként látják a világot.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#46518) tboj válasza #16729600 (#46517) üzenetére


tboj
tag

Jó, de azért ne felejtsük el azt sem, hogy a másik oldalról pedig a gazdaság pörgetése, a fenntarthatatlan jólét, a lassan kielégíthetetlen fogyasztói igényeknek való megfelelés és az áldozatképtelenség érdekében sem gond COVID halálozásokat okozni.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#46519) Kékes525 válasza #16729600 (#46515) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó, kezdjük a legerősebb állítással. Szerinted melyik az? Írd le, hogy szerinted mit mond a tudomány és mit mond erről a cikk és mit mond a mainstream vírustagadók, vírus szkeptikusok, amelyik tetszik, ha egyáltalán van mainstream.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46520) #16729600 válasza tboj (#46518) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezzel is egyetértek. Azért is mondtam feljebb, hogy mindkét szélsőség ugyanolyan káros a társadalmakra.

(#46521) #16729600 válasza Kékes525 (#46519) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szövegértésben sajna nem tudok segíteni. Parttalan részlet reszelgetés lenne csak belőle pro és kontra. Maradjunk a plebsz sorsközösségi kérdéseknél. Olyan országból írsz, ahol vannak bezárt iskolák, a határok pedig satura zárva. Ennyi nem elég? De nálam is ugyanez a helyzet majdnem ( csak itt nem minden ország piros és nem csak mi vagyunk zöldek )

(#46522) tboj válasza Kékes525 (#46519) üzenetére


tboj
tag

Elbeszéltek ám egymás mellett. Ha jól látom, te az első linkelt cikkére reagáltál, ő pedig a frissebbnek a tartalmát kéri rajtad számon, amit #46506-ban linkelt. :)

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#46523) Ringman


Ringman
nagyúr

Szlovákiában a járvány miatt a középiskolák online oktatásra térnek át

Az alapiskolák alsóbb évfolyamaiban is kötelezővé válik a szájmaszk viselése.
A maszk használatát fokozottan ajánlják az óvódás gyermekek számára is, hatéves kor alatt azonban továbbra sem kötelező a maszkviselet.

(#46526) BalanceR


BalanceR
addikt

:DDD [Korona hullámok, és Eszenyi tobzoska]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#46530) pjen válasza Avicularia (#46527) üzenetére


pjen
félisten

Többek között ezért szimpi a Svéd modell.Ráadásul még nem is dölt el semmi,hiszen Szlávik is azt mondta egész európában tombol a járvány.Mindenhol maszk tagadók és vírus idióták élnek?

(#46531) tboj válasza BalanceR (#46526) üzenetére


tboj
tag

Minden videója zseniális! Ebben sem csalódtam. :D

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#46532) S e t h válasza Avicularia (#46527) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem még nem nézett be illetékes, vasárnap délután van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#46534) Parci válasza S e t h (#46532) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönöm, hogy legalább egyvalakibe szorult némi józan értelem és nem a szokásos, nevetségesen unalmas, elfogult moderációs szarsággal jön. ha nem haragusztok, most értem haza, a gyerekeimmel foglalkoztam, nem láttam.

most láttam, töröltem, amit kutyafuttában bírtam, aki elkezd sipákolni, hogy de hogy lehet, hogy ezt töröltem azt meg nem, azt puszilom (benéztem, siettem, nem elemeztem betűnként, nekem sem ez az életem stb.).

egyébként pedig szeretném felhívni a figyelmét mindenkinek a higgadt fórumozásra. andor80, a következő ilyen tényleg durva kommentért pedig már szankcionálni is fogok (x nap tiltás a topikból).

uff! mindenki nyugodjon le a ..csába :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46535) t72killer válasza #16729600 (#46512) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Menjünk sorba:
1. ez igaz, van rá esély, hogy egész nap egy (nem fals, tényleges hordozó) pozitív mellett üldögélsz egész nap, mégse fertőződsz meg. Se te, se a másik, harmadik kolléga, akik holnap, holnapután ülnek mellette. Ettől függetlenül minden fertőző embernek hordozónak kell lennie, másképp nincs mivel fertőzzön. Amire szakemberként felhívhat ezzel az, hogy tessék olyan teszteket kidolgozni, amik a fertőzőképességet célozzák, és a hordozó de nem fertőző embereket nem karanténezik. Jó 5let.

2. nem értek hozzá :B, de miért vonnánk kétségbe bármiféle esetleges keresztimmunitást? Simán előfordulhat, viszont nem garantált. Akkor se garantált, ha korábban azt hittük, hogy ez a helyzet (BCG)

3. simán előfordulhat, egyelőre sajnos nincsenek még vakcinák a piacon, ha lesznek, meglátjuk.

4. japersze: osztrákoknál felezett osztályok, tesztelés orrba-szájba vs magyar suliban tömegnyomor, könyörgésre se tesztelnek, fertőzött tanár meg ha hazamegy leb.sszák a fizetését 60%-ra.

5. esete válogatja.

6. felnőtt emberek felnőtt viselkedését és munkavállalók emberszámba vételét, aggódó/rizikócsoport szülők kérésének utólagos szivatás nélküli meghallgatását én is pozitívként értékelem. A maszkellenességet nem.

Szval itt azért nem egy "elnyomóháttérhatalom"-konteóról van szó...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46536) lacafaca válasza Parci (#46534) üzenetére


lacafaca
őstag

:DDD banhammer
fluimucil :O

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#46537) #16729600 válasza t72killer (#46535) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezekben pontról pontra pacsizhatunk, nincs egyikkel se bajom :) A teszteléshez: való igaz, hogy itt teszt őrület van, kvázi ingyenes, mert elég azt mondani a háziorvosnak hogy a kék tónusok jobbra nézve neked nem okésak és már veszi is le a mintát.( Bécsben, amúgy is ingyenes ) ellenben kezd megjelenni az úgynevezett " cunami tesztelés ' kritika. Soknak , feleslegesnek, károsnak tartja már hivatalos tartományi orvoskamara is. Linkeltem róla, leírják mi a bajuk a tömeges teszteléssel. Jah és az utazási korlátozástól hányok, ez még kavics a cipőmben :)

[ Szerkesztve ]

(#46538) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

névvel és arccal és képekkel jött szembe a fáccsén ez. nincs okom nem elhinni. így néz ki egy eldurvuló sars2 fertőzés. és remélem valamiféle topikbéli nemzeti minimumként egyet tudunk érteni abban, hogy például egy ilyen user kórház nélkül egész jó eséllyel meghal. ha pedig ebben egyetértünk, akkor abban is, hogy van jelentősége annak, hogy felvesszük-e a maszkot és igyekszünk-e nem megfertőződni és megfertőzni másokat, mert nem mindegy, hogy van-e hely a kórházban azoknak, akik pechükre oda kerülnének. (fiatal csajszi a szerző a kép alapján)

és egyébként szerintem optimizmusra is ad okot a bejegyzés: elég jó eszköztárral kezelték a csajszit, tavasszal simán belehalt volna a kórházban is ugyanebbe akár!!

Viktória Kovács-Ferencz Október 8., 20:45
· Október 1 csütörtök Enyhe köhögés, fejfájás, kicsit gyengébbnek érzés. Gondoltam csak meghültem, hamar jött az ősz. Este hazaérve a biztonság kedvéért lázmérés: 37,5. Elhatározás, hogyha holnapra nem lesz jobb, táppénz.
Október 2 péntek 38,2-re ébredés. Orvost felhívni, a biztonság kedvéért tesztet kérni, visszapihenés. Délután megérkezett a mentő, tesztlevétel nagyon aranyos mentőkkel, vissza pihenni. Esti láz 38,4
Október 3 szombat Várakozás, közben az orrom is folyni kezd, tüsszögök, ízeket érzek, hurrá, ez tuti nem covid. Reggel 37,2 este 38,6. A köhögés nem javul.
Október 4 vasárnap Egyre biztosabban levés abban, hogy nem covid. Közben ezért csekkolni az ügyfélkaput, a köhögés rosszabb. Reggel 37,1 estére 38,4. Este felkerül a teszt eredmény: pozitív. Főnöknek és mindenkivel akivel érintkeztem felvenni a kontaktot, ágyba ájulás.
Október 5 hétfő Gyanúsan nem érezni a párásítóba rakott illóolajat. Az illóolajnak magában sincs illata. Csak alapízeket érezni, de azt töményen. Reggeli láz 38,2 az esti 38,9. Hűtőfürdő nem segít. Bevenni antibiotikumot amit felírt a háziorvos és mindent ami kell, folyamatosan vitaminnal támogatni a szervezetet. A köhögés egyre rosszabb, már a tüdő is hörög kilégzéskor. Elfáradni a pisilni kimenéstől is.
Október 6 kedd Literszámra vizet inni, fekve nem lehet pihenni mert köhögőroham. Ülve lehet létezni. A reggeli láz 38,5 az esti legmagasabb 39,2. Az éjjel a legrosszabb, felmegy a láz és a létezés is fáj.
Október 7 szerda A köhögés egyre rosszabb, a láz nem megy le. A reggeli hőmérséklet 38,4 az esti legmagasabban 39,4. Éjjel vacilálni a mentőn, macskamegoldás, hogy máshol legyen, mentőhívás, a láz nem megy le. Fél egy körül mentőérkezés, oxigén, ekg, kutyafüle, Szent László. Infúzió és véralvadásgátló, aztán nagyjából pihenés.
Október 8 csütörtök Reggeli hőmérséklet 37,1 este felment 38,8-ra is amit csak tizedekkel vitt le az infúziós lázcsillapító. Ct; csúnya tüdőgyulladás. Orrba kapott oxigén helyett már maszk. Várni az újabb pokoli éjszakát.
Október 9 péntek A hajnali láz egyre magasabb, 39,4 most (5:50). Aludni nem lehet, mert vízszintesben hörgő és köhögő roham, az ágy meg nem eszázadi és képtelenség megemelni a párnarészt, mert csak egy deszka. Másik ágy nincs, mert fullon van a kórház. Gyógyszert max reggel kaphatok, merthogy addig nem tudnak mit csinálni és még vért is kell venniük, de csak az egyik karomon találták meg az ért, abban van az infúziónak való. A másik már bevérzett a keresgéléstől. A reggeli vizitnél végül intravénás lázcsillapító, az úgy néz ki 38-ra levitte egy darabig. A tüdő nem jobb, a doki szerint a ct-n látszik hogy mindkét oldalt gyulladt, de a sztetoszkóppal csak jobboldalt halja zörögni.Összekaptam magam és ma sikerült letusolni meg hajat mosni és már éreztem az illatát a pieréknek, úgyhogy ez jó jel. De csak pici helyiségben vagy ha valami nagyon közel van az orromhoz. Az ízlelés szinte teljesen visszajött, amit kicsit bánok, mert tegnap a láztól nem tudtam enni, ma meg azt a pár falatot se nagyon sikerült, annyira nem sikerült az ebéd (pedig nem vagyok finnyás!). Elvileg most 5 napig ugyanazt a milliós gyógyszert kapom meg, amit Trump is és sokan mások hatásosan, közben az antibiotikumot a középsúlyos tüdőgyulladásra. Az esti hőmérséklet eddig 37,7 ami sokkal jobb, mint eddig, láz szempontjából jobban is érzem magam, de maszk nélkül meg még azzal is fulladok.Hát ez nem jött be. 😂 Megugrott a lázam, úgyhogy kaptam lázcsillapítót mielőtt megint 39 fölé menne, vettek vért tenyésztésre meg artériából mert nem elég az oxigén aztán még kapok estére gyógyszert. Fun fact: elég mélyen van az artériám ahhoz, higy egy mély személyiségnek merjem magam mondani.
Október 10 szombat Kicsit magamhoz tértem, hajnalban megint felment a lázam 39 fölé, azóta 2x kaptam infúzión paracetamolt, eddig úgy néz ki, ez jobban bejött, mint az algopiryn. Elvileg van olyan gyógyszer amit kaphatok, le fogja vinni ezektől a gyulladásokból kialakult folyamatos magas lázat, jej. Nekem már mindegy csak vége lehetne mert egy nyomorult éjszakát nem tudtam eddig végigaludni.Meg kell várni a laboreredményeket, figyelik hogy hogy reagál a szervezet a kezelésre, azt mondta a doktornő, hogy a pakliban benne van az intenzív is, de csak ha nagyon nem javulok vagy ha nagyon elfáradt a szervezetem. Egyelőre még bírom a sok szurkálást. 💪 Csak wc-re menni kínszenvedés, attól is fulladok ha felülök oxigénnel, nemhogy anélkül 10 lépést tenni és végigmenni a mosdós procedúrán. Ja és az ajakherpeszem is kijött, meg se lepődök. 😃Na, hát... Úgy tűnik ki kell lőni az immunrendszerem, mert túl agresszívan áll a dologhoz és a labor szerint nem javulok. Ezzel elvileg elkerülhető az intenzív, viszont fél évig még folyamatosan vissza kell járnom kontrollra...Megtörtént a kezelés, azóta kaptam antibiotikumot is. Meg szteroidot egy ideje, vár rám éjjel meg hajnaban is vérvétel az immunkilövés miatt. Nem akarom elkiabálni, de eddig 36,7 ami szerintem jó jel, maradjon is.
Október 11 vasárnap Lázam már nincs - elvileg, mert amit kölcsön kaptam mikor idekerültem az egyik nővértől lázmérőt, lemerült, amivel meg napközben mérnek homloktartóssal az meg semmit sem ér. Amikor behoztak 36,1-et mutatott pedig 38 felett volt a lázam és napokig nekem kellett javítgatnom az ápolókat, hogy ne azt a hülyeséget írják le a lapra amit az mutat, mert most csipogott a hónom alatt a normális. Egyébként nem érzem magam lázasnak, max egy picit hőemelkedésesnek, de ez még bőven belefér, emiatt a közérzetem sokat javult. Gyógyszert marékszámra kapom, éjjel megvoltak a vérvételek is, a cytokin-vihart kiütő készítmény, addig laborra várás és reménykedés, hogy nincs semmi komlikáció és elkezdett hatni a kezelés. Folyt. Köv.Ja és ha meghalnék már most leszögezem; jó hipochonder módjára a síromon az ájjon: Én megmondtam! 😃#inkábbmintazoxigénmaszkot

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46539) t72killer válasza #16729600 (#46537) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, nálatok milyenek a korlátozások: Mo lett ebből agyrém. Kezdték a mindenzöld-kivéve a gyanúscivilmigripárti norvégok, jachtozgatunk Horváto "természetesen" addig full zöld, míg az utsó főmufti ki nem nyaralta magát. Ennek valóban csak annyi értelme volt, hogy hangulatot keltsen a kormányzati intézkedésekkel szemben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46540) radi8tor válasza t72killer (#46539) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van erre bizonyíték vagy csak prekoncepció?

⭐ Stella

(#46541) t72killer válasza radi8tor (#46540) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mármint arra kérsz bizonyítékot, hogy a "kevesebbkülföld-többbalaton" kormányzat prominens tagjai Horváto.-ban nyaraltak :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46542) #16729600 válasza t72killer (#46539) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egy példa. Mennénk meglátogatni párom anyját, mert elég rozoga állapotban van. Beutazási tilalom miatt nem mehetünk M.o-ra. Neg. teszttel sem és mert osztrák eleve nem jó. Ellenben ha megkérem a bp-i barátomat, akinek van egy nagy nyomdája, hogy küldjön egy üzleti meghívót, seperc alatt emailen megérkezik, kinyomtatom és mehetünk. Azért az nonszensz, hogy egy ilyen darab cetli felülír egy negatív covi tesztet, lehetek akár szuperfertőző is. Olyan ez a határbezárós intézkedés csomag, mint a szita, tele van kivételekkel. Itt nálunk is hemzseg logikátlan f@szságoktól és kivételektől a törvény.

[ Szerkesztve ]

(#46543) radi8tor válasza t72killer (#46541) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztosan nyaraltak ott elvégre nem volt tilos senki másnak sem.
“addig full zöld, míg az utsó főmufti ki nem nyaralta magát” ez viszont prekoncepció szerintem.
Egy főmuftit nem érdekel milyen színű mert elintézi ha akarja a kimenetelt bármikor.

⭐ Stella

(#46544) perempe


perempe
addikt

(#46545) t72killer válasza #16729600 (#46542) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azon nem hiszem, hogy vitatkoznánk, hogy a magyar utazási korlátotások úgy hülyeség, ahogy van. Egy ilyennek az lenne a lényege, hogy a nem fertőzött területekkel történő utascsere zavartalan (feltéve, hogy ezek az országok is védik magukat a fertőzöttektől), a góc országokból jövőktől viszont tesztet kérünk.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46546) Ringman válasza radi8tor (#46543) üzenetére


Ringman
nagyúr

véletlen nyilván az időpont, biztos nem is tudott róla!
az ok, hogy nem tilos, de baromira képmutató.

(#46547) Kékes525 válasza perempe (#46544) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tetszik. Szinte kizárólag csak az egyéni védekezést hangsúlyozza, az állam felelősségét nem. Másrészt olyan adatokat is elemez, ami nagy valószínűséggel nem igaz (napi új fertőzöttek száma), ráadásul nem teszi hozzá, hogy a pozitív tesztek aránya nagyon magas, azaz csínján kell bánni ezzel az adattal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46548) Kékes525 válasza tboj (#46522) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46549) perempe válasza Kékes525 (#46547) üzenetére


perempe
addikt

most értem a végére, elég lapos volt az előzményekhez képest.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#46550) perempe válasza BalanceR (#46507) üzenetére


perempe
addikt

mit megadtam volna, ha legalább így viseli az a lány, aki teleköpte a 21:45-kor Budapestről Egerbe induló buszt pénteken! a panaszmentesekre meg ráerőltetik a maszkot.

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.