Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26651) Lauda válasza Sped (#26641) üzenetére


Lauda
félisten

Nézd meg Svédországot, ahol felnőttként kezelik az embereket.

Valóban: https://qubit.hu/2020/05/10/a-sved-egeszsegugyi-miniszter-elismerte-hogy-kudarcot-vallottak-a-jarvany-kezeleseben

Nekem ez inkább úgy tűnik, mint ha kísérleti állatoknak tekintenék őket.

(#26652) Ricardo válasza Sped (#26641) üzenetére


Ricardo
félisten

"Nézd meg Svédországot, ahol felnőttként kezelik az embereket. A halálozási adatok nem rendkívüliek, csak feltűnő, mert statisztikázzák mindenhol."

A SVÉD EGÉSZSÉGÜGYI MINISZTER ELISMERTE, HOGY KUDARCOT VALLOTTAK AZ IDŐSEK VÉDELMEZÉSÉBEN

Svédországot meglepte a sok halott

És úgy néz ki gazdasági hatásokat sem tekintve jártak sokkal jobban.

"„Korai még megítélni, hogy jobban csináltuk-e. Úgy véljük, Svédország végül nagyjából ugyanoda jut”, mint a többi ország – mondta a Financial Timesnak a svéd központi bank korábbi helyettes vezetője. Christina Nyman – aki a Riksbank után a Handelsbank vezető gazdasági szakembere – ezzel arra utalt, hogy a zárlat lokális kihagyása keveset ér, ha a külvilág egyébként szinte leáll."

(#26653) Ezekiell válasza pjen (#26645) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mi változhat? :F Hirtelen kevesebb lesz a halottjuk, feltámadnak? Vagy a világ többi részén lesz hirtelen drasztikusan több halott?

Egyiket se szeretném - zombikból nem kérek, még több halottból se. :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26654) Hieronymus válasza Ajándékok (#26631) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha nem félnél a 240V-tól, megcsapna az áram, ha nem félnél a tűztől, megégnél, ha nem félnél a busztól, elütne.
A félelem tart életben. A félelem késztet arra, hogy kerüld a veszélyt. Sokkal hatásosabban, mint a szabályok."

230V, de mindegy.

Nem a félelem ami a megvéd az áramtól vagy a tűztől. Ha figyelmetlen vagy, akkor is elüt a busz, ha félsz tőle.
A busz nem tud a te félelmedről vagy annak hiányáról.
Ha tisztában vagy a veszély mértékével figyelembe veszed. A született idióták és a pillanatnyi elmezavarban szenvedők képtelenek megtartani. Akkor sem, ha félnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26655) #86564352 válasza Ezekiell (#26644) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tegyük hozzá, a svéd eü miniszter nem az egész svéd modellre mondta, hogy elbaszták, hanem "csak" az öregek otthona témára. (Sajnos ott is előfordult, hogy kórházi kezelésről visszatérő lakó megfertőzte a társait, ápolók széthordták... Belgáknál is komoly az idősek otthonában a helyzet, persze ezt sem lehet hasonlítani egy az egyben, mert ők a gyanús eseteket is annak számolják és ott amúgyis nagyobb divat az öregek otthona.)

Egyébként tényleg nem lehet 100% alkalmazni külföldi modelleket. Minden ország más és más. Várható élettartam már eleve jelentős különbség, népsűrűség, mobilitás, emberek általános egészségi állapota, életmód, anyagi helyzet, szociális szokások. Aztán más és más az eü rendszer, más intézkedések, más a tesztelési módszer, akár máshogy készül a statisztika, más a tájékoztatás szakmai vagy inkább politikai irányú.

(#26656) pjen válasza Ezekiell (#26653) üzenetére


pjen
félisten

Többek között lehet még nekünk is ann,i a halottunk.lehet már van is,ha azokat is számolod akim a zárás miatt haltak meg.

[ Szerkesztve ]

(#26657) headhunter


headhunter
addikt

Mi a racionális magyarázat az egy hete érvényben lévő kötelező maszk viselésére az üzletekben?

Azok után, hogy elvileg a járvány lecsengőben van, nyitnak az éttermek, kávézók, strandok, lehet menni a játszóterekre, stb...

(#26658) Ezekiell válasza pjen (#26656) üzenetére


Ezekiell
veterán

Arról, hogy a zárás miatt mennyien haltak meg (ha egyátalán meghaltak, ha most a gazdasági zárásról beszélsz), arról nagyon nehezen fogunk tudni bármit is, attól tartok. Gyanítom, nem sokan lettek öngyilkosok, de majd a statisztikákból talán kiderül.

Az egészségügyi zárás az más tészta, ott vszeg tényleg sokan haltak meg, de erről még annyira se lesz fogalmunk, hogy mennyi az annyi. Ezekért a halálokért mondjuk simán leültetném pár életfogytra a kórházigazgatót/parancsnokot/eü államtitkárt/Káslert/Vityát, mert ez nettó gyilkossággal ért fel, amit csináltak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26659) Ezekiell válasza headhunter (#26657) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az, hogy maradjon is lecsengő fázisban (ha egyátalán tényleg abban van, majd 1 hét múlva kb látjuk már a lazító intézkedések hatásait, hogy fel vagy le megy a dolog), és ne robbanjon be. Egy járvány bármikor újra kitörhet, ezért kell védekezni.

És azért az üzletekben, és nem játszótéren/étteremben/stbben kötelező a maszk, mert az üzletekben nagyságrendileg sokkal több ember fordul meg egyszerre, és naponta is.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26660) radi8tor válasza headhunter (#26657) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Zárt térben elvileg jobban terjed. Felületeken megtapad, stb. Élelmiszer boltban hasznosnak tartom, de pl Postán felesleges.

⭐ Stella

(#26661) Asbee válasza t72killer (#26560) üzenetére


Asbee
veterán

És? Adatot néztél ? Vagy bizonyítani kell mindenáron, milyen durva ez a vírus?

Bécs:

Tirol:

(#26662) solti válasza t72killer (#26647) üzenetére


solti
senior tag

off: te nem szállsz fel rá, én simán... ezért is van szakszóm motorosvitorlázóra és ha végre újranyitnak az iskolák, akkor csinálom motorosra is :DD

autópályán 2x futottam át, kemény volt, szélesebb mint amilyennek tűnik (kifogyott benzin, és hosszú volt a gyaloglás a 1.5kmre lévő kútig, gondoltam visszafelé stopppolok.... hülye ötlet volt, fiatal voltam, de nem lett baj... fel is vettek :C

(#26663) radi8tor válasza Asbee (#26661) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennyi

⭐ Stella

(#26664) t72killer válasza Asbee (#26661) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ott meg nem 90+ os tagokat pátyolgató elfekvőkbe tört be a vírus, hanem beerpongoló fiatal agytrösztök adogatták 1másnak, akik épp lejöttek a fekete pályáról. Ja és az eü ellátás se ásóval készül rád arrafelé.

#26662: movitra én is simán felülök, uis ott én is átnézem a gépet +ismerem akinek a kezében van a kormány.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26665) #86564352 válasza headhunter (#26657) üzenetére


#86564352
törölt tag

Boltba muszáj menni, strandra és játszótérre nem. A bolt zárt tér és sok idegen egy helyen.

(#26666) ubyegon2 válasza #86564352 (#26655) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tegyük hozzá, a svéd eü miniszter nem az egész svéd modellre mondta, hogy elbaszták, hanem "csak" az öregek otthona témára.

Nüansznyi különbség, legalábbis a rengeteg harsogó piros belinkelés erre utal itt a topikban. Erre nagyon le lehetett csapni, mint gyönygytyúk a takonyra! :K

Egyébként a svéd rettenet tényleg igaz lehet, épp ma olvastam, hogy ahol megnyitják a turizmust, ott a szállodákban tilos a svédasztal!!! Hát kérem mi ez, ha nem a svédmodell súlyos bukása! És a svédcsavarról még szót sem ejtettünk......gatyaég!

Mikor a fenti hírt olvastam, úgy ugrottam le a kanapéjról, hogy csak na, de aztán csak lejjebb higgadtam, mert hát Ikeja ide Ikeja oda, Mucsajrettentőn készült ez a jó kanapéj.

Ha már így alakult, meg is nézem gyorsan a Here is Harold c filmet, ott aztán ad az Ikejának rendesen a Harold! :K

(#26667) Micsurin válasza ubyegon2 (#26666) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Vazz.... :DDD :C

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26668) Asbee válasza t72killer (#26664) üzenetére


Asbee
veterán

Tehát ezzel, lényegében burkoltan te is kimondtad mégsem annyira elképesztő ez a vírus. :R

(#26669) headhunter válasza #86564352 (#26665) üzenetére


headhunter
addikt

Kérdés lényege az lenne, hogy addig nem volt kötelező (Május 4.-e előtt heteken keresztül), amikor felfutóban volt a járvány, viszont most a "lecsengéskor", több terület enyhítésekor kötelező maszk a boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#26670) Ezekiell válasza headhunter (#26669) üzenetére


Ezekiell
veterán

Előtte is kellett volna, a kormányunk tökéletesen retardált.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26671) andor80 válasza solti (#26643) üzenetére


andor80
senior tag

Nem egy fiatal halt meg.Eddig se!
Sőt nem ismerjük az adatokat .Azt látjuk amit a kormány elénkrak ebből te NE vonj le statisztikát.
Kullancsra ellene legalább van krém és agyhártyagylladásra IS béna párhuzam volt ami irreleváns is.
"nincs a többségre hatással..."Ezt majd lombardiában is kérlek terjeszd jó hangerővel.
Nem maradt ott család akit ne ért volna súlyos veszteség.
Halt idős gyerek,,, fiatal

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#26672) Ricardo válasza ubyegon2 (#26666) üzenetére


Ricardo
félisten

Tehát több a halott mint várták (idősek vagy sem), és gazdaságilag sincsenek előrébb.

Valóban siker :R

(#26673) t72killer válasza Asbee (#26668) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán, mondtam én bárhol is, hogy ez maga a Marburg 2/veszettség 3.0?

Annyi, hogy a nem-halálos, de maradandó károsodásokról nincs statisztika - tehát mielőtt totál telibeszarnám és náthának minősítve tüsszögném szanaszét+másokat is erre bíztatnék, megvárnék ezekről egy kézzelfogható adatot. Az mindenesetre kézzelfogható, hogy a nem túl tág értelemben vett családomban van 11 65feletti ember, akiknek normál esetben lenne még hátra 5-25év.

#26669: a maszk-nemmaszk sztori páneurópai agyrém. Ha időben mindenkire ráparancsolnak legalább egy sálat, akkor nincs most semmiféle járvány.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26674) ooloo válasza headhunter (#26669) üzenetére


ooloo
őstag

Most érkezett meg Kínából a több tonnányi maszk . Az nem lehet , hogy a haverok pénze bennragad a szájmaszk bizniszben ... ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#26675) pjen válasza Ezekiell (#26658) üzenetére


pjen
félisten

Erről beszélek,ez a Svédeknél elmaradt.Nem tették tönkre szándékosan családok életét.

(#26676) syberia válasza ooloo (#26674) üzenetére


syberia
veterán

Így jártak. ;]

https://howbad.info/

(#26677) t72killer válasza pjen (#26675) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert a német, norvég, finn, stb családok életét tönkretették és agyonlőtt v magukat felakasztott családapák sorakoznak a Brandenburgi kapu mellett?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26678) Parci válasza headhunter (#26657) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pont az, amit írsz: nyitunk, de nem azért, mert hipp-hopp, nincs vírus, hanem azért, mert muszáj. viszont, ha már nyitunk, lehetőleg ne fertőződjünk szanaszéjjel, mert akkor megint zárni kell, ergo: maszk legyen mindenkin, úgy jelentősen kisebb az esély.

szóval, ha mész valahova zárt térbe, és valakin nincs maszk, bátran szólj rá. :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26679) ooloo válasza syberia (#26676) üzenetére


ooloo
őstag

Ne aggódj ... amíg van készleten , addig kötelező lesz . ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#26680) pjen válasza t72killer (#26677) üzenetére


pjen
félisten

Mért ott is felszabadítottak 36K kórházi ágyat?Hazaküldtek magatehetetlen 24 órás felügyeletre szoruló betegeket.Szerintem nem egyről beszélünk.

(#26681) ubyegon2 válasza Ricardo (#26672) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tehát több a halott mint várták (idősek vagy sem), és gazdaságilag sincsenek előrébb.

Ne haragudj, de ezzel a mondattal mire akarsz kilukadni? Konkrétan így nem sok értelme van.

Mit számít, hogy ki mennyi halottat várt? A tény számít, csak hogy értsd, ha 1 millió halottat vártak volna, akkor a mostani számtól táncra perdülnek? (tény, hogy általában jobb pesszimistának lenni)

Ez a gazdaságilag nincsenek előrébb.....ezt komolyan írod? Kinél nincsenek előrébb? Maguknál, ahhoz képest, mint ha bezártak volna ők is? Értem. (ebben mondjuk lehet mégis valami, nemrég olvastam, hogy leálltak a svéd húsgolyóval, mert elterjedt, hogy Rudit vágták le miatta)

(#26682) Ezekiell válasza pjen (#26680) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sztem is félreértés van a levegőben :)

Sehol sem állították le az egészségügyet, csak nálunk. Sehol se raktak utcára súlyos beteg embereket azzal az érvvel, hogy "talán kell az ágy". A rengeteg elbalfaszkodott intézkedésük, vagy meg nem hozott intézkedésük közül ez magasan kiemelkedik, mint katasztrófa. Sose szabad ezt megbocsátani nekik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26683) gt0618 válasza Ricardo (#26672) üzenetére


gt0618
tag

Azért a svéd nyilatkozatnak a többiek felé lehet lesz egy "Tell the f*cking truth" jellegű üzenete....várjuk csak ki h hol lesz 10% a gdp visszaesés, hol meg 20-30...

(#26684) ooloo válasza Ezekiell (#26682) üzenetére


ooloo
őstag

Egy valag pénzt megspóroltak ezzel ... azért ez a húzásuk briliáns .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#26685) Ricardo válasza ubyegon2 (#26681) üzenetére


Ricardo
félisten

Az az értelme, hogy azt hitték kevesebb halottal megússzák, ezért döntöttek a nyitott modell mellett. Most meg megy az agyalás hogy lehet jobban jártak volna, ha ők is zárnak.

(#26686) ubyegon2 válasza Ricardo (#26685) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem az elején sehol nem látták előre, mennyire durva a vírus idősotthonokban.

(#26687) t72killer válasza pjen (#26680) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja nem:) Fogászat mondjuk úgy hallottam necces, hálistennek nekem épp nem rosszalkodik egyik fogam sem.

Ezt a kórházi népirtást az egész Földön csak a magyar kormány csinálja:((.

#26684: a mostani se kutya tétel, de az igazi nagy dohány abban van, hogy hány ágyat is engednek majd vissza/hány kórházat, klinikát szántanak be majd véglegesen?

#26686: Február ELEJÉN, amikor még dunsztunk se volt európai gócokról, már vot kínai statisztika, mely szerint 70 fölött simán 10% körüli a halálozás. Nem államtitok infó, a worldometers-en is kint volt, azóta frissítették-felülírták, úgyh az eredeti dátum már nem látszik. Innen már csak egy óriásamőba értelmi képességeivel kell összeadni, h mi történik egy csapat szűk helyre bezsúfolt, sokszor közös WC-t, zuhanyt használó időssel, akikre a síszünetben mindenhová mászkáló fiatalok vigyáznak...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26688) Ricardo válasza ubyegon2 (#26686) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezért kellett volna óvatosabbnak lenni.

(#26689) Ezekiell válasza ooloo (#26684) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tudnék hasonló brilliáns húzásokat ajánlani nekik, amivel nagyon sokat spórolna az állam, de egy életre banolnának innen, és jönne a TEK 1 órán belül...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26690) #22743424


#22743424
törölt tag

Írország: gyorsan terjed a vírus az idősotthonokban [link] :((

Putyin váratlanul bejelentette, hogy holnap indul a nyitás Oroszországban [link] :F

Biztos, hogy annyira riasztó a svéd modell? [link] :)

(#26691) Avicularia válasza Ricardo (#26685) üzenetére


Avicularia
veterán

Talán kevesebb halottal megúszták volna, ha az orvosok beküldik a kórházba az öregeket és nem hagyják őket simán megfulladni az öregek otthonában. Amit csináltak a svéd orvosok az sima emberölés.
És onnan tudom, hogy a feleségem egy Stockholmi öregek otthonában dolgozott múlt hónap végéig félidőt mint nővér és félidőt mint szakács.
Simán végignézték, hogy megfulladnak az öregek, mert még oxigént sem kaptak.

(#26692) Stanlee válasza headhunter (#26669) üzenetére


Stanlee
őstag

Ezt a maszk dolgot en se ertem. Itt a nemeteknel amikor elkezdtek a szigoritasokat akkor kellett volna hasonloan az osztrakokhoz azt mondani, hogy boltba meg tomegkozlekedesen kotelezo a maszk, de 6 hetet elvoltunk nelkule, mentel a boltba, buszon, vonaton, sehol nem volt kotelezo a maszk, aztan masfel honap utan rajottek a lazitaskor, hogy a maszk kell. Boltosok aprilis 27-ig masz nelkul dolgoztak.

A nemet egeszsegugyminiszter meg a Robert Koch Institut-bol a szakertok meg marciusban is azt mondtak, hogy nincs szukseg maszkra. A sajat maguk altal irt pandemias orszagos tervnek ellentmondoan nyilatkoztak a maszkrol, abban a doksiban pl. mindenhol benne van, hogy a maszk, kez/feluletfertotlenites az egyik elofeltetele a megelozesnek. Mondjuk az is igaz, hogy a virus besorolasa is folyamatosan valtozott, tehat meg a nemeteknel is mellelottek az elorejelzessel.

Szerintem az is lehetett az egyik gond, hogy nem volt eleg maszk meg kez/feluletfertotlenito raktaron. Ha eloirjak egyik naprol a masikra, hogy maszk hasznalata kotelezo, az minimum 80-90 millio maszkot jelentett volna, es ha nem is napi szinten, de ennyi nem volt raktaron. Ugyanaz lett volna, mint a wc papirral.

Azt csak felve merem leirni, hogy talan halvany lovesuk sem volt a szakertoknek donteshozoknak, meg marciusban sem (6 hettel az elso bajor megbetegedes utan) hogy mit kellene csinalni. Vagy ha volt is, a partpolitika felulirta a dolgot, ugy mint Ischgl-ben.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26693) t72killer válasza Stanlee (#26692) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyszerű, azt kell kötelezővé tenni, hogy dugja el a p.fáját a tag. Ha sállal, az is valami, nem tüsszent el 3méterre.

Elég szomorú, hogy márciusban se volt halványlilájuk, uis Vuhan-ról és a Diamond Princessről elég sokat lehetett tudni már január végén.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26694) Ricardo válasza Avicularia (#26691) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez szomorú :(((

(#26695) Avicularia válasza Ricardo (#26694) üzenetére


Avicularia
veterán

Az. És simán meg fogják úszni. Nem is értjük az asszonnyal, hogy hogy tehetnek ilyet az orvosok. És lenne rá kapacitás, nem amiatt nem küldik az öregeket be, mert nincs hely. Csináltak Stockholmban egy nagy kiállítócsarnokból tábori kórházat, hogy legyen elég hely, ha sok beteg lenne.
Videó a témában, angol nyelvű [link]

(#26696) headhunter válasza Parci (#26678) üzenetére


headhunter
addikt

"...szóval, ha mész valahova zárt térbe, és valakin nincs maszk, bátran szólj rá. :K..."

pl.: Eladóra, pénztárosra is?

Vasárnap SPAR: pénztárosnak nyakáig lehúzva. (Torokvédés "rulez")
Lidl: Fiatal pár lányon maszk, párja vihogva maszk nélkül szambázik be az üzletbe...

(#26697) lafaty80 válasza Parci (#26678) üzenetére


lafaty80
őstag

A "Nagy nyitás" óta figyelem a környezetemben a dolgokat, hát... kereslet és kínálat oldalon is nagyobb rész úgy kezeli, mintha nem lenne/lett volna semmi. Páromat pl. már szinte zaklatja a korábbi fodrász-körmös, hogy mikor menne újra. Tegnap mennünk kellett egy nagyobb bevásárlásra itt Siófokon, emberek.. mint egy átlagos nyári nap korábban. Kicsit több maszkossal, de kb. ennyi volt a különbség. Ha a többség így viselkedik, ahogy láttam, hát közelebb datálnám a várható 2. hullámot.... (de ne legyen)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#26698) Alex91


Alex91
félisten

Teljesen rohejes ez a vedekezes. Ahany orszag annyi fele szabaly. Egyiknel mehet fodraszhoz az ember, a masiknal nem. Egyik orszagban szabad csinalni valamit, a masikban meg ugyanaztnem. Vagy nem ugyanaz a virus van mindenhol?
Az EU is egy nagy balfax, minek, ha kozpontilag semmit se csinalnak, minden orszag megy a sajat feje utan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26699) Rive válasza Alex91 (#26698) üzenetére


Rive
veterán

Ahany orszag annyi fele szabaly

És ez még csak az EU. Ezért gondolom, hogy kihalásra játszani nem fog menni, mindig lesz, aki visszahurcolja valahonnan.
Azaz csak az az opció él, hogy korlátozásokkal az ellátórendszer tűrőképessége alatt tartva lavírozni előre.
Ehhez viszont az tartozik, hogy a szigorúbb korlátozások vissza fognak még köszönni, valszeg nem is csak egyszer. Nagyon valószínűnek tűnik, hogy még a nyár vége előtt szorítani kell majd itthon is: aki olyan helyen dolgozik, erre jobb, ha megpróbál felkészülni.

Ha/ahol a lakosság rendesen védekezik, ott valszeg később lesz szorítás: ahol belesz@rik, ott hamarabb.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26700) Sped válasza Lauda (#26651) üzenetére


Sped
aktív tag

NEkem nem úgy tűnik, mintha az emberek lázadoznának és hisztérikusan karantént követelnének, és üvöltve kérnék a kormányuktól hogy zárjon be mindent. Vagyis lehet meglepődnek azon, mennyien hallnak meg az idősotthonokban (ahol ugyanúgy kórházakból hurcolják be a fertőzést, mint minden más országban, így nálunk is), de attól még az életük nem törik derékba, nem kell felélniük a megtakarításaikat és nem kell segélyért/közmunkáért kuncsorogniuk. A svédeknél is ugyanabban a korosztályban szedi a legtöbb áldozatát a vírus, mint mindenhol. Csak ők még mindig maguk dönthetik el, mit tesznek és mikor. Persze, sokan halltak meg az idősek közül, mégis mit mondjon egy miniszter, tapsoljon neki? Ő se hülye. Csak politikus.

(#26699) Rive Képtelenség kiírtani ezt a vírust, amíg nincs vakcina. Ilyen globális világban ez lehetetlen. Ezért teljesen feleslegesek a karanténintézkedések. Két hét szabadság, utána két hét korlátozás, ki a nyavaja képest ezt követni? Ebbe úgyis hamar belefárad mindenki, ahogy befutnak a rossz gazdasági adatok, hirtelen már nem lesz ez olyan fontos.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.