Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27901) Csatravi válasza fatal` (#27899) üzenetére


Csatravi
senior tag

Köszönöm!

(#27902) t72killer válasza Hieronymus (#27900) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem napi szintűt, mert a beteg nem rögtön másnap fertőzi azt a másik 2 szerencsétlent;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27903) Ezekiell válasza Hieronymus (#27900) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az alap felvetes hibás, az R0 nem azt jelenti, amit írsz. Nincs dimenziója, azaz nem időhöz kötött, nem napi duplazodast jelent az R0=2

Szóval na, informatikával foglalkozó fórum, illene tudni, ugye. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27904) Kékes525 válasza Hieronymus (#27900) üzenetére


Kékes525
félisten

"Hogyan tudod a kezdeti értéket megkérdőjelezni, a teljes járvány R0 értéke alapján?!"

Miből mit?

Nem vitatkozok. A vita, érvelés, logika és a matematikai statisztika alapjaidat sem érted. Tudod, ha a kiinduló állításod hibás, akkor az arra épülő következtetéseid is azok. R0=2 nem igaz, mert nem mérésből, hanem csak feltevésből született érték. Ennyi. Ettől kezdve nincs miről beszélni. Én befejeztem.

(#27903) Ezekiell

+1 Idáig el sem jutottam, mert az értéke is megkérdőjelezhető megfelelő mennyiségű teszt hiányában.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27905) #95561216


#95561216
törölt tag

Enyhitheti a tuneteket korabbi koronavirus okozta natha: [link]

(#27906) attiati válasza Csatravi (#27898) üzenetére


attiati
veterán

És mibe kerül mindez a védekezés?

Asszisztens FFP maszkját nem tudom hova tenni. Ugyanúgy egy légtérben tartózkodik a beteggel, aki köp, nyitott szájjal kilélegez.

(#27907) Kékes525 válasza Hieronymus (#27900) üzenetére


Kékes525
félisten

Javaslom ennek a dolgozatnak az elolvasását: [Fertőzések terjedése]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27908) #22743424 válasza pjen (#27862) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én szoktam enni mindenevő illetve kifejezetten húsevő ( ragadozó) állatot is bár ahhoz ritkán jutok mostanában. :)

(#27909) FіkuszKukіsz válasza #95561216 (#27905) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Korábban már felvetettem, hogy a gyerekek valszeg ezért védettebbek, de le lettem hurrogva, hogy a human korona nem rokona a SARS-nak. Pedig lehet benne valami.

Romanes eunt domus

(#27910) Csatravi válasza attiati (#27906) üzenetére


Csatravi
senior tag

És mibe kerül mindez a védekezés?
Ez a része nem érdekel. Kevesebbe, mint akár egy ember élete is.
Az hogy a asszisztenciának miért csak egy FFP maszk és plexi álarc jutott azt nem tudom. Főleg annak tudatában, hogy sokszor az ő arca annyira van a páciens arcához mint az orvosé.

(#27912) #22743424 válasza Csatravi (#27910) üzenetére


#22743424
törölt tag

Eddig 125 386 011 db maszk jött az országba.2020. május 11

(#27913) t72killer válasza Csatravi (#27911) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes, OGY képviselői fizetések csökkentéséről ebben az országban SOHA nem hallottam még.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27914) #22743424 válasza Csatravi (#27911) üzenetére


#22743424
törölt tag

Majd kapnak almát :(((

(#27915) Lauda válasza Csatravi (#27911) üzenetére


Lauda
félisten

Arra leszek kíváncsi, az egészségügyi dolgozóknál milyen elvándorlás indul meg ha lecseng ez a járvány. A rendőröknél állítólag nagy leszámolás kezdődik majd, mivel a rendkívüli állapot idején le sem számolhatnak. Az eü dolgozóknál azért gondolom, hogy lesz ilyen folyamat, mert eddig is alul voltak fizetve és a körülmények sem voltak rózsásak, de amit művelt velük (nulla tájékoztatás, hazudozás, védőeszközök hiánya stb stb) és a betegekkel (ez a trágya is rajtuk csapódott le részben) a kormány, az már szerintem a nagyon kitartóaknál is okozhatott szakadást.

[ Szerkesztve ]

(#27916) Csatravi válasza Csatravi (#27910) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mielőtt félreértés lenne belőle. FFP maszkot írtam de adnak a minőségét nem tudom. Tehát nem tudom hogy melyik kategória az FFP-k vagy a K besorolások közül. Szelepet nem tartalmazott.

(#27917) Csatravi válasza Lauda (#27915) üzenetére


Csatravi
senior tag

Elég megnézni ezt a videót, főleg amit Kásler mondott 0:42mp-nél.
http://www.atv.hu/videok/video-20200518-kevesebb-penzt-kaptak-kezhez-az-apolok-a-jarvany-idejen
Inkább nem írok semmit mert akkor nézhetem az ablakból, hogy mikor állnak meg a ház előtt.......

(#27918) attiati válasza Csatravi (#27910) üzenetére


attiati
veterán

Engem sem érdekel, csak nem tudom, hogy ez általános fogorvosi gyakorlat lesz e, hogy minden páciensre jut x ezer forint védekezési költség és ezt bevállalja a fogorvos. Úgy tudom, hogy nincs előírás erre. Eleinte az volt, hogy minden pácienst tesztelni kell koronára. Azt végül elvetették.

Helyette most van ez, hogy minden pácienst potenciális fertőzőnek kell tekinteni. Ami szerintem helyes, csak költségoldalról nem járható.
Érintett vagyok a témában közvetetten, csak azért érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#27919) Somatom


Somatom
veterán

Teljesen összezavarodtam a sok ellentétes infótól. Ha rendesen kifőzöm, akkor szabad enni gaboni denevérgyomrot, vagy nem? :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27920) Csatravi válasza attiati (#27918) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem tudom mi lett az e héttől kezdődő hivatalos protokoll.

(#27921) Csatravi válasza Somatom (#27919) üzenetére


Csatravi
senior tag

Szerintem a megfőzésig eltelő fázisban történtek a lényeg és nem a főzés utáni állapot.

(#27922) pw12345 válasza pjen (#27867) üzenetére


pw12345
aktív tag

Ige',... mer' a füs'szürö,... szüri,... a virust! Teccik érteni? :K Elrendelni a kötelező dohányzást... 14 éven alul, úgyis azok fertőznek. :DDD

(#27898) Csatravi
5 perc (vagy 10) alatt sehogy, min. egy óra lenne egy tisztességes fertőtlenítés. Alkohollal esetleg áttörölnek egyes eszközöket, aztán éri, ahol éri, a villamos gépeket pedig egyáltalán nem. Meg, amennyit az ózongenerátor, ha van kinyiffant.
Ez cov előtt is így volt, egy cetlit kellett kitölteni, mielőtt bementél, tudsz-e róla, hogy fertőző betegséged lenne (felsorolás), cukros vagy-e, stb. a válasz: NEM.
Minimum a HPV > fejnyaki, száj- arcüregi és egyéb daganatok melegágya. Ennyi. Ez van sajnos. :(

Ezt a denevérevés témát sürgősen büntetni kellene adott országokban, nemcsak a fertőzésveszély miatt.
A denevér eszi meg a fertőző rovarokat, vagy terjeszti a magokat, nem kellene megenni, főleg, hogy babonából eszik, nem, azért mert csak denevér terem a környéken. :((

[ Szerkesztve ]

(#27923) ooloo válasza Csatravi (#27917) üzenetére


ooloo
őstag

Ne rettegj ... nem mennek érted hajnalban sem máskor . Ha egy csoportosulás abszolút teljhatalommal bír , akkor erőszakmentesek . Egyszerűen azért mert nem fenyegeted vagy korlátozod a hatalom gyakorlásában . Manapság csak fotelforradalmárok léteznek .... teljesen veszélytelenek a hatalomra ;]

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#27924) attiati


attiati
veterán

Valakinek van logikus magyarázata?

Kevés visszhangot kap.
Lacza Zsombor vérplazma kezeléses atv videója kapcsán

1:30: "ennek a vírusnak van egy olyan jellegzetessége, hogy nem alakul ki hosszútávú immunitás"

5:50: "addigra a többiekben elmúlt az immunitás"

6:30: immunitás érvényessége: "azt látjuk, hogy nem túl sokáig és az is kevés emberben"

7:15: Huszonkilenc sportolóból egyetlen egynek volt pozitív a plazmája. Tehát hiába esnek át rajta, az immunrendszerük erős és az a része győzi le, amelyik nem a hosszútávú immunitásért felel. Következésképpen újra elkaphatják.

1. Akkor mégiscsak elkapható újra?
Nemzetközi kutatásokban az a végkövetkeztetés az újra lebetegedett embereknél, hogy ők valójában soha nem is gyógyultak meg. Így (vélhetően) nem lehet elkapni újra.
Hatalmas a véleménykülönbség.

2. A betegek nagy részénél enyhe lefolyású a betegség. Akkor a betegek nagy része nem lett védett? (Tekintve, hogy nem a hosszútávú immunitásért felelős rész győzte le)

[ Szerkesztve ]

(#27925) Csatravi válasza ooloo (#27923) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezt meséld el a gyulai facebookozónak meg a másik elvitt embernek is. :((

(#27927) Kékes525 válasza attiati (#27924) üzenetére


Kékes525
félisten

Láttam a videót. Azok a pácienseknél akiknél nem találtak antitesteket elképzelhető:

1. Náluk hosszabb idő kell, hogy kialakuljanak az IgG antitestek, ami a hosszútávú immunitásért felelősek.

és/vagy

2. A rövid távú specifikus (IgM-et termelő rész) és a nem specifikus védekezési rendszere annyira hatékony volt, hogy olyan gyorsan eltakarította a szervezetből a vírusokat, hogy nem maradtak a hosszútávú immunmemória kialakulásához. Ezért nem találhattak IgG-ét náluk.

A fentieket még bizonyítani kell a koronavírus esetében, de az ilyen előfordul más vírus fertőzés esetben is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27928) #95561216 válasza Kékes525 (#27927) üzenetére


#95561216
törölt tag

Akkor viszont az antitest teszteles sem sokat er. Mas modszerrel meg gondolom nem lehet kimutatni, hogy atesett-e valaki a fertozesen.

(#27929) ooloo válasza Csatravi (#27925) üzenetére


ooloo
őstag

"Az ügyészség szerint nem követett el bűnt a rémhírterjesztéssel vádolt férfi" Nem fognak "mártírokat" gyártani , mert az kétélű .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#27930) Kékes525 válasza #95561216 (#27928) üzenetére


Kékes525
félisten

"Akkor viszont az antitest teszteles sem sokat er."

Szerintem nem, mert a lakosság döntő többsége nem annyira egészséges, immunrendszerük nem annyira hatékony, mint a fiatal sportolók esetében van. A teljes lakossághoz képest ez elég kis szám.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27931) attiati válasza Kékes525 (#27927) üzenetére


attiati
veterán

Ellenben akkor így most mi értelme volt a Semmelweis egyetem kutasának?

Szólj, ha félreértek valamit.

A plazmaadásba bevont embereknél nem az (IgG) antitestek alapján tudjuk, hogy betegek voltak. Hanem mert bizonyítottan korona vírusosak voltak és erről anno tudomást szereztünk.
Majd ezt követően hívtuk be őket antitest kutatásra.
De visszafelé nem működne.

Tehát antitest alapján visszakutatni nem lehet, hogy ki esett át a víruson ?

Megközelítőleg sem.
29 sportolóból 1nél volt antitest !
És a kutató elmondása alapján minden 10-ik embernél alakul ki antitest

A Semmelweis egyetem átfertőzöttségi eredményét szorozni kellene? 10 körüli számmal?

[ Szerkesztve ]

(#27932) Csatravi válasza ooloo (#27929) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha kapsz egy pofont majd később azt mondják hogy nem kellett volna attól még elcsattant az a pofon.

(#27933) Vladi válasza Ringman (#27785) üzenetére


Vladi
nagyúr

A szólásszabadság korlátozása nem tart ám örökké...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27934) t72killer válasza Vladi (#27933) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rákosi rendszer se tartott ökökké, meg a római birodalom sem. Mentség ez valamire?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27935) Kékes525 válasza attiati (#27931) üzenetére


Kékes525
félisten

Válaszoltam már erre az előző hozzászólásomban:

"a lakosság döntő többsége nem annyira egészséges, immunrendszerük nem annyira hatékony, mint a fiatal sportolók esetében van. A teljes lakossághoz képest ez elég kis szám."

Ezért van értelme a szerológiai tesztelésnek is a teljes (átlagos) lakosság körében.

"A Semmelweis egyetem átfertőzöttségi eredményét szorozni kellene? 10 körüli számmal?"

Nem, mert csak a nagyon egészséges, nagyon hatékonyan működő immunrendszerű emberek esetében nincs sok esetben bizonyos kórokozókra tartós immunitás. A lakosság döntő többsége sajnos nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27936) ooloo válasza Csatravi (#27932) üzenetére


ooloo
őstag

Ami nem öl meg az megerősít ! ;)

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#27937) Ringman válasza Lauda (#27915) üzenetére


Ringman
nagyúr

majd áttérünk a hagyományos kínai orvoslásra

(#27938) attiati válasza Kékes525 (#27935) üzenetére


attiati
veterán

Bocs, közben gépeltem. És természetesen van értelme, rosszul fogalmaztam.

Elhangzott egy szám a videóban, hogy minden 10. embernél alakul ki tartós immunválasz (antitest). A sportolók jelentősen rontják a statisztikát. Ha őket kivesszük a kutató által említett számból, akkor legyen mondjuk minden 6. embernél antitest (csak a példa kedvéért).
(bár mondjuk az idős otthonban élők meg jelentősen "javítják" a statisztikát)

Akkor 6-al szorozni kellene az antitesből levezetett fertőzöttségi eredményt?

Persze itt hatalmas torzítások lehetnek, ha a plazmaadásos következtetéseket egy 200-as minta alapján vonták le és vélhetően egyáltalán nem reprezentatív az a minta.
(hisz fogalmunk nincs, hogy idős otthonban élőket is felkértek e plazma vizsgálatra, kik fogadták el a felkérést, hányan, stb..)

De a Semmelweis eredményére szorzót kell használni?

szerk: miért nem, a fentieket is figyelembe véve?

[ Szerkesztve ]

(#27939) ooloo válasza Ringman (#27937) üzenetére


ooloo
őstag

Annyi itt a sárga , hogy hozni kell a saját kuruzslóikat . Nyilván igény lenne rá . Mit lenne ... van .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#27940) Kékes525 válasza attiati (#27938) üzenetére


Kékes525
félisten

"Akkor 6-al szorozni kellene az antitesből levezetett fertőzöttségi eredményt?"

Nem, a teljes lakosság körében ez nem torzítja jelentős mértékben a tesztelés eredményét. Másrészt lehet, hogy valamivel korrigáltak, nem láttam még a számításokat, csak a jövő héten fogják nyilvánosságra hozni a teljes eredményt. Remélem részletes "Anyag és Módszer" is lesz hozzá csatolva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27941) attiati válasza Kékes525 (#27940) üzenetére


attiati
veterán

Az atv-s kutató szerint minden 10. emberben alakul ki antitest (bár ő donort említ, nem tudom a kettő ugyanaz e)
(videó: 1:44nél)

Ezt most függetlenül az összes többi teszteléstől írom.
Tehát az atv-s kutató szerint sokkal több ember volt fertőzött (a plazmaadásra felkértek körében), mint ahány embernél antitest mutatható ki? Vagyis?

[ Szerkesztve ]

(#27942) radi8tor válasza attiati (#27941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ez bullshit. Mi pucolja ki a vírust ha nem az antitestek?

⭐ Stella

(#27943) Somatom válasza Vladi (#27933) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem segít azon, aki belehal a korlátozásba. Lehet, hogy a korlátozás elmúlik, de a feltámadás eddig csak egy csávónak jött össze, de sanszos, hogy az is kamu.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27944) #22743424


#22743424
törölt tag

[link] Szennyvíz elemzésével keresik 9 magyar városban a koronavírus nyomait

(#27945) radi8tor válasza #22743424 (#27944) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Március óta.

⭐ Stella

(#27946) Kékes525 válasza radi8tor (#27942) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem bullshit.

" Mi pucolja ki a vírust ha nem az antitestek?"

1. Helyi immunválasz (nem antitestes)

2. Nem specifikus immunválasz (nem antitestes).

3. A specifikus immunrendszer korai, gyors reagáló része. Ez antitestes. Ez az IgM antitestekkel történik.

[Immunológia]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27947) Rive válasza attiati (#27924) üzenetére


Rive
veterán

link

Valószínű, hogy a legtöbb embernél nem lesz tartós az immunitás: ugyanakkor - más emberi koronavírusok példája alapján - aki már átesett a betegségen, azt legközelebb már akkor is csak gyengébben érinti, ha már nem immunis.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27948) attiati válasza Rive (#27947) üzenetére


attiati
veterán

Igen, olvastam odaát a hsz-edet. Aztán továbbmentem most a témában.

Nem tudom hova tenni azt, hogy a magyar reprezentatív minta szerológiai vizsgálatának részeredménye 0,6%. Vagyis 1524 minta elemzése után 9-nél volt antitest.
Ez nem a PCR vizsgálat eredménye.
(hivatalos Semmelweis közlemény)

Ha fertőzöttek egy részénél:
- eltűnik az antitest
- soha nem volt antitest
- csak később alakul ki antitest

Akkor az antitestből visszafelé számolva hogyan lehet következtetést levonni arra,, hogy hány ember esett át a betegségen?

[ Szerkesztve ]

(#27949) einstein válasza attiati (#27941) üzenetére


einstein
senior tag

Ezt pár hete már a pécsi prof. Jakab Ferenc is említette, bár ő abban az értelemben beszélt róla, hogy sokaknál csak nagyon kevés antitest képződik, ami nem alkalmas plazma terápiához.
Az ATV-s interjún ez nem volt egyértelmű szerintem, rá kellett volna erre kérdezniük. Valóban úgy jött le, mintha csak az 1:10-nek lenne antiteste egyáltalán. Ez azért gyanús.

(#27950) attiati válasza einstein (#27949) üzenetére


attiati
veterán

Igen, ez megmagyarázhatná, hogyha két külön fogalom, vagyis:
Donornak nem alkalmas még nem jelenti azt, hogy nincs is antitest. (ez nem lett tisztázva)

Azonban Rive fenti hsz-e és több más nemzetközi kutatás is azt mondja, hogy fertőzés és antitest között nincs 1:1 kapcsolat. Így antitestből nem lehet visszakövetkeztetni a fertőzésre.
Vagyis nem értem a 0,6%-os eredményt.

Rónai Egont elnézve nem igazán volt felkészült erre az interjúra. Állandóan a kutató szavába vág, agresszíven nyomul, aztán megilletődve kérdezget a végén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.