Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27301) Ajándékok válasza Corleone33 (#27300) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A halálozás és a fertőzés után megmaradó betegségek miatt jobb lenne, ha nem nyitnánk, hanem megvárnánk, amíg lesz rá gyógyszer és/vagy oltás. De ha nem akarjuk kivárni a bevált oltást és a nyájimmunitás a cél, akkor nyitni kell, mert ilyen ütemben sosem érjük el.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#27302) Rive válasza Corleone33 (#27300) üzenetére


Rive
veterán

A nyájimmunitás (vakcina nélkül) azt jelenti, hogy a lakosság nagyrésze átesett a betegségen.
Alacsony esetszám => nincs nyájimmunitás => természetes egy következő (első?) hullám, ha nincs vagy laza a védekezés.

Máshogy fogalmazva: ha nincs nyitás, akkor (vakcináig) nem is lesz nyájimmunitás.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27303) Kékes525 válasza attiati (#27296) üzenetére


Kékes525
félisten

A vakcinához. Aki nem tudja, vagy nem gondol rá: Az elkészítés után még le is kell gyártani és szét kell osztani, meg kell szervezni az oltási rendet. Ez legalább még fél év. Azaz sajnos ez is csak jövőre várható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27304) ncc1701 válasza Kékes525 (#27303) üzenetére


ncc1701
veterán

Tégy hozzá nyugodtan egy évet. Ha erre várunk, a 2021 is megy a levesbe.

(#27306) Rive válasza ncc1701 (#27304) üzenetére


Rive
veterán

Bárhogy számolom, még egy agresszív, kórházteletömős stratégia mellett is min. 2021 első feléig lehetnek korlátozások (időnként feloldva, időnként megszorítva).
Kivétel, ha véletlenül mégis van itt valami 'turul vér' ami miatt jelentősen kisebb errefelé az átlagos kórházi terhelése a betegségnek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27307) t72killer válasza Rive (#27306) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel a lakosság azért nemigazán a vasfegyelem+vérprofizmus kombóval tartotta magát bsl4 szinten, sztem lehet valamiféle "turul-vér" közép-kelet Európában. (Nemcsak nálunk, NDK-tól kezdve)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27308) Rive válasza t72killer (#27307) üzenetére


Rive
veterán

Nem volt értékelhetően tesztelt keresztmetszet => nem tudjuk => nem lehet erre alapozni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27309) ncc1701 válasza t72killer (#27307) üzenetére


ncc1701
veterán

Én csak olyanokat ismerek, akik az első 2-3 hét után feladták az egészet. De addig még a megvásárolt kaját is karanténolták, fertőtlenítették, cípő talpat hazaérés után, stb. Szóval a para lvl 99-esek is elvéreztek. Ma már talán ha 1-2 olyan ismerősöm van, aki egyáltalán valamilyen minimális szinten foglalkozik vele. A legtöbb ember, akit ismerek, már csak legyint, untatja a téma, ill ha ilyen hír megy, akkor elkapcsol/ellapoz. Velem egyetemben.
Szóval a vasfegyelmet kizárnám. Mentőápoló ismerősom szerint plö kamu az egész.

(#27310) solti válasza t72killer (#27292) üzenetére


solti
senior tag

"Jhaveri kiemelte: a nagyon beteg pácienseknél gyakran alakul ki veseelégtelenség, amikor betegségük súlyosabbá válik. "Ez nem specifikusan a Covid-19-re jellemző. Inkább attól függ, mennyire beteg az illető" - mondta a szakértő."

Yepp, minden súlyos betegség során a vese kezd először faliórázni, úgyhogy ebben olyan hú de nagy meglepi nincsen.

(#27311) Lauda válasza Corleone33 (#27300) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem az jut erről eszembe, hogy magyarországon első hullám sem volt, nem volt itt semmi kb.

(#27312) Stanlee válasza ncc1701 (#27309) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem reprezentativ minta de az en ismeretsegi koromben egy csalad volt, aki a lezaras utan rogton bezarkozott es azota is masszivan tartjak magukat, de rajtuk kivul mindenki atesett ezen az elso megijedunk fazison majd utana valamikor elengedik a temat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27313) pilóta válasza Stanlee (#27312) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ennyi. Csak egy ideig lehet fenntartani a félelmet olyasmitől, ami nem félelmetes. Észrevetted, hogy például megszűnt a terrorizmus? Sehol egy robbantás, gépeltérítés, miazmás. Nyilván az öngyilkos merénylő aggódik, hogy elkapja a covidot, nem mer tömegbe menni... ;]
Nem, egyszerűen csak tudja, hogy nem kapna médiafelületet most. Szóval kb. csak azzal, hogy soha többé nem adna hírt egyetlen média felület sem a terrorizmusnak, megszűnne a terrorizmus...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27314) Lauda válasza pilóta (#27313) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem inkább azért nincs, mert nincsenek csoportosulások, ahol nagyobb károkat okozhatnának.

(#27315) pilóta válasza Lauda (#27314) üzenetére


pilóta
nagyúr

Amikor még voltak csoportosulások, akkor sem volt. Ahogy a média 100%-ban a covidra összpontosított, varázsütésre megszűnt. Pedig volt kb. 2 hónap, amíg nem voltak korlátozások.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27317) Ezekiell válasza pilóta (#27313) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem szűntek meg, csak más jellegűek lettek, lásd késes támadások. És ez is csak Európára igaz.

Az meg hogy elengedték az emberek: amíg hordják a maszkot, és betartják a szabályokat, pont leszarom, mennyire félnek, vagy mennyire tagadják.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27318) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Érdekes statisztika.
[link]

Állítólag minden reggel megosztja a frissített táblázatot.

Romanes eunt domus

(#27319) pilóta válasza Ezekiell (#27317) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hol vannak a késes támadások?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27320) Hieronymus válasza pilóta (#27313) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" Észrevetted, hogy például megszűnt a terrorizmus? Sehol egy robbantás, gépeltérítés, miazmás."
Nem szűnt meg csak mérséklődött.
Az üresen parkoló repülőgépeket "eltéríteni" vagy felrobbantani nem érdemes. A polgári repülés gyakorlatilag leállt.
Németországban a héten számoltak fel egy idiótát. A török származású fiatalember egy török tulajdonú zöldségesbolt felgyújtásával kapcsolatban került a hatóságok látóterébe. A házkutatás alkalmával félkész robbanószerekre bukkantak és törökök elleni támadások terveire.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27321) Ezekiell válasza pilóta (#27319) üzenetére


Ezekiell
veterán

London és Hága
Ghent
London megint

Tanuld meg használni a google-t, sokat segít! ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27322) updog válasza Ezekiell (#27290) üzenetére


updog
senior tag

"és nálunk nincs kultúrája az önkéntes maszkhordásnak"

Ezt sose értettem amúgy, ugye az elején volt az a hülye mondás hogy "olyan mint az influenza", "abban is sokan halnak meg" - mintha szükségszerű, elkerülhetetlen, megelőzhetetlen lenne az influenza által okozott halálozás.
Pedig pont ugyanígy mint most (na jó a gazdaság leállítását leszámítva, tehát: maszk, kézmosás/fertőtlenítés, ha göthös vagyok nem megyek emberek közé, ha mások göthösek (=szezon van) akkor (ha elkerülhető) nem megyek emberek közé) simán csökkenthető lenne.

Dehát ha a jogszabályba iktatott kötelezettségekre tojnak az emberek, mit várok a saját józan eszüktől... mindenesetre minden évben ufónak néznek amikor változatos maszkokban (szezon elején orvosi, közben ffp) utazok a villamoson.
Majd miután jól megnéztek hogy mit akar ez a hülye, elégedetten köhögnek kettőt az előttük ülő nyakába anélkül hogy bármit a szájuk elé tennének. :U Na mindegy, flu-puffogás vége.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#27323) pilóta válasza Ezekiell (#27321) üzenetére


pilóta
nagyúr

Öööö... izé. Én szégyenlem magam, de itt arról van szó, hogy mióta covid őrület van, szűnt meg. Tudom, hogy előtte volt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27324) Ezekiell válasza pilóta (#27323) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja tehát te akkor csak az elmúlt két hónapról beszélsz, mint covid őrület. Abból akarsz következtetést levonni, hogy 2 hónapja nem volt terrortámadás? Az kicsit vékony...

De hogy lásd, miért mondom, hogy vékony: Timeline of European terror attacks
3 évig nem volt 2017től, és 1 volt 2020 februárban - legalábbis "nagyobb" támadás. 2 hónap az semmi.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27325) pilóta válasza Ezekiell (#27324) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ne haragudj, de nem értem, hogy a trollkodáson kívül mit akarsz. Az volt az alapvetés, hogy mióta a média csak a coviddal foglalkozik, azóta gyakorlatilag megszűnt a terrorizmus. Erre linkelsz karácsonyi cikket...

Szerk: Nem európáról beszéltem, ahogy covid sem csak európában van...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27326) Ezekiell válasza pilóta (#27325) üzenetére


Ezekiell
veterán

Attól, hogy nem tájékozódsz, még nem lesz igazad. Afrika pl.

Az, hogy a nyugati világban kevesebb lett a támadás (mert pl az ISIS figyelmezetette az embereit, hogy ne jöjjenek most ide), nem azt jelenti, hogy máshol is jobb lett a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27327) Stanlee válasza pilóta (#27313) üzenetére


Stanlee
őstag

Mult heten olvastam egy cikket Sziriarol, hogy a virus ellenere ott megy minden tovabb, csak ugye most nekunk europaiaknak fontosabb a hir a halottakrol USA-ban, vagy UK-ben. A menekulttaborok sem szuntek meg, az etnikai problemak ugyanugy megvannak, de azok a hirek nem fontosak. Na mindegy, ezen valtoztatni ufgyse lehet.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27328) pilóta válasza Ezekiell (#27326) üzenetére


pilóta
nagyúr

Rendben, igazad van.
De miért kell ez a stílus? Nem lehet rendes emberi hangnemben vitázni bármiről is?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27329) Ezekiell válasza pilóta (#27328) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az a baj (és bocs, vszeg tényleg túl nyers voltam :R ), hogy itt nem vita megy szinte soha. Legalábbis nem megalapozott vita. De igazad van, szar napom van, bocs.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27330) pilóta válasza Ezekiell (#27329) üzenetére


pilóta
nagyúr

Oké, spongyát rá.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27331) Rage47


Rage47
veterán

http://www.atv.hu/videok/video-20200514-sikeres-a-verplazma-terapia
Sikeres a vérplazma terápia?

Végre normális infókat hallani.

(#27332) Corleone33 válasza Ezekiell (#27317) üzenetére


Corleone33
aktív tag

a baj hogy ez egyre nehezebb lesz jó eséllyel amint jön a meleg és az emberek egyre kevésbé veszik komolyan a veszélyt/ úgy érzik hogy figyelmen kívül vehetik a dolgokat és amint lazul ilyen téren a fegyelem, onnantól már csak idő kérdése hogy mikor üt be a baj megint.

A többit már szerintem nem kell részleteznem, mert az már csak a dominó effektus

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#27333) Ezekiell válasza Corleone33 (#27332) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, ez így van. De egyre kevésbé is valószínű egy új robbanás, pláne ha valóban 0.7% körül van az átfertőzöttség. Gyakorlatilag akkor nincs járvány. Nyáron nem is valószínű, hogy lesz.

Ez majd ősszel/télen lesz érdekes.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27334) Corleone33 válasza Ezekiell (#27333) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Nah igen, itt a baj hogy végeredményben talán jobb lett volna az országnak ha egy az egyben átesünk a nagy részén,semmint hogy tervezhetően minimum még egyszer, ha nem többször kell megint visszaállnunk.

oltás az még egy ideig borítékolhatóan nem lesz (én örülnék a legjobban ha ezt az egész cirkuszt le lehetne hamar zavarni), az meg kérdéses számomra hogy ennek a "nyitunk olyan 3 hónapig majd peches esetben megint visszazavarunk mindenkit a 4 fal közé" dolognak van e értelme

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#27335) Rage47 válasza Corleone33 (#27334) üzenetére


Rage47
veterán

Még a szakemberek között sincs egyetértés ebben, szóval lesz ami lesz.

(#27336) Lauda válasza Corleone33 (#27334) üzenetére


Lauda
félisten

végeredményben talán jobb lett volna az országnak ha egy az egyben átesünk a nagy részén

Azt hogy csinálták volna?

(#27337) Kékes525 válasza Corleone33 (#27334) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nah igen, itt a baj hogy végeredményben talán jobb lett volna az országnak ha egy az egyben átesünk a nagy részén"

Biztos, hogy nem.

1. Az egészségügy nem bírta volna a nagy terhelést és a súlyos maradandó károsodású betegek és a halottak sokkal többen lettek volna.

2. Minden 10. gyógyultban alakul ki védettség. Akiben nincs, az újrafertőződhet. Legalábbis a magyar adatok ezt mutatják. [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27338) Hieronymus válasza Corleone33 (#27334) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"majd peches esetben megint visszazavarunk mindenkit a 4 fal közé" dolognak van e értelme"

Van, de csak akkor. ha azonnal és lokálisan állnak vissza a korlátozások.

Eddig semmiféle gyakorlatunk sem volt a pandémiák kezelésére. A spanyolnáthára nem érdemes hivatkozni. Háború volt és az intézkedések átgondoltsága is kérdéses.
Most egyértelműen látszik a korai túlreagálás kevésbé veszteséges stratégia Európában, mint a majd lesz valahogy.

Az Oktoberfest és a szigetfesztivál nélkül megleszünk idén. Nem kellene egy fertőzöttnek ezret csinálnia.
A többit meg ésszel lehet csinálni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27339) Ezekiell válasza Hieronymus (#27338) üzenetére


Ezekiell
veterán

ha azonnal és lokálisan állnak vissza a korlátozások

Ehhez pedig mi kellene? Hát széleskörű tesztelés és kontaktkutatás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27340) #22743424


#22743424
törölt tag

Miért nem járható út a nyájimmunitás kialakítása Magyarország számára? [link]

(#27341) #22743424


#22743424
törölt tag

Mit tesz a koronavírus az aggyal? [link]

(#27342) Z.É.T. válasza Rage47 (#27331) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezt én kiemelném és ajánlanám a többségnek, amennyiben a benne elhangzottak nem tévedések, úgy ezt a "természetesen kialakuló nyájimmunitást" el is lehetne engedni...

(#27343) perempe válasza Rage47 (#27331) üzenetére


perempe
addikt

pár napja szóba került egy interjúban. már értem, hogy miért csak két ember kapott addig.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27344) KRoy19 válasza Micsurin (#27230) üzenetére


KRoy19
őstag

Ez csak szerintem szégyen-gyalázat, hogy egy államfő az Európai Únió közepén így beszél angolul?

(#27345) Rive válasza #22743424 (#27340) üzenetére


Rive
veterán

Miért nem járható út ...

Ez a cikk nem igazán használható/hasznos. Túl sok dologgal nem foglalkozik, túl sok dolgot feltételez...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27346) FіkuszKukіsz válasza KRoy19 (#27344) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Kormányfő. Az államfő a köztársasági elnök.

Egyébként OV Oxfordban is járt. Soros jóvoltából :)

Romanes eunt domus

(#27347) #22743424 válasza Rive (#27345) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem értem mire gondolsz. Nem vagyok gondolatolvasó. :)

(#27348) Rive válasza #22743424 (#27347) üzenetére


Rive
veterán

Csak szóltam, most épp lusta vagyok kifejteni :N

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27349) #22743424 válasza Rive (#27348) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ez jó :D :C

(#27350) Parci válasza FіkuszKukіsz (#27346) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

all the worse... szerintem is outrageous, ahogy a csóka (nem) beszél angolul, egyszerűen így kínos hallgatni is. :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.