Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26551) t72killer válasza ollie (#26538) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra "felkészültek" vajon, hogy az ágyakat majd elviekben feltöltő súlyos eseteket kik látják el? Nem látom, hogy németország szerte a focistafizetések dupláját igérve csábítanák az ide emigrált magyar egészségügyis tömegeket...

#26550: és az, hogy mondjuk van 2-5% esélyed maradandó tüdő vagy vesekárosodásra, esetleg olyanra, ami nem most, hanem kicsit idősödve, mondjuk a 60. szülinapodon csenget? Engem leginkább ez idegesít, a pár rémhír kivételével semmiféle érdemi tanulmány, statisztika nincs róla, hogy a 99%-nyi túlélővel akkor konkrétan mi van? 99%-uk fullosan felépül a korábbi szintjére vagy még a tünetmentesek között is keresgethetünk 10-20%-nyi tüdőrottyosat/potenciális veseelégtelenséggel szembenénézőt?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26552) Hieronymus válasza Kékes525 (#26495) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez eredetileg linkelt cikk, címe.
"Péntektől Budapestre kell szállítani minden súlyos állapotú koronavírusos beteget, ha szállítható "

A súlyosról van szó nem kritikusról. Amúgy jól írod, a kritikus betegek nem szállíthatóak és nem is kell.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26553) andor80 válasza KRoy19 (#26544) üzenetére


andor80
senior tag

Istenem ne magadat féltsd másokat...Mindegy az ilyenek papmpognak amikor nincs rajzuk maszk pl egy közértben..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#26554) Kékes525 válasza Hieronymus (#26552) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos nem. :(

"Tehát: az ország egész területéről ebbe a két intézménybe kell szállítani a koronavírusos betegeket, akik súlyos, vagy kritikus állapotban vannak. Azaz ide kell eljuttatni a lélegeztetett, szállítható állapotú betegeket, akár még az egyetemi klinikáról is."

Ott van, hogy szállítható, de ott van az is, hogy kritikus. Akkor most melyik? Ugyanaz lesz, mint ami a betegek hazaküldésénél volt, azaz mindenkire fog vonatkozni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26555) Ajándékok válasza KRoy19 (#26550) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ne csak a halál 0.2%-ával számolj!
Ha nem halsz meg, akkor is beteg maradhatsz életed végéig. Az ismert és még ismeretlen szövődményekkel szerintem lesz legalább 1% körül a maradandó érintettség az "egészséges" fiatalok között.
Biztos van olyan ember, aki fontos számodra. Anya, apa, testvér, nagyszülők, gyerekek, unokák...
Ha van rajtad kívül 4 ilyen ember és mind fiatal, már 3% (5*1%*60% a nyáj immunitás miatt) esélyed van, a maradandó érintettségre.
Ha 1 idős is van közöttük, 10% felett van az esélyed, ha kettő, már 20% körül.
És ez csak a legszűkebb család. Még a feleséged szülei sincsenek benne. A legjobb barátod sincs benne.

(#26552 Hieronymus
A kórházürítéskor sem kellett elküldeni a súlyos eseteket...

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#26556) Asbee válasza Jablocskov (#26542) üzenetére


Asbee
veterán

A dátumokat meglehet nézni. Nem hazudnak. Nem kellett több hónap. Azt meg nem lehet tudni, mennyi volt a tesztelések előtt. Egyre több olyan infó jön, orvosoktól is, sok gyanús eset volt már januárban is. Nálunk elhazudják a statisztikát vagy eltűnnek, de máshonnan majd talán időbel kiderül.

(#26557) #22743424


#22743424
törölt tag

A budapestre felvitt betegek a lakóhely szerint lesznek a statisztikai adatokban megjelenítve. :)

(#26558) pjen válasza #22743424 (#26557) üzenetére


pjen
félisten

Vagy nem.Majd az lesz a hírekben.A Budapesti kórházakban megint duplájára emelkedett az ápoltak száma.

(#26559) windlord válasza Asbee (#26556) üzenetére


windlord
őstag

Majd államtitok lesz belőle.

(#26560) t72killer válasza Asbee (#26539) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tirolban volt a gócuk, nem Bécsben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26561) KRoy19 válasza Ajándékok (#26555) üzenetére


KRoy19
őstag

Olvasd vissza, hogy miből indultunk.

És te is andor80.

Arról beszéltem, hogy egy fiatal egészségesnek nem kell önmagát túlzottan féltenie, mert kellően alacsony a kockázat, hogy komolyabb baja legyen.(még az 1%-os esély a maradandó egészségkárosodásra sem rémisztő számomra)

Viszont ennek ellenére nem szarhatja le a korlátozásokat mert azzal másokat veszélyeztet.

[ Szerkesztve ]

(#26562) kekedi válasza Kékes525 (#26549) üzenetére


kekedi
senior tag

Nem mindegyikben érték egyet.
Sok mindent lehetett volna jobban csinálni, ez tény. De rosszabbul is.

(#26563) Ezekiell válasza KRoy19 (#26561) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez így van: félni nem kell, be kell tartani a maszkhordási szabályokat, a social distancing-et amennyire lehetséges, fokozott higiénia, és idősekre fokozottan figyelni. Kb ennyit kell csinálni, de még ez is sok egyeseknek. :(

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26564) Micsurin válasza pw12345 (#26512) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mikor te vagy asszony majd már az utcán lesztek a melóhelyről akkor nagyon fogod várni azt a lazítást miközben érzed ahogy a több évi halmozás hetek, hónapok alatt fog elolvadni a kasszából.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26565) pjen válasza Micsurin (#26564) üzenetére


pjen
félisten

+1 :)

(#26566) t72killer válasza Micsurin (#26564) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kopogtatni kell az államnál a stadionokba és fociba fektetett tartalék felszabadításáért.

Egyébként az se túl üdítő, hogy a nagyonalacsony halottszámot már egy lábbal ünnepli majd valamelyik családtag.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26567) Jablocskov válasza Asbee (#26556) üzenetére


Jablocskov
tag

Nem igazán értem, hogy mit akarsz ezzel. Azt írtam, hogy UK-ban két hónap kellett a járvány felfutásához. Az angol kormány hivatalos COVID-19 tájékoztató honlapjáról vett adatok alapján:

(#26568) pw12345 válasza Asbee (#26530) üzenetére


pw12345
aktív tag

1. nap - 1 fertőzött, 2. nap 3, 3. nap 10, 4. nap 30, 5. nap 100...
Még igazad is lehetne, ha nem olvasnám lentebb ezt:
(#26537) Asbee
Épp, azt feszegeted, mennyire számít, hogy itt volt-e előbb a vírus. Akkor számít 1-1 eset, ha a te álláspontodról van szó, ha máséról, akkor meg nem, értem. Zseniális! :C

(#26533) kekedi
-1
Emelkedésekről van szó, nem csökkenésről.
Mert milyen cikkekre? Ez volt a kérdése.
A kedvedért itt egy vírusmentes cikk, covid nélkül is szed áldozatot a lazítás, ultra laza buli lehetett :U :
[link] https://nepszava.hu/3077623_kizuhant-az-ablakon-es-meghalt-egy-17-eves-fiu-budapesten

(#26550) KRoy19
Nézd, akkor ha elkapod, számolj be, hogy milyen volt, egy SSJ harcos simán lábon kihordja. :K

(#26564)Micsurin
Érdemi szigorítás sem volt itt, csak bohóckodás, amúgy nem a lazítást várom, hanem, hogy megoldják (gyógyszer, oltás, stb.), amit nem tesznek. Nekem a legrosszabb ez a helyzet a maszk miatt (látom neked nem, mert, amúgy is maszkos vagy), nekem viszont a szemüveg miatt kínszenvedés.

A viperatívos figura szerint ~41%-os a karanténsértések (ki/beszökdösés) aránya. El lehet képzelni, mennyire veszi komolyan, aki nincs karanténban és nem kockáztat bírságot. :U

[ Szerkesztve ]

(#26569) pjen válasza t72killer (#26566) üzenetére


pjen
félisten

Tegnap mutatták a Tv ben a statisztikát:150K munkanélküli még semmilyen segítséget nem kapott.30% al emelni kellett a fizukat a minisztériumi dolgozóknak.Kopogtatni esetleg az ingyen konyhán érdemes.(Máltai például)

(#26570) bigdady válasza t72killer (#26478) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megunták hogy esténként tapsolnak vidéken holott üres a kórház és nem lehet pihenni :)

[ Szerkesztve ]

(#26571) KRoy19 válasza pw12345 (#26568) üzenetére


KRoy19
őstag

Örömmel beszámolok róla, ha túlélem. :DDD

Mellesleg nem vagyok biztos benne, hogy nem mentem már rajta keresztül, úgy hogy észre sem vettem, mert az asszony az SZTE-n dolgozik és rengeteg külföldi diákkal lépett kapcsolatba köztük az igazoltan koronavírusos irániakkal együtt bulizó diákokkal is.
Februárban volt is pár napig mocskos beteg. Nem mondom, hogy biztos az volt, de nics kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#26572) kekedi válasza pw12345 (#26568) üzenetére


kekedi
senior tag

Akkor le írom még egyszer.
Nincs emelkedés sehol. Csak te szeretnéd hogy legyen. Mert csak olyan cikkeket gyűjtötték össze ahol ezt taglalják.
De ha megneznel egy normális grafikont akkor észre vennéd hogy ez már megint csak az újságírók hóbortja.(kattintás vadászat)

És most mit kezdjek ezzel a cikkel?
Mi köze ennek az egésznek?

(#26573) bigdady válasza Hieronymus (#26552) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kb párat kell csak fordulni és Pesten van minden súlyos fertőzött. Halasra lehet le sem kell menni lehet a kettőből egy sem az vagy már hazament :D

(#26574) kekedi válasza KRoy19 (#26571) üzenetére


kekedi
senior tag

Nekem a fél rokonság lázas volt év elején.
Apám is még az előtt volt tüdőgyulladásos, nehéz legzessel és lázzal beteg, mielőtt bejelentették volna az első regisztrált beteget.

Valamint itt a fórumon is már a sokadik ember mondja, hogy ő vagy a rokona /ismerőse ugyan így járt.
Nyilván én sem vagyok virologus, de azért furcsa és gyanús.

(#26575) Gubu0101 válasza kekedi (#26574) üzenetére


Gubu0101
veterán

Detto,ugyan ez volt nálunk is február közepe-vége fele,rajtam meg páromon.Rajta még a bőr elváltozások (piros pöttyök,foltok) is kijöttek,persze gyógyszer allergiára tippelt az orvos,attól függetlenül,hogy sose volt semmire allergiás,szedte is az allergia elleni gyógyszert ami semmit nem ért,mert még 1 hétre a gyógyszer elfogyta után is még látszódtak.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26576) pw12345 válasza kekedi (#26572) üzenetére


pw12345
aktív tag

Kösz, egyszer is sok volt. :N
Legyen igazad! :K Azt te szeretnéd. Na, linkelj egy grafikont 4 hét múlva, hogy áll a helyzet.

Semmit, ne foglalkozz vele, töltelék, te kritizáltad, miket gyűjtök össze...

(#26574)kekedi
Csak épp volt közben egy influenza, RSV, adenovírus járvány is. :U
Én meg pont idén kimaradtam belőle.
40-50 éves emberek jönnek napi szinten, mert náthásak voltak, hogy biztos ennyivel megúszták és az már az volt.

(#26577) Jablocskov válasza kekedi (#26574) üzenetére


Jablocskov
tag

Akkor volt a csúcson az influenza járvány. Én február végén voltam beteg covidhoz hasonló tünetekkel. Elvégeztettem egy gyorstesztet kíváncsiságból, és nem mutatott ki lezajlott koronavírus fertőzést. Szóval van egyszerűbb magyarázat is.

[ Szerkesztve ]

(#26578) Gubu0101 válasza Jablocskov (#26577) üzenetére


Gubu0101
veterán

Akkor annyira voltál covidos mint az a gyors teszt 100%-os hatékonyságú.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26579) kekedi válasza pw12345 (#26576) üzenetére


kekedi
senior tag

Én legalább optimista vagyok.
Még jó hogy azt szeretném hogy csökkenjen. Mert te nem?
Rendben, írok egy emlékeztetőt 4 hét múlvára. Miért ne.

Másik :
Senki se mondta hogy nátha szerű tünetekkel esett át rajta.
És egy szóval se mondtam hogy biztos, csak hogy gyanús.
De örülök
Még egy virologust üdvözölhetünk köreinkben. Ez jó hír.

(#26580) Parci válasza Asbee (#26539) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ausztria az a hely, ahol eléggé berobbant és ehhez képest nem haltak meg sokan. jó lenne vizsgálni, hogy miért.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26581) Kuter válasza KRoy19 (#26513) üzenetére


Kuter
senior tag

Ne beszélj baromságot.
"Egy egészséges embernek nem is kell félnie a vírustól, mert nagyon kevés az esélye, hogy komolyabb baja lesz tőle, kb. annyi mint hogy kilépsz a lakásodból és elüt egy busz."

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#26582) Ringman


Ringman
nagyúr

Lehet, hogy volt már a kórházi mobilwc-s hír linkelve, csak atfutottam rajta.
[link]

(#26583) Jablocskov válasza Gubu0101 (#26578) üzenetére


Jablocskov
tag

A lezajlott fertőzést állítólag elég jó hatékonysággal kimutatják, és nem kínai gyártmányú teszt volt. Persze így sem biztos az eredmény. Mondjuk jobban örültem volna annak, hogy túl vagyok rajta.
A konteóknak meg az lényege, hogy a bizonyítékodra amivel meg akarod cáfolni, van egy még az addigiaknál is kevésbé valószínű ellen bizonyíték. :)
Szóval a január-február hónapban köhögő, lázas embereknek sokkal valószínűbb, hogy valami más vírusfertőzésük volt.

(#26584) CptAdamica válasza Parci (#26580) üzenetére


CptAdamica
veterán

Valószínűleg ott nem ment a balfaszkodás, mint itthon. Egyik Szlovákiában élő barátom is már a kezdetnél azt mondta, hogy kötelező a maszk, kijárási tilalom, boltoknál rögtön fertőtlenítették a kosarakat, ahogy lerakták, meg is lehet nézni, hogy hol tartanak a Szlovákok...

Megyen!

(#26585) Parci válasza Kuter (#26581) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már csak az a kérdés, hogy ki egészséges? aki nem beteg? vagy aki nem gyakran beteg? páran meglepődnek majd, miközben fogy a levegő. van egy mondás, miszerint 30 (vagy 40?) fölött senki sem egészséges, maximum még nem tudja, hogy mi a baja...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26586) Ezekiell válasza Parci (#26585) üzenetére


Ezekiell
veterán

30 (vagy 40?) fölött senki sem egészséges, maximum még nem tudja, hogy mi a baja...

és milyen igaz!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26587) KRoy19 válasza Kuter (#26581) üzenetére


KRoy19
őstag

Ezt már kitárgyaltuk, talán olvasd el.

(#26588) KRoy19 válasza Parci (#26585) üzenetére


KRoy19
őstag

Igaz, akkor parázzon mindenki az jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26589) cappa72 válasza Kékes525 (#26549) üzenetére


cappa72
nagyúr

1. A védőfelszereléseket nem biztosítottuk időben sem az egészségügynek, sem a lakosságnak.
Sajnos elég tényszerű.

2. Nem teszteltünk megfelelő számban a lakosság körében és egyáltalán nem a potenciálisan fertőző gócokban.
Most van a felsőbb szintről jövő tesztelés folyamatban. (pl. falucskánkban 2 olyat jelöltek ki, aik évek óta bejelentetten külföldön tartózkodnak. 2 ember pedig idős, és nem mozdultak ki 3 hónapja a házukból, ők nem is szeretnének menni sehova mintaadásra - amit meg is értek. a megyében a metősök bajban vannak, gyakorlatilag ki lehet mondani, hogy megbénult a mentőszolgálat - koronások a mentősök)

3. Leállítottuk a teljes egészségügyet, aminek a kára még felmérhetetlen.
Kiváncsi vagyok, hogy hova sikerül visszaépíteni. Eddig is döcögött, most már dadogni is fog.

4. Nincsenek ismeretterjesztő kisfilmek a helyes védekezésről, ami a lakosság nagy részéhez eljutna.
Amint már beszéltük is, ilyet kellene mantrázni a "mi megvédünk benneteket" óda helyett.

Sajna itt a fórumon ezeket hiába írjuk le többször, több oldalon keresztül, semmi hatása nem lesz a kormányzati tevékenységre.
De legalább megtudunk egymástól ezt-azt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#26590) bigdady válasza Ezekiell (#26586) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egészséges ember nincs csak felületes orvos :)
Egyébként egyetértek tavolsagtartas higiénia maszk ennyi

[ Szerkesztve ]

(#26591) Parci válasza KRoy19 (#26588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván a nem túl bölcs eredeti beírásod és eközött átmenet sincs, vagy ez, vagy az... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26592) t72killer válasza kekedi (#26572) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csökkenés van, lefelé megyünk az adott hullámon. A millió$-os kérdés, hogy ez most akkor az 1. vagy a 2. hullám volt??

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26593) kekedi válasza t72killer (#26592) üzenetére


kekedi
senior tag

Ezt szerintem senki se tudja megmondani.
Még.

(#26594) t72killer válasza kekedi (#26593) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Áskálódni kéne az elérhető november-januári vérminták között. Csak tartott valaki akkoriban véradást :F?

Nekem is van pl franciáknál élő ismerősöm, aki januárban íz+szagvesztésre panaszkodott, köhögött, lázas volt bő 2 hétig. Ha lesz náluk vmi használható antitest-próba, ráveszem h menjen el.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26595) andor80 válasza KRoy19 (#26588) üzenetére


andor80
senior tag

Jobb is lenne akkor kevesebb tahóval kellene megküzdenem a mindenkire kötelező érvényű járványügyi intézkedések miatt.Így ,hogy pár kis gyökér nem parázik azt hiszik övék a világ néha már már tettlegességig fajúl a húzzon maszkot mert kötelező a boltban meg álljon 1.5 méterre mert az is és tisztelje azt,hogy lehet ő 15 éves kirobbbanó szuper testel én viszont 3 veszélyeztetett (kora és egészségi állapota miatt) rokont látok el...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#26596) -v-


-v-
addikt

Lehet valami oldalon követni melyik ország hogy áll most a határokkal? Hova lehet beutazni (meg milyen feltételekkel) hol van még lezárva? Pl. sógorék meg svájc érdekel.

(#26597) Lauda válasza KRoy19 (#26561) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt az egészséges témát nagyon gyakran írod. Ezzel az a probléma, hogy nem tudni ki egészséges és ki nem az. Csak azok tudják, akiket gyakran tesztelnek, például az élsportolók. Az átlagember maximum azt hiszi, hogy egészséges, aztán egyszer csak kiderül ez meg az és hogy már évek óta ezzel él stb stb... :U

[ Szerkesztve ]

(#26598) Fotonhámozó válasza Jablocskov (#26583) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

"Szóval a január-február hónapban köhögő, lázas embereknek sokkal valószínűbb, hogy valami más vírusfertőzésük volt."

Csak ismételni tudom azt, amit közel egy hónapja írtam. Az ismerőseim ki lettek akkor vizsgálva. Többüknek is megmondta a háziorvosuk, hogy nem influenzások, de nem tudja igazából, hogy mi bajuk lehet. Nem állítom, hogy minden köhögő beteg koronás volt télen, vagy hogy a fél ország már átesett volna a betegségen, de hogy a hivatalosan elismert dátumnál hetekkel korábban már Magyarországon volt a vírus, afelől nincs kétségem.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26599) t72killer válasza Lauda (#26597) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes, amikor sorozás volt még, a vagánygyerekek nem voltak ennyire nagyra az "egészségükkel". Aztán meg amikor önkéntes lett a mundér, kiderült, hogy tényleg rotty a magát egészségesnek gondoló jelentkezők nem kis része.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26600) cappa72 válasza ubyegon2 (#25671) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ahogy nézem, mennyire parázol, képes vagy még az oprendszeredre is vírusirtót tenni, de remélem idáig nem fajul a helyzet
Muszály megforgatni a tőrt a szívemben? :DDD
(Jó volt, tetszett! De nem, még nem raktam fel... amúgy mit ajánlanál?
Most jöttem rá, hogy kb. 15 éve nem telepítettem vírusirtót számítógépre.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.