Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tms+


tms+
junior tag

Le kell tölteni a Store-ból a Nothing Icon Packet és ráhúzza az összes app ikonjára a monokróm megjelenést egész ügyesen:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nothing.icon

Amúgy elsőre kicsit csúnyácska a kinézete, de mégsem tudom azt mondani, hogy nem tetszik, egyre többet látom és szokom hozzá. :)) Simán jó lehet egy átlag felhasználónak. Nekem NP1 volt egy ideig és nagyon szerethető készülékeket csinálnak a Nothingnál. A szoftver meg nagyon szép, letisztult.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#2) joelke HU


joelke HU
senior tag

Amennyire nem tetszett először ez a masina, mostanában egyre jobban bejön. Még egy kicsit olcsóbb lesz és azt hiszem, hogy beszerzem. A kijelző körüli keretszimmetria nagyon jól sikerült, tanulhatna a Samsung tőle.

Motorola G51

(#3) kengyel


kengyel
nagyúr

Most néztem az alzás árát, mondhatni baráti, ez a 128GB- értendő. Nekem tetszik a masina.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#4) miqlas


miqlas
őstag

Nekem is tetszik, de a túl nagy kijelzõ nálam kizáró ok!

42

(#5) TomPack


TomPack
őstag

Nekem volt ilyen telefonom. Már nincs meg.

A kijelzője hiába OLED, egyszerűen nem olyan szép élénk, színes és kirobbanó mint azt ahogyan megszoktam egy Samsungon, vagy Xiaomin. A kijelzőbeállításokban hiába állítgattam természetesről élénkre, vagy vissza, semmi változás! Ezt a részét majd később lehet orvosolják, de a specifikációkat elnézve, a Nothing csak 10bites színtartományt fed le, amíg egy Redmi 13 Pro + 12bitet, ami nagyságrendekkel nagyobb.

120Hz ami dinamikus üzemmódban valójában csak 90Hz. Egyedül az asztalon és a menüben frissül 120Hz-en. Böngészőben, YouTube-on, TikTok-on 90Hz fixen. Egyedül AOD-n vált le 60-ra.
Filmnézés közben sem vált le 24Hz, vagy 48Hz-re, fixen tartja a 90-et így pl a kamera pásztázásánál beröcög a film mert nem jön ki a matek a képkockaszámmal!
Lehet a frissítést fixen 120Hz-re állítani, de nálam akkor sokkal több mikrolagg jött elő, és az akksi is gyorsabban merült.
Hardveresen nem kódolja az AC3-at, és az EAC3-at. Lehet hogy még vannak olyan kodekek amiket nem ismer, én ilyen filmeket próbáltam nézni rajta, de vagy nem indult el, vagy hang nélkül játszotta le.
Vannak olyan lejátszók amik szoftveresen megoldják, mint pl a VLC, de pl a PLEX, és a DS Videó nem megy ezzel a telefonnal, hiányzik ezeknek az appoknak a hardveres kódolás. Én ilyen telefonnal még nem találkoztam. :F
Fülessel sokat hallgatok zenét is, de borzasztó volt, eléggé kásás volt a hangja. Nincs benne Dolby Atmos, és semmi EQ-zási lehetőség. Galaxy S23-hoz, és Redmi 13 Pro + 5G -hez tudok csak viszonyítani, de a fasorban sincs hozzájuk. Zenehallgatásra és filmézésre egyáltalán nem ajánlanám senkinek! :R

Szerintem ebben az árban egy Motorola Edge 40 jobb választás! Nem a 'NEO', hanem a sima 40!

[ Szerkesztve ]

(#6) Lami66 válasza TomPack (#5) üzenetére


Lami66
őstag

Egyetértek! Az Edge 40 ettől mindenben jobb.
Erősebb proci, több memória, nagyobb és gyorsabb tárhely, vezeték nélküli töltés, 68W töltő és tok a dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#7) Laurh


Laurh
aktív tag

Már volt a kezemben a készülék és nagyon korrekt minőséget tettek le Nothingék ár-érték arányt figyelembe véve.

A teszt is jó lett köszönjük. :R

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#8) Solten


Solten
addikt

Nagyon jo keszulek, kellemes arcedulaval.

Saor Alba

(#9) hors7on válasza Lami66 (#6) üzenetére


hors7on
csendes tag

Vicces, először egy Edge 40-et szereztem be, de nekem az nem jött be ( - családban maradt) és lecseréltem egy ilyenre. Nekem ez sokkal jobban egyben van.
Ott mondjuk az is szívás volt, hogy yettel nem támogatta azon az eszközön a voLTE hívást, nagyon rossz volt a hagminősége, engem zavart. (Másik, hogy írták, hogy van desktop módja, de kiderült, hogy csak a Pro verziónak van meg natívan, azaz kábellel köthető kóözvetlenül monitorra - pc-n keresztül én nem láttam értelmét, a nem egyértelmű kommunikáció miatt számomra ez is csalódás volt)

(#10) PuffyDog


PuffyDog
junior tag

Egyre kevesebb a kompakt telefon. Ez a nothing-et viszont mindig ki akartam próbálni.

=>> iPad Pro 11 128GB (2021) 100%-os akksival eladó! | ZenBook eladó! | Tefal Robotgép eladó! <<=

(#11) Oldfoksz válasza hors7on (#9) üzenetére


Oldfoksz
kezdő

De jó hogy össze futottunk.... :) !
A G7² nem igazán jön be nekem de mivel a lentorolak rendszere tetszik, az Edge40 lenne a következő mobilos
"kalandom".
Ekkor jött a képbe a 2a.
Nagyon tetszik,az ára sem vészes.
Ami a tisztességes hardveren (és a pakkon-csomagon )
kivül még lényeges,hogy az Edge 40-ben van Ready for funkcio .
A 2a-ban van valami hasonló ?
Mert ha van,akkor a 2a lenne a befutó
( fura a mobilos pszichologia.....a hardveres igényeimet bőven letudja a G7²,de az ember ácsingózik a jobbra :B )
A tabletem Lenovo Tab M10 5g,ezért kérdezem
a szóban forgó featurét.

[ Szerkesztve ]

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#12) Lami66 válasza Oldfoksz (#11) üzenetére


Lami66
őstag

Fontos tudni, hogy az Edge40-ben a readyfor nem teljes értékű. Kábellel csak display port jelet ad, hdmi jelet nem, ezért kábellel ki sem tudtam próbálni. Wifin viszont legalább fél másodperces késése van, emiatt nagyjából használhatatlan..

(#13) Oldfoksz válasza Lami66 (#12) üzenetére


Oldfoksz
kezdő

Kösz a nagyon lényeges infót!

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#14) Crafter32


Crafter32
őstag

Így a kommenteket olvasva rájön az ember miért vesz a gyerekeinek is egy megbízható gyártótól inkább telefont, mégha az alsó polcról is. Semmi kedvem százezer forintért kísérletezni bevállik a kínai vagy sem.... Ilyen szempontból nem értem az ajánlott plecsnit sem.

(#15) mildwood válasza TomPack (#5) üzenetére


mildwood
tag

Én első naptól használom és nem tapasztaltam média lejátszási gondokat. Plexen több filmet és sorozatot is nézek, Plex Amp-on is FLAC-be hallgatok zenéket. Az egyedüli problémám jelenleg, hogy hiába nagy az akku ha használom ha nem lemerül 1 nap alatt. Tudtam 10 órás képernyő időt is de 3 órával is ugyan úgy lemerült. Ezt remélem hamar kijavítják, de ezen kívül nekem bevált. A 12/256-os verziót vettem és szerintem csak az éri meg mert a lassú tárhely miatt a 8GB ha megtelik lassan fognak megnyílni az appok.

P

(#16) Fradika1 válasza Crafter32 (#14) üzenetére


Fradika1
csendes újonc

Ez nem Kínai... Brit, csak az alapító Kínai....

(#17) joelke HU válasza Crafter32 (#14) üzenetére


joelke HU
senior tag

Mik azok a negatívumok, amik meggyőztek, hogy ennél mondjuk egy belépőszintű Samsung is sokkal jobb választás?

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#18) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Szerintem ez is jó lett. Nem olyan szép, mint a korábbiak, de egyáltalán nem ronda.

Viszont egy plusz kép elfért volna még a cikkben.
"még a kábel is egyedi: mindkét végén a csatlakozó ezüstösen csillog és ott figyel a cég márkajelzése is rajta"

(#19) Linkin1994 válasza scdlsc (#18) üzenetére


Linkin1994
senior tag

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#20) scdlsc válasza Linkin1994 (#19) üzenetére


scdlsc
aktív tag

:) :R

(#21) TomPack válasza mildwood (#15) üzenetére


TomPack
őstag

Nem bírtunk bele életet lehelni a Plex topikban!
A DS Videó pedig hang nélkül indította el a filmeket.
Neked PlexPass-od van? Mert azt el tudom képzelni, hogy azzal feloldja a szoftveres kódolást. De ez csak egy tipp.
A hangzása fülessel pedig elég egyértelműen alsópolcos. Semmi dinamika, élet nincs benne.

(#22) Graphics válasza Crafter32 (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezen mi a kínai amúgy?

Hozzáteszem, 127 ezer forintért ez egy nagyon jó csomag.

Ha most kéne rögtön venni, akkor simán. Hosszú támogatás, foglalkoznak is vele..

Értem a Samsung is, de ott ennyi pénzért nem kapsz ilyen körítést.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Crafter32 válasza joelke HU (#17) üzenetére


Crafter32
őstag

Például az 5# komment. De volt a családban Huawei is. Menü rendszerét én nagyon nem szerettem. Nem is értettem miért más....

Nem vagyok Samung fanatikus. Szívesen vennék mást, de nagyon gyér a választék. A Sony mindig saját maga alatt vágja a fát, Pixel hivatalosan nincs. Más márkát nem is nagyon árulnak itthon... Kínait nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#24) Graphics válasza Crafter32 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pixel van már hivatalosan. Lesz.

Az 5-os komment amúgy hétköznapi ember életében mennyire számottevő. Te például használsz Plexet?

A többivel egyetértek, de azért várjuk meg a többi tapasztalatot is.

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) vacs válasza Crafter32 (#14) üzenetére


vacs
veterán

Múlt héten kellett pár dolgot állítanom egy Samsung A21-en ... arra várni kellett, hogy a billentyűzet megjelenjen! :(((
Szóval vegyél nyugodtam belépő telefont ismert gyártótól ... :D
Az #5 hozzászólásban leírt dolgokról az átlag vásárló azt se tudja mi fán terem, így nem is hiányzik neki!
Nincs ennek a Nothing Phone 2a - nak semmi baja!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#26) mildwood válasza TomPack (#21) üzenetére


mildwood
tag

Igen Plex Pass-om van. Lehet hogy a szerver csinálja akkor a dekódolást, de nálam az AC3 engedélyezhető.

P

(#27) Napfénysüti

Egész jó vétel, azt hittem többet kérne érte Nothingék. De 130k-ért teljesen jó és vállalható az összekép. Ebben az ársávban én is megfontolnám, anno az első Nothingon is nagyon agyaltam (aztán végül más lett a befutó).

Més que un club!

(#28) Bandit21


Bandit21
addikt

Én egy xiaomi 11 lite 5g (nem NE)-t váltanék vele mert úgy tűnik az NE kap új Androidot de az én nem NE-m nem.
Amiket eddig néztem méretben, xiaomi 12 vagy 12X vagy 13 lite mind pont a főverzió frissítés ígéreten vérzik el. Hiába kompakt a 12x, már ha kapható is, már max 1 új android jön hozzá.
Az edge 40-et mondjátok páran, de ott 2+1 év van. Én általában 3 évre veszek telefont. Elgondolkodtató ez a 2a.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#29) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#30) sfefe válasza Fradika1 (#16) üzenetére


sfefe
őstag

Tehát kínai.....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#31) horilori


horilori
csendes tag

Köszönjük a tesztet! Bocsi, de IP54 hivatalosan, nem IP53.
A dizájn hátulról robbantott ábrás robotos, szerintem egyedi.
2 jó kis kamerával, letisztult, szemétmentes szoftverrel, középhosszú támogatással.
Modern középerős SoC-al. Jó Oled kijelzővel. Bajnok üzemidővel.
130 ropiért legjobb vétel a közép-közép kategóriában. :C

(#32) Julian86


Julian86
lelkes újonc

Van aki használta Android Autoval? Az NP fórumán sokan szidják, hogy nem működik megfelelően az AA. Én mindennap használnám így egyelőre várok a vásárlással, hogy kiderüljön globális hiba vagy csak pár felhasználó érintett.

(#33) Graphics válasza sfefe (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyira, mint az iPhone tehát... :U

Totál értelmetlen baromság amúgy ....

A francnak kell ezt a "kínaizást" bedobálni ott ahol a legkevésbé releváns.j

Nem lehetne a telefonra fókuszálni? És nem ideológiat csinál ebből....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) Linkin1994 válasza sfefe (#30) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ennyi erővel minden telefon kínai :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#35) mildwood válasza Julian86 (#32) üzenetére


mildwood
tag

Úgy tűnik én leszek itt a tesztalany :D Én most vettem autót amibe van Android auto. Renault Mégane 2019, elsőre nehéz volt felismertetni de azóta nincs semmi bajom. Nekem a hívás is működik. Lehet a kábel minősége is számít. 1 bug van ami gyári android hiba, Pixelen is van. Miután leszedem az AA-ról, random idő után a billentyűzet betűi annyira kicsik lesznek hogy nem tudok gépelni...Gboard újraindítás megoldja de remélem Google hamar javítja...

P

(#36) vacs válasza mildwood (#35) üzenetére


vacs
veterán

Ez a hiba csak Gboard billentyűzettel jön elő, én SwiftKeyt használok, itt hibátlan Pixel 7-en! :P

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#37) peugeotmate


peugeotmate
őstag

huh, ez jó!
nothing phone 1-nek mi a létjogosultsága jelenleg egyébként? alzán például még drágább is mint ez. iphone 11-em van, de anno a nexus 5-öt nagyon szerettem és jó pár (kb 7) év iOS után újra megnézném ez milyen. csupán szívesen androidoznék picit megint.

meg

(#38) janeszgol válasza peugeotmate (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

A wireless töltés. Az ritka 200k alatt.
Amúgy a 2a jó kis telcsi. Jól is lett árazva.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) Julian86 válasza mildwood (#35) üzenetére


Julian86
lelkes újonc

Köszönöm szépen, amúgy gyári kábellel használod ?

(#40) mildwood válasza Julian86 (#39) üzenetére


mildwood
tag

Nem mert a kocsiba usb-a van, de jó minőségű.

P

(#41) janes1976 válasza horilori (#31) üzenetére


janes1976
őstag

Ez csak akkor igaz, ha a hazai árakat nézzük, egyébként van jobb alternatíva. :U

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#42) vacs válasza janes1976 (#41) üzenetére


vacs
veterán

Ha a xiaomira gondolsz, az a miui miatt sok embernek nem alternatíva!

(^)(>.<)(^)

(#43) janes1976 válasza vacs (#42) üzenetére


janes1976
őstag

Nyilván attól is függ, hogy ki mennyiért szeretne telefont venni.
Egyébként ez lett volna a másik telefon amit nagyon nézegettem, de végül nem emellett döntöttem. Egyébként el kell ismerni tetszetős cuccot tettek össze és az ár is normális.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#44) janes1976 válasza vacs (#42) üzenetére


janes1976
őstag

Én a játék miatt döntöttem végül a másik mellett, mert abba egy erőmű van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#45) K.B.K. válasza Graphics (#22) üzenetére


K.B.K.
kezdő

Azért lehet még újonnan vásárolni S21FE telefonokat, azokban véleményem szerint van potenciál pár évig. És működik a DEX :D

(#46) Graphics válasza K.B.K. (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szó - szó...

Melegedősebb hardverrel - drágábban. Nekem személy szerint nem opció, Snap888 meg már nem mai darab.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) peugeotmate válasza janeszgol (#38) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi! A wireless töltés nem érdekel szerencsére. :D Akkor SoC az ebben egyértelműen jobb? A kamera is hozza azt a szintet?

meg

(#48) K.B.K. válasza Graphics (#46) üzenetére


K.B.K.
kezdő

Persze, érthető, csak ha valaki "megbízható márkától" szeretne hasonló teljesítményű telefont (emlékeim szerint) hasonló áron.... Vezetékmentes oda-vissza töltéssel, működő DEX rendszerrel, lassú vezetékes töltéssel. És mindenkinek a saját ízlésficama dönti el, hogy ebben az árszegmensben melyiknek, hogy tetszik a kamerája. :R

[ Szerkesztve ]

(#49) janeszgol válasza peugeotmate (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Az SoC kicsit jobb, a kamera pedig lényegesen jobb, mint ami az NP1-ben van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Márton


Márton
nagyúr

Tényleg kihagyják a sztereó fotó és videófelvételi módot a VR korában?
(ok, ahhoz két ugyanolyan optika kéne. simán megérne nekem +30 ezret :D )

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.