Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181251) chop válasza aelod (#181250) üzenetére


chop
őstag

Nekem muszaj ennem edzes elott 1 oraval. Anelkul harmatgyenge vagyok.

Mondjuk amugy is. :)

[ Szerkesztve ]

(#181252) Cs1csó válasza chop (#181251) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#181253) python1 válasza aelod (#181250) üzenetére


python1
veterán

Jól hangzik, bár most én az esti étkezést kihagyom egyelőre, de kb én is így fogom tolni, ha már helyreáll a súlyom, ami úgy látszik, hogy alakul.
Mennyi így a fehérjebeviteled?
Én 3x-i étkezés mellett 2x viszek be még 2x30g proteint mindennap, így összesen 140-160g. a jelenlegi 93 kilómhoz.

[ Szerkesztve ]

(#181254) aelod válasza python1 (#181253) üzenetére


aelod
veterán

180g körül van.

chop

Ha ennék edzés előtt tuti rókázás lenne. Elég intenzív az edzés munka. Meg amúgy sem szeretem ha érzem, hogy még telítődött a gyomrom étellel.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#181255) python1 válasza aelod (#181254) üzenetére


python1
veterán

Oppá, keveset eszek!

(#181256) Cs1csó válasza aelod (#181250) üzenetére


Cs1csó
félisten

8-9 óra telik el a 2. és a 3. étkezés között? Nem sok az egy kicsit? 3-5 óra lenne ideális.

(#181257) python1 válasza Cs1csó (#181256) üzenetére


python1
veterán

Ha a mennyiségeket nézzük, szerintem jó, nem annyira megterhelő a májnak, emésztőrendszernek, tulajdonképpen minden benne van amire szüksége van a szervezetnek, protein, szénhidrát, zsír ...stb.
Én a napi 2x-i étkezést tartom, már az egészséges szint alatti-nak a 4-et, már soknak (szilárd étkezésre gondoltam).

[ Szerkesztve ]

(#181258) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

hamár téma volt mert szembejött látta valaki? [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181259) Woodslave válasza Dare2Live (#181258) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K más mint amire számítottam :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#181260) python1 válasza Dare2Live (#181258) üzenetére


python1
veterán

Na ezt nem tolnám! :D

(#181261) aelod válasza Cs1csó (#181256) üzenetére


aelod
veterán

Ki vagy mi szerint ideális?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#181262) Cs1csó válasza aelod (#181261) üzenetére


Cs1csó
félisten

A testépítőknél tipikus hogy akár napi 5x is esznek ezért lepődtem meg hogy ilyen kevés étkezéssel tolod és ilyen nagy szünettel kettő között.

Ezt most így "random" találtam a Google keresővel: Katus Attila oldalát adta be

Ettől függetlenül szerintem a legfontosabb (lenne) a RENDSZERESSÉG. Tehát ha nálad stabilan bevállt ez a rendszer akkor az jó. A rendszertelen táplálkozás mind időpontok szerint mint a bevitt táplálék mennyisége, minősége szerint rosszabb.

Gondolom egy bevált étrendet követsz? (pl. sok benne a "klasszikus" csirkemell+rizs kombó?)

[ Szerkesztve ]

(#181263) Rivaul válasza Cs1csó (#181262) üzenetére


Rivaul
addikt

Egyén függvénye szerintem. Én pl 20 évesen is voltam 56kg. Egész életemben azt és annyit ettem, amit csak akartam. Reggeli meki, du pizza, egész nap cola, tábla csoki, zacskó cukor, este chips és ezek a min 2 főtt étkezés mellé. Ez a mai napig így van. Kb 3 óránként ennem kell, különben elfogyok. A 76 kilót tartani is iszonyatosan nehéz, nem hogy ezzel izmot építeni. Ha nem eszek edzés előtt, leesik a cukrom és kiájulok. Az is borzasztó ha valakinek minden falatot számolnia kell, de ez sem egy leányálom. Szóval mindenki más. Nem hiszem hogy van ideális étkezés. Max egy többségre ráhúzható sablon.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#181264) python1 válasza Rivaul (#181263) üzenetére


python1
veterán

Azèrt a sok szemètkaja mellett nyugtass meg, hogy van elèg tápanyag is az ètkezèseidben.
Mekis kaját, pizzát, egèsznap ehetnèk èn is, mint, hogy a kedvenc fagyimat is, de hogy izmot nem èpítenèk az is biztos.
Az alapvető tápanyagok mindenkire èrvènyesek, na most, hogy ezt ki milyen tengely körè èpíti, az lehet eltèrő, mint a biólógiai ciklusunk, is lehet más.

[ Szerkesztve ]

(#181265) Woodslave válasza aelod (#181261) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tudomány :U ;]

persze lehet qrvára nem számít semmit hosszú távon, de ha bele lehet kötni akkor annyi, hogy mondjuk izomprotein szintézis szempontjából előnyösebb ha jobban el van osztva. Mondjuk 4 egyenlő részre. Neked a déli meg esti között eltelik 8 óra, kihagysz egy lehetőséget. De ez csak elméleti kérdés valszeg

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#181266) python1 válasza Woodslave (#181265) üzenetére


python1
veterán

Nálam is hasonlóan törtènik a szilárd bevitel, de csak azért, mert közben van 1,5-2 óra edzès.
Elmèletileg óránkènt 10g fehèrjèt tud szintetizálni az emèsztőrendszerünk, amit az izmok hasznosíthatnak.

[ Szerkesztve ]

(#181267) Woodslave válasza python1 (#181266) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja csak van ez a "muscle full effect" azaz egy proteinre adott anabolikus válasz (de szépen fog meg vanolva :D ) után "érzéketlen" lesz az izom további ilyen stimulusra.

tehát mondjuk 30 gramm fehérjénben lévő esszenciális aminosav mennyiség kiváltja az anabolikus választ, de egy óra múlva hiába viszel be megint 30-at az nem.

Meg kell a minimális mennyiség, tehát hiába nyomod óránként a 10 grammot, az nem fogja kiváltani.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#181268) aelod válasza Cs1csó (#181262) üzenetére


aelod
veterán

Ez is bro science, hogy mennyiszer kell ennie egy testépítőnek. Mint minden ilyen okosság a kémiát használóktól jön. Magasabb protein szintézis, nitrogén stb. a "kazánt" folyamatosan fűteni kell. Viszont egy naturálnál azért nem minden sőt a java része ezeknek nem átültethető a gyakorlatban mert nem annyi vagy nagyon kevés a benefit belőlük.

Próbáltam de nem tudtam sokáig tartani. Meg puffadtam is nagyon a gyakori étkezések miatt (azért gondolom, hogy amiatt mert az összetétele az ételeknek ugyan az mint most ) melóban sem lehet mindíg időt szakítani rá.

Wood

A protein szintézis benefitet tudom az elosztott fehérje bevitel szempontjából de amit lehet kimaxolok a nagyobb adagokkal.
____

Főleg cs.mell igen, de sokszor van comb, pulyka is, tarja/karaj, s.comb, tonhal a fő protein forrás. Tömegelés alatt ezen nem izgulok, nyilván egy diéta alatt csökken a zsírbevitel is.

python1

Óránként 10g? Bs. Netto bs. A másik kedvencem az egyszerre csak 30g-ot tud hasznosítani a szervezet...

Wood

Ezt hívják leucin küszöbnek :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#181269) Rivaul válasza python1 (#181264) üzenetére


Rivaul
addikt

Már nem ezeken élek. Ez csak egy példa volt. Ezektől ilyen mennyiségben ha nem is izmosnak, de zsírosnak kellett volna lennem. Ma is megehetek mindent, de ma már tiszta kajákon élünk.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#181270) Woodslave válasza aelod (#181268) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja csak elméletileg ezt mennyiséggel nem tudod kompenzálni.

A 30 gramm így valóban hülyeség úgy viszont nem biztos hogy mennyi amit arra használ amire "akarod." De mondom ez csak elméleti kérdés láthatóan működik neked nagy valószínűséggel nem lennél izmosabb akkor se ha ennél mondjuk 3 kor is. De ki tudja ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#181271) aelod válasza Woodslave (#181270) üzenetére


aelod
veterán

Persze, azért írtam, hogy tisztában vagyok a tudományos részével. Korábban gyakrabban étkeztem viszont nem voltam izmosabb :U.
Az edzés előtti étkezéssel (1-2 óra) meg mondom az a bajom, hogy tuti hányás lenne edzés közben.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#181272) Speeedfire válasza aelod (#181271) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mert ezek valószínűleg minimálisan adnak hozzá, lehet optimális az 5-6 kaja. De átlag kondisnál ez meg sem látszik, mintha ahogy az sem, hogy 1.6 vagy 2g fehérjét eszik.

Én pl edzés előtt 1.5-2 órával eszek, meg mire a teremhez sétálok tolok egy banánt. :D

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#181273) aelod válasza Speeedfire (#181272) üzenetére


aelod
veterán

Igen ezek nüansznyi difik. Nyilván az elit ezeket is kihasználja.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#181274) Speeedfire válasza aelod (#181273) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ott tényleg számít is, ahogy írod hogy inzulin, növi stb stb. Ott tényleg számít 1-2%. De aki csak jobban akar kinézni, erősebb akar lenni picit ott nem annyira. :N
Bár sokan a belerakott munkát akarják megspórolni, és azt hiszik azon lesz a hangsúly hogy hányszor eszik, mennyi a ch/zsír arány, meg hogy bro split, vagy ppl.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#181275) aelod válasza Speeedfire (#181274) üzenetére


aelod
veterán

Igen. Aztán mindig kiderül, hogy miért nem fejlődik az illető. Rossz edzés, rossz kivitelezés, rossz táplálkozás.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#181276) python1 válasza aelod (#181275) üzenetére


python1
veterán

Töredelmesen bevallom, mikor brutálra gyúrtam magam, extrèm mennyisègű kaját toltam, ès volt benne 2 goxos kúra, az edzèstechnika is sokat számított, viszont proteint, egy grammot sem toltam.

(#181277) Cs1csó válasza aelod (#181268) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#181278) Cs1csó válasza python1 (#181276) üzenetére


Cs1csó
félisten

A koxot nyilván nem lehet helyettesíteni de a proteint nem csak ezekkel a flancos italporokkal lehet bevinni hanem fegyelmezett jól összeállított táplálkozással is.

(#181279) Dare2Live válasza python1 (#181264) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link] Van benne 53gramm marha fehérje meg 813kcal. Leosztva 15kcalonként 1 gramm fehérje. Izomépítésre jobbnak tűnik mint a 2.5kg fagyi... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181280) dnelb válasza Cs1csó (#181278) üzenetére


dnelb
veterán

a flancos italporokkal
ok boomer

(#181281) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Ti tudtok olyan oldalt ahol leírják részletesen, bizonyos gyakorlatoknál mire érdemes figyelni? Meddig hogy milyen szögben? ShopB-nél igazából a nagyon full kezdő gyakorlatok vannak, de nincsenek leírva h milyen hibákra kell oda figyelni, vagy nézegessem a YT-videokat? De ott kit érdemes követni, aki ÉRT is hozzá, nem pedig a "bcaa jótékony hatását" szeretné nekem eladni. ;]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#181282) chop válasza Dazsar (#181281) üzenetére


chop
őstag

YT: Dietgainz

(#181283) Dazsar válasza chop (#181282) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Követem, de neki nincsenek lebontva, hogy mit hogyan. Max az adott terembe lévő gépnél, hogy miért hogyan miképpen, de ott teljesen más gépek vannak, mint pl itt.

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#181284) Cs1csó válasza dnelb (#181280) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Ami nem kox azt rendes táplálkozással is be lehet vinni. Vagy hazudok, valótlant állítok? A fehérjeporok azért elterjedtek mert PRAKTIKUSAK. (Nem kell a húst frissen venni, hűtve tárolni, főzni, párolni stb. szállítása is körülményesebb (pl. ételtartóba porciózni nagyobb helyet foglal adott időjárás esetén a hűtéséről is gondoskodni.)
Eközben az italpor? bekeverheted akár vízzel is, egy shakerben és kész nyilván hamarabb elkészíthetőbb és hamarabb eldogyaszthatóbb.

(#181285) aelod válasza chop (#181282) üzenetére


aelod
veterán

Sanyi egy idióta.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#181286) Speeedfire válasza Dare2Live (#181279) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Inkább egy gyros tál rizzsel. Ez tele van zsírral sajnos. Én szoktam venni magamnak marhát a lidlben, abban 2.5g zsír van csak. Kicsit több ch-t tudok tolni így :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#181287) python1 válasza Dare2Live (#181279) üzenetére


python1
veterán

Nagy igazság, de ugye mellette ott van a python fèle rolyal hambi.
Fagyiból már csal 0;5l csúsztatok le alkalmankènt. :D

[ Szerkesztve ]

(#181288) Dare2Live válasza python1 (#181287) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ja ha egy 800kcalos hambi után csúszik/ott le a fagyi akkor nem szóltam. :DDD Ráadásul a te hambid nem tűnt olyan anorexiásnak mint a MCDonaldsos. :DDD

Csak 0.5liter fagyi? Megérett a világ a pusztulásra... :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181289) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Bedobom akkor én is a Szabi féle hambikat :D
A tojásos, baconös a legdurvább.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#181290) fogkefe21 válasza Dazsar (#181281) üzenetére


fogkefe21
kezdő

Athlean-X, szerintem a legjobb csatorna a témakörben. Érdemes a régi videóit megnézni, mert mostanában ahogy elfogyott a téma ő is átállt erre a mit eszek, hogy eszek dologra, de szerintem az évek alatt amilyen gyakorlatot nem mutatott be, az nem létezik.

(#181291) Dazsar válasza fogkefe21 (#181290) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Dietgainz: vele az a bajom hogy egyik szavával üti a másikat, múltkor közölte hogy hülye aki edzésnaplot használ, aztán rá pár napra, egy interjúban közölte h ő is használ, de hogy szerinte nem kell, mert úgy is egy időután megjegyzed a súlyt, utána meg hogy nem kell megjegyezni a súlyt, mert ha nem lenne a súlyra ráírva hogy hány kiló, akkor is érzésre tudnod kell hogy ez megfelelő számodra , vagy nem. (Ebbe m van igazság)

Athlean-X: rengetek videó van róla fent, hogy akkora faszságokat mond, és csinál, hogy hányinger.

És épp ezzel van a gond: senkit ne köves, mert mindenki birka csak ő a pásztor. Ja és vedd meg a programom. Na ezért nem tudom eldonteni h ki a hiteles!

[ Szerkesztve ]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#181292) python1 válasza Speeedfire (#181289) üzenetére


python1
veterán

Fubasz :C :R

(#181293) Speeedfire válasza Dazsar (#181291) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én pl tökre szeretem írni az edzésemet, mert látom, hogy pl tavalyhoz, múlt hónaphoz képest hol vagyok. Tudok hozzá jegyzetelni, hogy mennyire volt erőszintem, milyen gépen nyomtam stb.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#181294) Janaboy válasza Rivaul (#181263) üzenetére


Janaboy
veterán

El se tudom képzelni milyen ez.
Én veszek két mély levegőt és már híztam 2 kilót :DDD

Janaboy

(#181295) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Nasifiók feltöltve :D

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#181296) persil válasza JoolsNOS (#181295) üzenetére


persil
nagyúr

Most kicsit irigyellek. :U

A cerbona fini, de egyebkent a "go on" toronymagasan a legjobb proteinszelet szerintem. A biotech-es fosokat meg konkretan nem tudom megenni, undorito. :D

Viszont az elemekbol egyszerre ne egyel sokat, allitolag nem olyan egeszseges. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#181297) aelod válasza Dazsar (#181291) üzenetére


aelod
veterán

Pontosan. Amikor még csinálta a sztár interjúkat mindig az adott egyénnel értett egyet hiába ütötte azt egy másik vendég álláspontját....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#181298) Dazsar válasza aelod (#181297) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Akkor ezt te is észre vetted ;] . De akkor tudod miről beszélek.

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#181299) JoolsNOS válasza persil (#181296) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Cerbonabolt.hu-n elég olcsón jön ha akció van, de nálam a favorit a Lidl fehércsokis. Itthon 599 viszont osztrák lidliben kb 410re jön ki darabja, ott szoktam feltankolni. Amúgy megeszem a biotech félét is. Amióta nem eszek "gyári" csokikat, marhára megnőtt ezeknek az élvezeti értéke :D Elemet csak ha nagyon enervált vagyok :D

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#181300) aelod válasza Dazsar (#181298) üzenetére


aelod
veterán

Persze. Rohadt idegesítő volt. Pont ő is mindig ugyan azt mondta a vendégeinek stb...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.