Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162201) Jim-X válasza Angel2014 (#162200) üzenetére


Jim-X
őstag

Persze, de teljesen masok a celjaim manapsag, mint huszonevesen...
Masok a prioritasok, de azert edzeni szeretek. Valoszinu majd valtok tavasszal push-pullra...azt meg sosem csinaltam, csak jo oreg Bro-splitet :DDD

A játék az nem játék!

(#162202) kolosanyi válasza aelod (#162151) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Biomechanical Analysis of the Deadlift: Conventional vs Sumo

Mi régebben konvit tanítottunk először a kezdőinknek és utána jött a szumó, de már fordítva csináljuk (nem minden esetben, de ez az általános). A szumónak megvan az az előnye, hogy a függőlegesebb törzs miatt kisebb erők hatnak az alsó háti gerincre, továbbá a lábból indítást tapasztalataink szerint könnyebben megérzik ebben a variációban az emberek, mint konvinál. Hátránya, hogy jobb csípő mobilitás kell hozzá, illetve nagyon könnyű szarul csinálni beeső térdekkel. A konvi húzóknak általában azért szokott segíteni ha szumóznak, mert a taposás jobban rögzül, viszont a szumó húzóknak azért jó konviban is húzni, mert jobban erősödik a hát. Én szumó húzó vagyok, de a 8. hete alig csináltam úgy. Versenytől távol inkább konvit csináltat velem az edzőm. Kategorikusan kár kijelenteni, hogy felesleges és senkinek nem kéne csinálni, egy jó edző tudja, hogy mikor célszerű alkalmazni és mikor nem.

Teljes test vs osztott edzés téma
Osztott terveknél több idő jut a kiegészítőkre, de eleve több időt kell úgy rászánni az edzésre. Átlagembereknek nem a bicepszet kéne szénné izolálni, hanem az alapvető emberi mozgásokat gyakorolni minél többet és azokban megerősödni amennyire csak lehet. Anno még az oldschool testépítők is azt mondták, hogy az alapgyakorlatokkal pakolj magadra tömeget, mielőtt elkezdenél túl sokat foglalkozni a (gépes) kiegészítőkkel. Persze az más kérdés, hogy mire az átlagember pakolna magára egy kis tömeget az alapgyakorlatokkal és megerősödne, addigra már 3 másik sportba kezd bele és unja meg a 0 monotóniatűrés miatt. Mindenki mindent azonnal akar és ha nem érzi, hogy ez vagy az az izom bedurran, elsavasodik, ég, akkor nincs azonnali visszajelzés, ergo az az edzésmódszer szar.

Nálunk alapvetően teljes testes edzések vannak, de az emberek ilyen igényeit úgy próbáljuk kielégíteni, hogy a nehéz grind jellegű erőblokk után mindig van valami edzés végi durrantó/elfárasztó, amitől majd lesz izomláz meg jól belelkesednek.

[ Szerkesztve ]

(#162203) Speeedfire válasza aelod (#162199) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lee pont az volt, de írtam Phil-t is. Steve Reeves, Larry Scott, John Grimek, Frank Zane stb
Tudom, tudom. Ezek régi motorosok, de mégis elég nagyok voltak.
Aztán jött a ppl, majd a split Weidertől kezdve.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#162204) kicsiogre válasza aelod (#162173) üzenetére


kicsiogre
tag

A sumoval jól erősödik a lábam , csak a alsó hátam is meg kell erősiteni , sajnos protézis lesz remélem még pár évet kibir

(#162205) Speeedfire válasza kolosanyi (#162202) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Annyival egészíteném ki, hogy nem csak az oldschoolerek hanem a legtöbb sportoló is azt mondja, hogy alapgyakorlatokat érdemes végezni. Több teszto, növi termelés, meg több tömeg jön fel. Aztán ha van tömeg, akkor van értelme izolálni is. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#162206) bigmasterg válasza aelod (#162199) üzenetére


bigmasterg
addikt

""Meg bedobhatnám koksz témát is, de fölös."
Miért is kellene bedobni? Hogy jön az most ide? "

Mivel egy profi, cuccoló testépítő edzésterve nem biztos, hogy naturálban, hobbi szinten ugyanúgy követendő.
Regeneráció, szuperkompenzáció.

Volt erről már itt téma.
Meg ezt az ábrát kerestem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#162207) aelod válasza kolosanyi (#162202) üzenetére


aelod
veterán

Egy jó edző tudja, hogy mit akar a többség. Nagy karokat, kockás hasat és nagy mellizmokat. Meg lehet erőszakolni a dl minden formáját a klienssel de annak nem lesz jó vége...
Állóképesség - mobilitás - hipertrófia ezek az alapok.
(#162203) Speeedfire

Írtad, Közülök 3 nyert címet és egyik sem teljes testedzéssel. :N

(#162204) kicsiogre

A gyakorlatok tárháza végtelen a posterior chain edzésére. Túlsúly problémák (és gerinc bántalmak) esetén szinte biztos, hogy nem végeztetnék semmilyen dl variációt egy vendéggel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#162208) aelod válasza bigmasterg (#162206) üzenetére


aelod
veterán

...és bötűre le kell másolni a Coleman/Dorian edzéstervét igaz :F

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#162209) Corsair90 válasza tibcsi0407 (#162140) üzenetére


Corsair90
tag

A pluszban beiktatott lábedzésekre értem, ami csak másodlagos szerepet kapna egy felsőtestes edzés után.
Tegnap pl ismét lábaztam egyet 50 percen keresztül, guggoláson kívül jóformán minden volt benne. De sem edzés után, sem ma nem érzek szinte semmi fájdalmat, húzódást, stb...
Jó időben több mint 3 órás tekeréseket csinálok országútival, ahol megállás nélkül intenzíven meg van edzve.
Ide mást kell kitalálnom úgy látszik, mert egy "sima" testépítő edzésterv nem a legjobb számomra.

patex1983: Szeretném én is ismét átélni ezt az érzést, mert akkor az azt jelenti fejlődik a lábam is. :)

[ Szerkesztve ]

(#162210) Macka válasza Corsair90 (#162209) üzenetére


Macka
veterán

Tegnap nekem is láb vót. ;] Nem bírok menni. :U

(#162211) Corsair90 válasza Macka (#162210) üzenetére


Corsair90
tag

Mondd el mi a titkos recepted? :P :)

(#162212) benfolds válasza Corsair90 (#162209) üzenetére


benfolds
őstag

neked a biciklizés elég ahhoz, hogy nőjön a lábad? én is sokat tekerek, igaz "csak" 1,5-2 órákat, és bár izmos a lábam, de tömegre nagyon gyíkfing.

(#162213) medica válasza benfolds (#162212) üzenetére


medica
senior tag

láttámá maratonfutót?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#162214) benfolds válasza medica (#162213) üzenetére


benfolds
őstag

épp ezért kérdeztem, hogy ő tényleg nő-e a biciklizéstől. amitől persze lehet nőni, mert azért a biciklisták lába nem úgy néz ki, mint a maraton futóé.

(#162215) Ļantos válasza benfolds (#162212) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Nagyon nem mindegy miképp tekersz.

(#162216) Tamoo válasza Ļantos (#162215) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, pályabringások combját meg lehet nézni, ott nem arról szól egy verseny, hogy felemészted a testedet. :D Olyan áttétellel amivel tekernek el se tudnék indulni.
Mondjuk valszeg nem csak a bringázástól néz úgy ki az a comb. :D

[ Szerkesztve ]

(#162217) marked one94 válasza Tamoo (#162216) üzenetére


marked one94
őstag

Ott a pont, bátyám is bicajozik és majdnem akkora combja van mint a karom.

You'll Never Walk Alone

(#162218) Pfiucska válasza aelod (#162176) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Koszonom, ez egy nagyon hasznos video :R

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#162219) Buster17


Buster17
addikt

Hali! Lehet hülyét kérdezek, de begyulladt lyukas fog és frissen húzott fog esetén szabad inni fehérjét vagy nem?

(#162220) benfolds válasza Buster17 (#162219) üzenetére


benfolds
őstag

alsó vagy felső sor?

(#162221) Speeedfire válasza Buster17 (#162219) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha marha akkor igen. Ha tej alapú akkor nem javasolt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#162222) Tamoo válasza Buster17 (#162219) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Húzás után egy hétig de legalább 3-4 napig kerülendő ahogy a tejtermékek is ha nem akarsz kiváló táptalajt egy "kis" gyulladásnak.

(#162223) Macka válasza Corsair90 (#162211) üzenetére


Macka
veterán

Guggolást most kivettem egy hónapra, nem volt fejlődés. Helyette kezdek fekve hajlítóval, aztán Hack-gép, feszítő, lábtoló, merev lábú felhúzás.

(#162224) Buster17 válasza benfolds (#162220) üzenetére


Buster17
addikt

Felső.
Speedfire, marhajó... :D köszi
Tamoo, király, most már be lett tömve ideiglenesen és fehérje ivás után éreztem hogy valami még mindig nem okés. Lehet húzás lesz a vége :(

(#162225) Tamoo válasza Buster17 (#162224) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én amit az utóbbi két évben végigszoptam egy foggal. :D
Nem látszott rajta lyuk, de szuvas volt és rohadt sokat lefaragott belőle, gyógyszeres tömés ... visszaépítés. Nem jött be. Utána 3-4 kör gyökérkezelés, visszaépítés. Nem jött be. Utána gyökércsúcs rezekciós "műtét". Nem jött be. Mindez kb 100ért meg voltam vele vagy tizenötször orvosnál .... aztán 1évig reménykedtem hátha jó lesz aztán kiszedettem szájsebésszel 30ért.
Körzeti meg lehet kihúzta volna legelső alkalommal ... ingyen. Majdnem meglenne a fogpótlás ára. :D

[ Szerkesztve ]

(#162226) aelod válasza Buster17 (#162219) üzenetére


aelod
veterán

A fog kényes téma. Én nem forszíroznám.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#162227) t256 válasza bigmasterg (#162194) üzenetére


t256
őstag

Az erőemelés más. Ott egyértelmű a teljes test edzés minden nap. Mozgásformák gyakorlása izomcsoportok edzése helyett.

Számomra az az elképzelés szimpatikus, hogy időnként (pl fél évente) érdemes megvariálni az egészet, így új fajta impulzust kapnak az izmok és mentálisan is ad egy boostot.

Egy kis blokk periodizáció. :K
Szerintem így kéne csinálni. Erőemelő (erőnövelő edzés) ciklus, testépítő ciklus és így tovább. Naturálon ennyi elég.
Persze időnként egy szálkásító ciklus is belefér.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#162228) kolosanyi válasza aelod (#162207) üzenetére


kolosanyi
veterán

A jó edző nem csak azt tudja, hogy mit akar a többség, hanem azt is, hogy azt hogyan fogja elérni. Amikor bejön valaki a terembe, hogy gép akar lenni, egyszerre akar kockahasú, erős, izmos, állóképes, p*ncimágnessé válni, de közben 5 db normális fekvőre nem képes, emellett mobilis, mint a radiátor, akkor nem azzal kell foglalkozni, hogy éppen milyen irreális agymenése van az illetőnek, hanem össze kell rakni először. Majd ha már megtanult mozogni, megvannak az alapok, akkor lehet beszélgetni arról, hogy pontosan mit is szeretne. Az a művészet, hogy ezt eladd neki úgy, hogy ne akarjon 2 hét múlva mást csinálni, mondván ez egy szar edzés, még csak a bicepszem se durrant be.

A jó edző pontosan tudja, hogy mit miért csináltat a vendéggel. Amennyiben a "miért" kérdésre nincs válasz, akkor az edzés adott eleme blöff. Konkrétabban: Ha tudom, hogy Gipsz Jakab nagyon derékból hajtja végre a felhúzást és rendelkezik a megfelelő csípő mobilitással, berakok neki egy szumó húzást egy-két ciklus erejéig. Akár lehet megállított vagy tempó variáns is, nagyobb hatással van a technikára.

Ha a testépítés szemüvegén keresztül vizsgálod, ennek akkor is van létjogosultsága, persze versenytől távol, amikor ráérsz ilyenekkel foglalkozni.

Ahogy az izolációnak is van egyébként létjogosultsága még nekem, erőemelőnek is. Pl ha gyenge a felső hátam, tuti fos lesz a nyomásom, ezért muszáj plusz munkát végezni rá. Vagy ha inaktív, gyenge a farizom, akkor csak kompenzációk árán fogom tudni végrehajtani a guggolást, de méginkább a felhúzást. Akkor meg kell erősíteni a gyenge pontot.

(#162229) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Ismertek olyan szakácskönyvet ami "diétás" ételeket tartalmaz és "gyúrósoknak" megfelelő?
Sikerült felkapnom 4 év alatt röpke 40 kilót és szeretnék nyáron valahogyan kinézni :)

(#162230) patex1983 válasza kolosanyi (#162228) üzenetére


patex1983
őstag

A kulcsszó a jó edző. Kevés ilyen van sajnos...

X

(#162231) Angel2014


Angel2014
addikt

Chili 5 ben dzsungelben edzel mert annyi a pálmafa...[link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#162232) benfolds


benfolds
őstag

ti véradás előtt/után szoktatok plusz pihenőnapot beiktatni?

(#162233) 7om


7om
tag

whey proteinből futás után lehet szedni vagy van értelme?nem teljes 3 grammot hanem mondjuk kevesebbet.

(#162234) inferno88 válasza smallmer (#162229) üzenetére


inferno88
őstag

Igazából mindent lehet enni "gyúrósként", ha belefér a makródba, de alapvetően el kell felejteni a cukrot/liszteket(kivétel, ha csepeli a cukorrépa). Szóval pékárúk/üdítők kuka. Ha tésztát eszel, akkor a durumtésztát keresd, amúgy rizs, bulgur, köles, zabpehely legyen az elsődleges "köret", mellé mehetnek húsok/halak, de abból is inkább a zsírmentesebb, szóval sertéstarja helyett combi, zöldség dögivel. Személy szerint a zsírt én a tipikusan mogyoró/mandula kombinációval próbálom bevinni, illetve a görög joghurt segít a kaját kevésbé szárazzá tenni.

Szóval a kedvenc kajáid próbáld meg szerintem átalakítani és akkor nem kapsz agyfaszt a hirtelen változásoktól és jobban kitartasz majd.

Semper fi!

(#162235) Jim-X válasza inferno88 (#162234) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem ugy vot, hogy a sertestol leesik rolad az izom, meg csokken a teszto? :F :DDD

A játék az nem játék!

(#162236) benfolds válasza inferno88 (#162234) üzenetére


benfolds
őstag

hát az a 40 kg plusz gyúrás mellett (hacsak nem izom legalább a fele :DDD ) sehogy sem tűnik okénak, akármilyen is az étrend. ott más problémák is lesznek szvsz.

(#162237) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Ti használtok/használtatok valamilyen kalória appot? Gondolom x idő után már magadtól tudod majd de kiindulásnak jól jönne egy :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#162238) roti86 válasza AsakuraDave (#162237) üzenetére


roti86
őstag

Én a Kalóriabázis nevűt használom. Elég gagyi a felülete, de magyar és rohadt nagy adatbázisa van, eddig minden kaja benne volt, amit kerestem (Pennys termékek, Biotech, Nutriversum fehérje stb.)

(#162239) patex1983 válasza roti86 (#162238) üzenetére


patex1983
őstag

Én is azt használtam, aztán találtam benne akkora baromságokat, hogy inkább felejtős lett.

X

(#162240) marked one94 válasza AsakuraDave (#162237) üzenetére


marked one94
őstag

myfitnesspal, vonalkód alapján is felismeri a kajákat.

You'll Never Walk Alone

(#162241) aelod válasza marked one94 (#162240) üzenetére


aelod
veterán

+1 a myfitnesspalra

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#162242) tibcsi0407 válasza AsakuraDave (#162237) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Yazio

https://utdetailing.hu/

(#162243) inferno88 válasza roti86 (#162238) üzenetére


inferno88
őstag

Én is kalóriabázist használok. Mindig csekkolom a makrókat, ha új kaját jelölnék be.

@Jim-X: Két jó megoldást tudok erre. Csirkén kell hízlalni a malacot vagy 1212 legyen a sertésnevelde irányítószáma.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#162244) dugynok válasza AsakuraDave (#162237) üzenetére


dugynok
senior tag

Yazio-t hasznàlom hónapok óta, van adatbàzisa (mindenki ìrhat bele, ezért oda kell figyelni!), termékek vonalkódjàt beolvasva felismer szinte mindent :) Tevékenységeket, hogy mit sportolsz aznap felviszed, kiadja mennyi kalóriàt hasznàltàl.

[ Szerkesztve ]

(#162245) Pfiucska válasza benfolds (#162232) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Veradas utan aznap nem edzek. Ennyi

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#162246) benfolds válasza Pfiucska (#162245) üzenetére


benfolds
őstag

hasonlóképpen terveztem. legfeljebb egy kicsit könnyebben edzést csinálok, a mai úgyis elég durvára sikeredett. bár valszeg inkább azért éreztem annak, mert eleve fáradt voltam.
eközben a páldi éppen rájött, hogy a kevesebb néha több.

(#162247) aelod válasza benfolds (#162246) üzenetére


aelod
veterán

Páldi az alapvető tényre kellenerájöjjön végre, hogy amit csinál és ahol csinálja csak hátráltatja....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#162248) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok,

Erről a webshopról van valami tapasztalat, szabad innen rendelni?

[link]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#162249) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

EAA aminosav GymBeam termékkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye megbízható eredetű? Miben jobb, vagy rosszabb mondjuk a hasonló Biotech-es társához képest? Vagyis annyit látok, hogy a Bio-s kevesebb mennyiségű hatóanyagot tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#162250) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Hát ez a fórum még kihaltabb mióta utoljára voltam itt. :(

No matter what, you keep finding something to fight for.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.