Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) Sub-ZeRo válasza King Unique (#65049) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy egy Elementary OS. Az egy kis egyszerű, nincs tele szeméttel, gyors. Én szeretem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65052) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Problémám: nem állandó jelleggel, logika nélkül, ha elveszem a kezem az egértől és nem gépelek, lehet az 10 mp, vagy 1 óra időtartam, akkor az egér ledjei kikapcsolnak, olyan mintha nem kapna áramot, de uez van a billentyűnél is ekkor. Mi lehet a baj?

Gép:
Dello Studio XPS 8000
i7 860 2,8GHz x 4/8
8GB DDR3
220Gt video
256 Samsung evo SSD
1DVD ROM és egy multi író
kártyaolvasó ,wifi
win7 prof legális

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#65053) Sub-ZeRo válasza Newyorker (#65052) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali

Vezérlőpult, energiagazdálkodás és ott a profilnál az usb alvást tiltsd le. Meg fogod találni.

Egy próbának megteszik.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65054) Newyorker válasza Sub-ZeRo (#65053) üzenetére


Newyorker
addikt

Oksa, áttettem akkor, ott nekem letiltva volt, most engedélyezvére tettem :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#65055) BBéci


BBéci
titán

Sziasztok!
Még mindig nem váltottam, maradtam a Windows 7-nél :K
Nincs vele gondom, de néha rám hozza a frászt, mint például ma hajnali fél kettőkor. Bekapcsoltam és feltűnt, hogy hiányzik az ikonjaim fele, nincsenek asztali minialkalmazások és Sticky Notes.
Gondoltam újraindítom, akkor ért a másik meglepetés, minden angol nyelvűre változott, eltűntek a könyvjelzőim és minden egyéb beállításom. Másfél órán át kerestem az okot és a megoldást, eredmény nélkül, majd kikapcsoltam és elmentem aludni.
Ma délelőtt bekapcsoltam és minden a helyén volt.
Ez mi lehetett?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65056) Doky586 válasza BBéci (#65055) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én is szoktam rosszakat álmodni, de ilyen rémálmom még nem volt... :DD

(#65057) Zoz válasza BBéci (#65055) üzenetére


Zoz
őstag

Én ellenőrizném a vinyót, lehet, hogy vannak már gyenge szektorok rajta, és esetleg valami beállítást tartalmazó fájlt hibásan olvasott be.

(#65058) BBéci válasza Zoz (#65057) üzenetére


BBéci
titán

Nyertél! :R
Megnézettem Hard Disk Sentinellel és 16 gyenge szektort talált. :(((
HGST merevlemez, 590 nap működés, júniusban lesz 4 éves.
Szoktam biztonsági mentést készíteni, most nekiállok és mindent átmásolok egy külső merevlemezre. Aztán kezdek gyűjteni 250 GB-os SSD-re.

A Load/Unload Cycle Count mindig túlzottan magas volt, most 631280.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65059) Newyorker válasza Sub-ZeRo (#65053) üzenetére


Newyorker
addikt

Nem változott

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#65060) Sub-ZeRo válasza Newyorker (#65059) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld meg másik billentyűzettel és egérrel is. Ha ott is csinálja, akkor az alaplapi usb-k döglődnek, ergó lehet kukázni kell az alaplapot.
Vagy tápot kipróbálni egy másikkal. Egyelőre ezek vannak még ötletnek.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65061) Piftuka válasza Piftuka (#65016) üzenetére


Piftuka
veterán

Azóta még két alkalommal "spontán" újraindult. Továbbra is mindig a fekete, karakteres képernyőig jut...

Van ötletetek, mi okozza? (Az előzmények ismeretében.) Egyszerűen nem jövök rá. :(

"Aquila non captat muscas."

(#65062) fabko


fabko
tag

Sziasztok,

A héten egy tucat géppel találkoztam, ami bekapcsoláskor a "a felhasználói profilt nem lehet betölteni" hibaüzenetet adja. Mind windows7. Valami vírus lehet? Sehol nem találok semmit róla, de ma reggel is ketten hívtak már és nem tudok mit mondani nekik. Valaki találkozott már vele mostanában, ilyen tömegesen? Mi lehet ez?
Köszönöm a segítséget!

(#65063) fabko válasza fabko (#65062) üzenetére


fabko
tag

Újabb 4 ügyfél reggel 8 óta :D

(#65064) chungee válasza fabko (#65062) üzenetére


chungee
addikt

+1

Anyum PC-je is :( A kinézet visszaugrott alapértelmezettre és az újraindítás után az asztal háttere fekete lett. Parancsikonok stb... eltűntek. Ez valami tömeges összeesküvés:F

[ Szerkesztve ]

(#65065) cooi11 válasza chungee (#65064) üzenetére


cooi11
senior tag

Sziasztok!
(Nálam Win 7 home premium még jó.)
Wodafon mobil netem van, a Win 7 OP. rendszerben van lehetőség
a le és feltöltött adat mennyiség megtekintésére?
Akár óránként, és ennek a nullázása és újra mérés!
Kerestem és ezt találtam, itt ajánlották a NetWorx és NetLimiter mérőket.
Próbáltátok ilyen jelegű mérésre használni?

(#65066) K1nG HuNp válasza cooi11 (#65065) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

egy évtizede amikor utoljara stickes netet használtam ha jól emlékszem járt egy program a stichez amin be kellett jelentkezni stb és abban volt beépített mérő

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#65067) cooi11 válasza K1nG HuNp (#65066) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

(#65068) Laza... válasza cooi11 (#65065) üzenetére


Laza...
addikt

Never give up!

(#65069) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Nekem is tűntek el parancs ikonok és programok is.Pedig a frissítés teljesen ki van kapcsolva.

(#65070) farkas-j


farkas-j
őstag

Nekem "csak" a Skype kliens nem tud bejelentkezni. Mobiltelefonon hibátlan. Webesen is betudok jelentkezni. Mi a csoda van?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#65071) BBéci válasza fabko (#65062) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos én is találkoztam a jelenséggel, de helyre tudtam tenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65072) efi99 válasza BBéci (#65071) üzenetére


efi99
senior tag

De a módját a többieknek nem árulod el, ugye?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65073) BBéci válasza efi99 (#65072) üzenetére


BBéci
titán

Nem emlékszem rá pontosan, azért nem írtam le, nehogy valakit félrevezessek. Olyasmi volt, mint amikor alvó állapotból ébred a rendszer. Talán entert nyomtam és normálisan ment tovább a bootolás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65074) BBéci


BBéci
titán

Súlyosbodott a helyzet, semmilyen kattintásra nem tölti be a profilomat, csak az f8 nyomkodására jön elő a beállító oldal. Tesztet háromszor lefuttattam, minden zöld és kipipálva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65075) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv,

Milyen módszer van arra hogy több fajta alaplapot és több cpu,ram,vga kombót tudjak tesztelni egy hdd-n lévő Win 7 op rendszer alatt. Ha új konfigot tesztelek ugye nem indítja a windowst mert keresi a másik konfighoz tartozó driverokat, csökkentett módba is próbáltam de ugyan úgy újra indulgat a windows betöltés előtt.

Minden egyes alkalommal nem szeretném újra telepíteni a windowst...

(#65076) Zoz válasza szzimo53 (#65075) üzenetére


Zoz
őstag

A lemezvezérlő legyen szabványosra állítva.
Valamint a maximális kompatibilitáshoz úgy érdemes csinálni, hogy IDE módban telepíted, aztán adod hozzá az AHCI registry módosítást. Így menni fog IDE és AHCI módban is.
Nekem is van ilyen teszt windowsom, 40-50 féle gépben már biztosan járt.

(#65077) szzimo53 válasza Zoz (#65076) üzenetére


szzimo53
tag

Kicsit konyhanyelven letudnád írni? :)

Onnan hogy adott egy új konfig és egy pendrive amin rajta van a Win 7.
Telepítés előtt lépjek be a biosba és állítsam IDE módra és utána kezdjek csak telepíteni a merevlemezre?
Szabványos lemezvezérlő mit takar?

Köszi :R

(#65078) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Egy régi Asus UL20A notihoz vettem egy SSD-t, arra szeretnék Win7-et telepíteni. Le akartam tölteni innen a Win7 ISO file-t a 25 jegyű termékkulcs megadásával, de a következőket írja:
"Úgy tűnik, hogy a megadott termékkulcs az eszközgyártó által előtelepített szoftverhez tartozik. Érdeklődjön az eszközgyártónál a szoftver-helyreállítási lehetőségekről"
Mi ilyenkor a teendő?
Win-nel együtt vettem a gépet és elvileg van is rajta valami win helyreállító partíció is, de sose használtam, nem is tudom hogy kell elindítani. Lehet az kavar be?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#65079) Doky586 válasza sopruk (#65078) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#65080) sopruk válasza Doky586 (#65079) üzenetére


sopruk
aktív tag

Kiválasztva a win7-et azt írja, hogy nem tölthető le
Próbáltam az ISO Download Tool -al is, ott sem lehet kiválasztani a 7-est

(#65081) King Unique válasza sopruk (#65080) üzenetére


King Unique
titán

Csak az Ultimate kiadás tölthető le, amit nemrég szintén említett. De egy másik hozzászólásban is volt róla szó. Jó dolog ám a topik keresője. ;)

(#65082) Doky586 válasza sopruk (#65080) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt töltsd le, utána töröld a pendriveról az ei.cfg filet. [kép] [kép]

(#65083) sopruk válasza Doky586 (#65082) üzenetére


sopruk
aktív tag

(#65081) King Unique

Köszönöm mindkettőtöknek, már tölti is...

(#65084) sopruk


sopruk
aktív tag

Sikerült. A telepítés folyamán beírtam a 25 jegyű termékkulcsot. Viszont megnéztem a termék azonosítót a rendszer ablakban, ami nem egyezik az eredeti telepítés azonosítójával.
Ez miért van? 3 nap van az aktiválásig...

(#65085) Doky586 válasza sopruk (#65084) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 1-2 nap után sem aktiválódik be akkor írd be újra a windows felületen is.

(#65086) Zoz válasza sopruk (#65084) üzenetére


Zoz
őstag

A termék azonosító az nem a termék kulcs.

Nyomj rá az aktiválásra, én 99%-ra úgy tippelem, hogy telefonos aktiválás kell majd neki.

(#65087) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült már valakinek informálódnia arról, hogy mi ez a tömeges win7 felhasználói fiók összeomlás?

Ezen link alapján meg lehet csinálni

Az okát még mindig nem találtam meg, hogy mi okozza. 2 napon belül 3 win7-es gép is ezt produkálta.

Ötlet? Vírus, Win update vagy esetleg politikai összeesküvés? :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#65088) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Fríssen telepítettem az OP rendszert és a frissítések után belassult!
Ez általános?

(#65089) Piftuka válasza Piftuka (#65061) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy kis update a fentiekhez.

Benne hasznos linkekkel... Hátha segít bármelyikőtöknek!

Szerintem nekem Win7 újratelepítés lesz, az Intel-nek és Microsoft-nak köszönhetően...

És erősen gondolkodom, hogy egyszer és mindenkorra letiltom a Windows Update szolgáltatást, és egy darab patch-et, fix-et nem telepítek fel ezentúl Windows alá. :U

"Aquila non captat muscas."

(#65090) Piftuka válasza Piftuka (#65061) üzenetére


Piftuka
veterán

...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#65091) SP4C3 válasza cooi11 (#65088) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen. Sok űber király frissítés... Volt itt minden, meltdown, meg spectre, meg minden mi lelki szegények ingere. Ha merevlemezen van, akkor meg a töredezés és a sok felgyülemlő szemét...

(#65087) nemethchek19 - Több topciban is láttam, a jófajta update javította meg...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65092) sopruk válasza Doky586 (#65085) üzenetére


sopruk
aktív tag

(#65086) Zoz

Köszönöm a tippeket és az infókat nektek! Szerencsére a windows felületen való újra beírás aktiválta a programot. Örülök, hogy nem kellett a telefonos aktiválással bajlódni...

(#65093) galaxys80 válasza nemethchek19 (#65087) üzenetére


galaxys80
veterán

Ma reggel engem is hívott egy ismerős, hogy nem tud bejelentkezni a fiókjába. :(((
Most, akkor a linken lévő megoldások közül, ha az 1. módszert végig zongorázom, akkor életre kel?
Csökkentett módban kell indítani a gépet.
Végre megszabadultam a Windows-tól erre szenvedhetek ismerős gépével. :W

(#65094) dugynok válasza galaxys80 (#65093) üzenetére


dugynok
senior tag

Most frissítettem, 3 fontos frissítés, pàr mega és semmi baj nem lett. Win7 64bit,legal, amd proci. Minden fontos frissítést telepítek.
Minden bajos gép ugyan olyan (intel vagy amd) procis?

(#65095) galaxys80 válasza dugynok (#65094) üzenetére


galaxys80
veterán

Fogalmam sincsen, hogy ez a laptop milyen procis. Ez egy Samsung gép.

(#65096) Zoz válasza galaxys80 (#65093) üzenetére


Zoz
őstag

Windows 10-en is megy ez a műsor, hogy nem sikerül belépni, csak ott feldobja a kijelentkezés lehetőséget, és után újra bejelentkezésnél elindul. Az utóbbi kb 2 hétben kezdődött a probléma.
Valamit nagyon elszúrhattak Microsofték... :(

(#65097) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Felmerült egy észrevételünk az áprilisi csomaggal kapcsolatban.. Érdekelne, hogy esetleg találkozott-e már vele valaki.

Windows 7 áprilisi frissítései között van egy frissítés amitől szétesik a felhasználói profilt és kellő mérvű ügyeskedés után áll talpra a rendszer. Kollégám eddig 5 ilyen géppel találkozott a héten. és valószínűleg lesz még fognak is.. Azt nem tudni, hogy friss rendszerrel, frissítés után előjön-e, azt még nem volt alakalom kipróbálni..

Találkoztatok ezzel a hibával?

Update: Látom problémás.. Oké.. :(

Mitől függ, hogy előjön-e a bug? CPU-tól?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#65098) Doky586 válasza Zoz (#65096) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként miről beszélsz?
A gépről (win), vagy valami fiókról (microsoft, dropbox, stb) ?

(#65099) Zoz válasza Doky586 (#65098) üzenetére


Zoz
őstag

Windows, egyszerű hagyományos helyi felhasználó. Nekem kb 4x csinálta az elmúlt kb két hétben, és több ismerős is panaszkodott, 7/10 vegyesen. Itt a 7-es topicban, és a 10-esben is többen írtak ilyen jelenségről az utóbbi időben.

(#65100) Doky586 válasza Zoz (#65099) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak azért kérdeztem mert írtad hogy amikor nem tud be-jelentkezni akkor ki-jelentkezni tud..

Mivel a win ilyen szempontból sose volt multiuseres. Ha már be vagy lépve lokál gépbe asztallal akkor mégegyszer nem tudsz belépni (független billentyűzet, független monitor)..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.