Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) need válasza Sub-ZeRo (#65650) üzenetére


need
addikt

köszi..

de ez miért van...? gyakorlatilag nem történt más mint menet közben egy vinyó csere..! a másik vinyó nem mutatott ilyet..ez meg igen...!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#65652) Sub-ZeRo válasza need (#65651) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hot plug, bocsi.
Mert rájött a rendszer hogy sata-s vinyót menet közben le lehet választani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65653) Doky586 válasza need (#65651) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A biosban állítható mi látszódjon eltávolíthatónak és mi nem.
Állítsd be és kész. Ne bonyolítsd túl a kérdést.

(#65654) need válasza Doky586 (#65653) üzenetére


need
addikt

ok ok ok köszi :R :R :R :R

megnéztem a biosban és át is raktam és nem is jelenik meg..

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#65655) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok! Windows 7-et telepítenék m.2-es intel ssd-re. De ez a kép fogad és nem tudok tovább menni. Tanácsot kérnék. Usb-ről indítottam a telepítést.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#65656) akaido válasza tonyqa23 (#65655) üzenetére


akaido
addikt

[Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?]

[Windows 7 telepítése USB 3.0-n]

[Windows 7 - UEFI Install Fire/SOUL/CD kolléga írása]

[asrock.com win 7 install]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65657) tonyqa23 válasza akaido (#65656) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Köszi, elfelejtettem, h a win7et usb patchelni kell. Mostmar települ szepen.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#65658) akaido válasza tonyqa23 (#65657) üzenetére


akaido
addikt

:R Ez a lényeg, "múkodik"

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65659) tonyqa23 válasza akaido (#65658) üzenetére


tonyqa23
senior tag

De aztan meg arra nem gondoltam, h a lan kartyat nem fogja felismerni. :DDD

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#65660) HF77


HF77
őstag

üdv
van egy HP 8460p notebookom...
OEM-es Win 7 van rajta. Újra szeretném tenni az oprendszert amit ezen a gépen még nem csináltam...termékkulcsom viszont nincs hozzá!
Idái mindig lemez és termékkulcs kombinációjával húztam újra mindegyik gépemet!
OEM esetében mi az eljárás? elindítom a win7 lemezt és amikor kéri a kulcsot....?! onnan tovább?

köszi

Feri

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#65661) Zoz válasza HF77 (#65660) üzenetére


Zoz
őstag

Aksi alatt sincs Win7 matrica?
Amúgy pl Produkey-el tudod megnézni a termékkulcsot.

(#65662) Doky586 válasza HF77 (#65660) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az előtelepített (COA matricás) rendszert bootkor F9 és pár kérdés után újrahúzza formázással magát a rejtett partícióról. (ekkor nem kér kódot)

[ Szerkesztve ]

(#65663) HF77 válasza Zoz (#65661) üzenetére


HF77
őstag

na, ott még nem néztem...délután bepótolom!
Produkey....ezt leszedem, futtatom és annyi? köszi!

Doky586: azt is megnézem működik-e! (gondolom ennél lemez sem kell?) köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#65664) Zoz válasza HF77 (#65663) üzenetére


Zoz
őstag

Futtatod és annyi, kiírja.

(#65665) HF77 válasza Zoz (#65664) üzenetére


HF77
őstag

:R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#65666) akaido válasza tonyqa23 (#65659) üzenetére


akaido
addikt

Telepítéskor nem baj, majd ha a w7 feltelepült, utána feltolod a LAN zsuga, meghajtó szoftverét, amit nyilván előzőleg már letöltöttél a gyártó oldaláról.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65667) Winnie The P válasza zolee001 (#65589) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Úgy néz ki, hogy a segítséged bevált köszönöm szépen!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#65669) tonyqa23 válasza akaido (#65666) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Igen, nagynehezen sikerült telefonnal letolteni es atmasolni a gepre.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#65670) Winnie The P válasza zolee001 (#65589) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Sajnos korai volt az örömöm, nem működik, ugyanaz a helyzet semmi javaslat nem segített.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#65671) zolee001 válasza Winnie The P (#65670) üzenetére


zolee001
őstag

sfc/scannow volt már?

esetleg megeszi: EZT

(#65672) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

Windows 7 esetében van valamilyen program vagy beépített funkció,hogy megnézzem mi merít az aksit?Sokkal gyorsabban merül a laptomon mint 10-en.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65673) Sub-ZeRo válasza ƵøŁĭ (#65672) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyorsabban is fog. A 7-ben nincsenek olyan újítások mint a 10-ben laptopra nézve.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65674) SP4C3 válasza Sub-ZeRo (#65673) üzenetére


SP4C3
veterán

Wáááá de getszi okos valaki, na mesélj már légyszi, hogy mit varázsol nekem a win10 laptopon, amit a win7 "nem tud".

A 7-ben nincsenek olyan újítások mint a 10-ben laptopra nézve:
1.)
2.)
3.)
4.)

Na, na? Figyelek, ez jó lesz. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65675) akaido válasza tonyqa23 (#65669) üzenetére


akaido
addikt

Erre nem gondoltam, hogy egy PC-vel futsz neki a w7 installnak.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65676) akaido válasza ƵøŁĭ (#65672) üzenetére


akaido
addikt

Már 2010-ben olvastam a lacy.hu-n a Akkumulátor probléma Windows 7 alatt bejegyzést. Plusz itt a logout-on is volt panasz akkoriban a W7 akkukezelésére.
- Nem ítélem meg mennyire w7 szakértő a lacy.hu oldal.
- Nem tudom hogy az oldalon javasoltak megoldják a problemodat, mert nekem a Tiéd kissé másnak tűnik mint a linkelt oldalon.

Végül
- Elsőként a sima Feladatkezelővel megnézném melyik alkalmazás terhelheti a laptopot a legjobban.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65677) Sub-ZeRo válasza SP4C3 (#65674) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk laptopra jobban optimalizált mint a 7.
Saját tapasztalat is alá támasztja, mert a 7 nálam is sokkal jobban merült mint 10 alatt... De ha a kultúra kiesett az ujjaid közül akkor utána is tudsz olvasni ennek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65678) quailstorm válasza SP4C3 (#65674) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link] [link]

Plusz az új CPU-k mikrokódja Win7-en csak működik, de nem támogat minden alacsony energiafelhasználású módot. Bár laptopozni senki se fog W7-en Skylake-el meg Kabyval meg Ryzennel, alapból fel se megy már a 7, vagy driverhiba.

Laptopnál szerintem érdemes a kiadáskori betervezett OS-t használni a gyári élményhez. Ez alól kivételt képez a Win8-as sorozat, azok többnyire gond nélkül mennek tovább 10-en is. Nekem is épp egy Ivy gép van.

Korábbi gépeken simán lehet ellentétes hatást elérni a 10-zel.

Amúgy meg stílus!

[ Szerkesztve ]

(#65679) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Köszi a válaszokat.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#65680) tonyqa23 válasza akaido (#65675) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Elég egy is. Csak ugye, a 2006-os gépemet előző évben kibeleztem és új alaplap meg minden került bele, és ezt az új integrált lan kártyát már nem ismerte fel magától. A dvd meghajtóm meg halott, hiába van az alaplaphoz dvd.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#65681) dugynok válasza tonyqa23 (#65680) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem kellett volna sokat szenvedni, telefon ràdug a gépre, usb tethering bekapcsol és van a gépen net.

(#65682) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!
Offba rakom, mert nem ide tartozik de nem találok megfelelő topicot.

TeamViewer ingyenes változat 2 perc után bontja a kapcsolatot. Több gépen is néztem (win7 mind) ott is ezt produkálja.

Hasonlókat tapasztalt már más is? Ez szándékos vagy valami bug lehet? :F

(#65683) akaido válasza bucihost (#65682) üzenetére


akaido
addikt

Egyébként más program netkapcsolata nem akadozik?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65684) akaido válasza tonyqa23 (#65680) üzenetére


akaido
addikt

Jah hogy, kényszerhelyzet esete forgott fent. Ezért a pendrive W7 install. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65685) bucihost válasza akaido (#65683) üzenetére


bucihost
senior tag

Nem. Minden más tökéletes

(#65686) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.
olyan gondom van hogy nem tudok drivereket frissiteni se eszközkezlőn se szoftveren pl driver booster,nem tudom felrakni pl az nvidia experience programmot(hiba elött fenn volt onnan frissült a vga)nem birok egy virusirtót felrakni(avast).
a probléma elött ezek fenn voltak minden jo volt.
Nem tudom mihez társitani a gondot,lehet vmi uj programm?
a malwarebite programot futtattam de nincs változás.
ez a hiba üzenet eszközkezelőn:
a müvelethez egy interaktiv windowstationre van szükség!
avast clean up esetleg belenyult jobban a win takaritásba? :F
esetleg vmi virus?

WoT:jimmbo

(#65687) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Microsoft Quietly Cuts Off Windows 7 Support for Older Intel Computers
Despite Microsoft’s promise of support until 2020, Windows 7 users running older hardware are getting the shaft: those with a Pentium III, for instance, will no longer be able to install monthly rollups or security-only patches. This is related to a bug that Redmond is allegedly ignoring, leading some to believe that MS is "already killing off Windows 7."

News Image
Up until June 15, Microsoft was promising that it would fix the bug that prevented Win7 Monthly Rollups and Security-only updates from installing on older pre-SSE2 machines. After June 15, Microsoft wrote off the pre-SSE2 population, without notice or fanfare, and retroactively changed the documentation to cover its tracks.

Szóval ha olyan géped van ami még nem támogatja az SSE2 utasításkészletet, nem tudsz most majd frissítéseket felrakni. Mindezt az MS szép csendben, allattomosan tette.

(#65688) zolee001 válasza bobalazs (#65687) üzenetére


zolee001
őstag

KB 18 évvel ezelötti procikrol van szo,szerintem ez a hir nem rázza meg a világot,egyébként a win 8 10 alapfeltétele ,hogy támogatva legyen

(#65689) quailstorm válasza zolee001 (#65688) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem és igen. Ugyanis valóban, asztali consumer vonalon P3, Athlon XP. Node POS, ThinClient, Industrial Tablet, UMPC vonalon bőven vannak újabbak is. És itt túlsúlyban lehetnek a P1 szintű csodák, VIA Nehemiah, AMD Geode (Cyrix). És ahogy elnézem még a Transmeta és a SiS is itt van.

Olyan 2006-7-ig biztos árulhattak i686 szintű procikkal gépeket, ez XP-s tabletet és ThinClientet jelent mindenképp.
Hogy Win7 alapon jött-e ki valaha ilyen, azt nem tudom, az is lehet hogy max. frissíteni lehetett az XP-s gépet. Addigra már ott volt a Via C7 meg az Atom, azok meg tudták az SSE2-t simán.

Ettől függetlenül én is kétlem, hogy pár maréknyi emberen kívül érintene ez valakit (iparban). Tekintve, hogy mennyire sokáig tart egyáltalán a telepítése is a frissítésnek ilyen gépen, meg ezek jobbára fix funkciót látnak el.

More fun fact, nekem egyetemen még tartottak 2015-ben Kalkulus előadást ilyen P1 szintű processzoros XP-s tabletről.

[ Szerkesztve ]

(#65690) zolee001 válasza quailstorm (#65689) üzenetére


zolee001
őstag

Nekem még van pár Sony Picturebookom,némelyikben Transmeta proci van (azt a céget is jol elntézték emlékeim szerint)

Egyéként pedig érthetö az MS döntése,inkább szüntessék be a támogatását minthogy fejreálljon avagy dög lassu felhasználoi élménnyel örvendeztesse meg a usert

(#65691) akaido válasza bucihost (#65685) üzenetére


akaido
addikt

[Esetleg ebben a topikban tudnak segíteni, mert ez app speckó hiba lehet]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65692) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Van egy problémám Dell Optilex 380 2GB RAM Win7 32bit-es géppel.
Tulaj erőltette Office 2007-et, mely eredményeként .docx file-okkal valami nincs rendben, mert 17kB Word file-ból 670kB-is PDF készül és Adobe Reader ezektől egyszerűen befagy.
Skype meg VIOP connect folyamatosan pörgeti a procit, de maga a rendszer pörögös.

A gond, hogy mitől lehet rossz Word/PDF file?
Esetleg régi vírus költözött bele?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65693) akaido válasza jimmy74 (#65686) üzenetére


akaido
addikt

Az sfc/scannow parancsot még engedi lefutni?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65694) tantaun


tantaun
csendes tag

Sziasztok

Fájlnevekkel kapcsolatban van egy problémám: amikor a Windows 7-es gépemről fájlokat másolok a telefonomra, vagy pendrájvra, a csupa kisbetűből álló, rövid fájlnevek a telefon fájlkezelőjében csupa nagybetűvel jelennek meg.
például: a gépen elnevezett alma.txt nevű fájl neve a telefonon ALMA.TXT lesz
Ha a másolt fájl neve hosszú (mondjuk több mint 10 karakter), vagy tartalmaz vegyesen kis és nagybetűket, akkor helyesen jelenik meg.
Ha a telefonon átnevezem a fájlokat, a fájlnév a telefonon és a számítógépen is helyesen jelenik meg (ebből gondolom, hogy nem a telefon hibája a csupa nagybetűs név).

A kérdésem az, hogy hogyan lehet beállítani, hogy a gépen létrehozott fájl neve helyesen jelenjen meg a telefonon?

(#65695) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Találkozott valaki olyannal, hogy egy frissen telepített irodai gépen (W7 X86 + Office 2010 Pro) az IE11 nem találja az adott fájltípushoz hozzárendelt programot? Ha sajátgépről nyitom meg, úgy oké, de ha letölti és úgy adná át, akkor nem találja a hozzá társított programot.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#65696) darvinya válasza looser (#65695) üzenetére


darvinya
titán

32bit-es gépnél én is tapasztaltam ilyen anomáliát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65697) jimmy74 válasza akaido (#65693) üzenetére


jimmy74
őstag

Igen most próbáltam!
Talált hibát az erőforrásban de azt írta sikeresen javította.
Próbáltam újra frissíteni eszközkezelöben de újra de ugyanaz a hibaszöveg.

WoT:jimmbo

(#65698) jimmy74


jimmy74
őstag

nincs lefagyás nincs kékhalál csak egyszerüen csak nem enged drivereket frissiteni,
probáltam felrakni egy virusirtót de az se futott le nem települt.

WoT:jimmbo

(#65699) akaido válasza jimmy74 (#65698) üzenetére


akaido
addikt

Vírusgyanú esetén más boot médiáról indítva érdemes vizslatni az esetleges "ártányfírgeket":
pl:
- Kaspersky Rescue Disc
- Bitdefender Rescue CD
...a többi víruscégnek is van hasonló.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65700) looser válasza darvinya (#65696) üzenetére


looser
addikt

Sikerült rájönni, úgy néz ki, hogy a webes alkalmazás, amiből letöltögetik ezeket a doksikat, az a fájlnév elejére és végére is tesz egy aposztrófot, Tehát: .docx', .jpg' és hiába társítgatom hozzá (ami persze eleve rossz ötlet, csak elsőre nem láttam) a képnézegetőhöz társítva nem engedi nyomtatni, akkor bukott ki a dolog. Chrome alatt nincs gond, csak meg voltam győződve, hogy OS gond :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.