Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) syberia


syberia
veterán

Hi!
Milyen ingyenes programot keressek, amivel lehet klónozni Windows 7 rendszerlemezt egy sokkal nagyobbra? 256 GB -> 1 TB HDD :R

https://howbad.info/

(#65352) quailstorm válasza syberia (#65351) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Macrium Reflect free-vel átklónozod, a partíció kiterjesztését meg megoldod mással, akár a beépítettel, akár GParted, Minitool, bármivel.
Bár én 250GB-nél nagyobb rendszert nem szoktam, esetleges formázás miatt a maradék adatpartíció nálam.

(#65353) sz.j válasza syberia (#65351) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lásd a 2-es pontnál megjegyzést.
(Ha jól értelmezem a kérdésed ...)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65354) syberia válasza quailstorm (#65352) üzenetére


syberia
veterán

Pontosítanom kell a kérdést, 250GB lemezen van 77.5GB rendszer, a maradék pedig adatnak van particionálva. A rendszernek jó lenne nagyjából dupla ekkora hely az új meghajtón, a maradék 4/5 kapacitás pedig lenne a "tároló". :)

https://howbad.info/

(#65355) quailstorm válasza syberia (#65354) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor is ugyanezt kell tenni, csak klónozás után az adatpartíciót hátrébb mozgatni. A rendszert kitolni az adat kezdetéig majd az adatot kitolni a HDD végéig.

(#65356) syberia válasza quailstorm (#65355) üzenetére


syberia
veterán

Köszi a gyors választ, ezt fogom tenni. :R

(#65353) sz.j: Neked is! :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#65357) chungee


chungee
addikt

Estét!

Win7 x86 alvóállapotból nem jön vissza a gép, csak win újratelepítése után :( De ezt nem csinálhatom örökre. Van valami ötletetek:F

(#65358) syberia válasza chungee (#65357) üzenetére


syberia
veterán

Én már jó ideje lemondtam a W7x64 altatásáról, de a hibernálás sem volt problémamentes sosem valamiért. Ha rövidebb időre nem vagyok gép előtt, csak a monitort kapcsolom ki, "shutdown" maradt az egyetlen stabil pihenő mód számomra.

https://howbad.info/

(#65359) Golden9


Golden9
addikt

Sziasztok.

Mostanában többször előfordul, hogy mikor alvó állapotba akarom tenni a gépet, az csak kilép a felhasználói fiókból a bejelentkező képernyőre, és ott is csak kikapcsolni tudom. Meg lehet nézni valahol, hogy ezt mi okozza?
A másik kérdésem: Ha az első felhő tárhelyemre elkezdek feltölteni egy több GB-os mappát, majd pár másodperc múlva elkezdem a feltöltését egy másik felhőbe is, akkor a Windowsnak van annyi esze, hogy a HDD-t csak egyszer olvassa le, és a másodiknál kipótolja az adatok elejét a későbbi indítás miatt,vagy a második feltöltéshez 100%-ban újra olvassa az adatokat?

Köszönöm a válaszokat. :R

[ Szeretkezve ]

(#65360) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Telepítés után, nem tudok frissíteni! :W Kifogytam az ötletekből!
JELENSÉG: Win. Upd. 0%-nál újraindul a gép és beadja "normál mód, csökkentett mód....", mindig ugyanez van. Intel 2.3ghz-2x2gb ram-1tb hdd.
Amit próbáltam: elem 2.9V, külön-külön a ramokat, hdd helyett ssd-t, proci 50fok.
Kérdésem, miért adja be pl. "normál, csökkentett mód...stb." indítást? Miért nem indul el az update?
Tudna valaki segíteni?

(#65361) troller válasza betyar1974 (#65360) üzenetére


troller
senior tag

Útmutató - Windows 7/8.1 "Frissítések keresése..." macera megoldása
Talán ez segíthet.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#65362) leslie23


leslie23
tag

sziasztok!

röviden és tömören: lassú a gépem...
nem tudom mi lehet az oka, erőforrás-figyelő szerint EZ a helyzet, én (hardverileg laikus szemmel) úgy látom, hogy mind CPU, mind pedig RAM vonatkozásában van még tartalék, mégis hosszú másodpercekig tart mire betölt 1-1 ablakot, megnyitja jobb klikkre a helyi menüt, stb. :W

friss telepítésről beszélünk, kb. 1 hete álltam vissza pár hónapos szenvedés után Win10-ről, mert ott folyton 100%-on ment a HDD(!), a felhasználói élmény meg még ennél is pocsékabb volt. Jogtiszta Win7-ről beszélünk egyébként (Tisztaszoftver programos), illetve egy 5 éves laptopról (i5-2450M, 4GB RAM).
emlékszem anno elég fürge gép volt általános felhasználás mellett.

1.) érdekelne, létezik-e olyan, hogy idővel lassul maga a hw? :F
2.) lehet-e a merevlemez a hunyó, upgrade SSD-re megoldhatja-e a gondot?
3.) bármilyen tipp/tanács/ötlet, mitől lehet ez és hogyan lehetne orvosolni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#65363) betyar1974 válasza troller (#65361) üzenetére


betyar1974
senior tag

Megpróbáltam, már 32bit-es verzión is túl vagyok és a tűréshatáron is, így 1nap szenvedés után. Na ezért nem foglalkozom már 4.gen. előtti gépekkel, most kívételesen rokonoknak rávettem Magam, de kár volt. Sajátommal(cuccaim), nincs ilyen gondom. :(
Azért nagyon köszi, hogy megpróbáltál segíteni! :R

(#65364) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! :D
Lenovo X201-em van, 4 GB RAM-mal, Samsung 850 SSD-vel, W7 32 bittel.
2 éve szuperül futott, mindent azonnal csinált, miután a services-ben letiltottam a Windows Update-t.
Az offline programokkal mai napig tökéletes, viszont a böngésző(Firefox) baromira leterheli, teljesen mindegy mit csinálok, amikor oldalt kell betöltenie folyamatosan 100%-on teker, nagyon lassú, és laggol. Windows újratétele sem segített, a háttérben Eset Smart Security megy, de a feladatkezelő szerint egyértelműen a Firefox terheli le, holott van AdBlock, és NoScript is. Ez normális, hogy ennyit nőtt egy oldalnak az erőforrásigénye? Köszönöm előre is, üdv. peti_s :))

u.i. gondolom nem számít, de szüleimnek is 1-1 X201-e van, és pontosan ugyanezzel a problémával küzdenek ők is. :)

[ Szerkesztve ]

(#65365) krealon válasza leslie23 (#65362) üzenetére


krealon
veterán

"röviden és tömören: lassú a gépem...
nem tudom mi lehet az oka, erőforrás-figyelő szerint EZ a helyzet
"

A kep alapjan a HDD 100%-on van, ezert lassu.
Mivel egy notebookrol van szo, igy nagyon elkepzelheto, hogy mar a korabbi Win10 kaland "megfozte".
Esemenynaploban Disk timeout warning-ok vagy HDD Sentinel allapotjelentes lehet arulkodo (max homerseklet).

"1.) érdekelne, létezik-e olyan, hogy idővel lassul maga a hw? :F"

A mechanikus eszkozok tudnak lassulni.

"2.) lehet-e a merevlemez a hunyó, upgrade SSD-re megoldhatja-e a gondot?"

Elkepzelheto, hogy az SSD javit.
A jo SSD teljesitmeny egyik feltetele, hogy legye rajta minimum 20% szabad hely. Ha keves a hely egy SSD-n, az ugyanugy be tud lassulni, mint eg HDD.

(#65366) leslie23 válasza krealon (#65365) üzenetére


leslie23
tag

szia, köszönöm a választ.
nekem az nem egyértelmű, hogy a zöld sáv + kék vonal kombót hogyan kell értelmezni? keresgéltem neten, de kicsit ellentmondó infókat találtam. a képen látható állapotban ezek szerint 100%-on pörög a HDD, 100 MB/s sebességgel? mit jelent akkor a zöld sáv?

SSD-kérdés: ha bizonyos, hogy javít a teljesítményen, akkor szívesen rászánom a pénzt, viszont ha nem tuti, hogy a HDD a ludas, akkor fölöslegesen nem költenék rá... :(

(#65367) brd válasza leslie23 (#65366) üzenetére


brd
nagyúr

A zöld az aktuális átviteli sebesség, a kék vonal az aktuális használat. Ahol felül van a kék, ott maximumon jár a HDD.

The only real valuable thing is intuition.

(#65368) Zoz válasza leslie23 (#65366) üzenetére


Zoz
őstag

2018-at írunk, lovaskocsival se járunk már... pont ugyanígy nem érdemes már vinyós gépet használni :)

Amúgy a friss telepítés után a frissítések hibaelhárítását (összefoglalóban olvasható) végigcsináltad, utána végig nyomtál minden frissítést? Mert ha a frissítéseken ügyködik a háttérben, az durván le tudja terhelni, főleg egy vinyós gépet.

(#65369) King Unique válasza leslie23 (#65366) üzenetére


King Unique
titán

Operációs rendszer, illetve jelen esetben Windows alá eleve egy 7200 RPM-es HDD javasolt, azokból is egy gyorsabb 3,5"-os típus nagyobb méretű gyorsítótárral stb. Viszont a leírtak alapján laptopról van szó és azokban rendszerint ilyen energiatakarékos 2,5"-os 5400-as típusok szoktak lenni, jellemzően kicsi, 8-16 MB-os gyorsítótárral. Az ilyenek pedig eleve lassúak OS, pláne egy Windows 7 alá. Ugyan eldöcöghet rajta és végül is lehet használni, de olyan gyors működést nem kell várni. Ellenben egy SSD már önmagában sokat dob rajta és jóval gyorsabb lesz a rendszer, vagyis nagyon is van értelme lecserélni rá a lassú merevlemezt.

(#65370) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Mi a legegyszerűbb módja, hogy usb3.0 telepítőt integráljam egy bootolható Windows 7 Ultimate X64 telepítőbe? Anélkül már a telepítést se tudom elkezdeni, mivel az alaplapom letiltja az usb portokat.

Múltkor sikerült, de nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#65371) leslie23


leslie23
tag

köszönöm a hasznos válaszokat, urak. :))
frissítések felmentek telepítés után, jelenleg azt írja a Windows Update, hogy minden naprakész.
most pl. teljesen jól használható a gép, bár időnként felmászik a 100%-ig, aztán vissza, szóval elég változó, máskor beáll és folyamatosan pörög 100%-on.
valóban 2,5"-os, 5400-as HDD van benne, lehet, hogy szimplán kevés a rendszer alá? ez reális magyarázatnak tűnik, mert akkor indokolható, hogy Win10 és Win7 alatt is döcögős, viszont arra nem ad választ, hogy pár éve még hogy lehetett villám kis noti. vagy lehet ennyit "kopott" a lemez? :)

szívesen vennék bele SSD-t, viszont 5+ éves laptopról beszélünk, lehet fél év múlva lehal az egész, az SSD meg itt marad a nyakamon... :DDD szóval át kell ezt gondolni. :)

(#65372) Zoz válasza leslie23 (#65371) üzenetére


Zoz
őstag

Lemez "kopást" HD Sentinel-lel tudod megnézni, ha gyenge vagy hibás szektorokat jelez, akkor erősen ajánlott a csere. Ha ilyenek vannak, a hibákon el tud extra másodperceket időzni, mire sikerül beolvasni az adatot, ez okozhat extra lassulást. Esetleg lehet egy teljes olvasási felület tesztet futtatni, itt a lemez térképen sötétebb színnel látszanak az olyan területek, amik lassabban olvashatóak.

Amúgy meg egyszerűen a rendszer, programok hardver igénye szabadult el (a fejlesztőknek aktuális legjobb gépei vannak, basznak optimalizálni régebbi lassabb gépekre). Manapság egy ilyen 5400-as vinyós notit használni kínszenvedés.

Az, hogy 5 éves gép, az nem jelent semmit, proci téren az elmúlt években alig volt előrelépés, az a i5-2450M ma sem egy rossz darab. Az SSD volt az elmúlt évtized(ek) legdurvább fejlesztése, olyan hú b+ érzés, mintha egy Trabantból átülnél egy Ferrariba, és a gyorsulás beleprésel az ülésbe :)

Ha netán megdöglik a gép, akkor átrakod az SSD-t a következőbe :)

(#65373) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Adott egy dell e6230 laptop rajta win 7 64 bit prof. Eddig 2*4 Gb Ram volt benne, most be raktam egy 8Gb-os modult az egyik 4-es mellé, a Biosban látszik a 12 Gb ram, a win 7 látja a 12 Gb ramot, de azt írja, hogy 7, 43 Gb használható. A laptop max memóriát 16Gb-ot tud kezelni
Aida ezt írja.

Hol keressem a hibát win vagy gép?
Köszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#65374) Zoz válasza atees (#65373) üzenetére


Zoz
őstag

(#65375) brd válasza Zoz (#65374) üzenetére


brd
nagyúr

Just for the record: ez korlát meghatározására jó (a már érzékelt területen belül), nem az érzékelt memóriaméret emelésére. Segíteni max. úgy tud, ha korábban valaki/valami, félreértelmezve a beállítás hatását, korlátozta a használható memóriaméretet vele és ezt most kitörli.

The only real valuable thing is intuition.

(#65376) atees válasza Zoz (#65374) üzenetére


atees
őstag

Nincs ilyen probléma. Az a baj, hogy a win vmiért csak 8at értelmez

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#65377) atees válasza atees (#65376) üzenetére


atees
őstag

Most vissza raktam a régi ramokat, és a windows a 8gb ramból szintén csak 7, 43at lát. Hol lehet a gond?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#65378) peti_s válasza atees (#65377) üzenetére


peti_s
addikt

Nálam asztali gépnél a BIOS-ban a Memory Remap Future pont kikapcsolása segített. :)

(#65379) Zoz válasza atees (#65377) üzenetére


Zoz
őstag

Ha integrált a videókártya, akkor a 8-ból 7.43 lehet normális, a VGA foglal magának valamennyit. De akkor a 12-ből is 11.valamennyinek kéne lenni.

(#65380) atees válasza Zoz (#65379) üzenetére


atees
őstag

Integrált kozbe rajottem, h 8nal jo, nade 12nel miert nem?
Biosba 12gb van, win lat 12ot de csak 8at akar hasznalni, aida meg 8at lat rendszer ramnak, de irja h 12 van :W

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#65381) yanna válasza atees (#65380) üzenetére


yanna
őstag

Bár W10 fórum, de talán...

(#65382) NEMO1968 válasza atees (#65373) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Csak tippelek,de nincs a WIN-ben korlàtozva a RAM mèrete?
Ellenörzès:
futtatàsba beir-msconfig.
Most nincs elöttem,de speciàlis beàllitàsokban olyat keress,"Memòria maximàlis mèrete" jelölönègyzetböl kiveszed a pipàt,ha van.
Alkalmaz-OK-restart utàn làtnia kell az összes RAM-ot.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65383) Doky586 válasza NEMO1968 (#65382) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez volt az első válasz. Azt mondta rá: "Nincs ilyen probléma." ...
Persze lehet meg se nézte, csak rutinból rávágta..

Vagy a gép user manualját se olvasta el hogy hogyan kell milyen sorrendben különböző páratlan számú ramot beletenni.

[ Szerkesztve ]

(#65384) atees válasza Doky586 (#65383) üzenetére


atees
őstag

Köszi! Persze feleslegesen írok és kérdezgetek....

Köszi a többieknek a korrekt segítőkészséget. Egy bios frissítés megoldotta a gondot.
Hogy mi volt a valódi baj, nem tudom sajnos.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#65385) yanna válasza atees (#65384) üzenetére


yanna
őstag

Lényeg, hogy megoldódott, és ebből más is tanulhat.

(#65386) leslie23 válasza Zoz (#65372) üzenetére


leslie23
tag

köszönöm szépen a részletes választ, meggyőztél, vennem kell SSD-t. :R :D

(#65387) keszegduda


keszegduda
őstag

Üdv!

Érdekes problémával küzdök. Adott egy win7 64 bit, egy ideje feltűnt hogy belassulgat böngészés közben a gép, de olyan szinten hogy az egérnek is után húzása van. Jellemzően olyan oldalakon ahol sok a hirdetés (pl. használatautó), de random bármikor elhasal, akár 3-4 fülnél is. Ekkor ctrl+alt+del...rendszer infó, ram használat 12gb-ból 11.9gb...ekkor 5-10 másodpercig mintha brutál lassú lenne a gép. Aztán 1-2 sec alatt visszaáll 4.5-5gb ram használatra és a gép hasít, minden jó úgy fél percig aztán megint 12gb-t behabzsol...persze ha csak folyamatosan böngészek. Ez vajon mitől lehet? 1-2 hónapja csinálja kb. Vírus, miner? Egyébként jó a gép, szinte csak böngészés közben dobja el magát...néhány másodperc alatt csak úgy jönnek-mennek a GB-ok a RAM-ból. Most, gépelés közben 2.22gb-ot kér úgy hogy meg van nyitva 3 fül és mellette nem fut semmi különös csak az alap dolgok.

Szerk.: A feladatkezelő szerint a firefox eszi meg a sok RAM-ot!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#65388) Sub-ZeRo válasza keszegduda (#65387) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Memory leak-es a program. Frissítsd a böngészőt, meg nézd meg másikkal is. Ha esetleg van valami kiegészítő a böngészőben tiltsd le, vagy frissítsd azt is. Hátha megoldja a problémát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65389) w.miki


w.miki
veterán

Acer TravelMate 6493 (T6570 2x2.1GHz, 2x2GB ram) Win7x64Enterprise_sp1, tegnap este még működött. Rendesen leállítottam.
Ma reggel már nem indult el, ez a képernyő fogadott: kék
https://imgur.com/a/1bLwHaO
Startup Repair elindult, de nem tudta kijavítani a hibát, csak újraindult, és újra....
3 rendszer visszaállítás, és a Biosban az ACHI - IDE-re állítása után most megint elindul a win.
Csak most meg nem merek hozzányúlni. Mi történhetett? Mit tegyek most?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#65390) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok!

Tegnap frissítettem a win7-emet.
Ez került fel a rendszer szerint:
-Microsoft.net framework 4.7.1 KB4096234

Ez tartalmazhat bármilyen videókártyával kapcsolatos dolgot, drivert, stb?

Köszönöm!

XP

(#65391) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Sziasztok.Bekapcsolt gépnél ha képernyővédőre vált,megáll az óra is.Mitől lehet ez?Nem tudok rájönni.Még ha rossz is az alaplapi elem,bekapcsolva nem onnan megy az óra nem?

[ Szerkesztve ]

(#65392) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Megoldható-e, s ha igen milyen módon hogy pdf dokumentum ne feher alapon fekete betukkel legyen, hanem fekete alapon szurke betukkel?

F.K.T.

(#65393) Sub-ZeRo válasza psg5 (#65392) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gondolom ezt a pdf olvasóban kellene megnézni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65394) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Csak egy villámkérdés - (szvsz nektek ez csak egy "ujjgyakorlat" :D )

Win7-ben hogy lehet egérművelettel az összes fájlt kijelölni egyszerre egy könyvtárban ? ("mindet kijelöli") :
(Az XP-ben tudom, de a WIN7-ben nem találok ilyet - remélem, nem egyenként kell kijelölni ...! :D

A súgóban "nincs ilyen témakör...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#65395) Joker88 válasza jasonka (#65394) üzenetére


Joker88
őstag

Ctrl + A billentyűk megnyomása.. erre gondoltál ?

( Ctrl + C a másolás , Ctrl + V a beillesztés.. )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#65396) jasonka válasza Joker88 (#65395) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nem - egérrel...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#65397) Golden9 válasza jasonka (#65394) üzenetére


Golden9
addikt

Bal egérgomb nyomva tartásával "bekeretezed" a fájlokat, de a Crtl+A-nál nincs gyorsabb kijelölés.

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#65398) krealon válasza w.miki (#65389) üzenetére


krealon
veterán

"Acer TravelMate 6493 (T6570 Core2Duo 2x2.1GHz, 2x2GB ram) Win7x64Enterprise_sp1, tegnap este még működött. Rendesen leállítottam.
Ma reggel már nem indult el, ez a képernyő fogadott: stop 7B
https://imgur.com/a/1bLwHaO
Startup Repair elindult, de nem tudta kijavítani a hibát, csak újraindult, és újra....
3 rendszer visszaállítás, és a Biosban az ACHI - IDE-re állítása után most megint elindul a win.
Csak most meg nem merek hozzányúlni. Mi történhetett? Mit tegyek most?"

Oreg gep --> gombelen lenerult --> bios beallitasok alapra alltak, ami valoszinuleg AHCI uzemmod, de a Windows IDE modban volt telepitve.

Oreg gep eseten a gombelem problema detektalas egyik modja, hogy a BIOS-ban a pontos ido olvashato-e. Ha nem, akkor a gombelem halott.

Megoldasok:
1, gombelem csere
2, a windows lemezmeghajto programjanak atallitasa AHCI uzemmodba.

(#65399) keszegduda válasza Sub-ZeRo (#65388) üzenetére


keszegduda
őstag

Egy kiegészítőt kilőttem és futtattam egy spyboot-t, úgy néz ki eddig hogy jó!
Köszi! :R

(#65400) Sub-ZeRo válasza keszegduda (#65399) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szívesen!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.