Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) chungee


chungee
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#64852) chungee


chungee
addikt

Napot!

Ezt a google nem utdja mi ez :Y Es nem hajlando a win7 bootolni nelkule :(

VqvZDGrn.sys

Van valakinek ötlete:F

[ Szerkesztve ]

(#64853) petakpa1


petakpa1
őstag

Holnap érkezik az új 3 TB-os HDD-m (egy Toshiba P300, de nem hinném, hogy ez számít). Windows 7 Ultimate x64 OS-t futtató gépbe kerül mint adatvinyó. Olvastam, hogy 3 TB méret miatt már GPT partíciót kell létrehozni.

Kérdés, hogyan kell ezt megtenni?

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felügyeleti eszközök\Számítógép-kezelés\Tárolás\Lemezkezelés-ből gondolnék kiindulni. Meg fogom találni itt a partícionálatlan HDD-t?

Ha igen mik a további lépések? Egy partícióként szeretném használni az egészet ntfs-re formázva.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#64854) krealon válasza petakpa1 (#64853) üzenetére


krealon
veterán

Ha nincs particios tabla a meghajton, a windows meg fogja kerdezni, hogy milyen particios tablat hozzon letre.
MBR vagy GPT.
Ha GPT-t valasztottal, akkor a 3 TB-ot utana egyben tudod kezelni.

(#64855) brd válasza chungee (#64852) üzenetére


brd
nagyúr

A bootmenüben az előző működő beállítások választása nem segít? Ha nem, akkor ki kell szedni a registryből, ehhez el kell pl. érni egy másik, hasonló Windows alól a filerendszert (pl. áttenni egy másik, működő Windows alá másodlagos háttértárnak), erre van lehetőséged?

The only real valuable thing is intuition.

(#64856) chungee válasza brd (#64855) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm válaszod :R Szerencsére elő tudtam keríteni korábbi ghost-ot, onnan kiszedtem és behelyesítettem. Most öröm és bódóttá van :C De még mindig rejtély hogy mi az a fájl

(#64857) brd válasza chungee (#64856) üzenetére


brd
nagyúr

A file tulajdonságainál talán kiderül, hogy kihez tartozik, a digitális aláírásból. De persze lehet kártevő is. :) A virustotal.com mit mond rá?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#64858) petakpa1 válasza krealon (#64854) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi!

Megérkezett a HDD. Lemezkezelővel inicializáltam GPT partíciósnak és megformáztam NTFS-re, eddig minden szuper.

Aidával is megnéztem, és ott látom, hogy Win létrehozott egy 128 MB-os ún. MS Reserved partíciót is, ami nem jeleník meg sajátgép alatt, vélelmezem rendszercélokra van, így nem is használhatok majd:( Kb. ezzel a 128 MB-tal kevesebb a teljes 3 TB-ból az általam létrehozott NTFS fájlrendszerre formázott GPT partíció mérete.

Kérdés, hogy feltétlenül szükség van-e erre a MS Reserved partícióra? Meg tudom úgy partícionálni a lemezt, hogy csak 1 db közel 3 TB-os partíció legyen rajta? Ha igen hogyan? Ezt a lemezt csak adattárolásra fogom használni, OS sosem kerülj majd rá, szerintem később sem akarom kettészedni pl két 1 illetve 2 TB-os partícióra.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#64859) szabonagyur válasza petakpa1 (#64858) üzenetére


szabonagyur
félisten

GPT-nél kell az a kicsi is, fogadd el a kevesebb helyet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64860) King Unique válasza petakpa1 (#64858) üzenetére


King Unique
titán

A Windows a GPT particionálási stílus szerinti adatlemezeknél alapból létrehozza azt a 128 MB-os MSR partíciót, ami teljesen normális és bizonyos esetekben még hasznos is lehet. Illetve eleve rejtett és nem sok vizet zavar, szóval felesleges piszkálni és nem kell neki a kelleténél nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Na meg egy bruttó 3 TB-os merevlemeznél az a 128 MB eleve elhanyagolható. De ennyi erővel az NTFS-re formázás után is lesz X MB-os helyfoglalás a lemezen, ami szintén elhanyagolható.

Aztán, ha mégis annyira zavarna, akkor pl. külső particionáló programokkal (példák), illetve Linuxszal történő teljes újraparticionálás után már nem fog létrejönni az az MSR partíció.

[ Szerkesztve ]

(#64861) Doky586 válasza petakpa1 (#64858) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha annyira hiányzik a 3 TB lemezről az a 0.0001 TB akkor még ma küldd vissza és vegyél nagyobbat.. :K

(#64862) petakpa1


petakpa1
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor továbblépek az MSR-en:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#64863) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Win 7 gépem (is) ami ritkán van használva, ám mostanában azt "játssza", hogy egyik nap még ment, hiba nélkül leállítottam, másnap már nem indul, jó esetben indítási javítást kér. Ezt az elmúlt napokban eljátszotta vagy 2 x, ma már az indítási javítással sem indult. Az oké, hogy újratelepítem (nincsenek rajta fontos fájlok) de mi okozza ezt - talán tápegység hiba állna a háttérben?? (utóbbira azért gyanakszom, mert egy addig hibátlan merevlemez egyik napról a másikra 89 %-os lett :Y )

Samsem

(#64864) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Előző #64863-64863 kérdésemhez még annyit, hogy a lemezképről történt rendszer visszaállítás után a Windows 1-esre minősítette a korábban 4,6-ra minősített videokártya teljesítményét... :Y :Y Mi a manó van itt, kezd elszállni a 1,5 éves alig használt proci, vagy mi??? Újra futtattam a minősítést, és most már 4,3 lett a videokártya pontszáma... Hogy van ez, hogy hol ennyi, hol annyi?? :F ráadásul 1 hete még 5,6 volt a videokártya pontszáma!

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#64865) szabonagyur válasza SamSem58 (#64864) üzenetére


szabonagyur
félisten

Úgy, hogy semmit sem ér a pontozós cucc... ki is vették 8.1-től.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64866) SamSem58 válasza szabonagyur (#64865) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz a választ, ezt nem tudtam, továbbá SOHA nem találkoztam ilyen jelenséggel, pedig minimum 6 évig használtam két gépen Win 7-et! Továbbá mind ez oké, de a gép többi xarakodása mitől van?

Samsem

(#64867) szabonagyur válasza SamSem58 (#64866) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valami oka van, hogy 89%-nak látja a lemezt. Vagy tényleg csökkent a teljesítménye vagy valamilyen okból adatvesztés van. Érdemes kábeleket ellenőrizni/cserélni stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64868) SamSem58 válasza szabonagyur (#64867) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A lemezen a HD Sentinel szerint 1051 hiba található, a kábelek cseréje már akkor rég megtörtént, mikor észleltem a hibát. Az operációs rendszer nem a szóban forgó hibás lemezen, hanem egy külön merevlemezen van.

Samsem

(#64869) szabonagyur válasza SamSem58 (#64868) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tápegység is okés? Másik port?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64870) SamSem58 válasza szabonagyur (#64869) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A tápegységem régi (2005-ös) -
FSP350-60THA-P
Tulajdonságok:
• Teljesítmény: 350W
• Túlfeszültség védelem: +3.3V, +5V, +12V1, +12V2
• Túláram védelem
• +3.3V, +5V, +12V1, +12V2
• Hatásfok: 82%, 85%, 82%
• SATA csatlakozó
de nem volt vele gondom, még a másik Win 10 gépnél is próbáltam és hibátlanul működött.

Samsem

(#64871) szabonagyur válasza SamSem58 (#64870) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor lehet lemez hiba, de átvitellel tuti van gond.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64872) quailstorm válasza SamSem58 (#64864) üzenetére


quailstorm
nagyúr

1-es pontszám két dolgot jelenthet:
- elveszett a tesztadat, vagy soha nem futott le
- nincs WDDM illesztő, ezért nem tud tesztelni

Még egy GeForce FX5200 Vista RC0 WDDM driverrel is 2 pontot ér el Win7-en.

(#64873) SamSem58 válasza quailstorm (#64872) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Újrateszteltem akkor már 4,3 volt a pontszám, ám valami akkor sem kerek itt, mert most meg 2 x is bedobta a kék halált.... gőzöm róla, hogy mi a kínja. Megkísérelem a másik lemezre újratelepíteni, aztán vagy - vagy...

Samsem

(#64874) ALFA


ALFA
senior tag

win7 driver update-hez keresek rutinos tippet, mert off-line a PC. :O
Ilyenkor mit szoktatok tenni?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#64875) Zoz válasza SamSem58 (#64873) üzenetére


Zoz
őstag

"A lemezen a HD Sentinel szerint 1051 hiba található", akkor az már bőven megérett a kidobásra, fölösleges szenvedni vele.

(#64876) szabonagyur válasza ALFA (#64874) üzenetére


szabonagyur
félisten

Keresünk egy online gépet...vagy legalább a lemezeket amiket adtak anno a különböző hardverhez...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64877) chungee válasza brd (#64857) üzenetére


chungee
addikt

Virustotal.com nem riaszt. Ez van a digitál aláírásban :Y
[link]

(#64878) brd válasza chungee (#64877) üzenetére


brd
nagyúr

Így elsőre valid cégnek tűnik, de nekem furcsa, hogy mit keres a gépeden egy ilyen ritka, véletlen(nek tűnő) nevű driver. Ilyet pl. akkor szoktak csinálni, ha detektálást akarnak elkerülni (ezt nem csak kártevő teheti, pl. a Daemon-tools is így telepítette a virtuális optikai meghajtó drivereit, hogy a játékokba épített másolásvédelmek nehezebben érzékeljék). Én végignézném (nézetném a géppel, nem szemmel :) ) a programokat és a telepítési logokat (sima szövegfile-ok, txt, vagy log kiterjesztéssel) a gépeden, hogy kiderüljön, mihez tartozik.

The only real valuable thing is intuition.

(#64879) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Fujitsu Esprimo P5730 E Star 4 használt asztali gépen előtelepített Windows 7 Pro OA liszenszel. Szeretném újból telepíteni, de telepítő lemezt nem adtak mondván le lehet tőlteni.(Kipróbáltam nem lehet.)
Elviekben F8,F9 billentyűkkel lehetne a gyári beállítást előhívni de ez sem lehet. Csak olyan jön elő, hogy számítógép visszaállítás korábbi mentett állapotba, de ez is hibaüzenettel leáll. Mi lehet a megoldás?

Köszönöm!

(#64880) Doky586 válasza kicsigee444 (#64879) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#64881) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

SSD-vel frissített gépre lett telepítve W7. Olyan program(ok)ra lenne szükségem, amivel ha a gép használója valamivel hazavágja az oprendszert, a jelenlegi, friss állapotról készített képpel egy tárhely formázást követően viszonylag könnyen és gyorsan visszatelepíthető szőröstől-bőröstől a rendszer.
Van ilyen?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#64882) quailstorm válasza Ayg0 (#64881) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Macrium Reflect free-t szoktuk ajánlani, garantáltan működni fog.

(#64883) Doky586 válasza Ayg0 (#64881) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#64884) ALFA válasza szabonagyur (#64876) üzenetére


ALFA
senior tag

Murphy-nek folyamatosan igaza van. :O

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#64885) chungee válasza brd (#64878) üzenetére


chungee
addikt

Daemon-tools a hunyó :D :DDD

(#64886) SamSem58 válasza Zoz (#64875) üzenetére


SamSem58
aktív tag

"fölösleges szenvedni vele." - nekem az az 1051 hiba eddig semmilyen szenvedést nem okozott! Az elszállt rendszer egy elvileg hibátlan - legalább is a HD Sentinel szerint - lemezen van. De hamarosan csak volt, mert legyalulom! Ugyanis a lexarom tablettát bevéve, a hibás lemezre telepítettem egy 64 bit-es Win 7 rendszert... hogy ez mit hoz, azt meg majd meglátjuk, mindenesetre a fájlokat máshol tárolom. Most ez van, mert szegény ember vízzel főz...

Samsem

(#64887) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Hali

A most összerakott Windows 7 op. rendszerem váratlan leállást jelez a hibaüzi az alábbi:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 1000007e
BCP1: FFFFFFFFC0000005
BCP2: FFFFF88005921668
BCP3: FFFFF8800372B6A8
BCP4: FFFFF8800372AF00
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Mi okozhatja ezt a kék képernyő (kék halál) hibát? :Y Az alaplap és a proci 1,5 éves, de alig volt használva a gép. Netán tápegység - a tápom elég régi, de eddig nem észleltem vele hibát.

Tápegység:
FSP350-60THA-P
Tulajdonságok:
• Teljesítmény: 350W
• Túlfeszültség védelem: +3.3V, +5V, +12V1, +12V2
• Túláram védelem
• +3.3V, +5V, +12V1, +12V2
• Hatásfok: 82%, 85%, 82%
• SATA csatlakozó

Mindezek mellé lassú, szinte mászik a gép! :W

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#64888) Sub-ZeRo válasza SamSem58 (#64887) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet ram, vga, táp. A dump fájlt ezzel nézd meg. [link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64889) efi99 válasza SamSem58 (#64887) üzenetére


efi99
senior tag

Az a 13 éves táp azért elég gyanús.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#64890) jeni válasza SamSem58 (#64887) üzenetére


jeni
félisten

teszteld le a tápot tápteszterrel.

(#64891) Sziszka_88


Sziszka_88
tag

Sziasztok!

Többszörösen megnyíló, induló programra tudtok esetleg valami megoldást? Egyetlen programról van szó ami csinálja. Frissen telepített gép, minden javítás, frissítés telepítve. Programozóval beszéltem, azt mondta találkozott a hibával, de megszűnt magától. :DDD

Köszönöm előre is ! Ha van bármi tipp, meghallgatom szívesen. :)

(#64892) SamSem58 válasza Sub-ZeRo (#64888) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz a linket, így legalább nem kellett keresgetnem a dump fájl "nézegetőt".
A hiba SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (A rendszer szál kivétel nem kezelhető)
A rendszer napló szerint kritikus hiba - Kernel - Power - tehát a táp a ludas! :((
Meglepetés nem ért, mert a merevlemez meghibásodásakor is gyanakodtam már.
Tehát mehetek tápot venni... :(( béke poraira!

Samsem

(#64893) SamSem58 válasza jeni (#64890) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, de ezt felesleges tesztelni, ugyanis a rendszernapló kritikus Kernel - Power hibát jelez.
A dump fájl pedig SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED )A rendszer szál kivétel nem kezelhető)
A tápomnak béke poraira :(( élt 13 évet, és ez idő alatt nem keveset ment.

Samsem

(#64894) sfdrakex válasza SamSem58 (#64887) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mit értesz most összerakott W7 rendszeren? Buheráltad a W7et?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#64895) SamSem58 válasza sfdrakex (#64894) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A most összerakott W7 rendszer - az egy másik lemezre történt egyszerű újratelepítést jelent. Nincs a Windows buherálva!

Samsem

(#64896) SamSem58


SamSem58
aktív tag

A korábbi hozzászólásomhoz - 64892-64892.html még annyit, hogy úgy tűnik, az Intel USB 3 drivere is ludas a kék halálban.

Samsem

(#64897) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Generic Digital USB kamerához keresek drivert, tud valaki segíteni?
A pc kamera még a Windows 10 gépemen is működött, (volt hozzá driverem, de az szőrén - szálán eltűnt) a Win 7 viszont nem talál hozzá drivert. :((

Samsem

(#64898) Sub-ZeRo válasza SamSem58 (#64896) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor lehet a lap a ludas?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64899) SamSem58 válasza Sub-ZeRo (#64898) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Az Intel USB 3 drivert manuálisan frissítettem, aztán most majd kiderül, hogy a táp is ludas e a kék halálban.

Samsem

(#64900) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

A kezembe került egy ASUS X751NV típusú gép.
Szeretnék win7-et telepíteni rá, mert a gazdája ahhoz ragaszkodik, de eddig sajna nem jártam sikerrel.
Amivel próbálkoztam:
Fast boot, Secure boot Disabled.
Teleptőt Rufus-al csináltam pendrive-ra GPT sémára.
Telepítőt DVD-ről futtattam.
BIOS-t frissítettem 304-->308-ra.

Mit hagytam ki, hogy lehetne telepíteni a hetest?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.