Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) Doky586 válasza vhw (#64546) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az SSD-re való telepítéskor le kellett volna húzni a HDD-ket.. :B

(#64552) King Unique válasza vhw (#64546) üzenetére


King Unique
titán

Ha a telepítésnél a HDD-re került a rendszer számára fenntartott partíció (példa), akkor a HDD eltávolítása gondot okozhat a rendszerindításnál. Ezért szokás a telepítésnél fizikailag leválasztani a többi háttértárat, vagy ha van rá mód, akkor pl. a BIOS-ban tiltani. Másik lehetőség a célmeghajtón particionálatlan területet megadni telepítési célnak és ott létrehozni a telepítővel az extra partíció(ka)t. Sokan már ott elrontják, hogy még a telepítés előtt particionálnak, formáznak stb., pedig nem feltétlen szükséges, vagy van amikor éppen totál felesleges...

[ Szerkesztve ]

(#64553) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, az mitől lehet, hogy 2 napja késik az óra a tálcán? Win 7 Ultimate, 7 éve használom gond nélkül, a gép sosincs kikapcsolva, de az alaplap is 1 éves. Ha beállítom, egy ideig jó, de aztán egy nap alatt fél napot késik. Szerinte most tegnap este 8 van. Próbáltam netidő szolgáltatót váltani, de nem segített. Vmi ötlet?

12:50-kor, a post megírása után frissítettem a rendszeridőt, most 13:02 van, a rendszeridő szerint 12:57.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64554) tzabo válasza vhw (#64548) üzenetére


tzabo
tag

Ugyanilyen problémám volt.
Easy BCD
Elindítod, "BCD Backup/Repair" , "Change boot drive"-ot választod, klikk Perform action, kiválasztod a rendszer meghajtót. Ok.
Azt hiszem ennyi és utána már tudsz a felesleges hdd nélkül is rendszert indítani.

(#64555) jeni


jeni
félisten

Hello!
Korábban a Microsoft oldalán a nevemmel bejelentkezve volt egy olyan oldal ahol tudtam ellenőrizni milyen eredeti dobozos Windows rendszerekre voltam aktiválva. Most ez megszűnt,és már csak a gépemen belül mint az a szöveggel,hogy digitálisan aktivált megjelenés lesz majd kiírva?
Mivel még lehet aktiválni a Windows 7-t a Windows 10 Home vagy a 10 Pro-ra tudjam,hogy melyik lett időközben aktiválva 10-re,ezért kellene ha tudnám ellenőrizni melyek is voltak azok.
Van még eredeti dobozos Windows 7 csak nem tudom,hogy az is frissítettem ingyenesen a 10-re korábban?
Ezt akartam ellenőrizni a jelzett oldalon.

(#64556) King Unique válasza jeni (#64555) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg még az XP és a Vista topikba nem akarod beírni ugyanezt, ha már a Windows 8.1 és Windows 10 topikba is reprodukálva lett, ráadásul ilyen rövid időtartamon belül...? :U

[ Szerkesztve ]

(#64557) jeni válasza King Unique (#64556) üzenetére


jeni
félisten

Köszi a tippet! :R
Ellenben semmilyen segítséget nem adtál,tehát hasztalan volt a beírásod.

(#64558) Jorus válasza Jorus (#64553) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kikapcsoltam a webes szinkront és megjavult. Furcsa, elvileg pár naponta kellene csak szinkronizálnia a kiszolgálóval, így nem világos, hogy ettől hogy tudott késni, de mindegy, megoldódott.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64559) King Unique válasza jeni (#64557) üzenetére


King Unique
titán

Hasztalan és értelmetlen volt az, ahogyan ugyanazzal a kérdéssel teleszórtál alig pár perces eltéréssel több topikot... Az ingyenes upgrade részleteit elég lett volna az érintett rendszer (10) topikjában megtárgyalni, meg amúgy is oda való a téma. Az MS oldalán pedig fent van, hogy mikor lesz digitális licenc és mikor termékkulcs. Ha a 7/8.1 1x már frissítve volt azon az adott gépen 10-re, akkor eleve regisztrálva lett a hardverazonosító és egy újratelepítésnél automatikusan aktiválódni fog. Az az online ellenőrzés nem lett bővebben kifejtve, de ha a rendszer össze van kapcsolva a Microsoft-fiókkal, akkor nyomon lehet követni ezt-azt.

(#64560) jeni válasza King Unique (#64559) üzenetére


jeni
félisten

Ne haragudj erre csak azt tudom írni,hogy a butaságodra reagáltam. Mely mióta lehet frissíteni XP-ről és Vista rendszerről Windows 10-re. Ezt mindenki tudja,hogy SEHOGY SEM! Ezért nem tettem fel a kérdést ott.Csak azért kérdeztem hátha valaki emlékszik annak az elérési LINK-re,mert korábban lehetett követni a Microsoft saját "NICK" fiókban,hogy melyek voltak addig aktiválva mint rendszerek a gépen.Tudni szerettem volna,hogy már nem használt Windows 8.1 Pro még mindig Windows 8.1 Pro vagy már azt is Windows 10 Pro-ra váltottam? Ezek szerint nem követhető,nem ellenőrizhető mint saját fiókban már nem létező opció. Felesleges telepítéssel elakartam ezt kerülni de ezek szerint kénytelen vagyok ezt egy üres HDD-re felrakni és megnéznem ,hogy aktív -e Windows 10 Pro-ra mint digitális aktivált rendszer?

A kérdésem nem arra irányult,hogy a gépemen belül hol tekinthető meg,ezt tudtam. hanem a korábbi telepítésekkel melyek nincsenek most használatban,miként áll a dolog?

Ahova a kérdést több valós topikban mint a jelen Windows 7 és a Windows 8 és az aktuális Windows 10-ben.Szerintem még aktuális a kérdés,mert 2018.Január.16-ig ezt még bárki megteheti. Nem csak magamnak hanem másoknak is akartam még időben segíteni,attól függetlenül,hogy napokkal,esetleg hónapokkal ez már meg volt tárgyalva.

(#64561) King Unique válasza jeni (#64560) üzenetére


King Unique
titán

Az régóta ismert információ, hogy XP és Vista esetében nem támogatott a kedvezményes frissítés. Az a butaság, ha azt feltételed, hogy majd pont az itteni tagok nincsenek tisztában ezzel... Az pedig úgy látszik nagyon nem ment át, hogy mért lett említve az a 2 topik... El kellene inkább olvasni előtte az ÁSZF III.10.5-ös pontját! :U

Szóval nem kell itt erővel megmagyarázni, mert elég lett volna a 10-es topikjában érdeklődni...A 16-ai határidőről pedig már ebben a topikban is volt szó nemrég, szóval az sem újdonság. Ami mellesleg csak arra a bizonyos upgrade-re vonatkozik. Viszont a "kulcsos telepítésre" nem, ami ahogyan eddig, úgy akár azután is opció lehet.

[ Szerkesztve ]

(#64562) sz.j


sz.j
nagyúr

Segítségre lenne szükségem, mert nem tudom hogy ilyenkor mit lehet csinálni.

A fiam vett egy HP mini notebookot amin Windows 7 Starter van és látszólag jól müködik a noti. Viszont talált 100 frissítést amit elkezdett telepíteni, de több mint 10 órája a 96 frissítés telepítése után nem megy tovább és azóta is ott áll. (A telepítési csík megy, de semmi nem történik, épp a KB3139398 telepítené)

Ilyenkor mit lehet csinálni?
A frissítést nem merem leállítania nehogy összeomoljon a rendszer ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64563) szabonagyur válasza sz.j (#64562) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdemes lett volna megfelezni legalább a frissítések számát.

Amúgy meg állítsd meg vagy kapcsold ki nyugodtan, amit eddig leszedett bekonfigolja, többit majd kezdi újra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64564) sz.j válasza szabonagyur (#64563) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csak bztonság kedvéért kérdezem ...
Jót értem, hogy állítsam le a telepítést és utánna állítsam le vagy újrraindítsam a gépet?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64565) sz.j válasza szabonagyur (#64563) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megcsináltam azt amit javasoltál, de sajnos nem konfigurálta a telepített frissítéseket ...
Ezt írja ki:
"A Windows frissítések konfigurálása nem sikerült.
Módosítások visszavonása
." :U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64566) sz.j


sz.j
nagyúr

Na ezt végkép nem értem ....

Tegnap este óta folyamatosan kínlódok egy HP mini 210-en levő Windows 7 Starter frissítésével.
A frissítések keresése először 100 majd csak 25, utoljára csak 3 frissítést talált, utóbbiból csak egyet telepítettem, de mindegyik próbálkozásnál a végén azt írta ki, hogy a
"Windows frissítések konfigurálása nem sikerült. Módosítások visszavonása"

Szerintetek mi lehet a baj, miért nem konfigurálja a letöltött és telepített frissítéseket?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64567) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Mostanában maguktól átrendeződnek az asztali ikonok. Általában mikor bekapcsolom a monitort, mert ki szoktam kapcsolni, de a gép megy közben.

(#64568) efi99


efi99
senior tag

AMD 860k-ra (W7 Ulti 64b) feltettem a ..94 összegző frissítést . Csont nélkül felment, a Passmark PT 9 alapján semennyi teljesítménycsökkenés sincs, úgyhogy csak bátran.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#64569) szabonagyur válasza sz.j (#64566) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valami ott nagyon nem okés. Mikori a rendszer telepítés? Lehet nem ártana nulláról kezdeni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64570) sz.j válasza szabonagyur (#64569) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem tudom, hogy mikor rakták fel a gépre a win7-et (a fiam használtan vette ezt a notit) ...
Esetleg nem tudsz adni egy megbízható linket ahonnan letölthető lenne a Starter, mert a MS-től nem tudom letölteni?
(A gép alján a matricán van a key, tehát legális os)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64571) szabonagyur válasza sz.j (#64570) üzenetére


szabonagyur
félisten

A starter jó kérdés, hogy honnan lehet nyilvánosan letölteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64572) Doky586 válasza sz.j (#64566) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A gyári alaphelyzetbe állítás után próbáld meg így, hátha..

(#64573) Doky586 válasza sz.j (#64570) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha letöltöd ezt (32 bites) és kitörlöd belőle a :\sources\ei.cfg -t akkor megtalálod a startert is benne.. (Microsofttól tölt le)

[ Szerkesztve ]

(#64574) fene_vad


fene_vad
senior tag

sziasztok

Egy furcsa hibajelenségre akadtam.
A gépemet szinte soha nem kapcsolom ki, fut rajta 1-2 szerver, de az utóbbi időben hajnali 3-4 körül állandóan restartol. Even logban 41 kernel power error.
Kis nyomozás után úgy tűnik, hogy van egy folder C:\Program Files-ban, amit ha bármilyen process olvasni próbál, pár másodperc szüttyögés után fagyás és restart. CEWE Fotókönyv alkalmazáshoz tartozik a folder.
WinDefender, vírusirtó, vagy akár manuálisan Explorer vagy Total Commander, mindegy mi akar foglalkozni vele, restart a vége.
Csökkentett módban és parancssorosan is ugyanaz.

Valami filesystem gebaszra gyanakszom, de lövésem sincs, hogy hogyan orvosoljam, van valami ötletetek?
(ASRock qc5000m-itx/ph, AMD A4 Kabini, 4GB RAM, Kingston SSD + 3x2TB HDD, minden USB-n lóg valami)
(bocs, ha rossz topikba írok)

[ Szerkesztve ]

(#64575) Werkly


Werkly
őstag

"Legújabb" Win 7 ISO letölthető még? Hivatalos ISO érdekelne.

(#64576) Zoz válasza Werkly (#64575) üzenetére


Zoz
őstag

(#64577) Doky586 válasza sz.j (#64570) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#64573) [kép]

(#64578) sz.j válasza Doky586 (#64572) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem szeretnélek megbántani, de ha egy kicsit figyelmesebben olvastad volna el azt amit előzőekben írtam, akkor biztos nem azt a választ adod amit adtál ... :D
Mert ugye nem a frissítések keresésével van baj, mert azt aránylag rövid időn belül megtalálja, hanem a már telepített frissítések konfigurálásának hiányával ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64579) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy (talán) hülye kérdésem! :D

Megvalósítható-e az, hogy ha több folderes ablak (full screen-en) és mondjuk egy böngésző van nyitva, akkor ha kattingat a júzer, akkor mondjuk a böngésző ne tűnjön el a háttérbe, hanem fixen elől maradjon ahová húzta? :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#64580) Doky586 válasza sz.j (#64578) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szeretnélek megbántani, de ha egy kicsit figyelmesebben olvastad volna el azt amit előzőekben írtam, akkor láthatod hogy a hivatalos kvázi SP2 telepítése az amit javasoltam..

Az pedig hogy újratelepíted-e meghagytam neked a döntést.

[ Szerkesztve ]

(#64581) sz.j válasza Doky586 (#64580) üzenetére


sz.j
nagyúr

Továbbra sem szeretnélek megbántani, de megkérdeznélek, hogy ha ész nélkül nekiesek az általad megadott frissítések letöltéséhez/telepítéséhez akkor azokat mi konfigurálta volna??? Nem írta volna ki, hogy
"A frissítések konfigurálása nem sikerült.
Módosítások visszavonása"
? :D

Arról nem is szólva, hogy amit belinkeltél ott az áll, hogy
"... a maradék ~40db frissítést nekem már 10perc alatt megtalálta...
A moddolt/integrált/torrentes ISO még napokig keresné a frissítéseket.
"

Azaz egyértelműen a frissítések kereséséről szól a hsz-od (ami nálam nem okozott gondot, mert rövid időn belül megtalálta őket) nem pedig a konfigurálási hiány hibájának megszüntetéséről .... :D

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64582) Doky586 válasza sz.j (#64581) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minden szükséges info le van írva. Az hogy tudsz-e ezekkel kezdeni valamit kizárólag rajtad múlik. Sok sikert.

"..ha ész nélkül nekiesek.."
Nem biztos hogy ez a helyes út.. ;]

(#64583) fene_vad válasza fene_vad (#64574) üzenetére


fene_vad
senior tag

Erre a hibára van ötletetek?

(#64584) Zoz válasza fene_vad (#64583) üzenetére


Zoz
őstag

Én áttenném egy másik gépbe másodlagosnak, és nyomnék egy teljes olvasási tesztet HD Sentinelben az adott meghajtóra. Ha az lefut hiba nélkül, akkor jöhet egy CHKDSK

(#64585) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Néha (kb. minden 2. nap) úgy tűnik, mint ha nem akarna működni a névfeloldás, és a system alatt az ndis.sys folyamatosan terheli a procit. Illetve, azt jelzi, hogy nincs internetelérés a win, pedig de. Ami még érdekesebb, hogy elindítok ebben az állapotban egy VM-et, akkor ott tökéletes a hálózat, nincs semmi probléma.
Ha letiltom a hálókártyát (integrált) az eszközkezelőben, restartolom a gépet, majd engedélyezem a hálókártyát, akkor minden oké (egy darabig..). UPC modem-router van, de egy másik gép nem produkálja a hibát, tehát ezek alapján valahol az oprendszerben kattant meg valami. Win frissítés nem volt, ami bekavarhatott volna.
Rakok be pár képet is.


Valakinek, valami ötlet?

Szerk.: ja igen, a konzolos képen ipconfigra azt írja, hogy "Az adathordozó nem működik". (Itt adathordozó alatt aszem a hálókártyát érti, csak anno hülyén fordították le).

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#64586) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
a telefon mobil netét akarom megosztani a céges gépemen (usb-n keresztül osztom meg). Viszont ilyenkor a belső hálós alkalmazások nem mennek.
Ilyenkor viszont olyan, mintha az alap háló kártya dns beállításait dobná és csak a mobil dns-ét használná. Amint lehúzom a telefont, minden visszaáll.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#64587) sfdrakex válasza Speeedfire (#64586) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mobilnetről külső hálózatra kerülsz, gondolom bontja a helyi hálós kapcsolatot, így persze, hogy nem éred el a belső hálót.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#64588) Speeedfire válasza sfdrakex (#64587) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Épp ezaz, hogy mind a két hálózati adapter aktív. Viszont a tracert már csak az usb felé megy ki.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#64589) Doky586 válasza Speeedfire (#64586) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez inkább a hálózatos topikok valamelyikébe tartozik mint windowsosba..

(#64590) sfdrakex válasza Speeedfire (#64588) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor viszont valahogy be kellene állítani a programoknak, hogy melyik hálózatot használják
.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#64591) Speeedfire válasza Doky586 (#64589) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én is arra gondoltam először, de mégiscsak windows alatt van. Nem linux/osx. Megkérdezem ott is, hátha.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#64592) Kékes525


Kékes525
félisten

Valami probléma van a Windows 7 Pro 64bit újraindításával. A monitort lekapcsolja, de a PC házában a fények ugyanúgy világítanak és ventilátorok is forognak. Resetet kell nyomnom ahhoz, hogy ismét betöltse a rendszert. Valószínűleg a Windows a programokat rendesen lezárja, mert utána a chkdsk /f parancs sosem talál hibákat a rendszermeghajtóban. Mi lehet a gond?

Lehet, hogy valami hardverhiba van? Írás közben lekapcsolta a monitort, de a PC házában a fények ugyanúgy világítanak és ventilátorok is forognak és resetet kellett nyomnom, hogy újrainduljon a rendszer. Esetleg ez egy pillanatnyi áramszünet volt?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64593) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Olyan fordítóprogramot keresek, ami olyasmi mint android-on a Google Fordító. Hogy beépül a "rendszerbe" és ha mondjuk egy megnyitott notepad file-ban kijelölök egy szót akkor azt egyből lefordítja nekem (az is jó, ha a jobb klikk-> context menüből). Chrome böngészőre van egy rakás ilyen bővítmény, de zeek csak a böngészőben működnek. Olyat keresek ami pl. a notepad-ban is működik, vagy a Word-ben is akár.

Létezik ilyen megoldás? Lehet fizetős is.

Köszi!

(#64594) Kékes525 válasza SunMount3r (#64593) üzenetére


Kékes525
félisten

A mobimouse ilyen. Nem tudom, hogy létezik e még. MoBiMouse Ez minden programban müködik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64595) Druss válasza Kékes525 (#64594) üzenetére


Druss
aktív tag

Első megvett programom volt 2000 körül kemény 6000 Ft-ért.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#64596) Kékes525 válasza Druss (#64595) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó az még, müködik Windows 7 alatt?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64597) SunMount3r válasza Kékes525 (#64594) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt ismerem régebbről én is, de ennél valami praktikusabbra gondoltam. Chrome-ra és Android-ra is van egy rakás ilyen "pop-up" fordító (amik gyakran pl. a Google Fordító szótárát használják), amik sipp-supp fent vannak és nem kell sokat vesződni velük és még esztétikusak is. Ez a Mobi meg eléggé őskövületnek tűnik, egy csomó felesleges dologgal mai nekem nem kell.

Kijelölök egy szöveget és katt (vagy billzet kombó) és egy kis felugró buborékban már ki is írja a fordítást. Ilyen kellene nekem.

(#64598) Kékes525 válasza SunMount3r (#64597) üzenetére


Kékes525
félisten

"Kijelölök egy szöveget és katt (vagy billzet kombó) és egy kis felugró buborékban már ki is írja a fordítást."

Emlékeim szerint pont ezt tudja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64599) Druss válasza Kékes525 (#64596) üzenetére


Druss
aktív tag

Nem használom.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#64600) SunMount3r válasza Kékes525 (#64598) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem akarok csak ezért egy 600MB-os monstrumot telepíteni, ami ráadásul ki tudja hogyan lassítja a rendszert.

Na mind 1, azért köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.