Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) Magnézium válasza Doky586 (#65149) üzenetére


Magnézium
kezdő

Szerintem arra gondolt,hogy én mire gondoltam,honnan tölteném le. A te ajánlásodat ő is olvashatta.

(#65152) Doky586 válasza Magnézium (#65151) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#65153) dugynok válasza BBéci (#65150) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem a programért fizetsz, le lehet tölteni nyugodtan. A hasznàlathoz szükséges kulcs kerül lényegében értékesítésre!

(#65154) zoo8800 válasza BBéci (#65150) üzenetére


zoo8800
veterán

ISO-t onnan szerez, ahonnan akar, az nem warez.

rip and tear, until it is done

(#65155) Intruder2k5 válasza Magnézium (#65136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javaslom, hogy a telepítőkészletet mindenképp megbízható forrásból szerezd be, mint például a Microsoft szoftverletöltés oldala, a kétes forrásokat pedig messziről kerüld el. Ha jól sejtem, itt rövid úton kiderül az is, hogy a birtokodban lévő kulccsal egyáltalán jogosult vagy-e erre, ha pedig nem, akkor ne is feszegesd itt tovább ezt a témát!

(#65156) farkas-j


farkas-j
őstag

Igaz, hogy ez egy Windows 10-es cikk, de érdekes a fogalmazása:
"Ezek szerint az 17133 build-számú, eredetileg a Tavaszi Alkotói-nak nevezett frissítés végleges kiadásának szánt csomagban egy olyan hibát sikerült azonosítani, ami "megbízhatósági problémákat" okozott annak működésében. A Microsoft szerint a frissítés a megszokottnál jóval gyakrabban dobott kék halált (BSOD), és ezért döntöttek a kiadásának elhalasztása mellett." :Y
Mennyi a megszokott gyakorisága a kék halálnak??? :))

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#65157) Doky586 válasza farkas-j (#65156) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2/gép/nap ... :C

(#65158) sz.j válasza farkas-j (#65156) üzenetére


sz.j
nagyúr

"....Mennyi a megszokott gyakorisága a kék halálnak???"

Ez vajon win7-re is igaz?
Mert nálam az összes frissítés fent van a win 7-es gépen, kék-halál nincs viszont az utóbbi időben elég sűrűn újraindul ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65159) Piftuka válasza sz.j (#65158) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnos nagyon igaz!

Írtam róla korábban. Érdemes megnyitnod a hozzászólásomban található linkeket.

Ott minden részletet alaposan kifejtenek. A lényeg, hogy a 2017. decemberi fix óta (tehát a januári, első Meltdown fix óta), minden kiadott "monthly fix" bugos, hovatovább még komolyabb biztonsági rést nyit a rendszerben, mint maga a Meltdown.

Az áprilisi fix hivatott megoldani mindezt. A jelek szerint nem sikerült neki maradéktalanul. A biztonsági rést elvben befoltozta, viszont ugyanúgy "reset", BSOD, és egyéb hibákat generált, generál számos felhasználónál.

"Aquila non captat muscas."

(#65160) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Windows 7 alá kellene nekem valamilyen szoftveres 3D megvalósítás.

Régebben volt directX warp, de az uccsó (2010 júniusi) csomag win 7 sp1 óta problémás. Feltettem, megnéztem, tényleg nem megy, leszedtem.

Amennyire cikkekben kotorászni tudtam, van helyette valami windows sdk cucc, de semmi konkrétumot nem találtam arról, merre is találok letölthető sdk + control panel cuccokat hozzá.

Help plz.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65161) SP4C3 válasza coco2 (#65160) üzenetére


SP4C3
veterán

Mégis mit akarsz software-es raster platform-mal? Emulálni egy gtx 1050-et? Nem kötekedés, csak kérdezem...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65162) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Van egy Dell E6440-es laptopom, amihez W7 Home Premium OA kulcs tartozik.
Próbálom letölteni az iso-t innen, de azt írja, hogy ezzel a kulccsal nem tud mit kezdeni, keressem fel a gyártót a recovery lehetőségekkel kapcsolatban.
Megkerestem a Dell OS Recovery Toolt, ami meg azt mondja, hogy bocs, de ehhez a géphez nem tartozik OS image.

Honnan tudnék beszerezni eredeti telepítő iso-t?

(#65163) Doky586 válasza Frenky89 (#65162) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#65164) Puma K válasza Piftuka (#65159) üzenetére


Puma K
veterán

Én most egy olyan hibával találtam szembe magam -szerencsére nem az otthoni gépemnél- hogy a jelszóval védett felhasználói fiókba nem tud belépni a Windows 7 a "2018-04 Havi összegző minőségi frissítés előzetese Windows 7 x64-alapú rendszerekhez(KB4093113) - 219,0 MB - 219,1 MB" telepítése után.

A felhasználónév és jelszó után ezt írja a gép:

A(z) Felhasználói profil szolgáltatás szolgáltatás nem tudott bejelentkezni.

A felhasználói profilt nem sikerült betölteni.

Ugyan nem csináltam meg, de itt egy magyar nyelvű leírás ami hátha segít másnak:

Felhasználói profil szolgáltatás nem tudott bejelentkezni - link

A leírás végén említésre is kerül az általam most tapasztalt probléma:

"Update 2018-04-09
Pár napja a felhasználói profil szolgáltatás nem tudott bejelentkezni hiba számos számítógépen előjött. Jellemzően windows 7 operációs rendszer alatt és valószínűsíthető hogy egy nemrég érkezett windows frissítés okozza. Érdemes lehet egy időre a windows frissítést kikapcsolni.
"

Videó formájában a megoldás:User profile service failed the logon User profile cannot be loaded - videó

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#65165) Doky586 válasza Puma K (#65164) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam sosem akart az a ...3113 települni és gondom sincs, semmi sincs letiltva. [kép]

(#65166) galaxys80 válasza Doky586 (#65165) üzenetére


galaxys80
veterán

Ellenben rengeteg embernél meg ugyanez a probléma jelentkezett.
A hétvégén én is a fenti link alapján hozta helyre egy ismerős gépét.
Azért hatalmas vicc, hogy ilyenekkel kell tökölni 2018-ban.

(#65167) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Kicsit régebbi gépre amin eddig xp volt milyen windows 7 et érdemes rakni 32 vagy 64 biteset?Most paramétereket nem tudok ilyet,hogy alaplap meg proci mert nem az enyém a gép de azt hiszem valami 3 vagy 4 magos amd van benne.Az tudom,hogy a videokártya integrál 32 bites xp alatt ezt mutatta 3,25gb memória egyébként ramból 4gb van benne szóval gondolom abbol csíp le a vga rész.Viszont egy üres hdd n csináltam egy próba win 7 telepítést 64 biteset ott 3,75 gb használható ramot mutatott.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65168) Puma K válasza Pityu. (#65167) üzenetére


Puma K
veterán

Az integrált megjelenítő a RAM-ból veszi le magának a VRAM-nak valót. Annak a mennyisége, hogy mennyit kap le, az meg a BIOS-ban meghatározható jó esetben.

Így 2018-ban javasolnám, hogy hiába hogy nem egy erőgépről van szó legyen benne 8 GB RAM és mehet rá a 64 Bit-es Windows 7. Már csak az internetezés maitt is javasolt az általam írt RAM mennyiség. Bár ha a CPU nudli...

(#65165) Doky586

Nekem és komának sem települ fel a szóban forgó frissítés.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#65169) Doky586 válasza Puma K (#65168) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"legyen benne 8 GB RAM és mehet rá a 64 Bit-es Win.."
Hogy tudja megduplázni gépe értékét..? feltölti RAM-al.. Mint a régi trabantos vicc :))

(#65170) Puma K válasza Doky586 (#65169) üzenetére


Puma K
veterán

Jajj basszus nem is vettem figyelembe a jelenlegi RAM árakat... :( :(((

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#65171) Zoz válasza Pityu. (#65167) üzenetére


Zoz
őstag

A mindenféle alaplapi eszköznek szintén kell címtartomány, ami 4 giga RAM és 32 bites rendszer esetén csökkenti a használható memória méretet, alaplaptól függően 3-3.5 giga körül változik maximálisan használható mennyiség.
A Win7/64 próbádból kiderült, hogy 256-ot eszik az alaplapi VGA, a többi fél giga a 32 bites rendszer korlátai miatt veszett el eddig.

Nyugodtan mehet 64-es Win7, mivel 4 giga RAM, és több magos proci adott, ha gyorsítani akarsz akkor egy SSD a rendszernek lenne a következő értelmes fejlesztés.

(#65172) coco2 válasza SP4C3 (#65161) üzenetére


coco2
őstag

Egykori wow vanilla (1.12) még olyan környezethez készült, amikor minden program a maximálisat hajtotta ki a gépből, mert az is kevés volt. Ma viszont úgy felfűti a gpu-t, hogy vízesés módjára zúg a venti. Éppen egy laptopon akarom használni, és a mobil gpu-n nincs teljesítmény korlátozási lehetőség. Én legalább is nem találtam.

Ami megoldást helyette találni véltem eddig a problémára, hogy virtuális gpu-ra kellene átrakni, aztán ráteszek még cpu korlátot is. A lehetőségeim részint virtual pc-t telepíteni, az alá win xp-t, és ahhoz van az egykori warp, meg a virtual pc jóvoltából egyébként is alkalmazni tudok pár korlátot. A másik lehetőségem win 7 alá találni virtuális gpu-t. Megspórolna nem kevés hercehurcát, ha találnék olyat. A szükséges teljesítmény egyébként bőven elég lenne cpu-ról is. Egy 12 éves játék teljesítmény igényéről van csak szó. Nem izmos, hanem erősen leszabályozható, vagy direkt cucc kell hozzá. Sajnos directX szolgáltatás nélkül a program egyáltalán nem indul el, exception-t dob és kilép.

Szóval az tudna előnyös lenni, ha sikerülne emulálni win 7 alatt cpu-ból gpu-t. Van arra kitalálva okosság?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65173) Doky586 válasza Zoz (#65171) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így van, le kell tesztelni. Nálam: [kép] vs [kép] - 2.62 vs 3.61 GB
(win7 - 10 egyformán látja)

[ Szerkesztve ]

(#65174) nesa


nesa
veterán

Urak tapasztalt valaki olyat hogy w7 pro 1 hete a feleségem gépen egyik bekapcsolás után eltűnt az asztal, egy kb szűz fiók jött be , pár nappal korábbi rendszer visszaállítás megoldotta de kb minden másnap ezt eljátssza neki, és ma nekem is ugyanez a meglepi volt kb szűz asztal , rendszer visszaállítás nekem is bejött, amit nem bántam kb 150 nyitott ablakom van egy élet munkája:) ezt a xart melyik frissítés okozhatja?

(#65175) coco2 válasza nesa (#65174) üzenetére


coco2
őstag

Frissítésből nálam fent van folyamatosan a legújabb, és eddig még - lekopogom - nem tűnt el az asztalom.

Van nálad aktívan vírusírtó? Legalább egy freeware avast vagy bármi?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65176) nesa válasza coco2 (#65175) üzenetére


nesa
veterán

Most futtatom, eddig semmi.

(#65177) Piftuka válasza galaxys80 (#65166) üzenetére


Piftuka
veterán

"Azért hatalmas vicc, hogy ilyenekkel kell tökölni 2018-ban."

Bizony szomorú, hogy a Microsoft szemrebbenés nélkül használja a felhasználókat "béta tesztelőnek".

Mert gyakorlatilag erről van szó... Elég csak itt, az utolsó ~200-300 hozzászólást visszaolvasni, nem is beszélve a külföldi fórumokról...

Ha még csak egyetlen fix-ük lenne deklaráltan bug-os mondjuk éves viszonylatban....

De hogy január óta, amióta a Metldown sebezhetőséget megoldani szerették volna, inkább csak több kárt csináltak minden frissítésükkel, mint hasznot...

No ez tényleg szomorú!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#65178) nesa válasza coco2 (#65175) üzenetére


nesa
veterán

Semmi, minden ok.

(#65179) Pityu. válasza Puma K (#65168) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát ez a ram bővítés nem az én dolgom :) sógoromé a gép és nagyon önfejű neki még mindig a windows xp az etalon.Csak azért akarnám újból rakni a gépet mert tesóm használja ás olyan dög lassú én is neteztem rajta a múltkor,de egyszer még újra is indult úgy behalt a windpws xp és szerintem 2012 óta nem is volt újból telepítve.Egyébként nem csak ram kéne bele hanem ahogy lentebb is írták mondjuk egy ssd de több tárhely mindenképpen.

#Zoz

Hát ez már sajna nem rajtam múlik,ha az enyém lenne a gép biztos kapna ssd t.

#nesa

Ha jól olvasom nálad is az van mint windows 10 en én is kaptam szívrohamot elsőre.De újra indítással mindig megoldódott a dolog vagy kijelentkezés bejelentkezés és már jó is,vagyis nálam nem kellett rendszer visszaállítás.

Nálam így néz ki

Elméletileg valami bug lehet.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65180) Frenky89 válasza Doky586 (#65163) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszönöm szépen!

Bocs a write-only módért!

(#65181) Zoz válasza Pityu. (#65179) üzenetére


Zoz
őstag

Igen pont erről írtam pár napja, hogy Win10-en is megy ez a játék az utóbbi kb két hétben.

(#65182) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

ti találkoztatok ezzel a hibával??
2018-04 Havi összegző biztonsági minőségi frissítés Windows 7 x64-alapú rendszerekhez (KB4093118) valami 31 KB

3x-or egymás után feltelepült,de még mindig felajánlja a frissítést.....

köszi a segítséget

(#65183) BBéci


BBéci
titán

Valamikor fél-egy éve azt olvastam, nem frissítik a továbbiakban a Windows 7 operációs rendszert. Akkor ezek mik? Direkt tönkre akarják tenni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65184) Zoz válasza petya2012 (#65182) üzenetére


Zoz
őstag

Igen pont most, egy frissen telepített gépen.

(#65185) Zoz válasza BBéci (#65183) üzenetére


Zoz
őstag

Hülyeséget olvastál, 2020. január 14. a támogatás vége.

(#65186) BBéci válasza Zoz (#65185) üzenetére


BBéci
titán

A támogatás vége valóban 2020, de én frissítésről beszélek, a kettő nem ugyanaz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65187) Doky586 válasza BBéci (#65183) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"azt olvastam, nem frissítik a továbbiakban a Windows 7 operációs rendszert"

Pontosabban már nem tesznek bele új funkciókat..
Hibás fordítógép, gagyi újságíró.. :)

(#65188) klaczi válasza petya2012 (#65182) üzenetére


klaczi
aktív tag

Az áprilisi összegző frissítés nálam sem települt. Nyilván oka van.
Mellesleg mikor elkezdődött a "balhé" nem tudtam bejelentkézni. Csökkentett módban visszaállítottam a gépet valahová. Majd durván (msconfig) letiltottam az egészet. Ma engedélyeztem újra.

(#65189) BBéci válasza Doky586 (#65187) üzenetére


BBéci
titán

Értem. Mindenesetre letiltottam másfél éve a frissítések keresését, előtte sem volt automatikus, csak jelezte, ha van valami új.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65190) nesa válasza BBéci (#65183) üzenetére


nesa
veterán

Nem kell izgulni van egy régi laptopom XP vel 2-3 hetente jön rá frissítés, még mindig.

(#65191) R3nts válasza petya2012 (#65182) üzenetére


R3nts
senior tag

Szia!Ugyanígy jártam,de nyilván nincs jelentősége,mert az áprilisi telljes RollUp felment,és valószinűleg azért dobálja be állandóan ezt a KB4093118-ast,mert külön van, de az áprilisi csomagban már benne volt...vagy nem tudom... :U Ráadásul tuti valami hiba lehet,mert az előzményekben benn van,hogy sikeresen felment a KB4092118-as,és restart után (nem kért,de ujraindítottam)ugyanúgy betalálja hogy telepítendő fontos frissítés! :C

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#65192) R3nts válasza R3nts (#65191) üzenetére


R3nts
senior tag

Bocsánat már nem tudtam szerkeszteni :természetesen végig a KB4093118-ról van szó!

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#65193) coco2 válasza petya2012 (#65182) üzenetére


coco2
őstag

Az a jelenség engem is betalált. Azt az előzetes frissítést a jelek szerint nem kellett volna felraknom. Aztán meg hirtelen megjelent ilyen 36 fontos frissítésnyi lista, jó 200 mega, csak pislogtam. De amikor lépek vissza frissítések keresésére, lefagy a folyamat.

Tudod, egy kicsit azért furcsa, hogy az ember direkt azért használja a win7-et, mert azt mondják rá, "kifutott", meg "nem adunk rá több supportot", hátha végre tényleg békén hagyják, de tönkrefejleszteni azért még rászánják az időt :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65194) Zoz válasza coco2 (#65193) üzenetére


Zoz
őstag

Ez a kifutott dolog az XP-re igaz. Meg a Vistára :-)

(#65195) SP4C3 válasza Zoz (#65194) üzenetére


SP4C3
veterán

még 1-2 év és a hetesre is igaz lesz, sajnos. :(

Csak az embereken/felhasználókon múlik, hogy kitartanak-e mellette, de már azt is orvosolták, mert aki win7-et használ és frissítgeti, az is megkapta a win10 mellé járó spyware pack-ot redmondtól.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65196) Mian


Mian
aktív tag

Ez a KB4093118 nyavaja nekem is előjött, irodai gépen és otthon is. Jobb klikk, elrejtés. Más ötletem nem volt nekem sem, hátha az 5. havi kumulatívban orvosolják. Még jó, hogy decemberben csináltam meg a gépeket az akkori frissítési off miatt. Amit meg egy nem updatelt licence okozott. Óriási. Még meg is értem, hogy ez nekik megéri, meg vegyél új gépet. Na de az irodában nem cserélgetik, legalábbis kis hazánkban 2 évente őket. Persze a multinacionális cégeknél lehet, hogy igen.

(#65197) IMGM6


IMGM6
tag

Tud-e valaki segíteni?
Egy gépben alaplapot kellene cserélnem. Gondosan ugyanolyan chipkészletű (H61) lap kiválasztva, csere, a Win7 nem indul, egy kis fejvakarás, totál ugyanolyan lap (még a lap rev. száma is stimmel) beszerzése, csere, a Win7 nem indul.
Valami tipp esetleg?

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#65198) Doky586 válasza IMGM6 (#65197) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mások a bios beállítások. Pl IDE / AHCI..

(#65199) IMGM6 válasza Doky586 (#65198) üzenetére


IMGM6
tag

Kösz, végig nézegetem majd az összes beállítást, de eddig még sosem volt ilyen gond, számtalanszor cserélgettem már alaplapokat, azonos sorozatú chipkészlet esetén, a BIOS-tól függetlenül még mindig elindult.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#65200) Doky586 válasza IMGM6 (#65199) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

IDE - AHCI váltáskor ugyanazon a lapon nem indul alapból a win... :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.