Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Windows 8.1 telepítő kulccsal,ami frissítve lett 10-re fel lehet rakni a 7-et? A 10-el gondok vannak (driver kompatibilitás), nem akarok szenvedni vele, jobb lenne a 7.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#64702) Doky586 válasza garga01 (#64701) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nem, de a 8 at igen.

(#64703) masta_dry


masta_dry
tag

Sziasztok!
Windows 7 környezetben szeretném megtalálni, hogy mi fogja meg a gépet. Céges környezetben kéne figyelni, hogy van-e valami folyamat, ami vár valami válaszra vagy hasonlók. Proci bírja, RAM van elég, HDD sem szakad meg, de sokszor beáll a gép, mintha kifagyna. Ilyesmi hibakeresésére van lehetőség?

(#64704) zoli62


zoli62
addikt

Nos Windows helyreállítóval készített lemezképpel helyreállítottam a C particiót, azóta hibamentesen működik, és az MBR-t nem írta felül, ha esetleg más is belefutna, nem olyan rossz a Windows beépített helyreállító programja, hogy feltétlenül Acronist kelljen használni.

(#64705) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!
Volna egy olyan problémám hogy az elmúlt pár napban állandóan leáll a windows intéző

mi lehet a baja ? jelenleg 64 bites rendszer van rajta és ultimate.

(#64706) krealon válasza Mbenyo97 (#64705) üzenetére


krealon
veterán

0xc0000005 = Access Denied (hozzaferes megtagadva)
msieftp.dll --> ennek jarj utana, hogy micsoda.

Nincs egy FTP site ikonja (shortcut) kiteve valahova?

(#64707) Mbenyo97 válasza krealon (#64706) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

De van egy FTP ikonom, ami azt a célt szolgálja hogy wi-fin keresztül tudok másolni fájlokat a telefonomra, persze csak akkor ha engedélyezem ezt a telefonon is. Ezzel lenne valami összefüggés ?

(#64708) Imi Csabi válasza default. (#64696) üzenetére


Imi Csabi
tag

Szia!

Ezen a [leíráson] menj végig és helyreáll a windows update.
3-om gépen is tesztelve.

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#64709) [MK]_[MK]


[MK]_[MK]
csendes újonc

Üdvözlet!
Lenne egy olyan szép problémám, hogy a minap telepítettem egyik másodlagos winchesteremre egy windows 7-et.
Az SSD-men ami az elsődleges azon windows 10 van és van mellette 2db 500GB-os winchestrer.
Nos, az egyik 500-asra ment fel a windows 7.
Úgy telepítettem, hogy addig ki volt húzva a másik két meghajtó, így boot menüben (F12) tudom választani, hogy melyik rendszert szeretném futtatni. Ha az SSD-ről futtatom a windows 10-et akkor minden klappol úgy mint régen, viszont, ha a windows 7-et futtatom a másodlagos winchesterről akkor a rendszer nem látja a harmadik adattárolásra használt 500-as meghajtót. SSD-t látja.
Eszközkezelőben ott szerepel a "fantom" meghajtóm és a tulajdonságainál azt írja, hogy az eszköz megfelelően működik, de mégsem jelenik meg a saját gépben.
Winchesterek nincsenek jumperelve.
Mit lehet tenni?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#64710) Zoz válasza [MK]_[MK] (#64709) üzenetére


Zoz
őstag

Lemezkezelőben mit mutat? Lehet, hogy csak betűjelet kéne neki adni.

(#64711) [MK]_[MK] válasza Zoz (#64710) üzenetére


[MK]_[MK]
csendes újonc

Jelenleg melóban, de ahogy hazaértem rálesek. Köszi az ötletet...

(#64712) King Unique válasza [MK]_[MK] (#64709) üzenetére


King Unique
titán

Sokan esnek Windowsnál abba a hibába, hogy egy HDD / SSD meghajtó megjelenésénél csak a fájlkezelőt veszik alapul, holott az eleve másodlagos ilyen szempontból... Ott csak akkor fog megjelenni a meghajtó, illetve a partíció, ha van betűjele. Tehát az eszközkezelő és a lemezkezelő a lényeg, illetve az utóbbinál szükség esetén meghajtóbetűjelet kell hozzárendelni a kötethez!

[ Szerkesztve ]

(#64713) krealon válasza Mbenyo97 (#64707) üzenetére


krealon
veterán

"De van egy FTP ikonom,
[...]
Ezzel lenne valami összefüggés ?
"

Igen, ezzel van osszefuggesben. De hogy mi a pontos ok, azt mar neked kell kitalalani.

En valamikor a Windows 95-98 kornyeken a SmartFTP program Exploreres integraciojaval kinlodtam egy darabig, majd toroltem az egesz programot a fenebe.

(#64714) [MK]_[MK] válasza King Unique (#64712) üzenetére


[MK]_[MK]
csendes újonc

Köszönöm neked is.
Viszont inaktív minden, kivéve a partició törlése menüpont.

(#64715) King Unique válasza [MK]_[MK] (#64714) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen akkor szokott lenni, ha a Windows számára ismeretlen fájlrendszer (pl. Ext4) van a köteten, vagy pl. rejtett (hidden) a kötet. De, ha a Windows 10 kezeli rendesen és nincsen telepítve valami spéci FS driver, akkor nem valószínű az idegen fájlrendszer. Hacsak nem netán ReFS, mert azt a Windows 7 alapból nem kezeli. Ha esetleg rejtett a kötet, akkor parancssorban a DiskPart segítségével megoldható a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#64716) GabeszHUN


GabeszHUN
tag

Sziasztok.

Ebben a csoportban lehet kérdezni a Windows 10 vs Windows 7-el kapcsolatban? Ha OFF topic, akkor mondjátok és már lépek is.

Előre köszi.

K.Gábor

For Sale AKG Q701

(#64717) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ultimate edition ből hogy tudok professinal t csinálni ?
Érdemes vagy inkább újratelepítés ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64718) krealon válasza DonThomasino (#64717) üzenetére


krealon
veterán

Downgrade-elni nem lehet hivatalosan.
Meg lehet elvileg hekkelni, de ha jot akarsz magadnak ujratelepited.

(#64719) DonThomasino válasza krealon (#64718) üzenetére


DonThomasino
veterán

Világos köszi, akkor úgy lesz.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64720) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy nagyon ritka jelenség. Amikor futtattam a LibreOffice 6.0.1.1 telepítőjét, akkor lépett föl a hiba. A rendszerem uptodate.

A következő próbálkozásnál már csont nélkül lefutott telepítő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64721) Sub-ZeRo válasza Kékes525 (#64720) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Insiderben vagy?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64722) Kékes525 válasza Sub-ZeRo (#64721) üzenetére


Kékes525
félisten

Mire gondolsz? Windows 10 Insider? Windows 7 64bit Pro, amint az az adatlapomon is van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64723) Sub-ZeRo válasza Kékes525 (#64722) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bocs, nem olvastam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64724) King Unique válasza Kékes525 (#64720) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként ezek a korai 6-os verziók még kissé bugosak, szóval ez a BSOD sem annyira meglepő... Nálam több Windowson is próbálva sokszor el sem akart indulni a 6.0.0 / 6.0.1 verzió, állandóan összeomlott, helyre akarta állítani a megnyitott dokumentumot, de aztán mégsem tudta stb. Visszaraktam az 5.4.5-ös verziót, ami érdekes módon hiba nélkül működik. Szóval ennyit erről...

(#64721) Sub-ZeRo:
Insider a 10-esnél van, illetve annál a BSOD is más. Meg, ha már a W7 topikba rakta be, akkor világos, hogy melyik rendszerre vonatkozik...

[ Szerkesztve ]

(#64725) Sub-ZeRo válasza King Unique (#64724) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bocs már hogy nem olvastam hogy windows 7 témában vagyok... :o :B
Amúgy neten inkább 10-nek a hibái jönnek ki ilyen bsod-dal... Jah, igen, gugliztam egy picit... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64726) King Unique válasza Sub-ZeRo (#64725) üzenetére


King Unique
titán

Ha már itt tartunk, van ilyen, illetve ehhez hasonló BSOD a 7-esnél is. A 10-esnél viszont általában máshogyan néz ki egy BSOD, szóval már csak ezért sem feltétlen lehet összekeverni a kettőt...

[ Szerkesztve ]

(#64727) default. válasza efi99 (#64697) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm, sikerült.

(#64708) Imi Csabi: Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#64728) Sub-ZeRo válasza King Unique (#64726) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kép alapján kerestem, hanem szöveg alapján a hibára, így elsőre a windows 10 insidert olvastam az első jópár találatban. Bocs hogy hibáztam, te biztos nem szoktál. 🤣😂

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64729) King Unique válasza Sub-ZeRo (#64728) üzenetére


King Unique
titán

Olykor mindenki szokott, illetve csak az nem hibázik, aki nem dolgozik... :DDD Viszont, mivel a W7 topikjában vagyunk, screenshot is be lett téve stb., ezért egyértelmű volt, hogy melyik rendszerre vonatkozik.

(#64730) sz.j


sz.j
nagyúr

Van egy problémám a win7 pro-val.

Ha a képeket a Windows Fényképnézegetővel nézem meg akkor az addig fehér háttér sárgás-drappos árnyalatú lesz és maga a kép is elszíneződik.
Ha ugyanazt a képet mással nyitom meg és nézem meg (például Paint-al), akkor nincs semmilyen elszíneződés.

Hogy lehet ezt a hibát megszüntetni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64731) [MK]_[MK] válasza King Unique (#64715) üzenetére


[MK]_[MK]
csendes újonc

Köszönöm.
Sajnos nem tudtam megoldani a dolgot. Sőt valami gebasz volt a win7-tel. Egeret sem akarta nagyon felismerni. Sokszor 3-4x kellett indítanom a rendszert, hogy felismerje az egeret. Win 10 alatt ilyen gondok nincsenek szóval nem az egér a ludas.
Feladtam a két rendszert. Legyalultam a winchestert aztán marad adattárolónak. Végül is tudok létezni úgy is. :)
Köszi mindenkinek aki segített..
Üdv.

(#64732) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Abban kérném a tisztelt fórumtársak segítségét, miként lehet beállítani az intézőben, hogy a mappa méret kijelzésre kerüljön?

(#64733) Mbenyo97 válasza krealon (#64713) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Töröltem az FTP-s dolgokat és úgy néz ki hogy most rendben van minden, nem csinálja a marhaságot.

(#64734) sz.j válasza sz.j (#64730) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben a neten megtaláltam a megoldást, igaz Vista-ra készült, de minimális változtatással jó Win7-re is.
Leírom hátha később másnak is segítségére lesz:

- A Win7 keresőjébe be kell írni, hogy Színkezelés, majd a listából klikk a Színkezelés-re
- A megjelenő ablakban a Eszközök fülön (ha a legördülő listában lévő minden eszközre alkalmazzuk) akkor be kell pipálni a Saját beállítások használata az eszközhöz
- A meglévő ICC-profilokat ki kell jelölni, majd klikk az Eltávolítás gombra.
- Majd a Hozzáadás gombra kattintva be kell írni ezt: sRGB IEC61966-2.1
- Ezt követően rá kell kattintani a Beállítások alapértelmezett profilként gombra

Ha ezek megvannak, akkor újra kell indítani a gépet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64735) Jorus válasza Zaji (#64732) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapból sehogy, külső programmal tudod megoldani.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#64736) krealon válasza sz.j (#64730) üzenetére


krealon
veterán

"Ha a képeket a Windows Fényképnézegetővel nézem meg akkor az addig fehér háttér sárgás-drappos árnyalatú lesz és maga a kép is elszíneződik."

Szin-profil problema

Igy nez ki az alapallas:
Jobbkatt az asztalon Screen resolution

Advanced settings

Color management

Advanced

(#64737) sz.j válasza krealon (#64736) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm szépen a részletes infót :K , de mint a # 64734 hsz-ban írtam közben a neten megtaláltam a megoldást. Igaz kissé más útvonalon ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64738) Zaji válasza Jorus (#64735) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm a választ.
Szinte biztos voltam benne. 🙁

[ Szerkesztve ]

(#64739) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Funkcionálisan a Win 7 Pro alatt a kedvencekben hogyan lehet 3 mappát berakni,hogy működjön az elérése?
Sem a neve alatt ,a sem az adott oldalon az alábbiakat nem találom.

Letöltések
Az utolsó megtekintett mappák
Asztal

(#64740) _drk


_drk
őstag

Sziasztok

Elsődleges képernyő displayport-on a monitor, de mély alvó állapotból nem kapcsol be, és a másodlagos hdmi-n lévő tv-n lesz az asztal.
Nvidia driverben is és Windowsban is elsődleges a monitor.

Eddig klónozással használtam úgy régi monitort ami vga csatlakozós volt.
De ez úgy még sima alvó állapotból se tér vissza.
Kiterjesztéssel mikor kikapcsol a gép akkor fel se ismeri.

Mikor bekapcsolom a gépet csak a Windows bejovetelenel kapcsol be a monitor.
Lehet nem Windows lesz, de akkor tudtok topikot ajánlani?
Lehet ezzel valamit kezdeni?
Biosban nem találok erre semmit.

Elore is köszi

(#64741) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Win7 esetében nincs lehetőség arra mint Win10 esetében, hogy a rendszert teljesen alap állapotra állítsam vissza?

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64742) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Ezek felmehetnek,vagy van bennük a múltkori meltdown&spectre-mizéria miatti patch-ekből valami? Nem örülnék most ha beborítaná csóri kis régi konfigomat... :Y :W Köszönöm a segítséget előre is! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#64743) Kékes525 válasza MaxxDamage (#64741) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs lehetőség arra. Rendszer visszaállítás lehetséges, ha volt előzőleg mentésed, Illetve biztonsági mentésből fájlok visszaállítása, ha be volt állítva és volt tényleges mentés is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64744) MaxxDamage válasza Kékes525 (#64743) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! Erre gondoltam én is.
Akkor marad az újra húzás és a rendszer feltétele után a mentés létre hozás amihely majd vissza lehet térni majd. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64745) Fürkésző válasza Kékes525 (#64743) üzenetére


Fürkésző
tag

Sziasztok!

Fontos frissítésként visszatért a 2018 februári csomagban a KB2952664. E volt az, ami 2015-ben elkezdte letölteni a gépekre a Windows 10-et. Bár most azt ígérik, nincs benne a GWX:
"Ez a frissítés diagnosztikát végez a Windows ügyfél-élményjavítási programban részt vevő Windows rendszereken. A diagnosztika értékeli a Windows ökoszisztéma kompatibilitási állapotát, és segít a Microsoftnak annak biztosítására, hogy az alkalmazások és az eszközök kompatibilisek legyenek a Windows összes frissítése esetén. Ebben a frissítésben nincs GWX vagy frissítési funkció. "
azért én egyelőre letiltom. Idézet a Microsoft Support-ról

Itt azt írják, hogy most a Meltdown és Specter védelem felmérésében segít.

Itt pedig azt, hogy telemetria és ne telepítsd.

Szerintetek is jobb tiltani, mint felengedni?

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#64746) King Unique válasza MaxxDamage (#64741) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a cikkben több Windows-verziónál is leírják a visszaállítás módját, de az említett gép alaphelyzetbe állítása opció a Windows 8-nál lett bevezetve, illetve az aktuális Windows 8.1/10 rendszerek tudják ezt. Ugyan az alábbi videó egy Windows 7-es factory resetet mutat be, de ez elvileg csak az olyan előtelepített gépeknél működik, ahol van gyári recovery partíció. Tehát :N

(#64745) Fürkésző:
Az a GWX-es dolog már rég megszűnt, ahogyan hivatalosan a 10-esre frissítés lehetősége is... Tegnap "felengedtem" (telepítettem) a havi összegzőt és nem kezdte el letölteni, nem upgrade-elte 10-re a rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#64747) Fürkésző válasza Fürkésző (#64745) üzenetére


Fürkésző
tag

Bocs Kékes525. Ez nemcsak neked szól, hanem új hozzászólás akart lenni. Sikerült félrenyomni.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#64748) Fürkésző válasza King Unique (#64746) üzenetére


Fürkésző
tag

Ahogy idéztem is, írják, hogy nincs benne a GWX. De csak kutakodik. És "elvileg" ez a számú frissítés felelős a Windows mindenkori upgrade-eléséért.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#64749) Kékes525 válasza Fürkésző (#64747) üzenetére


Kékes525
félisten

(#64746) King Unique

"Tegnap "felengedtem" (telepítettem) a havi összegzőt és nem kezdte el letölteni, nem upgrade-elte 10-re a rendszert..."

+1 én is pontosan ezt tapasztaltam. Én ma tettem fel a frissítést.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64750) MaxxDamage válasza King Unique (#64746) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen :R
Olyanra gondoltam mint a Win10 esetében. Azt szépen vissza is állítottam meghajtók törlésével mindennel (mint az új) egy Notin. Másikon Win7 volt és azt újra húztam. (az is nagyon tele volt szemetelve mindennel)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.