Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) papi77 válasza Fürkésző (#64745) üzenetére


papi77
addikt

Nekem a DWS letörölte!

Az első: NOKIA 1611

(#64752) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Win7-et tervezek telepíteni. Kicsit régebbi laptopról van szó, ezért kicsit félek, hogy nem sikerül majd telepítés után újra jó drivereket, a megfelelőeket megtalálni.

Mit tudnátok ajánlani, hogy még a formázás és telepítés előtt valahogy lementsem a driverokat a jelenleg működő Win7 rendszerről?

köszönöm

(#64753) quailstorm válasza Orionk (#64752) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez marhaságnak tűnik, ha most megy akkor újratelepítés után is fog. Valamiből feltetted a mostanit is.
Milyen géped van? (pontos adatok, akár aida64 report)

[ Szerkesztve ]

(#64754) Orionk válasza quailstorm (#64753) üzenetére


Orionk
senior tag

Hello,

Nem az enyém a gép. Egy idősebb ismerősöm kért meg a telepítésre, aki kb. csak bekapcsolni tudja. Évekkel ezelőtt, amikor vette, akkor már telepített Win7 volt rajta. Telepítő driver lemezeket nem tudja hol vannak. Most valóban megy rajta a Win7 és Device Manager ben megnéztem és mindenhez van találva driver.

Nyilván menne Win7 újratelepítés után is, ha fel tudnám tenni a drivereket, de pont ezért kértem segítséget, hogy milyen módon lehetne valahogy előre lementeni, biztosra menni még mielőtt újratelepítem.

köszönöm

(#64755) MaxxDamage válasza Orionk (#64754) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Egyszerű, noti alján van matrica, pontos model megnevezéssel. Az alapján biztosan megtalálhatók hozzá a driverek a gyártó oldalán. (én így szoktam) és pl.van olyan is, ha nem lested le előre a chipsetes dolgokat, vagy wlan-t (pl.Atheros, Broadcom,Intel, stb...) akkor még a Win7 felrakása után ez könnyen feltérképezhető. Pl.Aida64

Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét! ;)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64756) quailstorm válasza Orionk (#64754) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De amúgy ha nincs fenn a gyártó honlapján vagy valami egzotikus fasság van, és hajlandó vagy aida64 riportot megosztani, akkor segítek.
Nemrég valami XP-s P4 laposhoz sikerült megoldanom a hangot W7-re itt a fórumon. Microsoft Update katalógus amúgy még egy jó driver lelőhely régi vasakhoz.

[ Szerkesztve ]

(#64757) Doky586 válasza Orionk (#64754) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha boltban win7-el volt véve akkor az előelepített win. Nem szükséges kézzel újratelepíteni, erre beépített újratelepítő van: bootkor F9.

Egyébként érdemes vásárláskor lementeni a gyártó honlapjaáról az elérhető drivereket, mert én is úgy jártam hogy se a wlan se a tapipad drivere nem elérhető az Asus oldalán már évek óta.. (de a többi viszont máig elérhető)

(#64758) Glaz-dozfhut válasza Orionk (#64752) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Van arra alkalmas program. Nekem a Driver Magician nevezetű vált be, ami lementi az összes drivert. A nem microsoft gyártmányúakat külön jelzi kép (Most csak ezt a képet találtam. Az a *** googlé megváltoztatta a keresést képek tekintetében. Eltűnt egy opció.) kép +

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#64759) Doky586 válasza Glaz-dozfhut (#64758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hasznosabb volna ha nemcsak a keresőkid tudásod reklámoznád, hanem valós képet csatolnál. :)
[kép]

(#64760) Glaz-dozfhut válasza Doky586 (#64759) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Mivel hasznosabb az? Kép meg kép közt mi a különbség?

- Glaz-doz-fhut -

(#64761) brd válasza Doky586 (#64759) üzenetére


brd
nagyúr

Osztán' mivel hasznosabb? Nem nagyon értelek, mennyivel tűnik valósabbnak egy PH!-ra feltöltött és onnan linkelt kép?

The only real valuable thing is intuition.

(#64762) galaxys80 válasza brd (#64761) üzenetére


galaxys80
veterán

Annyival hasznosabb, hogy ezt a képet a nagymester tette be. :D
Hihetetlen egy pali.

(#64763) Grg válasza galaxys80 (#64762) üzenetére


Grg
tag

:C

(#64764) gaara01


gaara01
tag

A Win 7 nem támogatja a 8. generációs procikat. Van valami esély arra, hogy ez a jövőben megváltozik? :F

(#64765) Dr.FantastiK válasza gaara01 (#64764) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

PERSZE !!

fogod es beleintegralod a Win10-es drivereket a telepitobe !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#64766) quailstorm válasza gaara01 (#64764) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyáltalán semmi, már a 7-ik generációnál elkezdtek hisztizni.

(#64767) Glaz-dozfhut válasza gaara01 (#64764) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Most még működik együtt (véletlen saját) kép

- Glaz-doz-fhut -

(#64768) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ma reggel elkezdett telepíteni valamit a windows update bootoláskor de 100%-on állva maradt.
Újraindítottam a gépet majd 35%-on maradt állva.
Utána elindítottam safe módban a gépet most azt írja hiba a windows update telepítés során és visszavonja a változtatásokat.
Azért bosszantó ez mert nincs is bekapcsolva windows update a gépen.
Hogyan lehetne életre kelteni a gépet?

⭐ Stella

(#64769) radi8tor válasza radi8tor (#64768) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy néz ki megoldotta safe módban a dolog. De elszöszölt vele vagy 10 percig.
És megnéztem Windows update le van tiltva a gépen, gőzöm nincs miért kezdett frissítésbe...

⭐ Stella

(#64770) Kékes525 válasza radi8tor (#64768) üzenetére


Kékes525
félisten

Windows Update hibaelhárító

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64771) radi8tor válasza Kékes525 (#64770) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De 2 éve ki van kapcsolva a windows update (szolgáltatás letiltva).

⭐ Stella

(#64772) Kékes525 válasza radi8tor (#64771) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem érdemes fixálni, ez visszakapcsolja, majd ismét letiltod. Valami bekavarhatott, így talán ismét letiltva marad.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64773) Sanya46


Sanya46
csendes tag

Segítséget kérnék!
A HDD ketté van osztva C, és D meghajtóra.Növelni szeretném Win7 alatt a C meghajtó méretét a D rovására, de sajnos elakadok.
1. Lemezkezelővel zsugorítom a D meghajtót, de utána a C meghajtót nem engedi kiterjeszteni.Segítséget előre is köszönöm.
Sanya

(#64774) sfdrakex válasza Sanya46 (#64773) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A D meghajtó elejéből kell levágni ahhoz hogy hozzá tudd adni a C-hez. Easus Partition Masterrel menni fog, elméletileg adatvesztés nélkül, de azért ami fontos, azt mentsd el valahova.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#64775) King Unique válasza Sanya46 (#64773) üzenetére


King Unique
titán

A Windows lemezkezelője csak nem lefoglalt területnél engedi a kiterjesztést és alaplemezként is csak akkor, ha az közvetlenül a kiterjeszteni kívánt kötet után helyezkedik el. Ellenkező esetben nem, vagy max. dinamikus lemezzé konvertálással tudja megoldani... Tehát alaplemezként ilyenkor csak külső particionáló programmal lehetséges, amiről a téma topikjában is volt szó. De, mivel itt rendszerpartíció (erőltetett) átméretezéséről van szó, ezért lehet a külső szoftver is csak ún. PreOS módban fogja tudni megcsinálni. Normál esetben ugyan lefut egy ilyen művelet hiba nélkül, de olykor lehet példa az ellenkezőjére is. Éppen ezért javasolt előtte mentést készíteni a rendszerről és a fontos adatokról! Ez pl. a Macrium Reflect programmal is megoldható, sőt akár az adatpartíciót is belel lehet foglalni a mentésbe.

[ Szerkesztve ]

(#64776) Attix70 válasza Glaz-dozfhut (#64767) üzenetére


Attix70
aktív tag

Elég NEM gyenge az élményindex :DD

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#64777) #16939776 válasza quailstorm (#64699) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm még egyszer!

Ez valami kontra-produktívat csinál a géppel, a frissítések keresésen, és a két ablak feldobásán kívül. Mert miután deaktiváltam azt a fosht, átlag 1,5ms-el alacsonyabb lett a frame-render-time. :DD

[ Szerkesztve ]

(#64778) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv,

Mi a módja annak hogy csak az Win 7 menjen az SSD-n, minden más (Felhasználók,Program Files,Windows) a HDD-re menjen, tehát a HDD legyen az elsődleges az SSD csak az op rendszernek.

(#64779) quailstorm válasza szzimo53 (#64778) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az általad felsoroltak a Windows részei.
NTFS junctionön kívül nem nagyon van lehetőséged, utólag telepített programokat tudod még más meghajtóra tenni.

(#64780) King Unique válasza szzimo53 (#64778) üzenetére


King Unique
titán

Ez így kissé értelmetlen, ugyanis magát a rendszert akarod több meghajtóra pakolni... Az pedig egyrészt a Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? cikkben is le van írva, hogy semmilyen ilyen áthelyezésre és erőltetett túlkímélő beállításra nincsen szükség csak azért, mert SSD van a Windows alatt. Másrészt, ha csak az az oka, hogy kevés a tárhely, akkor tessék egy megfelelő tárolókapacitású SSD-t venni és arra telepíteni a rendszert! Ugyan bizonyos programokat lehetne akár a HDD-re is, de azért célszerű a rendszermeghajtó méretét nem kicentizni. Amúgy már egy 64 GB-os is elég akár a Windowsnak, egy 120/128-as, vagy nagyobb meg bőven. Annál kisebb tárolókapacitásút pedig eleve nem is érdemes használni, max. esetleg pl. Linuxokhoz...

[ Szerkesztve ]

(#64781) Glaz-dozfhut válasza szzimo53 (#64778) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha fontos, meg tudod csinálni egy részét, de csak lassítja a rendszert. Pár éve én is kipróbáltam, csak azóta okafogyottá vált a dolog. Ez a leírás segített nekem.

- Glaz-doz-fhut -

(#64782) szzimo53 válasza King Unique (#64780) üzenetére


szzimo53
tag

A lényeg az lenne hogy apám gépét gyorsítanám, természetesen egy forintot nem akar rá költeni mert csak netezik meg letöltöget rá, de azért szorgosan kommentálja hogy kicsit lassú ez a sz*r (7200rpm)
Kérdés hogy lehet kivédeni azt hogy még véletlenül se pakoljon semmit egy most bekerülő 32/64gb-re SSD-re amire majd a rendszert felteszem. Ő mint nem tudatos pc júzer úgy használja a gépet hogy a letöltések mappába 100giga minden vacak figyel, az asztal meg tele 50 parancsikonnal, tehát szinte boritékolható hogy tele pakolná az ssd-t, ha az az elsődleges merevlemez...nagyobbat/drágábbat meg nem fogunk ugye venni.
:))

(#64783) King Unique válasza szzimo53 (#64782) üzenetére


King Unique
titán

Ez esetben esetleg a felhasználói mappákat át lehetne helyezni a HDD-re, amihez vannak leírások (példa). Az ilyen átlagos usereknél pedig olykor sajnos szükséges is, mert hiába van külön háttér, hoz létre az ember külön adatpartíciót stb., csak azért is a rendszerpartíciót pakolják fullra tele adatokkal...Múltkor egy ilyen tagnál alig volt a C-n pár-néhány 100 MB szabad hely, ellenben a D meghajtón ott volt neki kb. 250 GB... :W

[ Szerkesztve ]

(#64784) szzimo53 válasza King Unique (#64783) üzenetére


szzimo53
tag

Igen igen, itt is ez a jelenség sajna....ezért akartam kiokoskodni valamit. :F

(#64785) szzimo53


szzimo53
tag

Még egy kérdés.
Mi a teendő akkor ha egy most összerakott konfigra nem tudom feltelepíteni a win 7-et pendrivról mert egyik USB port se akar müködni. Se bill se egér nem érzékel. A hdd-n van egy win 7 de mivel minden cserélve lett a windows logo után fekete kép és csak a kurzort látom és ennyi. Régi PS/2 bill működik, biosba tudok lépkedni. Csak a cd-s megoldás maradt?

Ga-M52L-S3 (Am2/Am2+) barátom gépét bütykölöm....

[ Szerkesztve ]

(#64786) Doky586 válasza szzimo53 (#64785) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor win10 -et telepítesz.. :K

(#64787) szzimo53 válasza Doky586 (#64786) üzenetére


szzimo53
tag

Tök mind1 hogy win 7,win 10 vagy win XP, nem tudok pendrivról telepíteni mert nem müködnek az usb portok. Kérdés tud-e valaki valami okosságot :))

(#64788) szzimo53 válasza szzimo53 (#64787) üzenetére


szzimo53
tag

Hmm, a ramot átraktam másik slotba, most megjavultak....

(#64789) krealon válasza szzimo53 (#64782) üzenetére


krealon
veterán

"Kérdés hogy lehet kivédeni azt hogy még véletlenül se pakoljon semmit egy most bekerülő 32/64gb-re SSD-re"

Esetleg ReadyBoost-kent hasznalni az SSD-ket?

(#64790) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nemrég volt egy kék halál a notim-on.

Új boot után ezt dobta fel a windows, mint probléma leírást:

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen

Additional information about the problem:
BCCode: 7a
BCP1: FFFFF6FB400000A8
BCP2: FFFFFFFFC0000185
BCP3: 000000004E6DF884
BCP4: FFFFF68000015000

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\022218-46051-01.dmp
C:\Users\Louis\AppData\Local\Temp\WER-210367-0.sysdata.xml
->Ezt a file-t sehol sem találtam.

Mi okozhatta? Legutóbb vagy 5 éve volt rajta kék halál, azóta soha.

Túlmelegedés, memória esetleg winyó?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#64791) Dr.FantastiK válasza SunMount3r (#64790) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

100 % biztos hogy valami 'friss'' Update ! ;]

a mostani Updatek direkt arra vannak kihegyezve hogy okvetlenul 1000%-ba biztosan elbass@zak a Gepet ! ! :(( :((

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#64792) SunMount3r válasza SunMount3r (#64790) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Emit még hozzá tennék:

Egy ideje már elég magas a memória használat, valami folyton felzabálja, pedig 4GB RAM általános felhasználásra nem kevés. Képek: 1 2 3

A LiveMail zabálná fel, vagy a Torrent? Melyik lehet a ludas, vagy mi nem stimmelhet? Hogyan lehetne kiszűrni ezt mondjuk a Resource Monitor-ban?

Köszi!

(#64793) sfdrakex válasza SunMount3r (#64792) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feladat kezelőben nézd meg, egyébként torrent simán zabálja. A processesnél nézd.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#64794) SunMount3r válasza sfdrakex (#64793) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A LiveMail zabálja a legtöbbet, de az is csak 133K, vagy ez már soknak számít egy ilyen levelező programnál? A torrent most, hogy nem tölt semmit, a WebHelper-ekkel együtt "csak" kb. 75K-t visz el.
Viszont a Chrome összesen 432K-t, pedig csak 4 lap van betöltve. :((
81% van lefoglalva a 4GB-ból. Azért ennyi és ilyen "kis" app-oknak nem kellene így megakasztaniuk egy 4Gigás gépet.

[ Szerkesztve ]

(#64795) Doky586 válasza SunMount3r (#64794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bal alul meg kellett volna nyomni a gombot hogy hasznos dolgot is mutasson...

(#64796) SunMount3r válasza Doky586 (#64795) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Néha a leg evidenseb dolgokra nem figyel az ember...[link]

De én semmi változást nem látok a top 10-ben... És már 90%. :((

[ Szerkesztve ]

(#64797) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Újraraktam a winemet, W7 prof... van egy 60 GBs SSDm, és egy 750 es WD HDDm... Értelem szerűen, az egyiken a rendszer, a másikon az adat. Telepités előtt lehúztam a HDD-t hogy ne legyen útba, pendriveról fel is ment a telepítés az SSDre, minden rendben, de mikor visszadugtam a HDDt, E nek ismerte fel az DVD olvasó után, (ezt már átállítottam betűjel módosítással) de még mindig a HDD-t látja első meghajtónak a lemezkezelőben! Ezzel tudok / kell valamit csinálni, lehet e ez probléma bárhol?? Köszönöm szépen!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#64798) Clever0 válasza zeusz55 (#64797) üzenetére


Clever0
senior tag

Ez nem attól függ, hogy melyik sata csatolóra dugtad fel őket? Próbáld megcserélni!

(#64799) zeusz55 válasza Clever0 (#64798) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ahhoz nem nyúltam! Csak a vinyóból húztam ki a kábelt, és azelőtt jó volt!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#64800) Clever0 válasza zeusz55 (#64799) üzenetére


Clever0
senior tag

Eddig is két eszközöd volt? A BIOS milyen sorrendben listázza ki őket? Ha a vinyót lehúzod, akkor is lemez 1 az SSD? (Hogy-hogy nincs 100 MB-os rejtett partíciód a C-n?)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.