Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) akaido válasza B-L-A-C-K (#65500) üzenetére


akaido
addikt

Nem törölném, ha nem feltétlen muszáj.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65502) B-L-A-C-K válasza akaido (#65501) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nem lenne az nem kérdezném...:)

De tudom ha én kitörlöm csak úgy akkor windowsnak gatya, és ezt se akarom ugye, hanem valami normális úton.

(#65503) csubuka válasza brd (#65499) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, ez jól hangzik!

A háttértároló vezérlő az a chipsettel lesz kapcsolatban nem? Az egyikben Intel QM77 van a másikban Mobile Intel GS45 Express, talán akkor megúszhatom eszerint, hiába két procigeneráci különbség?

(#65504) Doky586 válasza B-L-A-C-K (#65502) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Javaslom a format c: -t mert sokkal hatékonyabban csinál helyet.
Utána XP vagy ubuntu telepítése.. ;]

(#65505) B-L-A-C-K válasza Doky586 (#65504) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

#nagyonkispoénosakvagyunkmárígypéntekenkéremszépen... :))

(#65506) Sub-ZeRo válasza B-L-A-C-K (#65502) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Növeld meg a particiót és problem solved.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65507) B-L-A-C-K válasza Sub-ZeRo (#65506) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem lehet, kicsi a vinyó kevés a hely. Lényeg akkor mappa kiiktatására minimalizálására nincs lehetőség, csak egyéb megkerülések (mint pl amit említettél)?

(#65508) SP4C3 válasza B-L-A-C-K (#65507) üzenetére


SP4C3
veterán

hibernálás off: powercfg -h off

Pagefile másik háttértárra történő mozgatása, rendszerlemezen való kikapcsolása, CCleaner, programdata folder átvizsgálása...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65509) brd válasza csubuka (#65503) üzenetére


brd
nagyúr

Igen. Arra figyelj, hogy érdemes a CPU-t is eltávolítani, ill. ami fontosabb, hogy a háttértároló-vezérlőt. Ilyenkor átáll a beépített AHCI használatára, amit elvileg mindkettő vezérlő ismer, így el fog indulni. De még1x: mentsd le a még működő rendszert, hogy ha valami félresikerül (hosszú idő lenne mentés nélkül megoldani), akkor vissza tudd állítani a még működő rendszert!

The only real valuable thing is intuition.

(#65510) zolee001 válasza csubuka (#65494) üzenetére


zolee001
őstag

A majdnem erre feltalált modszer neve a sysprep ami rendeltetésszerü használatával 100% a siker

(#65511) brd válasza zolee001 (#65510) üzenetére


brd
nagyúr

Az lenne, ha mindig működne, de sajnos nem. Annál inkább nem, minél régebben használják már az adott OS-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#65512) zolee001 válasza brd (#65511) üzenetére


zolee001
őstag

No ilyennel még nem találkoztam,kinullázni egy os-t a hardverbilincsböl még az Ms nek is megy:-)

(#65513) brd válasza zolee001 (#65512) üzenetére


brd
nagyúr

Én szinte még csak ilyennel találkoztam (kivéve a tényleg csak image készítésére használt telepítést, ami nem volt soha napi használatban, mint OS). A legtöbbször ide jut el a folyamat. Ha innen futtatok egy msoobe-t, akkor kapok egy olyan Windows-t, ahol a régi userrel belépve új profilt kapok. A HW bilincsből lehet, hogy ki tudja szabadítani, de egy/több user profil megtartása és a másik HW-en futtatás lenne a lényeg, nem csak az, hogy az adott Windows más HW-en fusson. Szívesen venném, ha elárulnád a trükköt, ahol egy Windows-t syspreppel új HW-re lehet úgy költöztetni, hogy a user profil is használható maradjon. ;) Sok időt meg tudnál takarítani nekem.

The only real valuable thing is intuition.

(#65514) csubuka válasza brd (#65513) üzenetére


csubuka
addikt

Akkora "sysprep"-el inkább ne is kísérletezzek eszerint?

Ez a user profile elvesztés mennyibben necces? Ez az összes elérhető installált progit és érinteni fogja?

Magyarul akkor az eredeti manuális driver kilövés legyen a menet inkább mindenképpen...

(#65515) Glaz-dozfhut válasza brd (#65513) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Acronis True Image backup programja teljes lemez mentés után, helyreállít eltérő hardverkörnyezetbe az "universal restore" funkciójával. Egyéb hasznos dolgot is tud. Pl. lemezkép konvertálása virtuális lemezzé, ami virtuális gépen azonnal futtatható.
Laptopról asztalira hurcolásztam rendszert. Jó anyámnak volt olyan kérése, hogy az "új" laptopja úgy működjön, ahogy a régit kikapcsolta, mert nem akar foglalkozni vele. Dolgozni használja.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#65516) Glaz-dozfhut válasza Glaz-dozfhut (#65515) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem'tom ez így mond e valamit.

- Glaz-doz-fhut -

(#65517) Krystal_s válasza brd (#65487) üzenetére


Krystal_s
addikt

Visszaállítottam a rendszert pár hónappal korábbi képfájlból (nem telepítettem azóta más programot) és megnéztem újra. Az említett 3 .reg fájl mérete és tartalma elég sok dologban különbözik. Ennyit szerintem nem a MemInfo írt át. :F
Először úgy indítottam, ahogy írtad. Előző rendszeren kitömörítve és most csak futtattam. Így nem jelzett a CIS.
Aztán rámentem a Setup.exe-re, hogy ezen a rendszeren is portable módban kicsomagolja. Amikor a helyet kell kiválasztani, ahova kitömöríti, akkor ugrik rá a Comodo Hips...
Érdekes, hogy másik 2 gépen is néztem és azokon nem jelzett a Comodo még paranoid módban sem. Szóval ez megint egy x akta lesz azt hiszem. :\

(#65518) Doky586 válasza Glaz-dozfhut (#65516) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy érted mire a Acronis átklónozta az ultimate lemezed addigra starter lett belőle és a 64 bitből is levett 32-t.. :F :Y

(#65519) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Egyik barátom gépén win7 van, usb keresztül használt egy vodafonos mobil interntetes modemet.
most valamiért nem megy a net és semmi sem rajta keresztül, a stick működik, mert wifis és ha úgy csatlakozok rá másik géppel akkor van net. Ha a ismerősgépébe teszek egy wifisticket és úgy csatlakzok akkor sincs net.
Mi lehet a gond?
Köszönöm a segítséget.

Üdv:
Zsolti

(#65520) zolee001 válasza brd (#65513) üzenetére


zolee001
őstag

Pl usmt leuttat majd sysprep és ha hibára fut akkor is ott a mentett profile

(#65521) Glaz-dozfhut válasza Doky586 (#65518) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Tényleg érdekel? Bal oldalt az eredeti rendszer, ami alapból a gépen volt és működött referenciaként. Jobb oldalt ugyanarra a gépre klónozott Starter, amiből csak 32 bites verzió van és 2 GB a méretkorlátja. Megmaradt az Asus rendszer-logo, amiből kivehető, hogy i7-tel szerelt EeePC-t nem adtak ki. Már annak, aki jártas ilyesmiben.

- Glaz-doz-fhut -

(#65522) csubuka válasza zolee001 (#65520) üzenetére


csubuka
addikt

A user profile elvesztése milyen problémákkal jár?

(#65523) zolee001 válasza csubuka (#65522) üzenetére


zolee001
őstag

Magyarul a felhasználoi profilod ami a felhasználoi nevedhez tartozik, pl képek mappa,dokumentumok mappa,videok mappa,asztal mappa.
Ha tutira karsz menni de az usmt eszköz nem jön be akkor van a windows ban a windows áttelepitö,minden program,kellékek,rendszereszközök és windows easy transfer.
Ezzel kimented magadnak vhova ami kell majd miután végrehajtottad a sysprepet kb IGY utána ugyanazzal a easy transferrel vissza.
(A sysprep kinulázza az aktiváciot is igy az uj gépen ismét be kell aktiválni majd)

(#65524) csubuka válasza zolee001 (#65523) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R

Mi szólna az usmt mellett szemben az easy transferrel?

Az aktiváció kilövése külön jó, mert az ój gépnek van Win 7 kódja szerencsére. Az adott gépen aktivált kód meg jó lesz majd apám pincés gépére, amivé válni fog a gép.

[ Szerkesztve ]

(#65525) zolee001 válasza csubuka (#65524) üzenetére


zolee001
őstag

USMT IGY müködik és nem része a Windowsnak mig a Windows Easy Transfer IGY müködik és része a Windowsnak.
Gyanitom a kettes megoldás lesz a nyerö:-)

[ Szerkesztve ]

(#65526) csubuka válasza zolee001 (#65525) üzenetére


csubuka
addikt

Hehe, értem. Parancssoros varázs az USMT :D

Köszönöm szépen, lementek minden igazán lényegit külön és használom az Easy Tramsfert :R

[ Szerkesztve ]

(#65527) cekkk válasza cekkk (#65519) üzenetére


cekkk
veterán

Valaki erre esetleg?

(#65528) gregory91 válasza cekkk (#65527) üzenetére


gregory91
senior tag

Kapcsold le egy kicsit a tűzfalat egy ellenőrzés elejéig.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#65529) brd válasza zolee001 (#65520) üzenetére


brd
nagyúr

Ez még az az USMT, ami kb. annyit tud a gyakorlatban, mint egy robocopy, vagy azóta már továbbfejlesztették? Nem irónia, komolyan kérdem.

The only real valuable thing is intuition.

(#65530) zolee001 válasza brd (#65529) üzenetére


zolee001
őstag

Az MDT része de egy gép esetén kár ágyuval verébre löni

(#65531) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom ezt a kettőt összevonni?
[kép]

Ha a kiterjesztést próbálom, ezt a hibaüzenetet kapom:
[kép]

Köszi a válszokat!

(#65532) Doky586 válasza xcds (#65531) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A dinamikus lemezzel csak gond van.

Ha teheted válts vissza alap lemezre.

(#65533) xcds válasza Doky586 (#65532) üzenetére


xcds
őstag

A 'konvertálás alaplemezzé' menüpont szürke, nem tudom kiválasztani.

(#65534) Doky586 válasza xcds (#65533) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha már nincs rajta mentetlen adat akkor törölném a partíció(ka)t róla és akkor már lehet konvertálni és új partíciót létrehozni kedved szerint. :)

(#65535) King Unique válasza xcds (#65531) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt maga a dinamikus lemez a gond, ami ha nem célirányosan lett beállítva és használva, akkor nem sok értelme van vesződni vele. Sőt ilyenkor rendszerint csak a szívás szokott lenni miatta... Másrészt a Windows lemezkezelője általában csak akkor engedi a kiterjesztést (összevonást), ha a hozzáadni kívánt nem lefoglalt terület közvetlenül a kiterjeszteni kívánt kötet mellett, illetve az után helyezkedik el. Alaplemezzé konvertálni a dinamikus lemezt pedig csak destruktív módon tudja, azaz a kötet és egyben az azon lévő adatok törlése után. Tehát ennél a megoldásnál először le kell menteni az adatokat egy másik fizikai lemezre, majd a konvertálás, vagy akkor már a teljes újraparticionálás után visszamásolni őket. Adatvesztés nélkül csak külső programok tudják megoldani, de azoknak is rendszerint csak a fizetős változataik.

[ Szerkesztve ]

(#65536) xcds válasza Doky586 (#65534) üzenetére


xcds
őstag

És @King Unique:

Köszi a válaszokat. Sajnos az a gond, hogy kellene, ami rajta van és nins kéznél nagyobb külső vinyó.
El akartam kerülni a kimásolást-visszamásolást. Nem tudom, mitól lett dinamikus lemez...

(#65537) brd válasza xcds (#65536) üzenetére


brd
nagyúr

Általában attól szokott, hogy partíciónálás közben valaki ész nélkül mindent bepipál. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#65538) csubuka válasza zolee001 (#65530) üzenetére


csubuka
addikt

De akkor ez végeredményben ugyanazt csinálja, mintha én kimásolnám a dokumentumok mappát meg az asztal tartalmát mondjuk eg külső HDD-re csak egy kattintásos módszer?

(#65539) gregory91 válasza xcds (#65531) üzenetére


gregory91
senior tag

[link-ezzel azért vigyáz!!]

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#65540) zolee001 válasza csubuka (#65538) üzenetére


zolee001
őstag

Igen és nem mivel a user profilet nem lehet file szinten másolni,ez a beállitásokat ,jogokat és "átmigrálja"

(#65541) csubuka válasza zolee001 (#65540) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#65542) szalasz87


szalasz87
csendes tag

Sziasztok!

Egyre gyakrabban kapok kék halált (általában atikmpag.sys de naplóban van dxgkrnl.sys és dxgmms1.sys) először még egy nap eltelt, most már van hogy be se tölt a windows. Csökkentett módban semmi gond. AMD videókártya drivert már frissítettem. A VGA-ra (Gigabyte R9 270) gyanakszom azért is mert csináltam rá új hűtést, de egy évig nem volt gond vele akármekkora terhelés tesztet is csináltam, hűtötte rendesen..
A fagyás most se a hőre történik 3D markot szépen lefuttatta, a fagyás random pl. időkép weblapnál vagy youtube oldal megnyitásnál jött be.

Ötlet? Köszönöm!

(#65543) xcds válasza gregory91 (#65539) üzenetére


xcds
őstag

Köszi, megnézem.

(#65544) King Unique válasza gregory91 (#65539) üzenetére


King Unique
titán

A Linuxoknál többnyire gondot szokott okozni a Windows alatt létrehozott dinamikus lemezek kezelése és pl. lmdtool kell hozzá. De lehetőség szerint eleve inkább Windows alól javasolt megoldani a piszkálását, átkonvertálását stb. Valamint a GParted is csak egymás mellett lévő partíciókat tud összevonni, illetve a kiterjesztést / átméretezést akkor, ha a nem lefoglalt terület közvetlenül a meglévő kötet után helyezkedik el. A windowsos külső particionáló programok ilyen téren rendszerint többet tudnak, az adatvesztés nélküli átkonvertálásokkal meg pláne. Szóval azért a GParted sem mindenható... :N

[ Szerkesztve ]

(#65545) gregory91 válasza King Unique (#65544) üzenetére


gregory91
senior tag

Windows-os programokkal éppen hogy nem jártam sikerrel sőt....gpartedtel tudtam úgy kiséretezni hogy nem volt biztonsági másolatom(ha valami gubanc lett volna,a testdisk helyrehozza, ugyanúgy megvoltak a dolgok utána is).
Itt kb az játszódik le hogy van egy lemez 1 particióval,a többi üres, kiterjeszthető ugyan, csak kissé időigényes(méretez, másol).
UI: Nem véletlenül írtam a linkre hogy "vigyázz"(helyrehozható természetesen) de nekem így is nagyon sokat segített mikor kellett.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#65546) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Van a családban egy koros Lenovo laptop, amin OEM Win 7 prof. 32 bit van. Volt most nemrég egy frissítés, azóta azt írja ki, hogy nem eredeti rajta az oprendszer és kéri a kódot. Természetesen a papírok eltűntek egy szálig, a hátulján a cimkéről már rég lekopott a kód. Hogy lehet ezt megoldani? Előtelepített rajta a win, tehát elég egyszerűen újra lehet ne húzni, de akkor megint csak kérni fogja a kódot, ugye?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#65547) gregory91 válasza petymeg (#65546) üzenetére


gregory91
senior tag

Itt megnézheted hogy a kód egyáltalán "telepítve" van-e,részletesen: slmgr -h.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#65548) flash-


flash-
veterán

Hali
Adott egy win7es laptop se eger se bill nincs tehet nem erzekel(pedig volt)
Csikkentett modban ugyanez. Próbáltam korabbi változatot visszaalitani nem ment. De a visszaalito menuben van eger.
Mit lehet tenni? Nincs nalam win telepito cd.
Parancssorbol mivel lehet probalkozni?
Esetleg olyan parancs ami visszarakja a gyari beaitasokat az adatok(word doksik) megtartása mellett? Egyeb otlet?
Sfc snannowra azt irja hogy csak ujrainditas utan tud lefutni probaltam aztab megint ezt irja szoval ez se megy vmiert

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#65549) Doky586 válasza petymeg (#65546) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha valóban előtelepített van rajta akkor F9-el húzd újra.
Ha mégsem az akkor ubuntu-ra válthatsz.

Vásárlás után fel kellett volna írni a matricán levő kódot biztos helyre, hiszen tudható volt hogy le fog kopni.

[ Szerkesztve ]

(#65550) King Unique válasza gregory91 (#65545) üzenetére


King Unique
titán

Aztán ez a kísérlet pontosan milyen lemezen is zajlott, netán dinamikus? Az előző válasznak pont az lett volna a lényege, hogy Linuxoknál a Windows alatt létrehozott dinamikus lemez kezelése eleve problémás lehet. Sokszor már a hozzáféréssel is gondok vannak, nemhogy a partíciók machinálásával... Vannak ugyan olyan rendszerek, amelyek már kezelik, de azt is érdekes módon. Konkrétan kipróbáltam, hogy Linux alól méreteztem át a dinamikus lemezen egy partíciót, majd létrehoztam egy másikat. Aztán elindítottam a Windowst, viszont se a fájlkezelőben, se a lemezkezelőben nem látszott a módosítás. Olyan volt, mintha nem csináltam volna semmit... Szóval nem véletlenül volt említve, hogy egy Windowszal létrehozott dinamikus lemezt nem feltétlen Linux alól kellene nekiállni piszkálni...

A GParted pedig rendszerint csak akkor tud partíciókat közvetlenül átméretezni / kiterjeszteni, ha a nem lefoglalt terület közvetlenül a meglévő kötet előtt, de főleg inkább utána helyezkedik el. Ezt ugyanúgy tudja Windowson egy külső particionáló program is, sőt azok a GParted ellenében még akkor is képesek megoldani, ha nem közvetlenül egymás mellett vannak. Aztán ott van még az adatvesztés nélküli MBR / GPT, alaplemez / dinamikus lemez, logikai / elsődleges partíció, FAT32 / NTFS átkonvertálás, valamint a partíciók közvetlen visszaállítása, a felület tesztelése, lemez / partíció többszörös felülírása és megsemmisítése stb. funkciók. Ezeket a GParted megint nem tudja, ellenben az említett külső particionáló programok igen. Szóval az nem kérdés, hanem tény, hogy particionálás és funkcionalitás terén mely szoftverek tudnak többet... Sőt, nemcsak a fizetős, hanem még az ingyenes változataik is. A GParted használata főleg akkor javasolt és előnyös, ha kifejezetten linuxos fájlrendszereket kell piszkálni.

TestDisk, na az meg a másik gyöngyszem... Vannak olyan esetek amikor ugyan használható és megoldja pl. a partíció helyreállítást, vagy akár adatot is lehet vele menteni. Viszont korántsem mindig képes erre... Konkrétan kipróbáltam, hogy egy rendszermeghajtón töröltem egy másodlagos NTFS kötetet, amit utána nem tudott rendesen helyreállítani és RAW lett. Sőt, olyannyira elcseszte, hogy a lemezen a rendszerindítást is tönkrevágta és utána már a Windows sem bootolt be... Vagy épp nemrég volt az adatmentés topikban egy olyan eset, ahol XFS fájlrendszerű merevlemezeken véletlenül beletörölt az illető a partícióba DD-vel. Linux alatt nem tudott vele mit kezdeni, a TestDisk hozzá se szagolt (...), de egy ottani, egyszerűbb adatmentő szoftver szintén nem. Ellenben Windowson egy XFS fájlrendszert kezelő adatmentő programmal már le tudott menteni csaknem minden adatot. Szóval az megint tény, hogy Windowsra azért komolyabb adatmentő szoftverek vannak és a választék is jóval nagyobb belőlük. Tehát nem mondanám, főleg nem általánosítva, hogy ott kevésbé járni sikerrel...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.