Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) coco2 válasza Zoz (#65194) üzenetére


coco2
őstag

Nem csak arra igaz. Dolgoznak már a 7-esen is. Az xp-t például úgy tuszakolták ki a piacról, hogy megbeszélték a hardverfejlesztőkkel, ne supportolják tovább az xp-t. Semmi más baj nem volt az xp-nek. Nem voltak hozzá driverek. A 7-est meg úgy fogják kituszakolni, hogy a spectre alá bugyolálva mindenféle eszetlenséget építenek be az oprendszerbe a frissítéseken keresztül. Nincsen a cpu-kban semmi hiba. Az oprendszerekbe pakolják bele. Például olyan csomagokban, mint ez itt: [link]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65202) efi99 válasza coco2 (#65193) üzenetére


efi99
senior tag

Én az előzetest nem is teszem fel sosem. Mert mi az, hogy előzetes, nincs kész? Vagy kész van, de velem teszteltetik? Most még a véglegest sem tettem fel, majd a hétvégén egy backup után, kíváncsi leszek.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65203) King Unique válasza coco2 (#65201) üzenetére


King Unique
titán

Az XP egy több szempontból elavult rendszer volt, pláne az elterjedt és anno széles körben használt 32 bites változata... Az pedig annyira nem meglepő, ha a hardvergyártók sem támogatnak a végtelenségig egy ilyen rendszert, pláne ha nem felel meg az adott kor technológiai követelményeinek. A terméktámogatás, illetve az életciklus időtartama pedig nyilvános volt a Microsoft részéről is és nem egyik pillanatról a másikra jelentették be. Ez pedig a Windows 7-nél is véges és kb. 1,5 éven belül megszűnik. Ha az Intel terve megvalósul, akkor az utána megjelenő vasakra már amúgy sem nagyon lehet majd feltelepíteni. De erre már most is akadnak példák. Egyébként meg vannak az egyes CPU-knál utólag felfedezett hibák és nem hiába adtak ki javításokat operációs rendszer szinten is.

[ Szerkesztve ]

(#65204) Doky586 válasza coco2 (#65201) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Semmi más baj nem volt az xp-nek."

A win98-nak sincs semmi baja. Tartsunk ki mellette, azon a frissítések se zavarnak be. Még pár évig használjuk azt a w10 helyett.. :D

(#65205) coco2 válasza Doky586 (#65204) üzenetére


coco2
őstag

Ipari vezérlőkön még mindig futnak win95 dos-ok. Dehogy váltottak azok akár 98-ra. A 95-ös dos command line alatt még el lehetett érni a portokat, rápakoltak mindenféle hardver kártyát, megbarkácsolták hozzá az usb-t is, és fut mint a kicsi angyalka egy szem hiba nélkül abban a világban, amikor a hibátlanság fogalmára úgy néznek, ami biztosan csak vicc lehet. De persze ezt csak érdekesség gyanánt említettem meg :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65206) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

honnan tudnék sos leszedni egy Win7Pro lemezképet? az összefoglalóban lévő tool már be lett próbálva, el is indult reggel a letöltés (gyök kettővel), majd megszakadt. most meg már kapásból hibát ír ki a programon belül. van még valami alternatíva?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#65207) King Unique válasza bepken (#65206) üzenetére


King Unique
titán

Hivatalosan a Microsoft weboldaláról.

Másik opció pl. az összefoglalóban is említett tool, ami szintén a Microsofttól tölt. Az 5.29-es verzióban ugyan inaktív volt a Windows 7 lemezképfájlok letöltése, de a 6.02-esben már újra aktív. Viszont a Professional kiadás letöltése ennél sem működik, ahogyan a TechBench weboldalán sem. De megoldható a telepítése egy másik kiadás letöltésével és abban az ei.cfg fájl törlésével / szerkesztésével, amiről nemrég már volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#65208) Doky586 válasza bepken (#65206) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már ezerszer leírtam... (lehet be kéne tenni az összefoglalóba)

[ Szerkesztve ]

(#65209) flash-


flash-
veterán

üdv

az a gondom hogy a céges gépen törlöm az asztalról a fájlokat, nem használt ikonokat, mégis pár nap mulva ujra visszakerülnek átrendeződnek...
az üzemeletető cégnek aki karbantartja a gépeinket jeleztem de nem tudják mi okozza..pedig biztos van rá megoldás??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#65210) bepken válasza King Unique (#65207) üzenetére


bepken
veterán

köszi, végül - nem túl elegánsan - de megoldottam.

viszont lenne még egy kérdésem: Windows Update elakadt, valahol a 166. csomag telepítése közben... letöltés közben azt írta, nincs több szabad memória. leállítottam hát a frissítést, majd újraindítás. most ott ketyeg a gép reggel óta, a szokásos "ne kapcsolja ki" üzenettel.

egy régi Dell Inspiron laposról van szó, csupán 2GB memória van benne. na de.... régen ez nem volt probléma :) itt vajon mi történhetett?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#65211) Joker88


Joker88
őstag

bár visszaolvasgattam,tárgyaltatok is egy Windows7 frissítés-hibárol,nemtudom ez volt-e az..
de nálam nem akar települni egy nagyon apró frissítés..

ha magában a Windows Update szolgáltatásban rámegyek, úgy látszik,mintha települne is ,mert a folyamat végén újraindítást kér a szoftver,amit meg is teszek.. de következőleg megint ott figyel a jelzés,hogy rendelkezésre állnak frissítések, és újra előjön ez az icipici frissítés..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#65212) Zoz válasza bepken (#65210) üzenetére


Zoz
őstag

Régen nem volt ennyi frissítés.
Én ilyen 2 gigás szutykokon úgy szoktam, hogy első körben a .NET-es cuccokat kiszedem a listából, csak a Windowsos frissítéseket hagyom, következő körben mehet a maradék fel. Így nem szokott kiakadni.

(#65213) Zoz válasza Joker88 (#65211) üzenetére


Zoz
őstag

Pont erről volt szó.

(#65214) King Unique válasza bepken (#65210) üzenetére


King Unique
titán

Pedig annyira nem meglepő az ilyen, nemrég ugyanilyen hibába futottam bele egy régebbi PC-nél, amelynél szintén csak 2 GB memória volt. Pár előzetes frissítés felrakása után a frissítések keresése és a letöltése még OK volt, de a telepítésnél totál kiakadt a rendszer... Mondjuk én nem nagyon szórakoztam vele, mert inkább csak tesztelés volt a cél és utána mentésből visszaállítottam a korábbi állapotot. De amit a másik válaszban javasoltak, vagyis több részletben felrakni a frissítéseket, az opció lehet. Vagy telepíteni a lényegében SP2-nek is nevezhető javítócsomagot, esetleg integrált telepítőt használni stb.

[ Szerkesztve ]

(#65215) coco2 válasza nesa (#65178) üzenetére


coco2
őstag

És most én is bekaptam egy hibát, hasonló a tiédhez. Viszont nem "szűz" fiók, hanem csak nem jelennek meg az ikonok. Például tudom egy text file parancsikonjáról, hogy kint van az asztalon, de nem látom. Készítek belőle másik parancs ikont, másolnám ki az asztalra, rám szól a win7, hogy már van olyan, cserélje? Klikkelek neki, hogy cserélje, végrehajtja, ugyan úgy nem látok semmit. Azt asztalon a jobb kill működik, előjön a szokásos menü, de hiána állítgatok benne bármit, asztal nem jön vissza. Profilt állítok, felbontást állítok, semmi. Még ami feltűnt, hogy bal gombot nyomva tartva az egész húzni szokott látható vékony fehér szaggatott vonallal területről téglalapot - most azt sem látom. Szerencséra a tálca nem ment tönkre, az normál módon működik.

Frissítésből jött egy nagyon nagy halom apróság az áprilisi előzetes után, és már felraktam azokat is, meg felraktam azóta a hd intel gpu mellé az nvidia-t is, meg egy nyelvi csomagot, összesen legalább 2 gigát szedett le a gép netről. Kicsit fájdalmas lenne mindent visszaforgatni :(((

Bárki bármi egyéb ötlet, hogyan lehet "renoválni" nem működő asztalt?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65216) nesa válasza coco2 (#65215) üzenetére


nesa
veterán

Lejjebb a kolega írta hogy kijelentkezés aztán bejelentkezés megoldja, és valóban az is elég neki.

(#65217) bepken válasza King Unique (#65214) üzenetére


bepken
veterán

és Zoz! köszi szépen az infókat :)

fogalmam sincs hogyan, de ma hajnalra végül magától végig ment a frissítés. sosem találkoztam még tényleg ilyen hibával, ezért csodálkoztam annyira. illetve win7 telepítéssel sem mostanában foglalkoztam utoljára, az az igazság :D

még annyi, hogy SSD használata esetén van valami égetően fontos beállítás?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#65218) King Unique válasza bepken (#65217) üzenetére


King Unique
titán

Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? cikket érdemes átnézni, ha SSD-vel használod a Windows 7-et.

Normál esetben egyébként nincs teendő, max. opcionálisan a hibernálás letiltását és a lapozófájl méretének kisebbre állítását szokták javasolni. De ezeket is leginkább csak a plusz tárhely felszabadítása végett, nem pedig azért, mert kötelezők lennének.

(#65219) coco2 válasza nesa (#65216) üzenetére


coco2
őstag

Kijelentkeztem, bejelentkeztem, nem oldotta meg :(((

Valami más, amit még érdemes megpróbálni?

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65220) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Volt már valakinek hasonló problémája Daemon Tools telepitővel, hogy telepitéskor felajánlja hogy telepitsem az Operát, de én nem szeretném, és nem engedi kivenni a pipát belőle? Kattingatok a pipára és nem veszi ki belőle. :U :F
Magyarán nem engedi hogy nemet mondjak rá. :F :(

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#65221) Sub-ZeRo válasza Norbi887 (#65220) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minek a daemon tools? Ott a virtual clone drive. Sokkal jobb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65222) coco2 válasza Norbi887 (#65220) üzenetére


coco2
őstag

Próbálj meg keresni egy régebbi verziót. Lehet, hogy a leguccsóba belegányolták azt a vacakot. Talán origo szoftverbázis, vagy valahol találhatsz egy archív verziót.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65223) Doky586 válasza Sub-ZeRo (#65221) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

+1

(#65224) coco2


coco2
őstag

Oké, feladtam, ez így nagyon rossz. Már a video drivert is leszedtem, mert filoztam rajta, talán valami 3d marhaság miatt akadnak el valahol a dolgok, de továbbra sincsen desktopom.

Kerestem rollback lehetőséget a telepített csomagokra, de nem találtam. És most pislogok, de nagyon bután. Az egész windowst kell újratelepítenem nulláról, vagy tehetek valami egyszerűbbet is?

Vissza akarom kapni a desktopot, akárhogyan.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65225) Zoz válasza coco2 (#65224) üzenetére


Zoz
őstag

Rendszerviszaállítás pár nappal korábbra?

(#65226) coco2 válasza Zoz (#65225) üzenetére


coco2
őstag

Nem találtam olyan opciót. Merre van?

Egyébként olybá tűnik, video driver összeakadásom volt. Mióta az nvidia-t felraktam, mert a telepítő nagyon pampogott érte, hogy szerinte az a csomag is kell a gépemre, valami nem stimmel a windowssal. Egy intel laptopon intel hd mobil gpu a grafika, van saját drivere, de folyton fel akar rá jönni az nvidia is, szimulálni geforce 840m-et, és aztán összeakadnak azok ketten. Fogalmam sincs, miért jönne fel folyton. Az intel hd driverben is van 3d driver, mégis arra hivatkozik, hogy 3d drivert keres. Vagy fél tucatszor újra kellett indítanom uninstallok után, meg azonnal állítani le a neten a keresést, lekapcsolni hálózatot is, csak hogy ne tudjon windows update-re menni, mert azonnal szedte volna le az nvidia-t. Le kellett szednem mindkét video drivert, 3d hardvert letiltani, szabványos vga drivert beállítani, közben vagy 4x újraindult, aztán egy újabb újraindítás után már meg sem próbált feljönni semmi. Akkor visszaraktam az intel hd graphics drivert, és most úgy tűnik, megnyugodtak a dolgok az nvidia-t illetően.

A windows update-nek létezik olyan opciója, hogy letilthassak csomagot, és mondhassam a windows-nak, többé azt ne is jelenítse meg a listában, sem semmi ahhoz tartozót?

Feljött valami "VulkanRT" is a gépemre, valószínűleg az egyik underclocking próbálkozásommal. Szedtem le mindenféle developer tool-okat. Az egyikben meglepetés is volt. Furcsa, hogy itt az avast a gépen, és meg sem nyikkant, hogy mi történik. Egyenlőre leszedtem, de csak remélem, hogy nem hagyott hátra valamit, amire szintén meg sem nyikkan az avast. Mindez csomag újratelepítgetések közepette történt. Nem tudom, hogy az egyik codeproject-es cuccban volt benne, vagy a rendetlenkedő windows előzetes frissítés hozta magával. Tényleg gőzöm sincs.

Asztal már van, de "valami" hátramaradhatott, mert akárhányszor újraindítok, vagy jön vissza a rendszer csak alvásból (!), mindannyiszor lehal a desktop. Amit jelenleg csinálok, hogy vezérlőpult-ot indítok (aminek az ikon megjelenítése lehal az intel hd graphics icon megjelenítésénél), és X-elgetni kell kifele avezérlőpultot, aztán desktop újraindul, utána már jó. Valami nem kerek. Bosszantó mindig vagy 2-3 percet várni lefagyott desktoppal, csak hogy végre újrainduljon, és használható legyen.

Én micsodáltam el valamit, és nem kicsit, hanem nagyon, vagy ez már a win7 tönkrefejlesztési kampány?

Legközelebb tuti meg nem próbálok semmi "előzetes" csomagot leszedni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65227) Zoz válasza coco2 (#65226) üzenetére


Zoz
őstag

"Egy intel laptopon intel hd mobil gpu a grafika, van saját drivere, de folyton fel akar rá jönni az nvidia is, szimulálni geforce 840m-et, és aztán összeakadnak azok ketten. Fogalmam sincs, miért jönne fel folyton."
Igen nagy valószínűséggel azért mert raktak egy Nvidia kártyát is bele. Amíg csak 2D kell az Intelt használja, amikor kell a 3D erő, akkor meg az Nvidiát. (A most kijövő legújabb Win10-ben lesz lehetőség kézzel megadni, hogy melyik program melyik GPU-t használja.)
Ennek semmilyen összeakadást nem szabad okoznia, elsőként fel kell rakni az Intel drivert, aztán az Nvidiát.

Ha mégis bajok vannak az Nvidia telepítése után akkor lehet, hogy elromlott az a kártya, tiltsd le eszközkezelőben.

(#65228) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Lehetséges, hogy új alaplapra (msi b350 pci mate) már nem lehet windows 7-t telepíteni? Feltelepítem de sosem indul el. Valami ilyet láttam az oldalán hogy az új bios már nem támogatja. a windows 10 az valami borzasztó.

[ Szerkesztve ]

(#65229) Sub-ZeRo válasza csucsotke (#65228) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen. Van ilyen. Only windows 10 megy rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65230) coco2 válasza csucsotke (#65228) üzenetére


coco2
őstag

A biost újították idővel az alaplapokon, és a régi win az új biossal már nem tud mit kezdeni. Az az oka, hogy win7 már nem megy rá.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65231) coco2 válasza Zoz (#65227) üzenetére


coco2
őstag

Amíg csak 2D kell az Intelt használja, amikor kell a 3D erő, akkor meg az Nvidiát.

Amikor elindítom a vezérlőpulton az intel hd-t, [ezt látom], és [utána ezt]. Nvidia driver most sincs fent, és elindul a wow, ami 3d nélkül crashol, nem indul el.

Ahhoz képest, a 3d hardverem [elvileg le van tiltva az eszközkezelőben]. Vagy legalább is a 3D-videovezérlő ikonon az a pici lefele mutató nyíl azt hivatott megerősíteni. A videokártyák között mégis ott az intel hd. Én azt hittem magamról, láttam már sok mindent, de ezen vakarom a buksit. Persze valaki felvetheti, mi van, ha kettő gpu van beépítve a laptopom processzorába. Nos, [ez a processzor] van benne a laptopban.

A vezérlőpultom az elején addig szokott halott lenni - és újraindulás után azzal javul meg - hogy a listában feltűnik [egy újabb ikon]. Amíg az nincs ott, a vezérlőpult elindítása után minden desktop elem meghal. Start gomb, tray ikonok, semmi sem reagál többé. A vezérlőpult ki-X-elése után pár másodperccel feldobja a figyelmeztető ablakot, hogy a desktop lehalt, újraindul, újraindulás után ott az új ikon. Önként nem javul meg. Egyszer elindítottam a vezérlőpultot, aztán elmentem kajálni, vagy 30 perc volt, nem jött rendbe. Egy lenyiffantás után jön rendbe másodpercek alatt. Szívesen tennék vele, amit lehet, de nem nagyon tudom, mit tegyek.

A windows update újra kínálja az nvidia csomagot letölteni, de bolond leszek újra elindulni azon az úton. Soha többé. Az intel hd-hoz kínált valami wddm csomagot, azt éppen most raktam fel, miközben írtam ezt a post-ot, majd nézem, mi változott.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65232) hotkar válasza coco2 (#65231) üzenetére


hotkar
aktív tag

Szia!

Az én Dell laptopomon is NVidia kártya van (GT 525). Emlékszem telepítéskor először az Intel HD4000 vezérlőt kellett felrakni, majd a kártyának megfelelő NVidia drivert. Azaz mindkettőt, a leírt sorrendben.

Nem mondom, hogy a te bajodon ez konkrétan segít, csak jelezni akartam, hogy ez a szokásos sorrend. És nem is volt vele bajom, csak egy átmeneti időszakban, amikor egy nem teljesen korrekt NVidia frissítés jött Windows Update keretén belül.

(#65233) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Hasznos információ az újra és újra feldobott áprilisi frissítésről

Magyarul az áprilisi security fix nem egy, hanem (legalább) két komoly problémát is okoz... Komédia tragikum...

"Aquila non captat muscas."

(#65234) Kékes525


Kékes525
félisten

Ugyanilyen képeket tudnátok csinálni egy angol nyelvű verzióval?

Személyre-szabás - Ablak Színe

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65235) efi99 válasza Piftuka (#65233) üzenetére


efi99
senior tag

Én az előzeteseket soha nem szoktam feltenni, a végleges feltelepülte után el szokott tűnni.
Tegnap feltettem a végleges áprilisit (118), egyelőre nincs vele semmi probléma. Az áprilisi előzetest viszont (113) - most először - rejtenem kellett, mert nem vette le.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65236) efi99 válasza Kékes525 (#65234) üzenetére


efi99
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65237) Kékes525 válasza efi99 (#65236) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi szépen. Beakarom állítani a Windows 10-emet pont ugyanolyan színűre, mint ami a Windows 7-esem. Viszont a magyar Windows 10-ben ezt csak a regisztriben lehet, ahol angolul vannak a nevek. A Windows 10-es gépházában a színbeállítás sajnos erősen korlátozott.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65238) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Remelem jo helyre írok. Adott egy win7 gép. 2 db alaplapi lan van. Routerbe van dugva. Par napja viszont történt valami es vagy nem tudja azonosítani vagy kb 2-4kbytal működik. Mind a ket lannal eu a helyzet. Rendszervisszaallitas hibaba utkozik nem mukodik. Fogalmam sincs mit csinaljak. Nem tudom hogy a router vagy a gep romlott el. Mit csináljak? Win ujratelepites?

Driver torles mar megvolt. Nem segitett. Az egyik lan intel a masik gigabyte vezérlős. Szerintem valoszinutlen hogy egyszerre menne tonkre.

(#65239) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Újratelepítettem a Win7-t egy gépen, és azóta felkínálja a rendszermeghajtót (C:) eltávolításra, mintha pendrive lenne. Hogy lehetne ez megszüntetni?

(#65240) Szirtimorc válasza Szirtimorc (#65239) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Meg van..
BIOS frissítés is volt, és az új alapban HOT PLUG-ra állította

(#65241) coco2


coco2
őstag

Nézegetem a cikkeket a frissítési problémáról, és nem igazán tudom eldönteni, hogy a népek csak trollkodnak-e, vagy tényleg annyi a gyakorlati érzékük, mint mackósajtban a brummogás.

Az átlag felhasználó automatikus fissítésen hagyja a windows-t. Hogy miért? Mert ott van a menüben az automatikus frissítés mellett, hogy az az ajánlott. Aki úgy hagyta a gépét, annak pusztán az időrend miatt elsőként felment a gépére a "KB4093113", ami egy áprilisi előzetes, és valami 215 megabyte volt. Időben utána látta csak a frissítési szolgáltatás a "KB4093118"-at, ami egy kiegészítés az áprilisi frissítéshez, és 31 kbyte.

Szóval olvasom a cikkeket, hogy mi a probléma a frissítéssel, meg mit kellett volna máshogyan csinálni, hogy elkerüljék a problémát, meg ha mégis kézileg frissít valaki, akkor most hogyan csinálja, de egy árva szót nem szól senki arról, hogy ha már valaki bekapta a meglepetést, és pedig tuti nagyon sok millióan kapták be, akkor mi a fenét csináljon utána?

Jó, igen, tudom, telepítsen windows 10-et, remek.. :)

Akinek nem volt kézi vezérlésű rendszer visszaállítási pontja, mit tehet azokkal a frissítésekkel, hogy leradírozza a problémát?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#65242) havri1


havri1
félisten

Hali!

Gyerekek gépén ezer éve W7 van, játszogatnak rajta.
Viszont most jut eszembe, hogy a W7-nek mintha lenne egy DirectX korlátja, nem?
Tehát ha x verzió feletti a játék, a hw hiába tudja, ha az oprendszer lekorlátoza. Rosszul gondolom, van ilyen korlát? DX12-es VGA van a gépekben.

:R

havri

(#65243) Zoz válasza havri1 (#65242) üzenetére


Zoz
őstag

DX12 csak Win10-en van.

(#65244) havri1 válasza Zoz (#65243) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, erre gyanakodtam. :R

havri

(#65245) Puma K válasza havri1 (#65242) üzenetére


Puma K
veterán

Játékra bőven jó a Windows 7 még pár évig.

Meg merem kockáztatni a legújabb konzolok megjelenéséig (2020. környéke) bőven használható marad ez a rendszer.

Az, hogy az embereket a Microsoft próbálja terelni a Windows 10-re az szánalmas, de leginkább a módszereik.

Szánalmas amikor az 1997-ben megjelent Age of Empires legújabb grafikában felújított Age of Empires: Definitive Edition része csak Windows 10-en futtatható...

A grafikában nem történt akkora előrelépés ami indokolná az újabb-modernebbnek mondható OS-t mint pl a Doom (1993.) és a Doom 3 (2004.) esetén vagy a GTA II (1999.) után a GTA III-ban (2001.)
Csupán annyit csináltak, hogy a régi játékot felújították látvány szempontjából. Ugyan azok a hibák még mindig benne vannak a játékban... csak paint helyett Gimp-ben csinálták a grafikát-látványvilágot...

Szóval adott játékokat direkt nem adnak ki régebbi OS-re ami ráadásul indokolatlan.

Aztán most itt van a Microsoft másik húzása a frissítés(ek). Ami(k) mondhatni "2 hibát javít, de egy újat kreál". Ez is vicc.

Valamint a Windows 10-ben lévő DX12 által nyújtott az itteni fórumon is beharangozott és ecsetelt... ilyen-olyan újítások és gyorsításokból még mindig nem látni-tapasztalni semmit. Sőt a játékok többsége DX11-ben amit tud a Windows 7, jobban futnak a játékok és egy hajszálnyival jobban néznek ki. A DX12 maszatolja a látványt.

Az újabb chipset-ek és procik egy része meg nem működik megfelelően Windows 7 alatt, mert szándékosan nincs hozzá driver csak Windows 10-hez...

Az hagyján, hogy azért nem fejlesztettem a gépet és cseréltem platformot, mert a RAM árak elszálltak, de Windows 10-re sem vagyok hajlandó váltani.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#65246) havri1 válasza Puma K (#65245) üzenetére


havri1
félisten

Ezzel én kis így vagyok. Vicc ami ramok terén megy (SSD szintén), és a W10 sem bejövős.

havri

(#65247) havri1


havri1
félisten

Ha már itt járok, nem tudtok valami jó kis malware meg egyéb pucoló appot, ami tényleg hasznos is W7 alá?
Alapvetően nincs gond, de ráereszteném.
:R

havri

(#65248) SP4C3 válasza havri1 (#65247) üzenetére


SP4C3
veterán

AntiVir: Comodo IS, Avast.
"Anti-Malware": Malwarebytes.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65249) King Unique válasza Puma K (#65245) üzenetére


King Unique
titán

Azért azt se felejtsük el, hogy némi túlzással egy majd' 10 éves rendszerről beszélünk, aminek az alapvető terméktámogatása már megszűnt és a kiterjesztettből is kb. csak 1,5 év van vissza. Az ezen rendszerrel előtelepített gépek forgalmazása hivatalosan szintén megszűnt, ahogyan az OS önálló értékesítése is. Szóval annyira azért nem meglepő, hogy már amúgy sem feltétlen biztosítanak a hardver- és szoftvergyártók minden esetben támogatást a régi Windowshoz. Előbb-utóbb pedig úgyis majd váltani kell egy újabb Windowsra.

(#65250) SP4C3 válasza King Unique (#65249) üzenetére


SP4C3
veterán

"Azért azt se felejtsük el, hogy némi túlzással egy majd' 10 éves rendszerről beszélünk, aminek az alapvető terméktámogatása már megszűnt és a kiterjesztettből is kb. csak 1,5 év van vissza."

Az egy dolog, hogy microszaft nem "támogatja", az meg egy másik, hogy az emberek nem akarnak majd átállni a hűen szeretett, imádott winhulladék tízre. Ami valószínű, hogy mozilla, google továbbra is ír böngészőket win7-re, steam futni fog, a játékok is szinte biztosan, de ez mind attól függ, hogy mennyien fogják továbbra is használni a hetest 2020 után, ha elegen, akkor bizony mindenki "támogatni" fogja, redmond meg elmehet telemetriát szopkodni.

"Előbb-utóbb pedig úgyis majd váltani kell egy újabb Windowsra." - Igen, lesznek még egyéb opciók a win10-en kívül, akinek az nemtetszik, az nagy valószínűleg win7-re fog win7-ről váltani, mert sajnos nincs más alternatíva. 8.1-et is elhagyta a szeretett cég, mert """I n g y e n e s e n""" lehetett őket "frissíteni/upgrade-elni" windóz 10-re, ami megintcsak nem megoldás azoknak, akik el akarják kerülni azt a spyware pack-ot. Vagy majd jön a linux.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.