Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) cooi11 válasza #20749568 (#64946) üzenetére


cooi11
senior tag

Ha feltelepítettem, "az általános beállítások" és utána ne akadjak fen
pl.: elfordulok és kikapcsol, elkezd hízni az OP. rendszer, stb.

(#64953) Vartanus válasza quailstorm (#64950) üzenetére


Vartanus
őstag

Köszi neked és a többieknek is a választ :R

Akkor nem parázok rá ha a többi frissítés felmegy majd rá :)

Egyébként csak mint hobby szintű informatikával foglalkozó egyed szeretném megérteni hogy mi lehet az oka hogy nem megy fel? (Próbálkoztam sok mindennel...)

Más: Az mitől van, hogy a C (rendszer) meghajtón a gép szerint 71,2GB foglalt, mikor a pedig a C-n lévő minden mappa méretét egyesével megnéztem és összeadtam összesen csak 64,7GB jött ki?

Bocsi ha nagyon láma volt a kérdés az oprendszerel lelkivilágában nem vagyok olyan mélyen benne.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#64954) dokee78


dokee78
félisten

Vásároltunk egy Laptopot.
Nos a régiről szeretnénk át költözni a másikra.
Melyik a legegyszerűbb módszer?

(#64955) DasH_001 válasza peto.istvan (#64814) üzenetére


DasH_001
tag

A BIOS-ban a SATA módot próbáltad AHCI-ről IDE-re állítani?

(#64956) DasH_001


DasH_001
tag

Sziasztok!

Aktiválással és SLIC táblával kapcsolatos kérdésem van.

Adott egy gyárilag Vista Business-szel szállított gép, a SLIC tábla verziója 2.1.
Windows 7 Pro retail telepítése után felraktam az OEM certit, illetve az OEM kulcsot, ezután aktiváltnak jelzi a Windowst.

Ez azt jelenti, hogy valaki régebben frissítette Vistáról, ezért volt a SLIC táblában érvényes licenc? Vagy a SLIC táblában gyárilag benne vannak a licencek akkor is, ha az adott géphez nem volt vásárolva licenc?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#64957) quailstorm válasza Vartanus (#64953) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem néztem utána az okának. Lehet valami korábbi függősége van tiltva pont a telemetria miatt, de tényleg nem néztem meg és nem érek rá.

Tárhelyre meg annyit, hogy rejtett és rendszerfileok is benne vannak a számításban?

(#64958) Vartanus válasza quailstorm (#64957) üzenetére


Vartanus
őstag

Igen a mappa beállításoknál engedélyeztem a rejtett mappák és fileok mutatását.

A windows és más egyéb fileokat(Program Files X86, ProgramData, Users) is beleszámoltam.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#64959) Doky586 válasza Vartanus (#64958) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak elfelejtettél jogot adni magadnak mindenhez ha ntfs-t használsz.. (és nem FAT-et)
Használj Treesize free programot inkább.. :K

(#64960) quailstorm válasza Vartanus (#64958) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Intéző nem arra van, hogy professzionális célokra használd. Lassú buta körülményes, annyira, hogy akadályozza a munkát. Az kifejezetten a hozzá nem értőknek van, meg OS API.
Amúgy igen vannak TreeSize és WinDirStat programok, meg ott a TotalCommander rendszergazda joggal.

(#64961) krealon válasza Vartanus (#64958) üzenetére


krealon
veterán

"Igen a mappa beállításoknál engedélyeztem a rejtett mappák és fileok mutatását."

Viszont a System Volume Information (Rendszervisszaallitasi pontok) mappara csak a SYSTEM-nek van joga alapertelmezetten, igy az ne kerul bele fajl szintu osszesitesbe.
Ebbol adodik a korabban emlitett kulonbseg.

(#64962) ogi88


ogi88
tag

Szevasztok!
Windows 7 miért nem indul normál módon,csak csökkentett módon tudom elindítani?Mi lehet a probléma esetleg valami progi vagy illesztőprogram lehet a hibás? :W

(#64963) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Ha ezt kitakaritom ( #17/22 ) nem árt a rendszernek?

(#64964) Doky586 válasza cooi11 (#64963) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már megint egy "Nem akarok frissíteni.." kispista.. :(((

(#64965) cooi11 válasza Doky586 (#64964) üzenetére


cooi11
senior tag

Azt hitem hogy itt a felesleges adatokat lehet törölni!
Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#64966) cooi11 válasza Doky586 (#64964) üzenetére


cooi11
senior tag

Ha feltelepítem és nem állítok rajta semmit jol fog műkődni?

(#64967) hotkar válasza cooi11 (#64963) üzenetére


hotkar
aktív tag

Indítsd el a Lemezkarbantartót (Kellékek -> Rendszereszközök). Ott egy csomó kitörölhető fájlt/könyvtárat fog felajánlani, többek között a Windows Update felesleges letöltött fájljait is.

Megcsinálja mindenféle fájdalom, mókolás, extra felhasználói jogosultság nélkül is.

(#64968) kemotox


kemotox
addikt

Emberek honnét lehet original hivatalos isot bugázni? Volt valami letöltős, pendriveraegybőlkimásolós tool, de haljak meg nem találom. Találtam iso letöltős MS oldalt, ahol kulcsot kér, de a sulis MSDNAA-s win7pro kulcsomat nem fogadja el.

(nmag és társait legvégső esetre tartogatnám, nekem egy full tiszta, frissítéseket tartalmazó verzió kéne)

Köszi
:R :R

(#64969) King Unique válasza kemotox (#64968) üzenetére


King Unique
titán

Le lehet tölteni a Microsoft weboldaláról a Windows 7 lemezképfájlokat is. De, ha nálad nem fogadja el a termékkulcsot, akkor úgy nem fog menni. Másik opció a Microsoft Windows and Office ISO Download Tool, de azzal jelenleg nem lehet letölteni Windows 7 ISO-kat. Viszont a TechBench weboldaláról már igen, de csak az Ultimate kiadást. Szükség esetén azonban lehet trükközni az ISO-fájlban lévő ei.cfg fájl törlésével / szerkesztésével, ezáltal más kiadás is kiválasztható lesz a telepítésnél.

"frissítéseket tartalmazó verzió kéne)"

Ezek normál, SP1-es lemezképek, amelyekbe nincsenek beleintegrálva a frissítések. Ha olyan kell, amelyikbe igen, akkor vagy házilag készítesz egyet, vagy egy más által kreáltat töltesz le valahonnan. De az utóbbinál nyilván oda kell figyelni és lehetőleg nem egy kétes tákolású szemetet kell letölteni!

[ Szerkesztve ]

(#64970) kemotox válasza King Unique (#64969) üzenetére


kemotox
addikt

Köszi a választ!
Közben rájöttem a dolgokra. Win10-ből szokott lenni frissített változat, azt hittem win7-nél is van, de egy haverom kiokosított. Meg sikerült megtalálnom a sulis iso-t is végre (igényelni kulcsot hozzá már nem lehet, ezért nem is dobja fel ha ki akarom listázni az oprendszereket, viszont ha visszanézem a régi "rendeléseimet", akkor ott a letöltő link)

(#64971) Doky586 válasza kemotox (#64970) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nem akartál semmit akkor nem kéne kérdezni.. :O
..csak elmélyedni 15 percre. (ahogy történt)

[ Szerkesztve ]

(#64972) kemotox válasza Doky586 (#64971) üzenetére


kemotox
addikt

Na köszönjük misztertökéletességakivelsohasemmiilyesminemtörtént. :C Legközelebb egyből téged kérdezlek privátban ;]

(#64973) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, gondolkodom M.2-es SSD beszerzésén, olvasgatok a témában de van pár dolog, ami nem tiszta. Az alaplap /Asrock H81M/ elvileg támogatja, bár nincs rajta M.2 slot, de gondolom ez egy PCI Express adapterrel orvosolható. A kérdésem az, hogy minden gyártónak külön drivere van, vagy létezik valami univerzális MS által kiadott, amit a Win 7 feltelepít magának? Adata SSD-t nézegettem, de annak pl. sehol sem találtam drivert.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#64974) Doky586 válasza weiss (#64973) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak akkor fog bootolni róla a gép ha adtak ki hozzá bios-frissítést ezügyben.
De mindenképp lefelezi a videokártyára jutó sávszélességet (ha dedikált vgad van).
Inkább SATA SSD vételét javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#64975) weiss válasza Doky586 (#64974) üzenetére


weiss
addikt

BIOS van, véletlenül vettem észre, ez is adta az ötletet. Miért felezné le? Amúgy is csak 4x a másik slot, de ha lefelezi az sem izgat, nem játszom. Most 128 GB-os SATA SSD-m van /Kingston V300/, kezd kicsi lenni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#64976) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Hello, van egy samsung laptop-om, rajta gyári windows home 7 premium, nem mókolt, ez volt rátelepítve amikor elhoztam a kereskedőtől. Szeretném újrarakni , mert 2012 óta ez van rajta és olyan szinten van belassulva , hogy nagyon. Annyit megnéztem hogy a BIOS-ban szerepel egy serial , a cmd-be a 'wmic bios get serialnumber' -el írja ki, de ez csak 14 karakter, és ez nem egyezik meg a Gép Tulajdonságok - Windows aktiválás , Termék Azonosítója oldalon megadottal, mert az meg 20 karakter :F .
Az első kérdésem az lenne hogy miként tudnám újratenni a windows-t, ugyanis nincs telepítőlemezem, de gondolom a BIOS-ban szereplő serial megfelel neki a telepítéshez. Lehet ezt netről csinálni , vagy hogyan lehet?
A második kérdés , hogy segít e ha létrehozok hozzá egy microsoft accountot? Mert tudtommal az nincs hozzá kreálva, utoljára muter használta , így gyakorlatilag be se volt kapcsolva az elmúlt években , de előtte egy másik családtag , aki telepített rá mindent válogatás nélkül.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#64977) King Unique válasza DrTechnoid (#64976) üzenetére


King Unique
titán

BIOS-ba égetett termékkulcs általában a Windows 8+ rendszerekkel előtelepített laptopoknál szokott lenni. A Windows 7-es gépekre normál esetben matricát szoktak ragasztani, azon van rajta. Illetve Windows alól különféle programokkal (példák) is ki lehet olvasni a termékkulcsot.

A Windows 7 lemezképfájlok letöltési lehetőségeiről pedig pont nemrég volt szó. Viszont akkor kb. hiába telepíted újra, ha csak egy 5400 RPM-es merevlemez van abban a laptopban, ami már önmagában komoly lassító tényező. Ez esetben nem ártana inkább egy SSD abba a gépbe rendszermeghajtónak, azzal sokkal gyorsabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#64978) Doky586 válasza DrTechnoid (#64976) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Keress a neten serial kiolvasó programot ha lekopott már a matricáról és elfelejtetted felírni valahova..

(#64979) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy ingyenes üzenetküldő alkalmazást, amivel LAN-hálózaton lehet üzeneteket küldeni?
Fontos, hogy ingyenes legyen, de bármennyire egyszerű megfelel, amivel LAN-hálózati gépekre lehet üzenetet küldeni. Hasonlóan a "net send..." parancshoz.
Köszönöm!

(#64980) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

csináljatok egy chat.txt-t és osszátok meg hálón majd abban üzengessetek :DDD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#64981) akaido válasza huan (#64979) üzenetére


akaido
addikt

Ha mindenképpen külső program kell, akkor esetleg a magyar nyelvű felületet is tudó BORGChat progit próbáld.
(2007-es cikk róla)

Hasonló progik alternativeto.net -ről

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#64982) huan válasza akaido (#64981) üzenetére


huan
őstag

Szia
Nagyon jól néz ki, és ingyenes is?

(#64983) Joker88 válasza huan (#64979) üzenetére


Joker88
őstag

mi a LAN Messenger nevű progit használjuk .
Weboldal van Windowsra is meg Linuxra is változata, ha számít..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#64984) akaido válasza huan (#64982) üzenetére


akaido
addikt

Freeware ez a "StarTrek borgkommunikációs szoftver" :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#64985) Kékes525


Kékes525
félisten

A C:\Users\Laszlo könyvtáramban két teljesen azonos tartalmú alkönyvtár van: a C:\Users\Laszlo\Documents és a C:\Users\Laszlo\Dokumentumok Hogy lehetne ezt a kettősséget megszüntetni? Egy tökéletesen elég.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64986) krealon válasza Kékes525 (#64985) üzenetére


krealon
veterán

Az azonos tartalom abbol fakad, hogy a Dokumentumok konyvtar csak egy hivatkozas (link) a fajlokat valojaban tarolo Documents konyvtarra, hogy a lokalizalt elnevezes szerint lehessen hasznalni a mappat.
Szerencsere itt mar nem kovette el az MS azt a hibat, amit pl az Excel fugvvenynevek magyarositasaval.

Ha Windows Explorerrel latogatod meg a profilkonyvtaradat, akkor csak a nyelvvaltozat szerintit mutatja meg.
A Total commander felhasznalok viszont kenytelenek belatni a motorhazteto ala. :-)

(#64987) Kékes525 válasza krealon (#64986) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. :) Tehát a második könyvtár csak a fájl leírást tartalmazza, nem foglal el fizikai területet.
Különben azt is furcsállom, hogy a User mappa mellett ott van a teljesen ugyanolyan tartalmú Documents and Settings mappa is. Gondolom ez az utóbbi tartalmazza fizikailag a fájlokat, míg a User csak a fájl leírásokat (linkeket). Mi szükség erre, azt nem tudom. A dokumentumok esetében még tudom azzal magyarázni, hogy az a nyelvi különbség, fordítás miatt van megkettőzve, de a Documents and Settings és a User mappa azonosságának jelentőségét nem értem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64988) akaido válasza Kékes525 (#64987) üzenetére


akaido
addikt

Xp "kompatibilitás" miatt lehet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#64989) Kékes525 válasza akaido (#64988) üzenetére


Kékes525
félisten

Tényleg, az lehetséges.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64990) krealon válasza Kékes525 (#64987) üzenetére


krealon
veterán

"a User mappa mellett ott van a teljesen ugyanolyan tartalmú Documents and Settings mappa is. Gondolom ez az utóbbi tartalmazza fizikailag a fájlokat"

Sajnos rosszul gondolod.
Szerencsere MS-ek rajottek, hogy a szokz karaktert tartalmazo mappanevekkel rendszerszinten dolgozni szivas, ezert a rovid, szokoz mentes mappak az igazi tarolok a tobbi pedig a komatibilitas es nyelvi valtozat miatti hivatkozas.

"a Documents and Settings és a User mappa azonosságának jelentőségét nem értem."

Az XP-s programok miatti kompatibilitas miatt van.
A Windows abbol el, hogy a korabbi szoftverek futnak az ujabb rendszeren. Rajottek, hogy a szoftver fejleszets nem mindenhol halad olyan rohamtempoban, mint az MS fohadiszallason (plane, hogy altalaban a koltsegvetes is joval alacsonyabb :(( ).

(#64991) Kékes525 válasza krealon (#64990) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, így teljesen érthető.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64992) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok!

Újratelepítettem volna a laptopon a rendszert és a Windows telepítővel kitöröltem véletlenül az összes partíciót majd létrehoztam egy újat, amivel a 100MB és a maradék jött létre amikor eszembe jutott, hogy az adatpartíciót nem kellett volna. Nem nyomtam a tovább gombra, kikapcsoltam a gépet. Mivel tudom visszaállítani a mapparendszert a fájlnevekkel? Tehát partíció törlés és új létrehozása történt. Az egyik előző partíció kellene.

(#64993) King Unique válasza #72797440 (#64992) üzenetére


King Unique
titán

Rá kell ereszteni egy adatmentő programot (példák) a lemezre, majd a deep scan végeztével egy másik fizikai meghajtóra átmásolni a tartalmát. Ez időigényes művelet, de biztonságosnak mondható. Másik lehetséges opció a partíció közvetlen visszaállítása pl. a TestDisk, vagy egyes külső particionáló programok segítségével (példa). Bizonyos esetekben akár ez utóbbi módszer is működhet, viszont ugyanakkor könnyen balul is elsülhet (példa). Na meg adatmentésnél a mentendő drive-ra általában nem javasolt írni és az előbbi módszer ilyen szempontból biztonságosabb, mert annál csak olvasás történik.

Az ilyen kérdéseket legközelebb majd az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene feltenni, oda valók!

[ Szerkesztve ]

(#64994) #72797440 válasza King Unique (#64993) üzenetére


#72797440
törölt tag

Köszönöm.

(#64995) farkas-j válasza #72797440 (#64992) üzenetére


farkas-j
őstag

A GetDataBack nekem még mindig megoldotta a problémákat. Ami fontos, hogy a mentést egy másik adathordozóra kell vele elmenteni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64996) #72797440 válasza farkas-j (#64995) üzenetére


#72797440
törölt tag

Azzal fogom kezdeni. Köszönöm.

(#64997) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Nem tapasztalt valaki olyasmit, hogy a napokban hirtelen megnőtt a wu-n a frissítendő állományok száma? Szóval felbukkant pár napja egy rakat 100+ 2014-től kezdődő frissítés. Januárban telepítettem és úgy van beállítva, hogy szóljon ha talált valamit. A kötelezők mindig mennek, az ajánlottakat átmazsolázom. Egyszerűen lövésem sincs, mi töténhetett. Az az igazán zavarbaejtő, hogy egyik nap még felmegy a legutolsó kumulatív pakk és másnap talál megint egy rakat (ma reggel 8 db) jó pár éves frissítést...

Üdv!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#64998) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Van lehetőség a Windows-ban a fejhallgatót/fejhallgató kimenetet EQ-nzi? Úgy értem, beépített programmal, valahol a hangbeállításoknál.

Köszönöm előre is,
Üdv!

(#64999) efi99 válasza looser (#64997) üzenetére


efi99
senior tag

Hát ott valami árulás van.
A frissítések sikeresen települnek?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65000) looser válasza efi99 (#64999) üzenetére


looser
addikt

Hát itt van alább egy érdekesség. Mondjuk azóta még eszembe jutott, hogy pár napja átállt automatikus letöltés és telepítésre és lehet, hogy leszedett opcionális update-eket, amelyeknek viszont már a kritikus frissítései kötelezően jelentek meg és hát nem is túl frissek, ha pl. egy több éves .net, silverlight vagy driver update-ről van szó...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.