Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) Gubek-Einste válasza Winnie The P (#64147) üzenetére

Nem túl bonyolult:
Rendszergazda-ként indított Parancssor-ban futtasd le a következő parancsokat:

net stop wuauserv
ren c:\windows\SoftwareDistribution softwaredistribution.old
net start wuauserv

Parancssor bezárása után mennie kell a keresésnek.
Törli a frissítési előzményeket!!!

Ha nem tudod kiválasztani a más termékek frissítését akkor az IE-ben be kell írni:
Megbízható helyek-re a https://*.microsoft.com-t
Kompatibilitás nézet-be a *.microsoft.com-t

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64152) efi99 válasza Zoz (#64150) üzenetére


efi99
senior tag

Próbáld ki, amit írtam, meg fogja oldani.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#64153) Glaz-dozfhut válasza ricsi8800gt (#64134) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én most váltottam Coffe Lake platformra (Z370). Bár nem kellett telepítenem, az előző alaplapom lemezképét el tudtam indítani. Drivert nehezebb volt találni mindenhez, de végül meglett. Még az NVME is működik, meg a processzor.

- Glaz-doz-fhut -

(#64154) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#64142) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az már döfi! 🤣🤣🤣

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64155) Nyíl válasza Winnie The P (#64144) üzenetére


Nyíl
tag

egy lejárt tanusítvány okozta a gondot, másnap már javította is a MS, amikor már élt az új 2025-ös lejáratú, akkor a WU a következő keresésnél automatikusan lecserélte a régit az újra, és megoldódott magától a dolog ...

[ Szerkesztve ]

(#64156) Zoz válasza Nyíl (#64155) üzenetére


Zoz
őstag

A gond ott van, hogy amelyik gépen elb...ta a MS a WU-t, ott már nincs következő keresés, mert nem fut.
Kézzel kell helyrehozni, ahogy fentebb is írták.
Aki nem profibb felhasználó, annak egyrészt nem fog feltűnni, hogy már nem frissül a gépe, másrészt ha fel is tűnik, nem tudja megjavítani. Ha majd jön a következő wannacry egy újabb sebezhetőségre, akkor ki tudja hány millió gép lehet emiatt áldozat...

(#64157) Nyíl válasza Zoz (#64156) üzenetére


Nyíl
tag

nem, én sem csináltam semmit manuálisan, másnap amikor rákattintottam már futott a WU (akinek meg automatikusra van állítva annak bizonyos időközönként próbálkozik kereséssel legfeljebb hibaüzenettel leáll, de következő alkalommal mindig van) ...

... confirms, that the bad value <ExpiryDate> updates itself when you check for Windows updates.

Bottom line: You don’t need to do anything. As of a few hours ago, Windows Update should work normally.

Windows Update’s new expiry date on Win7:

2025-07-01T00:00:00.0000000-00:00...

[ Szerkesztve ]

(#64158) Zoz válasza Nyíl (#64157) üzenetére


Zoz
őstag

Én az előbb próbáltam ki egy gépen, hiába nyomkodtam, nem javult meg.

(#64159) Attix70


Attix70
aktív tag

Sziasztok,
Lenne 1 magos Atom procis régi Toshiba netbook amin W7 rendszer van. Tudtok ajánlani olyan böngészőt ahol a YouTube kevés erőforrással is beéri? Mindegy milyen fajta és verzió, műhelybe szeretném zenelejátszásra használni.
Köszi,

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#64160) Nyíl válasza Zoz (#64158) üzenetére


Nyíl
tag

érdekes, elvileg automatikusan frissítenie kéne kereséskor, mindenhol ezt olvastam, nekem is működött

[ Szerkesztve ]

(#64161) Zoz válasza Nyíl (#64160) üzenetére


Zoz
őstag

Pont az a baj, hogy nincs keresés, azonnal hibát dob.
Van itt egy másik gép, azt még figyelem pár napig, hátha magától megjavul... ha nem, akkor jön a kézi javítás.

(#64162) Nyíl válasza Zoz (#64161) üzenetére


Nyíl
tag

elvileg nem is helyben volt a gond, hanem MS update szerverein :
... It appears that the issue was not caused by an expiration of a local file, but actually an expiration of a file located on Microsoft's update servers ...
itt vannak az írások (van pár tipp is ha automatikusan nem javult volna meg a probkléma) :
[link1]
[link2]

(#64163) dik


dik
őstag

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy tehát most a gépemen van win 7 a nevemnél megtalálható milyen gépen. Már vagy 5 éve atom jól ment most kinlódtam vele egylapotop hálózatba varázolásán amint win 10 volt és mire sikerült valami lett az enyémmel és megzavarodott a WIN 7 a processzor használat mind a 4 mag stabil 90% körül van és be is lassult szépen. Nem tudom mi lett vele a lényeg ez így már nem jó. Az lenne a lényegi kérdésem erre milyen és miféle képen lehetne újra telepíteni a win7 javítani, hogy hátha megjavulna. Vagy erre anélkül hogy törölnöm kellene a particiót hogyan tudnék váltani adatvesztés nélkül win 10-re? Bár nekem az is tökéletes lenne ha valami tudna megoldást és megjavulna. Azt leszámítva széthajtja a procit más bajom nem lenne vele.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64164) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Üdv!
Örömmel közlöm, hogy nálam helyreállt a WU! Fél órája még csak kifagyott és csak a feladatkezelőben tudtam kilőni.
Úgyhogy fel a fejjel!

(#64165) Zafir78 válasza Zafir78 (#64102) üzenetére


Zafir78
tag

Sziasztok!
Korábban írtam ide ezzel kapcsolatban. Sajnos bekövetkezett amitől tartottam, ennyi ideig bírta, ma bekapcsoláskor már megint alig volt hely. Persze megint nem indokolja semmi a változást. Nem hiszem, hogy vírus lenne. Mitől lehet ez, vagy mit kellene tennem, hogy megint "visszaálljon" a 9 GB szabad helyre?

[ Szerkesztve ]

(#64166) Grg


Grg
tag

Nekem az segített, hogy a dátumot visszaállítottam dec 2.-re. Ez már helyreállította a lelkivilágát, de kell egy frissitéskeresést inditani, amire csak egy defender update-t talált nálam, de valószinű a háttérben letöltötte a javított .cab filet is, mert megnézve azt abban már a 2025-ös lejárat van :)

(#64167) Winnie The P válasza Gubek-Einste (#64151) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi, így már igazán nem volt nehéz.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#64168) krealon válasza Zafir78 (#64165) üzenetére


krealon
veterán

"ma bekapcsoláskor már megint alig volt hely"

WinDirStat -tal (amit adminisztratorkent tuttatsz), fel kell terkepezni, a helyfoglalast a meghajton.

A "System Volume Information" mappat 0-nak fogja mutatni, mert oda csak a SYSTEM felhasznalonak (az operacios rendszer onmaga) van bejutasi joga.
Ebben a mappaban a rendszervisszaallitas fajljai vannak es a helyfoglalast a Rendszervedelem beallitasoknal lehet megtalalani / ellenorizni.

(#64169) krealon válasza dik (#64163) üzenetére


krealon
veterán

"megzavarodott a WIN 7 a processzor használat mind a 4 mag stabil 90% körül van és be is lassult szépen."

Az Eroforras Kijelzo (Resource monitor) CPU fulen meg tudod nezni, hogy mi terheli a processzort, es ha az megvan, akkor lehet tovabblepni a hibajavitassal.

[ Szerkesztve ]

(#64170) dik válasza krealon (#64169) üzenetére


dik
őstag

Esetleg erről tudnál több infót adni? Fogalmam sincs mi lenne ez. :B Bizonyos telemetric.exe 74 gondolom % lehet és hasonló értéket mutat. Ez mi lenne?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64171) krealon válasza dik (#64170) üzenetére


krealon
veterán

"Esetleg erről tudnál több infót adni? Fogalmam sincs mi lenne ez. :B"

A resource monitor-ral tudod a szamitogep eroforrasainak (processzor, hattertar, memoria, halozat) foglaltsagat ellenorizni.

"Bizonyos telemetric.exe 74 gondolom % lehet és hasonló értéket mutat. Ez mi lenne?"

Igy elso ranezesre egy malware lehet.
Javaslom a Process Explorer (procexp.exe) futtatatsat, ami megmutatja, hogy az adott folyamat pontosan milyen utvonalon erheto el.

Ha ez a telemetric.exe a
C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Local\
konyvtar alatt helyezkedik el, akkor szinte biztos, hogy a netes kalandozasok soran begyujtottel egy kartevot.

Irtasahoz ajanlott a
Malwarebytes Antimalware Free,
Junk removal tool,
adwcleaner
hasznalata.

(#64172) dik válasza krealon (#64171) üzenetére


dik
őstag

SVCHOST.EXE-be van bent azt mutatja ha jó látom persze. :B Futtatom a progit...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64173) Freiherr


Freiherr
őstag

Hello

Friss telepítésnél mekkora partíciót érdemes megadni, hogy később se legyen gond?Home verzsön

XXX

(#64174) Zafir78 válasza krealon (#64168) üzenetére


Zafir78
tag

Köszönöm, de nincs már rendszervisszaállítási pont beállítva , hogy ne foglalja a helyet az se. Kipróbálom azért persze, amit írtál.

(#64175) dik válasza krealon (#64171) üzenetére


dik
őstag

Azt kell mondjam csoda történt. Lefutott minden újra indít semmi változás majd percek után egyszer csak0- 9-20%-ra lement és azokon ugrál a proci teljesítmény. Mindenre gondoltam csak erre nem, hogy ilyen is okozhat ilet. Most jó meddig meg majd elválik köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64176) szabonagyur válasza Freiherr (#64173) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erre azért nincs standard válasz, de mondjuk olyan 100Gb tuti elég mindenre. Nekem SSD 128-as annak kb 1/3-a van tele de csak PS, O365 meg Windows ami nagyobb helyet foglal rajta, másik gépnél a 64GB is elég, a többi minden megy másikra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64177) Freiherr válasza szabonagyur (#64176) üzenetére


Freiherr
őstag

Rendben,köszönöm. :)

XXX

(#64178) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az svchost.exe 100%-os CPU terhelését és óriási memóriafoglalását mi okozza? A Windows Update szolgáltatás leállítása, majd letiltása megszünteti ugyan a problémát, de megoldásnak nem nevezném.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64179) Zoz válasza Dilikutya (#64178) üzenetére


Zoz
őstag

Az oldal tetején, rögtön az összefoglaló elején írtakat már megcsináltad?

(#64180) FoxiestFox válasza Zoz (#64179) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Át lehetne nevezni a topikot svchost.exe fix-re. :D

(#64181) Doky586 válasza Zoz (#64156) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] Mit kell nekem kézzel helyrerakni?? nem láttam akkor se, azóta se semmi problémát, pedig semmit se állítgattam a win updaten.: [kép] [kép]

(#64182) Zoz válasza Doky586 (#64181) üzenetére


Zoz
őstag

Örülj neki, hogy a te géped nem érintett. Gondolom azok a gépek érintettek, amik pont abban az időszakban kerestek frissítést, amikor a hibás tanúsítvány volt a Microsoft szerverén.
Ma délután is helyre kellett raknom egyet, a fentebb linkelt dátum állítós módszer megoldotta. De magától ez se javult meg.

(#64183) dik


dik
őstag

Amúgy létezik olyan program ami kiszedi a felesleges frissítéseket had kérdezzem már meg? Nagyon sok helyet elfoglalnak...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64184) szabonagyur válasza dik (#64183) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felesleges frissítések? Mi a felesleges neked? Minek rakod fel ha neked felesleges úgyis?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64185) dik válasza szabonagyur (#64184) üzenetére


dik
őstag

Jaaaa elnézést magának rakta fel mindenki nem lehet annyira nagy penge mint egyesek. :) Gondoltam az a laza 20 giga csak nem kell neki mind frissítésben. Nagy különbségeket nem vettem észre az évek alatt a belasuláson kívül... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64186) szabonagyur válasza dik (#64185) üzenetére


szabonagyur
félisten

20 giga? Abban van akkor más is nem csak Win frissítés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64187) dik válasza szabonagyur (#64186) üzenetére


dik
őstag

Akkor a winsxs nem mind az jó. Akkor ott mik vannak még? Pontosan 17, 124GB . De nagyobb volt...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64188) sfdrakex válasza dik (#64187) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

gugli?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#64189) dik válasza sfdrakex (#64188) üzenetére


dik
őstag

LIKE :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64190) dik


dik
őstag

Wise Disk Cleaner

Ez 20 Gb szabadított fel tehát működik. Valami ilyesmit kerestem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64191) prannk


prannk
őstag

Hali. Bekaptam valami virust virusirto ellenére is. Avg vel sikerult kitisztitani. Azt kerte inditsam ujra a gépet a veglegesiteshez. Azota nem bootol be. A biosba a boot menunel nincs a hdd. Megprobaltam ujra rakni full formázással. Ugynugy nem bootol be nincs hdd.
Mi a szar ez? Asus n551jw

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#64192) Spec válasza prannk (#64191) üzenetére


Spec
őstag

Nehéz bármit is mondani anélkül, hogy tudnánk pontosan milyen vírust kaptál be. Elvileg ha az AVG felismerte, és tisztította, akkor ki is kellett, hogy írja mi az. Amúgy szerintem ez valami rootkit, vagy bootsector vírus lehet.
Amúgy az elején a post screenen még látja a HDD-t? Kiírja a tulajdonságait?

Én a helyedben csinálnék egy teljes resettet, az alábbi lépések szerint.
1. CMOS reset, kiveszed az alaplapi elemet legalább 10 percre, majd utána visszateszed, belépsz BIOS-ba, és Load Factory Defaults.
2. Miután újraindult, ismét belépsz BIOS-ba, és ott a boot szekvenciát átállítod, hogy bootoljon be a Win 7 DVD-ről (gondolom ilyen rendszered van, ha ebbe a topikba írtál).
3. Indítsd el a telepítőt, és a lemez kiválasztásnál, ne csak sima formatálást csinálj, hanem bontsd fel a partíciós táblákat, és particionáld újra a lemezt, és utána formázd meg.
4. Telepítés után állítsd vissza a boot szekvenciát, hogy HDD-ről induljon a rendszer.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#64193) prannk válasza Spec (#64192) üzenetére


prannk
őstag

Most tovabb lepett a starting windoesig. De ezt dobta ki

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#64194) Spec válasza prannk (#64193) üzenetére


Spec
őstag

Aha, ez egy rootkit vírus lesz. Az alábbi linken megtalálod a megoldást rá.
https://support.kaspersky.com/viruses/disinfection/5350
A legjobb ha egy nem fertőzött gépről letöltöd a linken található ellenőrző/eltávolító programot. Aztán ismét bootolj be lemezről, és indítsd a gépet csökkentett módban. Aztán futtasd le a letöltött programot, mondjuk egy pendriveról.
Ha ez nem működik, akkor még megpróbálhatod egy másik gépre, rádugni a vinyot, egy külső meghajtóként, és úgy futtatni rajta a rootkit eltávolítót.
Remélem ez segít, több ötletem nincs egyelőre :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#64195) prannk válasza Spec (#64194) üzenetére


prannk
őstag

De nem bootol be lemezrol sem. Vagyin pendriveb van a windows 7 telepito.

Vagy hogy erted hogy inditsam el?

Elkene inditani a pendrivrrol a gépet?

Vagy egy kulso hdd re telepiteni a windowst?

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#64196) Spec válasza prannk (#64195) üzenetére


Spec
őstag

Úgy értettem, hogy a telepítő lemezről bootold be a rendszert. És úgy futtasd le a víruskeresőt. Ezt megteheted egy pendriveról, amire letöltötted a víruskeresőt egy másik gépen.
Vagy ha ez nem működik, akkor vedd ki a vinyót és usb-s külső vinyóként dugd rá egy másik működő gépre, és úgy futtasd rajta az irtó progit.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#64197) prannk válasza Spec (#64196) üzenetére


prannk
őstag

De egybol elinditja a w windows telepitot.
Bonstam szét a notebookot? Még garanciás. Nem ugrik attol?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#64198) prannk


prannk
őstag

Kulso hdd meg ilyen nekem

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#64199) King Unique válasza prannk (#64195) üzenetére


King Unique
titán

Vannak ún. Live változatai is a különféle antivírus szoftvereknek, amelyeket be lehet bootolni pl. egy pendrive-ról (példák). Szóval csak ezért nem kell szétszedni a gépet. Windowst meg közvetlenül nem is lehet USB HDD-re telepíteni, mert ahhoz eleve WTG kell. De az is hivatalosan csak Windows 8/8.1/10 esetében opció. Továbbá nem hivatalosan léteznek WinPE-alapú megoldások is, amelyek lényegében egy Live Windowsnak felelnek meg.

Egyébként, ha valóban vírusról van szó, akkor a Vírusirtó topic alkalmasabb lett volna ennek megtárgyalására. De persze úgy, hogy a mostanin kívül még ebben és ebben a topikban is fel lett téve ugyanez a kérdés (meg még ki tudja melyikben...), már nem feltétlen kellene egy következőben is... Legközelebb lehetőleg 1 topikban (a megfelelőben) kellene megtárgyalni 1 bizonyos problémát!

[ Szerkesztve ]

(#64200) Doky586 válasza prannk (#64198) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen: Mostanában újra népszerű az SS... (SchutzStaffel) :N

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.