Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) Troy. válasza sfdrakex (#64650) üzenetére


Troy.
addikt

Excel, word, jegyzettömb, van, hogy a böngésző.

.

(#64652) weiss válasza gaara01 (#64641) üzenetére


weiss
addikt

BIOS-ban próbáld meg az XHCI mode-ot disabled-re állítani.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#64653) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Elkelne egy kis segítség Win7 Update ügyben. Ritkán járok erre, mert Linuxot használok. Van egy notim előtelepített Win7-el. Ritkán használom, néha-néha elindítom, hogy frissítsem. Utoljára talán a nyáron frissítettem. Most kölcsön kéne adni a családban és szeretném naprakész állapotba hozni. Itt van egy kis bökkenő. A képen látható, hogy fut a szolgáltatás és automatikusra van állítva. A hibaüzenet még is azt mondja, hogy nem fut. A frissítési előzményeim is teljesen üres. Nincs semmi benne.


Hogyan tudnám elindítani a szolgáltatást?
Valamint melyek azok a frissítések amik, a spectre&meltdown foltozást hozzák?
Idáig lenne jó eljutni.
Köszi szépen, előre is Mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#64654) Zoz válasza májkimiki (#64653) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem belefutottál a Microsoft dátum bugba, ami decemberben jött elő. Próbáld meg: állítsd a dátumot 2017.12.02-re, utána futtasd a keresést, aztán mehet a dátum vissza, újraindítás, és elvileg már jó lesz.

2018-01 havi összegző frissítésben jön a Meltdown javítás.

(#64655) májkimiki válasza Zoz (#64654) üzenetére


májkimiki
őstag

Köszi szépen, megpróbálom.

(#64656) májkimiki válasza Zoz (#64654) üzenetére


májkimiki
őstag

Ez bejött, már jönnek a frissítések.
Mire lehet számítani a meltdown foltozással? Core i3 SandyBridge procim van.

(#64657) winhate


winhate
őstag

Sos pls help.
Sikerult a frissitesi frekit feltolnom 200 hz re.
Hogy tudnam visszaallitani 60 hz re ?
File modositas torles registry stb csokkentett modban.

Thx

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#64658) Kékes525 válasza májkimiki (#64656) üzenetére


Kékes525
félisten

Csinálj egy véletlen elérési tesztet az adattárolóidon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64659) Kékes525 válasza májkimiki (#64656) üzenetére


Kékes525
félisten

A Meltdown és a Spectre sérülékenységek javításának hatása

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64660) winhate válasza winhate (#64657) üzenetére


winhate
őstag

Rendszer visszaallitas nem segitett. Logon screen nem latszik. Accot beutve se tolt tovabb. Ati drivert se tudom leszedni. Pls help nem szeretnek ezert reinstallt.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#64661) Kékes525 válasza winhate (#64660) üzenetére


Kékes525
félisten

Írd le pontosan, egyértelműen, de röviden a problémát.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64662) winhate válasza Kékes525 (#64661) üzenetére


winhate
őstag

Koszonom megoldottam. Sajnos tabin nagyon rossz irkalni. Ezert volt rovid es tomor.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#64663) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

A system32/drivers/etc/host fileba írtam be a 127.0.0.1-re címeket, hogy ne lehessen leérni. De úgy néz ki valamiért nem működik. A host file-t nem használja? Vagy mi lehet a hiba?

Üdv, Zoli

(#64664) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Videókamera 264 formátumú felvételét szeretném nem a kamerán keresztül vagy neten/wifin keresztül lejátszani.
A kivett sd kártyán tárolt felvételeket szeretném megnézni, de sem a kamera (Zmodo) saját lejátszó programja sem VLC nem játsza le. Egy videó alapján kipróbáltam h át állítottam a VLC bemenet/kodekek > szétválasztóknál a szétválasztó modult h264-re, de így sem játsza le :(

D°°ci

(#64665) Weaver


Weaver
senior tag

win7 64bit alatt a vezérlőpult/rendszer alatt kiírja hogy telepített memória 16GB (ennyi van a gépben), de zárójelben utána azt írja, hogy 7,96GB használható. Win feladatkezelő is összes memóra 8148MB-t ír.
normális így ez?

(#64666) Sub-ZeRo válasza Weaver (#64665) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Biosban memory remap funkciót kapcsold be. Vagy valami hasonló a neve. A könyvét túrd át hátha találsz valamit erről. Esetleg integrált VGA van a gépben?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64667) quailstorm válasza Sub-ZeRo (#64666) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Integrált VGA sose fog ennyit bezabálni. Általában 400MB alatt marad, mert a többit dinamikusan allokálja, de ha fixen lefoglalsz véletlen, mert támogatja, akkor se lesz 2GB-nál több.
Itt nem szeretik egymást a RAM-ok, nem megy az egyik channel rendesen, vagy memory remapping AMD-s marhaság a lehetséges opció.
De integrált VGA kizárva, egy komplett 8GB-os modul elszállt.

(#64668) Sub-ZeRo válasza quailstorm (#64667) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha ellszállt egy ram, honnan tudja hogy 16 giga van benne?
Mert akkor csak 8-cat látna, nem?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64669) quailstorm válasza Sub-ZeRo (#64668) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt nem tudom megmagyarázni. Barátom viszont porszívós kezelés után tette tönkre a 3 csatornából az egyiket. Ami abban volt, azt kiírta, hogy ott van, de használni nem lehetett.

Szóval olyan simán van, hogy felismeri, de nem használja. Akkor is, ha valamiért ütköznek.

[ Szerkesztve ]

(#64670) Sub-ZeRo válasza quailstorm (#64669) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Világos értem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64671) Weaver válasza Sub-ZeRo (#64666) üzenetére


Weaver
senior tag

boot-oláskor kiírja a 16GB-t, és a Win is látja, de zárójelben odaírta, hogy durván csak a felét használja. ez a furcsa. vga kártya van a gépben, nem az integráltról megy.

quailstorm: memó KIT-ben lett véve, teljesen egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#64672) quailstorm válasza Weaver (#64671) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De ha AMD FX-ed van, akkor kezdd el keresni a BIOS-ban a memory remappinget.

(#64673) Weaver válasza quailstorm (#64672) üzenetére


Weaver
senior tag

FX van, igen. ezt megnézem a biosban. köszönöm.

(#64674) májkimiki válasza Kékes525 (#64659) üzenetére


májkimiki
őstag

Köszi szépen a cikket és a teszt ajánlást. Fölment a frissítés szépen, bár már kezdtem aggódni, hogy "beakad" restart után. Úgy 1 percig gondolkodott, ált a Win7 logo, majd elindult. Csináltam egy tesztet a HDD Sentinel, beépített véletlen elérés tesztjével. Igazából nem tudok mihez viszonyítani, mert még nem teszteltem ilyen szempontból a hdd-m. Nem mai gyerek a noti, 2011. őszén vettem (Lenovo IdeaPad Z570). Túl vagyok már egy kijelző cserén és a billentyűzet is most lesz cserélve. Magamnak pucolom, takarítom, pasztázom.

Nem tapasztalok semmi lassulást a frissítés óta. Esetleg, ha látsz a tesztben valami furcsát. Azt szívesen veszem, ha megjegyzed.

(#64675) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok, Van egy Lenovo M82 szémitógépem, Újra akartam telepíteni a Windows= Oprendszert, A telepités rendben zajlik, de amikor az utolsó fázisban autómatikausan újjra indulna a gép, nem történik semmi, Figyelmen kívül hagyom a "Cd romról való inditáshoz nyomjon megy billenytyűt" átlép rajta de nem indul el a rendszer, majd állandóan cd ről akar bootolni.. kivettem a telepitő lemezt is, de úgysem történik semmi,
Lányom számitógépe , és nagyon szomorú lesz ha nem fog működni,
Telepitettem már többször, de ilyet még nem tapasztaltam,
Köszönöm előre is a segítséget!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#64676) sfdrakex válasza steve24 (#64675) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Telepítés előtt törölted a C partíciót és a telepítő hozta létre az újat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#64677) steve24 válasza sfdrakex (#64676) üzenetére


steve24
aktív tag

Töröltem az egész merevlemezt, A C nek létrehoztam egy 100Gbot megvan osztva, Feltelepíti meg minden, többször újra indul telepitésnél, de amikor önnálóan kellene a rendszernek felálni akkor vége, Kiírja hogy nemtalál operácoós rendszer stb, Biosz újra inditottam.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#64678) steve24


steve24
aktív tag

Ja és kipróbáltam egy olyan merevlemmez amin van Op rendszer azzal is ezt csinálta, Reggel még működott rendesen a régi, sztem hardverekkel nemigen van baj, valami beállitás gond lehet.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#64679) sztikac


sztikac
őstag

Ezek az ebayes pár dolláros (pl. ez) Win 7 kulcsok mennyire legálisak?
Eladó megbízhatónak tűnik, ebay meg nem hiszem hogy eltűrné a warezt...
Nem fillérb@szásból venném ott (mindig minden szoftvert rendesen, számlásan veszek), de most egy gyárilag SuSE linuxxal érkezett HP Probook 450-re kellene sürgősen Win 7-et raknom, viszont a gép fizikálisan olyan állapotban van, hogy ki tudja meddig működik még :U

(#64680) Kékes525 válasza májkimiki (#64674) üzenetére


Kékes525
félisten

De igen, összetudod hasonlítani, mert ezzel InSpectre ideglenesen ki tudod kapcsolni. Ne feledd a kikapcsolás után újra kell indítani az operációs rendszert, hogy érvényre jusson a beállítás. Utána ugyanúgy vissza is tudod kapcsolni. Minden egyes kapcsolgatás után újra kell indítani az operációs rendszert.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64681) Doky586 válasza steve24 (#64677) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"A C nek létrehoztam egy.."
Tehát nem úgy csináltad ahogy előtted javasolták.
(Gondolom azért hoztad létre mert az XP még nem tud ilyet)

(#64682) steve24 válasza Doky586 (#64681) üzenetére


steve24
aktív tag

Nem tudom ilyet még nem tapasztaltam, Egyszer azt írja nem talál operációs rendszert, aztán meg semmitsem, persze biosban való állitgatások után,
már úgy próbálom hogy nincs külön meghajtó,

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#64683) sz.j válasza steve24 (#64682) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem biztos, hogy nálad is ez van, de nekem akkor írt ilyent amikor a szinte vadiúj ssd-m tönkrement. (Egy másik HDD-t betéve meg tökéletesen működött)

Ui.
Bocsi, csak most vettem észre, hogy előzőleg már írtad, hogy agy másikkal is ugyanezt csinálja ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64684) steve24 válasza sz.j (#64683) üzenetére


steve24
aktív tag

A merevlemezt rendesen látja, a telepitő rendesen elindúl, beis fejezi de az utolsó ujrainditás után nem történik semmi...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#64685) dugynok válasza sztikac (#64679) üzenetére


dugynok
senior tag

Keresd meg Schawo-t itt a fórumon.

(#64686) brd válasza Doky586 (#64681) üzenetére


brd
nagyúr

Hogy milyet nem tud? Üres háttértárra települni kézi partíció létrehozás nélkül? Azt az 1 db Enter-t sokallod, amit az XP telepítőben kell megadni ehhez a Win7-hez képest?

The only real valuable thing is intuition.

(#64687) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Windows 10 alatt fedeztem fel, a mappa beállításoknál, hogy engedélyezni lehet a fájlkezelőben a jelölőnégyzeteket, így több fájlt egyszerűen a jelölőnégyzetekkel ki lehet jelölni. Van erre mód 7 alatt is, mert nem 10et használok, csak ott láttam meg.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#64688) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#64687) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Megtaláltam, ugyan ott van mint 10 alatt.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#64689) sztikac válasza dugynok (#64685) üzenetére


sztikac
őstag

Rendben, köszi a tippet!

(#64690) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Adott egy Windows 7-s gép, Office 2013-mal valamint pár kiegészítő programmal. Mit lehet tenni, hogy a 60GB-os SSD elég legyen a rendszernek? CCleaner és windows disk cleanup nem segít. A szabad hely 2 GB.
Köszönöm a segítséget

(#64691) Doky586 válasza tototos (#64690) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nézd meg TreeSize free progival mi mennyit foglal a lemezen.

(#64692) tototos válasza Doky586 (#64691) üzenetére


tototos
őstag

A windows\installers mapa több mint 30 giga :F

(#64693) Doky586 válasza tototos (#64692) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam azon mappa még a 2GB-ot sem éri el..

(#64694) krealon válasza tototos (#64692) üzenetére


krealon
veterán

"A windows\installers mapa több mint 30 giga"

Az installer mappa csokkenteseben segitseget nyujt a PatchCleaner

(#64695) tototos válasza krealon (#64694) üzenetére


tototos
őstag

Köszi ez tényleg segített :R

(#64696) default. válasza májkimiki (#64653) üzenetére


default.
őstag

Szervusztok!

Nekem is ugyanez a problémám, ("A windows update jelenleg nem tud frissítéseket keresni mert a szolgáltatás nem fut")
és Zoz fórumtárs megoldása sem segített sajnos.
Nem találtam sehol infót a topikban, tudnátok segíteni?

/ Aktivált Win7 Pro

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#64697) efi99 válasza default. (#64696) üzenetére


efi99
senior tag

https://prohardver.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_64148-64148.html

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#64698) #16939776


#16939776
törölt tag

Sziasztok!

Az indulás után felugró nem támogatott hardver üzenetet hogyan lehet eliminálni?

Csak az benne kellemetlen, hogy kidob az asztalra 2x. A biztonsági frissítések megtagadása nem igazán érint, mert a OS telepítés+kötelező frissítés után teljesen offline lenne a gép.

Win7 pro sp1.

Akár az is elég lenne, ha tudnám, hogy melyik frissítést nem szabad felengedni.

[ Szerkesztve ]

(#64699) quailstorm válasza #16939776 (#64698) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#64700) #16939776 válasza quailstorm (#64699) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm, próbálom! :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.