Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Üdv! Nem tudom bele szaladt-e valaki de hátha tudni fogja mi a gond. Adott egy friss win7 pro x86-os telepítés és valamelyik windows update frissítés miatt folyton resetel a gép az asztal betöltése után. Nem tudjátok véletlenül melyik frissítés okozza a problémát? Csökkentett módban leszedném. (úgy nem restartol)
Külföldi oldalakon elintézik egy rendszervisszaállítással, de sajnos van rajta már egy olyan app amit nem tudok visszarakni, ezért ez nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#65102) krealon válasza Mr Bond 007 (#65101) üzenetére


krealon
veterán

Ha kikapcsolnad, hogy rendszerhiba eseten ujrainduljon, akkor a kepernyorol le tudnad olvasni, hogy mi aokozza a problemat, es nem kene a sotetben tapogatozni.

(#65103) Mr Bond 007 válasza krealon (#65102) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Kikapcsoltam és ugyanúgy restartol. Bocs ez lemaradt az előzőből.

[ Szerkesztve ]

(#65104) BBéci


BBéci
titán

Mágus barátom nagy nehezen rendbe tette a WIndowst, sikerült bejelentkezni, utána kicserélte a gyenge szektoros merevlemezt SSD-re. Kedd este óta rendben működik, viszont vannak hiányosságok, például USB-n csatlakoztatott merevlemez indításakor nem ugrik fel az intéző ablak, amiben a további lehetőségek vannak listázva. Ez korábban minden alkalommal megjelent.
Miként lehet visszaállítani?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65105) King Unique válasza BBéci (#65104) üzenetére


King Unique
titán

Az automatikus lejátszást kell bekapcsolni, illetve beállítani a vezérlőpultban, ha esetleg nem lenne.

(#65106) efi99


efi99
senior tag

Csak ma néztem rá a frissítésekre, e hónapban nem volt nagy méretű kumulatív csomag? Vagy visszavonták?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65107) BBéci válasza King Unique (#65105) üzenetére


BBéci
titán

Köszi! Azzal kezdtem, hogy a cikkben mutatott beállításokat ellenőriztem, arra viszont nem emlékszem, van-e pipa a kis négyzetben. Majd éjjel megvizsgálom.
De az is kérdés, miért változott egy beállítás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65108) dugo_ válasza BBéci (#65107) üzenetére


dugo_
veterán

Mágus barátod kikapcsolta. Én is azzal kezdem. :D

(#65109) BBéci válasza dugo_ (#65108) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, majd megkérdezem.
Korábbi beállítások szerint semmi nem indult automatikusan, rákérdezést választottam mindenre. Azért kell, mert az egyik külső merevlemezem viszonylag lassan tölt be és azon a felugró ablakon látom, mikor kattinthatok a t... kliens ikonjára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65110) hackeeeee válasza efi99 (#65106) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem lepődnék meg, ha visszavonták volna.. Ez a bejelentkező hiba elég sokaknál előjött..

Véleményem szubjektív...

(#65111) BBéci válasza hackeeeee (#65110) üzenetére


BBéci
titán

Másfél éve letiltottam a frissítéseket, mégis rákerült valami a gépre?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65112) hackeeeee válasza BBéci (#65111) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, előfordulhat, hogy esetleg valami mégis engedélyezte. Mi is találkoztunk már ilyennel, hogy olyan gépre települt frissítés, aminél korábban szolgáltatás szinten le lett tiltva, nehogy probléma legyen, hogy olyankor települ, indul újra, stb, amikor nagyon nem kellene.

Véleményem szubjektív...

(#65113) efi99 válasza hackeeeee (#65110) üzenetére


efi99
senior tag

Na, pedig úgy tűnik, van:
https://support.microsoft.com/hu-hu/help/4093118/windows-7-update-kb4093118

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65114) hackeeeee válasza efi99 (#65113) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, érdekes... Akkor nem tudom, lehet itt is függ attól, hogy melyik gép mikor kapja meg.

Véleményem szubjektív...

(#65115) BBéci válasza hackeeeee (#65112) üzenetére


BBéci
titán

Hetente legalább egyszer felugrott egy buborék, reklamált a Windows, hogy nem tudja megkeresni a frissítéseket.
Na mindegy, szívtam vele bő két napig.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65116) hackeeeee válasza BBéci (#65115) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Több ismerősöm is jelezte, hogy sajnos belefutott, és volt közöttük olyan, aki mondta, hogy céges gépe van, és pont az ilyenek elkerülése végett biztos, hogy tiltva voltak a frissítések, valahogy mégis felkerült.

No mindegy. Kíváncsi vagyok, hogy vajon mikor javítják, vagy visszavonja-e az MS.

Véleményem szubjektív...

(#65117) efi99 válasza hackeeeee (#65114) üzenetére


efi99
senior tag

Na most feldobta, de kicsit jegelem.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65118) hackeeeee válasza efi99 (#65117) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Látva a gondokat, ha nem muszáj, Én lehet, hogy nem tenném fel. Persze, orvosolható, sufnizás után, de lehet akkor sem tenném fel.

Véleményem szubjektív...

(#65119) efi99 válasza hackeeeee (#65118) üzenetére


efi99
senior tag

Ja, csak minden havi kumulatív, így nem fogom tudni elkerülni hosszabb távon.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65120) cooi11 válasza SP4C3 (#65091) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
Esetleg megoldás akad a problémámra?
Miért kell egy jól induló OP. rendszernek vissza fejlődni 20 évet,
Intel P8700 2x2GB Ram-mal és csak frissítések vannak rajta!

(#65121) Piftuka válasza Mr Bond 007 (#65101) üzenetére


Piftuka
veterán

Éppen nemrég írtam a a részletekről...

2017. december óta az összes WIndows frissítés egy rakás szemét, beleértve a legutóbbi, áprilisi biztonsági fix-et is.

BSOD-ok, reset-ek, Network Interface hibák számos felhasználónál, a legkülönfélébb Intel és AMD hardverkörnyezetben... Ráadásul az eredeti Meltdown-hoz képest egy még komolyabb biztonsági rést nyitnak meg.

Mindjárt újratelepítem a Windows-t a számítógépemet, mert más megoldás jelenleg nincsen sajnos! Akinek egyszer már "összebarmolta" a rendszerét valamelyik frissítés, azon már az adott frissítés eltávolítása sem segít.

"Aquila non captat muscas."

(#65122) SP4C3 válasza cooi11 (#65120) üzenetére


SP4C3
veterán

Reinstall, update off.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65123) petakpa1


petakpa1
őstag

Újra kell telepítenem egy Win7 Ultimate SP1 OS-t, mely anno eBay-ről megvett OEM kóddal lett aktiválva (nem vagyok 100%-ig meggyőződve, hogy ez így teljesen legális volt), de tény, hogy most Win rendben aktiváltnak jelzi magát.

Kérdés, hogy ha az újratelepítés folyamatában beadom ugyanazt a kódot, akkor probléma nélkül újra regisztrálja magát? Amikor anno aktiválva lett, akkor a MS szerverei hozzápárosították a kódhoz az alaplap és HDD adatait, így ha most ugyanezek az alkatrészek vannak benne akkor nem lesz gond?

u.i: kódon aaaaa-bbbbb-ccccc-ddddd-eeeee kódsort értem, nem azt a megerősítő kódot, amit a Win aktiváláskor visszaadott. Az nincs felírva sajnos:( Melyik kell az újratelepítéshez?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#65124) karolora


karolora
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne hogy Win 7 rendszeren létre hoztam egy vendég fiókot és a saját rendszergazdai fiókomat jelszóval levédtem .

Újraindítottam a gépem rendszergazdaként és elkezdtem teljes jogosultság letiltást alkalmazni a ,D meghajtómra amin az adataim játékam filmeim vannak nem a rendszer, a vendég felhasználó jogosultsági körének beállításánál. És most jött a bibi elindult a folyamat és jött egy áramszünet. Jelenleg rendszergazdaként bejelentkezve se tudom megnyitni a ,D meghajtómat.
Rendszer visszaállítással próbálkoztam 9 nappal ezelőtti dátumra de sajnos ugyanúgy fennáll a probléma.

Ha indítok egy windows telepítést az megoldja a helyzetet?

Ha valaki tudna segíteni annak nagyon megköszönném!

Üdv

(#65125) Joker88 válasza petakpa1 (#65123) üzenetére


Joker88
őstag

én úgy szoktam csinálni,hogy telepítés alatt/során nem adok meg kódot, amolyan 30 naposként üzemelem be. Nem is engedem fel a netre míg az illesztők/szükséges programok nem mennek fel rá.. ha ezek feltelepítve vannak,akkor szoktam netet adni neki, és egy kicsit használom ( ha valami nem sikerülne jól,még kibukhat ) és így nem bukom el az aktiválási limitet..
ha jól sejtem neked az a kód kell,amit akkoriban vehettél az ebayen.. ha jól emlékszem,kb 5-6 csoport,ami 4-5 db betűből/számból áll.
/a legalitást,hát meg ki hogy értelmezi.. végülis fizettél érte,de nembiztos ,hogy "jó helyről "származik az a kód.. /

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#65126) petakpa1 válasza Joker88 (#65125) üzenetére


petakpa1
őstag

Értem, akkor megpróbálom majd így, hogy amikor már minden fel van telepítve, mennek a driverek, van netkapcsolat akkor írom be csak ugyanazt a kódot ami emailen érkezett anno, és sikerrel be is aktiválták vele a Win-t ezen a gépen.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#65127) Doky586 válasza Joker88 (#65125) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem 30 nap hanem csak 3... (ez win7)
A kódot is kéri emlékeim szerint már telepítéskor és nem kihagyható mint 10-nél, de lehet rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#65128) chungee


chungee
addikt

Napot!

Nem tér vissza magához a gép alvóállpotból :( Beindul, de se kép se hang. Ez szoftveres vagy hardveres próbléma:F

(#65129) cooi11 válasza SP4C3 (#65122) üzenetére


cooi11
senior tag

Egy laikus kérdésem lenne!
Nem kell semmilyen frissítés?
Csak chrome qbittorrent és vlc amit használok.

[ Szerkesztve ]

(#65130) Magnézium


Magnézium
kezdő

Sziasztok!

Adott egy elromlott laptop merevlemeze, amin eredeti(gyárilag) Win 7 Home Premium 64 bites található. Tudom,hogy a Windows a merevlemez egy rejtett partíciójában van.
Szeretném leszedni onnan a Windows fájlokat, és egy pendrive-ra másolni. Tudna valaki ebben segíteni, ötletet adni?

Köszönöm szépen előre is!
Üdv,
Ma.

(#65131) Doky586 válasza Magnézium (#65130) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ennek mi értelme..?

(#65132) Magnézium válasza Doky586 (#65131) üzenetére


Magnézium
kezdő

Szeretném a Windowst egy másik gépre telepíteni, a matricás termékkulcs adott, csak a Windows telepítőt szeretném leszedni a rejtett partícióról.

(#65133) King Unique válasza Magnézium (#65130) üzenetére


King Unique
titán

A laptopoknál az a rejtett partíció a gyári recovery partíció. Viszont én sem értem mit akarsz azzal kezdeni, ha eleve egy másik gépre, másik háttértárra akarod telepíteni a rendszert. Azt úgy szokás, hogy letöltöd a Windows 7 ISO-fájlt, majd kiírod optikai lemezre / pendrive-ra és azzal csinálsz egy tiszta telepítést. Na meg egy megfelelő licenc sem árt a másik hardverhez, mert egy előtelepített (matricás) laptopnál az OEM licenc hivatalosan csak arra a hardverre érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#65134) Doky586 válasza Magnézium (#65132) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem telepítő, itt egy hasonló eset hogy hogy töltheted le: [link]

(#65135) quailstorm válasza cooi11 (#65129) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erre inkább Linuxot használj, ha nem akarsz jól dokumentált exploitokkal teli oprendszert tálcán kínálni a betolakodóknak.
Amúgy valamennyi lassulás van a frissítésekkel, leginkább a nyomorult telemetria miatt (ez viszont nem kötelező). De a lenyugodás utáni nyers teljesítmény nekem sose romlott, és 2010 óta nem volt reinstall.
El kell tudni dönteni, hogy te kompatibilis. új .NET-tel megpakolt és biztonságosabb rendszer akarsz, vagy lovagolni valamennyi teljesítményen az előbbiek kárára.

[ Szerkesztve ]

(#65136) Magnézium


Magnézium
kezdő

Ha letöltök egy Windows 7 Home Premium 64 bit operációs rendszert,akkor ahhoz nem tudom használni a a matricán lévő termékkulcsot?

(#65137) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Munkahelyemen találtam a kidobott cuccok között egy 32 gigás SSD t. Elég lehet ez a térhely egy win 7 rendszernek? Érdemes a most benne lévő 80 gigas hdd t lecserélni erre?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#65138) Doky586 válasza Magnézium (#65136) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De tudod használni. Mint a linkelt eset is bizonyítja..

(#65139) cooi11 válasza quailstorm (#65135) üzenetére


cooi11
senior tag

Amit említetté hogy nem kötelező "telemetria " mi ez?
Mert akkor azt kijelölöm hogy nem kérem és a többi jöhet.

(#65140) quailstorm válasza cooi11 (#65139) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt sajnos minden hónapban egyesével kell figyelni. Ez volt az alap lista, de azóta se áll meg. Hol kötelezőben hol ajánlottban van CEIP frissítés akkor is, ha kilépnél a CEIP-ből.
Szóval minden Windows frissítés előtt egyesével végig kell menni a KB-számos cikkeken és megnézni mi az...

Ha ilyet látsz akkor futás (rejtés).

Windows update manuálisan kell, hogy legyen és telepítés előtt egyesével végig kell kattintani a linkeket, ez van.

(#65141) King Unique válasza janakbacsi (#65137) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég valaki 16 GB-os felállásnál kérdezte ugyanezt, ahol a válaszban le volt írva, hogy az úgy szűkös lesz. Egy 32 GB-os SSD ugyan már más dolog, de az is inkább csak kompromisszumokkal lehet elég. Vagyis pl. minimális mennyiségű és kis tárhelyigényű telepített programmal, frissítések után állandó lemezkarbantartós takarítással, letiltott hibernálással, lapozófájl méretének kisebbre állításával, szükség esetén esetleg bizonyos felhasználói mappák átirányításával stb.

(#65142) janakbacsi válasza King Unique (#65141) üzenetére


janakbacsi
őstag

Köszönöm

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#65143) BBéci válasza Magnézium (#65136) üzenetére


BBéci
titán

Letöltöd? Honnan?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65144) Magnézium válasza BBéci (#65143) üzenetére


Magnézium
kezdő

Ncore :)

A legtöbbet letöltöttek közül választanák.

(#65145) cooi11 válasza quailstorm (#65140) üzenetére


cooi11
senior tag

Többször találkoztam a kérdéssel mi történik ha le tiltom a frissítéseket?
Ismét feltenném mi történne?
:B :R

(#65146) quailstorm válasza cooi11 (#65145) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én meg ismételten leírom, hogy onnantól kezdve jól dokumentált és akár előre elkészített 1 gombnyomásos exploitokkal kínálod magadat a kártékonykodásra.
Ezen kívül előfordulhatnak kompatibilitási gondjaid is, bizonyos appok vagy azok legújabb verziója nem lesz hajlandó futni.

(#65147) cooi11 válasza quailstorm (#65146) üzenetére


cooi11
senior tag

Létezik olyan lista ami tartalmazza naprakészen az idáig kiadott nem ajánlót frissítéseket?

(#65148) quailstorm válasza cooi11 (#65147) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudok róla, és én se értem rá ennyire kigyomlálni. Amit lehet kikapcsoltam feladatütemezőben, aztán ha nagyon teker és zavar, akkor nyomok egy taskkillt a compattelrunnerre.
W10-en amúgy is rendszer szinten be van épülve, egyszer átneveztem az exét, de gyaníthatóan amiatt volt utána gondom a frissítéstelepítéssel.
Itthon W10 van néha W7, munkahelyen W7 és rgazda vagyok a saját gépemen.

(#65149) Doky586 válasza Magnézium (#65144) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak írsz, vagy olvasni is tudsz..? (#65134)
Persze mindenki úgy tesz magának keresztbe ahogy akar..

(#65150) BBéci válasza Magnézium (#65144) üzenetére


BBéci
titán

Tehát lopod Gratulálok! :(((
Ha nem tudnád, az ilyesmi említése is tilos a Prohardveren, büntetés, esetleg kitiltás jár érte.

"Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:
"Warez”: a szerzői és szomszédos vagy egyéb vagyoni jogok (vagy általában jogszabályok) által védett bárminemű szoftver / adat / képanyag / hanganyag / filmanyag / stb. jogosulatlan használatának elősegítése (információ megadásával, linkeléssel, bárhogyan); segítségkérés, használatra buzdítás (például: szoftver illegális regisztrációjához, működéséhez szükséges kód vagy azt kijátszó eljárás; elektronikus készülék szoftverének jogellenes megváltoztatása, kijátszása, megváltoztatása a szolgáltatótól való függetlenítéshez, fájlcserélő oldalak meghívói).

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.