Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem kellet de most kene,
honnan tudok egy naprakesz x64 w7 iso fajlt letolteni? Microsoft..?
Van egy nagyon regi telepitom de ha van friss, nem kene az updatekkel orakig vacakolni.

(#64302) Doky586 válasza tordaitibi (#64301) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

összefoglaló..?

(#64303) King Unique válasza tordaitibi (#64301) üzenetére


King Unique
titán

Windows 7 lemezképeket le lehet tölteni a Microsoft oldaláról a termékkulcs megadása után. Valamint azokról az oldalakról is, amelyekről egy másik topikban volt szó.

Viszont ezek normál SP1-es ISO-fájlok, nincsenek beleintegrálva a frissítések. De olyanokat hivatalos forrásból elvileg nem is lehet letölteni. Szóval, ha az eddigi frissítéseket tartalmazó naprakész változat kell, akkor integrált telepítőt kell készíteni, vagy levadászni XY egyéb oldalakról.

[ Szerkesztve ]

(#64304) tordaitibi válasza Doky586 (#64302) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pedig atolvastam es stsiklottam folotte, koszi.

Es koszi King Unique, marad az sp1, nem szivesen szedek le ilyet mashonnan.

(#64305) Doky586 válasza tordaitibi (#64304) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A microsofttól a kvázi SP2 is letölthető (KB3125574) és telepíthető ahogy már egy éve leírtam.. (a krelay oldal pedig feleslegesen mindig mást és mást javasol)

[ Szerkesztve ]

(#64306) Pete55555 válasza Pete55555 (#64300) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, most vagyok bajba. Elvileg "naprakész" a rendszer, de a W10 frissítő még mindig ugyanazt a hibát tolja... Ötlet?

...Szeretem leracsniztatni...

(#64307) tordaitibi válasza Doky586 (#64305) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ok köszi, minden megvan.
Következő kérdésem, Intel N3150 proci, vagyis soc vagy apu, vagy én már nem tudom mi ennek a neve.
Ez ugye egybe van egy Intel HD Graphics nevű videokártyával,vagy gpu, ehhez van w7 driver..?
Az Intel oldalán a legutolsó támogatott rendszer a w8.
Ezekszerint ennél a rendszernél a w7 felejtős, vagy van erre v.milyen megoldás driver vonalon?

(#64308) Zoz válasza Pete55555 (#64306) üzenetére


Zoz
őstag

Letölteni Win10 telepítőt, és azon SETUP.EXE futtatása.

(#64309) King Unique válasza Zoz (#64308) üzenetére


King Unique
titán

Közvetlenül az ISO-ból futtatott in-place upgrade 10 - 10 között működik, az OK. Elvileg 7/8.1-ről indítva is jó esetben, vagy korábban mintha működött volna. De legutóbb 8.1-nél rápróbáltam és nálam nem ment.

(#64300) Pete55555:
Ha megfelelő a kulcs, akkor azt normál esetben el kellene fogadnia, mint a korábban linkelt példa is mutatta. Telepítéskor megadva egyébként könnyű elgépelni, szóval arra is figyelni kell. Amúgy nem muszáj akkor bepötyögni, lehet a telepítés után is a gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#64310) Pete55555 válasza King Unique (#64309) üzenetére


Pete55555
addikt

Ezt még max megpróbálom, hogy kihagyom, és gépházban írom be... Most próbálom beírni telepítés közben, de nem működik...
Az remélem nem baj, hogy win 7-re már beírtam, és aktiváltam, vagy igen?

...Szeretem leracsniztatni...

(#64311) Pete55555 válasza Pete55555 (#64310) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem fogadja el vezérlőpultban sem :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#64312) King Unique válasza Pete55555 (#64311) üzenetére


King Unique
titán

A W7 kulcsnak megfelelő kiadás lett telepítve a 10-esből? Ha nem, akkor nem meglepő, ha nem fogadja el. Egyébként pl. az aktuális MCT-vel leszedett 1709-es ISO-nál a telepítéskor eleve több kiadás közül is lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#64313) Pete55555 válasza King Unique (#64312) üzenetére


Pete55555
addikt

Most szedem, illetve írom ki MCT-vel.
Ott b*sztam el, hogy valamiért 32 bites W10-et raktam a pendrivera :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#64314) rgeorge válasza Pete55555 (#64313) üzenetére


rgeorge
addikt

Az, hogy 32 vagy 64 bites, tök mindegy a termékkulcs szempontjából. Milyen Windows 7 kiadáshoz tartozik a kulcs?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#64315) Pete55555 válasza rgeorge (#64314) üzenetére


Pete55555
addikt

Pro-hoz. És pro W10-et is raktam fel. De most felraktam a 64 bitest, és ment egyből mint a karikacsapás... Nem értem Én ezt, de lényeg, hogy most klappol minden. Vezérlőpultban is azt írja aktiválva, fasza, úgyhogy öröm bódottá. :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#64316) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Win7 X64. Most cseréltem videókártyát, GT 630 ról GTX 1050-re.
A windows élmény index sipákolt, hogy új hardver, csináljak új tesztet. Ez meg is történt, viszont valamit nem értek.

Eddig a GT630-cal, A windows aero asztali teljesítménye 6.7 volt, valamint a 3d munka és játékgrafikai teljesítmény is 6.7

Most a GT1050-nel A windows aero asztali teljesítménye 5.9,a 3d munka és játékgrafikai teljesítmény 7.9.

Ez miért lehet? Valami wondows sux?

Ami történt: Nvidia full uninstall > kari ki, kari be > legfrissebb driver fel

:F

(#64317) szabonagyur válasza bucihost (#64316) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha ennyire zavar írd át manuálisan az élményindex értékeket, lényegében egy nagy kamu az egész (8.1-től nincs is benne a rendszerben sem). Nekem anno a ATI 9600 Pro-ra maxot adott minden szempontból, erősebbekre meg kevesebbet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64318) bucihost válasza szabonagyur (#64317) üzenetére


bucihost
senior tag

Zavarni nem zavar, mert nem érdekel hogy full vagy sem. A kérdés most az lenne, hogy valóban valami gond van, hogy csak annyira pontozza, vagy csak szimplán sz*r a win7 index... :R

(#64319) Đusty válasza bucihost (#64318) üzenetére


Đusty
addikt

Utóbbi, én 650Ti-cseréltem 1050Ti-re és nekem is kevesebb lett :)

(#64320) Doky586 válasza bucihost (#64316) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ez miért lehet?" Mi miért lehet? Mi a gond?

(#64321) szabonagyur válasza bucihost (#64318) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem leírtam egyértelműen, hogy milyen az élményindex, felesleges lovagolni rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64322) Zoz válasza King Unique (#64309) üzenetére


Zoz
őstag

Én a héten is csináltam egy gépen, és ment simán.

(#64323) #18193920 válasza bucihost (#64316) üzenetére


#18193920
törölt tag

A helyes folyamat inkább így lenne:
1. DDU-val(Display Driver Uninstaller Download version 17.0.8.1) csökkentett módban nvidia driver teljes törlése, gép leállítása kártyacsere céljából.
2. Kártyacsere
3. Majd az új driver telepítése.

(#64324) dik


dik
őstag

Eddig birta ismét processzor használat stabil 80% vagy 90% és most már akármit futatok ami eddig segített már semmi nem jó. Esetleg valami új tipp milyen jó vírusírtó van még névszerint ami jó lehet. Szerintem olyan valami lehet a baja. Idétlen reklámok is néha felugranak a semmiből és egyebek...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64325) sfdrakex válasza dik (#64324) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feladatkezelőben nézd meg mi terheli a gépet. Böngészőket nézd át, miket engedélyeztél, kiegészítők egyebek. töröld ami gyanús. Telepített programokat is nézd át, ott is törlés minden gyanúsnak. Sok cleaner, tuner progi is okoz galibát, takarítsd le azokat is ha vannak telepítve.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#64326) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
A következő gonddal fordulok hozzátok. Van nálam egy Samsung np300 notebook amin win10 volt. A tulaj win7-et szeretne. De hiába telepitem fel, Samsung logó felvillan újra es újra. Nem bootol az operációs rendszer. Biosban is nézelődtem de nem igazán találok megoldást. Win10 szépen felmegy, mert azt hittem a gép rossz esetleg.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#64327) quailstorm válasza bull84ghia (#64326) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win7 legacy módban vagy UEFI módban került fel? Kb. ezzel tudsz variálni csak, a gép elég régi a W7-hez. Samsung logo az mindenképp bootloop.

(#64328) King Unique válasza bull84ghia (#64326) üzenetére


King Unique
titán

A másik válaszban említett Legacy BIOS (CSM) mód valóban opció lehet, ugyanis a 7-es az UEFI-t nem támogatja teljes körűen. Ez az újabb, UEFI only laptopoknál meg pláne problémát okozhat (példa). Ellenben Windows 8.1/10 rendszereknél már nem nagyon, mert azoknál OK a támogatás.

Aztán a másik, hogy azon a laptopon van-e támogatás W7-hez? Mert, ha sikerül is feltákolni, ellenben nincsenek hozzá megfelelő driverek, akkor az megint szívás. Bár, ha erről van szó, akkor ott elvileg említik a W7 támogatást.

(#64329) dik válasza sfdrakex (#64325) üzenetére


dik
őstag

75% volt a svchost.exe/taskeng.exe/IdleProcess.exe az kikapcsoltam vagy nem tudom mit csinált valami restart.... nyomtam ott rá majd eltünt onnan és visszament egyből a processor használatom 03%-20% max. amire felugrott. Szóval az mi lehet miféle program? Ha újra indítom ismét 80-100% között van a proci. Szóval az a progivel vagy nem tudom mi lehet van most a baja. Esetleg erre valaki tud valami megoldást? A malvare... nem talál semmit az bisztos...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64330) bull84ghia válasza quailstorm (#64327) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszönöm végül win 10 került rá.
King Unique neked is köszi a választ.
:R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#64331) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Olyan programot keresek amelyik megmutatja, hogy milyen folyamatok futnak az NT Kerner& System alatt. Egy laptop ugráló CPU használata miatt(10-30%)

(#64332) weiss


weiss
addikt

Helló, olyan gondom van, hogy ha a PC-t altatom, akkor szépen elmegy aludni, de egy idő után /nem tudom mennyi, de több óra/, akkor hibernálja magát. Hibernálás soha-ra van állítva, eseménynaplóban nem látszik semmi. Ha tiltom a hibernálást CMD-ből, akkor nincs gond, de az kilövi a hibrid alvást is, azt meg nem akarom. Szóval olyan állapotot szeretnék, hogy szépen menjen el hibrid alvásba, de ha nem szűnik meg a tápellátás, akkor sima alvásként viselkedjen. BTW, szerintem ez az alap, szóval lehet éjjelente elmegy az áram, de ezt nem vettem még észre.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#64333) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hogyan lehet a jobb katt menüt testreszabni?
El akarom tüntetni képnél a "beállítás asztali háttérképként" lehetőséget.. mert folyamatosan arra kattintok megnyitás helyett.. ma már vagy ötször..

(#64334) King Unique válasza FoxiestFox (#64333) üzenetére


King Unique
titán

Mért, ha duplán kattintasz a képre, akkor talán nem nyitja meg a fényképnézegető...?

Egyébként lehet a kontextus menüt szerkeszteni, illetve pl. ITT szintén fel vannak sorolva erre való programok.

(#64335) FoxiestFox válasza King Unique (#64334) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A megnyitásra szolgáló ablakból szeretnék. Pl ha itt egy hozzászóláshoz képet teszek be, a dupla katt csak azt a képet választja ki. De ha van sok hasonló, nem látom kicsiben, így meg kell nyitnom.
Megnézem a linkeket, kösz.

(#64336) King Unique válasza FoxiestFox (#64335) üzenetére


King Unique
titán

Ha képet akarsz berakni a hozzászólásba, akkor a "kép" opciónál eleve hivatkozást kér a felugró kis ablak. Ha a PH! saját képfeltöltőjét használod, akkor a fájlok kiválasztása opció a Windows fájlkezelőjét nyitja meg. Ott pedig be lehet állítani a nézetnél nagyobb ikonokat stb.

(#64337) FoxiestFox válasza King Unique (#64336) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem szeretnék nagyobb ikonokat. Pont jók az ikonok. Azt akartam, hogy ne legyen ott a "beállítás háttérképként", mert ökörség a felhasználási szokásaim mellett, főleg közvetlenül az igényelt funkció alatt.
Az ehhez linkelt segítséget köszönöm, a felhasználási szokásaim megtartom. :K

(#64338) dik


dik
őstag

Nem tudja valaki esetleg véletlenül mi lenne az a idleprocess.exe? Kezd az idegeimre menni így karácsonykor...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64339) brd válasza dik (#64338) üzenetére


brd
nagyúr

A feladatkezelőben nézd meg, hogy honnan indul (az oszlopoknál kapcsold be a parancssor oszlopot), töltsd fel virustotalra és ha a találatok ~25+%-a piros, akkor valószínűleg kártevő. Persze az is lehet, hogy elírtad, és valójában a "System Idle Process"-ről van szó, ami a Windows része, és szándékosan "eszi" a CPU nem felhasznált idejét, ugyanis ekkor egy ún. HLT utasítást küldözget a CPU-nak, amitől az megáll és nagyon alacsony lesz az általa elfűtött energia.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#64340) dik válasza brd (#64339) üzenetére


dik
őstag

Ez előtt 5+ éveig nem csinálta mostanában van valami hanyatlás...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64341) brd válasza dik (#64340) üzenetére


brd
nagyúr

Mi nem csinálta és mit?

The only real valuable thing is intuition.

(#64342) dik válasza brd (#64341) üzenetére


dik
őstag

Mint írtam is ezelőtt: svchost.exe/taskeng.exe/IdleProcess.exe hülyiti meg és megy fel 80%+ a processzor használt ha ezt restartolom akkor egész újraindítási nincs gond. De utánna újra bekapcsolja vagy nem tudom mit csinál vele, de felmegy a processz teljesíténye... Régen ilyen gond sosem volt, így azzal lett valami. Röviden ennyi...

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64343) brd válasza dik (#64342) üzenetére


brd
nagyúr

Nem ezt írtad, de mindegy. ;) Az IdleProcess.exe nem a Windows része, az biztos, ezt kellene megnézni, hogy mit csinál, ill. miért van a gépeden. A taskeng.exe-ből gyanítom, hogy ez egy ütemezett feladat lehet, ezeket a feladatütemezőben tudod megnézni, onnan indíthatja valamelyik feladat. Az egyes feladatok harmadik fülén (a képen az Actions) tudod megnézni, hogy az adott feladat konkrétan milyen programot indít.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#64344) dik válasza brd (#64343) üzenetére


dik
őstag

Nem tudom de az IdleProcess.exe mintha ugyan az lenne amit irtam többször amivel a gond van akáthogy nézem ugyan ezt írtam, de mindegy. Csak egyszer nem írtam végig, de gondoltam az csak egy van, de mindegy. :) A lényeg mindenképpen meglesem amit írtál köszönöm a tippet remélem megoldja a gondot.

szerk.
c:/users/ gépnév/AppData/roaming/IdleProcess/IdleProcess.exe s d8cb54f0-0db1-495f-25002f4a08a0
mindenidításkor indítja azt írja ez nem tudom mi lehet szükséges-e vagy sem!?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64345) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Perverz ötletem támadt és ehhez kérnék segítséget van egy W7-em a vinyómon mintegy tartalék rendszer és egy W10 egy NVMe meghajtón és az az ötletem támadt, hogy felcserélném a kettőt ha lehet valami ghostolási módszerrel mert a W7-et nem tudom a NVMe meghajtóra telepíteni (nincs hozzá driver-em és ha még lenne is nem tudom hogy lehetne a telepítőbe integrálni) Így újra a W7 lenne a fő rendszerem és a W10-et fokoznám le tartalékká. Tud valaki segíteni. Fölég az UEFI-től és a NVMe meghajtótól tartok, hogy ezek mennyire kavarnak be egy ghost-olos programnak Ja még egy gond a W7 MBR-res vinyón van a W10 pedig GPT-re formázta telepítéskor az NVMe-t. Kérdés de lehet nem ide való, a W10 ghostolásakor (a W10-et újra tudnám telepíteni csak lusta lennék), mind a három partíciót át kellene másolni?

(#64346) weiss válasza weiss (#64332) üzenetére


weiss
addikt

Úgy tűnik, hogy a %windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Standby kavar be. Start menüből altatva nem jön elő a "hiba". Kár, mert így nem tudok shortcutból altatni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#64347) King Unique válasza CsengődiGeri (#64345) üzenetére


King Unique
titán

Ha Legacy BIOS + MBR alapon lett telepítve a Windows 7, akkor a klónozás után nyilván az ennek megfelelő boot módot kell beállítani, máskülönben nem fog elindulni a rendszer. A klónozásnál pedig értelemszerűen minden szükséges partíciót ki kell jelölni, vagyis pl. az EFI módban telepített Windows 10-nél EZ alapján mind a 4 db-ot. Illetve akinél külön adatpartíció is van, amit szintén át akar menteni, akkor nyilván azt is.

Aztán, hogy az NVMe mennyire fog bekavarni, az már más dolog. Natív támogatás a Windows 8 óta van, de elvileg adtak ki utólag frissítést a 7-eshez is. Illetve volt akinek egy korábbi lemezképből helyreállítva sikerült megoldani az új hardveren is az utóbbi rendszer használatát.

[ Szerkesztve ]

(#64348) Glaz-dozfhut válasza CsengődiGeri (#64345) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha Gigabyte lapod lenne, ahhoz a gyártó adott ki egyfajta usb creation toolt, ami a windows telepítő ISO-ába integrálja a hiányzó meghajtókat. [link] Egy generációval ezelőtti lapokhoz még az Asrock is adott ki ilyesmit, a többivel meg nem ismerkedtem. Alternatív módon talán megoldható, de ahhoz is kellene már egy működő 7-es rendszer, amiből a driver file-okat kimásolhatnád és a telepítés megadott idejében betallóznád. Bár a chipset és az USB driver nem ilyen egyszerű. Az Acronis True Image legújabb backup szoftvere már támogatja az NVME meghajtókat és van egyfajta "Universal restore" funkciója, ami eltérő hardverkörnyezetbe helyreállít. De közben kéri az új rendszer drivereinek elérési útját pendrive-on. A drivereket a Driver Magician portable változatával mentem le. [link]
Ja, és az NVME drivert az SSD gyártó oldaláról érhető el. Legalább is Samsungéknál. *.exe file

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#64349) Sub-ZeRo válasza Glaz-dozfhut (#64348) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jah, az asrock is kiadta, de nekem nem sikerült 7-et felrakni... Csak a 10...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#64350) Glaz-dozfhut válasza Sub-ZeRo (#64349) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Elképzelhető, bár én nem találtam külön toolt egy véletlenszerűen kinézett alaplap típushoz. Viszont egyenként megnézve a drivereket, a win 10-en cimkézett letöltések közt, letöltés után mindegyikben bennevan a win 7 támogatás az *.xml file-ban olvashatóan. Asrock Z370 extreme4-et néztem. ASmedia usb, USB3, chipset, Sata, a LAN az meg alap, nem most fejlesztették. Ezeket néztem.

- Glaz-doz-fhut -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.