Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) abdulka1 válasza quailstorm (#65899) üzenetére


abdulka1
őstag

Igen tudom, 2 napig próbálkoztam vele. Az UEFI elég puritán, és nem ad lehetőséget a választásra.(legacy mód)
A telepítőt nem látta, se DVD-ről, se pendrive-ról. A 8.1 felment rá, de sem a telepítés alatt, sem utána nem működött a tapipad, és drivert se találtam hozzá.

King Unique: 3 gépet használ az illető, de olyan szinten nem hajlandó foglalkozni a "mit-hol-miért"-el, hogy ha esetleg újra kell valamit telepíteni, még az asztalt is lefényképezi, hogy ugyan úgy tegyek vissza mindent. Az a hitvallása, hogy ő ért az autókhoz, azt megcsinálja, de a géphez értsen más, azzal nem hajlandó foglalkozni. Menjenek a programjai, minden videófájlt le tudjon játszani, meg ráférjen mérhetetlen mennyiségű film, és zene.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#65902) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Lesz itt még olyan XP korszak vége 2, hogy ihaj :DDD ahogy elnézem.

Amúgy tényleg, ha Win7 kell neki, használt üzleti noti még Win7 támogatással, annál az atomosnál még akár előrelépés is lehet bizonyos tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#65903) abdulka1 válasza quailstorm (#65902) üzenetére


abdulka1
őstag

Mikor tervezte a 4. gép vásárlását, kértem, hogy adjon egy keretet (a követelményeket ismertem), és megkeresem neki a legmegfelelőbbet abban az árban. Erre másnap hívott, hogy vett egy gépet. Az, ennek az egyik celeron procival szerelt verziója volt, amit feltelepítve annyira lassúnak tartott, hogy azonnal hívta a boltot, és megbeszélt egy cserét.
Csak a raktáron lévő készletből választhattunk, így lett a nyertes a pentiummal szerelt verzió. A többi elérhető modell is ebből a generációból származott, csak azok drágábbak voltak.

Száz szónak is egy a vége, több gépre nem tervez beruházni. A többi gépen megy a hetes, és a programjai is futnak, csak hát azon rúgózik, hogy ez a legújabb, és a legszarabb, mert nem úgy megy minden ahogy ő szeretné.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#65904) Doky586 válasza abdulka1 (#65895) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszi, nem eszi, nem kap mást. Gondolom w10 licenszel vette* és az nem downgradelhető w7-re, lopni pedig nem illik..
* : Ha pedig freeDOS-al vette akkor marad az Ubuntu (Linux).. vagy w10 licensz vásárlás :K

[ Szerkesztve ]

(#65905) quailstorm válasza abdulka1 (#65903) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak egy megjegyzés.
A Celeron és a Pentium eredetileg az asztali core i architektúra legszerényebb modelljeit jelentette.
Most viszont Celeron és Pentium néven árulnak Atomot is! Az N-es proci az nem az aktuális Core architektúra, hanem egy Intel Atom!!!
Hiába emelik meg a TDP keretét csodát nem tud művelni akkor se.

(#65906) darvinya válasza abdulka1 (#65901) üzenetére


darvinya
titán

Most Ő autószerelő, autókereskedő, bár mind1, mert mind2nek kell olyan gép, ami tud kommunikálni autó fedélzeti sz.gépével.
Vagy autómechanikájához ért (ki tudja cserélni kereket).
Profi autószerelő barátom, lassan jobban képben van rendszerekkel, mint én villanyszerelőként.

Szóval valami itt nem kerek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65907) abdulka1 válasza darvinya (#65906) üzenetére


abdulka1
őstag

Autószerelő, és nem akar/hajlandó foglalkozni vele, csak működjön arra, és akkor amire, és amikor kell.
Az autókhoz van türelme, és szereti csinálni, de ehhez mérhetetlenül lusta, és nem is érdekli az a része, hogy mitől, és hogyan működik. A legtöbb műveletet, és a programok használatát betanítottam neki. A másik 3 gép a családtagjaié, de mindegyik ugyanúgy van telepítve, hogy ha az egyikkel hiba van, csak be kell kapcsolni a másikat. Ennyi.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#65908) King Unique válasza abdulka1 (#65907) üzenetére


King Unique
titán

A nem pont olyan és a "működjön arra, és akkor amire, és amikor kell." között azért van egy kis különbség. Ha az új Windowson esetleg nem működnek a programjai, az indokolná igazán a régi használatát. Bár ennyi erővel nem egy autószerelő gépén láttam mostanában is 10-est, szóval nyilván az sem igaz, hogy azon nem fut semmilyen ilyen szoftver. A program használata pedig attól még nem változik, hogy a rendszer más alatta. Szóval itt lehet, hogy inkább csak puszta megszokásról van szó és azért nem opció neki másik Windows, nem azért, mert azon ne lehetne megoldani azt, amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#65909) darvinya válasza abdulka1 (#65907) üzenetére


darvinya
titán

Ha szeretné, akkor foglalkozna vele.
programok használatát betanítottam neki, bocs, de ez mindent elmond róla, s nem vinném hozzá autóm, mert csak több problémát okozna autóban, mint javítana.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65910) abdulka1 válasza King Unique (#65908) üzenetére


abdulka1
őstag

Úgy van ahogy írod. A programjaival nincs is baj azok hibátlanul mennek, csak a megszokás. Gondja pl. a média player felszínével, a fényképek alkalmazással, start menü kinézetével van, vagy a fedél nyitásakor miért kell kattingatni.....stb. Na ilyen problémákat takar a nem pont olyan. Ha valami másképp néz ki, vagy nem talál egy alkalmazást aminek nincs ikonja az asztalon, akkor már engem nyaggat, hogy telefonon keresztül, és azonnal mondjam meg a megfejtést.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#65911) King Unique válasza abdulka1 (#65910) üzenetére


King Unique
titán

A 10-esnél videók lejátszásához max. a Filmek+TV alkalmazás lehet újdonság, de a Windows Media Player már nem éppen. Na meg sokan eleve felraknak ilyen célra egy VLC-t, vagy MPE-HC/BE programot ugyanúgy mindkét rendszernél, az meg a másik. A fényképek alkalmazás valóban kicsit más, mint a 7 és 8.1-nél a fényképnézegető, de ugyanakkor többet is tud és a célra nyilván megfelel. A Start menü szintén, illetve ha annyira hiányzik neki a hagyományos, akkor ott van pl. az ingyenes Classic Shell és társai programok. A laptop fedelét felhajtva pedig aztán tényleg nagyon megerőltető 1-et kattintani, vagy 1 billentyűt leütni a zárolási képernyőm átlépni a bejelentkezési képernyőhöz... Ráadásul beállítható, hogy alvó állapotból ébresztve ne kelljen jelszót megadni, hanem egyből az asztal jöjjön be. A nem talál egy alkalmazást, mert nincs kint az ikonja az asztalon pedig megint érdekes. Ennyi erővel a Windows 7-nél sem feltétlen lesz kint minden program ikonja, lehet úgy kell manuálisan kirakni. Amúgy meg van kereső mindkét rendszernél, lehet az asztalra parancsikont kirakni, tálcára és a Start menübe rögzíteni stb.

Szóval igen, úgy van és inkább csak a megszokásról van itt szó mondvacsinált indokokkal megtoldva... De az ilyen usereknek általában úgyis felesleges bármit is magyarázni, inkább jobb rájuk hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#65912) petakpa1 válasza abdulka1 (#65910) üzenetére


petakpa1
őstag

Lehet, hogy ez sem fog segíteni, de talán egy próbát megér...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#65913) King Unique válasza petakpa1 (#65912) üzenetére


King Unique
titán

Nála eleve az a gond, hogy a laptop UEFI only és nem kajálja meg a Windows 7-et, max. legacy (CSM) módban menne. Az, hogy DVD-ről, pendrive-ról, vagy helyi lemezről fut a telepítő, az már másodlagos. Egyébként komoly a videó, lehet is látni, hogy amikor a lemezkezelőben a telepítőnek létrehozott partíciót aktívvá teszi, akkor a lemez elején a Windows számára létrehozott inaktív lesz, mivel 1 lemezen csak 1 db partíció lehet aktív... :D

(#65914) petakpa1 válasza King Unique (#65913) üzenetére


petakpa1
őstag

Értem. Nekem egy HP DX2000MT masinára sikerült feltennem ezzel a módszerrel a 7-est, mert sem SUB-ről, sem DVD-ről nem akarta bekajálni.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#65915) brd válasza default. (#65897) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor nézd meg ez alapján, hogy konkrétan mi állítja le a gépet!

The only real valuable thing is intuition.

(#65916) abdulka1 válasza King Unique (#65911) üzenetére


abdulka1
őstag

Ezeket a köröket néhányszor én is lefutottam nála, és ahogy írtam, amit lehetett azt orvosoltam is.
Ráhagynám én, de mindennel engem zaklat. :W Ezért próbáltam erőltetni a hetest.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#65917) Doky586 válasza abdulka1 (#65916) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen könnyű illegális dolgokra rávenni téged? :W
Ha elkezdenélek "zaklatni" hogy nekem egy Audi A6 -ra van szükségem (ezeket már megszoktam) akkor hoznál nekem egyet..?

[ Szerkesztve ]

(#65918) abdulka1 válasza Doky586 (#65917) üzenetére


abdulka1
őstag

Minden tőlem telhetőt megtennék, ha te is a rokonom lennél. :K
(az mondjuk igaz, hogy a hetes nem igazán lenne legális :B )

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#65919) looser


looser
addikt

Nem tudjátok, mi az oka annak, hogy nem látom a sajátgép alatt a meghajtókat? Se lokális, se csatolt hálózati, dvd... Másik fájlkezelővel látszanak.

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#65920) akaido válasza looser (#65919) üzenetére


akaido
addikt

[link]

- Ikon cachet érdemes "újjáépíttetni".

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65921) looser válasza akaido (#65920) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm, de sajnos egyik módszer sem segített. Az iconcache.db pl. nem is található a megadott helyen, helyette thumbcache_xxx.db fájlok vannak, de ezek törlése sem segített sajnos (explorer kilőve, soronként futattam admin jogokkal).

ie4uinit.exe -ClearIconCache
taskkill /IM explorer.exe /F
DEL "%localappdata%\IconCache.db" /A
DEL "%localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache*" /A
shutdown /r /f /t 00

Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#65922) looser válasza looser (#65921) üzenetére


looser
addikt

Megvan, egy kollégám nézte el, amikor egy új tárhelyet ajánlott ki és a policyben letiltotta a meghajtók megjelenítését :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#65923) akaido válasza looser (#65922) üzenetére


akaido
addikt

Ez álmomban se jutott volna eszembe.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65924) looser válasza akaido (#65923) üzenetére


looser
addikt

Csak bent is kérdezgettem mindenkitől, aztán jelentkezett. Visszaállíthatta volna anélkül is, de rendes volt, mondta, hogy ő nézte el. Köszi mindenesetre :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#65925) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Egy megosztási kérdéssel fordulnék hozzátok. Azt szeretném elérni, hogy egy megosztásnál, ahol csak bizonyos usereknek adtam jogot, ha nem egy jogosult user akar kapcsolódni, akkor bekérje a felhasználónév/password -ot. Jelen esetben csak azt mondja, hogy nincs jogosultságom, de nekem arra lenne szükségem, hogy ilyenkor be tudjak lépni egy jogosult acc -al. Láttam már ilyet, de nem tudom hogyan kell beállítani.

Tud valaki segíteni?

Remélem érthető volt amit szeretnék.

(#65926) Doky586 válasza HIJ (#65925) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#65927) HIJ válasza Doky586 (#65926) üzenetére


HIJ
őstag

Igen ez meg volt és kerülőmegoldásnak jó, de több gépről beszélünk és nem tudom megoldani minden egyes alkalommal a fel- aztán pedig a lecsatolást. Láttam már olyan megoldást, ahol ment ez a dolog, hogy nem elutasít, hanem bedob egy hitelesítő ablakot, ahol be tudok írni egy másik accountot.

(#65928) krealon válasza HIJ (#65927) üzenetére


krealon
veterán

net use
paranccsal ki tudod listazni az aktiv kapcsolatokat.

net use "\\<GEPNEVE>\<megosztasneve>\<mappaneve>" /d
segitsegevel torolni tudod a feleslegeseket.

Ha az adott gephez meg nincsen semmilyen kapcsolat, akkor feldobja a jelszobekero ablakot.

Ha egy gephez mar csatlakoztal egy nevel, akkor utana masik nevvel mar nem lehet, amig el az elso. Vagy kerulo megoldast lehet hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#65929) HIJ válasza krealon (#65928) üzenetére


HIJ
őstag

Köszi, látom egyre reménytelenebb a dolog, hogy ez egyszerű pipa legyen :) Szóval ez egy tartomány, ahol van egy tartományi megosztás, ami $ -al van megoldva és ott pl bekéri ezt az autentikációs ablakot. Ekkor WA -s fiókkal beenged szépen, kb ezt szeretném elérni én is a saját megosztásomnál.

(#65930) Doky586 válasza HIJ (#65927) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"minden egyes alkalommal a fel- aztán pedig a lecsatolást"

Ez egyszerű: ne csatlakozz le..

Tartományi gépek cégeknél vannak (Home verzió nem támogatja), a felügyeleti programokhoz van tucatnyi programozójuk akik majd megoldják, vagy vásárolnak erre programot..

[ Szerkesztve ]

(#65931) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Alaplap, proci és ram cserét túlél a W7 vagy illene újratelepíteni?

Let the Zone take me if I am.

(#65932) lemusz válasza kutga (#65931) üzenetére


lemusz
addikt

Alaplap miatt mindenképpen illene - szerintem.

(#65933) SenorGrande válasza kutga (#65931) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nekem tavaly túlélte, mikor 775-ről 1151-re váltottam.
Szétszerelés előtt indítottam egy csökkentett módot, és eszközkezelőben töröltem minden alaplaphoz köthető eszközt, procit, vga-t, amit csak lehetett.
Az új gép indult elsőre, de attól lutri, nem biztos, hogy sikerül. Én probléma nélkül használtam utána.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#65934) kutga válasza lemusz (#65932) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor így lesz.

Let the Zone take me if I am.

(#65935) Redneck


Redneck
veterán

Ez a "fontos frissítés" nektek is megjelent ma? Furcsa hogy múlt hónapban kellett volna megjelennie, de a 2015-ös dátumot se értem.

Tudtommal semmilyen HP USB nincs a gépben... :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65936) Doky586 válasza Redneck (#65935) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a HP-nál eszerint 3,5 év alatt javítanak ki egy hibát.. :C

(#65937) looser


looser
addikt

Nálam is jönnek időnként több éves frissítések, fel szoktam telepíteni. Racionális magyarázatot egy esetben találtam, amikor régi .net telepítés után jelentek meg régi frissítések. Azután az a lánc lement és jöttek megint régiek. Nem tudok mire gondolni, mint hogy ezek valamiféle függőségi viszonyban voltak és amit le kellett töltenie, ahhoz is kellettek a régi frissítések.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#65938) efi99 válasza Doky586 (#65936) üzenetére


efi99
senior tag

Azért nem egészen:
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=Hewlett-Packard+-+USB

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#65939) gregory91 válasza kutga (#65931) üzenetére


gregory91
senior tag

Állítólag egy alaplapcserére már vonyít...

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#65940) kutga válasza gregory91 (#65939) üzenetére


kutga
nagyúr

Jobb a békesség alapon inkább újrarakom.

Let the Zone take me if I am.

(#65941) Zoz válasza kutga (#65931) üzenetére


Zoz
őstag

Simán túléli, pár százszor már csináltam ilyet.
Nem árt felkészülni: eszközkezelőben a lemezvezérlő típusa legyen szabványos IDE vagy AHCI. Az új lapon a réginek megfelelően legyen a SATA típusa beállítva IDE/AHCI. (Ha ez nem stimmel, akkor szokta STOP 7B error-ral hanyatvágni magát)
Mai UEFI-s új lapoknál meg legyen Legacy-ra állítva a bootolás.

(#65942) Doky586 válasza Zoz (#65941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mai UEFI-s új lapoknál meg legyen Legacy-ra állítva a bootolás."

Inkább NE !!! Inkább újratelepítés UEFI boottal..!

(#65943) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Hello!

Win7 Prof. N (64bit + 8GB ram) van fent gépen jelenleg, és a probléma az, hogy néhány játéknál elég komoly memory leak van, 5GB+ ramot használ, mig ugyanez a játék win10-nél csak 1,5-2GB lenne.
Van erre valami kiadott update vagy másik win7 verzió? Vagy az egyetlen megoldás hogy felteszem a win10et?

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#65944) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok!

Összeraktam az irodába egy új gépet és a régi grafikai programok miatt Win7-re lenne szükségem. Sajnos itthon vettem észre, hogy az alaplap (ASRock A320M-HDV) már csak a Win10-et támogatja. Próbáltam felrakni a 7-et, régi ps2 klavival sikerült végigvinni a telepítést, de az USB-portokat nem sikerült működésre bírni, emiatt használhatatlan. Semmilyen beállítást nem találtam az uefi-ben ami megoldaná a helyzetet. Találtam egy olyan telepítő verziót ami hibrid w10 indítás, de w7 telepítés. Ezzel a telepítés alatt volt usb, de ahogy elindult a w7, sutty.... ugrott az egész. A laphoz kapott lemez, természetesen nem tartalmaz drivereket w7 alá. Gondoltam, hogy felteszek egy W10-et és egy partícióra letöltöm egy csomó drivert, majd visszakínlódom a 7-et. Vajon meg lehetne így oldani, vagy van egyszerűbb mód is?

(#65945) Zoz válasza Z.m.Z (#65944) üzenetére


Zoz
őstag

Miért nem nézed meg a gyártó oldalán? Ott vannak a Win7 driverek. Köztük egy Windows 7 USB patcher is. Tehát támogatott a Win7 rajta, kivétel ha Raven Ridge procit raktál a lapba.

(#65946) Redneck válasza looser (#65937) üzenetére


Redneck
veterán

Annyira akarta a frissítést hogy azóta el is tűnt. :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65947) looser válasza Redneck (#65946) üzenetére


looser
addikt

Vagy valamelyik családtagod rányomott a frissítésre :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#65948) Redneck válasza looser (#65947) üzenetére


Redneck
veterán

Ááá nem, csak én használom ezt a gépet. :)) Nem tudom hova lett, lehet csak valami update bug volt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65949) Z.m.Z válasza Zoz (#65945) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Köszönöm. Hétfő reggel újrakezdem. :)

(#65950) Redneck


Redneck
veterán

Most olvasom hogy a Movie Maker nem tölthető már le, offolták. Valaki nem tudja mégis hol elérhető? Rohadtul kéne egy magyar nyelvű egyszerű videóvágó.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.