Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) w.miki válasza krealon (#65398) üzenetére


w.miki
veterán

köszi!
Tehát ha bekapcsoláskor a BIOS nem a pontos időt mutatja, akkor az elem lemerült?
ACHI módba ezen leírás alapján tegyem, vagy mást javasolsz?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#65402) Sub-ZeRo válasza jasonka (#65394) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 10 alatt van egy kattintással ilyen.

;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65403) jasonka válasza Sub-ZeRo (#65402) üzenetére


jasonka
aktív tag

Hát ez az - hogy az XP-ben VANNAK, a Windows 7-ben nincsenek ilyen ikonok - eszerint "rájöttek", hogy mégsem haszontalan, így a WIN10-ben visszatették... :((

Hja kérem ! A Belváros !...

(#65404) weiss válasza jasonka (#65394) üzenetére


weiss
addikt

Rendezés - összes kijelölése

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#65405) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Invalid boot partition.
Inditasi helyreallitas fut 3 orat sikeresen
De akkor se indul el az os.
Van remeny vagy reinstall?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#65406) Sub-ZeRo válasza DonThomasino (#65405) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ennyi idő alatt 2 rendszer is felhúzok teljesen. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65407) DonThomasino válasza Sub-ZeRo (#65406) üzenetére


DonThomasino
veterán

:DDD
Végül is vissza hoztam a halál torkából.
3 szor futtattam a helyreállítást és egyszer csak jó lett.
Valszeg a másoldagos HDD mel valami nem ok.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#65408) Sub-ZeRo válasza DonThomasino (#65407) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát akkor nagyon jól csináltál valamit! :D

Annak meg futtas valami tesztet. HDS-t, vagy a rendszer beépítettjét, hogy van e rajta gyenge szektor.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65409) Fürkésző válasza jasonka (#65394) üzenetére


Fürkésző
tag

Szia!
A Szerkesztés menüpontban ott van Az összes kijelölése lehetőség.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#65410) psg5 válasza Sub-ZeRo (#65393) üzenetére


psg5
veterán

Áh ott nem talaltam.

F.K.T.

(#65411) jasonka válasza Fürkésző (#65409) üzenetére


jasonka
aktív tag

Szia !
Sajna nálam ilyen nincs... :(
Ha kijelölök egy "nem-kép" fájlt (pl. egy Word dokut) akkor a jobb egérgombbal a "Szerkesztés" elő sem jön
(csak megnyitás,új dokumentum, nyomtatás, társítás, stb.).
Ha pedig képfájlt jelölök ki, akkor előjön ugyan a "Szerkesztés" - de csak vmi "Paint" képszerkesztő alkalmazás... :O
Mind1 - nem érdekes, csak próbálok "lóhalálában" ismerkedni a W7-tel, mert pár nap múlva WIN10-em lesz.. :Y .

Hja kérem ! A Belváros !...

(#65412) hotkar válasza jasonka (#65411) üzenetére


hotkar
aktív tag

Hát ... öööö

A "Szerkesztés" a felső menüsorban van, ott keresd :)

(#65413) jasonka


jasonka
aktív tag

Hadd kérdezzek vmit :

Emlékeim szerint a WIN7 telepítésekor a telepítő kért egy usernevet és jelszót. Jelszót nem írtam be - ennek megfelelően a nevet "Rendszergazda"-ként mentette el - ez így OK: Ámde vmi mégsem stimmelt, mert a felhasználók között megjelent vmi "S1...." ( jó hosszú betű- és számsor) - mint "Ismeretlen" - ráadásul két példányban. Nem tudom sajna pontosan mi volt, mert úgy megijedtem, hogy valaki "betört a gépbe", hogy - nagy nehezen - kitöröltem... :D
Vajon mi lehetett az ? - lehet, hogy az ugyancsak a gépen másik partícióra telepített XP - rendszerének a jogosultsága lehetett ?

(Mindezt csak a leendő WIN10 miatt kérdezem, mert gondolom, ott még bonyolultabb lesz a "Felhasználói fiókok" illetve a jogosultságok beállítása - mondjuk a gépet szinte csak én használom - néha egy-egy családtag, de ők "nem piszkálnak bele a rendszer lekébe..." :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#65414) jasonka válasza hotkar (#65412) üzenetére


jasonka
aktív tag

OK - tudom, hogy "nehéz eset vagyok" :DDD - de így néz ki a "Fájlkezelő / Intéző" :

Fent :

Lent:

- úgyhogy nyomát sem látom "Szerkesztés" menűpontnak...

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#65415) jasonka válasza jasonka (#65414) üzenetére


jasonka
aktív tag

Szerintem hagyjuk... :(

Hja kérem ! A Belváros !...

(#65416) hotkar válasza jasonka (#65414) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ja, hát aki nem jelöli ezt be, annak nem is lesz gyönyörű menüsora...

(#65417) jasonka válasza hotkar (#65416) üzenetére


jasonka
aktív tag

És... valóban... LŐN ! :C

Köszönöm ! :R

Hja kérem ! A Belváros !...

(#65418) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Windows 7 Ultimate 64 bit Magyar verziónál a 2018. áprilisi és májusi összegző biztonsági frissítés ismeretlen hibával nem települ fel, van erre megoldás ? :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#65419) Joker88 válasza Gallac (#65418) üzenetére


Joker88
őstag

sokunknál detto..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#65420) troller válasza jasonka (#65417) üzenetére


troller
senior tag

Amúgy ha kijelölöd a mappa első elemét és utána shift+bal klikk az utolsó elemen, akkor kijelöli az összeset. ;)

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#65421) Puma K válasza troller (#65420) üzenetére


Puma K
veterán

Katt az első elemre és CTRL+A

vagy

katt az első elemre és a SHIFT-et nyomva tartva nyomsz egy END gombot.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#65422) troller válasza Puma K (#65421) üzenetére


troller
senior tag

Mindig tanul az ember... :R

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#65423) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Volt fent a gépemen (dell e6230) egy win 7, mellé külön meghajtóra felraktam egy win 10et, de a gép bekapcsolása után nem adja fel az opciót, hogy oprendszert válasszak, automatikusan a win 7 indul. Amikor telepítettem, akkor feljött a menü, de azóta sehogysem tudom elővarázsolni. Mi lehet a gond?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#65424) petakpa1 válasza atees (#65423) üzenetére


petakpa1
őstag

Nézz utánna, hogy post-nál melyik billentyűvel lehet előhívni a BIOS boot menüjét, majd postnál azt nyomogatva választhatsz, hogy melyik meghajtóról bootoljon.

Persze ez csak akkor segít ha fizikailag is két külön meghajtó (HDD/SSD) van a gépben.

Ha egy maghajtó van, de azon létrehoztál egy új partíciót és arra telepítetted a Win10-et, akkor a Windows 7 boot menüjét kell szerkesztened. Itt vagy itt nézelődj.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#65425) cigam


cigam
félisten

Az mitől lehet, hogy nem akar dolgozni a CPU? Miközben azt írja, hogy 20 percig tart a videó konvertálása, jól láthatóan unatkoznak a magok. Memóriából is van épp elég, és HDD terhelése sem több 50%-nál az erőforrásfigyelő szerint.
is 20%-ra van csak leterhelve

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65426) brd válasza cigam (#65425) üzenetére


brd
nagyúr

Nem minden codec (súlyosabb esetben maga a konvertáló program, de ez azért ritka) van jól többszálúsítva, sőt, van, amit valószínűleg nehezebb, és csak fizetős megoldásban vállalják programozók, pl. valószínűleg ilyen az mpeg2-be konvertálás: én eddig csak a CCE-től láttam, hogy rendesen megette a magokat (sok program csak 2-3 szálig skálázódik mpeg2-be konvertálásnál). Bár mondjuk túl sokat nem konvertáltam mpeg2-be. Vagy valamilyen filtert használsz esetleg (crop, deinterlace, resize, ilyesmi), ami valamiért lassabban dolgozik, mint ahogyan maga a konvertálás tudna haladni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#65427) cigam válasza brd (#65426) üzenetére


cigam
félisten

De ez egy profi vágó program (EDIUS 6). Értem hogy az effektek kiszámítása is időbe kerül, de azoknak is a procit kell(ene) tekerni.

Olyan mintha valami szándékosan behúzta volna a kéziféket. Gondoltam arra is, hogy a víruskergető fogja meg, de annak is látható nyoma kéne legyen. Nem?

Van olyan terhelés amit a gyári feladatkezelő nem mutat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65428) Doky586 válasza cigam (#65427) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg próbáld megnézni v lecserélni a HDD-t SSD-re.
Különben is léteznek nem párhuzamosítható feladatok, vagy a program nincs optimalizálva ilyenre, ez látszik is azon hogy a virtuális HT magokon egyáltalán semmi terhelés sincs.

(#65429) Zoz válasza cigam (#65427) üzenetére


Zoz
őstag

EDIUS 6: 2010-es program, erősen muzeális darab... én nem várnám el tőle, hogy egy modern sok magos procit ki tudjon használni. Meg kéne nézni egy aktuális verziót...

(#65430) brd válasza cigam (#65427) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld meg sima konvertálással, effektek nélkül! Ahogy a topictárs is írja, nem minden művelet többszálúsítható (vagy legalábbis nagyon költséges feladat, emberi oldalról, az elérhető előnyhöz képest), és a filtereknél ez gyakrabban jelentkezik, mint a codechasználatnál, mert utóbbi esetében a speciális adathalmaz miatt egyszerűbb a többszálúsítás (tud képrészleteken is dolgozni pl., míg egy jó minőségű resize, vagy deinterlace esetén nem annyira triviális, hogyan lehet több szálra elosztani a számítást). A víruskergetőt egyszerű kiszűrni: kapcsold ki és úgy próbáld meg a konvertálást! ;)
Vannak speciális együttállások, pl. amit a topictárs lát, az nem a nem jól optimalizált program jelzője, hanem annak, hogy működik a Core parking a Windowsban (vagy a Core parkingtól függetlenül szándékosan kerüli a virtuális HT magok használatát a program, vagy erre van utasítva a Windows ütemezője külső programmal). A Core Parking-ot pl. ezzel a programmal tudod szabályozni. (Egy registry szerkesztéssel a gyári power managementben is meg tud jelenni ennek a beállíthatósága, ha érdekel, előtúrom.) Ennek kikapcsolásával javulhat a teljesítmény, de valamennyivel nő az átlagos fogyasztás (ez inkább akksiról működő laptopnál van szerepe, asztali gépen nem érdemes ezzel foglalkozni).

The only real valuable thing is intuition.

(#65431) cigam válasza brd (#65430) üzenetére


cigam
félisten

Hát ezaz! Csak egy videót behúztam a timeline-ra, eleje, vége kijelöl, és usgyi... És nem számolja ki a lelkét is, csak úgy immál ámmal.

Lehet tévképzetem van, de eddig úgy gondoltam, hogy amikor a CPU elkezd számolni(renderelni), akkor nincs ideje arra, hogy közben megtörölje a homlokát, elmenjen cigiszünetre, hanem kimaxolva számolja a rábízott feladatot. Egy pixel vagy képkocka kiszámítása után nem pihen le, hanem előveszi a következőt és lelkesen számol. Csak akkor pihen le, ha nem kap elég adatot a számolgatáshoz. De itt látszólag nem erről van szó.

Köszi a linket menézem!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65432) farkas-j válasza brd (#65430) üzenetére


farkas-j
őstag

" (Egy registry szerkesztéssel a gyári power managementben is meg tud jelenni ennek a beállíthatósága, ha érdekel, előtúrom.)"
Ez engem is érdekelne!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#65433) brd válasza farkas-j (#65432) üzenetére


brd
nagyúr

Itt pl. leírják.

The only real valuable thing is intuition.

(#65434) farkas-j válasza brd (#65433) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen, közben én is megtaláltam!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#65435) brd válasza cigam (#65431) üzenetére


brd
nagyúr

Itt nem a CPU-val van a baj, hanem egyrészt a grafikon értelmezésével, másrészt a CPU magok feladattal etetésével. Utóbbiról már írtam (nem egyszerű többszálúsítani, más erőforrásra is várakozhat a program/szál stb.). Előbbiről "tömörítve" pár szót: amit azon a grafikonon látsz, amögött a háttérben az van, hogy a CPU, számolással töltött ideje (vegyük ezt most 1 másodpercnek, alapból asszem' ilyen gyakran frissül a grafikon), fel van osztva bizonyos méretű részekre (tegyük most fel, hogy 1000 részre osztva, tehát 1 másodperc alatt 1000x lehet váltania más-más programok részeinek számítása között), majd a grafikonon ezek összesített statisztikáját látod: ahol ki lett használva teljes mértékben a számítási kapacitás (mind az 1000 időszeletben számolt), ott 100%-ot látsz, ahol nem teljesen (mondjuk csak 300 ilyen kis szeletben kapott munkát), ott kevesebbet. De amikor egy-egy ilyen kis szeletben dolgozik, azt teljes sebességgel teszi (most hagyjuk az energiagazdálkodást). A modernebb OS-ekben, többmagos gépen az energiahatékonyság és a végrehajtási sebesség miatt a programok végrehajtását igyekeznek szétdobálni különböző magok között, tehát bizonyos korlátok között lehetőleg külön magon futtatnak különböző programszálakat, sőt, még 1 adott szálat is mozgatnak a magok között különböző szempontok alapján (ezt a programok oldaláról is lehet szabályozni, nincs kőbe vésve az adott OS-ben). Ez azt eredményezi, hogy egy 1 másodperces statisztikában azt fogod látni, hogy az 1-es mag 40%-ra volt terhelve, a 2-es 30%-ra, a 3-as 45%-ra stb. Ez azt jelenti, hogy az 1-es szál az 1 másodperces időtartam alatt 400 időszeletben végzett számítást, a 2-es 300-ban stb., de akkor azt 100%-os terheltséggel tették. Még egy program 1 szálas 100%-os terhelését sem úgy fogod látni, hogy 1 mag 100%-ra van terhelve (ha csak külön ki nem köti ezt az adott program magának, vagy más módon nincsen kikényszerítve, nem szól közben a Core parking stb.), hanem azt, hogy az összes mag között kb. arányosan szétosztva, tehát 8 mag esetén minden mag kb. 12.5%-ra lesz terhelve a grafikon (ez persze nem fix érték, függ pl. a többi egyéb futtatott programtól is, Core parkingtól, affinitástól stb.).
Próbálj meg pl. egy Avidemux-szal (ez ingyenes, és egyszerűen használható, azért írom) filterek nélkül Mpeg4 AVC (x264)-be kódoltatni! Ha külön nem állítasz be speciális tömörítési paramétereket, és nem az I/O fogja korlátozni, akkor garantáltan 100% körül lesz a CPU használat a 8 magodon. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#65436) cigam válasza brd (#65435) üzenetére


cigam
félisten

Érteni vélem amit írsz, és köszönöm a részletes leírást!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65437) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Szeretnék win7-et telepíteni Plextor pcie nvme ssd-re.
A win7 telepítője nem ismeri fel a meghajtót, s driver sincs hozzá.

Valaki próbálkozott már ilyesmivel?

Olvastam valami bonyolult win10-ből kimásolt driver mappa dolgot, de nem magyar oldalon volt. azért megpróbálom majd ha itt nem találok megoldást.

(#65438) Doky586 válasza Czmorek (#65437) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Cseréld be Sata3 SSD-re...

(#65439) jeni válasza Czmorek (#65437) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Itt az a lényeg,hogy BIOS-ban látszódik-e az NVMe eszköz?
Ha nem akkor semmi mással sem lesz látható a Plextor.
Milyen alaplaphoz próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#65440) Czmorek válasza jeni (#65439) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Helló!
Látszik a bios-ban az eszköz.
Asus rampage III extreme

Van egy n-el kezdődő torrent oldal ahonnan letöltöttem egy all in one verziót.
Na az látja, de lefagy a telepítő miután újraindul a gép a fájlok másolása után.
A régebbi telepítők meg nem látnak semmit.

(#65441) jeni válasza Czmorek (#65440) üzenetére


jeni
félisten

Akkoriban még a m.2 sem létezett.
Nagy a valószínűsége a 1366 tokozású proci nem támogatja,de nem is ismeri ! a PCIe csatolóba kötött NVMe hardvert.

Én egy 1155 rendszerben próbáltam,és ott se ment az NVMe SSD. Igaz nem fagyott le de nem is látta a gépem.

cikk

[ Szerkesztve ]

(#65442) Czmorek válasza jeni (#65441) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Win10 volt rajta előtte, gond nélkül.
Használok jópár régi programot és az új win10frissítések megölték őket.
Ezért akarnék visszaállni a win7-re, de most ez van...

Vagy visszamegy a win10 (build 1703) és valahogy megpróbálom kikapcsolni azt, hogy midnenáron frissítsen.

A kis frissítések könnyen kikapcsolható volt, de jött valami nagy áprilisi frissítés, azt nem tudtam kikerülni, egyszerűen jött szó nélkül.

(#65443) Sub-ZeRo válasza Czmorek (#65437) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win10 nem játszik? Mert azzal lehet menne elsőre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65444) Czmorek válasza Sub-ZeRo (#65443) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Win10 megy, csak a frissítést kellene valahogy likvidálni belőle.

(#65445) troll81


troll81
addikt

sziasztok hogyan tudom megakadajozni azt hogy a gyerekek ne szemeteljek ne telepitsenek minden sz..... fel a gepre es ne szivas legyen 2 hetente? meg minden egyeb otlet johet koszonom :R

(#65446) Golden9 válasza troll81 (#65445) üzenetére


Golden9
addikt

Minden családtag számára saját fiókot kell létrehozni.

Start menü. -> Vezérlőpult. -> Felhasználói fiók hozzáadása vagy eltávolítása. -> Új fiók létrehozása.

Magadnak csinálsz egy jelszóval védett rendszergazda fiókot, a többieknek meg vendégfiókot, így ha a saját fiókjukban akarnak valamit telepíteni, felugrik egy ablak ahol meg kell adni a rendszergazdai jelszavad.

[ Szeretkezve ]

(#65447) brd válasza Czmorek (#65437) üzenetére


brd
nagyúr

No driver, no fun. De magához az SSD-hez valószínűleg nem is kell, ahhoz viszont igen, hogy háttértárvezérlőként lássa a Win7. Ez a driver "Intel(R) Rapid Storage Technology" néven fut és az Inteltől tölthető le, meg kell keresni a "chipset"(CPU) alapján, hogy melyik kell (érdemes friss verzióval próbálkozni). Ezt kell betöltetni a telepítővel annál a lépésnél, ahol háttértárat kell választani a telepítés céljához. A telepítő, amit találtál, valószínűleg egy régi, hibás verzióját tartalmazta ennek a drivernek.

The only real valuable thing is intuition.

(#65448) Golden9 válasza Golden9 (#65446) üzenetére


Golden9
addikt

Még jobb, ha a rendszergazda fiók mellé, magadnak is csinálsz egy vendégfiókot és azt használod. Ez plusz védelmet ad néhány vírus ellen, amik csak a rendszergazda fiókot használva tudnak beépülni.

[ Szeretkezve ]

(#65449) troll81 válasza Golden9 (#65446) üzenetére


troll81
addikt

enyire egyszeruen le tudom korlatozni a gyerekek tevekenyseget? az jo lenne :D legalabb ha nem latom nem tudnak meglepit csinalni. mindenki kulon gepen van csak enyem a felugyelet,sajnos :((( nem akarom magam szivatni amig meg nem tanulnak rendesen gepet kezelni. :K koszonom

(#65450) weiss válasza Czmorek (#65437) üzenetére


weiss
addikt

A legegyszerűbb, ha feltelepíted valami SATA-s drive-ra, felrakod az NVME-s Win7 hotfixet, aztán Macrinummal átklónozod.

I did nothing, the pavement was his enemy!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.