Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63284) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Ajánlanátok egy megbízható progit USB telepítő készítéshez?

Egy rokon vett egy Asus EeeBook lapitopit, olyan cirádés a biosa, hogy csak na! Főleg mivel nem is biosa van már :-), és csak UEFI módban hajlandó bootolni. De nem az én pendrivejaimról!

Volt a fiókban egy GPT-s pendrive, úgy emlékszem, mútkor még jó volt, de most nem hajlandó róla.
Gondoltam újracsinálom a Rufus progival, hiszen még mindig itt a gépemen a szokáso Windows 7 iso, torrentről, sokszor használtam már Rufus-hoz.
De most ugyanarra jutok: nem nyalja be ez a kis Asus.
És ez még csak hagyján!
Ugyanis ha a saját laptopomat akarom próba gyanánt bebootolni rá, és átállítom ideiglenesen Legacy-ról UEFI-re, akkor az sem kajálja meg!
Szóval valahogy nem megy most a pendrive csinálás, pedig holnap délben jönnek a laptopért!...
:Y

Van itthon egy munkahelyi telepítős pendrive, FAT32, és UEFI gépekhez használjuk.
Na ezt azonnal benyalja ez az emlegetett Asus EeeBook, csakhogy ez így nem megoldás, mert a céges pendrive Windows ... Enterprise edisönt tesz fel.
Míg nekem erre a kis Asusra most Windows 7 Professional kell.

Help me, hogyan kéne ezt?

(#63285) mckay


mckay
aktív tag

És utólag, telepítés után, vajon át tudom módosítani az Enterprise Windows-t egy Professional Windows-ra?

(#63286) quailstorm válasza mckay (#63285) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, VL Retail konverzió nem játszik.
Registrys átverős trükk van, in place upgrade kell hozzá, nekem már egyszer sikerült.

Win7 amúgy nagyon régi UEFI verziót használ, próbálj meg egy friss integrált telepítőt, amiben a 8.1 loadere van.

[ Szerkesztve ]

(#63287) King Unique válasza mckay (#63284) üzenetére


King Unique
titán

A W7 bizonyos dolgok tekintetében már kissé elavultnak mondható és pl. az UEFI-s telepítés támogatása is egyértelműen a Win8.1/10 rendszereknél jobb. Tehát nem feltétlen a kiírás itt a gond. Illetve laptopoknál sokan szívtak már emiatt és volt akinél csak a Legacy (Launch CSM) telepítés volt opció (példa).

[ Szerkesztve ]

(#63288) mckay válasza quailstorm (#63286) üzenetére


mckay
aktív tag

Háát, olyannal próbálom!
Microsoft_Windows_7_AIO_Hun_2017_January-fatebringer.torrent
A telepito a Windows 10 telepitesvezerlojet (build 14393.0) hasznalja
;)

De azóta próbáltam olyannal, ami tuti x86, hátha le van tiltva a prociban az x64 utasításkészlet. (Láttam ilyen olcsó Asus laptopnál.) De nincs letiltva, megy rajta az x64. Ezt bizonyítandó még a céges Volume Licence változatot is megpróbáltam, gond nélkül felment rá.

Erre az Asus EeeBook fenevadra valahogy nem bírok bebootolni egyik saját készítésű pendrive-ommal sem...

(#63289) quailstorm válasza mckay (#63288) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor ígyjárás.
Egyáltalán van hozzá rendes Win7 támogatás vagy csak erőlködsz? Touchpad és grafika nélkül nem lesz nagy élmény a 7 amúgy sem.
Legacy MBR mód még mindig opció ha van benne egyáltalán.
A céges Win7 pendrive-ról esetleg nem tudod, miféle?

(#63290) King Unique válasza mckay (#63288) üzenetére


King Unique
titán

Ha a spéci W7 ISO kiírása a megfelelő opciót választva, vagy ezen módszerrel történt, de nem bootol a pendrive, akkor fejejtős...Esetleg DVD-ről is meg lehetne próbálni, de lehet hasonló eredményt produkálna.

Tehát, mint az már előző válaszban is említve volt, marad a Legacy install, ha van Launch CSM opció az UEFI-ben. Az meg a másik, hogy gondolom egy újabb Windows van rajta előtelepítve és elsősorban azokhoz van rendes driveres támogatás. Illetve vannak pl. olyan újabb laptopok is, amelyek kb. csak Win10 only. De persze rá kell erőszakolni minden új gépre a régi rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#63291) Doky586 válasza mckay (#63284) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még gyártanának új EeePC-t..?
Vagy ez egy régi lomtalanításon fellelt darab ? Típusa?

(#63292) quailstorm válasza Doky586 (#63291) üzenetére


quailstorm
nagyúr

EeeBook és nem EeePC.
Kezdesz eltolódni (már megtetted) a feleslegesen bunkó, kötekedő irányba szokásod szerint. Le kéne állni.

Itt egy példa.
Nyilván a típussal kellett volna kezdenie, ebben van igazság...

(#63293) mckay válasza quailstorm (#63289) üzenetére


mckay
aktív tag

hát ez az, nincs benne Legacy MBR mód, se CSM támogatás!

úgy néz ki, felmegy a W7!
hogy hogyan?
:F
magam sem tudom pontosan, de vagy nyolcadik kísérletnek:
- letöltöttem újra ugyanazt az ISO-t (all in one, W10 telepítőjével)
- beáldoztam a céges pendrive-om (usb3)
- rufus-szal előbb a W10 all in one-t, majd utána rufus-szal a W7 all in one-t tettem rá
és most van egy olyan pendrive-om, amire bebootolt az Asus EeeBook!
:C

nagyon köszönöm, nagyon sokat segítettetek!
de most komolyan, iszonyat sok időt megtakarítottatok nekem, hogy nem mentem el másik irányokba kutakodni
thx!
:R

és hogy van-e új EeeBook?
hát persze, a teljesítményben vékonyabb laptopokat az Asus újra Eee névvel árulja, de ennek semmi köze a nyolc évvel ezelőtti hasznavehetetlen netbookokhoz!
ezek a mai atom/pentium procik hozzák a 6-7 évvel ezelőtti procik szintjét (első Core sorozatok)
és ha bemész a boltba, az Asustól függetlenül igen nagy számban árul mindegyik márka ezekből az Atom/Pentium változatokból

(#63294) mckay válasza mckay (#63293) üzenetére


mckay
aktív tag

ehh, úgy néz ki, elkiabáltam
felmenni felment a W7, de nem indul el
:U

kiválasztottam ugye az elején, hogy minden korábbi partíció törölve, és legyen az üres helyen, aztán végigmegy a fájlmásolás, és amikor először indítaná "diszkről", akkor azt mondja fekete képernyőn, hogy

"\EFI\Microsoft\Boot\BCD"
"An error occurred while attempting to read the boot configuration data."
:Y

(#63295) szabonagyur válasza mckay (#63294) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs Win7 támogatásod, hanyagold. Tedd rá azt amihez tervezték.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63296) mckay válasza szabonagyur (#63295) üzenetére


mckay
aktív tag

Ez lehet, hogy azért van, mert bár az ISO telepítésvezérlője modern (W10), de a készülő diszknek a boot (mivel gpt, ezért system?) partíciójára egy kevésb modern bootmenedzsert tesz a W7?
Próbáltam megnézni a szememmel (felül szerettem volna írni), kiléptem a telepítődből a javításba, ott a parancssorba, diskpart, de nem enged letter-t társítani system partícióhoz. (Így nem hogy felülírni, de még látni sem tudom.)

Ehh igazad lesz, igazatok lesz, felnyomom rá a Win10-et, aztá majd kezdek valamit a jogtisztasággal. Csak nem szeretem a trükköket...

Köszi! :R

(#63297) quailstorm válasza mckay (#63296) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem még csak olyan volt, hogy ilyen erőlködés után hang volt kép nem (CSM video drivers hiány). De tényleg nem támogatja a régi UEFI-t a géped.
Az amúgy eddig elmaradt, hogy W7 USB2.0-ból tud csak natívan települni. Nincs benne gyári 3.0. De már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#63298) mckay válasza quailstorm (#63297) üzenetére


mckay
aktív tag

Hogy érted, hogy elmaradt, hogy a W7 eredetileg USB2-ből tud települni?
Igazából szóba sem került, mert már jó ideje van olyan (torrenten elérhető) házilag készített W7 iso, ami a W10 winpe környezetét használja, és így persze az USB3-at is ismeri
magam is ilyennel próbálkoztam este, és nem is itt vérzett el a mutatvány, hanem a fájlok felmásolása után, amikor már pont hogy nem usb-ről kellett volna indulnia a gépnek...

(#63299) Zoz válasza mckay (#63296) üzenetére


Zoz
őstag

Rakd fel a 10-et a 7-es kódoddal, nagy valószínűséggel elfogadja.

(#63300) mckay válasza Zoz (#63299) üzenetére


mckay
aktív tag

megtörtént
rá is csodálkoztam a másik (W10) fórumban, hogy működött
:C
:R

(#63301) Doky586 válasza mckay (#63294) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már évek óta nem árulnak új előtelepített win7 -el gépet.

(#63302) mckay válasza Doky586 (#63301) üzenetére


mckay
aktív tag

Jó, akkor nem tudom mi lett volna a diszken, ha hagyom felállni. Ki tudja, lehet, hogy W10.
De a matrica hót ziser, hogy W7 Pro, ez van ráírva.
De mindegy is, kivételesen (?) vitte a W10-et is a kód.
És végülis nekem nem kell a W7, csak a hivatalos upgrade 2 órájára kellett volna.
Thx!
:R

(#63303) King Unique válasza mckay (#63296) üzenetére


King Unique
titán

Hiába trükközik a user spéci tákolt telepítőkkel, ha magának a nem éppen modern OS-nek alapból nincsen teljes UEFI támogatása... Valamint egyes újabb EeeBook modelleknél a gyártó oldalán is fel van tüntetve, hogy Win10 a támogatott rendszer, illetve csak ahhoz vannak driverek (pl.).

UEFI-ben a Windows boot javításához van egyébként egy jó leírás, de ez esetben vsz az sem használt volna. Illetve, ha már telepítve lett a Win10, akkor úgyis mindegy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.