Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) Syl válasza Attix70 (#62596) üzenetére


Syl
nagyúr

Még az SSD előtti időben (XP-Vista-Win7) én csak hibernálást használtam leállítás helyett. Így spóroltam sokat a boot időn. Főleg laptopon.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62602) quailstorm válasza Attix70 (#62596) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Baytrail nem biztos hogy szereti a 7-et. Én legalább 8.1-et javaslok, az az utolsó klasszik Windows, ami nem szolgáltatás, hanem termék. Megtanulod használni a Charms bart meg a keresőt benne és tökre jó.

Másik az, hogy azzal a vassal nem lehet csodát művelni. Szar volt, és az is marad. Ha kombinálod egy lassú vinyóval az már falkaparós. Kb annyit tud mint egy Pentium M. Bizonyos helyzetekben.
Nekem csak pár napig volt 11,6-os, de touchos és Haswell Celeron. Viszont badsector miatt elálltam a vételtől.

Ami fix, hogy egy asztali celeron procc mobil változata milliószor jobb, mint a BayTrail volt. Kár volt megvenni, hacsak nem volt pofátlanul olcsó. Tabletbe való.

(#62603) Attix70 válasza quailstorm (#62602) üzenetére


Attix70
aktív tag

Pofátlanul olcsó volt, 5-6 óra wifivel. Elsősorban böngészni kellene. könnyű és kicsi , szinte új állapotban dobozával.
Nem hiába tettem fel a kérdést (a válaszok alapján).

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#62604) szabonagyur válasza Attix70 (#62603) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nézd meg mihez van driver, 8.1 vagy 10-hez és azt tedd fel. Mivel neked se dual rendszer semmi nem lesz maradjon a hibrid alvás is bekapcsolva, legalább gyorsabban indul valamivel (nem kell csodát várni).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62605) quailstorm válasza Attix70 (#62603) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ehhez a hibernálás pont tökéletes kikapcsolás helyett. 7 nem javasolt, se energiamanagement se UEFI kezelés miatt.
Aztán legfeljebb újraindítod hetente valamikor meg amikor frissít.

(#62606) Benőke válasza Attix70 (#62603) üzenetére


Benőke
őstag

Ennyire gyenge proc esetén a w8/10 gyorsabban indul.
Menet közben pedig picit lassabb mint a w7.

SSD vel szerintem felesleges erőlködni nem fog sokat dobni.
Gyenge a proc, így is mindig arra fog a legtöbbet várni a rendszer.

Böngészni meg teljesen mindegy milyen OS -t használsz.

Ha ennyire stopperelsz akkor pedig felemás a helyzet.
Rendszer sebességben a W7 jobb. Nem kérdés.

(#62607) Attix70 válasza Benőke (#62606) üzenetére


Attix70
aktív tag

Köszi a választ (a többieknek is), ilyesmi válaszra lettem volna kíváncsi.
A boot idő nem is annyira fontos ha menet közben jobb a lassabban induló.
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#62608) quailstorm válasza Attix70 (#62607) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Javítom a feletted szólót:
1. SSD iszonyat sokat dobna az élményen, és minden körülmények közt az I/O-ra vár legtöbbet. (kiv szintetikus teszt és ritka helyzetek, pl renderelés).
2. A 8.1 és a 10 alapvetően jobb kevés RAM-ra és BayTrail Atom-ra, a Win7 meg talán felmegy. Semmi értelme a 7-tel szívni. 8.1 a 3 közül a leginkább lightweight és mégis rendelkezik a megfelelő motorháztető alatti újításokkal, továbbá a BayTrail garantáltan hibamentesen megy vele.

Még egy meggondolandó: EDGE, W10-en. Valószínűleg keveset enne akkuból és gyors lenne. Ha ez nem érdekel, akkor go 8.1.

[ Szerkesztve ]

(#62609) Attix70 válasza quailstorm (#62608) üzenetére


Attix70
aktív tag

Ok, de a W 8.1 az már touchos eszközökhöz készült. Nem megy a háttérben ezzel kapcsolatos folyamat ? Nem tetszik a csempés felület se, ha asztalra váltanék akkor a háttérbe a csempés felület is erőforrásokat emésztene fel , nem ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#62610) Syl válasza Attix70 (#62609) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kell azt félteni. Nekem egy 2 giga ram-os Atom tableten megy a 8.1 - hibátlanul.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62611) Laza... válasza Attix70 (#62609) üzenetére


Laza...
addikt

Erre megint megoldás az embedded rendszer. Ingyen letölthető, 180 nap teszt időszak van

Never give up!

(#62612) quailstorm válasza Attix70 (#62609) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát, nem nagyon. Inkább a 10-ben van több háttérfolyamat, de ratyigépen a 8.1 jobb mint a 7. Egy kicsit. Inkább a RAM tömörítés miatt. Szóval emiatt ne aggódj.
A 8.1-től terveztek ultra kis fogyasztásra, tabletre. Valamint akkor rakták be a RAM tömörítést a 2GB RAM-os tabletek miatt.

Csempés felületet start menü helyett kell használni. Azon kívül, hogy át kell nézni a billentyűparancsokat hozzá, meg megnézni hogy működik, a 8.1 U3-ban semmi vész nincs vele. A sima 8 még gáz volt azt aláírom.
Baytrail tableten a CS:GO. 2GB RAM.

[ Szerkesztve ]

(#62613) Attix70 válasza quailstorm (#62612) üzenetére


Attix70
aktív tag

Akkor inkább a W8.1 a javasolt (64bites) ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#62614) quailstorm válasza Attix70 (#62613) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én azt javaslom, mert hordozható eszköznél nem érdemes a rászabottnál régebbi rendszert telepíteni, főleg akkus üzemmódhoz. Megnézted mihez van driver?

(#62615) Attix70 válasza quailstorm (#62614) üzenetére


Attix70
aktív tag

7 és 8 64 bites
Asus X200MA

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#62616) quailstorm válasza Attix70 (#62615) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez esetben vagy 7 vagy 8.1 ami tuti jó. Végülis én rád bízom, ha meg tudod szokni a 8.1-et akkor az korszerűbb.

(#62617) Krystal_s válasza kraftxld (#62571) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, neked Win Prof. rendszered van?
Nálad is ír ilyen figyelmeztetést, ha FAT32-re formázott eszközre másolsz? Tudom nem használsz alapból FAT32-t, de biztos figyelmeztetne?
Beszéltem pár emberrel és a neten is olvastam erről. Ez a kiírás valóban előfordulhat sok esetben mégis eddig akikkel beszéltem kb 5 ember, egyiknél sem volt ilyen figyelmeztető szöveg normál esetben. :(
Sima kis pár MB-os programok telepítőiről van szó.

----
Nem tudná valaki megnézni, akinek Win7 Professional rendszere van, hogy amikor egy FAT32-re formázott pendrive-ra másol kis programokat, akkor mindegyiknél jelez ilyen módon a rendszer?
"Biztos, hogy tulajdonságok nélkül másolja ezt a fájlt?"

(#62618) szabonagyur válasza Krystal_s (#62617) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Utána olvastam egy kicsit a témának. Nem csak pendriver-k esetében jön elő ez a szöveg, de ott a leggyakoribb.

Pontos okot nem írnak sehol, de a FAT32-t gyanítják, hogy ott az ADS a hibás, tehát a jogosultsági adatokat a másoláskor a FAT32 nem tartalmazza, ezért problémázik az új gépen. Nem OS típushoz köthető, nem csak Pro alatt jöhet elő. A Home alatt lehet azért nem csinálja mivel onnan vannak a fájlok is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62619) krealon válasza Krystal_s (#62617) üzenetére


krealon
veterán

"neked Win Prof. rendszered van?
Nálad is ír ilyen figyelmeztetést, ha FAT32-re formázott eszközre másolsz?
"

Nem operaciosrendszer verzio fuggo az uzenet.

Ha az emlekeim nem csalnak, akkor XP-s gepen telepitett Comodo Internet Security eseten lattam hasonlo uzenetet.

(#62584) Krystal_s
"Az a gond, hogy megnéztem másik 3 gépet is ugyanazzal a pendrive és másolással C: és D: partíciókról, de csak ezen a gépen írja ki ezt a figyelmeztetést.
Amiben különböznek a gépek az az OS
"

Mas kulonbseg nincs? Pl telepitett szoftverek, virusirto (beleertve az esetleg mar eltavolitottakat is).

(#62620) kraftxld válasza Krystal_s (#62617) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Zérónullasemmi köze nincs hozzá, hogy Prof vagy nem prof az oprendszer.
A FAT32-ben van a hiba, meg az, hogy valszeg máshol formáztad le.
Ha leformázod a gépen ahol ezt dobja, szintén FAT32-re (szeretünk ugyebár veszélyesen élni, eltűnő FAT táblákkal és korrupt filerendszerrel ha véletlenül nem választod le szabályosan, rajta egy példányban lévő 300 órát beletolt szakdogával :D), akkor is dobja az üzenetet?
[link]

3 megoldás van:
1, A fentebb írt formázás
2, NTFS-re konvertálás
3, Tisztességes file kezelő (Total Commander meg társai) használata.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62621) sh4d0w válasza Krystal_s (#62617) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azért dobja, mert pl. a fájlrendszerbeli jogosultságok nem másolhatók FAT32-re, mivel ott ezek ismeretlenek.

https://www.coreinfinity.tech

(#62622) Krystal_s válasza krealon (#62619) üzenetére


Krystal_s
addikt

Mindegyik gépen Comodo IS van.
Általában ugyanazokat a programokat használom minden rendszeren, ugyanazokkal a beállításokkal.

szabonagyur: Köszönöm, hogy utánaolvastál. Én is sokat olvastam róla, de csak panaszkodnak rá, mert hiába tudni mi okozza (NTFS vs FAT32), csak azt nem sikerült megtalálni, hogy miért nem mindenkinél van figyelmeztetés és miért nem lehet kikapcsolni.
A többi gépen sem másolja át azokat a plusz adatokat, csak annyi a különbség, hogy itt figyelmeztet máshol pedig nem.
A fájlok nem csak másik gépről vannak. Most már úgy próbálgattam, hogy simán letöltöttem a netről kis programokat és azokat másolgattam...

(#62623) Krystal_s válasza kraftxld (#62620) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tegnap formáztam az egész pendrive-ot ezen a rendszeren, de megmaradt a figyelmeztetés.
Alapból TC-vel szoktam másolni, néha használom csak az Explorert...

Azt hiszem félre lett értve a kérdésem. :U Engem nem zavarna az a figyelmeztetés, ha mindenkinél így működne. Az aggaszt, hogy akiket eddig megkérdeztem és én is 3 másik gépen megnéztem, de azokon szó nélkül megy a másolás. Azt szeretném megtudni ez az új rendszer miért viselkedik máshogy?

Ezért is kértem, hogy valaki legyen szíves próbálja ki, hogy FAT32-re formázott pendrive-ra Win intézőben átmásol egy .exe fájlt. Kap figyelmeztetést, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#62624) kraftxld válasza Krystal_s (#62623) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem már így is több szó lett rá vesztegetve mint kéne, tesztelgesse pluszban a harapós kecske :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62625) Doky586 válasza Krystal_s (#62623) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Tegnap formáztam az egész pendrive-ot"
Nem a pendrive-al van gond! Az OS-ben állítottál át egy kapcsolót (v írtál át egy registry kulcsot) hogy másolja a másodlagos stremeket is. Ezt tedd vissza alapállapotba, vagy töröldd az egész OS-t és installáld újra.. :P

(#62626) Syl válasza Doky586 (#62625) üzenetére


Syl
nagyúr

De az a biztos, ha letölti és futtatja a WannaCry-t. Tuti megoldja a dokumentumkezelési problémáját ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62627) Krystal_s válasza kraftxld (#62624) üzenetére


Krystal_s
addikt

Amennyiben lenne itt akár egyetlen hozzáértő ember a témában, aki nem csak elméletben hallott róla, hanem konkrét tapasztalata is van, akkor nem kellett volna ennyit magyarázkodni és kérni.
Én is hallottam róla, tudom mit jelent, de eddig még egyik rendszeremen sem figyelmeztetett.
Sok embernél ilyen, de a többségnél nem, ennek pedig oka van.
Azzal, hogy nem másolok intézőben, nem használok Fat32-t, kidobom a gépet, becsukom a szemem nem oldódik meg a valódi probléma.
Köszönöm a válaszokat, de nem volt kötelező, hogy bárki ”az idejét vesztegesse”.

Doky586: Pár napos gép, amin gyári Dell rendszer van. Bekapcsolás után 1-2 kis dolgot, felhaszn. név, időzóna kellett megadni és kész volt a telepítés. Arra azért emlékeznék, ha valamit átállítottam volna. Rengeteg rendszert telepítettem. Nem most kezdtem, de eddig gyakorlatban nem találkoztam ilyen figyelmeztetéssel.

(#62628) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Muhaha, kraftxld aki nem ert hozza... :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#62629) brd válasza Krystal_s (#62627) üzenetére


brd
nagyúr

Ahogy már írták, igazából nincsen probléma, ne foglalkozz ezzel, a jelek szerint nem állítható ez a viselkedés. Csak használd a gépet. :) Írtam már privátban is, valószínűleg egy frissítés módosítja azt a viselkedést, hogy minden ADS (Alternate Data Streams), vagy csak a nem zónainformációt tartalmazó ADS esetén figyelmeztessen, de neked egyik sem kell gondot okozzon, ez csak egy figyelmeztetés, ha nem használsz saját célra ADS-t, akkor neked az egész kérdéskör lényegtelen, nem fog fájni, ha nem kerül másolásra a file-lal együtt.

The only real valuable thing is intuition.

(#62630) LámaZ


LámaZ
addikt

Áthozom ide is a kérdésem, mert az Azonnali navis kérdésekben rám se hederítettek.

Olyant kérdeznék, hogy SD-kártya (vagy a Windows CE navigációs készülék belső tárolója) formázásakor milyen paramétereket ajánlott kiválasztani?

Addig világos, hogy FAT32, de mekkora legyen a szektorméret?
Én eddig 32 kB-ot választottam ki azért, hogy gyorsabb legyen a tároló.

Szóval, a lényeg az, hogy minél gyorsabban menjen a fájlok másolgatása, meg egyáltalán, az olvasása.

A fájlméretek 4 MB és 500 MB közöttiek. Nem videofájlok.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#62631) King Unique válasza LámaZ (#62630) üzenetére


King Unique
titán

1 | 2 | 3 - bravó, újabb triplázó... :C

Azért előtte jó lett volna eldönteni, hogy melyik topik a legalkalmasabb a kérdés megválaszolására! Attól, hogy szétszórod több helyen is, még nem feltétlen fogsz élőbb választ kapni, illetve érdemleges választ...Amire egyébként az ÁSZF III.10.5. pontja is kitér. Ha az utóbbi kettőben nem válaszolnak azonnal, akkor még 2-3 másikba is beírod...?

[ Szerkesztve ]

(#62632) Syl válasza King Unique (#62631) üzenetére


Syl
nagyúr

Neked van valami spéci keresőd, hogy így ráakadsz az ilyesmire? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62633) Miertvansote


Miertvansote
tag

Helotok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Pár napja feltelepítettem Windows 7 64 bit-es op. rendszert. A gép egy Dell Latitude E5220-as. A problémám az, hogy nem sikerül rá internetet varázsolni semmi képen sem, hiába töltök le drivereket a dell weboldaláról, nem engedi feltelepíteni. Ezeket próbáltam eddig feltelepíteni.

[Ilyen hibát dob ki mindig, bármilyen fájlt is töltöttem le.]

Ha nem jól indultam el a probléma megoldásában, légyszi vezessetek rá.

Lefényképeztem ezt is hátha ez is nyújt bármi segítséget a hiba elhárításban.

Köszönöm. Üdv.

(#62634) krealon válasza Miertvansote (#62633) üzenetére


krealon
veterán

"nem sikerül rá internetet varázsolni semmi képen sem"

A LAN csatlakozo elvileg mukodni latszik (Nextreme Gigbit). Az nem jo? :F

(#62635) Miertvansote válasza krealon (#62634) üzenetére


Miertvansote
tag

Köszönöm a hozzászólásod.

Ja igen azt elfelejtettem, hogy próbáltam rádugni közvetlenül is a netre nem wifin keresztül de így sem ment sajnos :S.

A Wifi-t nem is látja: Nem állnak rendelkezésre kapcsolatok.

Azonosítatlan hálózatot ír ki ilyenkor. És nincs internet.

További ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#62636) szabonagyur válasza Miertvansote (#62633) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Mit is szeretnél? A 2. képen levő driver az egy LAN driver és az nálad már fent is van (3. kép).

Service Tag alapján nézd meg milyen Wlan kártyád van és tedd fel annak a driverét.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62637) King Unique válasza Syl (#62632) üzenetére


King Unique
titán

Csak megnéztem kíváncsiságból, hogy ahova illik a kérdés, ott mi a helyzet. Viszont a második kissé félrement, mert eleve itt / itt kellett volna. Hoppá, adtam másik 2 tippet... :D

(#62638) Miertvansote válasza szabonagyur (#62636) üzenetére


Miertvansote
tag

Helo

Köszönöm neked a segítséget. A Tag number alapján rákerestem és meglepően tapasztaltam, hogy a Dell nem E5220 at dobott ki hanem E5420-at, de amikor betölt a windows akkor E5220 ír ki. Mind1 amit kidobott a dell support annak a Wlan driverét sikerült feltelepíteni és most már van is internet.

Köszönöm mégegyszer a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#62639) Redneck


Redneck
veterán

Jobb klikk, új fájl menüből eltűnt a Wordpados lehetőség. Mivel tudom visszahozni? Jelenleg csak jegyzettömb van az nem elég.

Szerk:
Közben megtaláltam egy korábbi kommentben.
"HKEY_CLASSES_ROOT/Applications
itt vannak a programok felsorolva, pl. wordpad.exe
amelyiket kinyitva van olyan kulcs, hogy "shell", az bekerül az Other Programs-ba is az Open With-nél
töröld a "shell" kulcsot"

Ha elakadnék majd kérdezek még! :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62640) LámaZ válasza King Unique (#62637) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!
Elvileg igazad van, de vis maior eset.

Legyen minden jó!

(#62641) szabonagyur válasza Miertvansote (#62638) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor probléma megoldva :) Hol írja ki amúgy, hogy E5220?

(#62640) LámaZ:
Attól, hogy egyik témában nem adnak választ 5 perc alatt nem kell mindenhol tele spamelni főleg, hogy 2 perc különbség is alig volt

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62642) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Meg lehet oldani? Előre leszögezem, rendszergazda vagyok domain és helyi szinten is. Van egy rakás gép, amin nem megy a Windows Update felsőbb szabályok miatt, WSUS szerver meg nincs még. A wusa.exe-t lehet úgy futtatni user fiókból, hogy ne kérjen rendszergazdai jelszót? Sok gépen kéne MSU csomagokat telepíteni, és ez a leggyorsabb megoldás /quiet /norestart kapcsolókkal, de még a jelszó megadást is szívesen kihagynám a folyamatból.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62643) kraftxld válasza Dilikutya (#62642) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha rendszergazda vagy a hálón, akkor simán csinálhatsz egy olyan policy-t ami csak a te gépeidre érvényes, gyorsan összedobsz egy WSUS szervert, majd mehet is a móka.
Egyéb módon max scriptelve kicsit küzdősen oldható meg, esetleg 3rd party cuccal (PDQ deploy, stb)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62644) gorgo


gorgo
őstag

Üdv!

elég érdekes problémám van, már jó ideje: nem képes alvó módba menni a gépem (szerk: azaz azonnal visszajön onnan). A probléma már legalább fél éve fennált, még az előző alaplapomhoz kötöttem. Azt sok apró baja miatt kicseréltem, szűz w7 64bit telepítettem.
A probléma maradt: alvó állapotba küldöm, amibe le is megy, ám azonnal vissza is jön belőle, 1 másodpercet, annyit nem tölt benne. Természetesen az összes energiagazdálkodási beállítást hatszor végignéztem, BIOS-t szintén csekkoltam. Passzolok :(

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#62645) Doky586 válasza gorgo (#62644) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

- Bios defaults betölt.
- Bios ébresztések (Lan, egér, stb) letilt.

(#62646) LámaZ válasza Doky586 (#62645) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt a Windows Eszközkezelőjében is meg lehet csinálni.
Én is emiatt tiltottam le, hogy az egér ébresszen, mert könnyen elmozdul.
A billentyűzet okés, attól viszont elvárom, hogy bármely gomb megnyomásakor indítsa a gépem.

Legyen minden jó!

(#62647) Doky586 válasza gorgo (#62644) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak most nézem hogy altatásról beszélsz...
akkor ugyanezeket az eszközkezelőben is kapcsold ki.

(bios a kikapcsolásból ébresztő elemeket vezérli, win eszközkezelő pedig az altatás/hibernálásból ébredést)

(#62648) LámaZ válasza Doky586 (#62647) üzenetére


LámaZ
addikt

A kettő ugyanaz, energiagazdálkodási beállítás, csak az egyiket a BIOS vezérli, a másikat a Windows.
Felülírják egymás beállításait „FIFO alapon”, olyan értelemben, hogy amennyiben a Windows-ban 30 perc utáni altatás van, a BIOS-ban pedig csak 15 perc, akkor ez utóbbi után lesz a gép elaltatva. Ha a Win-ben van 15 perc, a BIOS-ban 30 perc, akkor a Windws fog altatni, a BIOS meg 15 perc múlva tudomásul veszi,

Legyen minden jó!

(#62649) Doky586 válasza LámaZ (#62648) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolom te erről beszélsz: [kép]
Nem hiszem hogy óra (RTC) szerinti ébresztéssel van gondja gorgo-nak, különben is letiltható, ahogy javasoltam. (se a 15 perc altatással)

[ Szerkesztve ]

(#62650) LámaZ válasza Doky586 (#62649) üzenetére


LámaZ
addikt

Különböző BIOS-ok vannak.
Azok, amelyeknél van Energy Star opció, ill. ennek utóda, be tudod állítani, hogy a számítógépen hány perc inaktivitás után kapcsolja le a BIOS a képernyőt, merevlemezt stb.
Ugyanez van a Windows Energiagazdálkodásban.

Egyes BIOS-ok perifériakezelőjében megadhatod, hogy mely eszközök ébreszthetik fel a gépet alvó (nem kikapcsolt!) állapotból, ill. adott esetben kikapcsolt állapotból LAN-on keresztül lehet bekapcsolni.

A Windows ezzel szemben az energiagazdálkodásnak (automatikus altatásnak/kikapcsolásnak) és a hibernált/alvó állapotból való felébresztésnek bővebb kínálatát adja. Egyet nem tud: kikapcsolt gépet bekapcsolni, ezt csak a BIOS tudja LAN-on keresztül. (Persze, modernebb gépeken ez másként lehet.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.