Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) psg5 válasza krealon (#62300) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Idáig úgy tudtuk, hogy egy hálózaton van minden..., de nyilván nem látunk mindent "át" :)

Csak olyan lazán mondta a rendszergazda, hogy simán kitörölte nem érti, miért nem tudtuk egy másik gépről, indíthattuk volna gépeket újra mindet nem csak azt amelyen létrehoztuk a fájlt....nem kérdőjeleztük meg, nyilván mi voltunk a hunyók...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#62302) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok!
Surgos segitsegre lenne szuksegem. Szervizben volt a gep, egyebek mellett kerult bele egy SSD az alap 1 TB HDD melle. A rendszert klonoztak az SSDre, igy volt 4 lemezem amikor visszakaptam. Alapbol a terras merevlemezbol 100 GB volt a rendszernek, a maradek tarolokent, gondolom igy lett belole 4. Na mar most nagy nehezen sikerult megoldani hogy bootoljon USBrol. Volt ha jol emlekszem 6 particio, 3 db Lemez 0 (SSD) es 3 db Lemez 1 (HDD). Letoroltem a felesleges particiokat majd maradt 1 Lemez 0-am 111 GB-al amire nem engedi telepiteni a rendszert (0x80300024 hibakod). Maradt meg ket db Lemez 1-esem, egy 48,8 GB-os es egy 882,7 GB-os. Fontos lenne ez a ketto kozul, hogy a nagyobbik egyes megmaradjon mert azon van 50 GB adat ami lenyeges. A kisebbik Lemez 1-es particioval nem lehet semmit sem kezdeni, se torolni, se formazni, csak ujat tudok kesziteni. Ezt a kettot szeretnem egyberakni az adatok elvesztese nelkul, valamint az SSD-re rarakni a rendszert. Mit tegyek? Mar a hajamat tepem, barhonnan bootolok csak a telepito jon be.

Azt meg hozzatennem, hogy a masik kettore (Lemez 1) sem engedi telepiteni mert azok meg GPT-k.

[ Szerkesztve ]

The owls are not what they seem.

(#62303) kovaccss válasza Zoz (#62278) üzenetére


kovaccss
tag

Felraktam a dosboxot, mountoltam a D meghajtót, átléptem ebbe, programindítás, hibaüzi: this program cannot be run in dos mode. Most hogyan tovább?
Sosem csináltam még sima XP és Win7 telepítésen kívül mást, nem raktam még fel soha sehová virtuális rendszert.

(#62304) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Mostanában párszor felbukkant a windows update, hogy fontos frissítést talált és frissíteni akar valami AMD SMBus drivert, ami mindig sikertelen. 80070103 a hibakód. Mi ez a frissítés és mire kell, és mi lehet a gondja amiért nem települ? 64bites rendszert használok.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#62305) kovaccss válasza quailstorm (#62279) üzenetére


kovaccss
tag

Itt [link] a nehéztüzérség részben megcsináltam az Application Compatibility Toolkit és Standard User Analyzer részt az AppVerifierrel együtt, de nem talált hibát, minden kód 0, nincs semmi a mitigation, apply mitigation menüben. A 16 bites program még mindig nem működik, uaz a hibaüzi.
Most mi jön?
A toolkitben van Compatibility Administrator (64-bit) mappa, ebben a Compatadmin.exe, a cikkben erről van a nehéztüzérség kép. Ezt hogyan kell használni?

(#62306) Syl válasza kovaccss (#62303) üzenetére


Syl
nagyúr

Dosbox-ba akarsz WinXP/7-et telepíteni? :F Arra a VirtualBox való.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62307) quailstorm válasza kovaccss (#62305) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ismétlem WOW64 rendszerben NINCS 16-BITES ALRENDSZER. Az a toolkit leginkább flageket állít. Egy-két DiretX8 bugot meg hasonlókat kezel, de Win32 appokhoz van...

DOSbox-ba tegyél fel egy 3.11-et, vagy virtualboxba egy 95-öt.

(#62308) kovaccss


kovaccss
tag

Hol írtam olyat, hogy dosboxba akarok Win7-et rakni? Csak a javaslatokat csináltam meg, és amit a cikk írt.
Zoz miért írta a dosboxot és az XP mode telepítést?
Win7 x64-hez mit érek el az XP mode telepítéssel? Így jó lesz a 16 bites programom, ami DOS alatt nem működik? A DOS már túl régi és gyenge neki, de a Win7 már túl erős?

[ Szerkesztve ]

(#62309) quailstorm válasza kovaccss (#62308) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WinXP-ben van 16-bites alrendszer, amivel akár működhet is a programod, de azért messze van a valódi DOS alapú Windowstól. Ha jól tudom 486-ot emulál.

(#62310) kovaccss válasza quailstorm (#62309) üzenetére


kovaccss
tag

A dosbox 486-ot emulál? Melyik az a program, ami Win95-öt, 98-at, vagy XP-t emulál nagy virtuális cuccok telepítése nélkül?
Ezt olvastam most: [link]
Nincs 2,5-3 GB helyem se a C, se a D meghajtón, nem tudom ezt felrakni, csak egy 120 GB-os SSD-m van.

(#62311) Zoz válasza kovaccss (#62308) üzenetére


Zoz
őstag

Azt írtam, HA DOS-os, akkor DOSBOX. HA Windows-os, akkor XP Mode.
Az előbbi próbádból kiderült, hogy nem DOS-os.

A 64 bites Windowsokból kivették a 16 bites programok futtatására szolgáló részt. Az XP Mode az egy virtuális gépre feltelepített XP, ami azért segítség, mert az XP-ben még benne van 16 bites programok futtatásának lehetősége. Maga az 7-es XP módja annyiban különbözik más virtuális gépektől, hogy összeépül a Windows 7 felhasználói felületével, csak a maga a program ablak jelenik meg, rendesen a START menüből lehet indítani az adott programot.

(#62312) Syl válasza kovaccss (#62308) üzenetére


Syl
nagyúr

>Hol írtam olyat, hogy dosboxba akarok Win7-et rakni?

Nekem itt (#62303) az jött le. De ha nem, akkor nem szóltam. Nekem a kérdés se volt egyértelmű.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62313) kovaccss


kovaccss
tag

Azt írtam, hogy a dosbox nem működött, és nem csináltam még semmilyen virtuális rendszer telepítést, mert úgy néz ki hogy csak így fog működni a programom.
Milyen egyszerűbb módszer van az x64 Win7-hez a 16 bites program futtatásához, mint az XP mode felrakása?
Az SSD-m tele van, csak egy 80 GB-os SATA2-es HDD-m van tartalékban, most nincs a gépben. Lehet hogy egyszerűbb lenne erre egy sima XP SP3-at felrakni, nem? Honnan lehet ingyen letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#62314) quailstorm válasza kovaccss (#62313) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(Feltehetően) Windows3.11-es programhoz minek az XP? Egy 128MB-os laptopvinyón elfér a 3.11 Office-ostul mindenestül :U
Win95-öm meg anno 250-es vinyón volt.

Oh shit, most már beugrott miért nem megy ez neked. Mi melyik kategóriába tartozunk most?

XP-hez nem lehet legálisan ingyen hozzájutni, még 10-15 év mire abandonware lesz.

[ Szerkesztve ]

(#62315) kovaccss válasza quailstorm (#62314) üzenetére


kovaccss
tag

2 programot akarok használni, egyik se működik, az egyiknél 2002-es a módosítás dátuma. Az XP 2001-től van, ezért gondoltam az XP-re.
Ha az XP még mindig fizetős, az XP módhoz miért lehet ingyenesen letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#62316) Syl válasza quailstorm (#62314) üzenetére


Syl
nagyúr

>XP-hez nem lehet legálisan ingyen hozzájutni,

Kivéve, ha Win7 Pro/Ultimate rendszered van, mert akkor jár az "XP Mode" csomagban egy ingyenes XP.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62317) Doky586 válasza kovaccss (#62313) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felmerült bennem hogy honnan tudod hogy az a program 16 bites..?

Esetleg telepíthetsz egy fat16 partícióra egy win3.11 -et, ez a legkisebb helyigényű.

(#62318) quailstorm válasza kovaccss (#62315) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert asszem Home Premium Windows 7 fölött jár a Win7 licenszhez, azért. Nem vagyok benne biztos, hogy az a legideálisabb megoldás, kicsit későbbi programokra való az XP mód, de nagyon szépen integrálódik a rendszerbe a különálló ablakok miatt. A teljesítménye viszont kevés egy másik megoldáshoz képest.

(#62316) Syl: mivel azt nem telepítheted valós vasra, az XP mode meg virtuális géphez képest is rettentő limitált (kb mint egy 1999-es átlag magyar PC), ezért az nem teljes értékű megoldás

(#62317) Doky586: jó kérdés, nekem csak annyit ír a W10, hogy futtatási hiba (31), a 16-bites appra

[ Szerkesztve ]

(#62319) kovaccss válasza Syl (#62316) üzenetére


kovaccss
tag

Az jó, mert Win7 Ultimate-om van. Honnan lehet letölteni az XP módot? A 2009-es cikkekben halottak a linkek.

(#62320) kovaccss válasza Doky586 (#62317) üzenetére


kovaccss
tag

A 62273-ban kezdődött a történet.
Honnan lehet letölteni ingyenesen a Win 3.11, 95, 98, stb. dolgokat? Ha az XP túlzás, akkor ezek jók lehetnek.

(#62321) DJ. Ru$y válasza kovaccss (#62319) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem a Google első találata volt. Katt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62322) kovaccss válasza DJ. Ru$y (#62321) üzenetére


kovaccss
tag

Az XP mode nem megy, az SSD-m tele van, nincs 2-3 GB hely se, most nincs pénzem egy másikat venni, 30e-nél kezdődnek az 500 GB-osak, nincs értelme kisebbet venni a mostani 120 GB-os mellé. A legkisebb gyenge márkájú 60 GB-osak 17e-nél kezdődnek, ezeket meg ezért nincs értelme megvenni. Használt SSD-t se érdemes venni. A pendrive-om is tele van. Van egy régi 1 GB-os pendrive-om, ez mire jó? Hiába van külön egy 80 GB-os HDD-m, ha erre nincs ingyenes XP. Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#62323) szabonagyur válasza kovaccss (#62322) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem akarod megosztani velünk a program nevét? Sokkal egyszerűbb lenne a helyzet, mint így találgatni főleg, hogy ha nem is a 16bit a probléma forrása.

Amiről beszélsz, hogy utolsó módosítás dátuma nem sok köze van, hogy most az XP-re jó vagy sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62324) kovaccss válasza szabonagyur (#62323) üzenetére


kovaccss
tag

Lásd a 62273-at, ott kezdődött, a hibaüzi kiírta, mindkettő 16 bites. A programnevek lényegtelenek, az a fontos hogy működjenek valahogy. A Win 98-ból nincs ingyenes letölthető verzió, amit 1 GB-os pendrive-ra is lehet telepíteni, onnan is bootol?

[ Szerkesztve ]

(#62325) szabonagyur válasza kovaccss (#62324) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ne mond meg, de megoldást is felesleges így várni.

De leegyszerűsítem: Ingyen Windows még a régiekből sincs tudtommal, nem is nagyon lesz. Ha lenne is mit csinálsz vele? Valószínűleg a gépedre fel sem menne.

A virtuális rendszer lenne a megoldásod, de ingyen nem lesz. Miért amúgy a Win7 Ultid ingyen volt vagy fizettél érte?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62326) kovaccss válasza szabonagyur (#62325) üzenetére


kovaccss
tag

A programok nevei nem fontosak, a lényeg hogy valahogy meg kell oldani a 16 bites programok futtatását x64 Win7 alatt.
A külön 80 GB-os HDD-re egyszerűbb volna felrakni egy XP-nél kisebb rendszert. Telepítettem már XP-t HDD-re, nem gyors, 1 nap, csak 2 program kipróbálásáért nem éri meg.
A Win7 ultihoz az XP mode ingyenes lenne, csak nincs hely az SSD-men.
HDD-re se éri meg egy új Win7-et felrakni, hogy ahhoz rakjam fel ott az XP módot. Akkor már sima XP.
Egyéb virtuális rendszer programok fizetősek? Virtualbox, stb.?

[ Szerkesztve ]

(#62327) szabonagyur válasza kovaccss (#62326) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem hagyjuk, fogalmad sincs mit akarsz vagy mi mire jó, de megmagyarázod, hogy nem kell tudnunk a program nevét.

Pedig akkor lehet tudnánk segíteni is.

A virtuális rendszer ahogy te nevezed van ingyenesben is, de arra kell egy OS.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62328) kovaccss válasza szabonagyur (#62327) üzenetére


kovaccss
tag

Mindent tudtok, amit kell, hogy segíthessetek. Akkor csak az XP mód marad, ehhez meg hely kell, le kell mentenem az adatok 1 részét a C-ről.

Nézem az USB3 pendrive és SATA3 SSD árakat, alig csökkentek 3 év alatt. 3 éve a Samsung 120 GB-os SSD-t 21e-ért vettem az Iponból, most 17-20e-ért vannak. Samsungban nincs is 250 GB-osnál kisebb, ezek 30e-nél kezdődnek, és még csak 750 és 850 EVO-k. Egyszer már megszívtam a 840 EVO-val, pro kéne, de ezek 42e-től vannak 250 GB-osban.
3 éve a 32 GB-os Kingston USB3-as pendrive-ot 11e-ért vettem, most 8e-től vannak. A 128 GB-osak uúgy 18e körül vannak, mint az SSD. Ugyanannyi a Ft/GB arány az SSD-nél és a pendrive-nál is, ez nem lehet véletlen.
Az SD kártyánál is 18e a 128 GB-os. CF kártyánál a 128 GB-os 42e-nél kezdődik.
Ennyit arról, hogy 4 jegyű összegért veszek min. 128 GB-os adattárolót. Pedig 500 GB-os SSD alatt nincs is értelme, 4 TB-osak vannak már. Pendrive-ban és SD kártyában is van már 1 TB-os.
Mostanra a 250 GB-os SSD-nek olcsóbbnak kéne lennie, mint 3 éve a 120 GB-os volt.

[ Szerkesztve ]

(#62329) szabonagyur válasza kovaccss (#62328) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ok, akkor sok szerencsét.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62330) quailstorm válasza kovaccss (#62328) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win98SE ||DOS6.22 || 3.11 előre elkészített DOSBox image
Abandonware site ahol van minden.

Ezekről már lejárt a jogvédelem meg a licensz, szabadon terjeszthető.

[ Szerkesztve ]

(#62331) DJ. Ru$y válasza kovaccss (#62328) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"ehhez meg hely kell, le kell mentenem az adatok 1 részét a C-ről."

Igen, kb. 20 hozzászólás óta ezt kellene tenni. C-n rendszert tartunk és programokat, még akkor is, ha SSD, adattárolásra használjuk a többi partíciót, és akkor talán lenne hely a 400 megás XP Modenak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62332) kovaccss válasza quailstorm (#62330) üzenetére


kovaccss
tag

Köszi, de nem tudok ezekkel mit kezdeni, mert az SSD-re nem rakhatok már fel semmit. A HDD-re még ha fel is telepítem, nem tudom hogyan kell használni 20 éves rendszereket. Már az 1. probléma ott van, hogy nem engedhetem be a netet az ilyen Win98-ra, meg régebbiekre, mert hogyan teszek rá vírusvédelmet? A mostani programom nem jó ezekre. A másik hogy hogyan viszek át adatokat a Win7-es SSD-ről a HDD-re? A 2 db 16 bites program önmagában nem működik, kellenek hozzá adatfile-ok is. Pendrive-ot nem kezelhet egy 90-es években készült oprendszer, mert akkor még nem létezett pendrive.

(#62333) quailstorm válasza kovaccss (#62332) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudom, hogy az lenne a legjobb ha valaki elmenne, megcsinálná helyetted, meghallgatná a sírásod, és jól ki is tömne dohánnyal, mert hogy te szegény vagy, rokkant, meg elesett.

HDD-t rákötöd a gépre, szart átmásolod C-ről, van helyed. CSODA baszki!
Van manual a rendszerekhez, A 95 és újabbak maguktól is mennének. 3.1-et tényleg kell tanulni.
Nem adsz neki netet, mert minek? Egyébként meg mindegy a vírusvédelem, mert úgyse írnak már rá, ANSI rendszeren futó vírus sehol se lesz már kb. Nem éri meg legyártani. NOD32 v2 volt anno 98-ra, de hagyjuk tényleg.

USB-t 98SE már kezel, egy WinME-s patch-csel. Ehun van, a P3 gépemen kiválóan megy.
De asszem hasonló van OSR2-höz is (Win95), csak nekem a PCI USB 1.1 kártyám nem támogat 95-öt... Alaplapival ment látszólag, ahhoz meg kivezetésem nem volt :DDD
Igazi gépeimhez floppyn viszem át a ZIP-Drive drivert és utána IOmega ZIP-100.

Virtualboxon keresztül tudsz bele másolni, vagy ott a hálózati megosztás egy virtuális bridgelt LAN-on. Virtualboxon keresztül át tudsz adni meghajtót is.

Rég volt már mikor csináltam, meg nekem valós vasakon van. Legutoljára NT4-et használtam így 6 éve...

[ Szerkesztve ]

(#62334) kovaccss válasza DJ. Ru$y (#62331) üzenetére


kovaccss
tag

Először csak rendszer volt a C-n, a D-n voltak az adatok, de a D betelt, jött a C.
Az XP mód min. 2 GB-ot fog foglalni, plusz a több fos még pár GB-ot. [link]
"A Windows XP Mode for Windows 7 használatával egyszerűen futtathat számos Windows XP-alkalmazást egy Windows 7 rendszerű számítógépről. Az alkalmazás többek között a Windows Virtual PC virtualizálási technológia révén biztosít virtuális Windows XP-környezetet Windows 7 rendszerben.
A Windows XP Mode egy 32 bites virtuális Windows XP Professional Service Pack 3 (SP3) rendszert futtató környezetet nyújt. A letöltés egy olyan virtuális merevlemezt (.vhd fájlt) is tartalmaz, amelyen elő van telepítve a Windows XP SP3 rendszer. A Windows XP Mode használatának előfeltétele valamilyen ügyfél-virtualizálási szoftver, például a Windows Virtual PC.
Rendszerkövetelmények
Merevlemez-követelmény: 2 GB a Windows XP Mode telepítéséhez. Az egyes virtuális Windows-környezetek mindegyikéhez további 15 GB merevlemez-terület szükséges."

(#62335) kovaccss válasza quailstorm (#62333) üzenetére


kovaccss
tag

A hobbimhoz kell ez a 2 db 16 biten működő program. A hobbim a 20-30 éves nem PC-s cuccok egy része.
Ennyi utánajárást és szívást nem ér meg az egész. Nem akarom hetekig tanulni a virtuális, meg DOS-os, Win95-ös, stb. dolgokat, meg patcheket csak azért, hogy használni tudjak 2 db 100 KB-os programot.
Költeni egyáltalán nem akartam, hogy a 2 program működjön, csak az exe-re nyomni. Persze amúgy is kéne SSD-t és/vagy pendrive-ot venni, de most néztem, ilyen árakon nem megy, ráérek még. Még mindig jól magasan tartják az árakat, 3 év alatt alig lett valami olcsóbb, akár SSD, pendrive, SD kártya. Az SSD, pendrive, SD kártya Ft/GB ára pontosan megegyezik, jól ki van ez találva, hogy egyik se legyen olcsóbb, mert akkor sokkal többen vennék azt.

(#62336) quailstorm válasza kovaccss (#62335) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudom, lehetőleg "exe-re nyomni" se kelljen, találja ki mit szeretnél.
Az a büdös nagy helyzet, hogy amennyi időt te a hsz-ek begépelésével eltöltöttél, én valószínűleg megoldottam volna a te környezetedben valahogy.

Mivel nem vagy hajlandó megoldani a saját (nem túl komplex) problémádat, ezért szerintem rekesszük be ezt a témát.
Senki nem kért, hogy vegyél akármit is. Inkább kukázz egy P2-es gépet akkor már...

(#62337) kovaccss válasza quailstorm (#62336) üzenetére


kovaccss
tag

Komplexebb, mint gondolnád. A 2 db 16 bites program működése csak az 1. lépés, hogy elérjem, amit akarok (kezdésnek az adatfile-okat be kell adnom, ezzel is van munka, mert a filenevek kötöttek, mindet át kell nevezni). Ha ez megvan, utána jönnek még az egyéb dolgok, hogy lehessen is használni azt, amit a 2 program csinált. Ehhez még kell 8-10 egyéb program, mindegyik a 20-30 éves tartalmakhoz, képkonverter, képszerkesztő, zeneprogram relokátor, hex editor, és ellenőrzőprogramok, emulátorban is, hogy mindent jól csináltam-e. Ezeket mind letölteni, megtanulni használni. Az a baj, hogy bármit akarok, a nulláról kell megtanulni hogyan kell, de a legtöbb dolgot csak 1-szer használom, így még kevésbé éri meg az egészet végigcsinálni, megtanulni.

[ Szerkesztve ]

(#62340) Lejszi


Lejszi
senior tag

sziasztok!

mi is az a bill kombinacio amivel az LCD tv-re ki tudom rakni a szamitogep kepernyojet?
nem jut az eszembe... :F

(#62341) zoo8800 válasza Lejszi (#62340) üzenetére


zoo8800
veterán

Win + P

rip and tear, until it is done

(#62342) Lejszi válasza zoo8800 (#62341) üzenetére


Lejszi
senior tag

:R thx

(#62343) p5quser válasza kovaccss (#62339) üzenetére


p5quser
tag

Üdv!
Én a helyedben beruháznék egy 120 forintos cd lemezre és letöltenék valahonnan egy Hiren's boot cd-t. Azon van mini xp, gyanítom céljaidnak megfelel. Ha nem túl új a géped, még a meghajtóidat is látni fogja.
Nem tudom mennyire warez-nem warez, több is veszett Mohácsnál... :)

(#62344) kezdosql válasza quailstorm (#62282) üzenetére


kezdosql
tag

Koszonom a segitseged. Kozben egy ismeros gepen megcsinaltuk, nala mukodott, mert valamilyen felugro ablakot jovahagyta a jatek modban mukodest.

A bandicam nem ingyenes es valami 0.3 verzional tart, a leirasa szerint logot tesz a kepbe, amig nem fizetsz, igy le se toltottem.

Most mar van idom keresgelni, akkor olyan program kell, amivel win7 alatt megbizhatoan felvehetem a kepernyon folytatott tevekenyseget. Hang nem kell, csak kep, de szaggatasmentesen, egermutato kiemeles az egyetlen extra, amire szukseg van.

(#62345) brd válasza kezdosql (#62344) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, egérmutató kiemelés alatt mit értesz, de már írták, OBS Studio. Ez ingyenes, cserébe tudnod kell, mit csinálsz (értsd: nem az a tipikus, Modern UI-os, összesen 3 gombos, hülyéknek tervezett program - nem félreérteni, ez nem azt jelenti, hogy aki ilyet használ, az mind hülye, csak azt, hogy nekik tervezték ;) ). Ha kérdésed van, szívesen segítek, rengetegszer használtam már 2D és 3D rögzítésére is, akár 60 FPS-sel (a 3D-t is, ha a gép bírja, semmi akadálya - de igazából a videó tömörítése viszi az erőforrást, nem maga az OBS).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#62346) quailstorm válasza kezdosql (#62344) üzenetére


quailstorm
nagyúr

OBS teljesen ingyenes, viszont gyenge/régi gépen nem biztos hogy ideális, attól függ mit csinálsz. 2D appot fel lehet venni 10 éves gépen is vele. Játékot kevésbé. Értsd, jó ha van QuickSync vagy NVENC, nem CPU-ból tolod, mert még egy Core2Quad is necces gameplayre csak CPU-ból.
Bandicam 10 perces ingyenes módja meg azért nagyjából mindenre elég, a logo se nem nagy se nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.