Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63401) Tiger. válasza quailstorm (#63399) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Sajnos másnak is eladta azt a kulcsot, mit tehetek ilyenkor?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63402) szabonagyur válasza Tiger. (#63401) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tanuló pénz, veszel egy eredetit :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63403) Tiger. válasza szabonagyur (#63402) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Itt mindenképp jelenteni fogom, remélem ki tiltják.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63404) Doky586 válasza Tiger. (#63401) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Többszörösen is el vagy tévedve..

Ez itt nem a win10-es hanem a win7-es topik.

Nem a kereskedő hibázott, hanem az egyik (vagy több) vevő aki 'rájött' hogy a kulcsával nemcsak 1db gépre tudja telepíteni a wint... A kereskedő gondolom vett az MS-től egy pl 50-es kisirodai licenszet és szétárulta 50 felé, mindenkinek 1-et.. Ezért volt olcsó. De így minden vevő függ a másik vevőtől.. és az egyik gyenge láncszem nem tudott ellenállni a kísértésnek hogy 2-t v 3-at is telepítsen a vásárolt kulcsával, így magával rántva a többi 49 becsületes vevőt is.. :((

[ Szerkesztve ]

(#63405) Tiger. válasza Doky586 (#63404) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez a kulcs Win7/10 így már megfelel?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63406) quailstorm válasza Doky586 (#63404) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A licensz ilyen jellegű értékesítése törvénybe ütköző, tehát durva dolog azt mondani, hogy a kereskedő nem hibázott.
Inkább gyűjtött egy kis zsebpénzt a semmiért.

(#63407) Doky586 válasza quailstorm (#63406) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jó hogy mondod, tehát az 50 vevő még orgazdasággal is gyanusítható (mert illegálisan felvásárolta az árut), ha pedig kínai a kereskedő, akkor biztos oda is lehet menni törvénytelenségre panaszkodni.. :D

(#63408) quailstorm válasza Doky586 (#63407) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HA!-n vannak kínai kereskedők?

(#63409) Xanax88


Xanax88
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha rossz helyre írtam, kérlek ne szedjétek le a fejem, csak mondjátok meg akkor hol találok megoldást a problémámra.

Adott egy laptop, tökéletesen üres, odd nélkül így a Win7 lemezemet kukázhatom is... szeretnék rá egy windowst varázsolni.

Namármost ezt hogy tudom megoldani, úgy, hogy itthon a laptopon kívül semilyen segítségem nincs, csak egy pár okostelefon és egy pendrive?

Próbáltam már a pendrive ra telepítőt készíteni, de nem akarja az igazságot telefonról.

Van erre valami bevált módszer, csak én nem találtam, vagy így esélytelen a dolog?

Ja igen...áttam play áruházban egy "rufus" szerű appot, de root kell neki, amit garivesztés miatt nem szeretnék eszközölni.

Köszi!
Krisz

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#63410) szabonagyur válasza Xanax88 (#63409) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos így nem sok esélyed van.

Keresni kell valakit akinek van USB optikai meghajtója vagy nála megcsinálni a telepítőt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63411) Doky586 válasza Xanax88 (#63409) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azok akik nem járnak se iskolába se munkába, nincs szomszédjuk, rokonuk se ismerősük, se másik gépük azok inkább előtelepített os-el vegyenek laptopot... :DDD

(#63412) sz.j válasza Doky586 (#63411) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem kötekedésnek szánom, de most őszintén, minek kellet ez a hsz? Mert nem segítettél vele ráadásul értelme sem volt ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#63413) Tiger. válasza quailstorm (#63406) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Elvileg vissza lesz utalva a pénz.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63414) szabonagyur válasza Doky586 (#63411) üzenetére


szabonagyur
félisten

Maradj már légyszíves egyszer csendben ha nem tudsz konstruktívan hozzászólni valamihez. Mondtam ezt már neked több témában is.

Tudjuk, hogy nagyokos vagy és értesz mindenhez, de hagyjuk meg a lehetőséget azok számára is akiknek nem sikerült ilyen okosan születni, hogy kérdezzenek néha és kapjanak értelmes választ is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63415) Doky586 válasza szabonagyur (#63414) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Keresni kell valakit..."
Nekem kellett kiegészítenem a lukat a hozzászólásodban.
Felsoroltam kiket kereshet fel hogy rátegyék a pendrivejára a telepítőt..

(#63416) quailstorm válasza Xanax88 (#63409) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nos, elvileg az egyetlen igazi megoldáshoz root kéne: [link] [link] [link]

Egy egészen őrült ötletem támadt, amit csak akkor próbálj ki, ha tényleg a világ végén barlangban laksz nettel.

Bochs x86 emulátorba telepíts fel egy Windows XP-t, és valahogy rá kell venni, hogy egy az egyben lássa az OTG-s pendrive-ot. Onnantól már a Rufus elvégzi a dolgát.
Sajnos azt nem tudom, a pendrive-ot látná-e.

(#63417) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Valaki tud segíteni mi a különbség a 16 ezres és a 40ezres rendszer közt?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63418) Winnie The P válasza Tiger. (#63417) üzenetére


Winnie The P
őstag

24 ezer :DDD

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#63419) Tiger. válasza Winnie The P (#63418) üzenetére


Tiger.
nagyúr

?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63420) Top cat válasza Tiger. (#63419) üzenetére


Top cat
őstag

Poénkodott :) 40 000 - 16 000 = 24 000

Ha leírtad volna milyen rendszerekre gondoltál könnyebb lenne segíteni.

Win7 verziók

(#63421) Tiger. válasza Top cat (#63420) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Windows 10-ek voltak 16-40kozt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63422) dugo_ válasza Tiger. (#63421) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor miért ebben a topikban kérdezed?

(#63423) Doky586 válasza dugo_ (#63422) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt már én is kérdeztem tőle.. ;]

(#63424) chungee


chungee
addikt

Estét!

Boot-olási gondom akad mert a partion magic elkuszált valamit. Sajna a telepítőlemez nem tudott segíteni. Valamilyen más megoldás tudtok ajánlani:F

[link]

(#63425) Viperator


Viperator
őstag

Szé estét, Urak!

Mellékelve csatolok egy képet a hibaüzenetről (tesóm gépéről van és messziről) és ez micsoda? Mit lehet vele csinálni, hogy többé nem forduljon elő a hibaüzenet meg a leblokkálás?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#63426) brd válasza chungee (#63424) üzenetére


brd
nagyúr

Partíciótörlés után újratelepítés (ha az kevés, akkor diskpart-ban clean az adott disk-en - ezzel a partíciós tábla is biztosan törlődik). Valószínű egyébként, hogy a partíció tartalmát azért nem túrta szét (max. ha HW hiba okozta a bajt), csak mondjuk a boot sectort, vagy a partíció azonosítóját, vagy MBR-t. De ezt távolról én biztos nem állnék neki megoldani. A Partition Magic, ha az még az az ősrégi program, akkor már XP-nél is bizonyos helyzetekben veszélyes volt használni, mert azt sem támogatta teljesen, nem hogy a Vista/Win7-et. El kellene felejteni a használatát, van hasonló küllemű és kezelésű program, ami ismeri az új technológiákat is.

The only real valuable thing is intuition.

(#63427) szabonagyur válasza Viperator (#63425) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem valami flash alkalmazás?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63428) brd válasza Viperator (#63425) üzenetére


brd
nagyúr

Meg kell kérdezni a facebook supportját, hogy mit csinál az a script ill. miért mondja rá azt a böngésző, hogy nem válaszol.

The only real valuable thing is intuition.

(#63429) chungee válasza brd (#63426) üzenetére


chungee
addikt

Nem a rövidebb úton szeretnék járni. Meg kell tartanom a partíciót :(

Semmi HW probléma nincs csak boot-ot kell lehelni bele.

[ Szerkesztve ]

(#63430) brd válasza chungee (#63429) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor másik gépbe betesz, partíciót és tartalmát nagyjából megnéz, hogy megvan-e, ha igen, írásvédett módban chkdsk-t futtat rajta, ha az sem ír hibát, akkor a partíció rendben, ez esetben valószínűleg pár parancs kiadásával a telepítőről parancssorba bootolva meg lehet oldani. (Csak címszavakban: aktívvá tenni a bootmgr/BCD adatbázist tartalmazó partíciót, Vista+ bootsectort íratni rá, kialakítani/javítani a bootmgr/BCD adatbázist.)

The only real valuable thing is intuition.

(#63431) chungee válasza brd (#63430) üzenetére


chungee
addikt

Egy angyal vagy tudtad :F Sikerült helyrehoznom bootrec pacsikkal :R :B

És most egy életre elfelejtem a Partition Magicet :( :(( :(((

[ Szerkesztve ]

(#63432) kraftxld válasza chungee (#63431) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Partition Magic-ot már 10 éve is gáz volt volt használni :( A Win7 partíciókezelője meg a diskpart kb mindent megcsinál amit kell, amit meg nem arra ott az EaseUS.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63433) brd válasza chungee (#63431) üzenetére


brd
nagyúr

Inkább varázslót szoktak mondani, de ez is jól esik, köszönöm! :D Jó, hogy sikerült. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#63434) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Kérem aki tud segítsen.
Ujj gép (AMD Ryzen) vásárlása előtt állok és nem tudom hogy lehet W7x64-et telepíteni rá, 2TB-nél kisebb winyoim vannak így maradnék az MBR partícióknál. Annyit már kinyomoztam, hogy ki kellene kapcsolni az UEFI-t és valami legacy módba kellene állitani a biost-t de az hogy lehet?
A másik problémám, hogy csak olyan W7 telepítőm van amit nem lehet FAT32-re formázott pendrive-ra tenni mert AIO verzio és van benne egy olyan file ami nagyobb 4GB-nál. Azt írják az UEFI csak a FAT32-őt olvassa, a legacy olvassa az NTFS-re formázott pendrive-t? A másik lehetőség hogy szereznem kéne olyan W7 telepitőt ami kisebb (nem AIO, mellesleg jó lenne W10-ből is mert lehet, hogy azt kell telepíteni a végén mert az AMD hivatalosan nem támogatja a W7-et de azt mondják megy vele) honnan lehetne letölteni ilyen ISO file-t ? Kérem aki tud segítsen leírással, linkel, bármivel. Szégyellem magam de az LGA775-ös alaplapomról fejlesztenék és UEFI-t még sehol sem láttam működés közben a beállításáról nem is beszélve. Egyáltalán ha a legacy a régi (DOS jellegű) BIOS-t jelenti telepítés után átlehet kapcsolni a grafikus felületre mert úgy tűnik azon sokkal több mindent lehet állítani pl. ventilátor vezérlést.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv.

(#63435) Zoz válasza CsengődiGeri (#63434) üzenetére


Zoz
őstag

Legacy az megy NTFS pendrive-ról. (Vannak olyan alaplapok ahol az UEFI is.)
Hogy hol kell átkapcsolni, azt az alaplap leírásában találod meg, általában a Boot beállítások között van.
De az USB3 miatt még patch-elni is kéne a telepítőt. Legegyszerűbb lenne talán DVD-ről felrakni, PS/2 egérrel és billentyűzettel (némely újabb alaplapnál van olyan az USB beállításoknál, hogy PS/2 emulation, ezzel is megoldható az egér/billentyű).

(#63436) Doky586 válasza CsengődiGeri (#63434) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pl az Asrock alaplapok esetén minden állítgatás nélköl tudnak bootolni mind UEFI, mind hagyományos legacy módban. Kizárólag a telepítéskori F11 bios bootmenü határozza meg hogy miként telepítesz.

(#63437) dugo_ válasza CsengődiGeri (#63434) üzenetére


dugo_
veterán

Ez is kelleni fog majd, mert a WU is letilt Ryzen alatt:
https://github.com/zeffy/wufuc/releases

(#63438) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy ha elindítom a gépet, akkor a windows mindig felhoz egy Automatikus lejátszás ablakot, amin a külső vinyóm miatt jelenik meg, hogy milyen lehetőségek vannak a vinyó tartalmával (Lejátszás, Képek videók importálása, stb).

Ezt ki lehet valahogy kapcsolni, hogy ne ugorjon fel automatikusan? Majd én megnyitok amit szeretnék.

köszi

(#63439) dugo_ válasza Pityke78 (#63438) üzenetére


dugo_
veterán

Kell ott lennie egy olyan pontnak is, hogy ne csináljon semmit, na azt beállítod alapértelmezettnek és kész.

(#63440) CsengődiGeri válasza dugo_ (#63437) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Kegves dug0
Erre a file-re mi szükségem lessz? Mire kell és mit csinál?
Előre is kösz a segitséget

(#63441) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

van valami program amivel egyszerűen lelehet törölni a WinSxS mappát?

W7 SP1
Nincs frissítés amivel a lemezkarbantartón keresztül lelehetne ezt szedni. Ez a frissítés fenn van KB 2852386, de még sincs opció a lemezkarbantartón hogy leszedjem ezt a 8Gb-ot.
VSP1CLN.EXE nem találja

Nincs szabad hely a vinyón, ezért kéne leszedni.
Emiatt nem lehet feltenni frissítéseket sem. Pont ez okozta a problémát, ezért kéne leszedni.
(Adott egy gép 20Gb-os elsődleges vinyóval, csak a win volt rajta, szabad 8Gb hellyel, no ezt benyelte a frissítés, és még csak nem is végzett. Most 0 a szabad hely. Ez a gond, ezért kéne letörölni. Nincs másik vinyó, nem kell a frissítés, csak letörölni az winsxs-et, hogy arra a semmire amire eddig használva volt továbbra is lehessen.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#63442) King Unique válasza CsengődiGeri (#63440) üzenetére


King Unique
titán

Nem frissül a Win7 és 8 Kaby Lake és Ryzen alatt
Újra frissülhet Windows 7 és 8 a modern CPU-kkal

Esetleg pl. ezt kihasználva a 10-es nem lenne opció? Annál az UEFI, illetve az USB 3.0-s pendrive & port is OK lenne telepítésnél. Valamint a WU-val sem kellene trükközni az új hardveren.

[ Szerkesztve ]

(#63443) kraftxld válasza Jazz (#63441) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gondolom okosan az UAC ki van kapcsolva :)

Ha le akarod törölni a WinSxS-t, és kemény gyerek vagy, boot-olj be bármilyen recovery ISO-val, és töröld le a mappát. Lesz hely, de a Windows se fog működni :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63444) King Unique válasza Jazz (#63441) üzenetére


King Unique
titán

Ha 64 bites rendszer, akkor annál 20 GB a minimális rendszerkövetelmény. Viszont az kb. egy szűz telepítéshez elég, ellenben a frissítések + driverek + programok stb. felrakása után már nem feltétlen, sőt. Tehát, ha tényleg maga a HDD 20 GB és nem a rendszerpartíció, akkor az úgy pláne karcsú lesz W7 alá...Ezen max. egy XP férne el kényelmesen, de az már nem támogatott. Viszont, ha esetleg opció a Linux, akkor annak szintén elég lenne ilyen kevés tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#63445) kraftxld válasza King Unique (#63444) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még jó, hogy az volt a kérdés, hogy milyen linuxot rakjon fel :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63446) King Unique válasza kraftxld (#63445) üzenetére


King Unique
titán

De nem is feltétlen az, hogy WinPE / Live Linux alól hogyan tudna beledózerolni és ezzel akár a rendszert is kinyírni. :)

Gondolom maga a gép sem lehet olyan bika és egy ilyenre pláne opció lehetne. De, ha mindenképpen W7 kell neki, akkor ilyen körülménynek között kb. semmit ne pakoljon rá, illetve használja offline!

(#63441) Jazz:
PatchCleaner esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#63447) CsengődiGeri válasza King Unique (#63442) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget rágugliztam a dolgokra, kezdem érteni. Kíváncsi leszek ha meglesz a gépcsere a gyakorlatban hogy fog működni az itt kapott tudásanyag. Előre bocsátom ha valami nem fog működni akkor a hiba az én "készülékemben" lesz.

(#63448) Jazz válasza kraftxld (#63443) üzenetére


Jazz
veterán

Van Live linux-os pendive-om, megtudnám oldani a direkt törlést.
Nem tudom hogy ki van-e kapcsolva az UAC. Kapcsoljam be? Miért?

(#63444) King Unique:
64bit igen. A 20Gb bőven elég volt+driverek és minden egyéb telepítésére is. Tartósan üzemelt így minden gond nélkül és 8Gb szabad hely is maradt. Egészen a frissítésig a WinSxS mappa teleszemeteléséig ami pont 8Gb.
Linux nem játszik, mert gyerek használja játékra a gépet.
Köszi a linket, kipróbálom.

És még mindig nem értem, hogy ha fenn van a KB 2852386, miért nem jelenik meg a lemezkarbantartóban a patch eltávolítása opció?
Próbáltam feltenni manuálisan is Add Windows Update Cleanup option to Disk Cleanup tool in Windows 7, de azt írta ki hogy már rendelkezek ezzel a frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#63449) kraftxld válasza Jazz (#63448) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha ki van kapcsolva az UAC akkor a disk cleanup-ban nem fogod látni a "clean up system files" opciót, ami kitakarítaná a WinSxS-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63450) patroly61 válasza patroly61 (#63385) üzenetére


patroly61
tag

Sikerült visszahozni a játék volt vírusos mint utóbb kiderült. Win indítás F8 és legutolsó helyes konfiggal ja és a játék a worms4 volt.

[ Szerkesztve ]

www.akkuteszt.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.