Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) szabonagyur válasza sfdrakex (#63500) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom azért zavarja mivel az integrált is elég erős mindenhez, főleg Chrome-hoz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63502) sfdrakex válasza szabonagyur (#63501) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Procit is feltekeri ilyenkor nem csak a VGA-t cseréli, asztalinál is így működik (i5 750 esem van), indítok programokat, főleg ha böngészőt akkor 1100 ról 2,66 ra ugrik a proci.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#63503) szabonagyur válasza sfdrakex (#63502) üzenetére


szabonagyur
félisten

A proci más tészta. Kollégának gondolom laptop van dedikált+integrált VGA-val ahol felesleges a dedikált böngészéshez.

Az, hogy az asztalinál fentebb veszi teljesen normális, de laptoptál mondjuk dedikált VGA-val csökken az akksis idő is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63504) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Haverom gépéből átraktam az enyémbe a hdd-t, húztam rá friss Windowst.
Azóta minden vissza a helyére, viszont bekapcsoláskor megkérdezi melyik Win7-et indítsa. Csak egy van feltéve az SSD-re szóval nem is értem. A másik opcióval nyilván nem indul el semmi.
Ötletek hogy lehetne ezt megszüntetni?

(#63505) dugo_ válasza Grave_444 (#63504) üzenetére


dugo_
veterán

Indíts egy msconfig-ot és a Boot fülön töröld a felesleges bejegyzést.

(#63506) Grave_444 válasza dugo_ (#63505) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszi király vagy. :R

(#63507) krealon válasza Grave_444 (#63504) üzenetére


krealon
veterán

msconfig

Masodik ful: Boot
A tobbit mar kitalalod.

Szerk: lassu voltam :((

[ Szerkesztve ]

(#63508) spileraaa


spileraaa
senior tag

Aki otthonosan mozog az informatika terén tudna segíteni megoldani ezt a problémát

https://camsurf.com/

itt szoktam néha chatelni amikor unatkozok firefox böngészőben

de kb 2 napja ez a szöveg fogad és nem enged tovább

[link]

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#63509) dugo_ válasza spileraaa (#63508) üzenetére


dugo_
veterán

És megcsináltad, amit az üzenet kér?

(#63510) sfdrakex válasza spileraaa (#63508) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Törölted amit ír?
Másik böngésző?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#63511) vaakuum


vaakuum
addikt

sziasztok!

Egy fél napja szívok a win7 telepítővel. USB pendriveról menne, de gyakorlatilag azonnal leáll a telepítés, mert nem találja az egyik saját driverét. Feltételezem, hogy az usb-t, mert az egér sem műxik, amint elindul a win telepítő. Biosban meg jó.

Nem, nincs sajnos lemezes telepítésre lehetőségem. Egy másik gépben megformáztam a vinyót, és azt most már látja is tallózásra, amikor kéri a hiányzó drivert, de nem tudom, mit kellene rámásolni, hogy tovább tudjon haladni a telepítés.

Help pls!

MSI b350M mortar alaplap ryzen 1600-as procival. Bios már a legfrissebb, de a múltkor intelnél is ezzel szívtam, csak nincs meg, akkor mit másoltunk fel az ssd-re, hogy ne akadjon el a telepítés.

:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#63512) dugo_ válasza vaakuum (#63511) üzenetére


dugo_
veterán

PS2-es perifériákkal telepíts vagy patcheld meg a telepítőt usb 3.0-val, azt hiányolja. A legtöbb lapgyártó oldalán találsz ilyen integráló toolt.

(#63513) spileraaa válasza sfdrakex (#63510) üzenetére


spileraaa
senior tag

nem toroltem a geprol mert neha jol jon de nem volt elinditva
a kamera gyari szoftjervel leptem be a logitechel
3 bongeszon probaltan mindegyiknel ezt irja

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#63514) dugo_ válasza spileraaa (#63513) üzenetére


dugo_
veterán

A chat nem engedi futni ezt az alkalmazást, nem fogod működésre bírni, amíg nem állítod le/nem uninstallálod.

Simán lehet, hogy van egy háttérfolyamata, ami futtatás nélkül is elindul és azt szűri ki a chat.

[ Szerkesztve ]

(#63515) Doky586 válasza vaakuum (#63511) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem eggyel későbbi lapom van. Nem megy az egér a telepítő első bootjakor, de aztán resetet nyomva másodjára már minden rendben vele.. USB2-ről telepítsd pendrive-ról.

[ Szerkesztve ]

(#63516) vaakuum válasza dugo_ (#63512) üzenetére


vaakuum
addikt

az a baj, hogy csak exe-s telepítőket használok, de azt nem tudom futtatni, mert még a windows sincs fent. De a telepítő meg usb sticken van ...
Valami driver fájl kellene, amit felismer a telepítő is.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#63517) dugo_ válasza vaakuum (#63516) üzenetére


dugo_
veterán

Nincs másik gép a közelben? Akkor az usb driver fájlait tallózd be, amikor elakad a telepítő és kéri.

(#63518) vaakuum válasza dugo_ (#63517) üzenetére


vaakuum
addikt

nem találok olyan drivert, amit megeszik... már letöltöttem egy csomót, dugdosom oda vissza a vinyót, de nem kompatibilisek vannak csak. :O amik nem is mennek fel, némi homokórázás után beadja, hogy nem találja a megfelelő drivert.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#63519) Glaz-dozfhut válasza vaakuum (#63518) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az a lehetőség nem játszhat, hogy a merevlemez egyik partíciójára teszed a telepítőt, aktívvá teszed és onnan rakná fel? Mert egyébként működő metódus, csak nem tudom most, hogy muzsikálna. Van egy pár leírás angol és egy-kettő magyar nyelven

- Glaz-doz-fhut -

(#63520) King Unique válasza Glaz-dozfhut (#63519) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként akár ez is opció lehet és pl. Win8.1/10 alatt (is) simán működik. Sőt, azoknál még aktívvá sem muszáj tenni a partíciót, UEFI boot esetében meg pláne nem. Van hozzá egyéb leírás is, videók a neten stb. Másik opció a WinToHDD, de ahhoz kell egy működő Windows, ami alól megcsinálják a telepítést. Bár a programnak van pendrive-ról bootolható WinPE-alapú változata is, de azt csak a fizetős verzió engedi elkészíteni.

Amúgy a helyi lemezről történő telepítés egy dolog, de ha esetleg egyéb drivereket is hiányol a W7 telepítő, vagy más gond is akad, akkor az újabb probléma.

[ Szerkesztve ]

(#63521) vaakuum


vaakuum
addikt

jó hosszú éjszaka volt... kerítettem egy belső dvd-t meg lemezt, és arról raktam fel a win7-et. (még jó, hogy 3 usb.-s telepítő stick is van)
További meglepetés, hogy korábban az asrock lappal is ezt a telepítést használtam, de ott legalább lett egér a telepítés végére. Itt nem volt, rendesen az alaplap lemezét is fel kellett installálni, mire nagy nehezen engedett egerezni. És most meg a bios veszti el a beállításait, a win10 frissítést nem is karta engedni dátum hiba miatt, így vettem észre.

apropó, ha van win7 kódom, akkor lehetne helyette egyből win10-et telepíteni, és a win7 kódját adni meg neki?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#63522) szabonagyur válasza vaakuum (#63521) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet egyből 10-et.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63523) Doky586 válasza vaakuum (#63521) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha neked így egyszerűbb volt mint megnyomni azt a gombot ahogy írtam, akkor ok. Legalább sikerült.

(#63524) spileraaa válasza dugo_ (#63514) üzenetére


spileraaa
senior tag

egy angol forumon ezt ajanlotak de nem sikerult megcsinaljam nem kaptam hozza kpeket vagy barmit anelkul pedig nem tudom hogy kell ilusztracio nelkul mivel nem nagyon ertek ezekhez

Change device friendly name on settings.

Or change device friendly name in windows registry.

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#63525) vaakuum válasza Doky586 (#63523) üzenetére


vaakuum
addikt

Ha harmincszor nem reseteltem, akkor egyszer sem. Mind1, már műxik, bár nem tudom, ha hosszabb időre áramtalanítom, ismét elszáll-e a bios...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#63526) dugo_ válasza vaakuum (#63525) üzenetére


dugo_
veterán

Ha elszáll a bios, akkor rossz az elem. Hébe-hóba új lapnál is előfordul.

(#63527) Doky586 válasza vaakuum (#63525) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jaaa.. az más. Az én alaplapomban levő elem már az alaplap-vásárlást követő pár hónap után kezdte elfelejteni a bios beállításokat. Bementem egy Mediamaktba és vettem egy új elemet, azóta is jó. Felesleges rejtélyes hibákba ütközni miatta.. nem éri meg.

(#63528) quailstorm válasza Doky586 (#63527) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az amúgy elég gáz. CR2032 akár 10 évet is ki szokott bírni egy BIOS mellett.

(#63529) Doky586 válasza quailstorm (#63528) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

..kivéve a kínai elemet... :((

[ Szerkesztve ]

(#63530) akaido válasza Doky586 (#63529) üzenetére


akaido
addikt

Eddigi CR2032 elem működési csúcs 8 és fél év, mert egy nyertes pályázatunk óta pont ennyi idő telt el. Azóta annál a hét gépnél nem kellett elemet cserélni. (Az elemek japánok, Mitsubishik.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63531) efi99 válasza quailstorm (#63528) üzenetére


efi99
senior tag

Meg ha az alaplap gyártásakor vesznek mindig a zacskóból egyet-egyet, amibe már hosszú évekkel azelőtt beleszórták.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#63532) P41N


P41N
senior tag

Hali! Csak nekem tűnik lassabbnak a Windows 7 mint a 10 ? Nekem valahogy a Windows 10 gyorsabbnak tűnik. De lehet csak nálam van valami.

(#63533) dugo_ válasza P41N (#63532) üzenetére


dugo_
veterán

Nincs ebben semmi meglepő. Már a 8.1 is gyorsabb.
Nem is a sebessége miatt maradt 7-en, aki maradt...

(#63534) tutanhamonn


tutanhamonn
csendes tag

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni.Van egy Lenovo G500s notim. Win7 operációs rendszerrel használtam majd Win10-el de a 10-es nem nyerte el a tetszésem így gondoltam vissza telepitem a win7-et. A HDD-ét teljesen lepucoltam újra formáztam egy külső házban majd vissza a notiba. Lemezről végig fut a telepítés kiírja, hogy véglegesíti a beállításokat stb......de mikor már élesben indulna akkor csak ki be kapcsol. Megjelenik a lenovo felirat és mikor töltené be a telepített win7-et kikapcsol de ez folyamatos. Valamit át kellene állítanom a biosban? Többször megismételtem a telepítést és mindig az a vége. :(

(#63535) sfdrakex válasza tutanhamonn (#63534) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Telepítés előtt töröld a partíciókat és a W7 telepítővel hozz létre újakat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#63536) tutanhamonn válasza sfdrakex (#63535) üzenetére


tutanhamonn
csendes tag

igen, úgy tettem de akkor is az a végeredmény többszöri telepítést követően.

(#63537) Top cat válasza tutanhamonn (#63536) üzenetére


Top cat
őstag

Secure Boot Disabled-en van?

(#63538) tutanhamonn válasza Top cat (#63537) üzenetére


tutanhamonn
csendes tag

:Y

[ Szerkesztve ]

(#63539) dugo_ válasza tutanhamonn (#63538) üzenetére


dugo_
veterán

Állítsd vissza alapra a biost, nézd meg, hogy ahci-n van-e a sata beállítás, aztán kezdd elölről.

Ugyanazt a lemezképet használod, mint régen? Lehet csak azzal van baja. Próbálj szűz SP1-et, vagy ha azt próbáltad, akkor minél frissebb integráltat. Bár inkább az a valószínűbb, hogy egy integráltban lévő frissítés akad össze, ami lehet nem is kéne a gépedre.

[ Szerkesztve ]

(#63540) tutanhamonn válasza dugo_ (#63539) üzenetére


tutanhamonn
csendes tag

Igen ugyan azt....teljesen szűz a win7 semmi kóperálás nincs benne.

(#63541) tutanhamonn válasza dugo_ (#63539) üzenetére


tutanhamonn
csendes tag

tettem fel képeket a biosról.

(#63542) Doky586 válasza tutanhamonn (#63540) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A telepítő pendriveot hogy indítod? (kép) USB vagy UEFI módban..?
A telepítővel kell törölni a lemezről a partíciókat, nem külső eszközben formázni.

(#63543) sz.j válasza tutanhamonn (#63534) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem teljesen ilyen csak hasonló hiba volt nálam is hajdanán .., belinkelem hátha ad neked valami ötletet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#63544) tutanhamonn válasza Doky586 (#63542) üzenetére


tutanhamonn
csendes tag

A telepítővel töröltem a lemezről a partíciókat. Nem usb-en telepítem hanem dvd-ről.

(#63545) Doky586 válasza tutanhamonn (#63544) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

és a DVD-t normal vagy UEFI módban bootoltad be..?

(#63546) tutanhamonn válasza Doky586 (#63545) üzenetére


tutanhamonn
csendes tag

az előző hozzászólásokban tettem fel képeket, hogy a bios milyen beállításokkal van. Nézd meg légyszives, hogy látsz e rajta valami bakit.

(#63547) Glaz-dozfhut válasza tutanhamonn (#63546) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Security fülről is kellene egy kép a BIOS-ban. A CSM beállítása érdekes. Azaz amit át kell állítani UEFI és legacy mód között a többi mellett.

- Glaz-doz-fhut -

(#63548) tutanhamonn válasza Glaz-dozfhut (#63547) üzenetére


tutanhamonn
csendes tag

(#63549) Glaz-dozfhut válasza tutanhamonn (#63548) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ahogy látom, ott nincs semmi olyasmi. Akkor egy gonddal kevessebb. Vagyis ez kizárható. CSM így nézne ki. (bár nem a security fül alatt van)(Compatibility Support Module)

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#63550) tutanhamonn válasza Glaz-dozfhut (#63549) üzenetére


tutanhamonn
csendes tag

teljesen meg vagyok lőve, egyszerűen fogalmam sincs, hogy mi okozza. Már azóta 2-szer újra telepítettem és ua.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.