Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) brd válasza qwertly (#62950) üzenetére


brd
nagyúr

A HKLM20 nem tudom mi, de ha az sima HKLM, akkor ezt mentsd el sima szöveges file-ként egy .reg kiterjesztésű file-ba, majd duplakatt rajta és ok (admin jogot kérhet majd):

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\LanmanWorkstation\Parameters]
"DomainCompatibilityMode"=dword:00000001
"DNSNameResolutionRequired"=dword:00000000

The only real valuable thing is intuition.

(#62952) qwertly válasza brd (#62951) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,én meg megnyitottam a registry és ott kerestem a lehetőséget,hogy beszúrjam a kimásolt a kulcsot.Amúgy a tartományba léptetés miatt kell,és csodálkozom,hogy ilyen alap hiba van a win7-ben.Mert ugyan akkor a win8 és 10 már nem kell ezeket a lépéseket megtenni.

(#62953) kraftxld válasza qwertly (#62952) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nálad lehet valami hiba a tartománnyal vagy a Win7-el, mert ilyen nem kell a beléptetéshez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62954) xeon forever válasza brd (#62949) üzenetére


xeon forever
addikt

Erdekesseg, hogy a telom delamerikaban van helymeghatározás szerint... ....! 😂
Egyebkent iphonom van a legtobb program szerint, pedig nem...windows phone...😂

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#62955) brd válasza qwertly (#62952) üzenetére


brd
nagyúr

Valami régi Sambáról van szó? Mert Windows DC esetén semmi ilyesmire nincsen szükség, ahogyan a topictárs is írja.

The only real valuable thing is intuition.

(#62956) qwertly válasza kraftxld (#62953) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Van,hogy miért?Iskolánkban a http://sulix.hu/termekek/sulixerver volt kliensével együtt.Kisebb zökkenőktől eltekintve tökéletesen kiszolgálta az iskolát.Csak a tanárok részben megfúrták és így pár termet átkel állítani windowsos rendszere :-(. Sulix server kézikönyvében van ez,hogy módosítani kell a registry.Amúgy így már be is tudtam léptetni a klienst.

(#62957) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Kollégámnál és nálam is előfordul hogy a laptopjaink (HP 250) egyszercsak leugranak a hálózatról (wifi kapcsolat megszakad) illetve bluetoothon a fájlküldés nem sikerül. (Átmegy mondjuk egy kép teláról a laptopra, majd nem jön fel mentési hely ablak és egy hibaüzenetet ír, hogy a fájl küldése sikertelen, de visszafelé meg átküldi. :F Teljesen random módon csinál ilyeneket, van hogy hetekig semmi, aztán meg meglepetésszerűen egyszercsak...
Néha ha a wifit ki-be kapcsolom a laptopon, akkor visszaáll a kapcsolat, van mikor nem, de a bluetooth még az eszközök újrapárosítása vagy reboot után is néha megmakacsolja magát és semmi. Másnap meg teszi a dolgát. :F :F :F
(Én túlmelegedési működési zavarra tippelek a wireless chipnél.)

Kinek van tippje, mi lehet a probléma? Mégis a win7 hülyül néha?

[ Szerkesztve ]

(#62958) sfdrakex válasza Aureal (#62957) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Routert szoktátok újraindítani? Néha nem árt. Bluetooth helyett nem lenne egyszerűbb Wi Fi-n felhőbe szinkronizálni a telót és ha valami kell azt eléred PCről is?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#62959) kraftxld válasza qwertly (#62956) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja.. hát ha a sulix-ben szar a tartomány implementálás, akkor IJ. Esetleg a windows image-be bele tudod rakni ezeket a beállításokat de ha már az alap tartományba való beléptetésnél ennyi gond van, akkor el se tudom képzelni mit tudhat ez a sulix a szerver oldalon :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62960) The A Team


The A Team
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy az Intel Driver Update Utility programot nem tudom telepíteni (a legfrissebbet, ami 2.8-as verziójú).
Ezzel a hibával lép ki 0x80070643 . :F
A régebbi verziójút felengedi (2.2), de azt írja nincs internetkapcsolat pedig van.
Nem tudom miért csinálja ezt.
Valaki help pls!! :O

(#62961) qwertly válasza kraftxld (#62959) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nem védeni akarom,de oktatási intézményeknek,ha eltudnak szakadni a win. világtól a kollégák.Akkor tökéletesen kiszolgálja az asztali rendszerével alap és középfokú közoktatást.Itt is az a gond,hogy idősebb szaktanárok úgy gondolják,hogy talán sikerül javítani a hallgatók figyelmét ha vissza térnek kísérleti jelegek részben a win világába.Szerintem nem fog sikerülni ;)
Más:mivel hosszú évek óta nem foglalkoztam a windowsossal állami fenntartású oktatási intézmények jogosultak még a Microsoft termékek használatára a windows 7-10 és office verziókra a tiszta szoftver programom belül.Én igényelhetek ezen telepítő lemezeket és tiszta telepítéssel felrakhatom egyes iskolai gépekre amelyek közvetlenül az oktatásban vesznek részt?

(#62962) kraftxld válasza qwertly (#62961) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aztán a csóró gyerek ott áll letolt gatyával az első melóhelyen, vagy akár középsuliban, hogy hát tecciktunni nálunk csak sulix volt, nem értek én ehhez.

Igen, az iskolák kapnak Windows Server licenszet, O365-öt, meg kliens licenszeket is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62963) qwertly válasza kraftxld (#62962) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Ebbe most nem szeretnék bele menni,hogy most szakiskolában ahol ne adj isten informatikusokat képeznek gondot jelet-e,hogy milyen rendszeren tanulnak?Amit egyértelműen tudok,hogy alsós tagozatban nem is veszik szinte észre,csak egy-egy hangot hallani hogy most nem úgy néznek ki az ikonok mint otthon a papa gépén.Úgy-hogy a tanulók kilőve,a gond a középkorú vagy annál idősebb tanári kar.Ez én személyes tapasztalatom.

(#62964) Flomaster88


Flomaster88
csendes tag

Sziasztok,

A birtokomba került egy régebbi laptop, egymagos 1.6-os, 3 gb ddr2-es memóriával, az lenne a kérdésem hogy érdemes e erre windows 7et felrakni, 64 bites gondolom erre nem jó, esetleg 32 bites, vagy inkább egy xp-t, alap netezésre lenne használva.

(#62965) quailstorm válasza Flomaster88 (#62964) üzenetére


quailstorm
nagyúr

XP-re nincs már böngésző. RAM van elég, viszont semmit nem tudunk a laptopról. De mivel XP-re nincs már böngésző ezért az biztos nem.

(#62966) Syl válasza Flomaster88 (#62964) üzenetére


Syl
nagyúr

Alap netezésre inkább valami egyszerűbb linuxot tegyél rá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62967) xeon forever válasza quailstorm (#62965) üzenetére


xeon forever
addikt

Opera van XP- hez is meg. Es nagyon Jo...
De persze win7x86 (32bit) klasszisokkal jobb.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#62968) quailstorm válasza Syl (#62966) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erre mondtam, hogy nem tudunk semmi érdemlegeset...
Ha S3, SiS, vagy Intel EG2 van benne, akkor nem a legjobb ötlet a Linux. Nekem már volt a kezemben Pentium M lapos DDR2 memóriával és SiS M661...

Már Opera sincs.

[ Szerkesztve ]

(#62969) Syl válasza quailstorm (#62968) üzenetére


Syl
nagyúr

>Erre mondtam, hogy nem tudunk semmi érdemlegeset...

Ez igaz

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62970) Flomaster88 válasza quailstorm (#62968) üzenetére


Flomaster88
csendes tag

Hali,
A laptop márkája emachines, tán az Acer-hez tartozik. Most épp dolgozok, majd este fogok vele foglalkozni, bár külföldön vagyok, jelenleg csak egy xp telepítőm, illetve egy win7 64 bit-es telepítőm van.

(#62971) quailstorm válasza Flomaster88 (#62970) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezzel is csak annyit tudtunk meg hogy valami laptop.
Konkrét CPU, konkrét integrált grafika vagy chipset száma...
Ha nem megy, konkrét modell adatlapjának linkje.

Már persze ha azt szeretnéd hogy segítsenek is rajtad.

[ Szerkesztve ]

(#62972) petakpa1 válasza Flomaster88 (#62970) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem erről van szó véletlenül: eMachines E620?

Ha igen mákod van, mert épp most telepítettem 64 bites Win7-et egy ilyenre és szépen megy vele, igaz 4 GB ram került bele + ssd + proci is upgradelve lett egy Athlon 64 X2 4450B-re.

Az eredetileg benne lévő egymagos Athlon 64 2650e 1,6 GHz-en nagyon vérszegény:(

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#62973) Zoz válasza quailstorm (#62965) üzenetére


Zoz
őstag

Firefox 52 esr még van. Ettől függetlenül én megpróbálnék egy 32 bites Win7-et azon a gépen. Annál szükség esetén még XP-s driverekkel is lehet próbálkozni.

(#62974) quailstorm válasza Zoz (#62973) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még nem tudunk semmit, könnyen lehet, hogy olyasmi, mint a fentebb linkelt, azon meg röhögve a 64-bites 7, főleg procicsere után.

52ESR se tart a végtelenségig, valószínűleg a web 95%-át még 2-3 évig be lehet tölteni XP-ről, a biztonság a nagyobb kérdés.

(#62975) Flomaster88 válasza petakpa1 (#62972) üzenetére


Flomaster88
csendes tag

Hali,
Igen emachines a márkája, tán az Acer gyártja, E625, most dolgozok majd este fogok vele foglalkozni, de most külföldön vagyok, csak egy xp telepítőm, illetve egy 64 win 7 telepítőm van.

(#62976) quailstorm válasza Flomaster88 (#62975) üzenetére


quailstorm
nagyúr

E625-re is az vonatkozik, ami az E620-ra. Lehet prociban feljebb lépni és semmi akadálya a Win7 problémamentes futásának, a Linux is problémamentesen futna. A hardver támogatja a Win7-et és a grafikus kártyához is van WDDM driver, még ha Vistás is, az nem baj.
Nyilván az 1.6-os procival a 7 lassú lenne.

[ Szerkesztve ]

(#62977) petakpa1 válasza quailstorm (#62976) üzenetére


petakpa1
őstag

Egyetértek.

E625 szinte ugyanaz mint az E620 leszámítva a proci benne nem AM2-es hanem S1G1 tokozású, így kicsit jobban utánna kell nézni, hogy mire lehet upgradelni. E620-ba viszonylag könnyű volt új procit találni, mert csomo AM2-es proci van a használtpiacon igaz az energy efficent verziókat kellett vadászni belőle.

S1 tokozásnak amúgy van 4 verziója S1G1, S1G2, S1G33 és S1G4 és a neten fellelhető infók alapján az egyes verziók nem kompatibilisek egymással.

Pár hónapon belül lehet lesz egy S1G2 tokozású kétmagos procim eladó. Ha esetleg érdekel majd belepróbálhatjuk és ha működik akkor reális árért (pár ezer forint ma már) eladhatom Neked.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#62978) Flomaster88 válasza petakpa1 (#62977) üzenetére


Flomaster88
csendes tag

Rendben. Köszönöm szépen mindenkinek az infókat, ötleteket, este nekilátok aztán meglátjuk mi sül ki belőle :) szép napot mindenkinek.

(#62979) LámaZ


LámaZ
addikt

Szervusztok!

A kérdésem a következő:

A Google Chrome alatt hallgatom/nézem a Youtube videókat, amelyek lejátszását a Szóköz/Space billentyűvel tudom szüneteltetni/folytatni.

Azt szeretném, hogy ehelyett a PgUp/PgDn billentyű töltse be ezt a szerepet.
Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#62980) szabonagyur válasza LámaZ (#62979) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mi köze ennek a Win7-nek? Van Chrome topik ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62981) LámaZ válasza szabonagyur (#62980) üzenetére


LámaZ
addikt

Az oldja meg?

Legyen minden jó!

(#62982) szabonagyur válasza LámaZ (#62981) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel ez egy Chrome beállítás lehet, így gondolom ott többen értenek hozzá. Nem a Win7 kezeli ezeket.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62983) dugo_ válasza szabonagyur (#62982) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem ez egy fix Youtube fícsör (az összes többi videós gyorsgombbal együtt) és nem állítható egyáltalán.

Esetleg meg kell nézni, hogy Autohotkey-ben lehet-e rá scriptet írni valahogy, kész bővítményt nem találtam ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#62984) rolii92i


rolii92i
tag

Hali!
Oly rég láttam h már szinte hiányzott..ismét beütött a kékhalál a gépemen.
Egy bizonyos nvlddmkm.sys fájlt lehet a ludas, ugyanis ez olvasható ki a stop-error hibaüzenet után.
Néhány napja még be lehetett lépni csökkentett módban, mostanra viszont már csak két lehetőség maradt vagy a win normál indítása(ami 100%os kékhalál) vagy az indítási javítás lefuttatása ami szintén ugyanazzal a kiszámíthatósággal eredménytelen.
Ezt megelőzően már kaptam néhány figyelmeztető blue screent de akkor még naivan azt gondoltam h vírus, malware progikkal kigyomlálható a baj forrása, tévedtem.
A nagyobbik gond h azóta hiába próbálom újratelepíteni pendriveról, nem bootol.
Tudnátok segíteni?
eléggé tanácstalan vagyok. :(

(#62985) brd válasza rolii92i (#62984) üzenetére


brd
nagyúr

A Google alapján ez egy Nvidia driver file. Vagy a kártyád haldoklik, vagy új driver került telepítésre, és az nem működik jól. Az előző verzió-s lehetőség sem működik a boot menüből? Ha az nem nyert, akkor a telepítőről bootolva meg kellene próbálni egy rendszervisszaállítást. Persze előbb a VGA-t kellene kizárni, hogy nem hibás-e HW-esen.

The only real valuable thing is intuition.

(#62986) rolii92i válasza brd (#62985) üzenetére


rolii92i
tag

A driver emlékeim szerint nem mostanában lett frissítve.
Az előző verziós lehetőséget is próbáltam már ha jól értelmezlek, viszont egy ideje már az sem elérhető csak az előbb említett két opció.
A rendszervisszaállítással az a gond hogy már a telepítő sem indul el.
Hogy tisztázzuk a bootolható win pendrive létrehozása után a Bios-ban elég az elsődleges boot eszközt USB HDD-re állítani és elméletileg indulhatna is az install,ugye?

(#62987) Doky586 válasza rolii92i (#62984) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"hiába próbálom újratelepíteni pendriveról, nem bootol.
Tudnátok segíteni?
"

Hogy segítsünk? A tönkrement badsectoros hdd helyett vigyünk egy újjat? :D

(#62988) brd válasza rolii92i (#62986) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor megsérült valamilyen file is a lefagyások következtében. Ha szerencséd van, akkor egy chkdsk helyrehozza és/vagy utána már működni fog az előző verzió. De ezen a ponton már, ahogy a topictárs is írja, a HDD-re is érdemes ránézni, hátha az döglődik. Igen, indulnia kellene, ha jól van a pendrive előkészítve, jó telepítő van rámásolva (pl. működik EFI/nem EFI módban, ahová az alaplap bootolási mechanizmusa van állítva stb.), és nincsen HW hiba a háttértárolóknál (pl. hibás sector a HDD elején, az MBR környékén).

The only real valuable thing is intuition.

(#62989) Syl válasza Doky586 (#62987) üzenetére


Syl
nagyúr

És ha már ott vagy, telepítsd fel neki a Windowst ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62990) LámaZ válasza dugo_ (#62983) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, igen, épp emiatt írtam a Youtube gazdáinak, hogy tegyék már lehetővé a Beállításokban a Szünet/Lejátszás billentyű-hozzárendelésének átállítását.

Hogy miért kell ez nekem?
Van egy bemutatóvezérlő kis tollam, amely infra érzékelővel kapcsolódik a számítógépre, és annál a fel/le gombok a PgUp/PgDn gombokhoz vannak hozzárendelve.
Milyen jó lenne, hogy megy a Youtube-videó a tévére kidobva HDMI-kábellel a PC-ről, és a fotelból lehetne szüneteltetni/újraindítani a videót.
A Potplayer, VLC médialejátszókban már sikeresen túl vagyok ezen.

Legyen minden jó!

(#62991) xeon forever válasza quailstorm (#62968) üzenetére


xeon forever
addikt

Telepiteni lehet meeg...security update van. Annyira nem veszes a helyzet. Csak nem fejlesztik mar...nalam csaladban egyik gepen meg XP fut operaval. Semmi gond nincs vele. Adblocker mukodik VPN mukodik. Szerintem atmeneti megoldasnak meg elfer.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#62992) quailstorm válasza xeon forever (#62991) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mint kiderült az a lapos már WDDM korszakban van, tehát nincs értelme.

Amit mondasz az igaz, én XP-n akkor netezek, ha muszáj épp XP-t használni és lusta vagyok másik géppel netezni. Ez ritka (illesztőprogramok miatt van).
Az a gép, amire nem lehet 7-et rakni, az kb egy ős P4 vagy Athlon XP, ami meg amúgy se jó sokra. Vagy ha nem is ős P4, de nincs WDDM-es VGA benne, pl alaplapi Intel Extreme 2.
Egyébként netezni XP-t? Se videokodeket nem támogat, se TLS1.2...

(#62993) xeon forever válasza quailstorm (#62992) üzenetére


xeon forever
addikt

Olvasasra irasra online otp fut rajta... Videozni meg tv n szoktunk...youtube ezerevente egyszer ha kell. Egyebkent meg upgradelve lesz...lassan win7 re. 😈 ha lesz 6k erre a célra.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#62994) rolii92i válasza brd (#62988) üzenetére


rolii92i
tag

Csökkentettben újra robog,ezt kihasználván letöröltem a vga drivert majd resi után mindenféle gond nélkül elindult,de csak addig tartott ez az idillikus állapot amíg fel nem próbáltam erőszakolni rá a legfrissebb drivert(pedig eltüntettem a gépről minden maradvány származékot) ami flottul fel is ment a gépre kezdtem örülni hátha..de sajnos blue screen is back.
A kép ez idő alatt egészen mostanáig sajnos teljesen szétcsúszott,mindegyik oldalon kivétel nélkül le van csippentve egy kevéske,a felbontás pedig nagyon alacsony.
Az elmúlt időszakból még az rémlik hogy a bejelentkezési ablakot rendszerint egy fekete "töltőképernyő" előzte meg.
A telepítő továbbra sem indul,közvetlenül azelőtt fagy be amikor a PCI eszközöket azonosítaná..
Windowson belül nem tudom mennyire lehetne működőképes ez az USB-s telepítő de mind a csökkentettben,mind "normál" körülmények között(egy kis ideig ugye képes voltam belépni) a partíciós résznél nem enged tovább ara hivatkozva h nincs elegendő hely a meghajtókon ami egyrészt igaz másrészt formázás/törlés stb. semmilyen egyéb opció nem érhető el rajta.
Chkdsk,memtest lefuttatva.
HD Sentinel a teljesítményt 100% addig a kondíciót 93%-osnak látja,az átlagos hőmérséklet 47 C körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#62995) rolii92i válasza Doky586 (#62987) üzenetére


rolii92i
tag

Csapnátok mellé egy VGA-t is drága barátaim? :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#62996) xeon forever válasza rolii92i (#62995) üzenetére


xeon forever
addikt

Van egy S3triom valahol...😈

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#62997) rolii92i válasza xeon forever (#62996) üzenetére


rolii92i
tag

Samsung Galaxy? :U

(#62998) quailstorm válasza rolii92i (#62997) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Húha, valaki itt nagyon fiatal lehet, ha nem tudja mi az S3 trio...

És ez most nem valami régenmindenjobbvót. S3 Trio-ból eladtak 3 csillió billió trilliót. Mai napig seperni lehet megfelelő helyeken. Kicsi az esély hogy nem találkozik vele az ember élete során. Ez kb olyan, mint a Nokia 3310 a telefonoknál.

(#62999) Syl : annak gyenge volt szerintem, nevezéktanilag duplán se stimmel
akkoriban még nagyon benne voltam a mobilozásban
inkább azt gondolnám, hogy nem érti, de majd megmondja

[ Szerkesztve ]

(#62999) Syl válasza quailstorm (#62998) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy csak trollkodik :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63000) rolii92i válasza quailstorm (#62998) üzenetére


rolii92i
tag

Egy ártatlan 1 bites tréfa volt, nyugi..nem szándékoztam semmibe venni az S3Trio történelmi jelentőségét.. :DDD
A 92 a születési évszámomra utal szal képben vagyok vele elhiheted, bár tény és való ezek után jobban meg fogom becsülni milyen műszaki matuzsálemek vannak még körülöttünk szerte a világban méltatlanul mellőzve. :DD

A kérdésemre visszatérve.
Akkor a videókártya haldokolhat?
A HDD a Sentinel adatok alapján még okés lehet?
Viszont akkor az a tény h a telepítő Windowson belül nem enged partícionáláshoz köthető műveletek mire utalhat?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.