Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) quailstorm válasza A214 (#63250) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pentium Dual Coret felejtsd el, olyat már nem veszünk. E8500-at nézz Aliexpressről.
4GB RAM jó ötlet, de AMD only RAM-mal nem nagyon fog elindulni a gép, low density 2x2GB modulokat keress (drágább lesz).

BIOS-t meg még most frissíts.

E8500+4GB RAM netezős gépnek még abszolút jó, Youtube is menni fog fullHD-ig bezárólag.

[ Szerkesztve ]

(#63252) A214 válasza quailstorm (#63251) üzenetére


A214
aktív tag

Köszia, a Bios verz AIDA szerint F9e szerintem ez így jó lesz neki.
A proci jó ötlet ,elsiklottam a Core2 Quad nézelődése közben mert azon is elgondolkodtam de nem tudom, hogy érdemese-e vele foglalkozni ilyen szinten.
A ramot benéztem, de valami 4GB re vagy 2-2 GB gondoltam.[link]

[ Szerkesztve ]

(#63253) quailstorm válasza A214 (#63252) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ilyesmi RAM jó lesz elvileg.

BIOS OK az új CPU-hoz.

Core2Quad is jó, Q6600 biztos, nem tudom annak az árát. Xeon lenne a legjobb, de nVidia chipsethez nem értek.

(#63254) A214 válasza quailstorm (#63253) üzenetére


A214
aktív tag

Szerintem maradok az E8600 nál igazából csak netezésre, youtube, filmnézésre és irodai alkalmazásokat használnák rajta.Játék csak ritkán de abból se a legújabb.
Szóval maradok az általad ajánlottnál. Köszi :R

Most látom Te a E8500 ajánlottad de szerintem nagy különbség nem lehet kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#63255) quailstorm válasza A214 (#63254) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ahogy érzed, nem tudom mit jelent E8600-hoz képest egy Q6600, nekem azzal kb ekvivalens teljesítményű Xeon van, de én Celeron E3200-ről váltottam, az meg még azoknál a Pentium Dual Core-oknál is gyengébb volt, amiről lebeszéltelek.

(#63256) A214 válasza quailstorm (#63255) üzenetére


A214
aktív tag

Q6600 néztem de 105W a TDP. Alap hűtöm van azt meg már nem akarom cserélni. :DDD

(#63257) quailstorm válasza A214 (#63256) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja ez mondjuk igaz, nem néztem. Az én L5420-am kb ugyanezt hozza 50W-ból :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63258) tomboy0013


tomboy0013
veterán

SOS segítségre van szükségem.

Van egy Vector Magic nevű program amit ha Win 7 alatt megnyitok betölt de nem jelenik meg az asztalon. Ha a tálcán az ikonjára modítom az egeret akkor a kis kép mutatja a megnyitott programot de ha rákattintok nem jön elő semmi. Hiába zárom be, állítok kompatibilitást, indítom újra a gépet akkor sem változik a helyzet. Tegnap első megnyitásra megjelent rendesen és tudtam vele dolgozni de utána már nem és azóta is azt csinálja amit leírtam. Mit tudok vele tenni az újra telepítésen kívül?

(#63259) krealon válasza tomboy0013 (#63258) üzenetére


krealon
veterán

"Ha a tálcán az ikonjára modítom az egeret akkor a kis kép mutatja a megnyitott programot de ha rákattintok nem jön elő semmi."

ALT + Space -re elojon az ablak menuje.
M --> Move
utana a kurzor billentyukkel balra es fel addig kell az ablakot mozgatni, amg lathatova nem valik.

(#63260) tomboy0013 válasza krealon (#63259) üzenetére


tomboy0013
veterán

Köszönöm a gyors segítséget :)

(#63261) attiati


attiati
veterán

Visszaállítottam egy 2011-es image fájlból a Win7 rendszeremet. (Tehát 2011-ig kiadott win updatek vannak fent .) Win update-nél ez fogad most:

"Windows Update jelenleg nem tud frissítéseket keresni, mert a szolgáltatás nem fut "

Természetesen a szolgáltatás fut és 2011-ben működött az update, illetve azóta is tökéletesen ment 6 éven át.
Mi lehet most a baja?

[ Szerkesztve ]

(#63262) krealon válasza attiati (#63261) üzenetére


krealon
veterán

A osszefoglalo elejen levo modszer rendbeteszi a Windows Update-et is.

(#63264) quailstorm válasza attiati (#63263) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Arra gondol, valószínűleg elavult a Windows Update kliensed.

(#63265) attiati


attiati
veterán

még egy kérdés:

Windows start menü \ keresés részhez bármit írok, nincs találat.

Korábban már egyszer sikerült megoldanom, de nem találom a megoldást.
Indexálás és keresés szolgáltatás be van kapcsolva, index fájtl újraépítettem.

(#63266) Sanya46


Sanya46
csendes tag

Segítséget kérnék. A pendrive-momat csatlakoztatva a géphez,az abban lavő összes mappát rendszermappának látja és nem engedi a mappát törölni, de a mappában levő dolgokat tudom törölni, csak magát a mappát nem.Előre is köszönöm.

(#63267) Zoz válasza attiati (#63263) üzenetére


Zoz
őstag

Igen, a krelay oldalon írtak szerint kézzel rakd fel a KB3177467, KB3172605, KB4025341 csomagokat, utána már működni fog.

(#63268) King Unique válasza Sanya46 (#63266) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, hogy rendszermappának látja?? Valami screenshot erről esetleg?

Egyébként meg pl. az Unlocker* vsz törölni tudná. Vagy lehetne akár pl. egy Live Linux alól is. Illetve, ha esetleg NTFS-re van formázva a pendrive, akkor előtte meg lehetne próbálni a saját tulajdonba vételt.

* Van benne egy ilyen, szóval figyelni kell a letöltésnél és a telepítésnél!

[ Szerkesztve ]

(#63269) Sanya46 válasza King Unique (#63268) üzenetére


Sanya46
csendes tag

Köszönöm a segítséget, ha hazaérek megpróbálom. egyébbként nem tudok képet küldeni a mappákról, mert a munk.helyi gépemre dugva üresnek látja, pedig lassan tele van. mindeggyik mappa bal alsó sarkában egy kék visszaforduló nyilacska van.

(#63270) krealon válasza Sanya46 (#63269) üzenetére


krealon
veterán

Fajlrendszer: NTFS
Ezek szerint a hozzaferesi jogok beallitasaval van baj.

Sajat tulajdonba vetel (adminisztrativ parancssor szukseges hozza)

takeown /F f:\ /R /D N

Jogok: Adminisztrator csoport full control, Felhasznalok modositas

icacls f:\ /grant BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)(F) /grant BUILTIN\Users:(OI)(CI)(M)

Orokles beakpcsolasa almappakra es fajlokra (/T), ne aljon meg hibanal (/C), csendes uzemmod (/Q)

icacls f:\*.* /inheritance:e /T /C /Q

Es ha beleposzintu kategorias a Kingston pendrive (data traveler 100 es tarsai), akkor a sok NTFS attributum irasba bele is fog halni a muvelet kozben, foleg igy, hogy gyakorlatilag teljesen tele van.

[ Szerkesztve ]

(#63271) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tudtok segíteni tanáccsal, kinek mi a tapasztalata? Win 7-es Dell E6540, i5 4310 CPU, 8 GB ram, 256 GB SSD. Mit érdemes telepíteni, office 2010 vagy 2016? Céges laptop.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#63272) Doky586 válasza allein (#63271) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#63273) allein válasza Doky586 (#63272) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen, cég vagyunk és lehet, hogy okay a free software de inkább nem használnám :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#63274) allein válasza allein (#63273) üzenetére


allein
addikt

Na mindegy, maradt az office 2010 :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#63275) Zoz válasza allein (#63273) üzenetére


Zoz
őstag

Ez esetben az amelyiket megvásároltátok :)

(#63276) King Unique válasza allein (#63271) üzenetére


King Unique
titán

Maga a hardver kellően erős, tehát ilyen téren ugyan mindegy. Én személy szerint az újabbakat, azokból is a 365-öt és a 2016-ost preferálom. Illetve ezek már nem a WU-n frissülnek, hanem a saját felületükön, ami szvsz jobb. De másnak akár a 2010-es is opció lehet, illetve úgyis kb. addig támogatott, ameddig a W7.

Egyébként meg azt, amelyik meg lett / lesz vásárolva! :)

[ Szerkesztve ]

(#63277) Doky586 válasza allein (#63273) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor amelyiket meg lehet venni..

Tudtommal az Office98 már nem kapható.. ;-)

(#63278) allein válasza allein (#63274) üzenetére


allein
addikt

Rendelkezünk office 2010 és office 365 ami 2016. kiadás(mindenki ezt használja a cégnél, win meg osx alatt is). típusokkal is. Kolléganőm laptopját cseréltük Dell-re és korábban win 7+office 2010 párossal dolgozott. Nem akart a Dell-re win10-et, pedig van még egy ugyanilyen Dell gépünk amin win10 van, szerintem ez a Dell laptop jobb win10 alatt. Na mindegy, megoldottuk. Elnézést az OFF-ért és köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#63279) attiati válasza attiati (#63265) üzenetére


attiati
veterán

Erre a problemara van megoldasi otletetek?

Koszonom

(#63280) snakebait


snakebait
senior tag

Win 7 professional,64 bites,Asus alaplap,semmi különös hangkártya. Kérdés: sima dzsekk füles és usb füles együtt nem használható? Ha valamelyiket is akarom használni mindég a controll panel hangbemeneti eszközeibe kell bemennem és alapértelmezetté kell tennem amelyik épp használandó. Van-e esetleg valami program vagy más,ettől egyszerűbb,megoldás? Vagy marad ez a manuális állítgatás minden alkalommal?

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#63281) krealon válasza snakebait (#63280) üzenetére


krealon
veterán

"sima dzsekk füles és usb füles együtt nem használható?"

Az USB csatlakozasu fejhallgato az gyakorlatilag egy 1 kimenetes USB-s hangkartya osszedrotozva egy fejhallhatoval.
A kerdesed ezek szerint az, hogy egyszerre lehet-e 2 hangkartyat egyszerre hasznalni.

Szerintem Win7 alatt, kiegeszito szoftver nelkul, ez nem lehetseges. (Nem mintha ismernek ilyen szoftvert, de elvileg lehetne irni egyet, ami megoldja.)

(#63282) brd válasza snakebait (#63280) üzenetére


brd
nagyúr

A NirSoftnak van rá cucca' (NirCmd, setdefaultsounddevice paraméterrel), hogy váltogasd az alap kimenetet, amit kitehetsz parancsikonra, vagy akár hotkey-re (lenyomsz egy/pár gombot és vált), vagy fizetős software-t ismerek, amivel megoldható, hogy az egyik hangkártya a másik kimenetén szóljon, úgy hívják, hogy Virtual Audio Cable. Én használom, bár nem erre, hanem arra, hogy egy e tekintetben idióta módon készített játék (nem lehet benne hangkártyát/kimenetet választani, mindig a defaulton szól) hangját rögzíteni tudjam úgy, hogy mellette pl. filmet nézek.

The only real valuable thing is intuition.

(#63283) snakebait válasza brd (#63282) üzenetére


snakebait
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat( krealonnnak)is,hazaérek és utánanézek a dolognak.

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#63284) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Ajánlanátok egy megbízható progit USB telepítő készítéshez?

Egy rokon vett egy Asus EeeBook lapitopit, olyan cirádés a biosa, hogy csak na! Főleg mivel nem is biosa van már :-), és csak UEFI módban hajlandó bootolni. De nem az én pendrivejaimról!

Volt a fiókban egy GPT-s pendrive, úgy emlékszem, mútkor még jó volt, de most nem hajlandó róla.
Gondoltam újracsinálom a Rufus progival, hiszen még mindig itt a gépemen a szokáso Windows 7 iso, torrentről, sokszor használtam már Rufus-hoz.
De most ugyanarra jutok: nem nyalja be ez a kis Asus.
És ez még csak hagyján!
Ugyanis ha a saját laptopomat akarom próba gyanánt bebootolni rá, és átállítom ideiglenesen Legacy-ról UEFI-re, akkor az sem kajálja meg!
Szóval valahogy nem megy most a pendrive csinálás, pedig holnap délben jönnek a laptopért!...
:Y

Van itthon egy munkahelyi telepítős pendrive, FAT32, és UEFI gépekhez használjuk.
Na ezt azonnal benyalja ez az emlegetett Asus EeeBook, csakhogy ez így nem megoldás, mert a céges pendrive Windows ... Enterprise edisönt tesz fel.
Míg nekem erre a kis Asusra most Windows 7 Professional kell.

Help me, hogyan kéne ezt?

(#63285) mckay


mckay
aktív tag

És utólag, telepítés után, vajon át tudom módosítani az Enterprise Windows-t egy Professional Windows-ra?

(#63286) quailstorm válasza mckay (#63285) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, VL Retail konverzió nem játszik.
Registrys átverős trükk van, in place upgrade kell hozzá, nekem már egyszer sikerült.

Win7 amúgy nagyon régi UEFI verziót használ, próbálj meg egy friss integrált telepítőt, amiben a 8.1 loadere van.

[ Szerkesztve ]

(#63287) King Unique válasza mckay (#63284) üzenetére


King Unique
titán

A W7 bizonyos dolgok tekintetében már kissé elavultnak mondható és pl. az UEFI-s telepítés támogatása is egyértelműen a Win8.1/10 rendszereknél jobb. Tehát nem feltétlen a kiírás itt a gond. Illetve laptopoknál sokan szívtak már emiatt és volt akinél csak a Legacy (Launch CSM) telepítés volt opció (példa).

[ Szerkesztve ]

(#63288) mckay válasza quailstorm (#63286) üzenetére


mckay
aktív tag

Háát, olyannal próbálom!
Microsoft_Windows_7_AIO_Hun_2017_January-fatebringer.torrent
A telepito a Windows 10 telepitesvezerlojet (build 14393.0) hasznalja
;)

De azóta próbáltam olyannal, ami tuti x86, hátha le van tiltva a prociban az x64 utasításkészlet. (Láttam ilyen olcsó Asus laptopnál.) De nincs letiltva, megy rajta az x64. Ezt bizonyítandó még a céges Volume Licence változatot is megpróbáltam, gond nélkül felment rá.

Erre az Asus EeeBook fenevadra valahogy nem bírok bebootolni egyik saját készítésű pendrive-ommal sem...

(#63289) quailstorm válasza mckay (#63288) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor ígyjárás.
Egyáltalán van hozzá rendes Win7 támogatás vagy csak erőlködsz? Touchpad és grafika nélkül nem lesz nagy élmény a 7 amúgy sem.
Legacy MBR mód még mindig opció ha van benne egyáltalán.
A céges Win7 pendrive-ról esetleg nem tudod, miféle?

(#63290) King Unique válasza mckay (#63288) üzenetére


King Unique
titán

Ha a spéci W7 ISO kiírása a megfelelő opciót választva, vagy ezen módszerrel történt, de nem bootol a pendrive, akkor fejejtős...Esetleg DVD-ről is meg lehetne próbálni, de lehet hasonló eredményt produkálna.

Tehát, mint az már előző válaszban is említve volt, marad a Legacy install, ha van Launch CSM opció az UEFI-ben. Az meg a másik, hogy gondolom egy újabb Windows van rajta előtelepítve és elsősorban azokhoz van rendes driveres támogatás. Illetve vannak pl. olyan újabb laptopok is, amelyek kb. csak Win10 only. De persze rá kell erőszakolni minden új gépre a régi rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#63291) Doky586 válasza mckay (#63284) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még gyártanának új EeePC-t..?
Vagy ez egy régi lomtalanításon fellelt darab ? Típusa?

(#63292) quailstorm válasza Doky586 (#63291) üzenetére


quailstorm
nagyúr

EeeBook és nem EeePC.
Kezdesz eltolódni (már megtetted) a feleslegesen bunkó, kötekedő irányba szokásod szerint. Le kéne állni.

Itt egy példa.
Nyilván a típussal kellett volna kezdenie, ebben van igazság...

(#63293) mckay válasza quailstorm (#63289) üzenetére


mckay
aktív tag

hát ez az, nincs benne Legacy MBR mód, se CSM támogatás!

úgy néz ki, felmegy a W7!
hogy hogyan?
:F
magam sem tudom pontosan, de vagy nyolcadik kísérletnek:
- letöltöttem újra ugyanazt az ISO-t (all in one, W10 telepítőjével)
- beáldoztam a céges pendrive-om (usb3)
- rufus-szal előbb a W10 all in one-t, majd utána rufus-szal a W7 all in one-t tettem rá
és most van egy olyan pendrive-om, amire bebootolt az Asus EeeBook!
:C

nagyon köszönöm, nagyon sokat segítettetek!
de most komolyan, iszonyat sok időt megtakarítottatok nekem, hogy nem mentem el másik irányokba kutakodni
thx!
:R

és hogy van-e új EeeBook?
hát persze, a teljesítményben vékonyabb laptopokat az Asus újra Eee névvel árulja, de ennek semmi köze a nyolc évvel ezelőtti hasznavehetetlen netbookokhoz!
ezek a mai atom/pentium procik hozzák a 6-7 évvel ezelőtti procik szintjét (első Core sorozatok)
és ha bemész a boltba, az Asustól függetlenül igen nagy számban árul mindegyik márka ezekből az Atom/Pentium változatokból

(#63294) mckay válasza mckay (#63293) üzenetére


mckay
aktív tag

ehh, úgy néz ki, elkiabáltam
felmenni felment a W7, de nem indul el
:U

kiválasztottam ugye az elején, hogy minden korábbi partíció törölve, és legyen az üres helyen, aztán végigmegy a fájlmásolás, és amikor először indítaná "diszkről", akkor azt mondja fekete képernyőn, hogy

"\EFI\Microsoft\Boot\BCD"
"An error occurred while attempting to read the boot configuration data."
:Y

(#63295) szabonagyur válasza mckay (#63294) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs Win7 támogatásod, hanyagold. Tedd rá azt amihez tervezték.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63296) mckay válasza szabonagyur (#63295) üzenetére


mckay
aktív tag

Ez lehet, hogy azért van, mert bár az ISO telepítésvezérlője modern (W10), de a készülő diszknek a boot (mivel gpt, ezért system?) partíciójára egy kevésb modern bootmenedzsert tesz a W7?
Próbáltam megnézni a szememmel (felül szerettem volna írni), kiléptem a telepítődből a javításba, ott a parancssorba, diskpart, de nem enged letter-t társítani system partícióhoz. (Így nem hogy felülírni, de még látni sem tudom.)

Ehh igazad lesz, igazatok lesz, felnyomom rá a Win10-et, aztá majd kezdek valamit a jogtisztasággal. Csak nem szeretem a trükköket...

Köszi! :R

(#63297) quailstorm válasza mckay (#63296) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem még csak olyan volt, hogy ilyen erőlködés után hang volt kép nem (CSM video drivers hiány). De tényleg nem támogatja a régi UEFI-t a géped.
Az amúgy eddig elmaradt, hogy W7 USB2.0-ból tud csak natívan települni. Nincs benne gyári 3.0. De már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#63298) mckay válasza quailstorm (#63297) üzenetére


mckay
aktív tag

Hogy érted, hogy elmaradt, hogy a W7 eredetileg USB2-ből tud települni?
Igazából szóba sem került, mert már jó ideje van olyan (torrenten elérhető) házilag készített W7 iso, ami a W10 winpe környezetét használja, és így persze az USB3-at is ismeri
magam is ilyennel próbálkoztam este, és nem is itt vérzett el a mutatvány, hanem a fájlok felmásolása után, amikor már pont hogy nem usb-ről kellett volna indulnia a gépnek...

(#63299) Zoz válasza mckay (#63296) üzenetére


Zoz
őstag

Rakd fel a 10-et a 7-es kódoddal, nagy valószínűséggel elfogadja.

(#63300) mckay válasza Zoz (#63299) üzenetére


mckay
aktív tag

megtörtént
rá is csodálkoztam a másik (W10) fórumban, hogy működött
:C
:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.