Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) gorgo


gorgo
őstag

Az az igazság, hogy már a sokadik gépem nyúzom 20+ év alatt. Winfos is ugyan időről időre izmozik a júzerek szivatásával, de azért le lehet nyomni. Ez viszont rejtély.
Biosban az összes ébresztési esemény tiltva volt eddig is, Win alatt is tökig átnéztem a legutolsó beállítást is.
Mivel az előző alaplappal is dettó ezt csinálta, az a gyanúm, hogy valami rejtélyes módon vagy hálózatról kap ébresztést, vagy a tápegység lehet a ludas.
Írom ezt úgy hogy 99% nettó hülyeség szerintem is, de egyszerűen nincs más ötletem.
Annyit még eljátszok, hogy lehúzom az UTP kábelt, bár magam sem bízom ebben...

Mindenkinek kösz az ötletelést! :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#62652) Laza... válasza gorgo (#62651) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem egyszer sz@r videókártya driver miatt volt ilyen

Never give up!

(#62653) brd válasza gorgo (#62651) üzenetére


brd
nagyúr

Az eseménynaplóba benéztél már, hogy mit logol az ébresztési eseményről?

The only real valuable thing is intuition.

(#62654) kraftxld válasza gorgo (#62651) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Google:powercfg lastwake

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62655) Doky586 válasza gorgo (#62651) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Legtöbbször az a gond hogy valami gagyi LAN driver van fenn és az engedélyezi a sima IP csomagra való ébresztést is, pedig csak mágikus csomagra szabadna ébreszteni.. ezek jók: [kép] [kép] wifi hálókártyánál NE engedélyezz wol-t...

Ezen kívül a speciális alatt is vannak wol opciók. azokat nem érdemes elállítgatni. maradjon az alap 10Mbps

[ Szerkesztve ]

(#62656) Szirtimorc válasza Benőke (#62588) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

A van a hubnak saját tápja, próbáld ki azzal is. Lehet, gyenge a gép USB port áramellátása

(#62657) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok linkelni egy olyan win7 64bit iso-t melyben benne vannak a legújabb frissítések?

(#62658) gorgo válasza kraftxld (#62654) üzenetére


gorgo
őstag

:R itt a megoldás! A nyomorult hálókártya volt a ludas, nem is tudom hogyan lehet alapértelmezettbe tenni azt, hogy bármely adatcsomag felébressze. Letiltottam a p***ba, mágikus csomag sem fogja... Köszönöm!
:R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#62659) Doky586 válasza gorgo (#62658) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szívesen máskor is.. (#62655)

(#62660) SchumiBácsi

Üdv all!

Van egy Win7 Professional SP1 64bit oprendszer és van ez a WannaCry fenyegetés.

A telepített frissítésekben nem találom azt a kódjelűt ami elméletileg a sebezhetőséget javítja. Állítólag ezek azok: Windows 7 and Windows Server 2008 R2 - KB4012212 (standalone) OR KB4012215 (update rollup). NOTE: KB4019265 (May monthly security rollup) integrates the fix as well. Install this if your computer needs patching

Ezek közül melyiket kell felrakni vagy az összeset fel kell?

A legutóbbi frissítésem KB4019264 és május 11-én települt mint biztonsági frissítés.

Itt viszont azt írja hogy ha nincs fent semelyik frissítés akkor: "Első lépésként azonnal izolálni kell az adott számítógépet/rendszert mindenféle hálózattól. Kommunikáció se' ki, se' be! Ezután le kell tiltani, majd el kell távolítani a sebezhető SMB 1 protokollt. (credits to Duliee) A hálózati hozzáférés visszaállítása után először frissíteni kell az antivírus, internet security adatbázisát, majd ezután feltelepíteni az operációs rendszer javítását."

Kérdés ha egyből automatikusan frissült volna akkor miért nem, manuális frissítés esetén pedig miért kell külön cseszegetni az SMB1-et?. Konyhanyelven le tudná írni valaki hogy kell ezt az SMB1 részét lépésenként megcsinálni? Angol nyelvű leírás nem játszik mert tekintettel a helyzet súlyosságára egyből a jó megoldást kellene megcsinálni.

Egyébként az update "automatikus letöltés - kézi telepítés" van megadva szal nem értem hogy a kérdéses frissítések miért nincsenek fent. Átlag minden 3adik leállásnál telepítés van szóval rejtély...

Előköszi!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#62661) Doky586 válasza SchumiBácsi (#62660) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Erről 1hete volt szó. [link]
De ez a frissítés nem védi meg azt a lokál gépet ahol pendriveról vagy email-csatolmányból a user indítja el a vírust.. :)

(#62662) sh4d0w válasza Doky586 (#62661) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, azért kell frissíteni az AV-t is.

https://www.coreinfinity.tech

(#62663) SchumiBácsi válasza Doky586 (#62661) üzenetére

Persze hogy nem, de nálam ezt kivédik a különféle protokollok:
-mióta létezik az USB killer nevű cucc, azóta senkitől nem fogadok el pendrive-ot.
-ismeretlen csatolmányok nem hogy nem nyílnak, a levél olvasás nélkül automatik kuka (hiába nyertem volna milliárdokat :D)
-reklámokra se nyomok ha olyan a terep, inkább rákeresek ha kell valami

De erről a vírusról azt olvastam hogy képes csak úgy jönni, főleg ha nincs fent a frissítés. Szóval akkor ezek közül melyiket? Windows 7 and Windows Server 2008 R2 - KB4012212 (standalone) OR KB4012215 (update rollup). NOTE: KB4019265 (May monthly security rollup) integrates the fix as well. Install this if your computer needs patching

Ha felrakom amelyiket kell az SMB1 protokollt is cseszegetnem kell vagy már megoldja a frissítés azt is?

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#62664) Doky586 válasza SchumiBácsi (#62663) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

elegendő a KB4019264 frissítést felraknod. (persze a 9265-öst is felteheted ha akarod)
szerintem felesleges smb-t cseszegetni..

[ Szerkesztve ]

(#62665) Doky586 válasza Doky586 (#62664) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#62666) Dilikutya válasza Doky586 (#62664) üzenetére


Dilikutya
félisten

Catalog szerint a 212-t nem helyettesíti semmi, a későbbi rollup-ok se, így én azt biztos ami biztos, külön előtte felteszem ahova kell, és a user nem bír kivárni egy rollup telepítést se nap közben. Sajnos a WSUS szerver nálam egy épületben nem opció, hacsak nem valami trial licenccel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62667) Doky586 válasza Dilikutya (#62666) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

- Tudtommal a 264 tartalmazza a 212 minden elemét.
- Ha egy márciusban megjelent frissítés miatt most pánikolsz azt na a user-re fogd.. ;]

(#62668) Salex1


Salex1
senior tag

Be lehet valahogy állítani egy programnál, hogy mindig az elsődleges vagy a másodlagos monitoron nyíljon meg? (Lenovo T460 + külső monitor)

(#62669) galaxys80


galaxys80
veterán

Sosem csináltam még ilyet, ezért lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni.
Adott egy PC amin 2 HDD van. Az egyiken maga a Win7 a másikon az adatok.
Az első amin a win van az haldoklik.
Megoldható az valahogy (pl: Macrium Reflect), hogy a Win7-es rendszert átklónozzam a 2. HDD-re úgy, hogy az azon lévő adatok is megmaradjanak?
Vagy ha nem is maradna meg rajta, de 2 partíció legyen rajta?

(#62670) quailstorm válasza galaxys80 (#62669) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Megoldható, de nem lesz gyors menet.

Először az adatvinyón kell csökkenteni a partíciót annyira, hogy a Win7 elférjen meg egy pár GB. Aztán elmozgatni jobb szélre a grafikonon.
Utána csak a partíciót klónozni a rosszról a jóra. Majd valahogy bootképessé kell tenni, helyreállító lemezzel van telepítőn az automata helyreállítással.
Segít, ha elsődlegesre tudod rakni boot flaggel.

Az adat elmozgatása a HDD végére nem kötelező, én csak a boot miatt gondolom jobbnak, ha a rendszer van az elején. Csináltam már ilyen gányolást de több kör volt mire üzembe állt és az aktiválás is elszállt.

(#62671) galaxys80 válasza quailstorm (#62670) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm.
Azt hiszem egyszerűbb lesz, ha újrahúzom a win-t a jól működő hdd-re. :D

(#62672) krealon válasza galaxys80 (#62669) üzenetére


krealon
veterán

En ugy valositnam meg, hogy
- kolcsonkernek egy HDD-t, amire az adat winyo tartalmat atmasolnam, aztan
- klonoznam a rosszalkodo HDD-rol a rendszert az adatosra., vegul
- visszamasolnam a kolcson-winchesterrol az adatokat.

Ezzel a modszerrel elkerulheto az aramkimaradas eseten az adatvesztes.

A particio atmeretezos, particio tologatos modszernel az aramszunet adatvesztessel jar, ugyhogy a legelso lepes minden ilyen muvelet elott, hogy legyen a fontos adatokrol mentes.
(Bar a fontos adatok definicioja az, hogy van belole legalabb 3 masolat, egymastol fizikailag szeparalt helyeken. ( copyright liksoft ) :) )

(#62673) galaxys80 válasza krealon (#62672) üzenetére


galaxys80
veterán

Erre gondoltam igazából én is. Van egy külső HDD-m amire ki tudnám menteni ideiglenesen az adatokat.
De akkor miután kész vagyok mindennel,akkor meg 1 partíción lenne a Win és az adtok is nem?

(#62674) quailstorm válasza galaxys80 (#62673) üzenetére


quailstorm
nagyúr

úgy lesz ahogy csinálod
ha direktben klónozod a kis HDD-t a nagyra, akkor ami üresen marad az elvileg allokálatlan lesz és oda meg csinálsz egy datát
felteszem amin a 7 van sokkal kisebb mint a másik

[ Szerkesztve ]

(#62675) sz.j


sz.j
nagyúr

Nem tudom, hogy mi igaz belőle, de nem árt tudni róla:

"Windows 7-e van? A Windows Defender nem védi a fél világon végigsöprő zsarolóvírustól"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#62676) King Unique válasza sz.j (#62675) üzenetére


King Unique
titán

Win7 alatt a Defender eleve nem is teljes értékű AV, hanem csak egy kémprogramok elleni védelem... Előbbi megfelelője az MSE. Ellenben 8.1/10 alatt már az és utóbbinál pl. ezen videó alapján simán felismeri és blokkolja a WannaCry-t. Mellesleg a manuális futtatásnál a benyeléséhez nem kis user error is kell, amit a videóban is említ az illető...

Szóval a 7-esre amúgy is kell (külső) AV, illetve a külsők nagy valószínűséggel már szintén blokkolják.

[ Szerkesztve ]

(#62677) SchumiBácsi válasza Doky586 (#62665) üzenetére

OK, akkor felrakom mindjárt az összeset. Az a biztos - feltéve ha egyik nem üti a másikat valamiért :D
A KB4019264 viszont fent van, de az is jól megkésve került fel sztem - májusban.

Egyébként erre az SMB1 fosra van valami program ami megnézi az állapotát? (pl. letiltva, esetleg eltávolítva, stb.) Amúgy az antivírusoknak meg malware progiknak nem kellene ezt a zsaroló fasságot lassan de üzembiztosan blokkolniuk?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#62678) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.

A mostani virus hype miatt ránéztem a windóz ápdétre, mert nyugodt voltam, be volt állítva hogy működjön.

Nos tavaly mit tudom én mióta nem tud telepíteni biztonsági frissítéseket a szokásos 80073712 hiba -miatt.
Minden hülyeséget megpróbáltam. a Windóz tábelsúter soha nem működött de azért kipróbáltam. Az sfc /scannnow se működik. Szépen meghízik a log több 100MB fölé is. Ekkora adattömeget nem fogok átnézni manuálisan mi jó mi nem.
Írták valahol hogy a KB947821 -t kell feltenni és attól majd minden heppy lesz...
Nem lett heppy.
Ugyan az a hiba 80073712 , winóz ápdét nem működik. Biztonsági frissítős csomagok nem települnek.

Vistánál már belefutottam hasonlóba, akkor az egyetlen mód az újratelepítés az MS szupport szerint. Újratelepítettem, de úgy hogy windóz legyalul és soha többet nem ért winfos a géphez.

Na most a jelenlegi gépen nem opció az újratelepítés. Nem akarok belemenni, a lényeg hogy nem opció semmilyen körülmények között sem.
Céges gépeinken is ugyan ez a helyzet. MS support az újratelepítést szorgalmazza, de ezt ugye nem lehet kivitelezni.

Találkozott már valaki ilyennel itt aki meg is tudta oldani? :O

Köszönöm! :(

(#62679) SchumiBácsi válasza Benőke (#62678) üzenetére

Annak idején közvetlenül a Windows reinstall után az MSN9 modern kezelőfelülete nem töltődött be csak úgy, kellett neki egy bizonyos frissítés megléte a működéséhez. Szerencsére annyi még belefért hogy kiírja a nevét így letöltve egyből működésre lehetett bírni (egyébként napok múlva jött volna csak le a kérdéses update). Mivel most már valószínűleg ismerjük mely frissítések kellenek a WannaCry elkerülése ellen, be kell írni a keresőbe és sztem manuálisan egyenként felrakni.

Aztán bízzunk benne hogy ennyi elég a védettséghez.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#62680) Benőke válasza SchumiBácsi (#62679) üzenetére


Benőke
őstag

Nem nyaltam be semmit csak gondoltam működjön a windóz ápdét ahogy kellene.
Havonta egyszer manuálisan is tudom telepíteni, de az automatizmus működik, csak sikertelenek a telepítések.
Ezt szeretném valahogy megoldani.

Na és az sem világos, ha ugyan azon a telepítési procedúrán végig megyek mint a gép az elmúlt 3-4 év alatt akkor mitől lesz jó utána? :F

(#62681) SchumiBácsi válasza Benőke (#62680) üzenetére

Nem tudom, mégis csak egy Windows ;] :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#62682) Syl válasza Benőke (#62680) üzenetére


Syl
nagyúr

Összeesküvés-elmélet:

Nem lesz jobb. Ez része a "frissíccsévindóztízre" stratégiának :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62683) Benőke válasza Syl (#62682) üzenetére


Benőke
őstag

Kár hogy a windóztíz is megborult a fiam gépén ápdét után. Csak ugye játékos gépen hasznos ha lehet játszani... :U
Ha elborul az agyam az asszony is linuxot fog használni. :D
Céges gépen nem tudok még akkor se váltani ha szeretnék, minden vindóz alapú. Windóz 8.x és 10 meg ki van tiltva a hálózatból.

(#62684) Doky586 válasza SchumiBácsi (#62677) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"erre az SMB1 fosra van valami program ami megnézi az állapotát?"
passzolom, majd a többiek megmondják..

"Amúgy az antivírusoknak meg malware progiknak nem kellene ezt a zsaroló fasságot lassan de üzembiztosan blokkolniuk?"
Valamit félreértesz. De blokkolják is, gondolom már hónapok óta.. de csak a user interakcióval induló fertőzött futtatható állományok terjedésétől védenek. Ezen vírus másik terjedési módja (amit az NSA fejlesztett ki) hogy ha van a hálózaton egy gép amin már elindult (mert pl ideiglenesen kikapcsolták azon távoli gépen a vírusvédelmet) akkor az NSA által felfedezett SMB biztonsági résen behatolva futtatja magát, ami ellen egyetlen víruskereső sem véd meg.

[ Szerkesztve ]

(#62685) SchumiBácsi válasza Doky586 (#62684) üzenetére

Ha jól értem bekapcsolt védelemnél akkor mégse jön be. Vagy ha a szomszédban valahol lefut akkor az egész faluban képes futni védelmektől függetlenül? Vagy ez csak házon belüli hálózatra vonatkozik?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#62686) Doky586 válasza SchumiBácsi (#62685) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen bocs. Hálózat alatt LAN-t értettem.

Bármilyen jó a vírusvédelmed, eltejed a biztonsági frissítéssel nem rendelkező lan gépek közt..
Egy évtizedig csak az NSA tudta a saját kémprogramját futtatni a gépeinken, de pár hónapja megjelent rá a folt. Egy évtizedig az eredeti nsa kémprogramot sem kapta el egyetlen víruskereső sem.

[ Szerkesztve ]

(#62687) SchumiBácsi válasza Doky586 (#62686) üzenetére

Őszintén szólva letojom az NSA-t meg úgy az egész USA-t mi után nyomozgat, itt most a "termékük" van még annál is rosszabb kezekben ami nem rest az egész kócerájt lefoglalni ha bejutott.

Akkor a frissítéseket majd napközbe átnézem és amit jónak vélek felrakom még - a KB4019264 mint írtam az fent van vagy 2hete. Aztán valahogy felpolírozom angoltudásom és megkeresem azt a progit ami megmutatja az SMB1 állapotát. Az egyik PH! cikk szerint azt is külön ki kell ütni ha bizonyos frissítés nincs fent...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#62688) galaxys80 válasza quailstorm (#62674) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Hétvégén nekiugrok.

(#62689) w.miki


w.miki
veterán

Win7 indító hangját hol tudom kikapcsolni?
Kivettem a hangot a Bejelentkezés a Windows-ba elől, de még mindig zenél, ha elindul a 7.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#62690) #93794560 válasza w.miki (#62689) üzenetére


#93794560
törölt tag

A hangok panel alján kell lennie egy olyannak, hogy Rendszerindítási hangjelzés, vagy valami hasonló. Ki kell venni előle a pipát.

(#62691) w.miki válasza #93794560 (#62690) üzenetére


w.miki
veterán

:R ez volt :DDD
Win7-es gépek közt tudok úgy mappákat megosztani, hogy ne kelljen jelszavakat beállítani?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#62692) sphe


sphe
senior tag

sziasztok! Nem tudom volt-e már valakinek ilyen tapasztalata, de mit lehet tenni olyan esetben, hogyha a Windows 7 home premiumom (jogtiszta) bár látszik a feladatkezelőben, hogy elindít alkalmazásokat, de az alkalmazások nem jelennek meg a főképernyőn, Alt Tab billentyűkombinációval sem hozhatók elő, és alkalmanként nem áll le a számítógép, a leállítás képernyőnél lefagy. Teljesen Random módon működik, vannak alkalmazások melyeket „szeret”, vannak melyeket nem.

A rendszer visszaállítás hibaüzenettel nem működik, a vírusirtó és a malware keresők nem találtak semmit, újabban a Windows Random módon el sem indul.

Update: most, miközben ezt írom, volt egy driver power state failure "kékhalálja". Lehetséges, hogy nem is a Windows zal, hanem a merevlemezzel van gond?

[ Szerkesztve ]

(#62693) papi77 válasza sphe (#62692) üzenetére


papi77
addikt

Nálam is volt hasonló,és a hdd volt a ludas!

Az első: NOKIA 1611

(#62694) sphe válasza papi77 (#62693) üzenetére


sphe
senior tag

Kitartás és win/driver frissítések megoldották a problémát.

(#62695) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Valaki meg tudná nekem mondani miért nincs ezen a részen ott, hogy új ablak vagy új privát lap megnyitása?
Mitől tűnhetett el és hogy lehet vissza varázsolni?

(#62696) papi77 válasza sphe (#62694) üzenetére


papi77
addikt

Nekem meg az újratelepítés egy ssd re...:))

Az első: NOKIA 1611

(#62697) Veatta


Veatta
aktív tag

Sziasztok!

Összefoglalóban nem találtam a problémámra megoldást, ezért kérdeznék:

megtelt az ssd, tempeket már ürítettem, mi törölhető még?

(#62698) snakebait válasza Veatta (#62697) üzenetére


snakebait
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok, ugyan ebben a cipőben járok én is. 60gigás SSD,Win van rajta meg néhány program és szinte full tele van. Rendszer visszaállítás kikapcsolva,temp. mappák tartalma törölve... Ha valami új dolog van telepítve nagyritkán az is a vinyóra és totál elfogy a hely az ssd-n.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#62699) Syl válasza snakebait (#62698) üzenetére


Syl
nagyúr

TreeSize Free - megmutatja mely mappák mit foglalnak.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62700) quailstorm válasza Veatta (#62697) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lemezkarbantartóban a Windows frissítések eltávolítóinak törlését tudom javasolni.

nVidia driverek telepítőinek kell utánanézni, ha van. Express frissítés esetén hátrahagy telepítőt és a driver store-ban előző verziót is. RAPR
Frissítésnél mindig az egyéni, tiszta telepítést kell csinálni.

Ezt pedig nemrég találtam, kipróbálni még nem volt alkalmam.

Ezen kívül a meghajtótömörítés maradt. 60GB nem túl sok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.