Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) kraftxld válasza core i7 (#63050) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Innen épp nem fog menni OEM kulccsal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63052) xeon forever válasza havri1 (#63042) üzenetére


xeon forever
addikt

Esetleg ha fizetos program is szoba johet a Norton ghost 11.0 utani verzioja// automatikus atmeretezessel is elbir, ha megegyezo vagy kisseb adatmennyiseg van. Magyarul 6 kattintassal elvegezheto a muvelet. ~3500Huf dobozos ebayen.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63053) Doky586 válasza tpeter77 (#63049) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Innen letöltheted [link] még ma.

(#63054) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem csináltam semmi különöset, vízhangos a hang lejátszás, VLC, SMPlayer bármire állítom a kimenetet, Chrome -on kersztűl is. Egyedül a MPC-HC jó. :DDD
Rakjam újra meghajtót. :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63055) rolii92i válasza quailstorm (#63008) üzenetére


rolii92i
tag

No,egy másik partíción felszabadítottam némi helyet egy friss win befogadására.
Szépen feltelepült,újraindításoknál tovább tudott lépni azon a kritikus ponton amikor a pendrive bootolás közben befagy,de mihelyst újraindítom ugyanaz az nvlddmkm hiba fogad.
Kipróbáltam ezt a fixet is de a 8as pontnál tovább képtelen vagyok eljutni vele.
A z előbbiek tükrében gyanús h a VGA lehelte ki a lelkét?
Tudom cseréljem ki, ez is fog következni..

[ Szerkesztve ]

(#63056) quailstorm válasza rolii92i (#63055) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gyanús. Azt próbáltad, hogy nem kap netet telepítés közben/után, így driver nélkül megy a kártya?
nV-hez nincs alap driver a rendszerben. Ha software rendererrel okés, akkor kártya lesz.

[ Szerkesztve ]

(#63057) xeon forever válasza rolii92i (#63055) üzenetére


xeon forever
addikt

Hdd nelkul próbálj ki egy pendriverol bootolo oprendszert. Windows PE. Vagy Linux. Ott kiderul, hogy komoly hardveres hiba van e vagy esetleg valami reszegyseg adta meg magat a vgaban ami csak nv driver település utan derül ki. Uccsó soron nvidia driver akkor is panaszkodhat ha a vga nem kap eleg betapot...de Windows driverrel default vga adapterkent meg elindul.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63058) zoltanz válasza zoltanz (#63054) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rendszer visszaállítás sem ér semmit, újraindítás volt, ugyanúgy csak a MPC-HC-val jó a hang, húzhatom újra a Wint-t . :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63059) rolii92i válasza quailstorm (#63056) üzenetére


rolii92i
tag

Újratelepítés után direkt figyeltem erre és a pendrivera a hálókártya drivere mellett az nvidia illesztőjét is felcsúsztattam és mivel utóbbit telepítettem először így az update sem erőszakoskodott a saját verziójával.
Ha meg a VGA csupaszon driver nélkül megy valszeg akkor tudom a wint normálisan kékhalál nélkül elindítani de az az állapot sem sokkal ingerdúsabb egy csökkentett módnál. :)

(#63060) rolii92i válasza quailstorm (#63056) üzenetére


rolii92i
tag

Próbálkoztam még ezzel a tiszta telepítéssel de a recept változatlan: bejelentkezési képernyő előtt közvetlenül átvált feketére, közben a "nincs jel" villog majd néhány sec után jön a blue screen.
Csakis addig megy normálisan amíg valamilyen driver rá nem kerül a kártyára, teljesen mindegy neki hogy az egy basic update-es vagy full extrás geforce experience, ha bármi rajta van üzemképtelenné változik..asszem ennek befellegzett.

xeon forever
Ilyet még nem csináltam, de utánaolvasok és majd kipróbálom.
A "betap" szó lefordítására viszont megkérnélek :R

(#63061) rolii92i válasza zoltanz (#63058) üzenetére


rolii92i
tag

magadra ismersz? :D

[ Szerkesztve ]

(#63062) tjsz válasza rolii92i (#63060) üzenetére


tjsz
senior tag

Betáp. Ekkor külön kábelen keresztül is "táp"-ot (áramot) a vga kártya. Példa

(#63063) rolii92i


rolii92i
tag

Visszakanyarodva a topic alaptémájához most h 2 windowsom van,a korábbit szeretném eltávolítani,ezt hogyan tehetném meg?

tjsz
Köszi!

(#63064) quailstorm válasza rolii92i (#63063) üzenetére


quailstorm
nagyúr

EasyBCD-vel vagy a gyári parancssoros BCD editorral eltávolítod a nem megfelelő indítóbejegyzését és formázod a partíciót.

(#63065) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Valahol meg lehet nézni, hogy ki-mi-hol-mikor-miért kapcsolta be az autó frissítéseket?
Eredeti Win7 prof x64, kikapcsoltam a frissítéseket, mert lomha lesz a rendszer tőle, erre most nézem, hogy letöltött reggel mindent. :W

(#63066) kraftxld válasza bucihost (#63065) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az ufók voltak Soros Gyurka pénzén, és jól csinálták :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63067) Kekmen


Kekmen
senior tag

Sziasztok!

A napokban beüzemeltem egy Radius szervert. A probléma ott kezdődött, amikor a win 7-el telepített laptopok nem akartak felcsatlakozni az AP(ok)-ra. Utánaolvastam, találtam egy remek leírást, hogy miként is lehet ezt a problémát megszüntetni.
[link]
A fentiek alapján, a windows default beállításait megváltoztatva sikerült is működésre bírni WPA2 Enterprise mellett a rendszert. Eddig minden rendben is van.
Abban kérnék segítséget, hogy van-e mód ennek a fenti leírásnak az egyszerűsítésére? Mivel rengeteg laptop van és manuálisan mindegyiket beállítani hálózatonként nagyon sok idő lenne.
Nem készült esetleg egy olyan javítócsomag, regisztrációs bejegyzés, bármi, ami az alapbeállítást megváltoztatja úgy, hogy ne kelljen manuálisan szenvednem vele?
(Win 10-es gépek alapból csatlakoznak, ott már nincs ilyen gond)

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#63068) kraftxld válasza Kekmen (#63067) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha tartománytagok a gépek, group policy-vel ezt simán ki lehet tolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63069) Kekmen válasza kraftxld (#63068) üzenetére


Kekmen
senior tag

Igen, ez nekem is eszembe jutott, de nem azok. :(

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#63070) kraftxld válasza Kekmen (#63069) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor ennyi...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63071) xeon forever válasza bucihost (#63065) üzenetére


xeon forever
addikt

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63072) xeon forever válasza kraftxld (#63066) üzenetére


xeon forever
addikt

Nemsokara Soros lesz a legkissebb gondunk. Allitolag AZ Amerikaiak mar soroznak! AZ Earth Space Defense programra 2016 osze Ota. Illetve kiszivargott, hogy AZ amerikaiak iden bejelentik AZ idegenek letezeset...😈 Veletlen?
Meg Jo hogy Minden olyan biztonsagos... 😂 Foleg a tuzfalak. 😂

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63073) bucihost válasza xeon forever (#63071) üzenetére


bucihost
senior tag

:R

(#63074) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Vállalati gépemen az excel táblák kis méretben nyíilnak meg, hol tudom alapbeállításként eszközölni, hogy full képernyőn induljanak mindig?
Kösz.

(#63075) zzola válasza zzola (#63074) üzenetére


zzola
félisten

Megoldva! :)

(#63076) xeon forever válasza Kekmen (#63067) üzenetére


xeon forever
addikt

Mentsd pendrivera a halozat beallitasait... 😉

https://www.howtogeek.com/howto/4081/easily-backup-import-your-wireless-network-settings-in-windows-7/

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63077) Kekmen válasza xeon forever (#63076) üzenetére


Kekmen
senior tag

Köszi, ki fogom próbálni. :) XML exportot már csináltam netsh wlan export profile paranccsal, de kicsit körülményes, talán amit írtál egyszerűbb és gyorsabb.

szerk.. WPA2-Enterprisenál nem működik, nincs ott ez a lehetőség. :(

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#63078) akaido


akaido
addikt

Üdv!
Ez a 6. havi összegző frissítés nem akar települni sehogy se: KB4022719 egy Windows 7 x64 rendszerre.
Lehet azért mert már július van? :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63079) King Unique válasza akaido (#63078) üzenetére


King Unique
titán

A letöltésnél / telepítésnél akad el? A katalógusból nem próbáltad letölteni, majd manuálisan telepíteni?

Egyébként nálam 8.1 alatt szintén beakadt a júniusi összegző minőségi frissítés (KB4022720), de már a letöltésnél. Aztán meguntam és a Microsoft Update katalógusból szedtem le. Úgy már sikeresen települt.

[ Szerkesztve ]

(#63080) xeon forever válasza Kekmen (#63077) üzenetére


xeon forever
addikt

Milyen jogosultsag alol probalod meg masolni? Lehet csak beepitett rendszergazda fiok alol lehet. De en meg konkretan wpa2 enterprise-nal nem probaltam. Amugy tuti van valahol valami config fajl amit esetleg ki lehet masolni. Ranezek a temara jobban.

Milyen oprendszert hasznalsz? Pro/Ultimate

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63081) xeon forever válasza xeon forever (#63080) üzenetére


xeon forever
addikt

Megneztem. Tenyleg nem engedi. Irtam neki egy scriptet oaszt jol kifagyott a rendszerbetolteskor. 😌

Meg megprpbalom msi fajlba megirni. De lehet nem ok nelkul nem engedi ezt. Lehet tobb lenne a macera a jogok beallitasaval gepenkent minthogy beallitod a hálózatot kezzel...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63082) xeon forever válasza xeon forever (#63081) üzenetére


xeon forever
addikt

Be kell irogatni kezzel AZ osszes gepben...😒

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63083) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy a konzol ablakban megjelenő tartalmat hogyan tudom visszaállítani emberi szem számára is látható formátumba? Ill. miért ilyen kicsi, van erre valami beállítás? Köszönöm!

[kép]

(#63084) xeon forever válasza Petya XT (#63083) üzenetére


xeon forever
addikt

Felbontasd allitsd 1024*768 Ra amig hasznalod....

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63085) Petya XT válasza xeon forever (#63084) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Sokszor a legegyszerűbb dolgok a legnagyszerűbbek :K . Köszönöm! Csak ne rendezné át az összes ikonom ezzel a művelettel...

Azonban minden más méretben oké, csak ez a nyamvadt konzolablak, ill a betűméret kicsi! Ez normális? A felbontás egyébként 1080p.

(#63086) Doky586 válasza Petya XT (#63083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A parancssor menüjében válassz nagyobb betűméretet..

(#63087) Petya XT válasza Doky586 (#63086) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Igen! Sikerült!

Nem is tudtam, hogy van ilyen menü benne :B

Köszönöm! :R

(#63088) xeon forever válasza Petya XT (#63085) üzenetére


xeon forever
addikt

Egyebkent ezt AZ asztalos ikon temat soha nem ertettem... Talcan van nekem Minden. Es az asztalon csak a kep latszik. Persze izlesek es pofonok. 🙏

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63089) akaido válasza King Unique (#63079) üzenetére


akaido
addikt

A letöltésnél nem akad el, letölti 100%-ig, kiírja a Frissítések telepítése feliratot is, de:

Leállítottam majd újraindítottam a WinUpdate szolgáltatást, de eddig semmi eredmény.
Megpróbáltam a Katalógusos módszert is, de ott is hibát ír ki.
Most a a Windows System Update Readiness eszközt próbálom.

szerki: Ez sem működik:

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63090) szabonagyur válasza xeon forever (#63088) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem meg a tálcán sincs semmi és asztalon sem, engem a tálca tele szemetelése idegesít.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63091) quailstorm válasza Petya XT (#63087) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha pedig az alapértelmezéseket átállítod, akkor a konzolablak mindig a kívánt méretben fog megjelenni, és nem kell minden alkalommal egyenként átállítani.

(#63092) xeon forever válasza szabonagyur (#63090) üzenetére


xeon forever
addikt

A start menu nekem tul kicsi. Talcan szep sorban kint van minden amit hasznalok. Automatikus elrejtes es tobb sor magas. De ennyi. Mint irtam izlesek.....

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63093) King Unique válasza akaido (#63089) üzenetére


King Unique
titán

Első körben esetleg egy restart után meg lehetne próbálni újból, vagy lefuttatni a WU hibaelhárítóját.

[ Szerkesztve ]

(#63094) Kekmen válasza xeon forever (#63080) üzenetére


Kekmen
senior tag

Admin jogokkal próbáltam, bár nem a beépített rendszergazdai fiókkal. Van több hálózat is mentve, pl WPA2-PSK-nál simán engedi, ott él ez a funkció.
Enterpriset használok windowsból.
Én is valami hasonlót keresek, vagy szeretnék írni egy regisztrációs bejegyzést rá, ami elvégzi a szükséges módosításokat, de a kulcsszavakra eddig nem sok mindent találtam.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#63095) xeon forever válasza Kekmen (#63094) üzenetére


xeon forever
addikt

Nekem sikerult atirnom halozat telepitot be is masolja a halozatot de ujrainditas utan megall a windows logo.

Valamit AZ administrator tools/security settings nel kene finomhangolni. De AZ meg hosszasabb mint beallitani a halozatot...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63096) akaido válasza King Unique (#63093) üzenetére


akaido
addikt

Megvolt a hibaelhárító letöltése is, de indítása után:
Ez egy csodaszép felirat: Hiba történt a hibaelhárítás során. :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63097) xeon forever válasza akaido (#63096) üzenetére


xeon forever
addikt

Zsenialis!!!😂 legalabb ôszinte...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63098) Petya XT válasza quailstorm (#63091) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszönöm, beállítottam rendesen, most már teljesen jó! :K

(#63099) Petya XT válasza xeon forever (#63088) üzenetére


Petya XT
aktív tag

...És ha már erre járok, lenne még egy kérdésem.

A tálcán a Sajátgép eszköztár véletlenszerűen eltűnik, általában újraindítás után. Nem mindig, de éppen elégszer, hogy idegesítsen. Sokszor úgy, hogy semmilyen Ccleaner, vagy hasonló progit nem használok. Van hogy hetekig semmi probléma, utána naponta kétszer is. Találkoztatok már hasonlóval? Nálam csinálják ezt a Home és a Prof Win7-el operáló gépek is.

Erről az eszköztárról lenne szó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.