Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) Petya XT válasza xeon forever (#63100) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszönöm, volt egy pár hiba, javította, meglátjuk mi történik :K

(#63102) Petya XT válasza akaido (#63096) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szia!

Próbáltad törölni az Update archív állományait? Esetleg ki lehet próbálni, ha nem, mert szokott problémát okozni.

[kép]

(#63103) mortis.papp


mortis.papp
csendes tag

Üdv!

A helyzet az, hogy egy közös használatú gépen szeretném beállítani, hogy egy másik felhasználó csak bizonyos programokat használhasson. Illetve ami fontosabb, weboldalak elérését szeretném korlátozni.
Pontosabban azt kellene megoldanom, hogy pl facebook, youtube hétköznap 8-18 óra között ne legyen elérhető.
Ingyenes módon!

A segítséget előre is köszönöm!

(#63104) tpeter77 válasza Doky586 (#63053) üzenetére


tpeter77
addikt

Most van rá időm ide feljönni, de nem megy :( Elkéstem...
Ma este fel tudok nézni, akkor lesz még rá lehetőségem letölteni egy Win7 pro magyart?

(#63105) tpeter77 válasza core i7 (#63050) üzenetére


tpeter77
addikt

sajnos innen sem megy :(
Megadtam a gyári win7 kódját a laptop aljáról bepötyögtem, de nem tölti le innen sem.
Esetleg más forrás?

(#63106) King Unique válasza mortis.papp (#63103) üzenetére


King Unique
titán

Vendégfiók nem opció? Illetve szülői felügyelet van elvileg a Win7-ben is. Továbbá a jobb vírusírtókban is szokott lenni ilyen opció (példa), valamint pl. a router online kezelőfelületén (példa).

(#63105) rokafiu77:
Ez az OEM kulcsokat állítólag nem fogadja el. Továbbá azt nemrég én is említettem, hogy a Win7 ISO-k letöltése újabban problémás lett, legalábbis bizonyos helyekről.

[ Szerkesztve ]

(#63107) mortis.papp válasza King Unique (#63106) üzenetére


mortis.papp
csendes tag

Korlatozott fiok be van állítva. Szülői felügyeletben a használható programokat lehet korlátozni, de olyat nem tálaltam ahol csak bizonyos lodalakat lehetne napközben tiltani.
Avast van (mert az ingyenes) ott még nem néztem.
Többször volt problema hogy napközben nem arra van hasznalva a gép amire ki lett adva.

(#63108) Doky586 válasza tpeter77 (#63104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem Win7 home p OEM van. Annak serialjával generáltam a linket (a laptoposok OA matrica kódját nem fogadja csak el) Majd legenerálja neked valaki akinek van legális 7 Pro licensze (ha van itt egyáltalán ilyen)

(#63109) akaido válasza Petya XT (#63102) üzenetére


akaido
addikt

Ezt még nem, köcce a tippet! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63110) tpeter77 válasza Doky586 (#63108) üzenetére


tpeter77
addikt

Értem. Ha valaki lenne oly rendes h megosztja velem a legális Pro kódot, megköszönném. Sajnos az OEM kódot nem fogadja el.
Üdv

(#63111) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Eddig mentek a multimedia-s gyors gombok (play stb), most csak akkor ha az alkalmazásra váltok. :F
Driver (beépített) újrarakva, újraindítva. Hol lehet ezeket állítani még? :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63112) xeon forever válasza zoltanz (#63111) üzenetére


xeon forever
addikt

Szerintem probald meg a rendszervisszaalitast egy olyan datumra amikor meg mukodott...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63113) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok!

Vannak alkalmazások, amik esetében hiába van beállítva lejátszóeszköznek az 5.1 kimenet, valamiért nem hajlandóak hangot kiadni (pl. HearthStone).
Ha viszont a headsetet állítom hangeszköznek, ott minden további nélkül műküdik.
Magán az 5.1-en is szól minden, csak pl. a HearthStone nem.
Pedig a blizzard appon belül is a hangfalak vannak kiválasztva.

Van valamilyen módosítási lehetőség még ezen kívül?

:R

(#63114) akaido válasza Petya XT (#63102) üzenetére


akaido
addikt

Sajna így sem települ az ominózus frissítés.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63115) xeon forever válasza akaido (#63114) üzenetére


xeon forever
addikt

AZ sfc scannow parancsot probaltad mar?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63116) Petya XT válasza akaido (#63114) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Szomorúan olvasom....elég sok ötlet volt itt, valamelyiknek illett volna működnie :K

Kivonat a MS oldalról, a frissítéssel kapcsolatban:

...Kijavítottuk a hibát, amely miatt a frissítések nem minden összetevőn települtek megfelelően, és megakadályozták az elindulásukat.

...Ehhez megint csak gratulálni tudok, ismét jól sikerült :R :F

(#63117) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Érdekes tapasztalattal lettem gazdagabb.
Letöltöttem egy videót a netről,mely a letöltés után 2 részletben maradt meg a HDD-n,de egyik sem volt használható,az egyik már nem tudom mennyi MB-os volt,a másik pedig 0 bájt-os.
Törölni akartam,de a 0 bájtosat nem engedte valami hasonló üzenettel:"Az elem nem található többé már nincs a következő helyen".
Illetve a biztonságnál ez a szöveg jelent meg:"a kért biztonsági információk nem érhetők el,vagy nem lehet megjeleníteni azokat".
Sok szenvedés után(Total Commanderes átnevezés nem sikerült,Unlocker nem tudta törölni),a megoldás az lett,hogy a Total Commander ugyan nem engedte törölni,de át tudtam vele másolni a fájlt egy másik helyre ugyanazon partícióra,melynek eredményeképpen az eredeti helyről eltűnt(!!!),az új helyre kerülve meg már törölhetővé vált a nem létező valami.

(#63118) Doky586 válasza Kezdő vagyok (#63117) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"de át tudtam vele másolni a fájlt egy másik helyre"

Mi értelme átmásolni? hogy 1db helyett legyen 2db..?

(#63119) xeon forever válasza Doky586 (#63118) üzenetére


xeon forever
addikt

Masolasnal Ott hagyja AZ orokolheto jogokat. Mig athelyezesnel viszi AZT is.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63120) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Nokia 216 telefonunk van, és szeretném csatlakoztatni az Ovi programmal, de driver hiányában nem tudom.
Névjegyzék, fotók mentését kell rajta elvégezni, illetve a rajta lévő teljes névjegyzéket másolni másik 5 telefonra.
RM-1187 a kódja a telefonnak, de sehol sem találtam letölthető drivert.
Valaki ki tudna segíteni egy működő linkkel, ahonnan drivert lehet letölteni a telefonhoz?
köszi

(#63121) quailstorm válasza tpeter77 (#63120) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudom javasolni a készülék kukába helyezését.

Nem Nokia, tehát Nokia programokkal nem fog működni, de mivel az USB úgy kompletten tiltva van, MTK-s szoftverrel se működik. Fotók SD kártyára, névjegyzék is SD kártyára, van valami beépített biztonsági mentése. Hogy jobb legyen, asszem nem VCF-be ment, még azt utána lehet konvertálni. Persze ha a másik készülék is S30+, az meg fogja enni módosítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#63122) akaido válasza xeon forever (#63115) üzenetére


akaido
addikt

Az volt az első. :K talált is hibákat, de a program futása utáni konklúziója: nem tudja javítani a talált problémákat!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63123) akaido válasza Petya XT (#63116) üzenetére


akaido
addikt

Azóta is próbálkoztam vele(a Winupdate automata frissítésen volt), de nem települt, így a lehető "legegyszerűbb" módon elrejtettem a frissítést.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63124) akaido válasza tpeter77 (#63120) üzenetére


akaido
addikt

MyPhoneExplorer programmal tehetsz egy próbát.
További program tippek:
Nbu Explorer
SMS Backup & Restore a carbonire-ról
Mivel ebből a Nokiából még a wifi is kimaradt, így pl.a Wifi File transferrel sem lehet a windows 7-tel kapcsolatba hozni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63125) xeon forever válasza tpeter77 (#63120) üzenetére


xeon forever
addikt

Win XP a megoldas. Tolts le valahonnan egy sp3 t. Telepitsd valami elfekvo hdd-re. Szedd le hozza a drvrt. Szerintem ennel tobbet nem tudsz tenni! (akyivalas nelkul 30 napig Jo AZ XP)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63126) quailstorm válasza akaido (#63124) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MyPhoneExplorer ---> zárt rendszerű Sony Ericsson és bármilyen Androidos telefon
Nbu explorer ---> Nokia telefonok
SMS Backup ---> Android

Erre csak annyit tudok mondani, WTF?

Neki egy olyan telefonja van, amin letiltották az USB-n keresztüli kommunikációt az SD olvasásán kívül, egyébként is egy kőbuta MTK-s kínai fos.

(#63125) xeon forever: fú, megjött a másik ügyeletes szakértő. Remek. Nem is kellek már ide.

Esetleg mi lenne, ha elolvasnátok a telefon használati utasítását, és rájönnétek, hogy NEM LEHET GÉPHEZ CSATLAKOZTATNI. Csak kártyaolvasó meg töltés van.

[ Szerkesztve ]

(#63127) szabonagyur válasza xeon forever (#63125) üzenetére


szabonagyur
félisten

Légy oly kedves használni a magyar helyesírás szabályait, rossz ránézni erre a szövegre (és nem az ékezet hiánya zavaró...).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63128) quailstorm válasza szabonagyur (#63127) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már az is valami, hogy nincs kétszavanként emoji. Olyan is volt már...

(#63129) xeon forever válasza quailstorm (#63128) üzenetére


xeon forever
addikt

Rendkivul okos vagy. Elismerem. Ja nem. Egy unintelligens balfasz kretenkedik igy mint Te. Mindegy is. A stilus nem tanithato.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63130) xeon forever válasza szabonagyur (#63127) üzenetére


xeon forever
addikt

Átkapcsolom magyarra a kezelő felületet.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63131) Petya XT válasza akaido (#63123) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Az automata telepítést én mellőztem, mert egyszerre felpakolt minden frissítést, újraindított, karikázott másfél órát, majd kiírta, hogy a frissítések konfigurálása nem sikerült, ezért karbantartás lesz, így megjutalmazott még másfél óra karikával, és ha szerencsém volt, akkor utána képes volt elindulni :)

Most úgy használom, hogy keressen, de én döntöm el, mikor tölti le és mikor telepíti. Így még nem volt kavar.

...Valószínűleg a következő havi összegzőnél, már nem lesz ennek jelentősége, kíváncsi vagyok, hogy az felmegy e rendesen.

(#63132) akaido válasza Petya XT (#63131) üzenetére


akaido
addikt

Átállítottam erre a frissítési módra én is, köcce szépen! :R
Előzőleg még tettem egy utolsó próbát az offline frissítő wsus-sal is de az sem tette fel.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63133) Syl válasza xeon forever (#63130) üzenetére


Syl
nagyúr

A magyarra átkapcsolt kezelőfelület (egy szó ;) ) sajnos nem változtat a stíluson...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63134) Petya XT válasza akaido (#63132) üzenetére


Petya XT
aktív tag

És a legszomorúbb az egészben, hogy ma, amikor a fél világ infrastruktúráját képes legyalulni pár óra alatt egy zsarolóvírus, itt kell küszködni egy biztonsági frissítéssel, ami hivatalos formában érkezik, egy olyan termékhez, ami nem mellesleg drága, és a terméktámogatás a licenc része.

Hónapokon keresztül képtelenek voltak megoldani a Windows 7 rendszerek update problémáit, tették mindezt úgy, hogy a 10-es rendszerhez naponta adtak ki valami haszontalan frissítést, egy olyan összetevőhöz, amit senki nem használ... És ha valahol elakadsz, elnavigál egy olyan oldalra, ahol teljesen érdektelen és használhatatlan információk vannak, és a végén még megkérdezi, hogy elégedett vagy e az infóval.... :(((

Nah, mára kipanaszkodtam magam :K

(#63135) Syl válasza Petya XT (#63134) üzenetére


Syl
nagyúr

Összeesküvés-elmélet: ez is része a "válts windows 10-re" kampánynak... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63136) xeon forever válasza Syl (#63133) üzenetére


xeon forever
addikt

Mit is var az ember egy "magyar" forumon!? Minthogy egymás vérét szívják az emberek.
Köszönöm a felvilágosítást. Hála nektek!

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#63137) quailstorm válasza akaido (#63122) üzenetére


quailstorm
nagyúr

System update readyness tool esetleg?
Múlt héten a főnök tévedésből egy 2010-es Win7-et dobott át, volt vele szopás, mire kész lett a WU teljesen. Ott kellett, mert túl sokat választottam ki egyszerre, aztán meg kellett szakítani mert kifutott a RAMból, annyi időm meg nincs.

Ja és ha sok a frissítés nem érdemes egyszerre ráereszteni, .NET és kumulatív biztonsági külön menjen ha lehet. De nagyon gyakran eleve nem pipál mindent a kötelezőből se, negyvenből 36-ot mondjuk. Legyen gyanús. Sokkal hamarabb van két részletben.

[ Szerkesztve ]

(#63138) quailstorm válasza tpeter77 (#63120) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amúgy ezt olvasd el Nokia témában.
Kb minden itt van, elég bonyolult de ez van, olyan helyre ahova ez a funkció kell én nem ilyet vennék.

Az továbbra is igaz, hogy S30+ telefonok közt elég a backup.dat.

(#63139) Kezdő vagyok válasza Doky586 (#63118) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Mert már nem tudtam kínomban mit csinálni vele,ha egyszer nem bírtam kitörölni...

xeon forever:Ez érdekes.Neten ennek a dolognak hol lehet utánaolvasni?
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#63140) tpeter77 válasza quailstorm (#63121) üzenetére


tpeter77
addikt

Kaptunk 70db ilyen készüléket, feltűnő volna, ha kukába dobnám :)

(#63141) Doky586 válasza tpeter77 (#63140) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem szabad a kukába dobni..!

Ilyen célra vannak speciális hulladékgyűjtő telepek.

(#63142) quailstorm válasza tpeter77 (#63140) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor jó szopást kívánok vele. Amúgy azt nem szó szerint kell érteni, de ez annyira gagyi, hogy tényleg reménytelen bármilyen az elmúlt 10-15 évben megszokott szabványos megoldás. Vissza kell menni a kőkorba.
Annyi szerencséd van, hogyha egyet megcsinálsz utána csak az SD-t kell bedugdosni az összesbe a backup.dat-tal...

[ Szerkesztve ]

(#63143) Weaver


Weaver
senior tag

frissen telepített rendszeren, a rendszer számára fentartott területet és megjeleniti meghajtóként ( D: , F: )

a kép róla: [link]

aki vágja a témát, segítsen legyenszíves, hogy lehet a partició kezelőben (?) beállítani, hogy meghajtóként ne legyenek láthatóak.

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#63144) quailstorm válasza Weaver (#63143) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Lemezkezelőben jobbklikk és elveszed a betűjelét, ha engedi...

(#63145) nyisziati


nyisziati
veterán

Sziasztok!
Vettem itt a Hardveraprón egy Win 7 kulcsot.
Telepítés után beírtam (talán egy hete kb.), ma reggel viszont közli velem, hogy nem jó a kulcs, telefonon kell aktíválni.
Az előző tulaj említette, hogy lehet ilyen probléma, mert más géphez volt telepítve, ilyenkor annyit kell bemondani telefonon, hogy hardverbővítés volt, ezért kell az újratelepítés.

Ez tényleg így működik?
Másnál esetleg volt már ilyen?

(#63146) szabonagyur válasza nyisziati (#63145) üzenetére


szabonagyur
félisten

Normál esetben igen ennyivel tudod aktiválni. Itt az esetedben az a kérdés, hogy hányan aktiválták még ezzel a kulccsal a Win7-t.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63147) nyisziati válasza szabonagyur (#63146) üzenetére


nyisziati
veterán

Adásvételivel vettem, az eladó garantálta, hogy ő az eredeti tulaj.

(#63148) nyisziati válasza szabonagyur (#63146) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha nincs más tudnivaló, akkor köszönöm szépen az infót, hívom őket. :)

(#63149) Zoz válasza nyisziati (#63145) üzenetére


Zoz
őstag

Nagy valószínűséggel nem is kell mondanod semmit, lezongorázod az automatában a robot nénivel.
Ha már túl sokszor volt aktiválva, akkor jön, hogy valódi ügyfélszolgálatossal kell beszélni.

(#63150) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy Fujitsu Siemens AMILO Li1705-re rakhatok windows 7-et ? Vagy jobb az XP?
Csak internetes böngészésre lesz használva a gép, a lényeg, hogy gyors legyen..saját magához képest
Csatoltam a specifikációt, annyi, hogy valami miatt ez a gép csak 768MB a többi stimmel :)

Köszönöm szépen a segitséget.

[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.