Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) fcc válasza Winnie The P (#62750) üzenetére


fcc
aktív tag

És ott mit kellene látnom? Mert az én problémámra nem látok ott megoldást.

(#62752) akaido válasza fcc (#62751) üzenetére


akaido
addikt


A Vezérlőpultban a fenti helyen mi van Nálad?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#62753) galaxys80 válasza Winnie The P (#62750) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez a válasz nem minden esetben jön be.
Mit kellene ott olvasnia a problémájáról?

(#62754) karlkani válasza fcc (#62749) üzenetére


karlkani
aktív tag

(#62755) fcc válasza akaido (#62752) üzenetére


fcc
aktív tag

Ezt "mondom", hogy nekem nincs ott ez az opció. Így nincs mit bepipálnom.

(#62756) fcc válasza karlkani (#62754) üzenetére


fcc
aktív tag

Ezzel se vagyok előbbre. Feljön az IE(nincs is más böngésző még), látom a tanácsot, és ennyi. Nem történik semmi.

(#62757) karlkani válasza fcc (#62756) üzenetére


karlkani
aktív tag

Az IE beállításoknál a kompatibilitási nézetnél add hozzá a microsoft.com-ot. Utána az előző hozzászólásomban leírtak szerint próbáld. A linkre kattintva ennek az oldalnak kellene bejönnie.

(#62758) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

A frissítéseknél még mindig szükség van a szortírozásra?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#62759) kraftxld válasza mobal (#62758) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szortírozásra??

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62760) mobal válasza kraftxld (#62759) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen, arra gondoltam.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#62761) kraftxld válasza mobal (#62760) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó, de mit jelent neked a szortírozás? Kiválogatni, hogy melyik KB-t akarod telepíteni és melyiket nem?
Azt már úgy október óta nem lehet mióta rollup-ok vannak :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62762) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

HP esetében érdemes hagyni WindowsUpdaten keresztül frissíteni a Intel/AMD GPU drivert vagy maradjak a HP oldalán találhatóknál?

(#62763) mobal válasza kraftxld (#62761) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Itt a Win 10-es upgrade dolgokra gondoltam. Még mindig szemetel, hogy frissíts etc. vagy az már nem aktív?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#62764) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, erre szeretnék megoldást kérni, tegnap óta ha bármit szeretnék a rendszer meghajtóra másolni kizárólag rendszergazdai jogokkal engedi, ami azért érdekes mert egyrészt rendszergazdaként vagyok belépve, másrészt mert eddig ilyen nem volt, legyen az bármilyen file, egyszerű szöveges, vagy tömöritett állomány. Mitől hülyült meg a rendszerem (win7x64), mi erre a megoldás? Nagyon idegesít...előre is köszi, remélem tudtok segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#62765) Doky586 válasza snake1977 (#62764) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne a gyökérbe másolj, hanem egy könyvtárba..

(#62766) fcc válasza karlkani (#62757) üzenetére


fcc
aktív tag

Köszönöm sikerült. Már keres az office-hoz is. :R
A lemezkarbantartóból hiányzik a windows update karbantartása opció. :F
Hogy lehet bele varázsolni?

(#62767) quailstorm válasza fcc (#62766) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van egy rendszerfájlok törlése opció UAC pajzs ikonnal. Utána lesz elérhető.

De ha 2 millió éves a Win7-ed, akkor lehet nincs rajta ez az update: [link]

(#62768) snake1977 válasza Doky586 (#62765) üzenetére


snake1977
őstag

Teljesen mindegy hova másolok a C (rendszer) meghajtón, mindenhol ugyanez van, csak rendszergazdai jogokkal enged másolni másik meghajtóról.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#62769) kraftxld válasza mobal (#62763) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, már kilőtték ezer éve :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62770) fcc válasza quailstorm (#62767) üzenetére


fcc
aktív tag

Tegnap telepítettem, és nem volt a wu frissítések közt.

(#62771) fcc válasza quailstorm (#62767) üzenetére


fcc
aktív tag

Ok, így meg van kösz.
Miért nem tudom telepíteni az sp2-t az office-hoz? Ott van a listában, de nem sikerül telepítenie.

(#62772) quailstorm válasza fcc (#62771) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bocs, én már nem kínzom magam őskőkori telepítőkkel és utána frissítgetéssel. Integrált azt kész.
Maximum a dobott hibakódra tudsz rákeresni.

(#62773) fcc válasza quailstorm (#62772) üzenetére


fcc
aktív tag

Nem is feltétlen tőled kérdeztem.

(#62774) gabee97


gabee97
tag

Sziasztok! Tegnapi napon miutan egy jatekot szerettem volna inditani a win7 lefagyott es nem reagalt semmire fekete kep volt.Kikapcaoltam es ma reggel ota nem akar bekapcsolni bejon a logo utana fekete kep es porog a venti.Csokkentett modban el tudom inditani.Csinaltam 2 rendszervisszaallitast is de nem kaptam uzenetet hogy sikerult vagy nem csak ugyanugy nem indul el.Mi lehet a problema? Ujratelepites nelkul meg lehetne oldani?
Koszonom elore is.es bocsi hogy ekezet nelkul irtam :D

(#62775) fcc


fcc
aktív tag

Az office-t sikerült megoldanom. A wu takarító lefut, de újraindítás után kiírja, hogy nem tudja végrehajtani a karbantartást, visszaállít mindent. :Y

(#62776) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! egy ideje párszor alvásból bill/egér inputra 0-ról indul a gép, jelezvén, hogy helytelenül volt leállítva.
Ez inkább WIN probléma, (reinstalra pucolás alapból is elkezdve), vagy hardveres lehet?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#62777) karcsi3


karcsi3
tag

Sziasztok !

Remélem jó topikba írok , mostanában előfordul hogy kékhalállal elszáll a gép.
Lehet összefüggéssel ezzel? Ha igen, hogy tudom javítani ? Ha nem akkor merre érdemes még megnéznem az okát ?

Előre is köszi a segítséget.
Üdv.:Karcsi

(#62778) kraftxld válasza karcsi3 (#62777) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi a hibakód a kékhalálnál?
Kapcsold ki az automatikus újraindítást, meg rakd a dump file beállításait minidump-ra.
Ha kékhalálozott megint, akkor a nirsoft féle bluescreenview progival tudod megnézni, hogy mi okozta.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62779) gabee97


gabee97
tag

Nos újratelepítettem a Win7-et és a probléma ugyanúgy előjött amikor a videókártya driverét szerettem volna telepíteni először nem is engedte mindig leállt egy bizonyos pontnál a telepítő aztán valamelyik verziót sikerült felrakni kérte az újraindítást és a windows logó után megint feketeképernyő fogadott. Videókártya kuka? (R9 270).

(#62780) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Eljött az ideje a telefon újratelepítésének. 4.4.4 rootolt rom van rajta, jól elvagyok vele, de haladni kéne a korral.
Melyik modernebbet javasoljátok (szintén pre-rooted jöhet csak szóba) akksiidő és stabilitás szempontjából?
Slimm rom is szóba jöhet, ámbár picit félek tőle, jópáratoknál jöttek utólag ki hiányosságok. Magyar QWERTY billentyűzetet használok, ezt utólag bele lehet barkácsolni, ha hiányzik belőle?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#62781) Szirtimorc válasza Szirtimorc (#62780) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Bocsi, nem ide akartam

(#62782) Jarod1 válasza karcsi3 (#62777) üzenetére


Jarod1
addikt

futtas egy memtesztet a Ramok rendben vannak e

(#62783) NEMO1968 válasza gabee97 (#62779) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igen,jò esèly van rà.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#62784) amex02


amex02
csendes újonc

Sziasztok.
Segitseget szeretnek kerni win7 telepiteshez.
Adott lenne egy oregebb acer laptop. Az alaplajan 2 db mpcie csatoloval. Vettem egy mpcie sd card readert.
Az elmeletem az lenne hogy az uj ssd tecnologiahoz hasonloan az sd kartyara telepitenem a windows-t.
De sajnos a telepito dvd nem latja az sd kartyat ott ahol ki kell valasztani melyik meghajtora szeretnenk telepiteni.
A szitu teljesen ugyan az mint az uj alaplapok es az ssd kontra win7. De otta gyarto megoldotta egy integralo szoftverrel.

A keresem es kerdesem az lenne hogy ebben az esetben hogyan lehetne elerni hogy a telepito felismerje az sd kartyat?
Kerek minden hozzaertot ha tud segitsen. Koszonom.

(#62785) Jarod1


Jarod1
addikt

hol tudom állítani hogy a letöltéseket más helyre töltse le?

(#62786) amex02 válasza amex02 (#62784) üzenetére


amex02
csendes újonc

Feltetelezem, hogy az asztali gepek PCIe csatoloja es drivere ami most az NVME driver, nem megegyezo a laptopok mPCIe csatolojaval es driverevel.
Vagy tevedek?

(#62787) dugo_ válasza amex02 (#62786) üzenetére


dugo_
veterán

Semmi ilyenről nincs szó. Egyszerűen a bios nem támogatja, hogy arról bootolj.
De minek akarnál SD-kártyára rendszert telepíteni? Hogy még használhatatlanabb legyen az az öreg gép, a kártya meg kipurcanjon hónapokon belül?

Jarod1

[ Szerkesztve ]

(#62788) amex02


amex02
csendes újonc

Szio. Alapvetoen azert mert szeretnem tudni sikerulhet e?
Masodreszt azert mert azt gondolom hogy meg az sd kartya is gyorsabb mint a normal vinyo.
Persze ehhez tudnom kellene hogy egyaltalan mik azok a csatolok pontosan. Mindketto mpcie vagy az egyik msata?
Csak mert lehet kapni msata ssd-ket is. Gondolom pont azert hogy a regebbi laptopokat kicsit gyorsitani lehessen. Marmint iras olvasas szinten.

(#62789) amex02 válasza dugo_ (#62787) üzenetére


amex02
csendes újonc

Egyebkent a bios tamogatja. Latja is ki is lehet valasztani.

A windows telepito nem latja.

(#62790) dugo_ válasza amex02 (#62788) üzenetére


dugo_
veterán

azt gondolom hogy meg az sd kartya is gyorsabb mint a normal vinyo.
Töredéke a sebessége, iszonyat lassú még egy noti HDD-hez képest is.

Mindketto mpcie vagy az egyik msata?
Ez mondjuk a noti típusától függ, de nem valószínű, hogy mindkettőt bedrótozták. Az mPCIe és az mSATA csak fizikai méreteiben egyezik meg.

Csak mert lehet kapni msata ssd-ket is.
Mondjuk úgy, hogy raktáron maradt még 2-3 típus, amiket értelmetlen lenne ma megvenni, lévén a szabvány kihalt, ha elromlik a laptop, akkor dobhatod ki, mert nincsenek a piacon olyan készülékek (és lassan használtan se lesznek), amik még fogadnak mSATA-t.

A legegyszerűbb a gyári HDD helyre rakni 2,5"-os SSD-t (már ha van rajta SATA csatlakozó és nem régi IDE-s), a HDD-t pedig az optikai meghajtó helyére költöztetni, ha arra nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

(#62791) Zoz válasza amex02 (#62784) üzenetére


Zoz
őstag

Kellene az SD reader drivere, amit vagy beintegrálsz a telepítőbe, vagy telepítés közben betallózod neki.
Ha nincs rendes INF-es driverként meg, akkor fel kell rakni vinyóra a rendszert, feltelepíteni és aztán átklónozni a kártyára.

(Amúgy ha ez az egész onnan indul, hogy még PATA-s a vinyó, ezért nem megy az SSD csere, akkor lehet kapni 2.5" PATA -> mSATA átalakítót (pl Delock 62495), és abba mehet mSATA SSD.)

(#62792) krealon válasza amex02 (#62784) üzenetére


krealon
veterán

"Adott lenne egy oregebb acer laptop. Az alaplajan 2 db mpcie csatoloval. Vettem egy mpcie sd card readert.
Az elmeletem az lenne hogy az uj ssd tecnologiahoz hasonloan az sd kartyara telepitenem a windows-t.
"

Amennyiben a taroloeszkozt a Windows "Removeable device"-kent (Eltavolithato eszkoz?) ismeri fel, akkor arra semmikeppen sem fogja engedni a telepitest. Ez a csatolofelulettol fuggetlen.

(#62793) King Unique


King Unique
titán

Nem tudom feltűnt-e valakinek, de én múltkor abba futottam bele, hogy az ezen oldalon lévő programmal már nem lehet letölteni Win7 ISO-t. De egyébként írják is, hogy állítólag központilag letiltották. Illetve pl. egy másiknál is már csak a 8.1/10 opció. A hivatalos oldalon viszont még elvileg megmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#62794) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
Egy Lenovo Thinkcentre mini számítógépet vásároltam, de már rátették a 10-et, amit én nem szeretnék használni. Raknám vissza a 7-et, gyári matrica is rajta van, viszont sehogy sem akarja elindítani a telepítést.
Már vagy 2 éve nem csináltam, és szerintem csak én vagyok a láma.
Lemezről telepíteném. A lemezre az Iso-t kell felírni, vagy az Iso-ból kicsomagolt mappákat?
Mivel külső dvd olvasóval raknám fel, a Biosban USB eszközként szerepel, de nem engedi elsődleges Boot eszköznek beállítani.
Vagy ne szenvedjek,és Pendrive-ra csináljam meg a Rufussal?
Köszönöm

(#62795) quailstorm válasza #46129152 (#62794) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Inkább csináld meg Rufusszal ha egyáltalán az USB vezérlő fog menni 7 alatt...

Ez a lemezírás téma úgy látom nagyon félresiklott. Az ISO az lemezképfájl. Megnyitod egy íróprogrammal és az kiírja. Ennyi. NEM ADATKÉNT írod ki az ISO-t mint file-t, és végképp nem csomagolsz semmit sehova.

(#62796) King Unique válasza #46129152 (#62794) üzenetére


King Unique
titán

Még mielőtt erővel 7-est pakolnál rá, inkább azt kellene megnézni, hogy van-e Legacy boot opció a BIOS-ban. Ugyanis ezeknél az újabb UEFI-s gépeknél bele lehet futni a Win7 esetében pl. ilyen problémába. Aztán az sem árt, ha van a gépen USB 2.0 port, mert a pendrive-ról történő telepítésnél USB 3.0 esetén ilyen hiba szokott előfordulni. Meg mondjuk érdemes lecsekkolni, hogy vannak-e egyáltalán driverek a rendszerhez stb.

A DVD-re meg nyilván az ISO-t kell felírni egy arra alkalmas programmal. Én pl. az ImgBurn programot használom ilyen célra. Ha USB-s ODD, akkor elvileg arról is lehet bootolni. Legalábbis én telepítettem már ilyenről és volt is a boot menüben olyan opció. De, ha nálad nem megy, akkor célszerű pendrive-ról megpróbálni. A Rufus esetében pedig figyelni kell arra, hogy a boot módnak megfelelően legyen beállítva!

[ Szerkesztve ]

(#62797) #46129152 válasza King Unique (#62796) üzenetére


#46129152
törölt tag


Eredetileg is Win 7 volt rajat.
Van USB 2.0 is!
Nem vagyok egy profi, de korábban, ha a Boot Priority-t átállítottam, simán felment a lemezről.

(#62798) King Unique válasza #46129152 (#62797) üzenetére


King Unique
titán

Ez a rátették a 10-et nem teljesen világos, ha eleve 7-es matricával vásároltad és elmondásod alapján eredetileg is az volt rajta, de mindegy. Én egyébként elsőre az új modelleket néztem, amelyeken már alapból W10 van és jóformán csak USB 3.0 portok. De az M92p egy régebbi modell és annál már kicsit más a helyzet.

Ha korábban működött DVD-ről a telepítés, akkor normál esetben most is kellene. De egyébként ezzel kapcsolatban továbbra is csak azt tudom mondani, amit az előbb.

[ Szerkesztve ]

(#62799) #46129152 válasza King Unique (#62798) üzenetére


#46129152
törölt tag

"Ez a rátették a 10-et nem teljesen világos, ha eleve 7-es matricával vásároltad és elmondásod alapján eredetileg is az volt rajta, de mindegy. "

Használtan vettem!
Mivel 7-esmatrica van rajta, ezért gondolom,hogy ez volt rajta.

(#62800) King Unique válasza #46129152 (#62799) üzenetére


King Unique
titán

Akkor valószínűleg az 1 éves ingyenes időszakban frissített az előző tulaj W10-re. Vagy csinált egy tiszta telepítést a 7-es kulcsával.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.