Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62356) koxx válasza kovaccss (#62354) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Legyel szives atfaradni a blogokhoz es ott kifejteni ezeket, thx.

(#62357) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mi okozhatja? HP 3xxx Pro gépen meg-megáll a rendszer. Vagy legalábbis úgy néz ki. Én még nem csíptem el, csak a panasz érkezik be. Egér, billentyűzet nem reagál. Korábban ugyan azt mondták róla, hogy csak áramtalanítással áll le, de az eseménynapló rácáfolt erre, volt nyoma annak, hogy leállt a power gomb megnyomására szabályosan (Dr. House után szabadon: a user mindig hazudik). Ettől eltekintve az eseménynaplóban semmi használható nincs, pusztán a bekapcsolási eseményekből tudom lekövetni, mikor fagyhatott le valami, vagy ha áramtalanították, annak van még nyomat. Alkalmazáshiba egyetlen egy volt, ami mondjuk pont egy ilyen kikapcsolást megelőzően, de van napi 2-3 ilyen esemény, és ilyen hiba összesen egy van logolva, így messzemenő következtetéseket nem lehet belőle levonni, ráadásul a kérdéses alkalmazás is egy levelezőkliens, problémamentesen fut több verziója is a rendszerünkben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62359) bobalazs válasza Dilikutya (#62357) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egér, bill. mire nem reagál?
Talán a user elégedetlen a pc teljesítményével?
Ha nincs eseménynaplóban semmi szemet szúró hiba, talán nincs is miről beszélni.

(#62363) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Nem tudom az alábbi dolog ide tartozik-e, ha nem akkor kérlek, segítsetek eligazodni, köszi.

van egy céges, tartományba léptetett gép, amihez hozzáadnék egy lokális admint.
Win7 dvd-ről bootolva a net user és net localgroup paranccsal hozzá is adtam a usert,
de bejelentkezésnél azt írja a gép, hogy nem része a tartománynak ez a felhasználó.
Ha pedig a gépnév\user belépéssel kísérletezek, akkor nem enged belépni (azt írja nem jó a név és jelszó, pedig de...).
Valaki tudja a megoldást?

köszönöm.

(#62364) Dilikutya válasza bobalazs (#62359) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egér, billentyűzet mire nem reagál? Gondolom a felhasználói beavatkozásra. :U Meg se mozdul a kurzor, leütésre nem történik semmi.
Nálam a megáll, fagy, nem azonos azzal, hogy elégedetlen a user. Én még nem láttam a jelenséget, véletlenszerű, és nem pár méteres környezetemben lévő gépet érint.
A napi háromszori indításnak nyoma van, hisz az azzal járó eseményeket logolja a rendszer, és azok az időpontok egybevágnak azzal, amit a user mond. Ennél több infó nincs az eseménynaplóban, bár én még onnan túl sok konkrét hibára jelentést nem kaptam soha.

A teljesítményre aligha lehet panasz, egy i3 processzoros gép 4 GB memóriával, a gépen végzett feladatokat tekintve egy i7-et se venne észre a user. Talán egy SSD feltűnne, mert gyorsabban bejön a Windows, de ennyi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62365) Dilikutya válasza tpeter77 (#62363) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szinte biztos, hogy van azon a gépen helyi rendszergazda, legalább egy fiók szokott lenni, meg ugye tartományi felhasználót is hozzá lehet adni a rendszergazdai helyi csoporthoz. Ha neked se helyi admin fiókod, se a tartományi felhasználódnak ilyen joga nincs, akkor a rendszergazdáknak kell jelezned. Csak ne szólj nekik, hogy te már próbálkoztál azzal, hogy jogokat szerezz a gépen! :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62366) DJ. Ru$y válasza tpeter77 (#62363) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csakis a gépnév/usernév opció lehet jó megoldás, ugyanis amíg nem írod be a gépnevet, addig a bejelentkezésnél a jelszó alatt a tartomány neve jelenik meg, ha helyesen írod be a gép nevét, majd per jel és a helyi felhasználót (nem tudom, hogy sima per vagy vissza per), akkor átvált a tartomány nevénél a gép nevére, aztán a jelszót beírva belép a helyi felhasználóba. Különben vagy nem jött létre a felhasználó vagy valami el lett írva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62367) tpeter77 válasza DJ. Ru$y (#62366) üzenetére


tpeter77
addikt

Hali,
amikor rendszergazda voltam, és vírusfertőzés miatt lokális rendszergizdaként kellett belépni, így működött a dolog:
gépnév\Rendszergazda
jelszó
Ez ment hálókábel nélkül is!

De ha a mostani céges gépemen létrehozott gépnév\user-t püfölöm be, akkor reklamál, hogy ilyen név+jelszó párossal nem lehetséges a belépés.
Mintha ellenőriztem volna, hogy restart után a parancssorban látszik-e a létrehozott emberem. És úgy emlékszek, hogy nem. De miért nem?
Ha ugyanis a boot CD-t használva kiírja, hogy felhasználó létrehozva, ki is tudom listáztatni a net user paranccsal, akkor a restart után miért tűnik el?
az utilman.exe fájlt lecseréltem a cmd.exe-vel, tehát a login képernyőnél a kisegítő lehetőségre kattintva teljes jogú parancssori ablakom van, és ott nem láttam a létrehozott emberkét, úgy emlékszek, csak volt ma ezer más melóm, ezzel meg már nem volt időm foglalkozni... majd holnap ellenőrzöm, amit írtok, ha van ötletetek.
Én kifogytam.

Dilikutya
már lépett be a gépemre úgy rémlik rendszergazda, majd a net localgroup Rendszergazdák paranccsal meglesem, ki az, és hogy tényleg ebben a csoportban foglal-e helyet.
A lokális csoportokat és felhasználókat hogy lehet megjeleníteni?

(#62368) bobalazs válasza Dilikutya (#62364) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy értettem hogy mit csinál épp a user amitől befagy az egész rendszer?
Amúgy elsőre ilyenkor vírusra, vagy memória hibára gondol az ember.

(#62369) Dilikutya válasza bobalazs (#62368) üzenetére


Dilikutya
félisten

Dolgozik rajta. Ennyit tudnak mondani. Amikor abban az épületben vagyok, semmi gond sincs épp. Irodai, titkársági gép. Vírusra nem sok esély van, eléggé le van szabályozva a hálózatuk, meg telepíteni sem tudnak semmit. Memória még esélyes lehet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62370) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, hálózatos topikban nem kaptam választ és mivel Win8 alatt működik ezen a gépen, csak Win7 alatt nem, ezért gondoltam itt kérdezek rá hátha...
A Realtek Ethernet kártya beállításaiban, amiket a képen megjelöltem értékeket nem lehet megváltoztatni, amint "leokézom" mindegyik visszaáll Letiltottra. (a kártya bekapcsolt és tiltott állapotában is) Ez egy Dell notebook és a Dell oldaláról letöltött driverben sem és a Realtek oldaláról letöltöttben sem engedi a rendszer bekapcsolni ezeket a funkciókat. :U Pedig két különböző driver.
Megnéztem Win8-on és ott simán átállíthatom őket mindkét illesztőprogramban. A másik gépemben is ilyen Realtek kártya van és ott alapból engedélyezve vannak ezek a funkciók. A neten olvasva több oldal írja, hogy az alapbeállítás szerint ezek engedélyezve vannak.
Vajon mi tilthatja le őket nálam ezen a rendszeren?

[ Szerkesztve ]

(#62371) brd válasza Krystal_s (#62370) üzenetére


brd
nagyúr

Egy admin jogú parancssorban kiadott következő parancsokra sem változik egyik állíthatósága sem?:
netsh int ip reset %temp%\resetlog.txt
netsh winsock reset

Újraindítás kell és ha volt fix IP/DNS/gateway, azt írd fel a művelet előtt, mert DHCP-re áll át!

The only real valuable thing is intuition.

(#62372) Krystal_s válasza brd (#62371) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, megpróbáltam, de sajnos most sem engedi állítani az értékeket.
Kikészít ez a gép. Ugyanazzal az alaphasználattal Full HD tv-re kötve (alacsony hőfokok CPU - GPU 45-50°C, semmi olyan háttérfolyamat stb, új gép...) Wifivel netezve rendben működik a ventilátor szabályozás. Csendes, csak néha kapcsol be, ha szükséges.
LAN kábellel (Realtek) használva pedig 10-20 percenként meghülyül. A nulláról hirtelen maximális fordulaton kezdi tekerni a ventilátort 15-25 percig ok nélkül. Szinte hideget fúj ki. Már mindent kipróbáltam, (2 VGA, 2 Ethernet driver, 2 LAN kábel, Energiasémák, akkuról, hálózatról) de nem jövök rá mi a gondja, mi zavarja meg.
Win8-on nem csinálta. Még erre a Realtek beállításra gyanakszom. :(

(#62373) kezdosql válasza koxx (#62356) üzenetére


kezdosql
tag

Ollalla, ugy tunik, a moderatornak is volt mit csinalnia.
Remelem, nem baj, hogy nem lattam, mik maradtak ki az eletembol. :C

(#62374) tpeter77 válasza tpeter77 (#62367) üzenetére


tpeter77
addikt

Megválaszolom magamnak, hátha másnak még segítségére lesz.

Domain-ba léptetett géphez így lehet hozzáadni lokálisan egy admin felhasználót.
net user username password /add
net localgroup administrators username /add
net localgroup administrators computername\username /add

És jól működik :)

[ Szerkesztve ]

(#62375) DJ. Ru$y válasza tpeter77 (#62374) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak a helyi admin meg ne lássa, mert, ha van rá szabályzat, akkor informatikai rendszer módosítása engedély nélkül. (Nem beleszólni akarok, de elég sok helyen van erre szabályzat.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62376) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

kicsit OFF, sry..

Használ még valaki asztali OS-nek NEM Windows vagy Linux rendszert ?
Pl.: OS/2, BeOS, Haiku, Remix, stb..?

Talán lehet még Apple Mac OS X -et PC-re telepíteni, de annak státusza elég kérdéses, úgyhogy ezen is kívül.

(#62377) quailstorm válasza Doky586 (#62376) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Remixet én használok kb napi szinten, OS/2 Warp4-gyel bebuktam, mert úgy összeomlott, hogy feladtam. De az már marha régi, eComstation se lenne sokra jó. (AMD K6-2, driveresen támogatott gépen próbáltam)
Haikut nem próbáltam sose.
Hackintosht meg elég sokan használnak, az nem nagy cucc. Majd nekem is lesz, a gépet már megvetem hozzá, de időm nincs, egyelőre W10 only. Előzőn nem ment, unokatesómnak van csak.
PC-BSD (now TrueOS) még ami élhető asztali OS és megfelel a kritériumaidnak.

[ Szerkesztve ]

(#62378) tpeter77 válasza DJ. Ru$y (#62375) üzenetére


tpeter77
addikt

Persze, ahogy jött, úgy el is fog tűnni :)

(#62379) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

A problémám hogy újratelepítettem egy laptopot és azóta alig látja azt a wifi jelet amit előtte teljesen jól látott.
Előtte is win 7 volt rajta, frissítések fent vannak, először a windows által felrakott drivert használta, utána felraktam a noti gyártójának driverét de úgy sem jó.
A transmit power emelésén van még valami amit lehet állítani szoftveresen? Bár úgy láttam hogy alapból a legmagasabban van. Azt már kikapcsoltam hogy a rendszer kikapcsolhassa az eszközt energiamegtakarítás céljából.
Ugyan az a gép, ugyan ott van mint előtte, ugyan az a router.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62380) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Asztali PC-n hiába állítom be a kiegyensúlyozott energia ellátást, egy idő után magától átvált a teljesítmény centrikusra. Miért csinálja ezt? Proci cserének lehet hozzá köze? Most I5 3470 van benne. :F

(#62381) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Vettem a cégemtől egy használt laptopot Win7 professionallal. A win eredeti, de sok minden sallang volt rajta és nagyon lassu volt. Vettem bele egy SSD-t és újratelepítettem, tiszta gépet akartam.Mivel telepítő lemez nem volt hozzá, így egy MSDN verziót töltöttem le és az került fel. A kulcsot kinyertem telepítés előtt és arra írtam át telepítés után. Viszont valamiért nem akarja beaktiválni, azt írja ki, hogy "A beírt termékkulcs nem használható a Windows aktiválására ezen a számitógépen". 3 napot ír, hogy annyi van hátra az automatikus aktiválásig.
Nem tudok telefonos aktiválást sem választani. Próbáltam a parancssoros aktiválást és ugyan ide jutottam.
Ellvileg ugyan olyan oprendszert raktam rá, mindkettő 64 bites.
Mi lehet a gond, hogy tudom megoldani?

(#62382) Zoz válasza oke (#62381) üzenetére


Zoz
őstag

Nem lehet, hogy mennyiségi licenszes Win volt rajta, és így ilyen telepítő kéne hozzá?
(Vagy esetleg nem is legális Win volt rajta...)

(#62383) oke válasza Zoz (#62382) üzenetére


oke
senior tag

Az biztos, hogy eredeti. Van külön mennyiségi lincences windows?

(#62384) Doky586 válasza quailstorm (#62377) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kösz. Kipróbáltam a Remixet, egész jó korszerű Android, csak kicsit lassúú a pendriveról futva.. :R

(#62385) quailstorm válasza Doky586 (#62384) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pendrive nem arra való, sebességhez sajna telepíteni kell rendesen.

(#62386) Dilikutya válasza Zoz (#62382) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem hiszem, hogy lenne külön telepítő a mennyiségi licenchez

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62387) AliasB


AliasB
senior tag

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem. A laptopomon windows 7 van és van egy USB-s GSP-em Felismeri és meg is kapja a COM kiosztást és működik is VISZONT hogy tudnám használni mondjuk a böngészőben megnyitott google maps térképnél? Vagy esetleg léteznek PC-s navigációs programok ahol com portot is be tudok állítani GPS eszköznek? Néztem a vezérlőpult - tartózkodási hely és egyéb eszközöknél de azt írja nincs telepítve érzékelő és üres az a rész. Oda például hogyan tudnám betenni?

Köszönöm előre is a segítségetek!

Járj nyitott szemmel.

(#62388) szabonagyur válasza AliasB (#62387) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kérdésnek semmi köze a Win7-hez. Van milyen programi ami? jellegű téma is.

Egy mezei GPS amúgy kevés lesz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62389) Doky586 válasza AliasB (#62387) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#62390) AliasB válasza szabonagyur (#62388) üzenetére


AliasB
senior tag

Az a köze a win7-hez, hogy miért nem ismeri fel GPS eszközként csak com port kiosztást kap.
Azaz tudom miért csak com port kiosztást kap de hogy tudom megmondani neki, hogy az a com port egy gps?

Mit nevezünk mezei gps-nek. Amúgy saját gyártás ami egy FTDI usb-soros átalakítoból egy gps chipből és egy aktív antennából áll. Az aktív antenna tápját a gps chip adja a gps chip tápját pedig az usb 5V-ja.
Terminálba látszanak is a műholdak adatai és a pozíció is.

Járj nyitott szemmel.

(#62391) AliasB válasza Doky586 (#62389) üzenetére


AliasB
senior tag

Hú köszönöm ;) ezt hol találom?

Járj nyitott szemmel.

(#62392) Doky586 válasza AliasB (#62391) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a Earth program. Nem a Map. Töltsd le és használd.

(#62393) szabonagyur válasza AliasB (#62390) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valószínűleg vagy driver hiányzik neki vagy nem tud mit kezdeni az usb-com átalakítóval, sajnos ezek a nem natív megoldások néha gagyik.

A kolléga amit linkelt Google Earth arra figyelj.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62394) Zoz válasza Dilikutya (#62386) üzenetére


Zoz
őstag

Pedig van.

Én is futottam már bele ilyenbe Windows-szal, és Office-al is.

(#62395) AliasB válasza Doky586 (#62392) üzenetére


AliasB
senior tag

Nem sikerült vele felismertetnem viszont van egy ilyen igo8 pc-s verzió amin be tudtam állítani a portot amin a gps van és így látja a műholdakat és mutatja is a térképen a helyzetem (azt nem tenném be de hidd el mutatja)

De ezt miért nem tudom mással összehozni így? Ennek az igo-nak a térképe amivel működik 2009es és nem találok hozzá újat mert a normál nem pc-s verziós térképet nem szereti hiába cserélem ki.

Ezt csinálja és nem találja a 8as porton sem :/

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#62396) oke válasza oke (#62381) üzenetére


oke
senior tag

Megpróbáltam egy másik verziójú Win7 Pro-t telepíteni, a helyzet ugyanaz, nem lehet beaktiválni. 0xC004E003 a hibakód. Telefonos aktiválást sem lehet kiválasztani.
Marad a microsoft telefonos ügyfélszolgálat, hol lehet elérni őket?

(#62397) Top cat válasza oke (#62396) üzenetére


Top cat
őstag

Próbáltad már így telefonon aktiválni?

1. Press the WINKEY+R to bring up the Run dialog box.

2. Type SLUI 4 in the box and press OK. This will start the Telephone Activation Wizard.

3. Select your country in the drop down menu and click the Next Button. Follow the instructions on the screen and call the number that is shown there.

(#62398) oke válasza Top cat (#62397) üzenetére


oke
senior tag

Szia!

Igen, de ekkor is ugyan az az ablak ugrik fel, mint a normál aktiválásnál. Nem enged még országot sem választani.
Rákerestem a google-ban a termék kulcsra és ilyesmit találtam, nekem kicsit kinai:

"Is the last three parts of your current installation's product id "OEM-8992671-00437"? If so, it's probably an OEM SLP installation and you only need the common SLP key for Lenovo plus certificate to activate Windows."

(#62399) Top cat válasza oke (#62398) üzenetére


Top cat
őstag

Hívd fel őket telefonon.

Általános ügyfélszolgálat

Telefon: (+36 1) 267-4636

Termékaktiválási ügyfélszolgálat

A Microsoft termékaktiválási ügyfélszolgálata a nap 24 órájában elérhető az alábbi elérhetőségen:
Telefon: (+36 80) 018-406 – vonalas telefonról ingyenesen hívható

De lehet, hogy elküldenek a Lenovo-hoz.

OEM támogatás

Az ún. OEM (előre telepített) Microsoft termékekre a gyártó (például HP, Dell, Lenovo stb.) nyújt technikai támogatást. Kérjük érdeklődjön az eszköz gyártójánál!

(#62400) Doky586 válasza AliasB (#62395) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Próbáld a Win7 eszközkezelőjéből a felesleges soros portokat kitörölgetni..
Sajna nekem is megáll a GE gps keresője hamis portszámon néha. A törölt portok majd létrejönnek újra ha azt az eszközt csatlakoztatod amihez tartoztak. Esetleg az alaplapi nem használt soros portokat is kapcsold ki a biosban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.