Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) Doky586 válasza nyisziati (#63148) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A végén írhatnál egy élménybeszámolót..
Sikerült, nem sikerült, tanulságok, stb.

(#63152) Petya XT válasza nyisziati (#63148) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Előfordul az ilyen, akár hardverbővitésnél is. Most automata, következő aktiválás már megy Win alól is.

(#63153) Petya XT válasza PlatiaAmos (#63150) üzenetére


Petya XT
aktív tag

XFCE Linux jobb lenne, a Win7-hez gyenge, az XP meg pont internetezésre nem alkalmas már.

Xubuntu, Ubuntu, Mint, Elementary OS, ezeket érdemes megnézni.

(#63154) nyisziati válasza Zoz (#63149) üzenetére


nyisziati
veterán

+Doky586, Petya XT:

Köszi a segítséget, rendben ment minden. :)

Automata vette föl, kérte mezőnként a telepítésazonosítót. Bepötyögtem (9 mező volt, mezőnként 6 számmal). Ezt a Start menü - számítógép - tulajdonságok - Windows aktiválása - telefonos aktiválás menüben kaptam egyébként.
Ezután bemondta, hogy elfogadta a telepítésazonosítót, és szólt, hogy őrizzem meg, mert a jövőben is ezzel fogok tudni aktiválni.
Majd ő kezdte el diktálni az aktiválási kódot, szintén mezőnként, A-tól H-ig. Minden mező számait vissza lehetett hallgatni a * gombbal, kettőskeresztre lépett a következőre.
Az utolsó mező lediktálása után hozzátette, hogy nyomjam meg a tovább gombot, majd kattintsak a befejezésre. Ezután bontotta a vonalat.

Én bepötyögtem (mert eddig mindent papírra írtam), leellenőriztem, majd rányomtam a "tovább"-ra.
Megkaptam az üzenetet a rendszertől, hogy sikeres volt az aktiváció, úgyhogy öröm, bódottá. :)

Még egyszer köszönöm a topiklakóknak a segítséget. :K

[ Szerkesztve ]

(#63155) PlatiaAmos válasza Petya XT (#63153) üzenetére


PlatiaAmos
tag

60éves user fogja használni, nem tudok felrakni neki Linuxot, XP-n nőtt fel :(

A kettő közül melyik a kisebbik rossz akkor? W7 v xp?

(#63156) Cirkaloo válasza PlatiaAmos (#63150) üzenetére


Cirkaloo
tag

Juj ugyan ilyen laptopon volt, 2008ban vettem. Viszont 2011vége felé meg is halt...
Jól bírja a tiéd :D

Azt hiszem Vistat raktam ra anno, az nagyon szutyok volt. Viszont az már 1GB-nak látta a ramom :)
Úgy emlékszem volt rajta win7 is, ment is...úgy ahogy.. de XP-t jobban vitte sokkal.

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#63157) szabonagyur válasza nyisziati (#63154) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet amúgy sima neten keresztül is aktiválni és sokkal gyorsabb :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63158) Petya XT válasza PlatiaAmos (#63155) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Egy jól beállított Xfce felhasználói élménye sokkal jobb, és egyszerűbb mint egy Win7 vagy egy XP rendszeré. Ha XP és Win7 között váltasz, akkor is meg kell"tanulni" kezelni az új rendszert. Mutass meg neki egy Live rendszert, megmondja tetszik e neki vagy sem.

Szerintem, ha ennyire elzárkózol a Linuxtól, akkor Win 7, de nem lesz egy sebességbajnok. Ha nagyon gyalázatos lenne, akkor végső megoldásként XP, de azzal sok lesz a nyűg... :F

Ez a VIA IGP, és a Celeron M ez gyenge lesz WIN7-hez...., de ki kell próbálni. Sokat segítene a helyzeten Win7 alatt egy SSD is.

(#63159) nyisziati válasza szabonagyur (#63157) üzenetére


nyisziati
veterán

Legközelebb majd ezt választom. :)

Közben eszembe jutott valami: a gépet bővítettem, kapott új procit meg ramokat (ezért is kellet az új rendszer, mert az XP-t /szintén jogtiszta/ már sehogyse bírtam visszamasszírozni).

Szóval: nem megy a hang. Van alaplapi és külön kártya is, látom is hangpanelon, hogy lejátszásnál mozog a sáv (erre az oszcilloszkópos mozgásra gondolok), tehát nem a driver-rel van a gond.
Viszont bárhova dugom a jack-et, nem hallani semmit.

A gép dual-boot-os, Ubuntu 16.04 van a win mellé telepítve, az teljesen jól működik. Nem az alaplapin, hanem a külön kártyán adja ki a hangot, tehát gondolom a BIOS oda konfigurál.

(#63160) szabonagyur válasza nyisziati (#63159) üzenetére


szabonagyur
félisten

Driver fent van? Eszközkezelő mit mond?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63161) nyisziati válasza szabonagyur (#63160) üzenetére


nyisziati
veterán

A high definition audio hangeszköz rendben.
Viszont a lista elején van egy olyan, hogy multimédiás audiovezérlő, amellett ott a felkiáltójel. "Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)"
Lehet, hogy ez a gond?

(#63162) szabonagyur válasza nyisziati (#63161) üzenetére


szabonagyur
félisten

A HD Audio az az alaplapi lesz, a másik pedig a dedikáltad. Telepíts hozzá drivert, ha pedig a HD Audioba átdugod abból kell szólnia.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63163) nyisziati válasza szabonagyur (#63162) üzenetére


nyisziati
veterán

Sajnos nem sikerült. :(
A hangkártya olyan régi (Genius SoundMaker 5.1), hogy csak XP-re van telepítő, de azt nem tudtam feltenni, mert elindulás után kilépett. Az alaplap driver-ét is megkerestem és telepítettem, bár magán az alaplapon minden működött az Eszközkezelő szerint.

A BIOS-ban megpróbáltam tiltani a hangkártyát, hogy csak az alaplapi menjen, ekkor kijelezte, hogy nincs kimeneti hangeszköz.
Ezután engedélyeztem a BIOS-ban mindkét hangkártyát, végigdugtam a jack-kel az összes aljzatot, de nem történt változás. :(((
Annyit vettem észre, hogy az alaplapi sárga csatlakozóban (ez talán a mikrofoné), ha felveszem maxra a hangot, akkor ha zajosan is, de áthallatszik a kimeneti hang. Egyelőre így használom.
Mindenesetre köszi a segítséget. :)

(#63164) quailstorm válasza PlatiaAmos (#63155) üzenetére


quailstorm
nagyúr

VIA IGP nem fogja szeretni a Windows 7-et egyáltalán. Celeron M-re meg kevés RAM-ra jó az XFCE-s Linux, azzal még el lehet netezni. Egyébként XP. Grafikus driver nélkül a 7 ilyen gyenge gépen halál lenne.

(#63165) petakpa1


petakpa1
őstag

Win7 asztalkezeléssel kapcoslatban lenne egy kérdésem:

Van egy AM3 rendszerű gép alaplapi HD4250 iGPU-val amire két kijelzőt kötöttem:
1) 17" LG LCD monitor D-Sub csatlakozón keresztül 1280x1024 felbontáson
2) 32" LG LCD TV HDMI csatlakozón kerezstül 1920x1080 felbontáson.

A Windows fő asztala az 1. kijelzőn van, és ki van terjesztve a 2. kijelzőre.

2. kijelzőre tulajdonképp csak azért van szükség, hogyha elindítom a Kodit akkor az a TV-n jelenjen meg. Ezt sikerült is Kodiban beállítani és tökéletesen működik, sőt még azt is be lehetne állítani Kodi-ban, hogy ameddig Kodi fut addig az 1. kijelzőt sötétítse, szóval Kodi használat oldaláról minden szuper:))

Mikor Kodi épp nem fut és az 1. kijelző desktopján dolgozom akkor az asztal kiterjesztése miatt ha az egeret húzom jobb oldalra, akkor értelemszerűen át tudom húzni a 2. kijelzőre kiterjesztett asztalra, ami zavaró hiszen 2. kijelzőre igazából csak Kodi miatt van szükség.

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Képernyő\Képernyőfelbontás alatt próbáltam a Több képernyő beállítását úgy beállítani, hogy csak az 1. kijelzől legyen megjelenítve az Asztal, de az gyakorlatilag azt jelenti, hogy 2. kijelzőt letiltja, így Kodi is az 1.-sen indul el.

Meg lehet azt valahogy oldani, hogy mindkét kijelző "élő" (ne letiltott legyen), de asztal csak az 1. kijelzőn jelenjen meg?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#63166) brd válasza petakpa1 (#63165) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. Viszont, ha a 2. monitort úgy helyezed el, hogy az 1-es jobb alsó és a 2-es bal felső sarka találkozzon, az úgy még nekem is megfelelt (én is így használom, hasonló indíttatásból), pedig én nehezen viselem a hiányosságokat. ;)

Esetleg, ha az megoldás, olyat lehet csinálni, hogy a Kodi indításakor kapcsolódjon be a 2. kijelző, majd a bezárásakor ki.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#63167) Syl válasza quailstorm (#63164) üzenetére


Syl
nagyúr

Azon a gépen meg egy win7 starter is karcsú lenne.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63168) quailstorm válasza Syl (#63167) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Athlon 64 3000+-hoz viszonyítva nem a CPU a gond. A RAM meg a grafika, és a laptopvinyó. Persze vírusirtót már nem bír el, de AdGuarddal még élhető az AMD (2GB RAM és WDDM-es VGA, ráadásul 64-bites 7). Office 2016 meg a Chrome elfutkos.

Bár ahogy nézem abban a laposban WDDM kompatibilis IGP van véletlenül. Akkor kukázni kell bele RAM-ot meg procit, nem tudom mennyi, pár ezer Ft-ból csak kijön.

[ Szerkesztve ]

(#63169) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gyanítom ezen kérdés eléggé kezd ahhoz hasonlítani hogy:
- "Milyen autót lopjak? BMW-t vagy Audi-t..? Suzuki még ingyen sem kell.!"

(#63170) Petya XT válasza Doky586 (#63169) üzenetére


Petya XT
aktív tag

:K

Ott a megoldás, de az nem kell, inkább trükközünk, hogy csak egy kicsit fájjon, de ne nagyon. ;)

(#63171) petakpa1 válasza brd (#63166) üzenetére


petakpa1
őstag

Es ezt, hogy kell beallitani?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#63172) brd válasza petakpa1 (#63171) üzenetére


brd
nagyúr

Melyiket a kettő közül?

The only real valuable thing is intuition.

(#63173) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!
Lehet kicsit kevés az infó, de hátha így is tudtok segíteni.
Van egy régi DOS alapú program, ami xp-n fut, de windows 7-en nem. Rá lehet valahogy venni, hogy mégis fusson win7-en?
Köszi!

(#63174) quailstorm válasza oliver7777 (#63173) üzenetére


quailstorm
nagyúr

32-bites Win7 alatt még van 16-bites MS-DOS alrendszer és működik is, X-Wing megy vele.
32-bitesen próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#63175) oliver7777 válasza quailstorm (#63174) üzenetére


oliver7777
tag

Egy kicsit részletesebben el tudod magyarázni hogy kellene? Mármint felteszem a 32 bites win7-et. Utána hogy indítsam a programot?

(#63176) petakpa1 válasza brd (#63172) üzenetére


petakpa1
őstag

Azt, hogy "... 2. monitort úgy helyezed el, hogy az 1-es jobb alsó és a 2-es bal felső sarka találkozzon..."?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#63177) quailstorm válasza oliver7777 (#63175) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Duplaklikk az exére. Ugyanúgy mint XP-n...
Eddig 64-bitesen próbáltad? Abban már nincs 16-bites alrendszer.

(#63178) Zoz válasza quailstorm (#63177) üzenetére


Zoz
őstag

64 bitesen XP mód telepítésével lehet megoldani. Vagy DOSBOX...

(#63179) szabonagyur válasza Zoz (#63178) üzenetére


szabonagyur
félisten

XP mód csak Pro vagy a felett megy, Dosbox meg megint korlátolt csak. Jobban jár egy virtualizált XP-vel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63180) brd válasza petakpa1 (#63176) üzenetére


brd
nagyúr

Azon a panelen (asztalon jobbgomb, és ott magyarul talán felbontás a menüpont neve) ahol a felbontást is tudod állítani, lehet mozgatni a monitorokat egérrel. Ott a 2-at egyszerűen odatolod az 1. jobb sarka alá, hogy csak a sarkuk érintkezzen.

The only real valuable thing is intuition.

(#63181) brd válasza szabonagyur (#63179) üzenetére


brd
nagyúr

Miben korlátolt a DOXBox?

The only real valuable thing is intuition.

(#63182) quailstorm válasza brd (#63181) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A DOSBox videojátékokhoz készült, nem teljes értékű emulátor. A PC fizikai hardvereit nem tudod csak úgy átdobni neki, vagy nagyon macerás. Nyomtatni, COM portozni, hálózatkezelés. Nem arra van a DOSBox hogy legacy üzleti szoftverek fussanak rajta, valószínűleg csak a GUI menne jól.

(#63183) brd válasza quailstorm (#63182) üzenetére


brd
nagyúr

Fizikai sorosportot natívan kezel, nyomtatni sosem próbáltam, de tudtommal van olyan build, ami kifejezetten tud ilyet, a hálózatkezelés igaz, alapból korlátozott, de van olyan patch, amiben teljes NE2000 emuláció van. Az persze igaz, hogy alapvetően játékokhoz készült, ill. hogy nem az a 2 kattintásos megoldás. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#63184) bsh


bsh
őstag

üdv,
egy i7 6700k és egy i7 7700k gépen, mindekttő win7 pro x64, kerülöm a havi frissítések felrakását, amióta beletették ezt a "tiltást". most véletlenül a 6700-on felment az ehavi frissítés. már kezdtem volna leszedni, de mint kiderült, simán megy továbbra is frissítés, keres, talál, telepít, semmi hibát nem dob, többszöri újraindítás után sem. pedig elvileg ez is már "nem támogatott" platform, nem? vagy lemaradtam valamiről? vagy majd csak pár nap múlva késleltetve fogja a hibát dobálni? vagy hogy működik ez most pontosan?
illetve akkor a 7700-ra is ugyanígy megpróbálhatom felrakni az ehavi összegző frissítést?

(#63185) dugo_ válasza bsh (#63184) üzenetére


dugo_
veterán

A Skylake-en még működik, csak a Kaby Lake és a Ryzen kapta meg a szoftveres tiltást.
Ezzel tudod megkerülni a detektálást és eltüntetni a felugróablakot:
https://github.com/zeffy/wufuc/releases

(#63186) Zoz válasza dugo_ (#63185) üzenetére


Zoz
őstag

Így van. Több Kaby-s gépre feltettem már ezt a Wufuc-ot, utána megy minden szépen tovább.

(#63187) akaido válasza quailstorm (#63137) üzenetére


akaido
addikt

A System Update Readyness -szel nem mentem semmire, utána sem telepíthető se a júniusi és júliusi havi összegző biztonsági minőségi frissítés sem.

A Windows Update Diagnostic a következőket dobja:

Majd ha a Részletes infókra klikkelek:

Ellentmondó. Egyszer oké, aztán meg nem.

Nem lehet ez összefüggésben az ominózus gépben lévő Core i3 6300 processzorral, hogy csak a kritikus frissítéseket kapja meg a Skylake proci W7-en?

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63188) Zoz válasza akaido (#63187) üzenetére


Zoz
őstag

Nem, mert a Skylake nincs tiltva.

(#63189) akaido válasza Zoz (#63188) üzenetére


akaido
addikt

Ok. Köcce.
Ugyanez a hiba van a májusi biztonsági minőségi frissítéssel.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63190) kraftxld válasza akaido (#63189) üzenetére


kraftxld
nagyúr

C:\Windows\WindowsUpdate.log töröl.
Újrapróbálod a frissítést, majd a sikertelen frissítés után feltöltöd a log-ot valahová, hogy ne csak barkóbázzunk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63191) akaido válasza kraftxld (#63190) üzenetére


akaido
addikt

[link]
Eléggé zavar, hogy csak sasleng ez a havi frissítési típus állandóan, és a márciusi és áprilisi sem települ.
Ilyen W7 hibával még nem találkoztam pedig a elég régen még a StarTrek-i Enterprise időkben kezdtem, bár ez itt és most és ebben a helyzetben absz. nem számít.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63192) kraftxld válasza akaido (#63191) üzenetére


kraftxld
nagyúr

C:\Windows\Logs\CBS\cbs.log -ot is légyszi.
Ne küzdj a régebbi frissítésekkel, cumulative-ok, tehát mehet a legújabb.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63193) quailstorm válasza akaido (#63187) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem találkoztam még ezzel a hibával...

Egy félértelmeset tudok mondani. Friss integrált telepítő, in-place upgrade. Időn kívül sokat nem veszítesz úgy.

(#63194) akaido válasza kraftxld (#63192) üzenetére


akaido
addikt

[cbs.log]

[WUpdate.log]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63195) kraftxld válasza akaido (#63194) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, bocs, elfelejtettem mondani, hogy a CBS log-ot is gyaluld le, aztán próbáld újra a frissítést, mert így még a magyar narancs is benne van 20x a 200 megás logban :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63196) akaido válasza quailstorm (#63193) üzenetére


akaido
addikt

Fél éves kb. a win 7 x 64. Közoktatási licenc.
Eddig minden rendben volt.

Ajvéé: Annyi rémlik mintha Nvidia kártya driver frissítése után kezdte volna el ezt. (Nem hiszem hogy összefügg csak valami időponthoz kötöm)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63197) quailstorm válasza kraftxld (#63195) üzenetére


quailstorm
nagyúr

22:57 és 23:03 közti a log, ez tényleg ekkora.

(#63198) akaido válasza kraftxld (#63195) üzenetére


akaido
addikt

Letöröltem és így indítottam a 7. havi frissítést. Utána toltam fel "kugli drájvra" .

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63199) kraftxld válasza akaido (#63198) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, az image-be elég szépen bele lett túrva :)

2017-07-12 23:01:20, Info CBS Calling client to resolve source, cannot find file 'MsSpellCheckingFacility.exe' at path: \\?\C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\41f1d7b5a404d7c7110de03d328ed311\amd64_microsoft-windows-s..-downlevel.binaries_31bf3856ad364e35_6.3.9600.18524_none_5fab5bb4ff4130dd\MsSpellCheckingFacility.exe
2017-07-12 23:01:20, Error CBS Exec: Failed to pre-stage package: Package_980_for_KB4025341~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.1.6, file: MsSpellCheckingFacility.exe, source: \\?\C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\41f1d7b5a404d7c7110de03d328ed311\amd64_microsoft-windows-s..-downlevel.binaries_31bf3856ad364e35_6.3.9600.18524_none_5fab5bb4ff4130dd\MsSpellCheckingFacility.exe, sandbox: (null) [HRESULT = 0x800f081f - CBS_E_SOURCE_MISSING]
2017-07-12 23:01:20, Info CBS Failed to gather all required files. [HRESULT = 0x800f081f - CBS_E_SOURCE_MISSING]
2017-07-12 23:01:20, Info CBS Failed to gather all missing files for package: Package_for_RollupFix~31bf3856ad364e35~amd64~~7601.23862.1.6 [HRESULT = 0x800f081f - CBS_E_SOURCE_MISSING]
2017-07-12 23:01:20, Info CSI 00000016@2017/7/12:21:01:20.393 CSI Transaction @0x32b060 destroyed
2017-07-12 23:01:20, Error CBS Failed to pre- stage package: Package_for_RollupFix~31bf3856ad364e35~amd64~~7601.23862.1.6 [HRESULT = 0x800f081f - CBS_E_SOURCE_MISSING]
2017-07-12 23:01:20, Info CBS Perf: Stage chain complete.
2017-07-12 23:01:20, Info CBS Failed to stage execution chain. [HRESULT = 0x800f081f - CBS_E_SOURCE_MISSING]
2017-07-12 23:01:20, Error CBS Failed to process single phase execution. [HRESULT = 0x800f081f - CBS_E_SOURCE_MISSING]

Ezt az MsSpellCheckingFacility.exe-t kéne visszatenni az eredeti helyére ahonnan hiányolja, vagy az eredeti telepítőt felhasználva, DISM.exe-vel online image javítást csinálsz.

Itt a DISM-es leírás: [link]
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:c:\test\mount\windows /LimitAcces

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63200) akaido válasza kraftxld (#63199) üzenetére


akaido
addikt

Az image közoktatási- tehát nem saját kreálmány.- ha erre irányul az utalás.

CTRL + F-fel rákerestem az error és a failed szavakra én is, de nekem nem mondtak ennyit ezek a sorok.
Holnap megpróbálom a javasoltakat.
Nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.