Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) Syl válasza FoxiestFox (#62199) üzenetére


Syl
nagyúr

Ő egy régi modell, még az első cylon háborúból. Mit vársz ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62202) efi99 válasza HF77 (#62197) üzenetére


efi99
senior tag

Szerintem rejtett partícióról telepíti magát, nem kér kulcsot. Sok gyári laposon megy így első bekapcsoláskor. Amúgy alighanem utólag kiolvasható, ha fontos.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#62203) Doky586 válasza HF77 (#62197) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos a tulaj a freeDOS-os laptopjához elfelejtett a lopott win7-hez matricát lopni.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#62204) HF77 válasza efi99 (#62202) üzenetére


HF77
őstag

valószínű igen...utána olvastam és írják hogy sok notebooknál már nem kéri a termékkulcsot!

Doky586: win7 matrica rajta van... :P

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62205) IstvánLászló válasza HF77 (#62204) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A biosban van notebooknál hogy már nem kéri a termékkulcsot, ezt én így hallottam és utána olvastam.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#62206) Doky586 válasza HF77 (#62204) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudnál a win7 matricáról csinálni egy fotót..?
..mert még nem láttam ilyet és a neten sem találok 7 esetére.

(#62207) FoxiestFox válasza Doky586 (#62206) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem ilyesmi van neki. :D

(#62208) HF77 válasza FoxiestFox (#62207) üzenetére


HF77
őstag

pont ilyen..csak jóval több!!! :C :D

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62209) Doky586 válasza FoxiestFox (#62207) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez eredetiséget igazoló matrica szerinted..?

Mert rengeteg reklám-matrica van: Geforce, Nvidia, Radeon stb felirattal. Ezek szabadon beszerezhetők úgy tekercsben ahogy mutatod, és a boltban a kereskedők azt ragasztanak belőle a gépre ami eszükbe jut..

(#62210) HF77 válasza Doky586 (#62209) üzenetére


HF77
őstag

win 10-re még is lehetett frissíteni..akkor hogy?
(díjazom benned a jó szándékot, csak háát...) :P

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62211) Doky586 válasza HF77 (#62210) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win10 frissítés minden aktivált win7-8 ra felmegy. a crackelt lopott verziókra is és beaktiválja magát, az M$ elismerte hogy frissítéskor nem ellenörzi a legalitást. de attól hogy felmegy ezen gépekre még nem válik legálissá.

[ Szerkesztve ]

(#62212) HF77 válasza Doky586 (#62211) üzenetére


HF77
őstag

köszi....

az alap kérdésemre a választ másoktól megkaptam!

üdv

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62213) Doky586 válasza HF77 (#62212) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ha újraraknám a gépet hogy tudom beütni azt a bizonyos számsort?"

Majd akkor mondd nekik amikor már sikerült anélkül felinstallálnod..

(#62214) HF77 válasza Doky586 (#62213) üzenetére


HF77
őstag

én már továbbléptem...próbáld meg te is :K

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62215) Doky586 válasza HF77 (#62214) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyorsan installálsz..

(#62216) szabonagyur válasza Doky586 (#62209) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mi lenne ha elmennél pihenni? Komolyan nem értelek miért kell neked mindig belekötni valakibe csak azért mert nem úgy van, mint ahogy te gondolod?

Lépj ilyenkor tovább, vagy van dühöngő is. Ha meg nem akarsz segíteni ki is lehet lépni a témából, egyetlen egyszer nem láttam még, hogy segítőkész lennél vagy a témához szólnál hozzá. Mindig mindenkiről a legrosszabbat feltételezed (most is, hogy lopott az OS, stb).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62217) IstvánLászló válasza szabonagyur (#62216) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

+1 :R
Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok itt neked és mindenkinek.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#62218) HF77 válasza szabonagyur (#62216) üzenetére


HF77
őstag

:C :R :)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62219) Doky586 válasza szabonagyur (#62216) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, én nem a kérdezőknek tetsző de semmitmondó vagy félrevezető válaszokat adom..
A rossz hír hozóját pedig sose kedvelték.. :((

Sokkal népszerűbbek azok akik a kérdezőnek tetsző de hamis választ adnak. sajnos.

Próbálom az igazságot kideríteni, ez sosem népszerű, és te sem mertél nyilatkozni hogy attól a matricától legális lesz a w7. (azaz hogy egyetlen gépre sem tesznek olyat a gyíárban v boltban amin nem előtelepített w7 van, csak hogy jelezzék a w7 kompatibilitást és w7 driverek meglétét)

[ Szerkesztve ]

(#62220) FoxiestFox válasza Doky586 (#62209) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Írtam valahol ilyet? Csak sokan ezt nézik annak...

(#62221) HF77 válasza Doky586 (#62219) üzenetére


HF77
őstag

csak azért írom ezt, mert az én kérdésem volt, ami ezt az egészet elindította...

tehát...
én feltettem egy egyszerű kérdést...OEM-es gépnél hogy lehet aktiválni az win 7-et?
erre te teljesen más oldalt kezdtél el feszegetni (amiben lehet igazad, de nem ezt kérdeztem!!!)aminél nagyon le is ragadtál...de a konkrét kérdésre még véletlenül sem kaptunk TŐLED válasz!!

röviden..ha a konkrét kérdésre nem tudsz, nem akarsz válaszolni, akkor lépj tovább,(ne az igazságot keresd), és add meg a lehetőséget annak aki igen!!
az hogy milyen OS van a gépen senki nem kérdezte...

Köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62222) Doky586 válasza HF77 (#62221) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem te vagy az egyetlen aki ilyet kérdez, úgyhogy ne vedd magadra.
Rengetegen vannak akik régen vettek egy laptopot W7-el (már nem is emlékeznek rá hogy) és most újra akarják installálni bármi okból (belassult, stb). Lehet nem is boltban lett véve hanem vaterán stb, a matrica is lekophatott az évek alatt (ami azért megesett). Pre-installált gép esetén ha felülírod a saját telepítőddel: megszívtad. Szóval ha tényleg W7-el vett lekopott matricás gép akkor megszívtad (ha nem mented ki a serialt). Ha meg 'szürke' a vateráról vett gép (tudtodon kívül nem legális winnel) akkor szintén megszívtad, mert nem fog menni a reinstall ahogy várnád. Senki nem mert figyelmeztetni téged ezen veszélyekre mert az népszerűtlen. Aztán meg úgyse jössz vissza ha a népszerű válaszadókban is csalódsz, én meg figyelmeztettelek, csak engem amúgy is népszerűtlennek tartasz..

[ Szerkesztve ]

(#62223) HF77 válasza Doky586 (#62222) üzenetére


HF77
őstag

na látod...ennek a válasznak még hasznát is vehetem, veheti más is, ha esetleg problémája adódna újratelepítéskor OEM-es (vagy annak hitt) verziónál! tudni fogom merre induljak el...
köszi :)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62224) Zoz válasza HF77 (#62223) üzenetére


Zoz
őstag

ProduKey-el nézd meg formázás előtt.

(#62225) szabonagyur válasza Doky586 (#62219) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most írjam le, hogy igen attól lehet jogtiszta, hogy nincs kulcs rajta?

Itt van előttem egy fél milliós E7440 meg T430, egyiken sincs kulcs, de eredeti Win7 (Win8 is a E7440-hez) volt hozzájuk és képzeld el egyiken semmilyen matrica sincs (business gépeken azt kérek és úgy ahogy nekem tetszik, ha akarom a saját nevemet rakják rá).

Attól, hogy te nem láttál ilyet még van ;) De ezt leírtam neked már korábban mivel akkor is kételkedtél (keress vissza nyugodtan).

Az a baj megint csak hülyeséget kezdtél el írni, ahelyett hogy tényszerűen leírod, hogy ha ilyet vettél ez van, ha meg ilyet akkor ez.

Nem kell játszani a helyi szoftver rendőrt, nem kell neked semmit sem kideríteni.

Ennyit kellett volna írnod:
1. A Win7 matrica lehet csak egy jelzés is, nem 100%, hogy kulcs is tartozik a géphez.
2. Ha a matrica nem csak jelzés volt akkor kulcs valószínűleg benne van még a BIOS-ban (business gépek esetében gyakoribb), egy megfelelő telepítővel (számít, hogy Home vagy Pro stb) simán menni fog.
3. Néhány esetben pedig csak a matricán levő kulcs birtokában tudsz telepíteni (nincs BIOS-ba égetve, konzumer laptop esetében gyakori), ha nincs meg akkor bukta.

És ennyivel le lehet zárni a témát, ha valaki egyik halmazba sem tudja berakni magát akkor nem eredeti a Win7, téma zárható, wareznek helye itt nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62226) Doky586 válasza szabonagyur (#62225) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönjük hogy idejöttél kötözködni és észt osztani így utólag, amikor a kérdezőnek meg sem próbáltál akkor válaszolni.. :K

(#62227) szabonagyur válasza Doky586 (#62226) üzenetére


szabonagyur
félisten

Régen megkapta a válaszát amit kért (még mielőtt feljöttem az oldalra). Nekem csak a te hülyeséged unalmas, hogy mindent kitekerve kérdezel meg és nem segítesz csak összezavarod a kérdezőt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62228) MrChris


MrChris
nagyúr

Anyós gépére W7-re érdemes ccleanert telepíteni? Nincs progi installálgatás, driver telepítgetés, hónapokig, évekig u.a. a felállás, ha lehet soha nem is nyúlnék hozzá. Viszont egy helyi szaki nagyon erőlteti... Párszor próbáltam ki 15 év alatt mikor gebasz volt, de egyik alkalommal sem segített.

(#62229) szabonagyur válasza MrChris (#62228) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kérdés mit szeretnél a Ccleanerrel elérni? Nem ez fogja rendberakni a gépet ha vírus kerül rá vagy megadja a rendszer magát valami hülyeség miatt.

Ha azt akarod, hogy minél kevesebb gond legyen akkor a következőket tenném a helyedben:
1. BIOS szinten tiltani minden más eszközről való bootot, akár jelszó is rá.
2. Korlátozott fiók anyósnak.
3. Normális víruskergető beszerzése, adatbázis frissítés automatára állítva
4. Minimum egy Teamviewer a gépre telepítés és konfigurálása, hogy bármikor el tudd érni a gépet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62230) MrChris válasza szabonagyur (#62229) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egyenlőre szóban letiltottam mindenkit a gépről :D
Én igazából semmit nem akarnék vele, csak ficereg egy szaki (néha megfordul anyósomnál) és nagyon fel akarja ezt telepíteni. Meg egyéb általa kiválónak és elengedhetetlennek ítélt feleslegekkel. Böngészésen kívül nem használja másra. Bő 10 évig elment az előző gép probléma nélkül sima Essentiallal. Van ajánlott ingyenes víruskereső?

(#62231) FoxiestFox válasza MrChris (#62230) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elég az MSE, ha nincs trollkodva a gépen, és adminja sincs.

(#62232) szabonagyur válasza MrChris (#62230) üzenetére


szabonagyur
félisten

MSE elég alap dolgokra teljesen.

Amúgy meg felesleges a ccleaner csak úgy... Főleg ha majd lefuttatja aztán meglepődik, hogy előzmények nincsenek meg böngészőben, oldalakról kilépteti stb.

A többi cucc amit fel akar rakni gondolom hasonló lehet, sok optimalizáló sz@r.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62233) quailstorm válasza MrChris (#62228) üzenetére


quailstorm
nagyúr

CCleaner egy kattintásos TEMP ürítésre való meg orbitális registry hibák törlésére, semmi másra.

Csodát nem fog tenni, de a hanyagul otthagyott installer maradékokat törli. Meg a túlnőtt böngésző tempet is.

[ Szerkesztve ]

(#62234) sz.j válasza Doky586 (#62226) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Köszönjük hogy idejöttél kötözködni és észt osztani ..."

Elnézést, hogy beleszólok, de tapasztalatom szerint ez többnyire a Te "műfajod" ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#62235) MrChris


MrChris
nagyúr

Köszönöm, ez kiváló! Közben látom, hogy csak felkerült egy McAffee S. Scan plus...

(#62236) szabonagyur válasza MrChris (#62235) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt a Flash is szokta telepíteni (meg persze egy rakat másik program is) ha nem vigyaz illető. Továbbra is javaslom a korlátozott fiókot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62237) MrChris válasza szabonagyur (#62236) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tényleg, az egy mekkora kitolás, hogy alapba be van pipálva... Ráadásul a mcafeestore.com-ot hosts-ból se tudom átirányítani. Illetve de :D

[ Szerkesztve ]

(#62238) HF77 válasza Zoz (#62224) üzenetére


HF77
őstag

köszi :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62239) hedgehog01 válasza King Unique (#62194) üzenetére


hedgehog01
tag

Hát, addig próbáltam, hogy a telepíteni kívánt gépen bejött a menü, hogy 32 vagy 64 bites verziót akarok telepíteni. Kíváncsi vagyok, végigmegy-e. Bízom benne, hogy igen.

(#62240) King Unique válasza hedgehog01 (#62239) üzenetére


King Unique
titán

Mármint az SD-ről van szó, vagy közben sikerült bebootolni a Win7 telepítőt az USB HDD-ről? Ha utóbbi, akkor mindent ugyanúgy csináltál? Illetve, ha van 32 + 64 bites opció is, akkor gondolom valamilyen multi ISO-val próbálod.

[ Szerkesztve ]

(#62241) jacint78 válasza Doky586 (#62226) üzenetére


jacint78
addikt

Komolyan te hozod fel a kötöszködést, miközben mindenkibe belekötsz és mindenkivel összeveszel?? :W

type your text here..

(#62242) hedgehog01 válasza King Unique (#62240) üzenetére


hedgehog01
tag

A külső vinyóról egyik gépen se bootolt be a telepítő.
Az én gépemen az sd-t nem tudtam beállítani boot eszköznek, de a párom gépén igen, és be is bootolt. Egyelőre adatmentésben vagyok, a telepítőt próbaképpen elvittem a product key beírásáig, addig minden rendben ment. Majd beszámolok, hogy hogy sikerült.

(#62243) King Unique válasza hedgehog01 (#62242) üzenetére


King Unique
titán

Pedig, ha a Win7 telepítő megfelelően van rá kiírva, akkor normál esetben simán működnie kellene. De lehet nem véletlenül problémázott a program a szektorméret miatt. Na mindegy, engem most csak ennyi érdekelt. Kösz az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#62244) palyti


palyti
csendes tag

Sziasztok! Van egy AHCI-ban telepített windows 7, amit registryben átállított IDE-re, ez működik is, elindul IDE módban a windows, viszon elromlott a windows aktiválás és nem is tudom aktiválni sehogy sem. Hogy lehet ezt megoldani?

(#62245) szabonagyur válasza palyti (#62244) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit jelent, hogy nem tudod aktiválni? Ugye nem buherált Windows? Ha igen akkor a témát itt zárd le.

Ha eredeti mit ír ki? Kulcsot megadod és semmi?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62246) palyti válasza szabonagyur (#62245) üzenetére


palyti
csendes tag

Hiába írom be a kódot, nem jó. "Ma aktiválni kell...."
Ha visszaállítom a biosban AHCI-ra, akkor megint jó, újra aktiválva van a windows.

(#62247) #93794560 válasza palyti (#62246) üzenetére


#93794560
törölt tag

Alapból adódik a kérdés. Miért állítanád át IDE-re, ha AHCI-ben minden oké?

(#62248) Zoz válasza palyti (#62246) üzenetére


Zoz
őstag

Na és amikor azt mondja, hogy aktiválni kell, utána miért nem aktiválod? Ha jól sejtem ezt a változást alaplap cserének veszi, ezért kell aktiválni. Ami gond nélkül szokott menni, legrosszabb esetben telefonos aktiválás kell.

Egyébként jogos a kérdés: minek kell AHCI-ről áttérni IDE-re? Ennek kb akkor lenne értelme, ha egy újabb gépből valami ősrégibe akarod áttenni azt a Windowst.

(#62249) palyti válasza Zoz (#62248) üzenetére


palyti
csendes tag

Mert egy másik gépben indítottam ezt a windowst, viszont egy harmadik gépben is elindítottam, ott nem romlott el az aktiválás, ezért nem értem.

(#62250) 74hakansukur válasza jacint78 (#62048) üzenetére


74hakansukur
csendes újonc

Szerencsére nem a VGA hibája volt. Újra kellett telepítenem az egész windowst és az megoldotta a problémát, bár sajna a matrica a regkóddal ügyesen le lett kapirgálva a gépről, így már nem tudtam regisztrálni újra, igaz 8e FT-ért adnak új kódot....

kösz mindenkinek a segítséget

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.