Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Csuma!

Újratelepítettem a gépemet, felraktam és beállítottam mindent. Létrehoztam egy visszaállítási pontot(életemben először). Ezt használva kb megspórolhatom az újratelepítéseket? Szóval ha már kezdem lassúnak érezni a gépet akkor csak visszaállítom erre és miden újra faxa lesz?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#62452) dugo_ válasza K1nG HuNp (#62451) üzenetére


dugo_
veterán

Azért az egy elég korlátolt dolog.

Teljes lemezkép kell, lehetőleg géptől különálló lemezre (is) elrakva, plusz egy dedikált pendrive a rescue media iso-val, hogy csak be kelljen dugni a gépbe ha baj van.

https://www.macrium.com/reflectfree

(#62453) WayneGace


WayneGace
őstag

Kumulatív biztonsági frissítés az Internet Explorer 11 böngészőhöz (Windows 7 rendszerekhez) (KB3008923)

Letöltési méret: 30,1 MB

Ez a frissítés akarna települni, de valamiért nem jön össze. Tapasztalt valaki hasonlót a napokban?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#62454) karlkani válasza WayneGace (#62453) üzenetére


karlkani
aktív tag

Összegző biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren futó Internet Explorer 11 böngészőhöz (KB3008923)

Letöltési méret: 52,7 MB

Közzétéve: 2014.12.09 :DDD

Nálam sikeresen települt.

(#62455) Met válasza szabonagyur (#62450) üzenetére


Met
nagyúr

Ma mértem egy boot időt KIS nélkül, kb. 1 perc az 1.30 helyett.
Nem tudom mikor lassult be, Volt fent KIS, aztán rájöttem hogy elég a Comodo, aztán rám jött hogy megint KIS kell. Észre vettem volna hogy első install után belassult a boot.

bobalazs Köszi, erre ránézek kíváncsiságból :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62456) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
A laptopom ma bekapcsolás után elkékhalálozott (a steam mappájából hiányolt egy fájlt...), többszöri újraindítás után sikerült csak feléleszteni. Ellenben van néhány probléma; amiket eddig észrevettem:
- nincs hang (youtube)
- konkrétan el sem indít zenei fájlokat (egyszerűen a lejátszók nem kezdik el a trackeket, wmp szerint nem fér hozzá a fájlhoz)
- windows update-et nem tudom elindítani
- bitlocker-rel jelszavazott pendrive bedugásakor nem jön fel a jelszó (ezt mondjuk még bitlockerből meg tudtam manuálisan oldani)
- excel és word fájlok nem indulnak ("Programfuttatási hiba 5")
- (pdf, txt és képfájlok mennek)
- asztali ikon és hálózati központ szerint nincs internet, ellenben ez van :-)
Van esetleg vmi ötletetek, h mi történhetett és hogy mit tudnék tenni? Újratelepítést szeretném elkerülni...(steam-et újraraktam)
Ja és HD Sentinel szerint mindkét vinyó 100as.

(#62457) bobalazs válasza Shev acm7 (#62456) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ram tesztet futtass le egy 4-5 órásat.

(#62458) szabonagyur válasza Met (#62455) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom, egyik kolléga blogjában olvastam, hogy leszedte ő is, és nála linkelték a KIS témát itt PH-n ahol olvastam, hogy lassult valamiért.

Nekem nem KIS van :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62459) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Ma vásároltam egy Samsung Evo SSD drive-ot (250GB).
Biosba SATA AHCI-re állítva .Csak az a meghajtó van benne, más vinyó, sd kártya olvasó kikötve. USB-ről Windows7 install rendesen végigment. Újraindítás után windows rendesen indul,logó megvan aztán kép elmegy, monitor aktív marad, látom a ledje nem villog, de nincs kép. Nem is változik.Mintha a vga nem menne neki. Ha visszarakom a régi vinyót a régi oprendszerrel, minden rendben.
Mit csinálok rosszul?
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#62460) bobalazs válasza bozoli (#62459) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csökkentett mód megy? Ha igen, töröld le a vga drivert.

(#62461) bozoli válasza bobalazs (#62460) üzenetére


bozoli
tag

Kipróbáltan, de nem. Azt írja, hogy a véglegesítést csökkentett módban nem tudja befejezni. Ezek szerint az installt se csinálja meg végig.......

(#62462) bobalazs válasza bozoli (#62461) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Így kellene.

(#62463) bozoli válasza bobalazs (#62462) üzenetére


bozoli
tag

Üdv!
Csökkentett módba nem aktív semmi, csak a hibaüzenet, amin közli, hogy nem tudja befejezni a windows konfigurálását.Csak leokézhatom, ami újraindulással folytatódik.

(#62464) bobalazs válasza bozoli (#62463) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy tipp, hogy próbálkozz másik windows telepítővel. (gondolom ebbe ugye integrálva volt az sp1?)
Gondolom hogy az adott verzióban a storage controller driverrel van gond.

[ Szerkesztve ]

(#62465) bozoli válasza bobalazs (#62464) üzenetére


bozoli
tag

Köszi, délután kipróbálom......

(#62466) MrChris


MrChris
nagyúr

Hogyan lehet egy program számára korlátozni a memória foglalást? A Resolve addig növeli a lefoglalt memóriát, míg végül a Windows kilövi.

(#62467) odrif


odrif
MODERÁTOR

Egy Asus laptop telepítése közben (melybe újonnan bekerült egy SSD) én is ezzel szembesültem:[link]

Persze a megoldás is meglett és működött is:[link]

Csak az a kérdés hogy ez miért van így?

20 éve a Prohardveren

(#62468) bobalazs válasza odrif (#62467) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kezeli az usb 3.0s portokat még a w7.
De ez egy másik ügy, itt fel is települt a rendszer.

(#62469) King Unique válasza odrif (#62467) üzenetére


King Unique
titán

Ha a problémás port USB 3.0-s, akkor ez egy tipikus hiba. Ugyanis a Win7 nem rendelkezik natív USB 3.0 támogatással, ellenben a Win8.1/10 rendszerekkel.

Illetve előfordul, hogy telepítésnél a pendrive kihúzása - bedugása szükséges.

(#62470) Troy. válasza krealon (#61535) üzenetére


Troy.
addikt

krealon: És mikor elindítják a gépet, akkor automatikusan fog indulni a felhasználói fiók?

2. Az megoldható laptopokon, hogy egy külső merevlemezre telepítsek Windowst?

[ Szerkesztve ]

.

(#62471) odrif válasza King Unique (#62469) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

+bobalazs

Köszönöm, az USB 2.0-ba áttéve a pendrive-t ment a dolog.

20 éve a Prohardveren

(#62472) krealon válasza Troy. (#62470) üzenetére


krealon
veterán

"És mikor elindítják a gépet, akkor automatikusan fog indulni a felhasználói fiók?"

Ha egy gepen egynel tobb es/vagy jelszoval vedett fel felhasznaloi fiok van, akkor alapertelmezetten a fiokvalaszto kepernyovel indul a gep. Hogy ilyenkor automatikusan belepjen egy fiokba, ahhoz a netplwiz-t kell futtatni.

"Az megoldható laptopokon, hogy egy külső merevlemezre telepítsek Windowst?"

A Windows nem engedi a telepitest eltavolithato eszkozre.
Viszont Enterprise kornyezetben letezik Windows On the Go .

(#62473) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Találkozott már vki ilyennel? :O

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#62474) szabonagyur válasza pvt.peter (#62473) üzenetére


szabonagyur
félisten

Újraindítod a gépet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62475) efi99 válasza pvt.peter (#62473) üzenetére


efi99
senior tag

Fehér betűkkel van kiírva. :DDD

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#62476) pvt.peter válasza szabonagyur (#62474) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nem indítottam újra, csak leokéztam és utána telepítettem is.
Elméletileg felrakta mindhármat :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#62477) quailstorm válasza pvt.peter (#62473) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én, Vistán. Restartolni kellett, szerintem nem volt túl komoly, de a WU alaphelyzetbe állítása mindenképp megoldja.

(#62478) King Unique válasza Troy. (#62470) üzenetére


King Unique
titán

Erre való a WTG, de azt futó Windows alól kell létrehozni. A hivatalos megoldás csak a megfelelő Win8.1/10 kiadás alól hozható létre, illetve csak Enterprise ISO esetén működik. VIszont külső programok megcsinálják kb. akármilyennél. Utóbbiakkal megoldható elvileg Win7-nél is, de a WTG inkább Win8.1/10 rendszerekre van szabva.

Ha gyors működést akarsz, akkor vannak WTG-s használatra hitelesített, illetve egyéb gyorsabb pendrive-ok. Persze pl. egy 2,5"-os külső HDD is megfelel ezen célra, de ahogyan egy laptopban SATA-n, úgy USB-n is lassú Windows alá egy ilyen drive. Ellenben egy külső SSD már nyilván jobb választás ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

(#62479) westlake


westlake
félisten

Nincs kedvem feltenni egy virtuális Windows 7-et. Nem látom a havi frissítéseket. Vannak egyáltalán?

#62480: Esetleg meg tudnád osztani az azonosítójukat? Kép is jó.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#62480) pvt.peter válasza westlake (#62479) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#62481) Kékes525


Kékes525
félisten

Ki lehet kapcsolni 100%-osan a Windows vírusvédelmét? A defender szolgáltatása le van tiltva, mégis amikor az operációs rendszer a Windows Update-tot futtatja lefut az MRT.exe (Malicious Software Removal Tool), ami miatt nagyon lassú a frissítések telepítése.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62482) quailstorm válasza Kékes525 (#62481) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MRT!=Defender

Registry módosítás kell, XP-től 10-ig bármin megy: [link] [link]

(#62483) Kékes525 válasza quailstorm (#62482) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. Azért furcsa, ha a szolgáltatást letiltom, mégis fut.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62484) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nem tudom Win7 alól az utorrent 3.4.9-et eltávolítani mert rendszergazda jogosultság kell hozzá.
(De én vagyok a rendszergazda)
Hogy tudom eltávolítani ezt a programot?

20 éve a Prohardveren

(#62485) bobalazs válasza odrif (#62484) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

safe mód vagy az UACvel van valami baj.
Esetleg próbálj meg újabb verziót rátelepíteni és úgy uninstall.

[ Szerkesztve ]

(#62486) odrif válasza bobalazs (#62485) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sajnos a legfrissebb van fent.
Csökkentett módban nem megy a dolog.

20 éve a Prohardveren

(#62487) bobalazs válasza odrif (#62486) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

UAC-t kapcsold be a telepítésig legalább, sajna mást nem tudok megoldást.

(#62488) #73959936 válasza odrif (#62484) üzenetére


#73959936
törölt tag

Őőőőő nem akarok okoskodni, de amikor bejelez, hogy rendszergazdai jog kell az eltávolításhoz, rányomtál arra, hogy rendszergazda ? :U Ha igen, bocsi :B

(#62489) Troy. válasza krealon (#62472) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi szépen.

(#62478) King Unique:

Neked is.

[ Szerkesztve ]

.

(#62490) odrif válasza bobalazs (#62487) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A registry-ből kiírtottam mindenhonnan és így megszabadultam tőle.
Köszönöm a tippeket.

20 éve a Prohardveren

(#62491) Zsopa


Zsopa
tag

Megőrülök... Windows7 64 Pro elkezdte azt csinálni, hogy hiába adok meg bárhová, bármekkora (vagy akár automatikus) lapozó fájlt,egyszerűen ignorálja... és a lapozható kernel memóriára kb 200 megát jelez ki a feladatkezelőben (de nem csak fals kijelzés, hanem valóban nem használja, mert eléri a memória limitet intenzívebb felhasználás esetén elég hamar), állíthatok én 100 gigát is akár be lapozófájlnak, teljesen mindegy, permanensen 200 mega körüli a lapozható kernel memória, akár 0-ra akár rendszer automata beállításra, akár fix bármekkora méretre állítom be... egyszerűen úgy döntött egyszer csak, hogy nem hajlandó a beállított page fájlt használni (annak ellenére, hogy megcsinálja, a sys fájl szépen korrekten látszik, ahová és amekkorát megadtam, léterjön maga a fájl, csak éppen mintha ott sem lenne... csak a natív fizikai memóriát hajlandó használni az oprendszer.... Mi lehet ez, talán vírus lenne? Tudok megoldást kedves májsztrók? :R

(#62492) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de hátha. Hálózattal lenne problémám. Van egy gépem Win 7 Home-mal. Tegnap előtt még működött minden, tegnap este bekapcsolás óta pedig egyetlen weboldal sem töltődik be.Semmilyen netforgalom nincs. Ugyanakkor a router (Telekom-os modem+wi-fi router egyben, rajta kábellel ez a gép) látja, hogy lóg rajta a masina (ip címet is kap persze), és a gép is azt mondja, hogy van internetelérés. Telefonokon wi-fi van, megfelelően működik, sebesség is rendben. Pingelni pl. a 8.8.4.4-et tudom, eszközkezelő szerint a hálókártya rendben. Próbáltam ipconfig /release, /renew parancsokat, valamint netsh set ip reset, netsh winsock reset parancsokat is. Állítottam be fix ip-t, kézzel adtam meg másik DNS-t (8.8.8.8, 8.8.4.4) és semmi. Továbbra is azt mondja, hogy van internetelérés, de semmi nem töltődik be, csak "homokórázik", de azt a végtelenségig. Próbáltam több böngészőt: firefox, chrome, vivaldi, de semmi. Előző este nem telepítettem semmit, nem nyúltam beállításokhoz sem. Mi lehet a gond, és hogyan lehetne megoldani, lehetőleg reinstall nélkül?
Köszi.

Szerk.: Az kimaradt, hogy alaplapi hálókártya. Realtek.

[ Szerkesztve ]

(#62493) Top cat válasza #PeTeY# (#62492) üzenetére


Top cat
őstag

Próbáld ki ezt, hátha segít.

(#62494) Top cat válasza #PeTeY# (#62492) üzenetére


Top cat
őstag

Próbáld ki másik hálókártyával ha van kéznél.

Vagy egy live rendszerrel, hogy kilehessen zárni a kártya hibát.

(#62495) #PeTeY# válasza Top cat (#62494) üzenetére


#PeTeY#
tag

Az előző hozzászólásodban leírtakat már próbáltam. Hálókártya beszerzés alatt, viszont a live rendszerre hirtelen nem is gondoltam, köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.