Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) kraftxld válasza akaido (#63200) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem elsősorban, bár ha valami közoktatásos akkor már gyanús :D
Lehet valami takarító progi, vagy akármi gyalulta le a hiányzó file-okat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63202) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
mi a különbség a két image között?
1. Microsoft Windows 7 Professional SP1 64bit VL Hun MSDN
2. Microsoft Windows 7 Professional SP1 64bit Hun MSDN
VL mennyiségi licenszes, de a másik nem tudom milyen... a gyakorlatban mi a különbség köztük?
A gépemen Win 7 Pro OA kód található, tehát a VL-es telepítőt írjam meg DVD-re/pendrive-ra?
A másik image-t telepítve nem lehetne aktiválni az OEM licenszemmel?

(#63203) akaido válasza kraftxld (#63201) üzenetére


akaido
addikt

Sajna nem megy a DISM javítás vagy 87-es hibát dob, vagy 2-es kódot, pedig jó elérési utat adok meg, a szóközöket is beírom.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63204) kraftxld válasza akaido (#63203) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Képernyőmentés?
Egy szóköztelenítést kipróbálnék.
Ugye nem az ISO-t próbálod beadagolni neki, hanem a mappát amikben a .WIM file-ok vannak?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63205) akaido válasza kraftxld (#63204) üzenetére


akaido
addikt

Biztos elcseszek valamit.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63206) szabonagyur válasza tpeter77 (#63202) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

VL ahogy a neve is mutatja volume tehát mennyiségi licensz, ezt te otthonra tuti nem szerzed be. Ez igazából kulcsot sem kér telepítéskor hanem a végén aktiválja magát a megfelelő hálózatban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63207) tpeter77 válasza szabonagyur (#63206) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!
Aha, tehát az iskolákban használhatják a VL-es rendszert, hogy a Sulinetes KMS szerveren keresztül aktiválja magát a gép automatikusan. Ha jól értem...
köszi.

(#63208) quailstorm válasza tpeter77 (#63207) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, pontosan így működik.

A másik telepítő az való a retail dobozos kulcshoz, OEM-hez nem értek. Legutóbb a refurbished Lenovo ThinkCentre gépen lévő refurb W7 matricát megette a retail W7 Pro nekem.

W8-tól meg már BIOS-ba égetett kulcs az OEM, az is magától aktiválódik.

[ Szerkesztve ]

(#63209) krealon válasza quailstorm (#63208) üzenetére


krealon
veterán

Ennek a segitsegevel lehet az MSDM ACPI tablaban tarolt licensz alapjan aktivalni a windows 7-et:
OEM SLP Major OEMs Cert and Script Collection.zip

(#63210) rolii92i válasza quailstorm (#63064) üzenetére


rolii92i
tag

Hali!
Easy BCD-vel kitöröltem a már nem kívánatos op.rendszert a boot menüből..de továbbra sem engedi formázni a partícióját.
A másik javaslatoddal sajnos nem tudok mit kezdeni,nem találom a parancssorban az editort.

(#63211) King Unique válasza rolii92i (#63210) üzenetére


King Unique
titán

A boot bejegyzés eltávolításához használható az EasyBCD, de megoldható egyéb módon is. Egy partíció formázásához meg nemcsak a mezei fájlkezelő opció, hanem van ám lemezkezelő, külső particionáló program, WinPE, Live Linux stb. De, ha megfelelően törölve lett az indítóbejegyzés, akkor normál esetben a fájlkezelőben is működnie kellene. Vagy esetleg csinálni kell egy restartot és utána újból megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#63212) quailstorm válasza rolii92i (#63210) üzenetére


quailstorm
nagyúr

EasyBCD is a parancssoros toolt használja, csak húztak köré egy GUI-t. BCDedit ugyanarra való, ezt már felejtsd el.
Formázást nem értem, nincs rajta véletlenül lapozófájl, vagy boot flag, vagy hiberfil, vagy valami?
Legrosszabb esetben live Linux-ról legyalulod, de az lehet fájni fog.

[ Szerkesztve ]

(#63213) Abrion


Abrion
senior tag

Na ilyen sem történt még :D

Szóval a windows talált egy súlyos vírust, törölte azonnal, aztán ujra indult a gép, a start menü teljesen fekete volt, a ctrl shirt del behozta a feladat kezelőt. látszott hogy nincs biztonsági engedélyem, próbáltam engedélyt szerezni, a kövi újra indításnál már a feladat kezelő sem jött be :D, ok egyböl chkdsk /f kellett volna csinálni, megtörtént a javitás windows 7 DVDvel, betöltödik a windows végre :D de "Windows ezen példánya nem eredeti"
Te jó ég, a net nem segít :D mielőtt kérdeznéd, igen aktiválva volt a virus törlése előtt és legálisan.

Segítség plz gyorsan

[ Szerkesztve ]

(#63214) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

lehet már volt a kérdés, de én még tökúj itt, elnézést.

7-et tudok telepíteni Kaby Lake-es gépre ? A standard telepítővel tuti nem, vagy legalábbis csúnyákat olvasok róla. Olyat már csináltam, hogy a gyári telepítőkbe betettem drivereket és a Z97 chipsetemet pl. már a telepítő is ismerte. Olyat is olvastam a neten, hogy bizonyos (nem sok) KBxxxxxxx frissítőcsomagokat kell beleépíteni és így tolni egy USB install-t és akkor jó lehet.

Mi az, amiről egy ilyen esetben le kell mondani mindenképpen ? (USB 3.1 Type-C megy például ? Van egy ilyen portom. Driver kérdése ez is, gondolom).

A gép egy Lenovo laptop, Kaby Lake i7, nvidia GTX1050Ti, de utóbbihoz van driver ahogy látom.

DX12 nem kell, Starcraft II megy, CS : Source, Master of Orion és Battlefield 4.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#63215) quailstorm válasza Dißnäëß (#63214) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Asztali gépre tudsz, de laptopra? Már évekkel ezelőtt is futottam bele olyanba, amin a 7 esélytelen volt, szerintem felejtsd el a sok spéci hardver és drivere miatt...

(#63216) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni, adott egy Lenovo notebook, amin Windows 7 Home Prem OA matrica van.
Vállalati gép volt VL-el, eladták, megvettem.
Újratelepítve volt, de nem aktivált. SSD került bele és a tegnapi napon aktiváltam is(automata telefonos rendszer használata/megerősítő kódot megkaptam).
Ma kivettem az SSD-t(vmi nem stimmel vele) és egy HDD ment vissza, majd win7 telepítés...
Sajnos azonban már nem fogadja el a megerősítő kódot :W

Van egyéb lehetőségem vagy holnap a telefonos ügyfélszolgálat?
Nem volt egyéb hardver változás, ezt elfogadják?

Előre is köszi, üdv
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#63217) Dißnäëß válasza quailstorm (#63215) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Skylake chipset, az még elvileg megy Win7-tel (Kaby a proci, csak azt kell csomaggal megoldani). De amúgy elfogadom, ha nem megy rajta, csak kicsit feszegetem még a határokat .. :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#63218) quailstorm válasza Dißnäëß (#63217) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már BayTrailből és Haswellből is volt olyan, aminél nem volt Win7-hez minden driver...

(#63219) Dißnäëß válasza quailstorm (#63218) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kérdés, hogy a gyártó vagy Intel oldalán van-e driver. Haswell nem volt Win7-ben sem, a Z87-es lapomra még tudtam Win7-et tenni, a Z97-esen már az USB-t sem ismerte, építettem be telepítőbe chipset AHCI és USB drivert az Inteltől és úgy már vitte.

Nnnna, ilyet csinálnék itt is, feltéve, ha van hozzá driver Intelnél.

Gondoltam megspórolok pár szívós kört, ha vki már csinált itt hasonlót, de elég új móka a Kaby hardver, valszeg még nem. (Nekiesek akkor, mit lehet tenni)..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#63220) quailstorm válasza Dißnäëß (#63219) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az, hogy bebootol az még nem elég egy laptopnál, a többi drivernek is mennie kell.

(#63221) krealon válasza Gh00st (#63216) üzenetére


krealon
veterán

"notebook, amin Windows 7 Home Prem OA matrica van."

OEM aktivalas:

hsz_63209

[ Szerkesztve ]

(#63222) Dißnäëß válasza quailstorm (#63220) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nagy igazságot mondasz :DDD :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#63223) quailstorm válasza Dißnäëß (#63222) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezért mondtam, hogy asztali gépnél minden további nélkül meglenne az előre preparált telepítővel a Kaby Lake, sokan használják is úgy. De a te laposodhoz gondolom csak W10 driver van, kérdés hogy szeretné az asztalis beta Win7 Intel HD drivert, meg mi lenne az energiagazdálkodással, WiFi-vel tárolóvezérléssel, satöbbi.
Ha meg van ujjlenyomatolvasó meg egyebek, az meg felejtős. Touchpad is jó eséllyel.

[ Szerkesztve ]

(#63224) Dißnäëß válasza quailstorm (#63223) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kibogozom. Nvidia van 7-re, Chipset is. Megyek tovább szépen. USB 2-3 a chipset-é, az pipa, a 3.1 Type-C lehet valami külső gyártó valamije, majd meglesem, touchpad synaptics vagy mi jó eséllyel... hja.. annyira nem fogom erőltetni, de ha véletlenül pont összejön, az mosolygós lenne. Amúgy annyira tényleg nem kell, a legtöbb motyót tudom már helyettesíteni Linuxon.

Köszi az agyalást :) :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#63225) quailstorm válasza Dißnäëß (#63224) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De azt remélem tudod, hogy az nVidia az Intelen keresztül megy, és normális működő Intel HD driver nélkül semmire se mész, márpedig az még asztalira is csak alaplapgyártó által hákolt van, amibe nem kellett megírni a dGPU becsatlakozási lehetőséget.

(#63226) Dißnäëß válasza quailstorm (#63225) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hogyne tudnám. Azért vagyok itt, hogy tudom és mégis kérdezzek. :DD
Nem gond, ez amolyan hobbi törekvés nálam, nem fakadok sírva, ha nem jön már össze. :N Köszi azért.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#63227) Gh00st válasza krealon (#63221) üzenetére


Gh00st
tag

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#63228) szabonagyur válasza Gh00st (#63216) üzenetére


szabonagyur
félisten

A telefonos megeresítő kód változik minden egyes alkalommal ha változik a hardver.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63229) Gh00st válasza szabonagyur (#63228) üzenetére


Gh00st
tag

Szia,

Köszi, fent említett megoldással aktiválta magát.(Bár nem tudom ez legális e, mert teljesen más kódot írt ki a script).

Ezt nem tudtam, abban a hitben voltam hogy csak alaplap esetén szükséges a telefonos egyeztetés.
Egy másik oldalon azt írják, hogy a "megerősítő kódot gondosan jegyezzük fel, későbbiekben az esetleges újratelepítés miatt". Ezt meg is tettem, de mégsem fogadta el, a (Self Service for Mobile) oldalon ha ismét beírom a szükséges számokat, azt írja hogy mennyi gépen akarom használni, hisz ez egyre vonatkozik, sry.

Ez most akkor hogy is van?

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#63230) szabonagyur válasza Gh00st (#63229) üzenetére


szabonagyur
félisten

SSD-ről váltottál HDD-re, ilyenkor már változik a megerősítő kód.

Az oldalon pedig megadod, hogy 1 gépen használod és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63231) Gh00st válasza szabonagyur (#63230) üzenetére


Gh00st
tag

Köszönöm szépen a segítséget, simán ment.
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#63232) Joker88


Joker88
őstag

üdv !

friss telepítésű Windows 7 Prof x64 hiba:

a szoftver, Emsisoft Internet Security, egy Windows-frissítést hiányol,azonban ezen frissítésre ráguglizva semmit se dob ki.. mintha törölve lett volna ez a frissítés Microsoft részről valamiért..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#63233) quailstorm válasza Joker88 (#63232) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha az összes Windows update lement, és utána is csinálja, akkor el lehet kezdeni aggódni.
Update nélkül úgyse ér semmit a vírusvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#63234) Joker88 válasza quailstorm (#63233) üzenetére


Joker88
őstag

már csak ezeket találja a WU :

In loving memory of Garrett Lockhart

(#63235) szabonagyur válasza Joker88 (#63232) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez elvben az: [link]

Már régi probléma: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63236) Joker88 válasza szabonagyur (#63235) üzenetére


Joker88
őstag

köszönöm a segítséget,de van egy probléma...

a másik linken is nézegelődök,hátha... de ennyire el lehet rontani egy védelmi programot?? :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#63237) quailstorm válasza Joker88 (#63234) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Emsisoft fórumát elnézve a hiba normális :U
Elvileg a későbbi frissítéseknek tartalmaznia kéne, és azt a frissítést az MS bevonta, download linket nem találtam csak külső oldalon. Ha abban megbízol, akkor itt van: [link]

Ebben az esetben megszívtad, azonnal kellett volna telepíteni a többi frissítés előtt ahogy olvastam, különben nem veszi észre.
Igen, mert csak azt nézi, hogy fenn van-e, nem azt, hogy amit csinált az megváltozott-e. Amatőr hiba, főleg 2 év után.
Szóval nézhetsz másik antivirus után is akár.

[ Szerkesztve ]

(#63238) Joker88


Joker88
őstag

Windows 7 -re van valami hangerő-ikon kijelző alkalmazás ?
Olyanra gondoltam,hogy ha a billentyűzeten emelem/csökkentem a hangerőt,akkor közben valami kis ikon/csík jelenjen meg...

valami kb ilyen :

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#63239) brd válasza Joker88 (#63238) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. 3RVX.

The only real valuable thing is intuition.

(#63240) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép estét!

Eddig még minden hibát ki tudtam javítani újratelepítés nélkül de ze most ki fogott rajtam!
64 bítes win7 és pár programot indításkor eldob ezzel a hibával

hiba történt a közös nyelvi futtatókörnyezetben 80004005 a program le áll!

:F

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#63241) RAZERXX válasza RAZERXX (#63240) üzenetére


RAZERXX
tag

csak meg lett NET keretrendszer hiba! :C

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#63242) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Win 7 alatt nem megy a chrome az explorer, csak a mozilla. Másik kettő csak tölt tölt majd hosszas várakozás után nincs kapcsolat ezalatt a mozilla hibátlanul fut. Találkozott már valaki ilyennel?

(#63243) quailstorm válasza atee_13 (#63242) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Internet Explorer Proxy beállításokkal mi a helyzet? FF-ben beépített proxy beállítás van.

(#63244) klambi


klambi
addikt

Szevaszok,

Nem sikerült beállítanom file megosztásánál, hogy a megosztott mappa listázva legyen, tehát látható, de ne lehessen belépni a mappába. Ezeket melyik kapcsolókkal tudom megtenni?
Próbálkoztam, de ha a read jogot leszedem, akkor nem listázódik a mappa a megosztásban.
Köszönöm.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#63245) atee_13 válasza quailstorm (#63243) üzenetére


atee_13
őstag

Automatikuson van az explorer és a chrome is. Ez lehet gond?

(#63246) quailstorm válasza atee_13 (#63245) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, az az alapbeállítás.
Esetleg tűzfalat nézd meg. Mindenképp a gépeden kell lennie a hibának, és valami átirányítja a kapcsolatot a semmibe.

cmd-ből ping 8.8.8.8 és ping google.com megy?

[ Szerkesztve ]

(#63247) atee_13 válasza quailstorm (#63246) üzenetére


atee_13
őstag

Megy mind a kettő. Megsasolom a tűzfalat, de tegnap még jó volt és azóta nem volt rajta állítva semmi.

(#63248) akaido válasza Cicero (#50) üzenetére


akaido
addikt

Téves bocsánat.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63249) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, adott egy friss windows 7. Amolyan gamer gépet raktam össze ismerősnek, és szerintem a directX szarta össze magát, elég sok játék nem hajlandó elindulni. Persze az illető nem tudja mi történt. Van olyan játék ami csak szokásos appcrash alkalmazás leállt dolog. Van, hogy hibakód, amire persze nincs rendes megoldás csak 20 féle próbálkozás. Rendszer visszaállítás nincs. Valahogy le lehet gyomlálni a directX 9-et? Mert nem engedi telepíteni, vagy épp hibát dob amire szintén nincs megoldás. Win újratelepítés eléggé ki van zárva, mert 200km re van tőlem a dolog.

(#63250) A214


A214
aktív tag

Sziasztok !

Egy gépet szeretnék felújítani.

A mostani :
Alaplap :Gigabyte GA-73PVM-S2H
proci:Intel Pentium 4 524, 3066 MHz
memoria: Kingston 99U5429-003.A00LF 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
Még a jó öreg xp fut rajtat.

Szeretnék egy win 7 gépet varázsolni belőle, de lehet hogy a w10 et is kipróbálnám rajta.
Arra gondoltam hogy a procit cserélném Pentium Dual-Core E5700 vagy max Pentium Dual-Core E6700 ra.
[link]
[link]
Memória 4Gb cserélném [link]
Szerintetek ez így bővíthető? A win 7 gondolom ezen azért elmenne vígan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.